در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – راهکار تست درایو

قبولی در ازمون افسر

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – راهکار تست درایو

باسلام خدمت هنرجویان گرامی وب سایت تست درایو;

امروز در این پست قصد داریم شما عزیزان را با نکات مهم و کلیدی آزمون شهری آشنا کنیم، بسیاری از هنرجویان متاسفانه در اولین جلسه از آزمون شهری موفق نمی شوند این آزمون را سپری کنند، امروز در این مقاله یاد میگیرید که چگونه برای بار اول از پس آزمون عملی یا آزمون شهری رانندگی بر بیایید، لطفا با ما همراه شوید.

فیلم آموزش رانندگی

آزمون شهری رانندگی

آزمون شهری رانندگی

پس از مدت‌ها تمرین و گذراندن مراحل گوناگون نوبت به آزمون عملی می‌رسد. این آزمون برای بسیاری از هنرجویان سخت‌ترین مرحله است. مرحله‌ای پر استرس که دلیل استرس بالای آن نیز عدم آگاهی از شرایطی است که قرار است اتفاق بیوفتد. بهترین راه برای مقابله با استرس آزمون عملی شبیه سازی تمامی شرایط است. سعی کنید هر جلسه تمرین خود را مطابق آنچه قرار است اتفاق بیوفتد تنظیم کنید. اولین سوال هنرجویان این است: در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم ؟
برای قبولی در آزمون عملی باید بدانید که چه نکاتی برای افسر حائز اهمیت است. باید بدانید که قرار است آزمون به چه سمتی پیش رود و باید بدانید که آزمون از چه فاکتورهایی تشکیل شده است. نکات زیر را در نظر بگیرید:

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم؟ – نکته اول:

آزمون شهری رانندگی

آزمون شهری رانندگی

جزئیات را فراموش نکنید
✅تنظیم صندلی، تنظیم آینه، راهنما
برای دید کافی باید صندلی تنظیم باشد. در صورتی که برای تنظیم صندلی حوصله به خرج ندهید تسلط کافی بر روی پدال‌ها نخواهید داشت. هر سه آینه باید طبق دید شما تنظیم شود. پیش از استارت زدن این دو مورد را کنترل کنید. کمربند فراموش نشود، ترمز دستی فراموش نشود، و اما راهنما نکته اساسی است.
زمان راه افتادن آنقدر موارد مختلفی را باید بررسی کنید که ممکن است راهنما زدن را فراموش کنید. بسیاری از هنرجویان در همان گام اول با نزدن راهنما تمام امتحان را خراب می‌کنند. اگر قرار است باایستید، دور بزنید، بپیچید و هر تغییر جهتی که اعمال می‌کنید، راهنما را فراموش نکنید.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم ؟ – نکته دوم:

نکات مهم و کلیدی آزمون شهری

نکات مهم و کلیدی آزمون شهری

✅ حواستان به کلاچ باشد
کافیست به سرعت پا را از روی کلاچ بردارید یا برای دنده عوض کردن تا ته کلاچ را فشار ندهید. چه اتفاقی می‌افتد؟ حرکت‌های ناهنجار ماشین و خاموش کردن و یا صدای ناهنجار همان موردی است که بسیاری از هنرجویان را به آزمون مجدد کشانده. حواستان به کلاچ باشد، بار اول با احتیاط کلاچ را بالا بیاورید تا جای درست کلاچ ماشین آزمون دستتان بیاید. عجله نکنید، دستپاچه نباشید. تا زمانی که فرمان در دست شماست و پای شما روی ترمز است هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

 

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته سوم :

نکات مهم آزمون شهری

نکات مهم آزمون شهری

نرم رانندگی کنید
ترمز شدید، گاز شدید، حرکت فرمان شدید بسیار مخرب است. سواری ماشین یکی از مهم‌ترین نکات است که افسر به آن توجه می‌کند. کافیست افسر یک بار بر اثر ترمز شدید شما به شیشه جلو متمایل شود. شاید همان لحظه رد نشوید اما مطمئن باشید کارتان در ادامه سخت شده، سواری نرم نشان دهنده تسلط شماست.

 

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته چهارم:

خاموش نکنید
حواستان به خاموش نشدن ماشین باشد. در ایست کامل خلاص کنید، همیشه با اندکی فشار دادن گاز جلوی خاموش شدن ماشین را بگیرید. با کلاچ به نحوی کار کنید که ماشین خاموش نشود. بدانید که خاموش کردن ماشین یک نمره منفیست و اگر تکرار شود، در آزمون رد می‎شوید. اکثر موارد خاموش کردن به دلیل استرس زیاد اتفاق می‌افتد. برای کنترل استرس راه‌های موجود را امتحان کنید.

نکته: قبل از شروع به حرکت حتما کلاچ ماشین را کنترل کنید و یا قلق گیری کنید، توصیه هنرجویانی که قبلا در آزمون شهری رانندگی شرکت کرده اند بیشترین خاموشی ماشین در آزمون شهری عدم قلق گیری کلاچ است پس حتما قبل از حرکت کلاچ ماشین را قلق گیری و نیم کلاچ حرکت کنید.

??در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته پنجم :

اشتباهات ازمون عملی رانندگی

اشتباهات ازمون عملی رانندگی

دور دو فرمان و پارک دوبل
بر دور دو فرمان و پارک دوبل تسلط داشته باشید. در مورد دور دو فرمان که می‌بایست بدون ایراد بتوانید ماشین را دور بزنید. در این مورد افسر تخفیفی برای شما قائل نمی‌شود، خصوصا آنکه در هنگام جابجایی عملکرد شما خطرساز باشد. اما در مورد پارک دوبل، دراین مورد تمیزی و دقت کار مهم است. اما شاید چند سانت فاصله یا کمی کم تجربگی شما برای افسر قابل چشم پوشی باشد. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم در صورتی که در مورد پارک دوبل اعتماد به نفس خوبی ندارید بهتر است لااقل موارد محدودی را رعایت کنید. مورد اول آنکه به هیچ عنوان تماسی با ماشین‌های پارک شده نداشته باشید. به آینه یا بدنه هر کدام که باشد نه تنها در جا آزمون را رد می‌شوید بلکه دردسرهای بعدی را نیز به جان می‌خرید. هنگام پارک دوبل راهنما فراموش نشود. هنگام پارک دوبل خاموش نکنید. به جدول برخورد نکنید. این موارد را حتی در صورتی که مهارت بالایی در پارک دوبل نداشته باشید نیز می‌توانید رعایت کنید.

?هنرجوی گرامی پیشنهاد تست درایو به شما حتما قبل از شرکت در آزمون شهری فیلم پارک دوبل را از لینک زیر مشاهده نمایید:

آموزش پارک دوبل

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته ششم:
در دام افسر نیوفتید
بدون شک در مواردی افسر به شما خواهد گفت که روبروی پارکینگ خانه یا زیر تابلو توقف ممنوع، ماشین را نگه دارید، اگر بدون اشاره به ممنوع بودن توقف در محل به حرف افسر گوش کنید نمره منفی را گرفته‌اید! افسر در حال آزمون گرفتن از شماست بنابراین حواستان باشد که در دام او نیوفتید. حتما به نشانه‌های توقف ممنوع دقت کنید. در هنگام توقف راهنما فراموش نشود و آینه را چک کنید. اگر آینه را خوب بررسی نکنید و ماشین پشت سر شما با صدای بوق اعتراض کند، افسر نمره منفی بابت عدم توجه به آینه را برایتان ثبت می‌کند. اگر جایی که دور ممنوع است گفت دور بزنید، اگر در کوچه ورود ممنوع خواست بپیچید یا از چراغ عبور کنید، در حال امتحان کردن شماست. هشیار باشید. افسر منطقه مورد آزمون را قدم به قدم می‌شناسد.

??در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته هفتم :

حواستان به حق تقدم‌ها باشد
فرعی به اصلی و میدان، در این موارد بسیار هشیار باشید. حتی ممکن است افسر از شما در این مورد سوال کند. با تمرکز به سوال پاسخ دهید. برخی تصور می‎کنند که مباحث آیین نامه در امتحان عملی به کار نمی‌آید. این تصور اشتباه است. افسر اجازه دارد در مورد آیین نامه نیز شما را بیازماید و باید سربلند بیرون بیایید. در واقع تسلط بر قوانین باید پیش از آزمون عملی ایجاد شده باشد و در صورتی که نتوانید سوالات حق تقدم را پاسخ دهید تاثیر زیادی بر نظر افسر خواهد داشت.

