در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – راهکار تست درایو

آزمون-شهری

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – راهکار تست درایو

باسلام خدمت هنرجویان گرامی وب سایت تست درایو;

امروز در این پست قصد داریم شما عزیزان را با نکات مهم و کلیدی آزمون شهری آشنا کنیم، بسیاری از هنرجویان متاسفانه در اولین جلسه از آزمون شهری موفق نمی شوند این آزمون را سپری کنند، امروز در این مقاله یاد میگیرید که چگونه برای بار اول از پس آزمون عملی یا آزمون شهری رانندگی بر بیایید، لطفا با ما همراه شوید.

 

آزمون شهری رانندگی

آزمون شهری رانندگی

فیلم آموزش رانندگی

پس از مدت‌ها تمرین و گذراندن مراحل گوناگون نوبت به آزمون عملی می‌رسد. این آزمون برای بسیاری از هنرجویان سخت‌ترین مرحله است. مرحله‌ای پر استرس که دلیل استرس بالای آن نیز عدم آگاهی از شرایطی است که قرار است اتفاق بیوفتد. بهترین راه برای مقابله با استرس آزمون عملی شبیه سازی تمامی شرایط است. سعی کنید هر جلسه تمرین خود را مطابق آنچه قرار است اتفاق بیوفتد تنظیم کنید. اولین سوال هنرجویان این است: در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم ؟
برای قبولی در آزمون عملی باید بدانید که چه نکاتی برای افسر حائز اهمیت است. باید بدانید که قرار است آزمون به چه سمتی پیش رود و باید بدانید که آزمون از چه فاکتورهایی تشکیل شده است. نکات زیر را در نظر بگیرید:

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم؟ – نکته اول:

آزمون شهری رانندگی

آزمون شهری رانندگی

⭐جزئیات را فراموش نکنید
✅تنظیم صندلی، تنظیم آینه، راهنما
برای دید کافی باید صندلی تنظیم باشد. در صورتی که برای تنظیم صندلی حوصله به خرج ندهید تسلط کافی بر روی پدال‌ها نخواهید داشت. هر سه آینه باید طبق دید شما تنظیم شود. پیش از استارت زدن این دو مورد را کنترل کنید. کمربند فراموش نشود، ترمز دستی فراموش نشود، و اما راهنما نکته اساسی است.
زمان راه افتادن آنقدر موارد مختلفی را باید بررسی کنید که ممکن است راهنما زدن را فراموش کنید. بسیاری از هنرجویان در همان گام اول با نزدن راهنما تمام امتحان را خراب می‌کنند. اگر قرار است باایستید، دور بزنید، بپیچید و هر تغییر جهتی که اعمال می‌کنید، راهنما را فراموش نکنید.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم ؟ – نکته دوم:

نکات مهم و کلیدی آزمون شهری

نکات مهم و کلیدی آزمون شهری

✅ حواستان به کلاچ باشد
کافیست به سرعت پا را از روی کلاچ بردارید یا برای دنده عوض کردن تا ته کلاچ را فشار ندهید. چه اتفاقی می‌افتد؟ حرکت‌های ناهنجار ماشین و خاموش کردن و یا صدای ناهنجار همان موردی است که بسیاری از هنرجویان را به آزمون مجدد کشانده. حواستان به کلاچ باشد، بار اول با احتیاط کلاچ را بالا بیاورید تا جای درست کلاچ ماشین آزمون دستتان بیاید. عجله نکنید، دستپاچه نباشید. تا زمانی که فرمان در دست شماست و پای شما روی ترمز است هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته سوم :

نکات مهم آزمون شهری

نکات مهم آزمون شهری

✅نرم رانندگی کنید
ترمز شدید، گاز شدید، حرکت فرمان شدید بسیار مخرب است. سواری ماشین یکی از مهم‌ترین نکات است که افسر به آن توجه می‌کند. کافیست افسر یک بار بر اثر ترمز شدید شما به شیشه جلو متمایل شود. شاید همان لحظه رد نشوید اما مطمئن باشید کارتان در ادامه سخت شده، سواری نرم نشان دهنده تسلط شماست.

 

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته چهارم:

✅خاموش نکنید
حواستان به خاموش نشدن ماشین باشد. در ایست کامل خلاص کنید، همیشه با اندکی فشار دادن گاز جلوی خاموش شدن ماشین را بگیرید. با کلاچ به نحوی کار کنید که ماشین خاموش نشود. بدانید که خاموش کردن ماشین یک نمره منفیست و اگر تکرار شود، در آزمون رد می‎شوید. اکثر موارد خاموش کردن به دلیل استرس زیاد اتفاق می‌افتد. برای کنترل استرس راه‌های موجود را امتحان کنید.

نکته: قبل از شروع به حرکت حتما کلاچ ماشین را کنترل کنید و یا قلق گیری کنید، توصیه هنرجویانی که قبلا در آزمون شهری رانندگی شرکت کرده اند بیشترین خاموشی ماشین در آزمون شهری عدم قلق گیری کلاچ است پس حتما قبل از حرکت کلاچ ماشین را قلق گیری و نیم کلاچ حرکت کنید.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته پنجم :

اشتباهات ازمون عملی رانندگی

اشتباهات ازمون عملی رانندگی

✅دور دو فرمان و پارک دوبل
بر دور دو فرمان و پارک دوبل تسلط داشته باشید. در مورد دور دو فرمان که می‌بایست بدون ایراد بتوانید ماشین را دور بزنید. در این مورد افسر تخفیفی برای شما قائل نمی‌شود، خصوصا آنکه در هنگام جابجایی عملکرد شما خطرساز باشد. اما در مورد پارک دوبل، دراین مورد تمیزی و دقت کار مهم است. اما شاید چند سانت فاصله یا کمی کم تجربگی شما برای افسر قابل چشم پوشی باشد. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم در صورتی که در مورد پارک دوبل اعتماد به نفس خوبی ندارید بهتر است لااقل موارد محدودی را رعایت کنید. مورد اول آنکه به هیچ عنوان تماسی با ماشین‌های پارک شده نداشته باشید. به آینه یا بدنه هر کدام که باشد نه تنها در جا آزمون را رد می‌شوید بلکه دردسرهای بعدی را نیز به جان می‌خرید. هنگام پارک دوبل راهنما فراموش نشود. هنگام پارک دوبل خاموش نکنید. به جدول برخورد نکنید. این موارد را حتی در صورتی که مهارت بالایی در پارک دوبل نداشته باشید نیز می‌توانید رعایت کنید.

هنرجوی گرامی پیشنهاد تست درایو به شما حتما قبل از شرکت در آزمون شهری فیلم پارک دوبل را از لینک زیر مشاهده نمایید:

آموزش پارک دوبل

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته ششم:
در دام افسر نیوفتید
بدون شک در مواردی افسر به شما خواهد گفت که روبروی پارکینگ خانه یا زیر تابلو توقف ممنوع، ماشین را نگه دارید، اگر بدون اشاره به ممنوع بودن توقف در محل به حرف افسر گوش کنید نمره منفی را گرفته‌اید! افسر در حال آزمون گرفتن از شماست بنابراین حواستان باشد که در دام او نیوفتید. حتما به نشانه‌های توقف ممنوع دقت کنید. در هنگام توقف راهنما فراموش نشود و آینه را چک کنید. اگر آینه را خوب بررسی نکنید و ماشین پشت سر شما با صدای بوق اعتراض کند، افسر نمره منفی بابت عدم توجه به آینه را برایتان ثبت می‌کند. اگر جایی که دور ممنوع است گفت دور بزنید، اگر در کوچه ورود ممنوع خواست بپیچید یا از چراغ عبور کنید، در حال امتحان کردن شماست. هشیار باشید. افسر منطقه مورد آزمون را قدم به قدم می‌شناسد.

??در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته هفتم :

حواستان به حق تقدم‌ها باشد
فرعی به اصلی و میدان، در این موارد بسیار هشیار باشید. حتی ممکن است افسر از شما در این مورد سوال کند. با تمرکز به سوال پاسخ دهید. برخی تصور می‎کنند که مباحث آیین نامه در امتحان عملی به کار نمی‌آید. این تصور اشتباه است. افسر اجازه دارد در مورد آیین نامه نیز شما را بیازماید و باید سربلند بیرون بیایید. در واقع تسلط بر قوانین باید پیش از آزمون عملی ایجاد شده باشد و در صورتی که نتوانید سوالات حق تقدم را پاسخ دهید تاثیر زیادی بر نظر افسر خواهد داشت.

توجه داشته باشید در میدان حق تقدم با وسیله ای است که داخل میدان در حال حرکت است.به عبارت ساده تر به هنگام ورود به میدان باید توقف کامل نمود تا خودرو داخل میدان عبور نموده و سپس وارد میدان شویم. این مورد از نظر افسران آزمون گیرنده بسیار پر اهمیت است متاسفانه بسیاری از هنرجویان از این مورد نمره منفی دریافت میکنند.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته هشتم:
شما اجازه دارید اشتباه کنید
به غیر از اشتباهات خطر ساز، سایر اشتباهات شما ممکن باعث رد شدن نشود. افرادی هستند که با یک اشتباه توانستند از آزمون عملی سربلند بیرون بیایند. افسر تمامی جوانب را می‎سنجد بنابراین وظیفه شما این است که در گام اول اشتباه نکنید و در گام دوم اگر هم اشتباه کردید بتوانید ادامه آزمون را بدون اشتباه تمام کنید. اغلب افراد با اشتباه اول دست و پای خود را گم می‌کنند و پشت سر هم اشتباه می‌کنند. باید بتوانید اعصاب خود را تحت کنترل داشته باشید. اعتماد به نفس خود را از دست ندهید و بدون استرس به کار خود ادامه دهید.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته نهم:
✅اصول دنده عقب را رعایت کنید
حواستان باشد که ممکن است طی آزمون یا برای پارک مجبور باشید دنده عقب بگیرید. حتما دستتان را پشت صندلی افسر بگذارید و بچرخید. برخی افراد برای دنده عقب تنها از آینه به پشت نگاه می‌کنند. شاید از شرایط پشت آگاهی کامل داشته باشید و نیازی به چرخیدن کامل به عقب نباشد اما یادتان نرود شما در حال آزمون دادن هستید و افسر به دنبال کارهای اشتباه شماست. پس همه چیز را طبق اصول انجام دهید.

