آزمون های اصلی آیین نامه ۹۷

✅آزمون آیین نامه اصلی سال ۹۷

⭐️به وب سایت تست درایو خوش آمدید⭐️

سوالات آیین نامه اصلی (قبولی ۱۰۰٪) برای افراد مختلف دانلود رایگان، در درجه ی اول با هدف افزایش اطلاعات و دانش آنها در مورد قوانین راهنمایی و رانندگی و سپس موفقیت آنها در آزمون آیین نامه رانندگی  اصلی (قبولی ۱۰۰٪) ارائه می شود. نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب شامل بخش های فنی، فرهنگ رانندگی، تابلوها وعلائم راهنمایی و رانندگی می شود. استفاده از آزمون های آیین نامه اصلی آنلاین قبولی شما را در آزمون آیین نامه اصلی ۱۰۰% تضمین می کند. توجه داشته باشید آزمون های آیین نامه اصلی شامل ۴۱ آزمون می باشد و پیشنهاد ما به شما برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی تست تمامی آزمون هاست.

هنرجوی گرامی در صورتی که به تازگی جهت دریافت گواهینامه پایه سوم، دوم و موتور سیکلت شرکت نموده اید قبل از تست زدن آزمون های اصلی آیین نامه، از بخش آزمون آیین نامه مقدماتی که شامل ۱۸ مرحله می باشد، استفاده نمائید. تمامی ۴۱ مرحله  آزمون آیین نامه اصلی رایگان می باشد.

🎯هدف تست داریو🚗 آموزش رانندگی و ایجاد آزمون های آزمایشی آیین نامه راهنمایی و رانندگی در سال ۹۷ با جدیدترین آزمون های آیین نامه مقدماتی واصلی، سوالات فنی آیین نامه رانندگی و سوالات فرهنگ رانندگی جهت بالا بردن سطح آمادگی هنرجویان در آزمون آیین نامه رانندگی می باشد.

سوالات آیین نامه اصلی

👈آیین نامه راهنمایی و رانندگی برای دریافت گواهینامه رانندگی

سوالات آیین نامه اصلی با جواب

سوالات آیین نامه اصلی با جواب

آیین نامه رانندگی، مجموعه ای از دستورات، قوانین و مقررات است که به منظور افزایش ایمنی در جاده ها و خیابان ها و کاهش تصادفات و حوادث رانندگی وضع شده اند. آموزش صحیح به افرادی که متقاضی دریافت انواع گواهینامه رانندگی با خودرو و ماشین های سنگین هستند امری ضروری است و اجرای دقیق آن بر عهده مؤسسات آموزشی معتبر می باشد.

آزمون آیین نامه اصلی شامل بخش ها و مفاهیم متعددی است که به صورت مدون و کامل در کتاب راهنمای دریافت گواهینامه درج شده است. آشنایی با قوانین راهنمایی و رانندگی، قوانین ترافیکی و نحوه رانندگی ایمن با خودرو، آشنایی با سیستم های فنی یک خودرو، روش های تعمیرات و نگهداری قطعات خودرو و سایر موارد فرهنگ سازی رانندگی و حقوق شهروندی، مهم ترین سرفصل های آموزشی برای تست آیین نامه اصلی هستند.

👈امتحان آیین نامه اصلی دریافت گواهینامه رانندگی شامل چه موارد است؟

نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب

نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب

آزمون آیین نامه اصلی که متقاضیان دریافت گواهینامه باید در آن قبول شوند شامل موارد و اصطلاحاتی است که در حوزه ترافیک مطرح می شود و یک راننده برای رانندگی با وسایل نقلیه باید بر آن ها به خوبی مسلط باشد. سوالاتی که در این قسمت مطرح می شوند اکثراً شامل آشنایی با تابلوهای راهنمایی و رانندگی و اصطلاحات تخصصی راه و جاده هستند.
به طور مثال، راه های فرعی و اصلی، تابلوها و علائم خطر و احتیاط، انواع علائمی که در کنار خیابان ها و جاده ها یا مسیر پیاده روها نصب می شوند و آشنایی با انواع وسایل نقلیه و تقدم عبور هر یک از آن ها در موقعیت های مختلف، تنها بخشی از مهم ترین موارد تست آیین نامه اصلی هستند.

 

👈خط کشی مسیرها در آزمون آیین نامه اصلی چه معنایی دارند؟ 🚌🚙🚕🚗

سوالات آیین نامه اصلی رایگان

سوالات آیین نامه اصلی رایگان

خط کشی راه ها در خیابان ها و جاده ها به منظور سهولت عبور و مرور وسایل نقلیه و آگاه ساختن رانندگان و عابرین پیاده از وضعیت راه ها اجرا می شود. در آزمون آیین نامه اصلی گواهینامه رانندگی، خط کشی های متفاوتی برای متقاضی بیان می شوند که کاربر باید به خوبی به آن ها پاسخ دهد.
موارد فوق در آزمون آیین نامه اصلی آنلاین نیز مطرح هستند و نوع آزمون در تعداد و مفهوم سوالات نقشی نخواهد داشت. خط کشی ممتد طولی در سوالات آیین نامه اصلی به معنای عدم مجوز عبور راننده از روی خط است. خطوط منقطع در راه ها به معنای اجازه عبور وسیله نقلیه از روی خطوط و با رعایت حق تقدم می باشد.
این خطوط در برخی از موقعیت ها به حالت مورب و منقطع هستند؛ در این وضعیت، اتومبیل و وسایل نقلیه می توانند در راستای خط کشی در کنار جاده یا خیابان توقف کنند. در برخی مکان ها و یا جاده های فرعی و اصلی در هنگام تغییر مسیر عبور، یک فلش در جهت جاده رسم شده است که راهنمای رانندگان به شمار می رود.