توجه داشته باشید در میدان حق تقدم با وسیله ای است که داخل میدان در حال حرکت است.به عبارت ساده تر به هنگام ورود به میدان باید توقف کامل نمود تا خودرو داخل میدان عبور نموده و سپس وارد میدان شویم. این مورد از نظر افسران آزمون گیرنده بسیار پر اهمیت است متاسفانه بسیاری از هنرجویان از این مورد نمره منفی دریافت میکنند.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته هشتم:
شما اجازه دارید اشتباه کنید
به غیر از اشتباهات خطر ساز، سایر اشتباهات شما ممکن باعث رد شدن نشود. افرادی هستند که با یک اشتباه توانستند از آزمون عملی سربلند بیرون بیایند. افسر تمامی جوانب را می‎سنجد بنابراین وظیفه شما این است که در گام اول اشتباه نکنید و در گام دوم اگر هم اشتباه کردید بتوانید ادامه آزمون را بدون اشتباه تمام کنید. اغلب افراد با اشتباه اول دست و پای خود را گم می‌کنند و پشت سر هم اشتباه می‌کنند. باید بتوانید اعصاب خود را تحت کنترل داشته باشید. اعتماد به نفس خود را از دست ندهید و بدون استرس به کار خود ادامه دهید.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته نهم:
اصول دنده عقب را رعایت کنید
حواستان باشد که ممکن است طی آزمون یا برای پارک مجبور باشید دنده عقب بگیرید. حتما دستتان را پشت صندلی افسر بگذارید و بچرخید. برخی افراد برای دنده عقب تنها از آینه به پشت نگاه می‌کنند. شاید از شرایط پشت آگاهی کامل داشته باشید و نیازی به چرخیدن کامل به عقب نباشد اما یادتان نرود شما در حال آزمون دادن هستید و افسر به دنبال کارهای اشتباه شماست. پس همه چیز را طبق اصول انجام دهید.

دلایل رد شدن در ازمون رانندگی

دلایل رد شدن در ازمون رانندگی

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته دهم:
خوش اخلاق باشید
نکته دهم و نکته آخر تعامل شما با افسر است. به هر ترتیب آزمون عملی توسط عامل انسانی گرفته می‌شود و اوست که می‌تواند شما را قبول یا رد اعلام کند. از نظر برخورد و اخلاق حواستان به همه چیز باشد. بدانید که غرور زیاد کار دستتان می‌دهد. افسر برای رانندگانی که ادعای زیادی دارند و مغرور هستند سختگیری بیش‌تری می‌کند. بهتر است حالت یک راننده تازه کار را داشته باشید اما کاملا تسلط خود را حفظ کنید. افسرها با راننده‌های تازه‌کار دقیق و مسلط بهتر کنار می‌آیند.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم ؟ ( روز پیش از آزمون )
سد بزرگ پیش پای شما استرس است. برای برداشتن این سد دستورالعمل زیر را در نظر بگیرید:
۱- اول آنکه تا جایی که می‌توانید به تسلط و مهارت خود بیفزایید. بدانید که کارهایی که بر آن مسلط هستید استرس کمتری در شما ایجاد می‌کند.
۲- دوم به شرایط ذهن شما باز می‌گردد. اگر همواره مشکل استرس را در خود داشته‌اید از راهکارهای کلی برای کنترل آن استفاده کنید. نوشیدنی آرامش بخش، آدامس یا موسیقی می‌تواند شرایط را براتان راحتتر کند. حواستان به خواب کافی باشد.
۳- سومین توصیه بازسازی شرایط آزمون است. یکی از بهترین کارهایی که برای کنترل استرس می‌شود انجام داد آن است که چندین بار خود را در شرایط آزمون قرار دهید. همه چیز را برای خود شبیه سازی کنید. بارها صندلی و آینه را تنظیم کنید. بارها راهنما زدن را تمرین کنید. بارها پارک دوبل و دور زدن را تمرین کنید. به این ترتیب حتی روز آزمون در شرایط فشار و استرس می‌توانید کارهای روتین را انجام دهید و زمانی که کارهای اول را به خوبی انجام دهید به مرور استرس شما کاهش خواهد یافت.
۴- از اشتباه نترسید. نهایت قرار است در آزمون رد شوید، فاجعه اتفاق نمی‌افتد. با اولین اشتباه دنیا به آخر نمی‌رسد، اگر در حین آزمون اشتباه کردید با خود بگویید که هنوز فرصت دارید و حتی اگر این آزمون موفق نشوید هم باز می‌توانید مجدد آزمون دهید. بخشی از استرس مربوط به فکرهای منفی است. فکرهای منفی را از خود دور کنید.

 

بیشتر بخوانید:  صکادرات در رانندگی چیست

صکادرات چیست

صکادرات چیستنظرات کاربران تست درایو درباره آزمون شهری رانندگی:

کاربری به نام یگانه می گوید:

سلام:

بچه راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی میدونید چیه؟ شاید باورتون نشه من خودم تست کردم جواب داد خیلی راحت اولین کاری که روز امتحان شهری باید انجام بدید اینکه خونسردی خودتون و حفظ کنید استرس نگرید، همین استرس کار دستتون میده حتی اگر به ماشین مسلط باشید همین استری در آزمون شهری پیش افسر بفهمه استرس دارید اذیتتون میکنه، حتما و حتما و بازم میگم حتما باتون کلا روی کلاچ باشه خدا رو شکر همه ماشین ها داغونن هیچ کدوم کلاچ درستی ندارن حتما قلق گیری کلاچ و انجام بدید به این صورت که به صورت نیم کلاچ و آروم آروم پاتون و از روی کلاچ بردارید تا ماشین خاموش نشه بعضی افسرا اگه ماشین خاموش بشه ارفاق میکنن بعضی ها ارفاق نمیکنه اگه خوش شانس باشید و ماشین و خاموش کنید اگه چی بشه بهتون ارفاق کنه، پارک دوبل و خوب یاد بگیرید به نکته های انحرافی افسر توجه نکنید مثلا روی خط ممتد اگر گفت سبقت بگیرید یا دور بزنید یه همچین چیزایی به هیچ وج انجام ندید انشالله همه قبول بشید البته من قبول شدم بعد از قبولی در آزمون شهری باید برید سایت پست ببینید گواهینامه متون کی میاد.


کاربری به نام محسن میگوید:

سلام به همه هنرجویان گرامی من خودم ۵ بار در آزمون شهری شرکت کردم بنا به تجربه خودم نظرمو میگم دلایل رد شدن در ازمون رانندگی که برای خود منم اتفاق افتاد استرس زیاد بود جوری استرس گرفتم که اصلا حرفهای سرهنگ و نمیشنیدم حتما قبل از آزمون شهری از این دم نوش هایی که استرس و کم میکنه بنوشید، یکی دیگه از دلایل رد شدن در ازمون رانندگی که اکثر هنرجویان هم همین اشتباه و داشتن وقفه ای که بین آزمون آیین نامه اصلی و آزمون شهری می افته، این باعث می شه نکته ها و مواردی که مربی بهمون گفته فراموش کنیم من خودم پارک دوبل و کلا یادم رفت مجبور شدم برم دوباره پارک دوبل کار کنم، حتما حواستون به دنده ماشین و کلاچ ماشین باشه نیم کلاچ حرکت کنید پاتونو یهو از روی کلاچ برندارید که ماشین خاموش بشه و بهونه بشه برای افسر ردتون کنه.


کاربری به نام سعید از همدان میگوید:

دوستان هنرجو سلام امیدوارم تا این لحظه که نظر بنده را میخونید در آزمون شهری قبول شده باشید از اشتباهات رایج در ازمون رانندگی به نظر شخص بنده عدم تسلط کافی هنرجویان به ماشین است از آنجایی که اکثر آموزشگاه ها از ماشین پراید به عنوان امتحان در روز آزمون شهری استفاده میکنند و خوشبختانه یا متاسفانه بیشتر ماشین ها فرسوده و دارای مشکل فنی هستند از این رو هنرجو تسلط کافی به ماشین را نداشته و اتفاقی که می افتد این است که ماشین خاموش می شود، یا در موقع پارک دوبل کنترل ماشین سخت می شود من خودم سه مرتبه در آزمون شهری همین مشکل و داشتم خدا رو شکر سرهنگ زیاد حساس به ۳۰ سانت بودن فاصله ماشین با جدول نبود فقط از اینکه ماشین خاموش میشد هی گیر میداد، به هر حال خواستم اینجا نظر بدم که دوستان بیشتر تمرین کنن مخصوصا به کلاچ ماشین توجه داشته باشید.


