در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – راهکار تست درایو

قبولی در ازمون افسر

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – راهکار تست درایو

باسلام خدمت هنرجویان گرامی وب سایت تست درایو;

امروز در این پست قصد داریم شما عزیزان را با نکات مهم و کلیدی آزمون شهری آشنا کنیم، بسیاری از هنرجویان متاسفانه در اولین جلسه از آزمون شهری موفق نمی شوند این آزمون را سپری کنند، امروز در این مقاله یاد میگیرید که چگونه برای بار اول از پس آزمون عملی یا آزمون شهری رانندگی بر بیایید، لطفا با ما همراه شوید.

فیلم آموزش رانندگی

آزمون شهری رانندگی

آزمون شهری رانندگی

پس از مدت‌ها تمرین و گذراندن مراحل گوناگون نوبت به آزمون عملی می‌رسد. این آزمون برای بسیاری از هنرجویان سخت‌ترین مرحله است. مرحله‌ای پر استرس که دلیل استرس بالای آن نیز عدم آگاهی از شرایطی است که قرار است اتفاق بیوفتد. بهترین راه برای مقابله با استرس آزمون عملی شبیه سازی تمامی شرایط است. سعی کنید هر جلسه تمرین خود را مطابق آنچه قرار است اتفاق بیوفتد تنظیم کنید. اولین سوال هنرجویان این است: در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم ؟
برای قبولی در آزمون عملی باید بدانید که چه نکاتی برای افسر حائز اهمیت است. باید بدانید که قرار است آزمون به چه سمتی پیش رود و باید بدانید که آزمون از چه فاکتورهایی تشکیل شده است. نکات زیر را در نظر بگیرید:

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم؟ – نکته اول:

آزمون شهری رانندگی

آزمون شهری رانندگی

📌جزئیات را فراموش نکنید
✅تنظیم صندلی، تنظیم آینه، راهنما
برای دید کافی باید صندلی تنظیم باشد. در صورتی که برای تنظیم صندلی حوصله به خرج ندهید تسلط کافی بر روی پدال‌ها نخواهید داشت. هر سه آینه باید طبق دید شما تنظیم شود. پیش از استارت زدن این دو مورد را کنترل کنید. کمربند فراموش نشود، ترمز دستی فراموش نشود، و اما راهنما نکته اساسی است.
زمان راه افتادن آنقدر موارد مختلفی را باید بررسی کنید که ممکن است راهنما زدن را فراموش کنید. بسیاری از هنرجویان در همان گام اول با نزدن راهنما تمام امتحان را خراب می‌کنند. اگر قرار است باایستید، دور بزنید، بپیچید و هر تغییر جهتی که اعمال می‌کنید، راهنما را فراموش نکنید.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم ؟ – نکته دوم:

نکات مهم و کلیدی آزمون شهری

نکات مهم و کلیدی آزمون شهری

✅ حواستان به کلاچ باشد
کافیست به سرعت پا را از روی کلاچ بردارید یا برای دنده عوض کردن تا ته کلاچ را فشار ندهید. چه اتفاقی می‌افتد؟ حرکت‌های ناهنجار ماشین و خاموش کردن و یا صدای ناهنجار همان موردی است که بسیاری از هنرجویان را به آزمون مجدد کشانده. حواستان به کلاچ باشد، بار اول با احتیاط کلاچ را بالا بیاورید تا جای درست کلاچ ماشین آزمون دستتان بیاید. عجله نکنید، دستپاچه نباشید. تا زمانی که فرمان در دست شماست و پای شما روی ترمز است هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته سوم :

نکات مهم آزمون شهری

نکات مهم آزمون شهری

✅نرم رانندگی کنید
ترمز شدید، گاز شدید، حرکت فرمان شدید بسیار مخرب است. سواری ماشین یکی از مهم‌ترین نکات است که افسر به آن توجه می‌کند. کافیست افسر یک بار بر اثر ترمز شدید شما به شیشه جلو متمایل شود. شاید همان لحظه رد نشوید اما مطمئن باشید کارتان در ادامه سخت شده، سواری نرم نشان دهنده تسلط شماست.

 

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته چهارم:

✅خاموش نکنید
حواستان به خاموش نشدن ماشین باشد. در ایست کامل خلاص کنید، همیشه با اندکی فشار دادن گاز جلوی خاموش شدن ماشین را بگیرید. با کلاچ به نحوی کار کنید که ماشین خاموش نشود. بدانید که خاموش کردن ماشین یک نمره منفیست و اگر تکرار شود، در آزمون رد می‎شوید. اکثر موارد خاموش کردن به دلیل استرس زیاد اتفاق می‌افتد. برای کنترل استرس راه‌های موجود را امتحان کنید.

نکته: قبل از شروع به حرکت حتما کلاچ ماشین را کنترل کنید و یا قلق گیری کنید، توصیه هنرجویانی که قبلا در آزمون شهری رانندگی شرکت کرده اند بیشترین خاموشی ماشین در آزمون شهری عدم قلق گیری کلاچ است پس حتما قبل از حرکت کلاچ ماشین را قلق گیری و نیم کلاچ حرکت کنید.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته پنجم :

اشتباهات ازمون عملی رانندگی

اشتباهات ازمون عملی رانندگی

✅دور دو فرمان و پارک دوبل
بر دور دو فرمان و پارک دوبل تسلط داشته باشید. در مورد دور دو فرمان که می‌بایست بدون ایراد بتوانید ماشین را دور بزنید. در این مورد افسر تخفیفی برای شما قائل نمی‌شود، خصوصا آنکه در هنگام جابجایی عملکرد شما خطرساز باشد. اما در مورد پارک دوبل، دراین مورد تمیزی و دقت کار مهم است. اما شاید چند سانت فاصله یا کمی کم تجربگی شما برای افسر قابل چشم پوشی باشد. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم در صورتی که در مورد پارک دوبل اعتماد به نفس خوبی ندارید بهتر است لااقل موارد محدودی را رعایت کنید. مورد اول آنکه به هیچ عنوان تماسی با ماشین‌های پارک شده نداشته باشید. به آینه یا بدنه هر کدام که باشد نه تنها در جا آزمون را رد می‌شوید بلکه دردسرهای بعدی را نیز به جان می‌خرید. هنگام پارک دوبل راهنما فراموش نشود. هنگام پارک دوبل خاموش نکنید. به جدول برخورد نکنید. این موارد را حتی در صورتی که مهارت بالایی در پارک دوبل نداشته باشید نیز می‌توانید رعایت کنید.

هنرجوی گرامی پیشنهاد تست درایو به شما حتما قبل از شرکت در آزمون شهری فیلم پارک دوبل را از لینک زیر مشاهده نمایید:

آموزش پارک دوبل

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته ششم:
در دام افسر نیوفتید
بدون شک در مواردی افسر به شما خواهد گفت که روبروی پارکینگ خانه یا زیر تابلو توقف ممنوع، ماشین را نگه دارید، اگر بدون اشاره به ممنوع بودن توقف در محل به حرف افسر گوش کنید نمره منفی را گرفته‌اید! افسر در حال آزمون گرفتن از شماست بنابراین حواستان باشد که در دام او نیوفتید. حتما به نشانه‌های توقف ممنوع دقت کنید. در هنگام توقف راهنما فراموش نشود و آینه را چک کنید. اگر آینه را خوب بررسی نکنید و ماشین پشت سر شما با صدای بوق اعتراض کند، افسر نمره منفی بابت عدم توجه به آینه را برایتان ثبت می‌کند. اگر جایی که دور ممنوع است گفت دور بزنید، اگر در کوچه ورود ممنوع خواست بپیچید یا از چراغ عبور کنید، در حال امتحان کردن شماست. هشیار باشید. افسر منطقه مورد آزمون را قدم به قدم می‌شناسد.

