نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی ۱۴۰۰ pdf

سوالات ایین نامه 1400

نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی ۱۴۰۰ pdf

امروزه داشتن خودرو یکی از نیاز های اصلی مردم است و به همین جهت لازم است افراد با شرکت در آموزشگاه های رانندگی نسبت به دریافت گواهی نامه اقدام کنند. موفقیت در اخذ گواهی نامه، نیازمند موفقیت در آزمون های آیین نامه و رانندگی است. نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۰ باعث می شود شرکت کنندگان در گواهی نامه با سبک سوالات آشنا شده و به راحتی بتوانند به سوالات آیین نامه ی اصلی تسلط پیدا کنند.

گواهی نامه ی پایه سه رانندگی

اگر شما نیز از متقاضیان دریافت گواهی نامه ی رانندگی باشید، احتمالاً تفاوت گواهی نامه ی پایه ۳ با سایر گواهی نامه ها را می دانید. گواهی نامه در واقع مدرکی است که با استفاده از آن می توانید با اتومبیل ها، موتور سیکلت ها، کامیون ها و دیگر وسایل نقلیه رانندگی کنید، اما در گواهی نامه ی پایه سه رانندگان محدودیت هایی داشته و نمی توانند با خودرو هایی که بیش از ۳٫۵ تن وزن دارند رانندگی کنند. همچنین در این نوع گواهی نامه ها، وسیله ی نقلیه نباید بیش از ۹ سرنشین داشته باشد. در ضمن با استفاده از گواهی نامه ی پایه ۳ اجازه ی رانندگی با وانت نیسان، ون و.. به افراد داده نمی شود. برای تهیه ی گواهی نامه ی پایه سه، رانندگان باید در آموزشگاه های رانندگی شرکت کنند و پس از گذراندن کلاس های آموزشی تئوری و عملی، در آزمون های پایه و اصلی امتحان بدهند. در صورت قبولی در این امتحان ها، گواهی نامه پس از چند هفته برای اشخاص صادر می شود. برای افزایش موفقیت در این آزمون ها، می توان از نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۰ استفاده کرد.

برای مشاهده آزمون آیین نامه و دانلود سوالات آیین نامه از لینک های زیر استفاده کنید :

آزمون آیین نامه اصلی

دانلود رایگان نمونه سوالات ایین نامه راهنمایی و رانندگی

نمونه سوالات آیین نامه

مدارک لازم برای شرکت در آموزشگاه های رانندگی

برای دریافت گواهی نامه شما باید مدارک و شرایط زیر را برای تکمیل پرونده در آموزشگاه مورد نظر داشته باشید.

  • دارا بودن حداقل ۱۸ سال سن
  • اصل و کپی کارت ملی
  • آدرس محل سکونت
  • کد پستی
  • ۶ قطعه عکس تمام رخ با زمینه ی سفید

در ضمن قبلاً برای شرکت در آزمون گواهی نامه رانندگی به گواهی اشتغال به تحصیل، اشتغال به خدمت و یا کارت پایان خدمت نیز لازم بود که در قوانین جدید حذف شده اند.

تفاوت آیین نامه ی مقدماتی و آیین نامه ی اصلی

شرکت کنندگان در آموزشگاه ها باید ۶ جلسه کلاس علائم راهنمایی و رانندگی را پشت سر بگذارند. ۲ جلسه نیز برای کلاس های فنی در آموزشگاه تشکیل می شود. پس از گذراندن این کلاس ها یک آزمون مقدماتی توسط مربی کلاس ها از شرکت کنندگان گرفته می شود که سطح سختی متوسطی دارد. برای موفقیت در این آزمون نیز می توان از نمونه سوالات آیین نامه استفاده کرد. آزمون آیین نامه ی اصلی توسط افسر گرفته می شود و نسبت به آزمون مقدماتی سخت تر است. تفاوت مهم آزمون آیین نامه ی اصلی با آزمون مقدماتی در طراحی سؤال ها است که در آن از قسمت های فنی کتاب آیین نامه نیز سؤال می آید. بدون شک اگر قبل از آزمون نمونه سوالات آیین نامه  را مطالعه کرده باشید به راحتی می توانید در آن موفق شوید. این آزمون ها از ۳۰ سؤال تشکیل شده اند که برای کسب نمره ی قبولی باید به ۲۶ سؤال پاسخ صحیح دهید. همان طور که گفته شد برای اینکه بتوانید تعداد پاسخ های صحیح را افزایش دهید، بهتر است نمونه سوالات آیین نامه را مطالعه فرمایید.

نمونه سوالات آیین نامه

نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۰

قبلاً نیز اشاره کردیم که آزمون های آیین نامه ی اصلی معمولاً هر هفته یک بار گرفته می شوند و در صورتی که شما در این آزمون ها مردود شوید، ممکن است مدت زمان بسیار طولانی برای کسب نمره ی قبولی سپری شده و اخذ گواهی نامه به عقب بیفتد. زیرا شرکت کنندگان در هر آزمون با سبک و طراحی سوالات بیشتر آشنا می شوند و سوالات جدیدی را می بینند. برای رفع این مشکل بهترین راه حل پیش رو مطالعه ی نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۰ است. با توجه به شباهت بسیار زیاد نمونه سوالات آیین نامه۱۴۰۰ با امتحان اصلی، شرکت کنندگان در همان آزمون اول به تسلط و آشنایی کافی دست پیدا می کنند. بدین ترتیب کافی است از یک وب سایت مطمئن که نمونه سوالات آیین نامه طراحی شده توسط آن نیز استاندارد هستند، اقدام به خرید و یا دانلود نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۰ کنید و قبل از امتحان چند بار آن ها را مطالعه فرمایید.