کاربری به نام سیامک می گوید:

سلام به همه من یه پیشنهادی دارم برای رفع استرس در آزمون رانندگی خیلی راحت قبل از رفتن به آزمون شهری دمنوش گل گاو زبان بخورید معجزه میکنه، البته یه قرصی هم هست که بچه ها قبل از آزمون افسر می انداختن اسم شو الان دقیقا یادم نیست، من خودم مشکلی که داشتم پارک دوبل بود و البته اینکه پیش سرهنگ خیلی استرس می گرفتم جوری که پاهام مال خودم نبود، پارک دوبل و رفتم تمرین کردم یه چند تا فیلم آموزش پارک دوبل دیدم با پراید دوستم چند بار تمرین کردم قشنگ یاد گرفتم، فقط مراقب استرس تون باشید حتی اگر به ماشین مسلط باشید استرس داشته باشید امتحان شهری رو خراب میکنید.


کاربری به نام نیلوفر می گوید:

سلام وقت بخیر، من یک ماه پیش آزمون شهری راهنمایی  رانندگی داشتم قبلش ۶ بار رشدم دیگه میخواستم بی خیال گواهینامه رانندگی بشم من خودم بیشتر استرسی که داشتم باعث می شد آزمون و خراب کنم و سرهنگ بهم میگفت برو پایین، بچه ها مربیم بهم گفت اگر سه مرتبه ماشین و خاموش کنی سرهنگ می تونه بهت ارفاق کنه ولی من در آزمون دومم بود یکبار ماشین خاموش شد سرهنگ گفت برو پایین، همه راه ها رو تست کردم دوستم گفت برو قرص ضد استرس برای امتحان رانندگی از داروخونه بگیر بنداز الان اسمش و یادم نیست ولی خیلی تاثیر داشت این قرص استرس مو خیلی کم کرد، دومین اشتباهم پارک دوبل بود که فاصله ماشین از کنار جدول خیلی زیاد میشد که حتما بهتون توصیه میکنم اگر پارک دوبل و اصول شو نمیدونید حتما برید پیش مربی آموزشگاه روش درست پارک دوبل یاد بگیرید، موقع پارک دوبل اول اینکه وقتی کنار ماشین بغل هستید فاصله تون باید ۵۰ سانت باشه کم باشه پارک دوبل تون خراب میشه، بیشتر باشه فاصله تون با جدول بیشتر میشه انشالله همه دوستان آزمون شهری رو قبول بشن.


کاربری به نام سهیل می گوید:

بچه ها من  تجربه آزمون شهری خودمو بهتون میگم اکثر بچه ها مشکل پارک دوبل دارند بین بچه ها بودن کسانی که پارک دوبل و بلد بودن منتهی لم ماشین سرهنگ دستشون نبود پارک دوبل و خراب میکردند، من خودم پارک دوبل و خراب کردم البته بار اول حواسم نبود سپر ماشین خورد به ماشین کناری سرهنگ گفت برو پایین، برای اینکه پارک دوبل تون خوب در بیاد کنار ماشین بغلی ماشین و نگه دارید اندازه نصف دست یعنی از آرنج تا نوک انگشتاتون سعی کنید فاصله رو زیاد نکنید و کمم نکنید فرمان ماشین و کامل به سمت شاگرد بشکونید میایید عقب از شیشه سه گوش ماشین چراغ عقب ماشین کناری رو دید فرمان و به سمت راننده بشکونید فاصله با ماشین جلویی باید جوری باشه چراغ های ماشین جلویی باید دیده بشه، امیدوارم از این راهنمای قبولی در آزمون شهری رانندگی استفاده کنید و راحت قبول بشید.

راهنمای قبولی در آزمون شهری رانندگی


کاربری به نام شیدا می گوید:

دوستان برای قبولی در آزمون عملی شهری رعایت چند نکته خیلی مهمه که بهتون میگم

۱- وقتی نشسین داخل ماشین کاملا خون سرد باشید و صندلی و آینه ها را با توجه به فیزیک خودتون تنظیم کنید.

۲- به حرف افسر آزمون گیرنده خوب گوش کنید حرکت اضافه ای نکنید.

۳- حتما دنده ماشین و چک کنید و مطمئن شوید که دنده ماشین در وضعیت خلاص باشد.

۴- حواستون باشه که ماشینه روش و دوباره استارت نزنید خودم این مورد و چند بار در آزمون شهری دیدم که هنرجوها ماشین روشن و استارت زدن.

۵- اگر توی پارک دوبل مشکل دارید حتما خوب تمرین کنید چراکه برای افسر آزمون گیرنده پارک دوبل خوب مساوی است با قبولی شما.

۶- حتما کمربند ایمنی را ببندید بعد از اینکه استارت زدید و ماشین روشن شد کمربند ایمنی را ببندید.

یک نکته دوستانی که در آزمون شهری قبول شده اند بعد از قبولی امتحان شهری نیازی نیست برای مطلع شدن از صدور گواهینامه به آموزشگاه مراجعه کنید کافی است در گوگل سرچ کنید گواهینامه کی صادر می شود وارد سایت شوید و با وارد کردن اطلاعات خواسته شده از تاریخ صدور گواهینامه رانندگی مطلع شوید.

امیدوارم مفید واقع شده باشه موفق باشد


کاربی به نام یکتا از گرگان می گوید:

سلام من امتحان شهری همش رد میشم واقعا نمی دونم دیگه باید چیکار کنم کلی تمرین میکنم میرم امتحان شهری یا ماشین و خاموش میکنم یا پارک دوبل و خراب میکنم وقتی سرهنگ چیزی ازم میخواد که انجام بدم استرس شدید میگیرم، چند بارم رفتم پیش مربی تمرین کردم وقتی خودم تنهایی میشینم پشت فرمان خیلی عالی هستم حتی همسرم بهم میگه تو از من خیلی بهتر رانندگی میکنی نمی دونم چرا پیش سرهنگ خراب میکنم، ۹ بار رفتم امتحان شهری رد شدم ولی این دفعه کلی تمرین کردم چهارشنبه قرار برم امتحان شهری انشالله که این بار قبول میشم برام دعا کنید ممنون. راستی بچه ها پارک سنگچین به این صورت است که باید به صورت ال ماشین و پارک کنیم دیگه درسته؟

امتحان شهری رانندگی

امتحان شهری رانندگی


کاربری به نام نسیم می گوید:

سلام به همه من دیروز امتحان شهری داشتم خدا رو شکر قبول شدم آزمون آیین نامه مقدماتی و اصلی رو هم با کمک آزمون های خوب سایت تست درایو خیلی راحت قبول شدم یه بار امتحان شهری رو افتادم رفتم پیش مربی و خوب تمرین کردم چند نکته بسیار مهم درباره پارک دوبل بهم گفت خیلی کاربردی بود البته من بیشتر از هر چیزی استرس شدید میگرفتم پیش افسر دوستم بهم گفت برو داروخونه بگو قرص ضد استرس میخوام یه دونه از این قرص ضد استرس انداختم خیلی اعتماد به نفس رفت بالا دیگه اصلا استرس نداشتم پیش سرهنگ وقعا بگم قرص ضد استرس برای امتحان رانندگی لازمه من خودم تجربه کردم خلاصه که قبول شدم و خیلی حس خوبی بود درسته که هنوز گواهینامه ام دستم نرسیده و شنیدم که بین ۴۰ تا ۶۰ روز زمان میبره ولی همین که گواهینامه رو گرفتم تونستم قبول بشم واقعا خوشحالم امیدوارم همتون خیلی راحت قبول بشید.


کاربری به نام پونه می گوید:

سلام من بالاخره بعد از ۵ بار امتحان شهری قبول شدم دیگه داشت آبروم می رفت پیش دوستام اونا قبول شدن ولی من نه، آخرین آزمونی که دادم افسر خیلی ازم تعریف کرد گفت همه چی رو عالی انجام دادی، به نظر من از اشتباهات ازمون عملی رانندگی که خیلی از بچه ها اصلا بهش توجه نمی کنن نبستن کمربنده مثلا سرهنگ وقتی من بار دوم اول کمربند و بستم بعد ماشین و روشن کردم ردم کرد، یکی اینه یکی هم این که خیلی از بچه ها کلی تمرین کرده بودن و متاسفانه روز آزمون شهری پیش سرهنگ استرس شدید میگرفتن طوری که هرچی سرهنگ ازشون میخواست انجام بدن نمی شنویدن من خودمم استرس داشتم ولی استرس روز اول آزمونم بود بعد اون کاملا استرسم از بین رفت، در کل یه استرس و سعی کنید نداشته باشید و یکی اینکه پارک دوبل و درست انجام بدید امیدوارم همه بچه ها قبول بشن خیلی حس خوبیه قبولی.