??در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته هفتم :

حواستان به حق تقدم‌ها باشد
فرعی به اصلی و میدان، در این موارد بسیار هشیار باشید. حتی ممکن است افسر از شما در این مورد سوال کند. با تمرکز به سوال پاسخ دهید. برخی تصور می‎کنند که مباحث آیین نامه در امتحان عملی به کار نمی‌آید. این تصور اشتباه است. افسر اجازه دارد در مورد آیین نامه نیز شما را بیازماید و باید سربلند بیرون بیایید. در واقع تسلط بر قوانین باید پیش از آزمون عملی ایجاد شده باشد و در صورتی که نتوانید سوالات حق تقدم را پاسخ دهید تاثیر زیادی بر نظر افسر خواهد داشت.

توجه داشته باشید در میدان حق تقدم با وسیله ای است که داخل میدان در حال حرکت است.به عبارت ساده تر به هنگام ورود به میدان باید توقف کامل نمود تا خودرو داخل میدان عبور نموده و سپس وارد میدان شویم. این مورد از نظر افسران آزمون گیرنده بسیار پر اهمیت است متاسفانه بسیاری از هنرجویان از این مورد نمره منفی دریافت میکنند.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته هشتم:
شما اجازه دارید اشتباه کنید
به غیر از اشتباهات خطر ساز، سایر اشتباهات شما ممکن باعث رد شدن نشود. افرادی هستند که با یک اشتباه توانستند از آزمون عملی سربلند بیرون بیایند. افسر تمامی جوانب را می‎سنجد بنابراین وظیفه شما این است که در گام اول اشتباه نکنید و در گام دوم اگر هم اشتباه کردید بتوانید ادامه آزمون را بدون اشتباه تمام کنید. اغلب افراد با اشتباه اول دست و پای خود را گم می‌کنند و پشت سر هم اشتباه می‌کنند. باید بتوانید اعصاب خود را تحت کنترل داشته باشید. اعتماد به نفس خود را از دست ندهید و بدون استرس به کار خود ادامه دهید.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته نهم:
✅اصول دنده عقب را رعایت کنید
حواستان باشد که ممکن است طی آزمون یا برای پارک مجبور باشید دنده عقب بگیرید. حتما دستتان را پشت صندلی افسر بگذارید و بچرخید. برخی افراد برای دنده عقب تنها از آینه به پشت نگاه می‌کنند. شاید از شرایط پشت آگاهی کامل داشته باشید و نیازی به چرخیدن کامل به عقب نباشد اما یادتان نرود شما در حال آزمون دادن هستید و افسر به دنبال کارهای اشتباه شماست. پس همه چیز را طبق اصول انجام دهید.

دلایل رد شدن در ازمون رانندگی

دلایل رد شدن در ازمون رانندگی

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته دهم:
✅خوش اخلاق باشید
نکته دهم و نکته آخر تعامل شما با افسر است. به هر ترتیب آزمون عملی توسط عامل انسانی گرفته می‌شود و اوست که می‌تواند شما را قبول یا رد اعلام کند. از نظر برخورد و اخلاق حواستان به همه چیز باشد. بدانید که غرور زیاد کار دستتان می‌دهد. افسر برای رانندگانی که ادعای زیادی دارند و مغرور هستند سختگیری بیش‌تری می‌کند. بهتر است حالت یک راننده تازه کار را داشته باشید اما کاملا تسلط خود را حفظ کنید. افسرها با راننده‌های تازه‌کار دقیق و مسلط بهتر کنار می‌آیند.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم ؟ ( روز پیش از آزمون )
سد بزرگ پیش پای شما استرس است. برای برداشتن این سد دستورالعمل زیر را در نظر بگیرید:
✅1- اول آنکه تا جایی که می‌توانید به تسلط و مهارت خود بیفزایید. بدانید که کارهایی که بر آن مسلط هستید استرس کمتری در شما ایجاد می‌کند.
✅2- دوم به شرایط ذهن شما باز می‌گردد. اگر همواره مشکل استرس را در خود داشته‌اید از راهکارهای کلی برای کنترل آن استفاده کنید. نوشیدنی آرامش بخش، آدامس یا موسیقی می‌تواند شرایط را براتان راحتتر کند. حواستان به خواب کافی باشد.
✅3- سومین توصیه بازسازی شرایط آزمون است. یکی از بهترین کارهایی که برای کنترل استرس می‌شود انجام داد آن است که چندین بار خود را در شرایط آزمون قرار دهید. همه چیز را برای خود شبیه سازی کنید. بارها صندلی و آینه را تنظیم کنید. بارها راهنما زدن را تمرین کنید. بارها پارک دوبل و دور زدن را تمرین کنید. به این ترتیب حتی روز آزمون در شرایط فشار و استرس می‌توانید کارهای روتین را انجام دهید و زمانی که کارهای اول را به خوبی انجام دهید به مرور استرس شما کاهش خواهد یافت.
✅4- از اشتباه نترسید. نهایت قرار است در آزمون رد شوید، فاجعه اتفاق نمی‌افتد. با اولین اشتباه دنیا به آخر نمی‌رسد، اگر در حین آزمون اشتباه کردید با خود بگویید که هنوز فرصت دارید و حتی اگر این آزمون موفق نشوید هم باز می‌توانید مجدد آزمون دهید. بخشی از استرس مربوط به فکرهای منفی است. فکرهای منفی را از خود دور کنید.

 

بیشتر بخوانید:  صکادرات در رانندگی چیست

صکادرات چیست

صکادرات چیست

نظرات کاربران تست درایو درباره آزمون شهری رانندگی:

📌کاربری به نام حمید می گوید:

امتحان شهری این کارها را انجام بدید قبولید . پیش افسر تا نشستی افسر میگه حرکت کن اما تو اول صندلی بعد آینه بعد خلاصی دنده بعد روشن کردن بعد کمربندبعد از هر دو آینه ببین که ماشین میاد یا نه . آینه سمت چپ و آینه داخل ماشین . بعد راهنما به چپ و خیلی آرام حرکت کنید . مثلا میگه دور بزن شما اول راهنما بعد زاویه ۳۰ درجه بعد از پنجره نگاه کنید که ماشین میاد یا نه بعد آرام دور بزنید . ببینید جای که از شما امتحان میگیرن جای خلوتیه و ماشین کم رفت و آمد میکنه اما شما باید جوری رفتار کنید که انگار چپ و راست ماشین میاد . دنده عقب اول راهنما بعد کاملا برمیگردید و دست راستتون رو پشت صندلی افسر میزارید . پارک دوبل اول راهنما بعد آرام پشت ماشین ایست میکنید و بادنده یک حرکت میکنید و یه کاپوت از ماشین پارک شده جلوتر ایست میکنید . ببینید افسر میگه دور بزن و اونجا ماشین حرکت نمیکنه اما شما جوری دور بزنید که انگار ماشین میاد .هر حرف افسر یعنی راهنما باید بزنی چون بگه ایست راهنما میخواد بگه دنده عقب راهنما میخواد بگه دور بزن راهنما میخواد پس هر حرف افسر = راهنما . اول پای چپ را داخل ماشین بزارید و آهسته بدنو کج کنید و داخل ماشین بنشینید و فرمان رو بگیرید با دست راست و بنشینید یعنی کمک بگیرید از فرمان ماشین پس ابتدا پای چپ بعد بدن کج بشه بعد موقع نشستن با دست راست از فرمان کمک بگیرید که این روش ماشین سوارهای حرفه ایه . موقع پیاده شدن وقتی که قبول شدید ابتدا با دست راست در را باز کنید و با دست چپ دستگیره را خیلی آرام به جلو فشار دهید به اندازه یه وجب باز کنید در ماشینو و بعد ببینید ماشین میاد یا نه بعد در کامل باز شده و پای راست ابتدا بیرون ببرید و دست راست روی فرمان بزارید و برای بلند شدن از فرمان کمک بگیرید و باسنتون نره سمت افسر به این حالت بلند بشید پا بیرون دست راست رو فرمان و سر بیرون و بلند بشید به حالت سیخ نه به حالت کج که باسن سمت افسر باشه . یه چیز مهم مثلا دو یا سه نفر رو افسر صدا میکنه که بنشینید و امتحان بگیره . ابتدا هیچ موقع از در ماشینی که نباید سوار بشید رو باز نکنید یعنی عقب که میشینی از در سمت خیابون استفاده نکنید . داخل ماشین که شدید سلام بدید و هر اتفاقی افتاد نخندید و یا کاری نکنید موادبانه یه گوشه بنشیتید . وقتی پشت فرمان نشستید باز سلام و وقت بخیر بگید و پوشه خودتون را روی داشبورد بزارید نه دست افسر و زود صتدلی و آینه….. میزون کنید جوری که افسر بفهمه . یکبار ماشین رو خاموش کردید ایراد نداره و هول نشید . یکبار یادتون رفت راهنما بزنید هول نشید فقط ترمز به آهستگی بگیرید نه اینکه پاتون رو بزارید محکم رو ترمز . همیشه واستید تا اونهای که داخل ماشین هستن امتحان بدن و شما آخرین نفر چون هم از اشتباهای دیگران درس میگیرید و با اخلاق افسر آشنا میشید و چون نفر آخر هستید افسر کمکتون میکنه برای قبول شدن . صبح ساعت ۸ آموزشگاه باشید تا کارهاتون ردیف بشه ۸:۳۰ پیش افسر هستید که بهترین زمانه . افسر باید از سه نفر حداقل یه نفرو قبول کنه تا آمار قبولی آموزشگاه بالا بره و ساعتی که شما میرید شلوغ میشه و نهایت یه پارک دوبل و یه دور زدن میخواد ازتون . حس کردید قبول شدید و افسر گفت بزن دو و برو محل امتحان خوشحال نشید و خیلی ریلکس بزنید دو و گاز الکی ندید و موقع ایست حتما راهنما بزنید و حتما ۴۵ سانت پارک کنید و جوری که گفتم پیاده بشید . موقع پیاده شدن حتما بگید خاموش کنم بزنم یک یا روشن بمونه و با خسته نباشید اصولی پیاده بشید . هیچ موقع از جلو ماشین حرکت نکنید حتی اگه افسر با دست اشاره کنه . حتما از پشت ماشین برید پیش افسر یا پشت فرمان . بار اول رد شدید ایراد نداره و ناراحت نشید و با افسر خوشرو باشید.نرم حرکت کنید و جوری بشینید که مسلط باشید بر ماشین و حتما تکیه بدید به صندلی . افسر اگر یکبار رد بکنه شمارو از دفعه بعد هواتون رو داره . اینها چیزهای مهمی بود که براتون گفتم و مطمئن باشید هیچکسی نمیگه این حرفهای منو . اگه باز سوالی بود بگید من جواب میدم.


📌کاربری به نام یگانه می گوید:

سلام:

بچه راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی میدونید چیه؟ شاید باورتون نشه من خودم تست کردم جواب داد خیلی راحت اولین کاری که روز امتحان شهری باید انجام بدید اینکه خونسردی خودتون و حفظ کنید استرس نگرید، همین استرس کار دستتون میده حتی اگر به ماشین مسلط باشید همین استری در آزمون شهری پیش افسر بفهمه استرس دارید اذیتتون میکنه، حتما و حتما و بازم میگم حتما باتون کلا روی کلاچ باشه خدا رو شکر همه ماشین ها داغونن هیچ کدوم کلاچ درستی ندارن حتما قلق گیری کلاچ و انجام بدید به این صورت که به صورت نیم کلاچ و آروم آروم پاتون و از روی کلاچ بردارید تا ماشین خاموش نشه بعضی افسرا اگه ماشین خاموش بشه ارفاق میکنن بعضی ها ارفاق نمیکنه اگه خوش شانس باشید و ماشین و خاموش کنید اگه چی بشه بهتون ارفاق کنه، پارک دوبل و خوب یاد بگیرید به نکته های انحرافی افسر توجه نکنید مثلا روی خط ممتد اگر گفت سبقت بگیرید یا دور بزنید یه همچین چیزایی به هیچ وج انجام ندید انشالله همه قبول بشید البته من قبول شدم بعد از قبولی در آزمون شهری باید برید سایت پست ببینید گواهینامه متون کی میاد.


 

📌کاربری به نام سعید از همدان میگوید:

دوستان هنرجو سلام امیدوارم تا این لحظه که نظر بنده را میخونید در آزمون شهری قبول شده باشید از اشتباهات رایج در ازمون رانندگی به نظر شخص بنده عدم تسلط کافی هنرجویان به ماشین است از آنجایی که اکثر آموزشگاه ها از ماشین پراید به عنوان امتحان در روز آزمون شهری استفاده میکنند و خوشبختانه یا متاسفانه بیشتر ماشین ها فرسوده و دارای مشکل فنی هستند از این رو هنرجو تسلط کافی به ماشین را نداشته و اتفاقی که می افتد این است که ماشین خاموش می شود، یا در موقع پارک دوبل کنترل ماشین سخت می شود من خودم سه مرتبه در آزمون شهری همین مشکل و داشتم خدا رو شکر سرهنگ زیاد حساس به 30 سانت بودن فاصله ماشین با جدول نبود فقط از اینکه ماشین خاموش میشد هی گیر میداد، به هر حال خواستم اینجا نظر بدم که دوستان بیشتر تمرین کنن مخصوصا به کلاچ ماشین توجه داشته باشید.


📌کاربری به نام سیامک می گوید:

سلام به همه من یه پیشنهادی دارم برای رفع استرس در آزمون رانندگی خیلی راحت قبل از رفتن به آزمون شهری دمنوش گل گاو زبان بخورید معجزه میکنه، البته یه قرصی هم هست که بچه ها قبل از آزمون افسر می انداختن اسم شو الان دقیقا یادم نیست، من خودم مشکلی که داشتم پارک دوبل بود و البته اینکه پیش سرهنگ خیلی استرس می گرفتم جوری که پاهام مال خودم نبود، پارک دوبل و رفتم تمرین کردم یه چند تا فیلم آموزش پارک دوبل دیدم با پراید دوستم چند بار تمرین کردم قشنگ یاد گرفتم، فقط مراقب استرس تون باشید حتی اگر به ماشین مسلط باشید استرس داشته باشید امتحان شهری رو خراب میکنید.


📌کاربری به نام نیلوفر می گوید:

سلام وقت بخیر، من یک ماه پیش آزمون شهری راهنمایی  رانندگی داشتم قبلش 6 بار رشدم دیگه میخواستم بی خیال گواهینامه رانندگی بشم من خودم بیشتر استرسی که داشتم باعث می شد آزمون و خراب کنم و سرهنگ بهم میگفت برو پایین، بچه ها مربیم بهم گفت اگر سه مرتبه ماشین و خاموش کنی سرهنگ می تونه بهت ارفاق کنه ولی من در آزمون دومم بود یکبار ماشین خاموش شد سرهنگ گفت برو پایین، همه راه ها رو تست کردم دوستم گفت برو قرص ضد استرس برای امتحان رانندگی از داروخونه بگیر بنداز الان اسمش و یادم نیست ولی خیلی تاثیر داشت این قرص استرس مو خیلی کم کرد، دومین اشتباهم پارک دوبل بود که فاصله ماشین از کنار جدول خیلی زیاد میشد که حتما بهتون توصیه میکنم اگر پارک دوبل و اصول شو نمیدونید حتما برید پیش مربی آموزشگاه روش درست پارک دوبل یاد بگیرید، موقع پارک دوبل اول اینکه وقتی کنار ماشین بغل هستید فاصله تون باید 50 سانت باشه کم باشه پارک دوبل تون خراب میشه، بیشتر باشه فاصله تون با جدول بیشتر میشه انشالله همه دوستان آزمون شهری رو قبول بشن.