👈بهترین راه آمادگی برای شرکت در تست آیین نامه اصلی گواهینامه رانندگی چیست؟

دانلود سوالات آیین نامه اصلی

دانلود سوالات آیین نامه اصلی

یکی از ساده ترین روش هایی که هر فرد متقاضی دریافت گواهینامه رانندگی می تواند برای موفقیت در آزمون آیین نامه اصلی آن را اجرا کند، دریافت نمونه سوالات آیین نامه اصلی رایگان است. برای دریافت فایل سوالات، وب سایت هایی هستند که در این زمینه فعالیت دارند و تمام سوال هایی که ممکن است در آزمون اصلی آیین نامه مطرح شوند را در فضای اینترنت منتشر می سازند.
شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که دریافت و دانلود سوالات آیین نامه اصلی چه فایده ای دارد؟! اما تجربه ثابت کرده است هر ساله تعداد زیادی آزمون آیین نامه اصلی در کشور برگزار می شود که سوالات این آزمون، هر ساله تکرار می شوند. به طور قطع مطالعه سوالات سال های قبل می تواند کمک زیادی به متقاضی دریافت گواهینامه رانندگی کند.

نکات مهم برای موفقیت در تست آیین نامه اصلی چیست؟

دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی

دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی

بهترین راه برای موفقیت در آزمون آیین نامه اصلی، شرکت در آزمون های مرحله و به ویژه آزمون آیین نامه اصلی آنلاین است. اگر در یک آزمون ۳۰ سوالی آیین نامه رانندگی شرکت کنید و سپس در پایان آزمون نتایج را ثبت کنید به راحتی می توانید نقاط قوت و ضعف خود را مشخص کنید.
به طور مثال، ممکن است در سوالات مربوط به تابلوهای راهنمایی و رانندگی و یا مقررات ایمنی و ترافیک یا در سوالات مربوط به بخش فنی دچار مشکل باشید. در این صورت به راحتی با آزمون های آنلاین می توانید آن ها را برطرف کنید.

یکی دیگر از راه های موفقیت در آزمون آیین نامه اصلی، مطالعه کتاب مخصوص آزمون و قوانین رانندگی است. البته باید این نکته را همواره در خاطر داشته باشید که استفاده از کتاب و منابع متنی آزمون آیین نامه یا دریافت و دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی حتماً مطابق با آخرین تغییرات سال صورت گیرد و منابع و مطالب به روز و جدید باشند.

تست آیین نامه اصلی شامل تعدادی سوال فنی و کاربردی است. حدود ۷ سوال از کل سوالات این آزمون مربوط به بخش فنی خودروها است. پیشنهاد می کنیم حداقل یک هفته زودتر از روز آزمون، شروع به مطالعه منابع و سوالات پر تکرار سال های قبل کنید.
ترس و استرس روز آزمون آیین نامه اصلی عامل اصلی عدم موفقیت شرکت کنندگان در آزمون است. این حالت به ویژه برای جوان ترها که دارای حداقل سن دریافت گواهینامه رانندگی هستند، بیشتر صدق می کند. بنابراین غلبه بر استرس و نگرانی های روز امتحان می تواند موجب موفقیت کاربر در اولین آزمون باشد.

سوالات آیین نامه سرهنگ

سوالات آیین نامه سرهنگ

⭐️قبولی در آزمون آیین نامه با نمونه سوالات آیین نامه اصلی طبقه‌بندی شده

زمانی که به دنبال اخذ گواهی‌نامه می‌روید اولین قدم طی کردن مرحله آزمون آیین نامه مقدماتی است. این آزمون توسط افسر انجام نمی‌شود و در خود آموزشگاه و توسط مربیان آموزشگاه برگزار می‌شود. پس از طی کردن کلاس‌های عملی باید در آزمون آیین نامه اصلی شرکت کنید و پس از آن نیز آزمون عملی را تجربه خواهید کرد. برای موفقیت در آزمون آیین نامه اصلی نیاز دارید بیش از ۱۰ نمونه سوال را پیش از آزمون در اختیار داشته باشید. سوالات آیین نامه اصلی با جواب نیز به شما کمک خواهد کرد تا با نکات سوالات آشنا شوید و به مرور اشکالات شما به صفر می‌رسد. با توجه به تکراری بودن سوالات هر ساله آیین نامه می‌توانید با مرور نمونه سوالات اصلی قبولی خود را تضمین کنید.

⭐️سوالات آیین نامه اصلی فنی در بخش سوالات آیین نامه مقدماتی غایب است
سوالات آیین نامه اصلی فنی بخشی از سوالات است که تمرکز خود را بر مسائل کاربردی فنی ماشین قرار داده است. این بخش از سوالات آیین نامه اصلی فنی مربوط به هر آن‌چیزیی می‌شود که یک راننده موظف است از ماشین و رانندگی بداند. بخش سوالات آیین نامه اصلی فنی خیلی وارد مباحث تخصصی نمی‌شود اما تمامی آنچه لازم دارید به عنوان راننده بدانید را پوشش می‌دهد. به دلیل زمان ناکافی برای مطالعه منابع بخش فنی ماشین، در اختیار داشتن سوالات آیین نامه اصلی به شما کمک خواهد کرد.

⭐️اهمیت در اختیار داشتن نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب
می‌دانید که پیش از آزمون اصلی آزمون مقدماتی را گذرانده‌اید و می‌دانید که پس از آزمون اصلی بخش عملی خواهد بود. بین این دو آزمون نیز زمان کوتاهی است که بیش‌تر تمرکز خود را بر یادگیری عملی رانندگی قرار داده‌اید. بنابراین وقت کافی برای مطالعه سوالات آیین نامه اصلی نخواهید داشت. علاوه بر این بخش سوالات آیین نامه اصلی فنی در آزمون مقدماتی اعمال نشده و در واقع شما پیش از این با این بخش سوالات آشنایی چندانی نداشته‌اید. از طرف دیگر سوالات آیین نامه اصلی نسبت به مقدماتی تعداد سوالات سخت بالاتری دارد و مهم است که از پیش چنین آزمون ‌هایی را بررسی کرده باشید.