کاربری به نام رسول می گوید:

سلام بچه ها من هفته پیش امتحان شهری داشتم افسرم خیلی گیر بود به همه چی اهمیت میداد همه بچه ها رو رد کرد فقط من قبول شدم هنرجوها میگفتن تو پارتی داشتی با سرهنگ اصلانم این جوری نبود من به حرفهای مربیم خوب گوش دادم و کلی تمرین کردم پارک دوبل و خیلی عالی انجام میدم به صکادرات حواستون باشه صکادرت درست نیست صادرکات درسته من خودم کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی رو خوندم طبق توضیحاتی که داده صکادرات میشه ولی مربیم گفت الان دیگه قانون عوض شده اول باید صندلی ماشین و تنظیم کنید بعد آیینه ها رو بعد دنده رو خلاص کنید بعد ماشین و روشن کنید بعد کمربند و ببنید.

 

امتحان شهری

امتحان شهری


کاربری به نام صدف می گوید:

سلام به همه دوستان هنرجو، من همین امروز امتحان شهری داشتم و کلی استرس جوری که مربیم بهم گفت اگه استرس و نمیتونی کنترل کنی شرکت نکن حرف شو گوش ندادم و با استرس فراوان شرکت کردم و متاسفانه رد شدم یکی از دوستان پرسیده بود علت خاموش شدن ماشین در امتحان شهری چیه؟ من اینجا بهش میگم دوست عزیز مهم ترین علتش فرسوده بودن ماشین است، یکی دیگه از علتهاش که بچه ها به منم گفتن بالا یا پایین بودن کلاچ ماشینه که میگن با قلق گیری درصد خاموش بودن ماشین پایین میاد، اگر شانس بیارید نفر سوم باشین حتما از این شانس استفاده کنید و ببینید نفر قبل از شما چه جوری قلق گیری میکنه و آیا کلاچ ماشین پایین است یا بالا چون خیلی مهمه، متاسفانه آزمون من موند برای هفته بعد اگر بتونم استرسمو کم کنم شاید قبول بشم. برام دعا کنید


کاربری به نام مجید از ساری میگوید:

سلام من دو هفته پیش امتحان شهری داشتم بار سومم بود که آزمون شهری شرکت می کردم و بار سوم قبول شدم بیشترین اشتباهات ازمون عملی رانندگی هنرجویان یکی خاموش کردن مکرر ماشین بود و دیگری پارک دوبل بود، البته اینم باید بگم که ماشین ها بسیار فرسوده بودن بیشتر مشکل ماشین کلاچ نامناسب بود طوری که وقتی کلاچ و تا ته فشار میدادی دنده ماشین یا جا نمی رفت یا بد جا میرفت افسر از همین مورد سئو استفاده میکرد و نمره منفی می داد، حواستون باشه اگر نفر اول نیستید حتما دقت کنید که هنرجوی قبل از شما آیا ماشین را خاموش میکنه یا نه این مورد و خودم بارها دیدم که ماشین روشن را هنرجویان استارت می زنن همه افسرا از این مورد گذشت نمی کنن و فوری شما رو رد می کنند. حتی اگر ماشین روشن بود تا زمانی که افسر نگفته ماشین و خاموش روشن کنید کار اضافه ای انجام ندید.


کاربری به نام امیر می گوید:

سلام به همه دوستان من هفته گذشته امتحان شهری دادم و خدا رو شکر بار دوم قبول شدم البته بار اولم میتونستم قبول بشم منتهی چند تا اشتباه داشتم یکی اینکه ماشین و دو بار خاموش کردم و پارک دوبلی که انجام دادم فاصله ماشین با جدول کنار خیابون کمی بیشتر بود و سرهنگ ردم کرد، واسه همین رفتم حسابی تمرین کردم یه چیزی درباره صکادرات بهتون بگم مربیم بهم گفتم قبلا صکادارت درست بوده الان دیگه صکادرات نیست یعنی بعد از روشن کردن ماشین باید کمربند ایمنی را ببندید برای مواقعی است که احتمال آتش سوزی ماشین است، که سریع از ماشین خارج شوید. وقتی تمرین زیاد داشته باشید اعتماد به نفس تون بالا میره به نکات انحرافی افسر هم توجه کنید. تو همین سایت یه جا خوندم دوستانی که ۵۰ روز هست قبول شدن هنوز گواهینامه شون دستشون نرسیده پاک ناامید شدم با وجودی که چند روز بیشتر از قبولیم نمیگذره ذوق و شوق دارم هر چه زودتر گواهینامه مو ببینم به امید قبولی همه دوستان.


کاربری به نام سمیه می گوید:

سلام خیلی خوشحال امروز از امتحان شهری امدم بالاخره بعد از ۳ بار امتحان دادن بالاخره قبول شدم حقیقتش تمرین کرده بودم حسابی منتهی نمیدونم چرا استرس می گرفتم، این مشکل و اکثر بچه ها داشتن یکی از اشتباهات رایج امتحان شهری که همه به نوعی باهاش روبرو میشن خاموش کردن ماشینه، علتشم فرسوده بودن ماشین هاست.

متاسفانه همین خاموش شدن ماشین باعث شد من استرس بگیریم که نکنه الان ماشین خاموش بشه که شد، حتما دوستان قبل از شروع به حرکت ماشین کلاچ ماشین و قلق گیری کنید خیلی راحته فقط کافیه موقعی که گاز میدید پاتونو کم کم از روی کلاچ بردارید. که ماشین یهویی نپره و خاموش نشه این نکته مهمیه و همه افسرها بهش اهمیت میدن.

ترمز دستی ماشین رو به موقع پایین بیارید. یه نکته دیگه اگر نفر قبل شما ماشین و رو خاموش نکرده باشه از افسر اجازه بگیرید آیا ماشین خاموش روشن بشه یا نه، خیلی حواستون باشه که ماشین روشن و مجدد استارت نزنید که افسر اگر متوجه بشه ردتون  میکنه.


کاربری به نام سروش می گوید:

سلام وقت بخیر

من دیروز امتحان شهری داشتم ۲۸ آذر ۹۷ چیزی هم به مهلت اتمام کاردکسم نمونده کلی تمرین کرده بود متاسفانه از شانس خوب من کلاچ و دنده ماشین مشکل داشت هر کاری کردم درست دنده رو عوض کنم نشد یهو متوجه شدم به جای دنده ۳ زدم دنده ۵ و این باعث ردیم شد، دوستان توجه کنند دنده های ماشین و درست جابه جا کنید برای زیاد کردن دنده ماشین در صورتی که خود افسر گفت دنده رو زیاد کنید حتی می تونید بهش بگید نیازی به زیاد کردن دنده نیست و اگر افسر اجازه داد دنده عوض کنید همین طور دور زدن در کوچه باریک حتما باید دو فرمانه دور بزنید، سعی کنید هول نکنید چیز خاصی نداره امتحان شهری انشالله همه قبولیم.


اشتباهات ازمون عملی رانندگیکاربری به نام مرتضی می گوید:

سلام به همه دوستان عزیز من این هفته امتحان آیین نامه اصلی داشتم با کمک نمونه سوالات ایین نامه تست درایو تونستم بار اول قبول بشم خدا رو شکر همون روز هم امتحان شهری شرکت کردم و قبول شدم.

نکته ای که لازم دونستم بگم بهتون حتما سعی کنید کلاچ ماشین و قلق گیری کنید معمولا افسر اجازه میده برای قلق گیری کلاچ ماشین یادتون باشه بعد از روشن کردن ماشین کمربند ایمنی رو ببنید و در آخر ترمز دستی را پایین بیارید، پاتون و زیاد روی گاز فشار ندید به نکات انحرافی افسر حواستون باشه اگر مثلا روی خط ممتد گفت دور بزنید این کار و انجام ندید و حتما بگید که اینجا خط ممتد است.

برای پارک دوبل حتما قبلش تمرین کنید فقط و فقط با تمرین می تونید یک پارک دوبل خوب داشته باشید. اکثر هنرجوها همین پارک دوبل و را مشکل دارد و متاسفانه رد میشن.

موفق باشید.