📌کاربری به نام سهیل می گوید:

بچه ها من  تجربه آزمون شهری خودمو بهتون میگم اکثر بچه ها مشکل پارک دوبل دارند بین بچه ها بودن کسانی که پارک دوبل و بلد بودن منتهی لم ماشین سرهنگ دستشون نبود پارک دوبل و خراب میکردند، من خودم پارک دوبل و خراب کردم البته بار اول حواسم نبود سپر ماشین خورد به ماشین کناری سرهنگ گفت برو پایین، برای اینکه پارک دوبل تون خوب در بیاد کنار ماشین بغلی ماشین و نگه دارید اندازه نصف دست یعنی از آرنج تا نوک انگشتاتون سعی کنید فاصله رو زیاد نکنید و کمم نکنید فرمان ماشین و کامل به سمت شاگرد بشکونید میایید عقب از شیشه سه گوش ماشین چراغ عقب ماشین کناری رو دید فرمان و به سمت راننده بشکونید فاصله با ماشین جلویی باید جوری باشه چراغ های ماشین جلویی باید دیده بشه، امیدوارم از این راهنمای قبولی در آزمون شهری رانندگی استفاده کنید و راحت قبول بشید.

راهنمای قبولی در آزمون شهری رانندگی


📌کاربری به نام شیدا می گوید:

دوستان برای قبولی در آزمون عملی شهری رعایت چند نکته خیلی مهمه که بهتون میگم

1- وقتی نشسین داخل ماشین کاملا خون سرد باشید و صندلی و آینه ها را با توجه به فیزیک خودتون تنظیم کنید.

2- به حرف افسر آزمون گیرنده خوب گوش کنید حرکت اضافه ای نکنید.

3- حتما دنده ماشین و چک کنید و مطمئن شوید که دنده ماشین در وضعیت خلاص باشد.

4- حواستون باشه که ماشینه روش و دوباره استارت نزنید خودم این مورد و چند بار در آزمون شهری دیدم که هنرجوها ماشین روشن و استارت زدن.

5- اگر توی پارک دوبل مشکل دارید حتما خوب تمرین کنید چراکه برای افسر آزمون گیرنده پارک دوبل خوب مساوی است با قبولی شما.

6- حتما کمربند ایمنی را ببندید بعد از اینکه استارت زدید و ماشین روشن شد کمربند ایمنی را ببندید.

یک نکته دوستانی که در آزمون شهری قبول شده اند بعد از قبولی امتحان شهری نیازی نیست برای مطلع شدن از صدور گواهینامه به آموزشگاه مراجعه کنید کافی است در گوگل سرچ کنید گواهینامه کی صادر می شود وارد سایت شوید و با وارد کردن اطلاعات خواسته شده از تاریخ صدور گواهینامه رانندگی مطلع شوید.

امیدوارم مفید واقع شده باشه موفق باشد


📌کاربی به نام یکتا از گرگان می گوید:

سلام من امتحان شهری همش رد میشم واقعا نمی دونم دیگه باید چیکار کنم کلی تمرین میکنم میرم امتحان شهری یا ماشین و خاموش میکنم یا پارک دوبل و خراب میکنم وقتی سرهنگ چیزی ازم میخواد که انجام بدم استرس شدید میگیرم، چند بارم رفتم پیش مربی تمرین کردم وقتی خودم تنهایی میشینم پشت فرمان خیلی عالی هستم حتی همسرم بهم میگه تو از من خیلی بهتر رانندگی میکنی نمی دونم چرا پیش سرهنگ خراب میکنم، 9 بار رفتم امتحان شهری رد شدم ولی این دفعه کلی تمرین کردم چهارشنبه قرار برم امتحان شهری انشالله که این بار قبول میشم برام دعا کنید ممنون. راستی بچه ها پارک سنگچین به این صورت است که باید به صورت ال ماشین و پارک کنیم دیگه درسته؟

امتحان شهری رانندگی

امتحان شهری رانندگی


📌کاربری به نام نسیم می گوید:

سلام به همه من دیروز امتحان شهری داشتم خدا رو شکر قبول شدم آزمون آیین نامه مقدماتی و اصلی رو هم با کمک آزمون های خوب سایت تست درایو خیلی راحت قبول شدم یه بار امتحان شهری رو افتادم رفتم پیش مربی و خوب تمرین کردم چند نکته بسیار مهم درباره پارک دوبل بهم گفت خیلی کاربردی بود البته من بیشتر از هر چیزی استرس شدید میگرفتم پیش افسر دوستم بهم گفت برو داروخونه بگو قرص ضد استرس میخوام یه دونه از این قرص ضد استرس انداختم خیلی اعتماد به نفس رفت بالا دیگه اصلا استرس نداشتم پیش سرهنگ وقعا بگم قرص ضد استرس برای امتحان رانندگی لازمه من خودم تجربه کردم خلاصه که قبول شدم و خیلی حس خوبی بود درسته که هنوز گواهینامه ام دستم نرسیده و شنیدم که بین 40 تا 60 روز زمان میبره ولی همین که گواهینامه رو گرفتم تونستم قبول بشم واقعا خوشحالم امیدوارم همتون خیلی راحت قبول بشید.


📌کاربری به نام پونه می گوید:

سلام من بالاخره بعد از 5 بار امتحان شهری قبول شدم دیگه داشت آبروم می رفت پیش دوستام اونا قبول شدن ولی من نه، آخرین آزمونی که دادم افسر خیلی ازم تعریف کرد گفت همه چی رو عالی انجام دادی، به نظر من از اشتباهات ازمون عملی رانندگی که خیلی از بچه ها اصلا بهش توجه نمی کنن نبستن کمربنده مثلا سرهنگ وقتی من بار دوم اول کمربند و بستم بعد ماشین و روشن کردم ردم کرد، یکی اینه یکی هم این که خیلی از بچه ها کلی تمرین کرده بودن و متاسفانه روز آزمون شهری پیش سرهنگ استرس شدید میگرفتن طوری که هرچی سرهنگ ازشون میخواست انجام بدن نمی شنویدن من خودمم استرس داشتم ولی استرس روز اول آزمونم بود بعد اون کاملا استرسم از بین رفت، در کل یه استرس و سعی کنید نداشته باشید و یکی اینکه پارک دوبل و درست انجام بدید امیدوارم همه بچه ها قبول بشن خیلی حس خوبیه قبولی.


📌کاربری به نام رسول می گوید:

سلام بچه ها من هفته پیش امتحان شهری داشتم افسرم خیلی گیر بود به همه چی اهمیت میداد همه بچه ها رو رد کرد فقط من قبول شدم هنرجوها میگفتن تو پارتی داشتی با سرهنگ اصلانم این جوری نبود من به حرفهای مربیم خوب گوش دادم و کلی تمرین کردم پارک دوبل و خیلی عالی انجام میدم به صکادرات حواستون باشه صکادرت درست نیست صادرکات درسته من خودم کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی رو خوندم طبق توضیحاتی که داده صکادرات میشه ولی مربیم گفت الان دیگه قانون عوض شده اول باید صندلی ماشین و تنظیم کنید بعد آیینه ها رو بعد دنده رو خلاص کنید بعد ماشین و روشن کنید بعد کمربند و ببنید.