 

👈آیا سوالات آیین نامه اصلی به درد آزمون مقدماتی می‌خورد؟

سال‌ها تجربه افسران و مربیان مجرب ما در حوزه آموزش آیین نامه نشان داده است که زمان ناکافی برای آزمون اصلی دردسر ساز است و افرادی که برای آیین نامه مقدماتی بیش‌تر مطالعه داشته‌اند، هم استرس کم‌تری تجربه خواهند کرد و هم می‌توانند بیش‌تر انرژی خود را برای آزمون عملی بگذارند. بنابراین در صورتی که برای آزمون مقدماتی مطالعه می‌کنید شدیدا توصیه می‌کنیم که تمامی نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب را مطالعه کنید. ما سوالات آیین نامه اصلی pdf در یک فایل برای هر آزمون در اختیار شما قرار می‌دهیم. با بررسی این سوالات هم برای آزمون مقدماتی آماده خواهید شد و هم خیالتان از بابت آزمون اصلی راحت می‌شود. با این کار فقط لازم است که برای آزمون اصلی بخش سوالات آیین نامه اصلی فنی را مرور کنید.

سوالات آیین نامه اصلی

سوالات آيين نامه اصلي

👍بررسی سوالات آیین نامه اصلی به کاهش استرس شما کمک خواهد کرد
شرکت در هر آزمونی تا حدودی استرس‌زا است و داشتن استرس در مورد امتحان امری طبیعیست. اما افرادی هستند که این استرس را بیش‌از حد تجربه می‌کنند. افرادی که در مواجه با هر آزمون آنقدر مضطرب خواهند شد که تمامی آنچه در ذهنشان بوده فراموش می‌شود. در این موارد مشکل استرس امتحان حاد است و باید برای رفع آن اقدام کرد. یکی بهترین راه‌حل‌ها عادی کردن شرکت در امتحان است. ما سوالات آیین نامه اصلی رایگان را در اختیار شما قرار می‌دهیم و هر چند بار که بخواهید می‌توانید در این آزمون ‌ها شرکت کنید. آنقدر این کار را تمرین کنید تا شرکت در آزمون برایتان عادی شود. سعی کنید شرایط آزمون را در خانه شبیه سازی کنید. بدون شک در خانه استرس کم‌تری دارید و آزمون آزمایشی نمی‌تواند تمام فشارهای سر جلسه اصلی را برای شما تداعی کند اما در صورتی که نمونه سوالات آیین نامه اصلی را بارها و بارها مرور کنید، در شرایطی که زمان را در نظر گرفته‌اید و خیلی جدی آزمون ‌ها را بررسی میکنید تا حدودی می‌تواند شرایط آزمون را برایتان شبیه سازی کند و این شبیه سازی به مرور و و با تکرار به کاهش استرس شما کمک بزرگی خواهد کرد. به طور کلی هر چقدر که تسلط شما بر سوالات آیین نامه اصلی بیش‌تر باشد و بیش‌تر در آزمون ‌های آزمایشی شرکت‌ کرده باشید استرس شما کمتر است.

✅روش صحیح مطالعه نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب

اولین سوالی که هنرجویان خواهند داشت آن است که چگونه نمونه سوالات آیین نامه اصلی را مطالعه کنند. بهترین شیوه برای مطالعه نمونه سوالات آیین نامه اصلی که در اختیار شما قرار می‌دهیم آن است که در قدم اول هر سوال را مطالعه کنید و با توجه به آگاهی‌های خود پاسخ دهید. هر آزمون را کامل پاسخ دهید. اگر یک سوال را بلد نیستید آزمون را متوقف نکنید. تصور کنید که سر جلسه امتحان هستید و روی هر سوال انرژی و وقت بگذارید و با تمرکز به سوالات پاسخ دهید. هر آزمون که تمام می‌شود به فاصله یک ساعت نوبت به بررسی پاسخ سوالات می‌رسد. هر سوالی که پاسخ دادید حتی اگر پاسخ درست داده باشید بهتر است بخش نکته مربوط به آن سوال را بیابید و یادداشت کنید. سوالاتی که پاسخ اشتباه داده‌اید را جداگانه یادداشت کنید. در مرور بعدی روزهای آینده دوباره سوالاتی که اشتباه پاسخ داده‌اید را بررسی کنید. سوالاتی که اشتباه پاسخ داده‌اید آنقدر مرور کنید که در چند نوبت پاسخ درست بدهید و نکات آن در ذهنتان ثبت شود. هر روز یک یا دو آزمون را به همین شیوه بررسی کنید. هر آزمون نکاتی دارد، آنها را یادداشت کنید. پس از آزمون ششم به وضوح متوجه خواهید شد که نکات سوالات تکراری است. پس از آزمون دهم حتی سوالات و گزینه‌ها تکراری خواهد بود. این اتفاقی است که با کمی تمرین صبر قطعا تجربه خواهید کرد.