دلایل رد شدن در ازمون رانندگی

دلایل رد شدن در ازمون رانندگی

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته دهم:
✅خوش اخلاق باشید
نکته دهم و نکته آخر تعامل شما با افسر است. به هر ترتیب آزمون عملی توسط عامل انسانی گرفته می‌شود و اوست که می‌تواند شما را قبول یا رد اعلام کند. از نظر برخورد و اخلاق حواستان به همه چیز باشد. بدانید که غرور زیاد کار دستتان می‌دهد. افسر برای رانندگانی که ادعای زیادی دارند و مغرور هستند سختگیری بیش‌تری می‌کند. بهتر است حالت یک راننده تازه کار را داشته باشید اما کاملا تسلط خود را حفظ کنید. افسرها با راننده‌های تازه‌کار دقیق و مسلط بهتر کنار می‌آیند.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم ؟ ( روز پیش از آزمون )
سد بزرگ پیش پای شما استرس است. برای برداشتن این سد دستورالعمل زیر را در نظر بگیرید:
✅۱- اول آنکه تا جایی که می‌توانید به تسلط و مهارت خود بیفزایید. بدانید که کارهایی که بر آن مسلط هستید استرس کمتری در شما ایجاد می‌کند.
✅۲- دوم به شرایط ذهن شما باز می‌گردد. اگر همواره مشکل استرس را در خود داشته‌اید از راهکارهای کلی برای کنترل آن استفاده کنید. نوشیدنی آرامش بخش، آدامس یا موسیقی می‌تواند شرایط را براتان راحتتر کند. حواستان به خواب کافی باشد.
✅۳- سومین توصیه بازسازی شرایط آزمون است. یکی از بهترین کارهایی که برای کنترل استرس می‌شود انجام داد آن است که چندین بار خود را در شرایط آزمون قرار دهید. همه چیز را برای خود شبیه سازی کنید. بارها صندلی و آینه را تنظیم کنید. بارها راهنما زدن را تمرین کنید. بارها پارک دوبل و دور زدن را تمرین کنید. به این ترتیب حتی روز آزمون در شرایط فشار و استرس می‌توانید کارهای روتین را انجام دهید و زمانی که کارهای اول را به خوبی انجام دهید به مرور استرس شما کاهش خواهد یافت.
✅۴- از اشتباه نترسید. نهایت قرار است در آزمون رد شوید، فاجعه اتفاق نمی‌افتد. با اولین اشتباه دنیا به آخر نمی‌رسد، اگر در حین آزمون اشتباه کردید با خود بگویید که هنوز فرصت دارید و حتی اگر این آزمون موفق نشوید هم باز می‌توانید مجدد آزمون دهید. بخشی از استرس مربوط به فکرهای منفی است. فکرهای منفی را از خود دور کنید.

👮‍♂️برگ سنجش مهارت عملی متقاضیان دریافت گواهینامه پایه سوم شامل ۱۸ مورد:

برگه آزمون شهریبیشتر بخوانید:  صکادرات در رانندگی چیست

صکادرات چیست

صکادرات چیست

نظرات کاربران تست درایو درباره آزمون شهری رانندگی:

کاربری به نام حمید می گوید:

امتحان شهری این کارها را انجام بدید قبولید . پیش افسر تا نشستی افسر میگه حرکت کن اما تو اول صندلی بعد آینه بعد خلاصی دنده بعد روشن کردن بعد کمربندبعد از هر دو آینه ببین که ماشین میاد یا نه . آینه سمت چپ و آینه داخل ماشین . بعد راهنما به چپ و خیلی آرام حرکت کنید . مثلا میگه دور بزن شما اول راهنما بعد زاویه ۳۰ درجه بعد از پنجره نگاه کنید که ماشین میاد یا نه بعد آرام دور بزنید . ببینید جای که از شما امتحان میگیرن جای خلوتیه و ماشین کم رفت و آمد میکنه اما شما باید جوری رفتار کنید که انگار چپ و راست ماشین میاد . دنده عقب اول راهنما بعد کاملا برمیگردید و دست راستتون رو پشت صندلی افسر میزارید . پارک دوبل اول راهنما بعد آرام پشت ماشین ایست میکنید و بادنده یک حرکت میکنید و یه کاپوت از ماشین پارک شده جلوتر ایست میکنید . ببینید افسر میگه دور بزن و اونجا ماشین حرکت نمیکنه اما شما جوری دور بزنید که انگار ماشین میاد .هر حرف افسر یعنی راهنما باید بزنی چون بگه ایست راهنما میخواد بگه دنده عقب راهنما میخواد بگه دور بزن راهنما میخواد پس هر حرف افسر = راهنما . اول پای چپ را داخل ماشین بزارید و آهسته بدنو کج کنید و داخل ماشین بنشینید و فرمان رو بگیرید با دست راست و بنشینید یعنی کمک بگیرید از فرمان ماشین پس ابتدا پای چپ بعد بدن کج بشه بعد موقع نشستن با دست راست از فرمان کمک بگیرید که این روش ماشین سوارهای حرفه ایه . موقع پیاده شدن وقتی که قبول شدید ابتدا با دست راست در را باز کنید و با دست چپ دستگیره را خیلی آرام به جلو فشار دهید به اندازه یه وجب باز کنید در ماشینو و بعد ببینید ماشین میاد یا نه بعد در کامل باز شده و پای راست ابتدا بیرون ببرید و دست راست روی فرمان بزارید و برای بلند شدن از فرمان کمک بگیرید و باسنتون نره سمت افسر به این حالت بلند بشید پا بیرون دست راست رو فرمان و سر بیرون و بلند بشید به حالت سیخ نه به حالت کج که باسن سمت افسر باشه . یه چیز مهم مثلا دو یا سه نفر رو افسر صدا میکنه که بنشینید و امتحان بگیره . ابتدا هیچ موقع از در ماشینی که نباید سوار بشید رو باز نکنید یعنی عقب که میشینی از در سمت خیابون استفاده نکنید . داخل ماشین که شدید سلام بدید و هر اتفاقی افتاد نخندید و یا کاری نکنید موادبانه یه گوشه بنشیتید . وقتی پشت فرمان نشستید باز سلام و وقت بخیر بگید و پوشه خودتون را روی داشبورد بزارید نه دست افسر و زود صتدلی و آینه….. میزون کنید جوری که افسر بفهمه . یکبار ماشین رو خاموش کردید ایراد نداره و هول نشید . یکبار یادتون رفت راهنما بزنید هول نشید فقط ترمز به آهستگی بگیرید نه اینکه پاتون رو بزارید محکم رو ترمز . همیشه واستید تا اونهای که داخل ماشین هستن امتحان بدن و شما آخرین نفر چون هم از اشتباهای دیگران درس میگیرید و با اخلاق افسر آشنا میشید و چون نفر آخر هستید افسر کمکتون میکنه برای قبول شدن . صبح ساعت ۸ آموزشگاه باشید تا کارهاتون ردیف بشه ۸:۳۰ پیش افسر هستید که بهترین زمانه . افسر باید از سه نفر حداقل یه نفرو قبول کنه تا آمار قبولی آموزشگاه بالا بره و ساعتی که شما میرید شلوغ میشه و نهایت یه پارک دوبل و یه دور زدن میخواد ازتون . حس کردید قبول شدید و افسر گفت بزن دو و برو محل امتحان خوشحال نشید و خیلی ریلکس بزنید دو و گاز الکی ندید و موقع ایست حتما راهنما بزنید و حتما ۴۵ سانت پارک کنید و جوری که گفتم پیاده بشید . موقع پیاده شدن حتما بگید خاموش کنم بزنم یک یا روشن بمونه و با خسته نباشید اصولی پیاده بشید . هیچ موقع از جلو ماشین حرکت نکنید حتی اگه افسر با دست اشاره کنه . حتما از پشت ماشین برید پیش افسر یا پشت فرمان . بار اول رد شدید ایراد نداره و ناراحت نشید و با افسر خوشرو باشید.نرم حرکت کنید و جوری بشینید که مسلط باشید بر ماشین و حتما تکیه بدید به صندلی . افسر اگر یکبار رد بکنه شمارو از دفعه بعد هواتون رو داره . اینها چیزهای مهمی بود که براتون گفتم و مطمئن باشید هیچکسی نمیگه این حرفهای منو . اگه باز سوالی بود بگید من جواب میدم.


کاربری به نام یگانه می گوید:

سلام:

بچه راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی میدونید چیه؟ شاید باورتون نشه من خودم تست کردم جواب داد خیلی راحت اولین کاری که روز امتحان شهری باید انجام بدید اینکه خونسردی خودتون و حفظ کنید استرس نگرید، همین استرس کار دستتون میده حتی اگر به ماشین مسلط باشید همین استری در آزمون شهری پیش افسر بفهمه استرس دارید اذیتتون میکنه، حتما و حتما و بازم میگم حتما باتون کلا روی کلاچ باشه خدا رو شکر همه ماشین ها داغونن هیچ کدوم کلاچ درستی ندارن حتما قلق گیری کلاچ و انجام بدید به این صورت که به صورت نیم کلاچ و آروم آروم پاتون و از روی کلاچ بردارید تا ماشین خاموش نشه بعضی افسرا اگه ماشین خاموش بشه ارفاق میکنن بعضی ها ارفاق نمیکنه اگه خوش شانس باشید و ماشین و خاموش کنید اگه چی بشه بهتون ارفاق کنه، پارک دوبل و خوب یاد بگیرید به نکته های انحرافی افسر توجه نکنید مثلا روی خط ممتد اگر گفت سبقت بگیرید یا دور بزنید یه همچین چیزایی به هیچ وج انجام ندید انشالله همه قبول بشید البته من قبول شدم بعد از قبولی در آزمون شهری باید برید سایت پست ببینید گواهینامه متون کی میاد.


 

کاربری به نام سعید از همدان میگوید:

دوستان هنرجو سلام امیدوارم تا این لحظه که نظر بنده را میخونید در آزمون شهری قبول شده باشید از اشتباهات رایج در ازمون رانندگی به نظر شخص بنده عدم تسلط کافی هنرجویان به ماشین است از آنجایی که اکثر آموزشگاه ها از ماشین پراید به عنوان امتحان در روز آزمون شهری استفاده میکنند و خوشبختانه یا متاسفانه بیشتر ماشین ها فرسوده و دارای مشکل فنی هستند از این رو هنرجو تسلط کافی به ماشین را نداشته و اتفاقی که می افتد این است که ماشین خاموش می شود، یا در موقع پارک دوبل کنترل ماشین سخت می شود من خودم سه مرتبه در آزمون شهری همین مشکل و داشتم خدا رو شکر سرهنگ زیاد حساس به ۳۰ سانت بودن فاصله ماشین با جدول نبود فقط از اینکه ماشین خاموش میشد هی گیر میداد، به هر حال خواستم اینجا نظر بدم که دوستان بیشتر تمرین کنن مخصوصا به کلاچ ماشین توجه داشته باشید.