 

امتحان شهری

امتحان شهری


📌کاربری به نام صدف می گوید:

سلام به همه دوستان هنرجو، من همین امروز امتحان شهری داشتم و کلی استرس جوری که مربیم بهم گفت اگه استرس و نمیتونی کنترل کنی شرکت نکن حرف شو گوش ندادم و با استرس فراوان شرکت کردم و متاسفانه رد شدم یکی از دوستان پرسیده بود علت خاموش شدن ماشین در امتحان شهری چیه؟ من اینجا بهش میگم دوست عزیز مهم ترین علتش فرسوده بودن ماشین است، یکی دیگه از علتهاش که بچه ها به منم گفتن بالا یا پایین بودن کلاچ ماشینه که میگن با قلق گیری درصد خاموش بودن ماشین پایین میاد، اگر شانس بیارید نفر سوم باشین حتما از این شانس استفاده کنید و ببینید نفر قبل از شما چه جوری قلق گیری میکنه و آیا کلاچ ماشین پایین است یا بالا چون خیلی مهمه، متاسفانه آزمون من موند برای هفته بعد اگر بتونم استرسمو کم کنم شاید قبول بشم. برام دعا کنید


📌کاربری به نام مجید از ساری میگوید:

سلام من دو هفته پیش امتحان شهری داشتم بار سومم بود که آزمون شهری شرکت می کردم و بار سوم قبول شدم بیشترین اشتباهات ازمون عملی رانندگی هنرجویان یکی خاموش کردن مکرر ماشین بود و دیگری پارک دوبل بود، البته اینم باید بگم که ماشین ها بسیار فرسوده بودن بیشتر مشکل ماشین کلاچ نامناسب بود طوری که وقتی کلاچ و تا ته فشار میدادی دنده ماشین یا جا نمی رفت یا بد جا میرفت افسر از همین مورد سئو استفاده میکرد و نمره منفی می داد، حواستون باشه اگر نفر اول نیستید حتما دقت کنید که هنرجوی قبل از شما آیا ماشین را خاموش میکنه یا نه این مورد و خودم بارها دیدم که ماشین روشن را هنرجویان استارت می زنن همه افسرا از این مورد گذشت نمی کنن و فوری شما رو رد می کنند. حتی اگر ماشین روشن بود تا زمانی که افسر نگفته ماشین و خاموش روشن کنید کار اضافه ای انجام ندید.


📌کاربری به نام امیر می گوید:

سلام به همه دوستان من هفته گذشته امتحان شهری دادم و خدا رو شکر بار دوم قبول شدم البته بار اولم میتونستم قبول بشم منتهی چند تا اشتباه داشتم یکی اینکه ماشین و دو بار خاموش کردم و پارک دوبلی که انجام دادم فاصله ماشین با جدول کنار خیابون کمی بیشتر بود و سرهنگ ردم کرد، واسه همین رفتم حسابی تمرین کردم یه چیزی درباره صکادرات بهتون بگم مربیم بهم گفتم قبلا صکادارت درست بوده الان دیگه صکادرات نیست یعنی بعد از روشن کردن ماشین باید کمربند ایمنی را ببندید برای مواقعی است که احتمال آتش سوزی ماشین است، که سریع از ماشین خارج شوید. وقتی تمرین زیاد داشته باشید اعتماد به نفس تون بالا میره به نکات انحرافی افسر هم توجه کنید. تو همین سایت یه جا خوندم دوستانی که 50 روز هست قبول شدن هنوز گواهینامه شون دستشون نرسیده پاک ناامید شدم با وجودی که چند روز بیشتر از قبولیم نمیگذره ذوق و شوق دارم هر چه زودتر گواهینامه مو ببینم به امید قبولی همه دوستان.


📌کاربری به نام سمیه می گوید:

سلام خیلی خوشحال امروز از امتحان شهری امدم بالاخره بعد از 3 بار امتحان دادن بالاخره قبول شدم حقیقتش تمرین کرده بودم حسابی منتهی نمیدونم چرا استرس می گرفتم، این مشکل و اکثر بچه ها داشتن یکی از اشتباهات رایج امتحان شهری که همه به نوعی باهاش روبرو میشن خاموش کردن ماشینه، علتشم فرسوده بودن ماشین هاست.

متاسفانه همین خاموش شدن ماشین باعث شد من استرس بگیریم که نکنه الان ماشین خاموش بشه که شد، حتما دوستان قبل از شروع به حرکت ماشین کلاچ ماشین و قلق گیری کنید خیلی راحته فقط کافیه موقعی که گاز میدید پاتونو کم کم از روی کلاچ بردارید. که ماشین یهویی نپره و خاموش نشه این نکته مهمیه و همه افسرها بهش اهمیت میدن.

ترمز دستی ماشین رو به موقع پایین بیارید. یه نکته دیگه اگر نفر قبل شما ماشین و رو خاموش نکرده باشه از افسر اجازه بگیرید آیا ماشین خاموش روشن بشه یا نه، خیلی حواستون باشه که ماشین روشن و مجدد استارت نزنید که افسر اگر متوجه بشه ردتون  میکنه.


📌کاربری به نام سروش می گوید:

سلام وقت بخیر

من دیروز امتحان شهری داشتم 28 آذر 97 چیزی هم به مهلت اتمام کاردکسم نمونده کلی تمرین کرده بود متاسفانه از شانس خوب من کلاچ و دنده ماشین مشکل داشت هر کاری کردم درست دنده رو عوض کنم نشد یهو متوجه شدم به جای دنده 3 زدم دنده 5 و این باعث ردیم شد، دوستان توجه کنند دنده های ماشین و درست جابه جا کنید برای زیاد کردن دنده ماشین در صورتی که خود افسر گفت دنده رو زیاد کنید حتی می تونید بهش بگید نیازی به زیاد کردن دنده نیست و اگر افسر اجازه داد دنده عوض کنید همین طور دور زدن در کوچه باریک حتما باید دو فرمانه دور بزنید، سعی کنید هول نکنید چیز خاصی نداره امتحان شهری انشالله همه قبولیم.


اشتباهات ازمون عملی رانندگی📌کاربری به نام مرتضی می گوید:

سلام به همه دوستان عزیز من این هفته امتحان آیین نامه اصلی داشتم با کمک نمونه سوالات ایین نامه تست درایو تونستم بار اول قبول بشم خدا رو شکر همون روز هم امتحان شهری شرکت کردم و قبول شدم.

نکته ای که لازم دونستم بگم بهتون حتما سعی کنید کلاچ ماشین و قلق گیری کنید معمولا افسر اجازه میده برای قلق گیری کلاچ ماشین یادتون باشه بعد از روشن کردن ماشین کمربند ایمنی رو ببنید و در آخر ترمز دستی را پایین بیارید، پاتون و زیاد روی گاز فشار ندید به نکات انحرافی افسر حواستون باشه اگر مثلا روی خط ممتد گفت دور بزنید این کار و انجام ندید و حتما بگید که اینجا خط ممتد است.

برای پارک دوبل حتما قبلش تمرین کنید فقط و فقط با تمرین می تونید یک پارک دوبل خوب داشته باشید. اکثر هنرجوها همین پارک دوبل و را مشکل دارد و متاسفانه رد میشن.

موفق باشید.


📌کاربری به نام فرامرز می گوید:

سلام امروز چهارشنبه 19 دی ماه 97 من بالاخره بعد 3 بار رد شدن در ازمون شهری قبول شدم، دوستان یه پیشنهاد حتما جدی بگیرید اگر می تونید از تجربیات امتحان شهری رانندگی دوستان دیگه کمک بگیرید من خودم این کارو کردم امروز قبل از اینکه نوبتم بشه رفتم با چند نفر که چندین بار بود رد شده بودن صحبت کردم نظرات جالبی بهم گفتن مثلا یکی شون میگفت: دنده ماشین بد جا میره و باید کلاچ و یکی دو بار بگیری ول کنی تا دنده خوب جا بره، و اینکه درباره سرهنگ می گفتن که به پارک دوبل خیلی حساسه اگر پارک دوبل و خراب کنی در جا ردت می کنه.