سوال آیین نامه اصلی

سوال آیین نامه اصلی

اگر سال‌هاست که در هیچ آزمونی شرکت نکردید به نمونه سوالات آیین نامه اصلی نیاز پیدا می‌کنید
دریافت گواهی نامه پس از سن ۱۸ سال ممکن است. اما بسیاری از افراد در سنین بالا به دنبال اخذ گواهی نامه می‌روند، در شرایطی که مدت‌هاست در هیچ آزمونی شرکت نکرده‌اند و عادت به درس خواندن مدت‌هاست از شما دور شده، در این شرایط شرکت در آزمون‌‌های آزمایشی آیین نامه و در اختیار داشتن نمونه سوالات آیین نامه اصلی به شدت لازم است. به مرور با بررسی این سوالات در شرایط درس خواندن و آزمون قرار می‌گیرید و از پس این چالش به راحتی برمی‌آیید.
سوالات آیین نامه اصلی را می‌توان در چهار دسته تقسیم بندی کرد

⭐️سوالات مفهومی
⭐️سوالات حفظی
⭐️سوالات تحلیلی
⭐️سوالات تجربی

✅سوالات آیین نامه اصلی – مفهمومی
دسته اول سوالات مفهومی از آن دسته سوالات است که شما با دانش مربوط به رانندگی خود به آن پاسخ می‌دهید. این سوالات می‌تواند در هر زمینه‌ای طرح شود. از فهم شما نسبت به قوانین آیین نامه بیشترین موارد سوالات طرح می‌شود. اهمیت این سوالات به گزینه‌های شک برانگیزی است که پرسیده می‌شود. شاید شما حتی دقیق قانون مربوط به سوالی که طرح شده را بدانید اما نتوانید بین دو گزینه پاسخ سوال مورد نظر را تشخیص دهید. زیرا در حین خوانش قانون به نکته مطرح شده در سوال توجه نکرده‌اید. تنها راهی که به شما می‌آموزد از چه زاویه به متون آیین نامه نگاه کنید بررسی نمونه سوالات آیین نامه اصلی است که شیوه طرح سوالات را به شما نشان می‎‌دهد.

✅سوالات آیین نامه اصلی – حفظی
بخش حفظی سوالات به تکنیک و فهم خاصی نیاز ندارد. کافیست پیش از آزمون دو یا سه بار نکته مربوط را خوانده باشید. اگر قوانین و تابلوها در ذهنتان باشد مشکلی در پاسخ دادن به سوالات حفظی پیدا نخواهید کرد اما این داستان زمانی است که زمان مطالعه از آزمون دور نباشد. طبیعی است که حافظه‌تان برای مدت طولاتی نمی‌تواند موارد مربوط به حفظیات آیین‌نامه را در خود نگه دارد. چاره چیست؟ تکرار . تکرار بهترین راه برای ماندگاری موارد حفظی در ذهن است. اگر یک هفته سوالات آیین‌نامه را بررسی کنید متوجه خواهید شد موارد حفظی در ذهن تثبیت شده است. سوالات آیین نامه اصلی در بخش حفظی در بخش تابلوها بیش‌تر خود را نشان میدهد و حافظه تصویری با تکرار می‌تواند این موارد را برای مدت طولانی در خود نگه‌دارد.

سوالات آیین نامه نهایی

سوالات آیین نامه نهایی

⭐️سوالات آیین نامه اصلی – تحلیلی
شاید به نظر بسیاری از هنرجویان بخش سوالات تحلیلی سخت‌ترین بخش سوالات باشد. اما واقعیت این است که از نظر حجم، مطالبی که برای پاسخ به سوالات تحلیلی لازم دارید بسیار کم است. اما باید بتوانید سر جلسه امتحان تمرکز خود را حفظ کنید. اگر نمی‌توانید سر جلسه مباحث تحلیلی را بررسی کنید و استرس و فشار آزمون این اجازه را به شما نمی‌دهد تنها راهی که پیش پای شماست بررسی چندباره تمامی سوالات تحلیلی پیش از آزمون است. نمونه سوالات آیین نامه اصلی رایگان در اختیار شماست. تمامی سوالاتی بخش تحلیلی که بیش‌تر مربوط به سوالات حق تقدم و بخشی هم در مورد تحلیل شرایط و حوادث است. بارها این سوالات را حل کنید تا سر جلسه آزمون نیاز به تحلیل بیش‌تر نداشته باشد. البته این دسته از سوالات برای کسانی که سر آزمون بر خود مسلط هستند ایده‌ال است. بدون آنکه جزئیات را حفظ کنند و تمامی مفاهیم را در ذهن داشته باشند تنها با دانستن کلیات تمامی این سوالات امکان پاسخگویی دارد. با بررسی سوالات آیین نامه اصلی می‌توانید با این سبک سوالات آشنا شوید.

⭐️سوالات آیین نامه اصلی – تجربی
سوالات تجربی منظور سوالاتی است که در حین یادگیری رانندگی به صورت عملی با پاسخ آنها آشنا می‌شوید. این بخش سوالات بدون آنکه مطالعه داشته باشید تنها از طریق تجربیات اصولی رانندگی امکان پاسخ خواهد داشت. در واقع اگر حتی آیین نامه را مطالعه نکرده باشید اما رانندگی کرده باشید می‌توانید این سوالات را پاسخ دهید اما اغلب افرادی که به دنبال گواهی نامه هستند از نظر تجربه رانندگی وضعیت ضعیفی دارند. به همین دلیل سوالات آیین نامه اصلی در بخش سوالات تجربی به شما کمک خواهد کرد تا توجه‌تان به نکات عملی جلب شود. در حین آموزش عملی رانندگی نمونه سوالات آیین نامه اصلی pdf را در تلفن هوشند یا تبلت خود داشته باشید و هر جایی که در مترو و اتوبوس و وقت‌های اضافه این فایل‌ها را مرور کنید. زمانی که برای آموزش عملی می‌روید به نکات مطرح شده در آیین نامه بیش‌تر دقت کنید. به این ترتیب می‌توانید مفاهیمی که قابل لمس هستند را به صورت عملی به کار ببرید تا تا ابد در ذهنتان جای بگیرد.