کاربری به نام فرامرز می گوید:

سلام امروز چهارشنبه ۱۹ دی ماه ۹۷ من بالاخره بعد ۳ بار رد شدن در ازمون شهری قبول شدم، دوستان یه پیشنهاد حتما جدی بگیرید اگر می تونید از تجربیات امتحان شهری رانندگی دوستان دیگه کمک بگیرید من خودم این کارو کردم امروز قبل از اینکه نوبتم بشه رفتم با چند نفر که چندین بار بود رد شده بودن صحبت کردم نظرات جالبی بهم گفتن مثلا یکی شون میگفت: دنده ماشین بد جا میره و باید کلاچ و یکی دو بار بگیری ول کنی تا دنده خوب جا بره، و اینکه درباره سرهنگ می گفتن که به پارک دوبل خیلی حساسه اگر پارک دوبل و خراب کنی در جا ردت می کنه.

دوست دیگه ای میگفت: وقتی نشستی مطمئن شو که در ماشین درست بسته شده باشه و اینکه کمربند و بعد اینکه ماشین و روشن کردی ببند و اگر ماشین روشن بود از سرهنگ اجازه بگیر اگه گفت خاموش روشن کن این کارو انجام بده آینه های ماشین و طبق فیزیک خودت تنظیم کن. خلاصه من همه این موارد و رعایت کردم البته پارک دوبل رو هم تمرین داشتم و قبول شدم انشالله همه دوستان قبول بشن.

اشتباهات آزمون شهری


کاربری به نام کریمی می گوید:

من فردا امتحان شهری رانندگی دارم امتحان قبلی رو رد شدم امیدوارم توی امتحان فردا قبول بشم خیلی تمرین کردم تمامی مشکلاتی که داشتمو حسابی تمرین کردم، فقط نگران اینم که ماشین خاموش نشه متاسفانه اکثر ماشین ها داغون هستند و تا می خوای پاتو از کلاج برداری خاموش میشن، بعضی افسرا گذشت می کنن ولی بیشتر افسرا خیلی سختگیر هستند.


مطالب مرتبط : آموزش رانندگی عملی

🎬فیلم های آموزش رانندگی تست درایو

🎬نحوه صحیح روشن کردن خودرو

🎬فیلم آموزش رانندگی شروع به حرکت

🎬فیلم نحوه جایگیری در خودرو

🎬فیلم پارک ال

🎬فیلم پارک دوبل
🎬فیلم پارک دوبل
🎬فیلم آموزش رانندگی – طریقه حرکت خودرو
لطفا رای دهید
به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 896 Average: 3]

210
یک پاسخ بنویسید

101 نظرات
109 پاسخ ها
10 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
143 نویسندگان دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین
اطلاع رسانی کن
سمیرا

با سلام من هفته پیش امتحان دادم پارک دوبلم عالی بود ولی مثل ….جلوی پارکینگ پارک کردم و افسر منو شوت کرد پایین😐😐

alireza

سلام من امروز تو امتحان شهر تو پارک دوبل آیینه به آیینه کردم رد شدم میشه کمکم کنید بگید چطوری باید فاصله ایده آل و اولیه رو رعایت کنم؟

ابوذر

جهت خودرو با غربلیک فرمان تنظیم میشه .که با تمرینات مستمر و قلق گیری بدست میاد نگران نباش بصورت چشمی و حسی بدست میاری امری طبیعیه.

alireza

درسته باید همین کار و کرد ولی دچار سه حالت میشه که وقتی نزدیک باک ماشین میشیم باید متوجه بشیم حالت اول خیلی نزدیک میشه حالت دوم دقیق درست میشه حالت سوم خیلی دور میشه در حالت اول و سوم باید فرمان و یه ذره به چپ و یا یه ذره به راست کشید تا صاف شه
نظر ادمین و دوستان چیه موافقید؟!

مهدی

سلام من امروز امتحان شهری بار اول قبول شدم آیین نامه هم همین طور بود اینو بگم مهمترین چیز پارک دوبل و رعایت مقررات هست

سهیلا

سلام من امروز ایین نامه رو بار اول قبول شدم تو کلاس دونفر قبول شدن
پیشنهاد میکنم اگه میخواید بار اول قبول بشید تستها رو تکرار کنید و حتما یه دور کتاب رو بخونید
دوهفته بعد میرم ازمون شهری .. فعلا دارم ذهنی کار میکنم انشاله دفعه اول قبول بشم

fafa

امروز امتحان داشتم دیشب همین جا داشتم کامنت ها رو میخوندم برام خنده دار بود البته یکم استرس هم گرفتم
امروز صبح رفتم امتحان دادم خدا را شکر بار اول قبول شدم
انصافا افسر با کسی پدرکشتگی نداشت فقط قوانین رو رعایت کنی تمومه
شما قوانینو رعایت کن دیگه همش حله همین
هیچیش سخت نبود هیچی هیچی فقط قوانین رو رعایت کنید
راهنما
ترمز دستی
کمربند
توقف سر تقاطع
پارک صحیح دوبل
دور دو فرمان
وجدانن سخت نبود فقط همون چیزایی که بلد هستید همین …

کاربر

سلام اگر افسر بهم گفت در محل توقف ممنوع نگه دارم من نباید به حرفش گوش بدم و راهمو ادامه بدم. یا به دستورش عمل کنم و فقط بهش اطلاع بدم اینجا توقف ممنوعه؟

setare

انجام میدی و میگی استثنا …

سجاد

سلام. امروز برای اولین بار امتحان شهردادم و قبول شدم. پارک دوبلم زدم ولی فاصله ام تاجدول خیلی شداما افسرقبولم کرد

جورج

امروز آزمون شهری دادم. ردشدم. همه چی خوب بود فقط گفت سرعت عملت پایینه باید سریع انجام بدی. منم استرس داشتم. پیش مربیم خیلی خوبم ولی اونجا نتونستم.

زهرا

سلام بچه ها من خیلی استرس دارم جوری که وقتی میشینم پشت ماشین آزمون یادم میره گاز و کلاچ و ترمز چیه ؟ دو باره دارم رد میشم خیلی ناراحتم چون خیلی تمرین میکنم و مربیم میگه خیلی عالی
اما چنان استرس میگیرم انگار نه انگار که من پشت فرمون قبلا نشستم

علی

سلام من آیین نامه رو دومین بار قبول شدم اولین بار با پنج تا غلط دومین بار بدون غلط تو شهر رو هم بار اول تمام موارد رو رعایت کردم برای شروع حرکت با اجازه افسر تا دنده سه هم رفتم بعد دور دو فرمون هم عالی زدم فقط پارک دوبل رو چسبوندم به جدول دقیقا افسر هم رو پارک دوبل خیلی حساس بود و ردم کرد. بار دوم بعد از شروع افسر خواست که پارک دوبل انجام بدم جلوی پل که گفتم ممنوع هست گفت مشکلی نیست و پارک دوبل عالی زدم که گفت برو پایین قبولی به همین… ادامه مطلب »

امیرعلی

سلام دوستان عزیز من آزمون آیین نامه رو(هم مقدماتی و هم اصلی) دفعه اول قبول شدم. با اینکه تازه میخواستم رانندگی رو یاد بگیرم سر کلاس های شهری خیلی خوب رانندگی می کردم و توی همون دوازده جلسه خیلی خوب رانندگی رو یاد گرفتم.وقتی رفتم سر آزمون شهری به محض اینکه نشستم کنار افسر انگار که آلزایمر گرفته بودم و همه چیز رو فراموش کرده بودم اما سعی کردم نشون ندم که هول کردم و با اعتماد به نفس شروع کردم به نتظیم صندلی و آینه ترمز دستی رو دادم پایین شروع به حرکت کردم افسر بهم گفت برو دنده… ادامه مطلب »

دریا

من هفته پیش امتحان دادم رد شدم, موقع حرکت خلاص بودن دنده رو چک نکردم, پام هم روی کلاچ نزاشتم, وقتی استارت زدم ماشین پرش بدی داشت, افسر سریع بهم گفت پیاده شو , البته خیلی هولم کرد, هنوز آینه هامو تنظیم نکرده بود هی میگفت روشن کن روشن کن, حواستون باشه افسر از عمد دستپاچتون میکنه, بهتره هیچ اهمیتی ندین و کار خودتون رو بکنین, یه سوال, موقع دنده عقب کدوم راهنما رو باید زد؟