دوست دیگه ای میگفت: وقتی نشستی مطمئن شو که در ماشین درست بسته شده باشه و اینکه کمربند و بعد اینکه ماشین و روشن کردی ببند و اگر ماشین روشن بود از سرهنگ اجازه بگیر اگه گفت خاموش روشن کن این کارو انجام بده آینه های ماشین و طبق فیزیک خودت تنظیم کن. خلاصه من همه این موارد و رعایت کردم البته پارک دوبل رو هم تمرین داشتم و قبول شدم انشالله همه دوستان قبول بشن.

اشتباهات آزمون شهری


📌کاربری به نام کریمی می گوید:

من فردا امتحان شهری رانندگی دارم امتحان قبلی رو رد شدم امیدوارم توی امتحان فردا قبول بشم خیلی تمرین کردم تمامی مشکلاتی که داشتمو حسابی تمرین کردم، فقط نگران اینم که ماشین خاموش نشه متاسفانه اکثر ماشین ها داغون هستند و تا می خوای پاتو از کلاج برداری خاموش میشن، بعضی افسرا گذشت می کنن ولی بیشتر افسرا خیلی سختگیر هستند.


مطالب مرتبط : آموزش رانندگی عملی

🎬فیلم های آموزش رانندگی تست درایو

🎬نحوه صحیح روشن کردن خودرو

🎬فیلم آموزش رانندگی شروع به حرکت

🎬فیلم نحوه جایگیری در خودرو

🎬فیلم پارک ال

🎬فیلم پارک دوبل
🎬فیلم پارک دوبل
🎬فیلم آموزش رانندگی – طریقه حرکت خودرو
لطفا رای دهید
به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 1010 Average: 3.1]

380
یک پاسخ بنویسید

201 نظرات
179 پاسخ ها
15 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
258 نویسندگان دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین
اطلاع رسانی کن
هادی

این هفته بار دوم بود امتحان میدادم. خداییش وقتی جلوی اون همه هنرجو پیاده میشی و قبول شدی خیلی حس خوبی داره.

هادی

فقط نباید استرس بگیرید. پنج دقیقه میخواید رانندگی کنید دیگه. شق القمر که قرار نیس بکنید. اگه بار اولتونه برای یه اشکال هم رد میکنه مثل نبستن کنربند یا ترمز دستی یا راه افتادن با دنده دو و امثال اینا.اما بار دوم تا سه تا راه دارید. البته اشکال کوچک نه خطرناک. من خودم بار دوم یه بار تو سربالایی دنده معکوس کردم خاموش کردم ولی خب باقیشو هر چی خواست ازم درست انجام دادم قبول شدم. فقط حواستون باشه کاری نکنید که باعث بشه خود افسر مجبور بشه مداخله کنه چون همون موقع رد میشید.

Mahsa

من بار اول رد شدم ازم دور دو فرمون گرفت همه چیو رعایت کردم و خوب زدم وگفتم خط ممتده نمیشه دور زد و اجازشو گرفتم بعدش ازم‌ دوبل خواست فاصلم زیاد شد ولی جز اشتباهات قابل چشم پوشی بود وقتی پارک دوبل زدم اخرسر گفتم راستی اینجا نمیشد پارک زد چون پله گفت دیر گفت ردییی😂 🔨🔨🔨🔨🔨 بار دومم هم با همین افسر بود پارک دوبل خواست، بازم فاصلم زیاد شد ولی چون جزئه اشتباهات قابل چشم پوشی بود اوکی بود، و اولش هم گفتم پله با اجازتون بعد از تقاطعا گفت برم ازم دنده دو گرف که مشکی… ادامه مطلب »

نیلوفر

من افسرم اصلا سخت گیر نبود ولی من بخاطر استرس و فرسوده بودن ماشین ؛ دوبار خاموش کردم.
البته تا یکی دوبار خاموش کردن ایراد نمیگرفت
ولی با اینکه با خودم خیلی کار کرده بودم بازم یادم رفت بگم خط ممتده .
یه اشکالی هم که بچه های دیگه داشتن این بود که افسر گفت دور بزن و اونا دور دو فرمون زدن و افسر ردشون کرد و گفت که جا زیاد بود و باید یه فرمون میزدی.
در کل امتحان راحته ولی چون استرس میگیریم مغزمون قفل میشه. ایشالا هممون قبول بشیم این هفته…

Flash

برای اینکه استرست کم شه اون روزی که میخوای بری امتحان بدی! به خودت بگو: ” من که امروز همینجوری اومدم فقط قلق گیری کنم برای امتحان هفته بعدم … قصدم که قبول شدن نیست اومدم ببینم افسره چه چیزایی براش مهمهو روشون حساسه، اخلاقش دستم بیاد برای هفته بعد🤨!! ” اکثرا چون فقط میخوان مهر تایید قبولیشونو افسر بزنه، میرن تو توهم که نکنه اشتباه کنم…نکنه فلان کارو بکنم منو رد کنه و.. که این باعث میشه تمرکزشونو از دست بدنو بیشتر هل کننو آخرشم خراب کنن. من خودم از همین تز استفاده کردمو بدون استرس قبول شدم چون… ادامه مطلب »

Bhs

سلام منم امروز برای بار اول رد شدم دوستان هرچی رو که ساده بگیرین دقیقن همون گیرتون میندازه حواستون حتی به کوچیک ترین نکات هم باشه

Reza

پنج ساله رانندگی میکنم ولی امروز تو امتحان شهری رد شدم باور کنید خیلی شکه شدم😐😐😐

Nazi

سللم من امروز برای بار دوم امتحان شهری رد شدم،خیلی افسرده شدم با مربی یاشوهرم میرم تمرین میگن عالی هستی ولی امروز راهنما یادم رفت بزنم،پارک دوبلمم فاصلش ازجدول زیاد شد،گفت رعایت حق تقدم هم نکردی!درصورتیکه هیچکس پشت سرو روبروم نبود.کسی میدونه چرا تو دوبل فاصله با جدول زیاد میشه؟

محمدجواد

ببینید اصولا اگه شما فرمونِ دوم رو زود بگیرید فاصلتون با جدول زیاد میشه. برای پارک دوبل با پراید یه فرمول ساده وجود داره که همیشه جواب میده! برید حدود یک متر جلوتر از ماشینی که میخواین باهاش دوبل برید وایسید. آروم آروم بیاید عقب تا زمانی که وسط شیشه مثلثی عقب انتهای ماشینی که میخواین باهاش دوبل برید رو ببینید. تقریبا سریع فرمون رو در حال عقب موندن کامل به سمت راست بچرخونید (فرمون اول)، حالا آروم آروم بیاید عقب تا زمانی که جلو صورت افسر باکِ ماشینی که میخواید باهاش دوبل برید رو ببینید، حالا در حین حرکت… ادامه مطلب »

الف

برای بار سوم رد شدم. استرس منو میکشه آخر.