🔴به هر نمونه‌ای از سوالات آیین نامه اصلی اعتماد نکنید
متاسفانه افراد غیر متخصص و سود جو اقدام به انتشار نسخه‌هایی از سوالات آیین نامه اصلی کردند که پاسخ‌نامه اشتباه دارد. برای هنرجویان تشخیص اشتباه بودن پاسخ‌ها سخت است و بالاخره زمانی متوجه می‌شوند که مفاهیم غلط در ذهنشان شکل گرفته است. بلد نبودن مطلب بسیار بهتر از اشتباه یادگرفتن است و تغییر این ذهنیت اشتباه دشوار خواهد بود. انتشار غیر مسؤلانه سوالات آیین نامه اصلی بدون نظارت مربیان و افسران با تجربه کار بسیار اشتباهی است که برخی وب‌سایت‌ها انجام می‌دهند و هنر جویان را به اشتباه می‌اندازند. به شما توصیه می‌کنیم منابع سوالات آیین نامه اصلی را از وب سایت‌های معتبر تهیه کنید. تیم تخصصی ما سال‌هاست که در زمینه تدریس به هنرجویان سابقه دارد و جزئیات آزمون آیین نامه و سوالات آن‌را می‌داند. ما به شما اطمینان می‌دهیم که حرفه‌ای‌ترین سوالات را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

🕑اگر زمان کمی تا آزمون مانده شانس خود را امتحان کنید
بسیاری از هنرجویان ما تا روزهای آخر قبل از آزمون هیچ مطالعه‌ای نداشتند و از قبولی ناامید بودند. با بررسی سوالات آیین نامه اصلی که ما در اختیارشان گذاشتیم روزهای آخر را به بررسی نمونه سوالات آیین نامه پرداختند و با حل کردن تعداد زیادی از آزمون ‌ها و بررسی پاسخ‌نامه‌ای که در اختیارشان قرار گرفت توانستند به راحتی آزمون آیین نامه اصلی را پشت سر بگذارند. واقعیت این است که سوالات آیین نامه اصلی هر ساله تقریبا مشابه است و داشتن نمونه سوالات متعدد می‌تواند تمرین بسیار خوبی پیش از آزمون باشد. بنابراین حتی اگر تا روزهای آخر مطالعه نداشتید به ما اعتماد کنید و نمونه سوالاتی که در اختیارتان می‌گذاریم را با دقت مرور کنید. موفقیت دور از دسترس نیست.

👮🏻 ۱۰ نکته طلایی برای قبولی در آزمون شهری پیشنهاد تست درایو

هنرجوی گرامی بعد از قبولی در آزمون آیین نامه اصلی تست درایو برای شما هنرجوی گرامی و قبولی در ازمون افسر ۱۰ نکته طلایی از نکات بسیار مهم آزمون شهری مانند: روش صحیح پارک دوبل، قلق گیری کلاچ، رفع استرس در آزمون عملی رانندگی، اشتباهات آزمون عملی رانندگی، راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی و …جهت آمادگی هرچه بیشتر شما در روز آزمون شهری رانندگی آماده نموده است. با مطلالعه این ده روش دیگر نگران آزمون عملی رانندگی نخواهید بود.

به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 755 Average: 2.6]
هنرجوی گرامی لطفا از طریق شبکه های اجتماعی زیر تست درایو را به دوستانتان معرفی کنید

740
یک پاسخ بنویسید

avatar
567 نظرات
173 پاسخ ها
6 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
609 نویسندگان دیدگاه
Dariushزهرامدیر تست درایوآتناMaryam آخرین نویسندگان دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین
اطلاع رسانی کن
Dariush
مهمان
Dariush

درود بر شما جناب مرادی.سپاس از شما بابت وقت گذاشتن و طراحی این سایت و سوالات و آزمونها.من خودم بسته طلایی رو خریدم به همراه ۴فایلpdfو برنامه آزمون و کامل خوندمشون. امروز هم امتحان آیین نامه اصلی رو با یک غلط قبول شدم و اون یه غلط هم ناخودآگاه دستم رد شد و اشتباهن گزینه دیگه ای رو پر کردم.امتحان اصلی دقیق از همین آزمونها بود و هیچ فرقی نداشت.حالا فقط مونده امتحان شهری که هفته آیندس تا ببینیم چی پیش میاد.به دوستان توصیه میکنم همین آزمونهارو بخونن بدون شک بار اول قبول میشن.باز هم از شما سپاسگزارم و به… ادامه مطلب »

زهرا
مهمان
زهرا

سلام.خسته نباشید.
امتحان ما تو راهنمایی و رانندگی برگذار میشه و داخل اموزشگاه نیست.اونایی که امتحان دادن میگن از سوالات اموزشگاهی سخت تره خیلی.
میخواستم بپرسم با خوندن نمونه سوالات شما میتونم قبول بشم؟

Dariush
مهمان
Dariush

درود بر شما.والا من خودم امروز تو آموزشگاه امتحان اصلی رو دادم و هیچ هم سخت نبود.سخت بودن امتحان برای کساییه که نمیخونن و بهونه دارن و تقصیر رو گردن این و اون میندازن.و تا جایی که من میدونم همه سوالهارو خود راهنمایی و رانندگی طرح میکنه و در دست کل آموزشگاهها در کشوره. کل سوالات و آزمون های همین سایت رو بخونید در امتحان بدون شک قبول میشید.پیشنهاد میکنم بسته طلایی رو بخرید و بخونید چون مبحث فنی رو به طور کامل داره .فقط حتمن حتمن حداقل از ۵روز قبل امتحان شروع به خوندن کنید تا در ذهنتون باقی… ادامه مطلب »