کاربری به نام سیامک می گوید:

سلام به همه من یه پیشنهادی دارم برای رفع استرس در آزمون رانندگی خیلی راحت قبل از رفتن به آزمون شهری دمنوش گل گاو زبان بخورید معجزه میکنه، البته یه قرصی هم هست که بچه ها قبل از آزمون افسر می انداختن اسم شو الان دقیقا یادم نیست، من خودم مشکلی که داشتم پارک دوبل بود و البته اینکه پیش سرهنگ خیلی استرس می گرفتم جوری که پاهام مال خودم نبود، پارک دوبل و رفتم تمرین کردم یه چند تا فیلم آموزش پارک دوبل دیدم با پراید دوستم چند بار تمرین کردم قشنگ یاد گرفتم، فقط مراقب استرس تون باشید حتی اگر به ماشین مسلط باشید استرس داشته باشید امتحان شهری رو خراب میکنید.


کاربری به نام نیلوفر می گوید:

سلام وقت بخیر، من یک ماه پیش آزمون شهری راهنمایی  رانندگی داشتم قبلش ۶ بار رشدم دیگه میخواستم بی خیال گواهینامه رانندگی بشم من خودم بیشتر استرسی که داشتم باعث می شد آزمون و خراب کنم و سرهنگ بهم میگفت برو پایین، بچه ها مربیم بهم گفت اگر سه مرتبه ماشین و خاموش کنی سرهنگ می تونه بهت ارفاق کنه ولی من در آزمون دومم بود یکبار ماشین خاموش شد سرهنگ گفت برو پایین، همه راه ها رو تست کردم دوستم گفت برو قرص ضد استرس برای امتحان رانندگی از داروخونه بگیر بنداز الان اسمش و یادم نیست ولی خیلی تاثیر داشت این قرص استرس مو خیلی کم کرد، دومین اشتباهم پارک دوبل بود که فاصله ماشین از کنار جدول خیلی زیاد میشد که حتما بهتون توصیه میکنم اگر پارک دوبل و اصول شو نمیدونید حتما برید پیش مربی آموزشگاه روش درست پارک دوبل یاد بگیرید، موقع پارک دوبل اول اینکه وقتی کنار ماشین بغل هستید فاصله تون باید ۵۰ سانت باشه کم باشه پارک دوبل تون خراب میشه، بیشتر باشه فاصله تون با جدول بیشتر میشه انشالله همه دوستان آزمون شهری رو قبول بشن.


کاربری به نام سهیل می گوید:

بچه ها من  تجربه آزمون شهری خودمو بهتون میگم اکثر بچه ها مشکل پارک دوبل دارند بین بچه ها بودن کسانی که پارک دوبل و بلد بودن منتهی لم ماشین سرهنگ دستشون نبود پارک دوبل و خراب میکردند، من خودم پارک دوبل و خراب کردم البته بار اول حواسم نبود سپر ماشین خورد به ماشین کناری سرهنگ گفت برو پایین، برای اینکه پارک دوبل تون خوب در بیاد کنار ماشین بغلی ماشین و نگه دارید اندازه نصف دست یعنی از آرنج تا نوک انگشتاتون سعی کنید فاصله رو زیاد نکنید و کمم نکنید فرمان ماشین و کامل به سمت شاگرد بشکونید میایید عقب از شیشه سه گوش ماشین چراغ عقب ماشین کناری رو دید فرمان و به سمت راننده بشکونید فاصله با ماشین جلویی باید جوری باشه چراغ های ماشین جلویی باید دیده بشه، امیدوارم از این راهنمای قبولی در آزمون شهری رانندگی استفاده کنید و راحت قبول بشید.

راهنمای قبولی در آزمون شهری رانندگی


کاربری به نام شیدا می گوید:

دوستان برای قبولی در آزمون عملی شهری رعایت چند نکته خیلی مهمه که بهتون میگم

۱- وقتی نشسین داخل ماشین کاملا خون سرد باشید و صندلی و آینه ها را با توجه به فیزیک خودتون تنظیم کنید.

۲- به حرف افسر آزمون گیرنده خوب گوش کنید حرکت اضافه ای نکنید.

۳- حتما دنده ماشین و چک کنید و مطمئن شوید که دنده ماشین در وضعیت خلاص باشد.

۴- حواستون باشه که ماشینه روش و دوباره استارت نزنید خودم این مورد و چند بار در آزمون شهری دیدم که هنرجوها ماشین روشن و استارت زدن.

۵- اگر توی پارک دوبل مشکل دارید حتما خوب تمرین کنید چراکه برای افسر آزمون گیرنده پارک دوبل خوب مساوی است با قبولی شما.

۶- حتما کمربند ایمنی را ببندید بعد از اینکه استارت زدید و ماشین روشن شد کمربند ایمنی را ببندید.

یک نکته دوستانی که در آزمون شهری قبول شده اند بعد از قبولی امتحان شهری نیازی نیست برای مطلع شدن از صدور گواهینامه به آموزشگاه مراجعه کنید کافی است در گوگل سرچ کنید گواهینامه کی صادر می شود وارد سایت شوید و با وارد کردن اطلاعات خواسته شده از تاریخ صدور گواهینامه رانندگی مطلع شوید.

امیدوارم مفید واقع شده باشه موفق باشد


کاربی به نام یکتا از گرگان می گوید:

سلام من امتحان شهری همش رد میشم واقعا نمی دونم دیگه باید چیکار کنم کلی تمرین میکنم میرم امتحان شهری یا ماشین و خاموش میکنم یا پارک دوبل و خراب میکنم وقتی سرهنگ چیزی ازم میخواد که انجام بدم استرس شدید میگیرم، چند بارم رفتم پیش مربی تمرین کردم وقتی خودم تنهایی میشینم پشت فرمان خیلی عالی هستم حتی همسرم بهم میگه تو از من خیلی بهتر رانندگی میکنی نمی دونم چرا پیش سرهنگ خراب میکنم، ۹ بار رفتم امتحان شهری رد شدم ولی این دفعه کلی تمرین کردم چهارشنبه قرار برم امتحان شهری انشالله که این بار قبول میشم برام دعا کنید ممنون. راستی بچه ها پارک سنگچین به این صورت است که باید به صورت ال ماشین و پارک کنیم دیگه درسته؟

امتحان شهری رانندگی

امتحان شهری رانندگی


کاربری به نام نسیم می گوید:

سلام به همه من دیروز امتحان شهری داشتم خدا رو شکر قبول شدم آزمون آیین نامه مقدماتی و اصلی رو هم با کمک آزمون های خوب سایت تست درایو خیلی راحت قبول شدم یه بار امتحان شهری رو افتادم رفتم پیش مربی و خوب تمرین کردم چند نکته بسیار مهم درباره پارک دوبل بهم گفت خیلی کاربردی بود البته من بیشتر از هر چیزی استرس شدید میگرفتم پیش افسر دوستم بهم گفت برو داروخونه بگو قرص ضد استرس میخوام یه دونه از این قرص ضد استرس انداختم خیلی اعتماد به نفس رفت بالا دیگه اصلا استرس نداشتم پیش سرهنگ وقعا بگم قرص ضد استرس برای امتحان رانندگی لازمه من خودم تجربه کردم خلاصه که قبول شدم و خیلی حس خوبی بود درسته که هنوز گواهینامه ام دستم نرسیده و شنیدم که بین ۴۰ تا ۶۰ روز زمان میبره ولی همین که گواهینامه رو گرفتم تونستم قبول بشم واقعا خوشحالم امیدوارم همتون خیلی راحت قبول بشید.


کاربری به نام پونه می گوید:

سلام من بالاخره بعد از ۵ بار امتحان شهری قبول شدم دیگه داشت آبروم می رفت پیش دوستام اونا قبول شدن ولی من نه، آخرین آزمونی که دادم افسر خیلی ازم تعریف کرد گفت همه چی رو عالی انجام دادی، به نظر من از اشتباهات ازمون عملی رانندگی که خیلی از بچه ها اصلا بهش توجه نمی کنن نبستن کمربنده مثلا سرهنگ وقتی من بار دوم اول کمربند و بستم بعد ماشین و روشن کردم ردم کرد، یکی اینه یکی هم این که خیلی از بچه ها کلی تمرین کرده بودن و متاسفانه روز آزمون شهری پیش سرهنگ استرس شدید میگرفتن طوری که هرچی سرهنگ ازشون میخواست انجام بدن نمی شنویدن من خودمم استرس داشتم ولی استرس روز اول آزمونم بود بعد اون کاملا استرسم از بین رفت، در کل یه استرس و سعی کنید نداشته باشید و یکی اینکه پارک دوبل و درست انجام بدید امیدوارم همه بچه ها قبول بشن خیلی حس خوبیه قبولی.


کاربری به نام رسول می گوید:

سلام بچه ها من هفته پیش امتحان شهری داشتم افسرم خیلی گیر بود به همه چی اهمیت میداد همه بچه ها رو رد کرد فقط من قبول شدم هنرجوها میگفتن تو پارتی داشتی با سرهنگ اصلانم این جوری نبود من به حرفهای مربیم خوب گوش دادم و کلی تمرین کردم پارک دوبل و خیلی عالی انجام میدم به صکادرات حواستون باشه صکادرت درست نیست صادرکات درسته من خودم کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی رو خوندم طبق توضیحاتی که داده صکادرات میشه ولی مربیم گفت الان دیگه قانون عوض شده اول باید صندلی ماشین و تنظیم کنید بعد آیینه ها رو بعد دنده رو خلاص کنید بعد ماشین و روشن کنید بعد کمربند و ببنید.

 

امتحان شهری

امتحان شهری


کاربری به نام صدف می گوید:

سلام به همه دوستان هنرجو، من همین امروز امتحان شهری داشتم و کلی استرس جوری که مربیم بهم گفت اگه استرس و نمیتونی کنترل کنی شرکت نکن حرف شو گوش ندادم و با استرس فراوان شرکت کردم و متاسفانه رد شدم یکی از دوستان پرسیده بود علت خاموش شدن ماشین در امتحان شهری چیه؟ من اینجا بهش میگم دوست عزیز مهم ترین علتش فرسوده بودن ماشین است، یکی دیگه از علتهاش که بچه ها به منم گفتن بالا یا پایین بودن کلاچ ماشینه که میگن با قلق گیری درصد خاموش بودن ماشین پایین میاد، اگر شانس بیارید نفر سوم باشین حتما از این شانس استفاده کنید و ببینید نفر قبل از شما چه جوری قلق گیری میکنه و آیا کلاچ ماشین پایین است یا بالا چون خیلی مهمه، متاسفانه آزمون من موند برای هفته بعد اگر بتونم استرسمو کم کنم شاید قبول بشم. برام دعا کنید


کاربری به نام مجید از ساری میگوید:

سلام من دو هفته پیش امتحان شهری داشتم بار سومم بود که آزمون شهری شرکت می کردم و بار سوم قبول شدم بیشترین اشتباهات ازمون عملی رانندگی هنرجویان یکی خاموش کردن مکرر ماشین بود و دیگری پارک دوبل بود، البته اینم باید بگم که ماشین ها بسیار فرسوده بودن بیشتر مشکل ماشین کلاچ نامناسب بود طوری که وقتی کلاچ و تا ته فشار میدادی دنده ماشین یا جا نمی رفت یا بد جا میرفت افسر از همین مورد سئو استفاده میکرد و نمره منفی می داد، حواستون باشه اگر نفر اول نیستید حتما دقت کنید که هنرجوی قبل از شما آیا ماشین را خاموش میکنه یا نه این مورد و خودم بارها دیدم که ماشین روشن را هنرجویان استارت می زنن همه افسرا از این مورد گذشت نمی کنن و فوری شما رو رد می کنند. حتی اگر ماشین روشن بود تا زمانی که افسر نگفته ماشین و خاموش روشن کنید کار اضافه ای انجام ندید.