صدف

سلام بچه ها من امروز امتحان شهر داشتم و توي اولين بار قبول شدم خداروشكر .. ميخواستم بگم اصلا عجله نكنيد و هول نشيد افسر هرچه گفت سعي كنيد فقط بگيد باشه چشم .. به افسر خيلي ربط داره قبوليه شما كه سطح سختگيريش چه جوري باشه اميدوارم همه قبول شوند

حانیه

من همه نظر هارو خوندم
امتحان خییییلی سادس اصلا استرس نگیرید فقط ماشینش ها افتضاح داغوووووونن
فقط تمرکز کنید افسر چیزهایی رو میبینه ک اکثر ما تو جه نمیکنیم من امروز اولین بارم بود و رد شدم سر اینکه تو تقاطع ایست کامل نکردم چیزی ک شاید خود افسر هاهم رعایت نکن تو یه خیابون ک هیچکس نیست ایست کامل کنن
پست به شدت دقت کنید و پارک دوبل از همه چیز مهم تره ولی خیلی سخت نمیگیرن
ایشالا همگی این هفته قبولیم😎😂

Sajjad

سلام من امروز برای بار اول امتحان دادم و قبول شدم
همون اول که استارت زدم و اماده حرکت شدم ماشین خاموش شد
بعدش دیگه قلق کلاچ رو گرفتم بدون اشتباه تموم کردم
قلق گیری کنید تا خاموش نشه

darya

سلام مدیر خوب سایت …لطفا سوالم رو در مورد دور زدن یا پیچیدن هست پاسخ بدید سپاس ….. در کلاس شهری برای پیچیدن از خیابانی به خیابان دیگر مربی می گفت کلاج +ترمز ایست بعد دنده 1 حالاکلاج رو شل کن پارو از ترمز بردار ،وقتی کاملا دور زدی حالا گاز بده ،ولی حالا با ماشین خودمون پژو می رم تمرین بعد ایست کلاج تنها جواب نمیده باید گاز داد ،استرس گرفتم ….واقعا روندن با ماشین پراید فرق می کنه؟؟؟

عماد

سلام بچه ها وقتی که تو ماشین میشنید لطفا به این موضوع دقت کنید تا بار اول قبول شید 🙏🙏

****صادرکات*** رو رعایت کنید دیگه صکادرات و صادرات و اینا نیستش🤨

1- صندلی
2- اینه
3-خلاصی دنده
4- روشن کردن ماشین
5- کمربند
6- آمادگی رانندگی و راهنما (یعنی کلاج و دنده و راهنما)
7- ترمز دستی
پس حتما کمربند رو بعد این که ماشین روشن شد ببندید 🥰

💙تمام 💙

Jack

دمت گرم

آناهیتا

درسته این قانون کمربند بستن تغییر کرده و باید بعد روشن کردن بست من یک بار به خاطر بستن کمربند قبل از روشن کردن ماشین افسر منو انداخت

هادی

بستگی به افسر داره. وگرنه ما برای امتحان همون موقع که سوار شدیم اول اینه ها را تنظیم میکردیم بعد کمربند میبستیم و هیچ ایرادی هم نمیگرفت. فقط بستنش مهم بود براش زمانش مهم نبود که قبل روشن کردن باشه یا بعدش.

م رمر

سلام من براباردوم ردشدم دوبل که میزنم ازجلومیخورم به جدول اشکال کارم چیه؟؟؟
دعاکنین دفعه بعدی قبول شم

ایکس وان

شاید به هوای اینکه ماشین هنوز زاویه مناسب ندارهو تو یه خط مستقیم نیس هی با همون فرمون دوم عقب میری تا اینکه چرخ جلوت میخوره به جدول!

....

خب تو اینه ماشین نگاه کن هر موقع ماشین صاف شد وایستا که به جدول نخوری

2019

الان دیگه صادر کارت نه صکادرات

مهدی

با سوالای همین سایت ۳۰ شدم ممنون واقعا

مهدی

سلام دوستان من آزمون آیین نامه رو با نمره ۳۰ قبول شدم. برای پارک دوبل سوالی داشتم اینه که وقتی داریم سمت عقب حرکت میکنیم لازمه دست روی پشتی صندلی شاگرد بذاریم؟

Binam

نه فقط از آینه ها چک کنید

Zahra

برای بعضی از سرهنگا مهمه ..واسه اطمینان این کار رو انجام بده

طناز

ینی حالم گرفته شد امروز برای اولین بار رد شدم…افسر تا اونجایی که من بودم همرو قبول کرد جز من یارو با دنده دو واسه خودش رفت تو کوچه بدون اینکه افسر بگه بعد گفت با اجازه یا به طرف میگفت برو تو کوچه بعدشم قبولش میکرد من بدبخت و کنار یه ماشین نگه داشتم گفت ال بزنم😐از موقعی که امتحان دادم کارم شده بهش فکر کردن و گریه پاک روحیمو از دست دادم

مهدی

تا جایی که میدونم بیشتر به خاطر رعایت نکردن قوانین آیین نامه و عدم تسلط رو کلاچ میندازن . که اینم تشخیصش با افسره. اشکال نداره ایشالا سری بعد قبولید

2019

بعضی افسرا میخوان محک بزنن مثلا یه جا بهت میگه پارک دوبل برو باید حواست باشه قبل از پارک بگی با اجازه نزدیک تقاطع با اجازه پل و…(دورو اطراف رو ببین چیزی نباشه )بعد اگه دوباره گفت برو بدون حرف باید انجام بدی

حانیه

منم برا اولین بار رد شدم همه قبول شدن الا من
دختر پارک دوبل زد افتضاح ولی چون نفسم میکشید اجازه گرف قبول شد
من همه چیزم الا بود خودمم هنگ کردم اینقد خوبم فقط سر تقاطع هیچکی نبود منم ایست کامل نکردم و رد

بی نام

سلام من یه بارردشدم قرص هم خورده بودم نمیدونم چرااسترسم بدترشد دعاکنین دفعه بعدی قبول شن

Niloo

من دفعه سومم بود که رد شدم ولی افسر برام کلاس ننوشت زد اختیاری گفت اگه صلاح دونستی برو ولی من شنیدم تا سه بار اجباری الان اموزشگاه منو مجبور میکنه کلاس بگیرم یا حرف افسر ارجعیت داره؟

حانیه

کلاس برا بار سوم اختیاریه

محمد

امروز برای بار پنجم توی امتحان شهری مردود شدم….لعنت

مهسا

برای تنظیم فاصله ۵۰ سانت توپارک دوبل چطور انجام بدیم دوستان؟؟؟بعد پارک دوبل فاصله باماشین جلویی باید یک متر باشه .مربیم میگفت اگه چرخهای ماشین جلویی رو ببینید ردید.این نظریه درسته؟؟؟

2019

تو اگه تا پیاده رو دیدی سریع فرمون رو برگردونی ۵۰ سانت میشه

کیکی

سلام. من از رانندگی لذت میبرم و تمام تمرینهام خوب بودم. ماشین مربیم کلاچ فوق العاده ای داشت ولی امروز کلاچ ماشین امتحان به قدری سفت و محکم بود که…خلاصه دعا کنید هفته بعد قبول شم.

امیری

سلام واقعا ممنونم خدا خیرتون بده چقدر توضیحاتتون عالی بود من تابحال امتحان ندادم هنوز تحت تعلیمم مطالبتون خیلی بهم کمک میکنه فقط یه سوال اینکه من شنیدم تو دوماه اخیر خیلی سوالای ایین نامه سخت شده ایا حقیقت داره؟

نیما

سلام نه اصلا خودتو نترسون به حرف بقیه هم توجه نکن من فقط نمونه سوالات این سایتو خوندم و قبول شدم

حانیه

ن بابا من یه دور روزنامه وار کتاب و خوندم قبول شدم همین هفته میش اولین بار اصلا نترس

.♡Zahra

سلام بچه ها من بار دوم امروز امتحان دادم و خداروشکر قبول شدم خواستم بهتون بگم که زیاد چیز سختی نیست و به خودتون انرژی منفی ندید رمز صادرکات رو یادتون باشه حتما به سرهنگ سلام کنید شاید مسخره به نظر برسه ولی گاهی اوقات موثره.. اگه زیادی استرس دارید قرص بخرید که رو عملکرد تون تاثیر نداشته باشه و درنهایت برا همتون آرزوی موفقیت دارم🌱🙋‍♀️🖤

m. a. m

دوباره سلام، می خواستم پارک دوبل رو هم یه توضیح بدم،چیزی که در پارک دوبل خیلی مهمه آروم انجام دادن همه ی مراحله، اگه سریع انجام بدید اون طوری که عالی بشه درنمیاد یا فاصله ی عرضی زیاد میشه یا طولی. خب اول سرعتتون رو به حد مناسب واسه ایستادن برسونید بعد حتما راهنمای راست رو بزنید و سعی کنید فاصله ای حدود 50 سانت(فاصله ای به اندازه ی آیینه ی خودتون با دوتا آینه ی دیگه کنار هم) با ماشین کناری داشته باشید. تا جایی جلو برید که سپر ماشین کناری هم راستای آیینه بغل شما بشه. بعد توقف… ادامه مطلب »

m. a. m

سلام. من دیروز 4 شنبه بار دوم قبول شدم. می خواستم تجربه ام رو به اشتراک بذارم. برای قبولی سعی کنید خونسرد باشید و آروم. البته یکم سخته مخصوصا اگه بار اولتون باشه، حتما صندلی و آینه ها رو چک کنید حتی اگه تنظیم بودن هم بهشون یه دست بزنید. کلاچ گرفتن هم خیلی مهمه، واسه این که قلقش دستتون بیاد خیلی آروم آروم بالا بیاریدش، یکم هم که بالا اومد کم کم گازهم بدید، اگه دیدید تا نصفه اوردید بالا و ماشین راه نمیفته کلاچ رو بیش تر بالا بیارید. حتما قبل از حرکت راهنمای سمت چپ رو هم… ادامه مطلب »