نمونه سوالات آیین نامه

تأثیر مطالعه ی نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۰

هر آزمونی برای موفقیت و قبولی نیازمند تمرین و تکرار بسیار زیادی است. آزمون دهندگان معمولاً پس از مطالعه ی کتاب اقدام به حل نمونه سوالات امتحان مربوطه می کنند. آزمون آیین نامه نیز از این امر مستثنا نبوده و خواندن نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۰ باعث افزایش توانایی در پاسخ گویی به سوالات امتحان خواهد شد. در آزمون های چند سال پیش، در کتاب های قدیمی تعدادی نمونه سؤال در پایان کتاب نوشته می شد و کمک زیادی به شرکت کنندگان می کرد. اما با تغییر سبک کتاب آیین نامه این نمونه سوالات حذف شده اند و شرکت کنندگان نیاز اساسی به نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۰ پیدا کرده اند. بنابراین برای اینکه متقاضیان گواهی نامه بتوانند آشنایی خود را با سوالات آیین نامه افزایش داده و شانس موفقیت خود را در این آزمون ها چند برابر کنند، بهتر است نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۰ را مطالعه کرده باشند. در ضمن برای افرادی که وقت کمی برای مطالعه دارند و توانایی مطالعه کل کتاب را ندارند، خواندن نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۰ بسیار مؤثر خواهد بود.

تهیه ی نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۰

وب سایت های بسیار زیادی وجود دارند که نمونه سوالات آیین نامه را ارائه می دهند، اما در صورتی که سوالات مشابه سوالات آیین نامه طراحی نشده و استاندارد های کافی را نداشته باشند، علاوه بر از دست رفتن هزینه ی شما، باعث گمراهی و سردرگمی شما خواهند شد. بنابراین لازم است با اطلاع از معتبر بودن سایت، اقدام به دانلود نمونه سوالات آیین نامه  کرده و آن ها را مطالعه کنید. بدون شک در صورت خرید نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۰، با توجه به تأثیر بسیار زیادی که این سوالات در قبولی شما می گذارند، نه تنها هزینه ی شما از دست نخواهد رفت، بلکه باعث صرفه جویی در وقت شما نیز خواهد شد.

نمونه سوالات آیین نامه

نکاتی در مورد نمونه سوالات آیین نامه

تجربه نشان می دهد که معمولاً پس از چند دوره، سوالات آیین نامه ی اصلی تکرار می شوند اما این امر به تنهایی تضمین کننده ی موفقیت شما نخواهد بود. شما باید سعی کنید از طریق نمونه سوالات آیین نامه اصلی شرایط آزمون را بری خود شبیه سازی کرده و چندین بار پاسخ گویی سوالات در مدت ۲۰ دقیقه را تمرین کنید. سعی کنید ابتدا بدون نگاه کردن به پاسخ نمونه سوالات آیین نامه  ، خودتان به آن پاسخ دهید. با این کار شما می توانید قسمت هایی که در آن ها اشکال دارید را تشخیص داده و مجدداً آن قسمت را مطالعه کنید. سوالات آیین نامه ی اصل از چند بخش مختلف تقسیم می شود که قسمتی از آن مربوط به تابلو های رانندگی، قسمتی مربوط به بخش فنی کتاب و قسمتی نیز مربوط به حق تقدم ها و نکات مهم کتاب می باشد. توجه داشته باشید که تابلو های آیین نامه معمولاً به هم شبیه هستند و به همین علت اکثر اشتباهات در این قسمت اتفاق می افتد. برای رفع این مشکل مطالعه ی نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۰ بسیار مؤثر خواهد بود.


بروزرسانی سوالات آیین نامه

لطفا به این نکته توجه فرمایید: بعد از تست هر آزمون در انتها کارنامه ای به صورت اتوماتیک به نمایش در خواهد آمد و شما عزیزان پاسخ درست یا نادرست را میتوانید مشاهده نمائید.

تمامی سوالات آیین نامه مقدماتی و اصلی به صورت چهار گزینه ای می باشد با تست سوالات آیین نامه تست درایو با نمونه سوالات واقعی آزمون آیین نامه آشنا خواهید شد، دیگر نگران خواندن کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی نباشید.

لطفا در صورت داشتن سوال و یا پیشنهاد در بخش نظرات سوالات خود را مطرح نمائید، در اولین فرصت به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ داده خواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

4 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
fateme asadi
مرداد ۲۵, ۱۳۹۷ ۱۰:۰۶ ق.ظ

Salam khaste nabashid baste talaio kharidam baz nemishe?

حسن ملازاده
تیر ۱۷, ۱۳۹۷ ۱۱:۳۴ ق.ظ

سلام خسته نباشی از سایت خوبتا ن ♧لطفا راهنمایی کنید من بسته طلایی خریداری کردم ولی دانلود نمیشه ممنون