کاربری به نام امیر می گوید:

سلام به همه دوستان من هفته گذشته امتحان شهری دادم و خدا رو شکر بار دوم قبول شدم البته بار اولم میتونستم قبول بشم منتهی چند تا اشتباه داشتم یکی اینکه ماشین و دو بار خاموش کردم و پارک دوبلی که انجام دادم فاصله ماشین با جدول کنار خیابون کمی بیشتر بود و سرهنگ ردم کرد، واسه همین رفتم حسابی تمرین کردم یه چیزی درباره صکادرات بهتون بگم مربیم بهم گفتم قبلا صکادارت درست بوده الان دیگه صکادرات نیست یعنی بعد از روشن کردن ماشین باید کمربند ایمنی را ببندید برای مواقعی است که احتمال آتش سوزی ماشین است، که سریع از ماشین خارج شوید. وقتی تمرین زیاد داشته باشید اعتماد به نفس تون بالا میره به نکات انحرافی افسر هم توجه کنید. تو همین سایت یه جا خوندم دوستانی که ۵۰ روز هست قبول شدن هنوز گواهینامه شون دستشون نرسیده پاک ناامید شدم با وجودی که چند روز بیشتر از قبولیم نمیگذره ذوق و شوق دارم هر چه زودتر گواهینامه مو ببینم به امید قبولی همه دوستان.


کاربری به نام سمیه می گوید:

سلام خیلی خوشحال امروز از امتحان شهری امدم بالاخره بعد از ۳ بار امتحان دادن بالاخره قبول شدم حقیقتش تمرین کرده بودم حسابی منتهی نمیدونم چرا استرس می گرفتم، این مشکل و اکثر بچه ها داشتن یکی از اشتباهات رایج امتحان شهری که همه به نوعی باهاش روبرو میشن خاموش کردن ماشینه، علتشم فرسوده بودن ماشین هاست.

متاسفانه همین خاموش شدن ماشین باعث شد من استرس بگیریم که نکنه الان ماشین خاموش بشه که شد، حتما دوستان قبل از شروع به حرکت ماشین کلاچ ماشین و قلق گیری کنید خیلی راحته فقط کافیه موقعی که گاز میدید پاتونو کم کم از روی کلاچ بردارید. که ماشین یهویی نپره و خاموش نشه این نکته مهمیه و همه افسرها بهش اهمیت میدن.

ترمز دستی ماشین رو به موقع پایین بیارید. یه نکته دیگه اگر نفر قبل شما ماشین و رو خاموش نکرده باشه از افسر اجازه بگیرید آیا ماشین خاموش روشن بشه یا نه، خیلی حواستون باشه که ماشین روشن و مجدد استارت نزنید که افسر اگر متوجه بشه ردتون  میکنه.


کاربری به نام سروش می گوید:

سلام وقت بخیر

من دیروز امتحان شهری داشتم ۲۸ آذر ۹۷ چیزی هم به مهلت اتمام کاردکسم نمونده کلی تمرین کرده بود متاسفانه از شانس خوب من کلاچ و دنده ماشین مشکل داشت هر کاری کردم درست دنده رو عوض کنم نشد یهو متوجه شدم به جای دنده ۳ زدم دنده ۵ و این باعث ردیم شد، دوستان توجه کنند دنده های ماشین و درست جابه جا کنید برای زیاد کردن دنده ماشین در صورتی که خود افسر گفت دنده رو زیاد کنید حتی می تونید بهش بگید نیازی به زیاد کردن دنده نیست و اگر افسر اجازه داد دنده عوض کنید همین طور دور زدن در کوچه باریک حتما باید دو فرمانه دور بزنید، سعی کنید هول نکنید چیز خاصی نداره امتحان شهری انشالله همه قبولیم.


اشتباهات ازمون عملی رانندگیکاربری به نام مرتضی می گوید:

سلام به همه دوستان عزیز من این هفته امتحان آیین نامه اصلی داشتم با کمک نمونه سوالات ایین نامه تست درایو تونستم بار اول قبول بشم خدا رو شکر همون روز هم امتحان شهری شرکت کردم و قبول شدم.

نکته ای که لازم دونستم بگم بهتون حتما سعی کنید کلاچ ماشین و قلق گیری کنید معمولا افسر اجازه میده برای قلق گیری کلاچ ماشین یادتون باشه بعد از روشن کردن ماشین کمربند ایمنی رو ببنید و در آخر ترمز دستی را پایین بیارید، پاتون و زیاد روی گاز فشار ندید به نکات انحرافی افسر حواستون باشه اگر مثلا روی خط ممتد گفت دور بزنید این کار و انجام ندید و حتما بگید که اینجا خط ممتد است.

برای پارک دوبل حتما قبلش تمرین کنید فقط و فقط با تمرین می تونید یک پارک دوبل خوب داشته باشید. اکثر هنرجوها همین پارک دوبل و را مشکل دارد و متاسفانه رد میشن.

موفق باشید.


کاربری به نام فرامرز می گوید:

سلام امروز چهارشنبه ۱۹ دی ماه ۹۷ من بالاخره بعد ۳ بار رد شدن در ازمون شهری قبول شدم، دوستان یه پیشنهاد حتما جدی بگیرید اگر می تونید از تجربیات امتحان شهری رانندگی دوستان دیگه کمک بگیرید من خودم این کارو کردم امروز قبل از اینکه نوبتم بشه رفتم با چند نفر که چندین بار بود رد شده بودن صحبت کردم نظرات جالبی بهم گفتن مثلا یکی شون میگفت: دنده ماشین بد جا میره و باید کلاچ و یکی دو بار بگیری ول کنی تا دنده خوب جا بره، و اینکه درباره سرهنگ می گفتن که به پارک دوبل خیلی حساسه اگر پارک دوبل و خراب کنی در جا ردت می کنه.

دوست دیگه ای میگفت: وقتی نشستی مطمئن شو که در ماشین درست بسته شده باشه و اینکه کمربند و بعد اینکه ماشین و روشن کردی ببند و اگر ماشین روشن بود از سرهنگ اجازه بگیر اگه گفت خاموش روشن کن این کارو انجام بده آینه های ماشین و طبق فیزیک خودت تنظیم کن. خلاصه من همه این موارد و رعایت کردم البته پارک دوبل رو هم تمرین داشتم و قبول شدم انشالله همه دوستان قبول بشن.

اشتباهات آزمون شهری


کاربری به نام کریمی می گوید:

من فردا امتحان شهری رانندگی دارم امتحان قبلی رو رد شدم امیدوارم توی امتحان فردا قبول بشم خیلی تمرین کردم تمامی مشکلاتی که داشتمو حسابی تمرین کردم، فقط نگران اینم که ماشین خاموش نشه متاسفانه اکثر ماشین ها داغون هستند و تا می خوای پاتو از کلاج برداری خاموش میشن، بعضی افسرا گذشت می کنن ولی بیشتر افسرا خیلی سختگیر هستند.


مطالب مرتبط : آموزش رانندگی عملی

فیلم های آموزش رانندگی تست درایو

نحوه صحیح روشن کردن خودرو

فیلم آموزش رانندگی شروع به حرکت

فیلم نحوه جایگیری در خودرو

فیلم پارک ال

فیلم پارک دوبل
فیلم پارک دوبل
فیلم پارک دوبل
فیلم آموزش رانندگی – طریقه حرکت خودرو

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

1.2K نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
مبینا
مهر ۱۱, ۱۴۰۱ ۸:۲۳ ق.ظ

بالاخره نوبت منم شد بیام اینجا بگم قبول شدم. من دفعه هفتم بالاخره قبول شدم خیلی اروم و بااطمینان رفتم اصلا سرعت زیاد موقع پارک دوبل و دندنه عقب نرین. سرعتو خیلی لاکپشتی نگه دارین و و سرعت دستتون تو چرخوندن فرمونم باهاش هماهنگ باشه. امیدوارم همه کساییم که اینو میخونن زود قبول شن درضمن اصلا استرس نداشته باشین با یکم استرس سرهنگ متوجه میشه حتی اگه استرسم دادین چیزی نشون ندادین و حرفه ای رفتار کنین

Arian
شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ ۴:۱۵ ب.ظ

سلام ، من برای بار چهارم قبول شدم خواستم عوامل تاثیر گذار در ازمون شهری را بیان کنم و چیز هایی ک نیازه

۱_تمرین زیاد : باید غیر از آموزشگاه اگر مقدور هست با ماشینی ک در اختیار دارید یک جای خلوت یا محیط اموزشی در تایمی خودتون کنار همراه تمرین کنید هر بار که رد میشید نقاط ضعفتون رو تو ازمون پیدا کنید و اونارو غیر از کلاسایی اموزشگاه ی تایمی با ماشینی ک خودتون در اختیار دارید هم تمرین کنید تا کامل ب اون حرکت مسلط بشید (چیزی که از پارک ها و دور ها مهم تره زدن راهنما و اجازه گرفتن هست حتما بعد از حرکت و جابه جابی راهنما بزنید و به تابلو ها دقت کنید و بعد هر پارک و دور زدن اجازه فراموش نشه )

۲- محیط آزمون گاهی وقتا جایی که میخوایم دور بزنیم شلوغه خیلی باریکه یا ماشینی ک میخوایم باهاش دوبل بزنیم به صورت نامناسب پارک کرده لذا پارک ما درست در نمیاد یا ماشین فرسوده است و باید کلاژو خیلی اورد بالا اینم عواملی ک میتونه در قبولی ما تاثیر بگذاره 