آتنا
مهمان
آتنا

سلام وقت بخیر
تشکر میکنم از سایت فوق العاده تست درایو خدا رو شکر به کمک سوالات ایین نامه شما ازمون ایین نامه مقدماتی رو قبول شدم الان دارم از ازمون های بخش ایین نامه اصلی تون استفاده میکنم من گوشیم ایفون هست اگر برنامه ایین نامه برای ایفون و قرار می دادین خیلی عالی میشد خیلی برام سخته این جوری تست زدن اذیت میشم

مدیر تست درایو
مدیر

باسلام و احترام
هنرجوی گرامی برنامه تست سوالات آیین نامه برای ios را میتوانید از لینک زیر دریافت کنید
https://test-drive.ir/driving-regulations-ios/

Maryam
مهمان
Maryam

نمونه سوالاتون فوق العادس با کمک این تست هاتون بار اول بدون غلط آزمون اصلی رو قبول شدم😻😻❤👌

مریم
مهمان
مریم

سلام
آقای مرادی برای آزمون اصلی، دیگه نیازی به ۱۸ آزمون مقدماتی نیست؟؟
لطفا پاسخگو باشید ممنون

مدیر تست درایو
مدیر

باسلام و احترام
هنرجوی گرامی برای آزمون آیین نامه اصلی از ۴۱ مرحله استفاده نمایید نیازی به تست آزمون های آیین های بخش مقدماتی نیست.

مریم
مهمان
مریم

ممنون آقای مرادی

مریم
مهمان
مریم

باسلام .
ممنون از سایت خوب تون ادمین گرامی . اومدم تشکر کنم. نمونه تست های شما کمک زیادی کرد اجرتون با خدا.

دوستان من کتاب رو خوندم و تست های ازمون انلاین اینجا روهم درکنارش انجام دادم. مقدماتی با یک غلط قبول شدم بار اول،
ازمون اصلی رو هم بدون خرید بسته طلایی با همین ازمون رایگان اصلی،و فنی در این سایت بدون غلط و بازم برای بار اول قبول شدم.الحمدلله.

بابک
مهمان
بابک

سلام وخسته نباشید
میخواستم تشکر کنم از سایت خوبتون
بخاطر تست سوال ها بار اول با ۲ غلط قبول شدم
واقعا ممنونم از خدا هر چی میخواین بهتون بده

فرح
مهمان
فرح

سلام وقت بخیر
من میخوام سوالات آیین نامه رو بخرم چند تا سایت و نگاه کردم قیمت ها خیلی فرق میکنه مثلا این سایت زده ۲۰ هزار تومان یه سایت دیگه ۴۹ هزار تومان یه سایت دیگه ۶۰ هزار تومان یه سایت دیگه ۳۵ هزار تومان واقعا دارم گیج میشم تو رو خدا یکی منو راهنمایی کنه استرس گرفتم این هفته امتحان دارم هیچی هم نخوندم

رضا
مهمان
رضا

سلام اصلا فریب این جور سایت ها رو نخورید من خودم توی به کانالی در تلگرام بسته مقدماتی رو خریدم ۴۰ تون بعد اومدم اینجا کل بسته ها رو خریدم ۲۰ تون بعد متوجه شدم خود اون طرف از این سایت خریده

محمدعلی
مهمان
محمدعلی

داداش تو باز ۴۰ تومن دادی سوالات و گرفتی من ۵۰ تومن دادم هیچی برام نیومد هر چی به طرف زنگ زدم کسی جواب نداد هیچی به هیچی حواله ش کردم به خدا

مریم
مهمان
مریم

سلام
آقای مرادی برای آزمون اصلی خوندن همین ۴۱ آزمون کافیه؟ دیگه ۱۸ آزمون مقدماتی لازم نیست؟
لطفا پاسخگو باشید متشکرم

مدیر تست درایو
مدیر

باسلام و احترام
هنرجوی گرامی برای آزمون آیین نامه اصلی ۴۱ مرحله تست آزمایشی آیین نامه کافی است.

gol
مهمان
gol

خسته نباشید واقعا ممنون از سایت خوبتون من فقط سوالای همین سایت رو خوندم و بار اول در ازمون قبول شدم خیلیییییی ممنون از لطفتون

Amir
مهمان
Amir

دوستان سلام ، براي آزمون اصلي همين ٤١ آزمون كافيه من امروز پنجشنبه ١٠ آبان امتحان داشتم و بدون غلط قبول شدم با اينكه سوالات تغيير كرده بود . مرسي از سايت ايرانيان

پونه
مهمان
پونه

سلام به همه دوستان صکادرات چیست؟ و به چه دردی میخوره مربیم حال نداشت خوب توضیح نداد بهم اصلا متوجه نشدم

محمد
مهمان
محمد

ص=تنظیم صندلی
ک=کمربند(طبق قانون قدیم)طبق قانون جدیدکمربند بعد از استارت بسته میشه
ا=تنظیم آینه
د=دنده خلاص
ا=استارت
ت=ترمز دستی

مهسا
مهمان
مهسا

صکادرات اشتباهه دوست عزیز
در مجموع کارهایی که باید موقعی میشینی تو ماشین انجام بدی:
۱ صندلی تنظیم
۲ آینه ها تنظیم
۳ دنده خلاص
۴ روشن کردن
۵ بستن کمربند
۶ زدن راهنما
۷ پایین آوردن ترمز دستی
مراحل رو بلد باشین نیاز به گیج کردن خودتون با صکادرات این چیزا نیست صکادرات رو زمانی میگفتن که ماشین ها گاز سوز نبودن میگفن قبل از روشن کردن کمربند بسته باشه ولی برای جلوگیری از خطر میگن بعد از روشن کردن کمربند رو ببندید

نادر
مهمان
نادر

سلام مرسی بسته طلایی حرف نداره امروز بدون غلط قبول شدم

پیمان خزری
مهمان
پیمان خزری

وای چقدر سخته این همه ۴۱ تا صفحه سوالات اوووووووووف نا امید شدم😕

آمنه
مهمان
آمنه

سلام من خیلی ازتون ممنونم تست ها رو خوندم عالی بودن دفعه اول قبول شدم.هفته بعد هم آزمون شهری دارم پیشنهاد میکنم همه بخونن