سما

راهنمای سمت راست

نرگس حسینی

جفت راهنما رو باید بزنیم

مهران

نه فقط سمت راست

امیر

رانندگی در کوچه‌های تنگ: اگر دو طرف کوچه ماشین پارک شده، سعی کنید وسط کوچه قرار بگیرید. حالا همین طور که سمت جلو حرکت می‌کنیم آینه‌ها رو هم چک می‌کنیم. به محض رسیدن به تنگنا سرعت خیلی کم یا توقف کامل و دوباره آینه ها را چک میکنیم. اگه آینه‌ها بدون برخورد رد میشن پس اتومبیل هم رد میشه. اگه احساس کردیم برخورد می‌کنه، کمی فرمان به سمت راست یا چپ کرده تا رد بشه. ✅ دنده عقب در کوچه‌های تنگ: ماشین را در موقعیت مناسب در کوچه قرار داده و همان طور که فرمان و چرخ‌ها صاف است مستقیم… ادامه مطلب »

امیر

آموزش حرکت با دنده عقب:

✅ صاف بودن فرمان و چرخ‌ها پیش از حرکت در دنده عقب
✅ راهنما بالا
✅ دنده عقب
✅ کمربند ایمنی را کمی کشیده، بدن و سر را به سمت عقب برمی‌گردانیم.
✅ دست راست به روی پشت صندلی شاگرد
✅ دست چپ به روی فرمان (حالت ساعت۱۲)
✅ شروع حرکت (حرکت در دنده عقب بایستی آرام باشد و در حین دنده عقب نیازی به گاز دادن نیست)

❎ چون فرمان را نمی‌بینیم معیار صاف بودن، مرکز فرمان (ساعت۱۲) می‌باشد. پس هنگام چرخاندن فرمان، دست را از روی فرمان بلند نکنیم.

ماریوس رند

بنده هم ازمون ایین نامه و هم تو شهری رو قبول شدم و به پست هم مراجعه کردم رسید هم گرفتم بعد از دوسه ماه از اموزشگاه زنگ زدند که پروندم مشکل داره و به راهنمایی و رانندگی سراوان مراجعه کنم افسر کارشناس فرمودن توی برگه که قبول شدی ولی توی سیستم اسمت نیست پیش رییس پلیس 🚔 رفتم ایشون یچیزی گفت که تا دوسه سال اداره راه رانندگیو میدیدم جیغ میزدم فرمود نه گواهینامت میاد نه میتونی امتحان بدی منمو این دل خسته تو کویر…

من بی نامم

چرا؟

لیدا

سلام دوستان عزیز. من ایین نامه مقدماتی و نهایی رو هر دو رو نمره کامل گرفتم و بلافاصله ازمون شهری افسری هم همون بار اول قبول شدم. به نظرم باید عاشق رانندگی باشی و وقتی ماشین زیر پاته بدونی که تمام کنترل ماشین دست خودته. و اصلا استرس نداشته باشی. مربی با صبر و حوصله هم خیلی تاثیر داره . براتون ارزوی موفقیت دارم.

بهنام

باسلام
ماتوجزیره کیش از تویوتا تمرین وامتحان میگیرن خیلی از سرزمین اصلی سختگیریش بیشتره من باراول ردشدم یکی سرعتم زیادبود یهو پانزده مترمانده به فرعی گفت باید بپیچی وماشینی روبروم درومد دوم توپارک دوبل اول راهنمارامیزنی بالا وعقب رفته وته ماشین وارد پارک میشه قسمت دوم رفتن کامل داخل پارک وقتی فرمون رابه چپ میچرخونی کامل راهنما خاموش میشه وته ماشین کامل توپارکه افسر میگفت راهنما خاموش شد چراروشن نکردی دوباره وردشدم میخوام ازشماهابپرسم ایاراهنما رادوبار درپارک دوبل باید روشن کرد راهنمای راست هنگام عقب رفتن وقتی فرمون رابه چپ میشکونی هرچندبار روشنش کنید بازخاموش میشه ایا این ایراد افسر درسته

#فروتن

عزیزم من فکر نمیکنم این ایراد درستی باشه چون شما زمانی که میخوای وارد پارک بشی باید راهنما بزنی که دیگران متوجه بشن شما میخواهید وارد پارک بشی ، اما وقتی که شما وارد پارک شدی خب دیگران میفهمن که شما دارید پارک میکنید پس دیگه نیازی نیست که دوباره راهنما رو روشن کنید ، اینکار هم باعث میشه شما تعادل فرمون رو از دست بدی و هم اینکه حواستون پرت بشه و سرعت ماشین و با چرخش فرمون بطور همزمان برای یه پارک صحیح نتونید هماهنگ کنید …

مونیخ

سلام دوستان
بار اول به خاطر نزدن راهنما مردود شدم گفت توقف کن که راهنما نزدم .
برای بار دوم هم مردود شدم به خاطر کند بودن!!!!!!!!!!!!خیلی جالبه نه؟دوستان کسی براش اتفاق افتاده؟
من دنده عقب رفتم ولی آروم رفتم چون سربالایی بود تو خیابان اصلی اما دقیق بود
پارک دوبل رو هم زدم اون روهم خوب زدم فقط آروم وآهسته زدم .این هم تو خیابان سربالای بود
جالبه از سرهنگ پرسدیم علت مردودی چیه؟گفت به خاطر کند و آهسته بودن
دوستان کسی براش اتفاق افتاده؟به خاطر آهسته یا کند بودن مردود شده باشه؟admin هم اگه می دونه ممنون میشم جواب بدن

علی قربانی

من که اینطوری نشدم.ولی کسی که من پشتش نشسته بودم اینطوری شد.هم برای کندی هم برای پارک دوبل رد شد.بستگی به افسر داره این موضوع.اگه سخت گیر نباشه درک میکنه.

محمدحسین

با سلام. امروز تجربیات خودم از امتحان شهری رو با شما درمیان میگذارم بعد از ۹ بار امتحان دادن . البته فکر کنم مربی دوم من که از جلسات آخر اضافه شد خیلی خوب بودند. ۱٫ اینجا دیدم نوشته قرص و از این چیزها خورده بشه واقعاٌ نیازی نیست. ولی صبحانه در حد یک چایی شیرین کولاک مینکه. ۲٫ توجه به آیینه بغل در تمامی موارد خصوصاً هنگام سوار شدن و شروع امتحان. دور دوفرمان و البته پارک دوبل که در ادامه توضیح میدهم. سعی کنید عادت کنید آیینه ها رو نگاه کنید. ۳٫ در رابطه با پارک دوبل موارد… ادامه مطلب »

شیوا

من بار اول قبول شدممممم

محمدحسین

تجربیات خود را اعلام کنید.

علیرضا

سلام من هم ازمون مقدماتی هم ایین نامه هم شهری رو بار اول قبول شدم چند روزی بود تو سایتتون مطالعه میکردم .باتشکر از سایت خوبتون

زینب

سلام من جلوی سمت راست ماشین(منظورم طرف شاگرده) درست متوجه نمیشم با موانع یا ماشینهایی که از روبرو میان چقدر فاصله دارم و امکان برخورد هست یا نه؟ هرکار میکنم اینو متوجه نمیشم یعنی تنظیم گاز و کلاچ و دنده رو مسلط شدم فقط مشکلم دیدن سمت راست ماشین هست احساس میکنم شاید اگر صندلی راننده وسط ماشین بود بهتر میشد رانندگی کرد ولی چون صندلی راننده سمت چپ هست دیدن سمت راست ماشین مشکل هست . مثلا برای پارک ۳۰ سانت میگن وسط شیشه جلو جای برف پاکنو بندازم روی خط جدول کنار خیابون تا فاصله با جدول ۳۰… ادامه مطلب »

زینب

البته در خیابان ۲طرفه ماشینهایی که از روبرو میان از سمت چپ ماشین رد میشن ولی بازم چون لبه های ۲طرف درب کاپوت موتور شیبدار هست نمیشه زیاد به ماشین بغلی نزدیک شد یا مطمئن شد چقدر فاصله داره برای سمت راننده در حد ۱۰ سانتی متر ولی برای سمت شاگرد در حد یک متر البته هر چه به مانع نزدیکتر میشیم فاصله با مانع بهتر دیده میشه ولی از فاصله چندمتری نمیشه فهمید چقدر لبه سمت راست ماشین با موانعی که در مسیر هست فاصله داره