۳_شرایط روانی: کلا از بار دوم ببعد از استرسمون کمتر میشه و یک چیز خیلی مهمه کسانی ک در محیط آزمون هستند گاها حرفای مایوس کننده می زنند ، پس ب اونا گوش نکنید و ب خودتون بگید اطمینان دارم ک قبول میشم

۴_جلوگیری از ناامیدی: زیاد روی بار اول برای قبولی حساب نکنید بار اول برای کسی هست که واقعا رانندس و از قبلا با ماشین رانندگی (اصولی) کرده حتی یک نفر بدون گواهینامه پنج سال پشت ماشین می‌نشستم و رد شد ولی من وقتی صندلی عقب نشسته بودم و هنرجو برای ازمون اومد افسر که هیچی من وقتی اومد نشست از طرز نشستنش رانندگیش گفتم اقا این رانندس و از قبل اصولی کار کرده بوده و تنها کسی بود که از بین ماها که بار اولمون اومده بودیم قبول شد اینو برای کسایی که میگن اگر قبول نشدید مایوس نشوند و نگن دیگ نمیایم ، من وقتی برای بار چهارم رفتم ثبت نام کردم تو لیست یکیو دیدم بار نهمش بود!!! که میخواست آزمون بده پس اصلا خجالت نکشید و نا امید نشید سعی کنید هر بار ضعفاتونو جست و جو کنید و اونو برطرف کنید

موفق باشید

هعیییی
شهریور ۲۳, ۱۴۰۱ ۷:۲۶ ق.ظ

سلام. لازم دونستم یه کامنت که اینجا ندیدم کسی نوشته باشه رو بنویسم. امروز بار اول آزمون عملی دادم رد شدم:/حسابی روزای قبل نظرات اینجا رو خونده بودم و خوب بودن ولی خیلیم درگیر‌ جزئیات اینجا نشید. چیزی که تو نظرات اینجا نبود این که واقعا نه مغرور بشید نه عجله کنید. مخصوصا عجله. افسر امروز خوب بود ولی هولم کرد و قبل اینکه مراحل اولیه رو کامل برم هی میگفت برو برو و حواسم نبود دنده خلاصه:| خلاصه که هی گاز دادم دیدم ماشین نمیره سریع رفتم دنده یک. بعد گفت بپیچم و دوبل کنم تا اینجا اوکی بود. پیچیدن ممنوع بود منم گفتمش ، گفت خب اجازه میدم و رفتم، دنده ۱و۲و۳ رو سریع تو خیابون ازم گرفته بود قبل پیچیدن. پیچیدم یهو گفت کنار اون ماشین پارک دوبل کن و حالا اون ماشین چی بود؟ یکی که بد و کج پارک کرده بود و خب دوبلش سخت بود منم فاصله‌م از جدول خیلی شد و ردم کرد. خلاصه که اصلا عجله نکنید چون فک کنم همون اول که با خلاص میخواستم حرکت کنم و گاز دادم تصمیم گرفت ردم کنه، افسر مهربونی بود ولی هول میکردت منم فریب خوردم و حواسم از دنده خلاص و ترمز دستی کاملا پرت شد. در ضمن انقد استرس نداشتم که مغرور شدم. نفر قبلی من خودش به سرهنگ گفت از استرس کلاچ میلرزه زیر پام ولی سرهنگ قبولش کرد!!!!!انقد بد رفته بود که من گفتم وای این گواهینامه بگیره چه راننده ناشی ای میشه که یهو افسر بهش گفت قبولی/= خلاصه نمیدونم سفارش شده ی کی و کجا بود که اونجوری قبول شد:) حتی فاصله دوبلشم مث من زیاد بود. ولی خب چون من خودم میدونم اشتباه کردم قبول دارم رد شدنمو. امیدوارم هفته آینده قبول بشم. شما هم موفق باشین.

مهشید
شهریور ۲۲, ۱۴۰۱ ۶:۵۴ ق.ظ

سلام دوستان من همون بار اول قبول شدم البته خودم میدونم که یکسری لشتباهات داشتم اول اینکه به دنده نگاه میکردم و افسر بهم گفت و من دیگه نگاه نکردم و بعد اینکه روی خط ممتد دور زدم و حواسم نبود اجازه بگیرم گفت بهم و من گفتم وای یادم رفته ولی پارک دوبل و پارک ۴۵ رو عالی زدم اول رانندگی هم دندشو چک کردم و دیدم چطوریه البته افسر خانم خیلی خوب و محترمی بود و برای ایین نامه‌هم که بار اول قبول شدم سعی کنید خیلی رو فنی که سخته وقت نذارید واسه من فقط یک سوال اومد که بلد نبودم ایشالله که موفق باشید شما‌هم

nnn
شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ ۶:۱۱ ق.ظ

من امروز آزمون داشتم بار اولم بود یک ساعت قبلش با مربیم رفتم مبگفت خیلی خوبه فقط راهنما رو نمیزنی وقتی نشستم برای آزمون یک کوچولو پاتو فشار میدادی صدای موتور خیلیی بلندی میومد کلاچشم اصلااا نمیگرفت افسره میگف چرا گاز میدی اینقد وقتی گف برای پارک دوبل رفتم دقیقا مثل وقتی که با مربیم بوذم واستادم یکم از آینه جلوتر. دیدم داره چیزی تیک میزنه امضا کرد اماده نشست توجه نکردم بعد وقتی با روشی که مربیم گفته بود میخواستم برم هنوز یکم رفتم گفت الان میخوری به جدول فرمون بچرخون فرمون بچرخون با اینکه یه عالمه جا بود من چرخوندم پارک افتضاح شد بعد گف رد کارتکس نگاه کردم دیدم زده برخورد با اشیا !!!! با اینکه برخورد نداشتم یا نوشته بود پارک اشتباه که اصلا نزاشت من برم هی میگفت فرمون بچرخون !!!,خیلیی تعجب کردم قبلش همرو تیک زده بود
دفعه اول خیلییی الکی رد میکنن امیدوارم ۲۲ ام آزمونه قبول شم:)

sbm
مرداد ۳۱, ۱۴۰۱ ۱۲:۳۴ ق.ظ

سلام دوستان،امروز برای بار دوم آزمون عملی رو رد شدم.اینجا از تجربه های خیلیاتون برای هفته ی اینده انشالا استفاده خواهم کرد،و امیدوارم مثل همه ی دوستانی که اومده بودن خبر خوب قبولیشون رو اینجا گفته بودن،منم اون لحظه رو تجربه کنم و بیام از قبولیم بگم.:( بی نهایت از سایت خوبتون و از همه ی دوستان و نکاتی که گفته بودن ممنونم،نمیدونم پیام من رو میخونید یا نه اما خواهش میکنم که برام دعا کنید که ناامید نشم و استرسم رو کنترل کنم و اینبار موفق بشم انشالا…
با ارزوی قبولی همه ی دوستان

Hhhh
  sbm
شهریور ۱, ۱۴۰۱ ۵:۴۱ ق.ظ

هیچی نیست منم هفته پیش برای دومین بار سر اینکه جلو پل پارک کردم افتادم خیلی هم اعصابم خورد شد ولی دیروز برای سومین بار امتحان دادم و قبول شدم 🙂 فقط تمرین زیاد داشته باش تو میتونی

فرزاد
مرداد ۲۸, ۱۴۰۱ ۶:۲۹ ب.ظ

سلام … یه سؤال تو امتحان عملی خودمون دنده رو عوض کنیم یا منتظر باشیم افسر بگه؟
بعد سرازیری سرپایینی هم باید بلد باشیم؟

صبا
  فرزاد
مرداد ۳۰, ۱۴۰۱ ۱:۱۷ ب.ظ

باید افسر بگه ولی اگر شرایط جوری بود که باید بری ۲، ازش اجازه بگیر.

L A
مرداد ۲۷, ۱۴۰۱ ۳:۰۹ ب.ظ

سلام دوستان
من امروز بار سومم بود و قبول شدم.نگران نباشید و استرس نگیرید.فوقش هفته بعد امتحان میدید.نیم کلاچ خیلی مهمه تمرینش کنید هرچه بیشتر تمرین کنید احتمال قبولی تون بالا میره چون اعتماد به نفستون تقویت میشه انشالله همگی موفق باشید

L A
مرداد ۲۷, ۱۴۰۱ ۲:۴۹ ب.ظ

سلام دوستان
من امروز قبول شدم بار سومم بود اصلا استرس نداشته باشید نگران نباشید فوقش هفته بعد امتحان میدید نیم کلاچ خیلی موثره حواستون باشه و تمرینش کنید این نکته رو بدونید هر چی بیشتر تمرین کنید شانس قبولی تون بالا میره چون اعتماد به نفستون تقویت میشه انشالله همگی موفق باشید

صبا
مرداد ۲۷, ۱۴۰۱ ۸:۴۰ ق.ظ

من انقدر همه چه اینجا چه اطرافیانم گفتند افسر بار اول رد میکنه و یا ماشین ها خیلی بد هستن و با بقیه حرف نزنید اونجا کلا خودمو گذاشته بودم رد شم. ولی همه چی برام برعکس شد. یه افسر بسیار محترم اومد، خیلی ها بار اولشون بود که قبول شدند، کلاچ و گاز ماشین خیلی هماهنگ بود، قبلشم با خانوم ها نشسته بودیم تا اسممون خونده شه انقدر خندیدیم که اصلا استرسی نموند برای امتحان.
درسته خیلی از دوستان اینجا واقعا در حقشون نامردی شده و شرایط‌ محیط بسیار بد بود… ولی منظورم اینه مثل من با حرف بقیه با اون تصور نرید. کی میدونه شاید اینبار شانس با شما یار باشه💫.

صبا
  صبا
مرداد ۲۷, ۱۴۰۱ ۶:۱۵ ب.ظ

اینم بگم که برای امتحان عملی برید توی آپارات و صفحه علی ریوندی رو جستجو کنید.
ریز ترین مشکلات رو هم به زبان بسیار ساده هنگام رانندگی بهتون نشون میده واقعا خیلی کمک کنندس حتی برای کسایی که گواهینامه هم گرفتن خیلی مفیده.
به من خیلی کمک کرد بعید میدونم کسی کلیپ ها رو ببینه و رانندگیش تمیز نشه.