Ali
مهمان
Ali

سلام خسته نباشید
برنامه ها مخصوصا pdf ها عالی حرف نداره
من با خوندنش سری اول قبولی شدم
ممنونم

Shirin
مهمان
Shirin

امروز آزمون اصلی قبول شدم بدون غلط ،کتاب و همه ۴۱ آزمون رو خوندم ممنون از سایت خوبتون موفق باشید

سمیرا
مهمان
سمیرا

من ۲۵ تا نمونه سوال این سایتو خوندم
آخرشم با ی دونه غلط همون بار اول قبول شدم
مرسی از سایت خوبتون

حسن جاوید
مهمان
حسن جاوید

برنامه نرم افزاری آزمون آئین نامه را می خواستم

مدیر تست درایو
مدیر

باسلام و احترام
هنرجوی گرامی جهت دریافت برنامه تست آیین نامه رانندگی تست درایو برای موبایل وارد صفحه اصلی سایت شوید روی منوی دانلود برنامه موبایل آیین نامه کلیک کنید

مهرشاد
مهمان
مهرشاد

سلام یه سوال داشتم این ازمون فنی هم داره یعنی یه ازمون جدا هست؟

علی
مهمان
علی

عالیه من هر دو تا آیین نامه رو ۲۹ قبول شدم یه سوالم به خاطر ثوابش غلط میزدم

شبنم
مهمان
شبنم

سلام ببخشید یکی جواب این سوال و بده لطفا
اگر افسر راهنمایی و رانندگی به شما ایست بدهد و شما اعتنایی نکنید چه حکمی دارد؟

ابوالفضل
مهمان
ابوالفضل

حتما باید بخریم همینای که گذاشتنو بخونیم قبول نمیشیم تورو خدا یکی جواب بده

Shirin
مهمان
Shirin

سلام . اگر فقط کتاب و همین ۴۱ آزمون آیین نامه اصلی رو بخونیم کافی هست و قبول میشم یا بسته طلایی رو هم بخرم؟

حدیثثثثث
مهمان
حدیثثثثث

فک کنم قبول بشی.. چون همه گفتن با همین ۴۱ آزمون هم قبول شدن..

حدیثثثثث
مهمان
حدیثثثثث

سلاممممم… من فردا امتحان دارم و الان دارم فقط همین تستا رو میزنم. دعا کنید برام هر کسی که پیامو دید ۲۹ مهر امتحانه.. یعنی فردا.. مرسی.. تدا خیرتون بده. همگی خسته نباشید

مریم
مهمان
مریم

سلام خواستم تشکر کنم از سایت عالی تون
من مقدماتی رو بار اول با ۲۹ تا قبول شدم
و اصلی رو بار دوم با ۲۸ تا قبول شدم فقط با همین ۴۱ تا آزمون
بار اول چون فنی نخوندم افتادم و غلطام به خاطر بی دقتی بود
و الا سوالا دقیقا مثل آزمونای شما بود
خیلییییییی سپاس گذارم

Jokr
مهمان
Jokr

حاجی منم امتحان اصلی دارم کدومارو باید بخونم

مریم
مهمان
مریم

همرو بخون مخصوصا فنیاشو من بار اول چون با فنی مشکل داشتم نخوندم گفتم میرم با ۲۶ قبول میشم ولی رفتم با ۲۵ تا افتادم و اینکه حتما نوت بردار ی کن و سوالاتو مرور کن من فقط با همین ۴۱ آزمون بار دوم با ۲۸ قبول شدم که غلطامم واسه بی توجهیم بود بار اولم واس این افتادم ک فنی نخوندم ی دورم کتابو بخون همین آزمونارو دقیق بزن ۱۰۰% قبولی

محمد
مهمان
محمد

واقعا ممنونم با دوتا غلط برای بار اول قبول شدممم

پویا
مهمان
پویا

ازمون ایین نامه اصلیش با مقدماتیش شبیه همه ؟

مریم
مهمان
مریم

خیر تو اصلی ۴ تا سوال مهم فنی داره که تو مقدماتی نداره

سرهنگ زاد
مهمان
سرهنگ زاد

سلام خیلی ممنون ازسایت خوبتون .👌
من امتحان اصلی روباراول بدون غلط قبول شدم.

نسترن
مهمان
نسترن

از مدیر خوب سایت تشکر میکنم.من دیروز ازمون اصلیمو دادم و خداروشکر بار اول قبول شدم.یعنی قبولی هم مقدماتی و هم اصلی رو مدیون این سایتم خدا خیرتون بده.فقط همین چهل و یک ازمونو دادم و سوالا عینا همینا بود.فقط تابلو هارو دقیق و کامل بخونین واسه من صفحه ی اول فقط تابلوها بود

لیلا
مهمان
لیلا

سلام بچه ها یکی لطف کنه جواب این سوال و بهم بگه چه زمانی از دور دو فرمانه استفاده می کنیم؟

مهسا
مهمان
مهسا

وقتی که عرض کوچه یا جاده کم باشه

گیسو
مهمان
گیسو

سلااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام مرسیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی از سایت خوبتون خدا خیرتون بدهههههههههههههههههه اصلی رو قبول شدممممممممممممممممممممم همین یک ساعت پیش با یه غلط البته من نه از بسته طلایی استفاده کردم و فقطیازده تا از ازمونا رو زدم

مرضیه
مهمان
مرضیه

سلام
در چه فاصله در شب باید راننده وقتی کنار ماشینی توقف میکند چراغ های ماشین را روشن کند؟