Reza

یه اینه محدب به اینه سمت شاگرد اضافه کن حل میشه قشنگ میتونی فاصلتو باجدول ببینی

بابک

با سلام خدمت دوستای عزیزم مشکل دوبل پارک تو امتحان شهری رو یادتون میدم اساسی که تا حالا کسی نگفته قبل از پارک دوبل از محل پارک و گرفتن اجازه مطمئن شید ۱- کنار ماشین دوبل شده بایستید کار های راهنما و چک کردن مسیر رو انجام بدید ۲- تا اون آرم معروف تا دیده شدن چراغ ماشین پارک شده عقب برید ۳- مهم ترین قسمت فرمان رو یک دور به سمت شاگرد برگردونید فقط یک دور ۴- از سمت خودتون به آینه نگاه کنید بیشتر ماشین های امتحانی پراید هستند ودرب باک همون سمته، قفل درب باک رو از… ادامه مطلب »

کوروش

سلام
من سه ماه پیش آیین نامه اصلی رو قبول شدم ولی شهری رو دو بار رد شدم الان میخوام دوباره امتحان شهری بدم ولی برگه ای که توش قبولی آیین نامه و مردودی شهری رو میزنن رو گم کردم حالا چیکار باید کرد دوباره باید آیین نامه رو امتحان بدم؟

مصطفی

سلام دوستان،وقتی با مربی تمرین میکنید اصلا خجالت نکشید و اگه چیزی رو نمیدونید ازش بپرسید،پارک دوبل؛دوریه فرمون،دور دو فرمون و دنده عقب رو تا وقتی کامل یاد نگرفتین بیخیال نشید،روز امتحان اگه افسر بفهمه استرس دارید هرطوری شده ازتون ایراد میگیره و رد میشید،قبل از نشستن پشت فرمون به خودتون بگید اصلا قرار نیست اتفاق خاصی بیفته اگه هم قبول نشم اشکال نداره،خودبخود استرس ازتون دور میشه؛تمرکز کنید و به جزییات توجه کنید،افسر میخواد شما رو هل کنه تا اشتباه کنید پس حواستونو جم کنید؛اگه نکاتی که گفتم مثمرثمر واقع شد وقبول شدید اینجا اطلاع بدید،به امید قبولی همه

شایان

Man emtahan moghadamatiyo 3 bar oftadam vali bad ba skt shoma ashna shodam va ghabul shodam toye 12 jalase ranandegiyam khob bodam razi bod kolan
Emtahan asliyam hamin pas farda emtahan daram ke a sit shoma mikhonam inja ke to sit shoma. Soalat asliyo mizanam ghabul misham bebinam onja to emt chi mikonam shahro motmaenam ghabulam. Bebinim chi mishe mamnon a sit khobeton

سیما

سلام ب همه دوستای عزیز همین الان از امتحان تو شهری برمیگردم خداروشکر بار اول قبول شدم. سرهنگ فقط ازم پارک دوبل و دنده عقب خواست ک بدون غلط انجام دادم .صب ی قرص پریپرانول خوردم اصلا استرس نداشتم

حسییییین

سلام آقا ادمین بگین چجوری باید گواهینامه موتور بگیرم؟ گواهینامه پایه ۳ رو تازه گرفتم میخوام موتورم بگیرم.باید دوباره کلاسا و ازمون آیین نامه رو برم؟!

فرزانه

سلام به همه. اول مرسی از ادمینای سایت چون دقیقا سوالای آزمونای مقدماتی و اصلی همین سوالای تست درایو بودن. تو شهری هم همون جلسه اول قبول شدم چون بهم‌گفتن استرس نداشته باش بار اول بیخودی ردت میکنه برا همین تو ریلکس ترین حالت ممکن نشستم پشت فرمون در حالیکه قبلش از شدت استرس حالت تهوع داشتم از ترس اینکه ردم کنه. بچه ها درو با دست چپ باز کنید پاتون روی ترمز و دست راستتون روی فرمون باشه موقع نشستن بعدم درو با دست راست ببندید. صندلی رو تنظیم کنید بعد آینه ها رو. کلاچ رو بگیرید و دنده… ادامه مطلب »

مصطفی

دوستان یه سوال داشتم،امروز من قبول شدم آموزشگاه به من برگه داد تا گواهینامه ام بیاد خواستم بدونم با اون برگه میشه رانندگی کنم؟بعضیا میگن میشه

حسییییییت

آره میشه

امیرحسین تجری

اخیرا من درکانالی در پیام رسان سروش دیدم که افرادی که امتحان شهر رو قبول میشن از همون ساعت اجازه تردد رو دارن البته فعلا با کدملی

مصطفی

باسلام دوستان من امروز امتحان شهری داشتم وقبول شدم،اصلا به خودم استرس ندادم به خودم گفتم اگه قبول نشم دنیا به آخر نمیرسه،هفته بعد امتحان میدم،پشت فرمون نشستم و اصلا تمرکزمو ازدست ندادم،افسر جاهای پارک ممنوع ،خط ممتد و تقاطع ها میخواست مچمو بگیره ولی اصلا اشتباه نکردم؛بهم گفت عالی بود،حالا منتظر میمونم تا گواهینامم بیاد،اصلا ترس به خودتون راه ندید ان شاءاله همتون قبول میشین

Blocker

حرفم با اوناییه ک استرس شدید دارن تو آزمون چ شهری چ کنکور و چه آزمونای دیگ

من هر وقت آزمون داشتم دو روز مونده بش نقطه بین انگشت شست و اشاره دستتونو روزی دو بار ب مدت ۳۰ ثانیه و قبل رفتن ب آزمون فشار دهید د نگه دارید وقتی رفتین اون موقع میفهمین ک استرس ندارین و چی گفتم

ب امید موفقیت

P.M

با سلام منم بار اول رد شدم؛اونم الكى…افسر بم گفت دور بزن با ماشين ٢٠٦اونطرف پارك دوبل بمون منم نگفتم ممتد نميشه دور زد و تنظيمات دوبل تو ذهنم بود اصلا ممنوع از ذهنم رفت…حواستونو جمع كنيد تو امتحان؛ممنوع هارو بگيد…كليم ازم سوال پرسيد اما ردم كرد واسه ي ممتد و استرس…البته ب افسرم ربط داره و بيشتر ب خود آدم…درسته نبايد استرس داشت اما يچيزيه ك سراغ همه مياد خودتونو كنترل كنيد اصلا فك كنيد مربيتون كنارتونه و قدرت و استعدادتونو نشون بديد ب راحتى…اين استرس حالا ب هر علتى چيزاى خيلى پيش پا افتادرو از يادتون ميبره و… ادامه مطلب »

پری

بچه ها،فقطططططط استرس نداشته باشید.من بخاطر استرس زیادی هرچی بلد بودم یادم رفت.واقعااااا افتضاح امتحان دادم.درحالی که هم افسر خوب بود و هم اینکه در تمام مدت تعلیمم،واقعا کارم قابل قبول بود همیشه

Mohammadreza

سلام دوستان.یه سوالی داشتم.چقدر طول میشه گواهی نامه برسه به دست مون؟ من یه ماهه قبول شدم ولی هنوز خبری نیست متاسفانه.حتی کاغذی چیزی هم ندادن بشه رانندگی کرد.

احسان

سلام من دیروز قبول شدم مدیر اموزشگاه بهم گفت تا سه الی چهار ماه دیگه میاد

محمد رضا

سلام چرا اينقدر طول ميكشه

ماه

بخاطر اینکه تراشه هایی ک داخل گواهینامه استفاده میشه کشور سازندش مارو تحریم کرده

احسان

سلام من امروز امتحان تو شهری داشتم خداروشکر تونستم بعد از سه بار رد شدن اینبار قبول شم … دلیل رد شدنای قبلیم عدم تمرکز و دقت نداشتن بود و کمی هم استرس ..توصیه میکنم وقتی میشینی پشت فرمون به هیچی فک نکنی جز کاری ک میخوای انجام بدی …چن تا خانومم امروز بعد ازینکه قبول شدم اومدن هی سوال میکردن چیکار کنیم قبول شیم تنها چیزی که میتونم بگم اینه که پشت فرمون تمام تمرکزت رو بزار رو کاری ک میخوای انجام بدی اصن به اینکه بقیه نگات میکنن و یا الان خراب میکنم فکر نکن فقط کارتو انجام… ادامه مطلب »

بی نام

باسلام من حدود یک سالو نیمه گواهی نامه گرفتم و الان یه ماهه ماشین گرفتم من خودم شهری رو سومین بار قبول شدم بار اول پام لرزید تو شروع حرکت دوبار ماشینو خاموش کردم و رد شدم بار دوم هم موقع پارک دوبل زدم جدول و بار سوم تمرین زیاد کردم وبالاخره قبول شدم همه بالاخره قبول میشین ولی یه چیزمیخام بگم اینکه بعد گواهی نامه گرفتن اگه ماشین خریدین که هیچی اگه نخریدین حتما ماشین پدر و مادرتونو بگیرین رانندگی کنین مثل من نذارین بگین ماشین بگیرم بعد منم همینکارو کردم خیلی رانندگیم ضعیف شده بود.و یه نکته اینکه… ادامه مطلب »

پری

یه سوال من سری اول رد شدم. برام یک جلسه تمرین نوشت. حالا من اگه دوباره رد شم. باز تمرین میفرسته؟ یعنی هر سری تمرین میفرسته؟

ابوذر

بله،باید تمرین مینویسه

عاطفع

سلام ،افسر تو برگه کادرکس برات یه جلسه رو نوشت یا موزشگاه داد؟

روفیا

من امروز بار چهارمم بود همه چیزو درست رفتم هیچ مشکلی نداشتم. بعد میبینم میگه رد شدی. تو برگه اشتباهات برام نداشتن اعصابو تیک زده که جز اشتباهات فاحشه. به غیر اون هیچ تیک دیگه ای نداشتم. برای همون ردم کرد.
ازش پرسیدم چرا ردم کردی میگه چون جز نفرات آخر بودی!!!