ارژنگ
مرداد ۲۶, ۱۴۰۱ ۵:۰۷ ب.ظ

بچه ها من‌پایه یکمو بعد از سه بار امتحان عملی گرفتم چند روز پیش…اول اینکه ب حرفای دیگران توجه نکنید. تمرین کنید و تمرین..کسایی ک رد میشن میگن یا ماشین افسر امتحان داغون بود دندهاش درس جا نمیرفت فرمون سفت بود و… یا افسر از دنده چپ بلند شده بود اخلاقش بد بود و…پس اصلن یه غول تو درست نکنید تو ذهنتون. قرار نیس هواپیما را بلند کنید از رو زمین یه ماشین چهارچرخو باید طبق قوانین راهنمایی رانندگی برونید…فوقش رد میشین…امتحان کنکورم نیس ک تا سال دیگ صبر کنید!هفته دیگ با تمرکز بیشتر امتحان میدید و رانندگی بهتر…ایشالا همتون قبول بشید شیرینی گواهینامتونم بدید خانوادهاتون ی ماشین تمیز خارجیم بندازید زیر پاتون🌹

آرزو
مرداد ۲۵, ۱۴۰۱ ۱۱:۳۶ ق.ظ

سلام من امروز سومین بارم بود که امتحان عملیو رد شدم، حتی نمیتونستم دنده رو جا بزنم چون با تیبا و سمند تمرین کرده بودم و ماشیم امتحان پراید بود…
اگه براتون مقدور هست حتما حتما با پراید آموزش برید و تمرین کنید در غیر اینصورت خیلیییی احتمالش کمه قبول بشید.

علی نصیری
مرداد ۲۲, ۱۴۰۱ ۴:۳۵ ب.ظ

دوستان عزیز سلاااااام…..امیدوارم خوش و خرم باشید….دوستان خداروشکر امروز گواهینامه من برام اومد و خیلی خوشحالم کرد….ایشالا قسمت همتون….من سه شنبه چهارم مرداد قبول شدم و شنبه ۲۲ مرداد گواهینامم اومد…یعنی ۱۹ روز کشید تا گواهینامه رو بفرسن…ایشالا همگی قبول بشید و خوش و خرم باشید ❤ ❤ ❤

Navid
مرداد ۱۵, ۱۴۰۱ ۱:۴۴ ق.ظ

سلام وقتتون بخیر
من تجربه خودمو اینجا مینویسم
خب من نفر دومی بودم (از چهار نفری که داخل ماشین بودیم) که آزمون شهری میدادم
رانندگیم خوبه خیلی وقتا هم تمرین کردم اما وقتی افسر کنارم نشسته بود استرس گرفتم
پاهام شروع کرد به لرزیدن و افسر از روی صدای کلاچ متوجه شد ولی خب سعی کردم کنترلش کنم و همه کارایی که ازم خواست رو به بهترین شکل مثل یه راننده حرفه ای انجام دادم
در درجه اول میگم که حسابی استرس رو از خودتون دور کنید
نکته دوم اینکه اصلا ترس توی صداتون یا چهرتون نباشه خیلی شیک و مجلسی سلام قربان وقتتون بخیر
وقتی نشستید پشت فرمون این کلمه رو یادتون باشه
—صآدرکت—
ص : صندلی – اول صندلی رو تنظیم کنید جوری که راحت باشید با دست و پاهاتون فضای مناسب برای هدایت ماشین رو داشته باشید
آ : آینه – آینه هارو تنظیم کنید آینه چپ و راست و آینه وسط اصلا خجالت نکشید ۳ ۴ دفعه خم شید و آینه سمت افسر رو تغییر بدید به شکلی که دید لازم رو داشته باشید
د : دنده – دنده رو خلاص کنید ( یه نکته داره آخرش میگم)
ر : روشن کردن
ک : کمربند – هم کمربند خودتون رو ببندید هم از افسر درخواست کنید که کمربندشو ببنده
ت : ترمز دستی – ترمز دستیو آزاد کنید (اگه توی سرازیری بودید با ترمز پایی ماشینو نگه دارید)

حالا نکته – ممکنه وقتی میرید پشت فرمون ماشین روشن باشه در این حالت همه کارا رو به همین ترتیب انجام میدید درمورد دنده هم بگم که فقط یه دست کوچیک بهش بزنید که نشون بده میدونید اولویت با چیه

نکته بعد : راهنما زدن – شما با هر حرکت ماشین نیاز به راهنما دارید مثل نفس کشیدن میمونه چپ راهنما راست راهنما دور زدن راهنما خروج از پارک راهنما پارک راهنما پس حواستون باشه به راهنما زدن

نکته بعد درمورد دنده عقب هست زمانی که دنده شما رفت روی R و خواستید دنده عقب بگیرید راهنما سمت راستتون رو بزنید توی امتحان بلا استثنا هرگونه دنده عقب (پارک دوبل ، دور دو فرمون ، دنده عقب و …) باید راهنما سمت راست رو بزنید

خیلی نرم رفتار کنید گاز یهویی ندید کلاچ رو تا آخر پایین بگیرید بعد دنده بدید کمترین نگاه رو به دنده داشته باشید باید حفظ باشید جای دنده هارو

تقاطع هارو رعایت کنید اگه از فرعی میرید تو اصلی حق تقدم رو رعایت کنید حتی اگه هیچکس هم نبود حتما توقف یک ثانیه ای داشته باشید

نیم کلاچ رو حسابی تمرین کنید اصلا روز قبل امتحان یا یه ساعت قبل امتحان کلاس خصوصی بگیرید با راننده های آموزشگاه هم مروری شه هم ترستون کم شه

در آخر کارت شناسایی همراهتون باشه و سعی کنید کارت شناساییتون و چهره خودتون شبیه باشه (مثال برای آقایون نه توی کارت ته ریش یا بدون ریش باشید جلو افسر یه ریش خیلی بلند یا خانم ها نه عکس کارتتون بدون استفاده از لوازم آرایشی باشه بعد خودتون جلو افسر سنگ تموم گذاشته باشید تو استفاده این لوازم)

خلاصه که نترسید

یه چیز دیگه هم بگم افسر حتما یه درخواست ممنوعه از شما میکنه مثلا میگه توقف کن بعد جایی که میخواید توقف کنید مثلا روبرو در یه خونس یا نزدیک تقاطع هست حتما حتما بگید بهش اینجا توقف ممنوعه با اجازه شما توقف میکنم

یکی دیگه هم یادم اومد 🙂 تا افسر نگفته دنده اضاف نکنید تحت هیچ عنوان سر خود افزایش سرعت ندید

آرزو موفقیت دارم براتون

کاربر
  Navid
شهریور ۱۱, ۱۴۰۱ ۶:۳۰ ب.ظ

سلام علیکم.خیلی بیکارین این همه پیام دادین😐😑

علی
  کاربر
شهریور ۲۰, ۱۴۰۱ ۸:۳۰ ب.ظ

علیکم السلام.
شما خیلی نفهم و بیشعوری.

صدق الله علی العظیم

مهدی
مرداد ۱۲, ۱۴۰۱ ۴:۵۴ ب.ظ

سلام دوستان من دیروز برای بار چهارم رفتم و بالاخره و به سختی قبول شدم ، انصافا هم افسر با حوصله و با انصاف بود و با همه راه میومد و من هم دو تا ایراد داشتم که گذشت کرد ، این رو هم بگم که دو امتحانم رو به خاطر استرس شدید رد شدم جوری که کلاچ ترمز رو اشتباه میگرفتم و بدون حتی یک متر حرکت رد میشدم اما تو امتحان سوم (که سه ماه بعد از دومین امتحان بود)سنت شکنی کردم و بعد از ۵۰ متر حرکت رد شدم با اینکه مردود شدم اما این رو یه موفقیت میدونستم😁 اما برای امتحان چهارم با ماشین یکی از اقوام دو سه بار رانندگی کردم و اماده تر بودم و یکم اعتماد به نفسم باعث شد که استرسم رو یکم بیشتر کنترل کنم
ولی وقتی هم که سوار ماشین شدم بازهم استرس سراغم اومد جوری پام میلرزید که به کلاچ اصابت میکرد و کنترل ماشین توی دور دو فرمان و پارک دوبل سخت میشد اما من دیگه نمیخواستم برگردم و واسه همین هرجوری بود جمعش کردم(گرچه افسر از صدای کلاچ فهمید) و به خیر گذشت
اینهمه نوشتم تا این رو بگم که تنها یا بیشترین عامل توی قبولی نقش داره ««تسلطه»» جوری که وقتی سوار ماشین شدید یه جوری انجام بدید که انگار از ۷ سالگی دارید ماشین میرونید چیزی که من تا امتحان سوم نداشتم
پس اگه قبول نشدید ناراحت نشید و باز هم تلاش کنید چون درست یکروز بعد از قبولی همه اون رد شدن ها میشه یه خاطره و یه لبخند کوچیک
ببخشید یکم طولانی شد خواستم درحد خودم بهتون انرژی مثبت و آرامش برسونم❤️🌷

هاجر
مرداد ۹, ۱۴۰۱ ۱۱:۵۳ ق.ظ

سلام دوستان. مربی من بهم یاد داده که اصلا تو تک فرمانه و ۲فرمانه و پارک دوبل فقط با کلاج کار کنم و حتی شروع رانندگی با ماشین اصلاگاز استفاده نمی‌کردم کسی از شما دوستان نیز به اینصورت رانندگی رو یاد گرفته؟؟
و البته تا الان ۵بار رد شده ام و همیشه افسر به ناهماهنگی گازو کلاجم رو تیک زده.
مثلا استارت رو می‌زنیم و کلاج رو بالا میارم ماشین حرکت می‌کنه و بعدش گاز .تو تابستون همسرم بهم ماشین سواری رو یاد داده بودن خیلی خوب تک فرمانه و ۲فرمانه رو میرفتم ولی بعد اینکه مربی اون روش رو گف حالا استرس دارم که از گاز استفاده کنم میترسم زیاد گاز بدم خرابش کنم

علی نصیری
  هاجر
مرداد ۱۰, ۱۴۰۱ ۱۰:۳۰ ق.ظ

سلام…ببین شما وقتی کلاج رو تا ته نگه داشته باشی و تا ته گاز بدی ماشین یک میلی متر هم حرکت نمی کنه…پس از گاز دادن نترس….گاز بده قشنگ تا صدای موتور رو حس کنی…صدای موتور نه باید خیلی کم باشه نه زیاد و شدید…یه اندازه ی نرمال شما باید گاز بدی…مثلا بعضی ها میگن دور موتور رو روی دو و نیم نگه دار….مهم کلاجه….شما گاز رو به صورت ثابت نگه دار و دیگه تغییرش نده و بعد در حالی که گاز ثابته اروم اروم و میلی متری کلاج رو بالا بیار….خییییلی اروم….لحظه ای که حس کردی ماشین میخاد حرکت کنه کلاج رو دیگه بالا نیار و تو همون محدوده نگهش دار…ماشین چند قدم که حرکت کرد کلاج رو کم کم رها کن و تمام….انقدر باید تمرین کنی که بفهمی….من هم کمی تو این مشکل داشتم ولی انقد تمرین کردم که حرفه ای شدم دیگه…نترس کاری نداره…سعی کن تو روی ماشین سوار باشی نه ماشین روی تو….مسلط باش…تو با گرفتن کلاج میتونی انتقال قدرت از موتور به چرخ هارو قطع کنی و با ترمز نگهش داری….ماشین در اختیار توعه…تو بهش دستور بده…فک نکن ماشین وحشیه و الان از دستت در میره…همه چی دست توعه…موفق باشی