مدیر تست درایو
مدیر

هرگاه وسیله نقلیه ای شب در کنار و بیرون سطح راه توقف نماید به طوری که کنار وسیله نقلیه متوقف مماس بر حاشیه سواره رو باشد و نور کافی در آن محل برای تشخیص اشیا یا اشخاص از فاصله ۱۵۰ متری وجود نداشته باشد، راننده یا متصدی وسیله نقلیه (اعم از این که درون وسیله نقلیه باشد یا بیرون آن) مکلف است چراغ های کوچک جلو و خطر عقب وسیله نقلیه را روشن نگهدارد. چنانچه چراغ کوچک خراب شده باشد چراغ های بزرگ را با نور پایین روشن سازد. (برگرفته از صفحه ۱۸ کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی)

مرضیه
مهمان
مرضیه

تابلو احتیاط را هم باید از فاصله ۱۵۰ متری قرار بدیم؟ با تشکر از پاسخگویتون

مدیر تست درایو
مدیر

هرگاه وسیله نقلیه موتوری در راه ها از کار بیفتد و به علت کافی بودن روشنایی محل، احتیاجی به استفاده از چراغ یا مشعل نباشد، راننده باید در وسط جاده مثلث های شبرنگ متساوی الاضلاع دارای زمینه سفید یا زرد با حاشیه قرمز از نوع علامت احتیاط به ابعاد حداقل ۳۰ سانتیمتر در فاصله ۷۰ متری جلو و عقب آن به نحوی که قابل دیدن باشد قرار دهد. ( برگرفته از صفحه ۱۸ کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی)

اهو
مهمان
اهو

سلام مرسيييي از سايت عاليتون. مرسي از سوالاي كاملتون. همين نيم ساعت قبل قبول شدم ايين نامه اصليمو بدون غلط سوالات بسته ي طلاييتون و براي مرور اونا سوالاي اين چل و يك ازمونو زدم😋

گربه دو سر ولی یک چشم
مهمان
گربه دو سر ولی یک چشم

O_o نه بابا!

آهو
مهمان
آهو

حداقل نمره قبولی چنده؟

گربه دو سر ولی یک چشم
مهمان
گربه دو سر ولی یک چشم

۲۹٫۵

Parastesh
مهمان
Parastesh

سلام… سوالی داشتم
میخواستم بدونم من این ۴۱ سوال و ۱۸ تا مقدماتی برای آیین نامه اصلی بخونم کافیه؟؟؟؟

مدیر تست درایو
مدیر

باسلام و احترام
بله کافیه

اکرم
مهمان
اکرم

سلام خیلی ممنون قبول شدم با سوالات شما امتحان ایین نامه اصلی مثل آب خوردن بود شما رو توی گوگل پلاس لایک کردم بچه ها ببینن

sara
مهمان
sara

سلام شما فقط این ۴۱ آزمون خوندین؟؟؟؟

نسترن
مهمان
نسترن

منم دیروز قبول شدم فقط همین ۴۱ ازمونو خوندم

گربه دو سر ولی یک چشم
مهمان
گربه دو سر ولی یک چشم

گربه دو سر ولی یک چشم چهارشنبه امتحان داره! برای دعا کنید.

parnia
مهمان
parnia

باتشکر ازسایت خوبتون. من امروز با نمره ۳۰ قبول شدم. فقط دیروز بعداز ظهر این آزمونها رو خوندم.

رویا
مهمان
رویا

سلام
لطفا یکی منو راهنمایی کنه جواب این سوالات و نمیتونم پیدا کنم توی کتاب آیین نامه هم گشتم نبود “روغن موتور هر چند کیلومتر باید عوض شود؟”

ابوالفضل
مهمان
ابوالفضل

با سلام — در حدود ۸ تا ۱۰ هزار کیلومتر باید روغن موتور تعویض بشه — ص ۱۴۴ ایین نامه هست

علی
مهمان
علی

با سلام و احترام. فقط یک چیز میگم مدیریت سایت خدا پدر مادرتو بیامرزه. اگر سایت شما نبود حالا حالاها قبول نمیشدم. چون کتاب خیلی پیچیدس ادم حوصلش نمیشه بشینه بخونه. هم آزمون مقدماتی هم اصلی هم شهری راحت قبول شدم. واقعا سپاسگذارم

مجتبی
مهمان
مجتبی

من امروز ائین نامه نهایی رو با ۲۹ تا جواب صحیح یک ضرب قبول شدم، ممنون از سایت خوبتون 🌹

مجتبی
مهمان
مجتبی

۱۰۰ متر

بیتا
مهمان
بیتا

سلام
لطفا دوستان هرکی بلده این سوال و پاسخ بده
چند متر بعد از تونل و پل ها سبقت آزاد است؟

مژگان
مهمان
مژگان

سلام شب بخیر
ببخشید من فردا امتحان نهایی دارم این سوال قبلا توی سوالات ازمون ایین نامه اصلی برام اومده بود میشه جواب شو بگید
حرکت چرخشی میل سوپاپ از کجا ناشی میشود ؟

مدیر تست درایو
مدیر

باسلام و احترام
پاسخ سوال شما:
میل لنگ

مریم
مهمان
مریم

سلام خسته نباشید من امروز امتحان ایین نامه اصلی داشتم . فقط ۴۱ ازمون سایتو خونده بودم وخداروشکر قبول شدم . ممنون بابت زحمات بی منت شما

میثم
مهمان
میثم

من بدون کتاب به این سوالات نگاه کردم و قبول شدم اکثر سوالات داخل اینا هست

نگين
مهمان
نگين

دوستان همين ۴۱ازمون كافيه براي قبولي تو ازمون اصلي؟

پوریا
مهمان
پوریا

ممون از سایت خوبتون ایین نامه یه اصلیرو قبول شدم.