علی

سلام یکی خواهشا بگه دور زدن در بریدگی چطوره حتما با ید موقعی که دنده سه هستیم بریم دنده یک بعد وایسیم و با دنده یک دور بزنیم یا نه.

ابوذر

راهنما زدی با سه برو کنار بردیگی ایست کامل کردی بزن یک . با سه یا دو که ماشین خاموش میشه یا گاز زیاد میخوره که به درست نیست

ابوذر

در حال کردن با سرعت شصت که از سه نمیشه رفت یک ،ابتدا باید برید سمت بریدگی بعد توقف کامل و تعویض از سه به یک .

مسعود

با هر دنده لی که هستی به بریدگی که رسیدی کلاچ تا آخر و ترمز میگیری ایست میکنی و می ری دنده یک و بعد حرکت امیدوارم موفق باشی

امیرحسین تجری

باید ترمز ارام بزنی بعد کلاج رو تا ته بگیرید و با خلاصی خودرو برید دور بریدگی – بعد ترمز رو بگیرد چون ممکنه شیب داشته باشه و خودرو حرکت کنه – بعد دنده رو روی یک بزنید و اروم اروم دور بزنید – تا وقتی از بریدگی خارج نشدید پارو از روی کلاج ور دندارید – چون ممکنه خودرویی بیاد و راحت بتونید با کلاج ترمز ماشین رو هدایت کنید —- مرسی

مریم

س رانندگی در سرازیری شاندیز لطفا الان منتظر جوابم

مریم

پارک ال همین عکسی که نمایش دادید همینومیخوام لطفا

اریا

سلام برای قبولی در ازمون شهری در درجه اول افسر مهمه. یعنی دوستان افسری که بد باشه زمین و اسمون رو بدوزید به هم نمیتونید قبول بشید. اما افسر خوب کیه. برای اینکه افسر خوب رو پیدا کنید اول از همه از اموزشگاه یک روز قبل از ثبت نام بپرسید این افسره امار قبولیش خوبه یا نه؟ که اگر گفتن خوبه فرداش برید امتحان افسره رو رسد کنید، ببینید اونایی که امتحان میدن سر چی رد میشن. مثلا دیدید سر خاموش کردن ماشین یا بی توجهی به قوانین راهنمایی رانندگی اکثرا رد میشن میتونید نتیجه بگیرید اگر راننده باشید میتونید… ادامه مطلب »

ابوذر

بعضی مناطق کلا دو تا افسر هست و امکان بقول شما (رسد)رصد نیست، بهترین روش همون مسلط شدن با تمرین زیاد و توانایی علمی رانندگی ،افسر که سهله ارتشبد هم بیاد راحات قبولین.

روفیا

گل گفتی…. باید پرس و جو کنی کدوم افسر خوبه و آرامش داره.

MiLADRuG

از سايت فوق العادتون ممنونم من ديروز امتحان دادم و با يك غلط قبول شدم ،سوالا انقدر شبيه تستاى شما بود كه من ٧ دقيقه بعد شروع امتحان پاسخنامرو تحويل دادم
خيلى خيلى راحت بود كه اين به خاطر سايت و سوالاى خوب شما بود. دمتون گرم و سرتون سلامت.
يا على مدد.

محمد

من امروز قبول شدم انشالله همه قبول بشن راحت شن

ابوذر

تبریک که قبول شدی ولی راحتی در کار نخواهد بود از رانندهای ناشی و نابلد و بی مسولیئت تازه اول راهته،اصطحلاک کمر شکن و قطعات بیکیفیت جاده و پلیس های بیتربیت خودرو و مکانیکهای دزد جای خود .امیدوارم بسلامتی پایه یک

بهروز

من خودم به شخصه یکی رو دیدم که کلا راهنما نزد و پارک رو بدون اجازه جلوی پل انجام داد و حتی افسر بهش کمک کرد ولی بازم ماشینو بیرون در آورده بود و خیلی وحشی ماشینو میروند ولی افسر از همون اول تعریف می کرد ازش و آخرشم قبول شد!
یه پسره هم بود خیلی بد پارک کرد یعنی سرعت پارکش خیلی زیاد بود و میشه گفت وحشیانه پارک کرد ولی خوب در اومد. که بنظرم باید رد میشد ولی قبول کرد

ابوذر

افسر فقط قیافه نگاه میکنه فقط کمی جدیت ‌و رعایت اندکی قوانین اولیه پارک رو ببینه قبول میکنه چون کنترل کلاج و گاز و پیش بینی رانندگی بعدا در طول رانندگی سالیانه بدست میاد حداقل صدهزار کیلومتر رانندگی بدست میاد

امیرحسین تجری

افسر به طرز نشستن و گرفتن فرمان نگاه میکنه و با این چیزا کاری نداره –

بهروز

من خودم بار پنجم قبول شدم!
مردود شدنم دلایل زیادی داشت، مثل عدم تسلط بخصوص کلاج به خاطر تمرین کم، عدم تمرکز ذهنی بخاطر سربازی و…، استرس، زیاد منتظر ماندن سر امتحان در سرما و لرزش بدن، گیر الکی بعضی افسرها که دوبار معتقدم الکی انداختن و …

اگه میخوایین زود قبول بشین :
قبل آزمون خیلی زیاد تمرین کنین بخصوص تسلط روی کلاج و دوبل (کلاج روی دوبل خیلی موثره)
حذف استرس
حتما روز امتحان صبحانه بخورین و لباس مناسب بپوشین

و بدونین نصف موارد هم شانسیه قبولیتون و بستگی به شانس و اخلاق و نگرش افسر داره پس اگه مردود شدین ناراحت نشین

فاطمه زهرا

سلام .صکادرات درسته صادرکات ب حرف کی باید گوش کرد بالاخره؟؟!

ابوذر

سلام.همون صکادرات صفحه پنج کتاب رو گوش بده

Reza

کمربند بعد از روشن کردنه

ابوذر

با غلبه بر استرس و دانش کافی رانندگی راحت میتونید قبول شوید ،قبولی در آزمون شهری تازه اول راه شیرین رانندگیه،از چالشهای رانندگی لذت ببرید .

نسرین

سلام. ب همگی. منم دیروز. دهم. دی ماه. نودوهفت. اامتحان اصلی رو قبول شدم حالام فردا نوبت اصلی شهری هستش خیلی نگرانم و استرس دیونم کرده برام دعا کنید زیاد هل نشم و بتونم موفق بشم. .. ب امید موفقیت همتون

الی

من امروز برای باردوم آزمون دادم وقبول شدم افسر انقددد آدم خوش اخلاق و شوخی بود که حال کردم راحتم قبول شدم یه جیغ ازخوشحالی توماشین زدم بهم گف زهرمار گمشو بیرون هفته دیگه نبینمت البته به شوخی گف انقد ذوق کردم که اصن ناراحت نشدم خلاصه تجربه خیلی خوبی بود چون هفته قبل افسر خشششک وجدی بود بنظرم خیلی اخلاق افسر تو ازمون تاثیرداره

زهرا

سلام .دوستان کسی مدت زمان اعتبار کاردکس ها رو میدونه؟و اینکه اگه اعتبارش تموم بشه چه اتفاقی میوفته؟

َعلیرضا

۱ سال

احمد

شده دوسال و اینکه از تاریخش بگذره پروندت باطل میشه !