سارا
مرداد ۹, ۱۴۰۱ ۸:۱۲ ق.ظ

من دفعه دوم قبول شدم،اول از همه اصلن نگید که استرس دارین به خودتون آرامش بدین،همه استرس دارن،مورد بعدی خیلی راحت رانندگی کنید نرم و روون،افسر بفهمه بلدین،تقاطع یا کوچه آروم حرکت کنید،موقع دنده عوض کردن حتی زدن به دنده دو اجازه بگیرین ازش،اجازه ها خیلی براشون مهمه،از من همه چیز خواست دور دو فرمون و پارک دوبل دنده عقب،پارک ۳۰

محمد جواد مردانیان
مرداد ۷, ۱۴۰۱ ۷:۱۹ ق.ظ

سلام
ابتدا با آرزوی همگی شما دوستان عزیز ، شخصا هم ایین نامه و هم امتحان شهر را دفعه اول قبول شدم و میخوام تجربیات خودمو با شما در میون بزارم (درمورد ازمون شهر)
۱- اول از همه ک سوار شدم طبق روال صندلی و اینه و کمربند و… انجام دادم
۲- بعد دیدن فرمان خیلی بالاس اومدم تنظیمش کنم ک افسر اجازه نداد 🙁
۳- بعد دیدم بقیه دارن سوار میشن منم از این فرصت استفاده کردم و قلق کلاجو گرفتم ، افسر متوجه شد و گفت چیکار میکنی ، گفتم با اجازتون دارم کلاجوقلق گیری میکنم
*سعی کنید قلق گیری کنید ک متوجه بشین کلاج کجا میگیره.
۴- موقعی که راه افتادم ریلکس بودم و حواسم به اینه ها بود مخصوصا برای دور زدن
خب حالا میریم سراغ نکات : وقتی میخواسد سوار شید موقعیت ماشینو تحلیل کنید مثلا من وقتی سوار شدم که نفر قبلم که خانم بود موقع دوبل در زاویه حدود ۶۰ درجه خاموش کرده بود ، فکرتونو به کار بندازید ک مثلا اگه افسر گفت دوباره از همین ماشین دوبل بگیرید دست پاچه نشید و سعی کنید طوری برونید و خونسرد بشید ک افسر فکر کنه شما ماهرید
افسر از من دوبل- دور دو فرمان – پارک ساده گرفت و همشونو به نحو احسنت انجام و یک نکته طلایی ک من انجام دادم این بود ک به همون روزی ک امتحان داشتم با فردی ک کلاس برداشته بودم صحبت کردم و چند تا دوبل تمرین کردیم

هاجر
  محمد جواد مردانیان
مرداد ۹, ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ب.ظ

دفعه ۵ من به این دلیل رد شدم که نفر قبلی دوبل رو خراب کرده بود یعنی چرخش برخورد کرده بود به جدول و افسر از من خواست درست کنم.منم گاز دادم و کل فرمون رو به سمت چپ چرخوندم تا بعدش فرمون رو صاف کنم که گف خیلی نزدیک شدی و فاصله ات؛ با آینه های اون ماشین خیلی کمه؛ اگه کسی از دوستان بلده میشه بگین من باید چیکار میکردم تا پارک دوبل درست در می آوردم؟

محمد جواد
  هاجر
مرداد ۱۱, ۱۴۰۱ ۳:۴۴ ق.ظ

سلام ب نظر بنده فرمانی که به سمت راست چرخوندی زود چرخوندی عجله نکنید

علی
مرداد ۶, ۱۴۰۱ ۶:۱۳ ب.ظ

من مشکلم اینه که موقع پارک دوبل وقتی میخوام کنار اون ماشین پارک کنم ،ماشینم آینه به آینه میشه ردم میکنه مشکل دیگم اینه بعد از پارک دوبل که میگه دنده عقب برو ماشین میره سمت خیابون.برای این دو تا مشکل باید چیکار کنم؟

سارا
  علی
مرداد ۹, ۱۴۰۱ ۸:۰۶ ق.ظ

از جایی که میگه برو دوبل بزن،نگاه کن که لاستیک بیرونی اون ماشینی که قراره باهاش دوبل بزنی وسط شیشه جلوی تو باشه،دیگه اینه به اینه نمیشه،واسه دنده عقب هم با فرمون نباید بازی کنی و هی بچرخونی،خیلی کم فرمون حرکت میدی

هاجر
  سارا
مرداد ۹, ۱۴۰۱ ۱۰:۳۲ ق.ظ

چشمه آبپاش سمت راست ماشینتون رو بندازین زیرچرخ سمت چپ اونیکی ماشین

هاجر
  هاجر
مرداد ۹, ۱۴۰۱ ۱۲:۰۸ ب.ظ

و برا دنده عقب یه خورده فرمون رو بدین سمت جدول و برا اینکه توازن بهم نخوره یه خورده طرف خیابون .باز طرف جدول باز طرف خیابون تا بالاخره درست بشه.

علی نصیری
مرداد ۶, ۱۴۰۱ ۱۲:۳۷ ب.ظ

سلام دوستان عزیز…امیدوارم حال همگی خوب باشه…دوستان من روز سه شنبه چهارم مرداد ماه برای بار دوم امتحان شهری رو دادم و قبول شدم و می خوام تجربه خودم رو با شما به اشتراک بذارم
اول از همه بگم اگه فقط بخوام یک کلید اصلی و یک راز اصلی برای قبول شدن رو بهتون بگم این هست که کاملا و کاملا ریلکس و آرام باشی و به هیچ عنوان این آزمون رو برای خودتون بزرگش نکنید…چون واقعا چیز پیش پا افتاده ای هست
من روز آزمون به هیچ وجه با کسانی که فاز منفی می دادن و می گفتن سخت گیر هست و سخته و فلان صحبت نکردم ولی تا دلتون بخاد با کسایی که قبول میشدم حرف میزدم….چون کسی که قبول شده واقعیت رو میگه و بهت یک حس آرامش منتقل می کنه
..قبل از اینکه توی شرایط آزمون قرار بگیرم کاملا کارهایی رو که باید میکردم رو توی ذهن خودم مرور کردم تا وقتی پشت فرمون نشستم به ترتیب و اروم اروم کارهارو پیش ببرم
وقتی پشت فرمون نشستم خیلی خیلی خیلی آروم و ریلکس تمامی مراحل صادرکات رو انجام دادم…اینو بدونید اگه فک کنید دارید وقت افسر و بقیه رو با اینکار میگیرید یا اینکه همه دارن نگاتون میکنن و… به خودتون استرس میدید و با یه اشتباه کار رو خراب می کنید…افسر وظیفشه هر چقدر هم که کار شما طول میکشه بشینه و منتظر باشه…بعد از انجام کارها راهنما زدم و با خوابوندن دستی که خیلی مهمه دور موتور رو روی سه نگه داشتم…نترسید خوب گاز بدید…البته خیلی هم گاز رو زیاد نکنید…بعد اروم اروم کلاج رو بالا اوردم و توی نقطه ای که حس کردم ماشین میخاد حرکت کنه نگهش داشتم…یکم که ماشین رفت کلاج رو کامل ولی اروم اروم رها کردم و مسیرم رو ادامه دادم….حین حرکت با خودم فقط یه چیز میگفتم:: باید خیلی با احتیاط و خیلی نرم و روون رانندگی کنم و نباید هیچ استرسی داشته باشم….افسر گفت بزن دو…گاز دادم تا صدای موتور رو حس کنم که کافیه…کلاجو گرفتم و زدم دو…اروم اروم کلاج رو رها کردم….خیلی نرم حرکت می کردم و افسر متوجه شده بود که استرسی ندارم….بعد سریع گفت بچیچ تو کوچه….خیلی اروم ترمز کردم و سرعت رو پایین اوردم…راهنما زدم و با تعویض دنده به یک و یک ایست قبل از ورود به کوچه وارد کوچه شدم…افسر گفت برو راست…قبل از خروج از کوچه با ایست کامل به افسر نشون دادم که حق تقدم رو رعایت می کنم و با زدن راهنما اقدام به گردش کردم…بلافاصله گفت پارک کن و دور بزن…راهنما زدم و خیلی اروم با گرفتن اجازه از افسر در مورد اینکه روبروی درب خانه هست پارک سی سانت انجام دادم…..بعد با زدن راهنما و رعایت حق تقدم اقدام به دور دو فرمانه کردم …بلافاصله افسر گفت برو سمت چپ تو کوچه….باز هم با زدن راهنما و خیلی خیلی اروم و کنترل شده داخل کوچه شدم…بعد گفت برو چپ خیابون….قبل از ورود به خیابون کاملا ایست کردم و با زدن راهنما به سمت چپ حرکت کردم….بلافاصله گفت از این ماشین دوبل بگیر…با گرفتن اجازه در مورد اینکه جلوی درب منزل هست و با زدن راهنما و رعایت تمامی احتیاط های لازم دوبل رو هم کاملا عالی انجام دادم….در اخر افسر گفت خب خلاص کن پیاده سو….دستی رو کشیدم و بعد خلاص کردم…کمر رو باز کردم و با احتیاط کامل در رو با دست راست به اندازه عرض شونه باز کردم و بعد از چرخش کامل و دیدن پشت سر پیاده شدم و از پشت ماشین سوار ماشین شدم و تمام…
دوستان این آزمون راحت تر از هر چیزی هست که فکرش رو می کنید فقط و فقط و فقط ریلکس و آروم باشید و به آینده فکر نکنید که چی قراره بشه….شما اگه هر لحظتون رو هنگام رانندگی درست انجام بدید قبول می شید…من بار اول فقط به دلیل استرس بود که رد شدم…موفق باشید

کیانا کاظمی اقدم
تیر ۲۶, ۱۴۰۱ ۱۰:۲۰ ق.ظ

عالیه

مهدیس
تیر ۲۵, ۱۴۰۱ ۷:۲۷ ق.ظ

من آزمون عملی رو برای بار دوم قبول شدم و چون قبل از امتحانم از تجربیات بچه ها استفاده کردم خواستم تجربیات خودم رو هم بگم:)
عواملی که برای افسرها حین امتحان اهمیت داره (مهارت) و (رعایت قوانین و مقرراته).
اول وقتی میخواید سوار بشید حتما از پشت ماشین رد بشید. ترافیک عقب ماشین رو در نظر بگیرید و با دست چپ ماشین دستگیره رو باز کنید و بشینید. با افسر تعامل داشته باشین و سلام کنید. ترتیب کارهایی که بعد از سوار شدن باید انجام بدین :
تنظیم صندلی، تنظیم آینه ها، خلاص کردن دنده و روشن کردن ماشین (اگر ماشین روشن هست این دو مرحله لازم نیست، روشن بودن ماشین دور موتور روی حدود ۱ هست و ماشین یک لرزش داره)، بستن کمربند.
افسر به شما میگه به جلو حرکت کنید. ماشین رو روی دنده یک میگذارید، راهنما چپ، ترمز دستی رو آزاد کنید و آینه ها رو چک کنید. حتما ایست ۳۰ درجه و برگردوندن سر رو فراموش نکنید.
برای من دوبل دنده عقب دور یک فرمان و دنده ۲ و ۳ و معکوس بود. برای دور یک فرمان علاوه بر ایست ۳۰، ایست وسط خیابان هم داشته باشید. افزایش دنده با دستور افسره. برای دنده سه حتما اجازه بگیرید. ولی معکوس با خودتونه. اگه به تقاطع، خط کشی عابر پیاده نزدیک شدید معکوس بکشید. با دنده یک از اصلی به فرعی و کوچه ها وارد بشید. اجازه ها رو فراموش کنید. برای پارک ۴۵ سانت یا پارک دوبل حریم تقاطع، روبروی پل پارکینگ روبروی در منازل، دوبل با ماشین سنگین، ماشینی که برعکس پارک شده و… حتما اجازه بگیرید. برای دور یک فرمان و دور دو فرمان هم نزدیک تقاطع و بریدگیها و پیچ ها اجازه بگیرید. اگر خیابان دو طرفه بود و خط کشی ممتد با میخ زرد داشت برای دور زدن اجازه بگیرید. اگر هیچگونه خط کشی نداشت بگید خط ممتد فرضی و با اجازه.
موقعی که افسر گفت پیاده بشین دنده رو خلاص کنید. ترمز دستی رو بکشید. و بپرسید ماشین رو خاموش کنم یا نه. اگر گفتند خاموش کنید بعد از خاموش کردن ماشین رو روی دنده ۱ (خیابان سربالایی) یا عقب (خیابان سرازیری) بگذارین. کمربند رو باز کنید. با اینه ها عقب رو چک کنید. با دست راست در رو به اندازه شانه باز کنید سر رو برگردونید و بیرون رو بررسی کنید و پیاده بشین و از عقب ماشین رد بشین. امیدوارم همگی موفق باشین🌹

دینا
تیر ۲۰, ۱۴۰۱ ۱۲:۱۲ ب.ظ

من بار اول ایین نامه قبول شدم سه شنبه اینده هم امتحان شهری دارم چون ماشین نداریم شوهرم و خانوادش میگن قبول نمیشی منم میگم خدا بزرگه ایشالا قبول شم هفته ی اینده نتیجه هر چی بود براتون میزارم🌹

کیانا
خرداد ۲۹, ۱۴۰۱ ۸:۲۳ ق.ظ

من امروز آزمون شهر دادم و مردود شدم اولش که یادم رفت ترمز دستی بکشم پایین بعدشم دور زدم و دوبل زدم که خوب بود بعد گفت دنده عقب برم منم گند زدم و پشت ماشین رفت سمت خیابون
البته قبول شدن خیلی بستگی به شانستون داره اگه من پشت ماشین جا نداشت برا دنده عقب قبول میشدم حالا باید ۳۰۰ خرج کنم

کیانا
  کیانا
تیر ۱۲, ۱۴۰۱ ۷:۱۱ ق.ظ

وای خدای من امروز قبول شدم.افسر خیلی سخت گیر بود و همه رد میکرد. یعنی از هر ده نفر یک نفر قبول میکرد. از کسایی که قبول شدن بپرسید افسر روی چی حساسه و حواستون حسابی جمع کنید. لازم نیست با کسی‌ دیگه صحبت کنید که استرس بگیرید مخصوصا اونایی که جمع میشن دور هم
هیچ خطایی نکردم ، صندلی تنظیم کردم آینه جلو تنظیم کردم دنده خلاص کردم.افسر گفت حرکت کن ولی من باید کمربندم میبستم پس هول نشید و کمربند یادتون نره.راهنما زدم دنده یک کردم .جلوتر رفتم گفت برو دنده دو .یکم بیشتر گاز دادم و دنده دو کردم .گفت دوبل بزن .حواستون باشه دنده دو دنده یک کنید یادتون نره راهنما بزنید.خیلی خونسرد انجام بدید کلاچ سنگین کنید که تو فرمون دوم ماشین سریع نره عقب که نتونید جمعش کنید.بعد دوبل دنده عقب گفت بری فرمان سریع دو دور سمت راست میدی تا صاف بشه حالا دنده عقب میزنی. وقتی گفت پیاده شو ترمز دستی کشیدم دنده خلاص کردم و پرسیدم خاموش کنم یا نه. اگه گفت خاموش کن سوئیچ به سمت خودت بچرخون و بعد از خاموش شدن ماشین ، بسته به شرایط دنده یک یا دنده عقب بزار. در با دست راست باز کنید و دست چپ آماده بستن در باشه برگردید پشت سر نگاه کنید و با احتیاط پیاده بشید .راستی شب قبلش خوب بخوابید تا تمرکزتان زیاد باشد. اگه قبول نشدید ناراحت نشید و نگید مشکل از منه.فقط باید مهارتتون بالا ببرید با تمرین. حتی چند جلسه اضافه با یه معلم خوب بگیرید. ‌و اینجوری اعتماد به نفستون زیاد میشه ولی یادتون باشه که مغرور نشید و همه کارهاتون با دقت انجام بدید باید بتونید استرس کنترل کنید و افسر میفهمه . به خودتون بگید من تلاشم کردم و میتونم قبول بشم.هزینه و وقت صرف کردم .مطمئن باشید قبولی…

مهناز
خرداد ۱۵, ۱۴۰۱ ۳:۳۲ ب.ظ

من آیین نامه دفعه اول قبول شدم، ولی آزمون شهر هر دفعه رد میشم، شش دفعه تا الان رد شدم، هر دفعه استرس میگیرم، نمیدونم چکار کنم؟ یه دفعه ترمز دستی یادم رفت، یه دفعه راهنما و اجازه رو فراموش کردم، خدا کنه این سه شنبه آزمون دارم قبول شم.

بیتا
خرداد ۱۱, ۱۴۰۱ ۹:۴۴ ق.ظ

دوستان پیشنهاد من اینه که حتما و حتما تلاش و تمرین کنین.
شاید اصلا یکی به تمرین نیاز نداشته باشه،
یکی ام هست باید تمرین کنه برای قبولی.
تنبلی نکنید و تمرین کنید پارک دوبل خیلی مهمه (راهنما حتما یادتون باشه)؛ اگرم میبینید زیاد خاموش میکنید برای اینه که پاتونو گاز نداده از روی کلاچ برمیدارید! با تمرین درست میشه هیچ نگران نباشید و ناامید نشید.
وقتی میرید با افسر نشستید پشت فرمون سلام صب بخیر یا وقت بخیر یادتون نره معدب باشید،
اتفاقا خیلی ام اسونه البته بستگی به شخصیت افسرم داره* اینم بگم اول خودتونو بسنجید اگه واقعا اشتباه از شما نبوده ایراد از افسر بوده. حتما حتما خونسردی خودتونو حفظ کنید و ریلکس باشید خیلی مهمه که نسبت به همه چیز اگاه باشید صادرکات هم فراموش نشه
موفق باشید.

شیدا
خرداد ۸, ۱۴۰۱ ۵:۳۴ ق.ظ

ممنون از سایت خوبتون من تجربه هارو خوندم و کلی تمرین کردم همون سری اول قبول شدم پارک دوبل برای افسر خیلی مهم بود از من ۲ بار گرفت دمنوش گل گاو زبون برای استرس کم خیلی خوبه قبل امتحان اگه میتونید بخورید و اگه امکانشو داشتید ۱ ساعت قبل از امتحان خودتون با ماشین خودتون پارک دوبل و دور دو فرمانه و یک فرمون رو تمرین کنید دستتون گرم میشه

امیر
خرداد ۵, ۱۴۰۱ ۶:۴۳ ق.ظ

برای بار اول رفتم سر امتحان شهری استرسم انقدر شدید بود که موقعه کلاچ گرفتن پام لرزید افسره بلافاصله ردم کرد نزدیک به ۷ساله رانندگی می کنم ولی افسره فکر کرد تازه کارم و از رانندگی می ترسم ولی کلا ادم استرسی هستم راه کار بدین دوستان واسه جلسه بعدی خراب نکنم

امیر
  امیر
خرداد ۱۱, ۱۴۰۱ ۷:۲۴ ق.ظ

سلام خداروشکر با توکل به خدا بار دوم قبول شدم اینبار استرسم کنترل کردم

آرین
اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۱ ۸:۲۳ ق.ظ

افسر عقده ای باشه ردت میکنه وقتی که نفر اول امتحان داد اصلا راهنما نزد کل ماشین داشت میلرزید ! آخرش گفت پارک دوبل برو نتونست بعد ردش کرد نوبت من شد قبل اینکه سوار ماشین بشم گفت ردی از جلو اومدی باید از پشت ماشین میمودی به این میگن تبعیض و مشکل شخصی چون که به بقیه اجازه می داد دوبار پارک دوبل برن و چند بار اشتباه کنن خلاصه مدارکو پاره کردم دیگه گواهینامه نمیدم اگه یه افسر دیگه بگه گواهینامه ت کو مجبورم از برخورد فیزیکی استفاده کنم 🙂

ناشناس
  آرین
اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۱ ۷:۴۸ ق.ظ

افسر کار درستی کرده که شمارو رد کرده با تمام احترام اینو میگم شخصیت مغرور برای رانندگی سمه و اینو در نظر بگیرید هیچکدوم از اینایی که شما گفتی به اندازه کار شما خطرناک نیست اخه بنده ی خدا اگه یکی پشت ماشین باشه و شما متوجهش نشدی موقع حرکت و تو نقطه کوره میدونی میزنی میکشیش ؟ پارک دوبل کشتن کسیه ؟

عاطفه
  آرین
تیر ۸, ۱۴۰۱ ۴:۱۴ ق.ظ

بعضی اشتباهات رو میگن اشتباهات تاثیرگذار در رانندگی.اونا رو سریع رد میکنه

یگانه
اردیبهشت ۱۵, ۱۴۰۱ ۶:۱۷ ق.ظ

دیشب اومدم و نظراتتونو خوندم خیلی کمک کننده بود و خداروشکر باره اول قبول شدم