علی

من دیروز بعد ۲ بار رد شدن قبول شدم تجربه دوستان خوبه مثلا یکی میگه پارک دوبل اینجوری برین ، کمربند ببندین و آینه درست کنین از این حرفا همه اینا رو میدونن. حالا چرا خراب میکنیم ؟؟ ۱۰۰ درصد استرس و عدم تمرکز. چرا استرس؟؟ دلیلش سادست نداشتن تمرین. جلسات با مربی اصن کیفیت نداره چون همه چیز دسته اونه کلاچ و ترمز میزنه و شمام فکر میکنین عجب راننده ایم من!! به مدت دو هفته شبی یه ساعت با پدرم تمرین کردم خیلی خوب بود ترسم از رانندگی ریخته بود قبلش دنده ۴ یا ۵ نذاشتم از ماشینا… ادامه مطلب »

fereshteh

کی میگه جلسات با مربی کیفیت نداره؟؟؟ بستگی به مربی داره‌.آموزشگاه ماهم بعضی مربیا کیفیت ندارن.ولی مربی من حرف نداره فوق العادس. همه ی بچه های بقیه ی مربیا کلاسای آزادشون رو با مربی من میگیرن. ایشالله سلامت باشن همیشه

MJ

سلام . من امروز تونستم تو آزمون شهری قبول بشم 🙂 چندتا نکته میخواستم گوش زد کنم اول اینکه هر جا که نیاز به دنده عقب باشه باید راهنمای سمت راست رو روشن کنید (دنده عقب و در دنده عقب دور 2فرمان) برای اینکه راهنما زدن یادتون نره(مخصوصا تو دور 2 فرمان) همیشه اینو ملکه ذهنتون کنید اول راهنما میزنیم دوم دنده را تغییر میدیم سوم فرمان رو میچرخونیم برای پارک دوبل اگه تو سطح مسطح یا سر بالایی هستین بهتره اول با پا یه نیم کلاچ کنین بعد بدون حرکت دادن پا “وقتی ماشین نیم کلاچ شده” فقط با… ادامه مطلب »

ایکس وان

🙂🙂🙂

مهشاد

سلام به همگي ببخشيد ممنون ميشم اگر كسي ميدونه جوابمو بده
من پارك دوبل كه زدم فاصلم باماشين جلويي وكنارجدول زيادشداشكالم كجاي كار بوده بايد اصلاح كنم؟لطفا ادمين اگر امكانش هست پاسخ بدين

کیکی

عدم هماهنگی چرخش فرمان و میزان حرکت ماشین= عجله در شکستن فرمان فاصله زیاد با ماشین هم پایین نیاورن به موقع کلاچ و ترمز گیری

یلدا

سلام منم شنبه امتحان دارم توروخدا دعا کنید باراول ردشدم اینبار دومه.

مهشاد

سلام.من يك شنبه امتحان دارم ببخشيد اول بايد استارت بزنم بعد كمربندو ببندم؟سوال بعدي اينكه براي پارك دوبل اگر فاصله اون ماشيني كه كنارش ميخوايم بياستيم با جدول زياد بود يا خيلي كم بود بايد چيكاركنم؟؟

mahya

تو کتاب مراحل رو نوشته

رضا

سلام.بله باید بعد استارت کمربند ببندین
اگه فاصله زیاد بود باید فرمون دوم رو موقعی بچرخونین که عقب ماشین پارک شده رو از نصف شیشه جلو یکم بیشترش می بینین
و برای وقتی که فاصله کم بود که عمدتا تو کشور ما اینطوریه برای چرخوندن فرمون دوم علامت قفل در رو در نظر بگیرین
منم دفعه اول نمی دونستم پارکم قشنگ موازی در اومد که رد شدم و فردا امتحان دارم که امیدوارم مشکل دیگه ای پیش نیاد و قبول شیم همگی
موفق باشین

مهشاد

منظورتون از علامت قفل عقب چیه؟دقیقا بیشتر ماشینا فاصلشون کمه ومشکل منم همینه

masoum

من واقعا موندم چرا قبول نمیشم😫😫

Zahra

قبول میشی عزیزم فقط استرس نداشته باش🌱

ارغوان

بسیار عالی

nima

فردا صبح 9مهر امتحان شهر دارم.هفته پیش رد شدم…دعا میکنم همه قبول شیم

حانیه

قبول شدی

angel

من پنجشنبه امتحان دارم وقتی با ماشین خودمون تمرین میکنم پارک دوبلم اصلا درست درنمیاد
چیکار کنم استرسم اصلا ندارم چون فک میکنم دفعه اول ردم میکنه خخخ

حانیه

عین من
میدونستم دفعه اول ردم چون خاموش میکنم رد شدم ولی اصلا خاموش نکردم خخخخ

هانیه

سلام به همگی.من امروز برای اولین بار امتحان دادم و خداروشکر قبول شدم.مهمترین نکته برای ازمون اینه که آرامش داشته باشید.وقتی دارید امتحان میدید فکر کنید که نتیجه هرچی باشه مهم نیست الان فرصتی هست برای اینکه شما مهارت رانندگی تون رو نشون بدید.با خودتون بگید جوری رانندگی میکنم که اصلا فکر نکنن تازه کارم و با بقیه راننده ها فرق دارم.حتما هر کاری خواستید انجام بدید با آرامش انجامش بدین.قبل از اینکه بشینید پشت فرمون دعای لا حول ولاقوه الا باالله رو بخونید خیلی آرامش میده. موفق باشید

Mahnaz

سلام امروز برای بار چهارم امتحان شهری دارم دعا کنید قبول شم

محمد

سه بار تا حالا توی آزمون رد شدم، این هفته دفعه چهارم هست….خدایا کمک کن

رضا

سلام امروز در اولین امتحان شهری1398/7/4 قبول شدم.وقتی نشستم خونسردی خود را حفظ کردم و حواسم به کلاج بود که فقط خاموش نکنم.انشالله که شما هم قبول بشید.
رضا از آذربایجان -شهر خوی

محمد

سلام من چند ساعت دیگه امتحان تو شهری دارم بار اولمه برام دعا کنید

مصطفی

اولشو به یه بهونه حتما رد میکنن بار دوم قبولید

حانیه

من امروز رفتم همه قبول شدن الا من همه بار چندم بودن فقط من بار اولم بود

راننده

سلام من تا حالا سه بار امتحان دادم و رد شدم باراول واقعا اشتباه داشتم اما بار دوم و سومم همش استرس داشتم ن دوبل ن دور هیچ کاری هم انجام ندادم خیلی ناراحتم استرسم رو نمیتونم کنترل کنم

نیما

سلام . امروز برای بار دوم میرم امتحان شهری بدم اگه قبول بشم میام همینجا میگم دعا کنید قبول بشم

امیرحسین

سلام بر همگی.بنده می خواستم از سایت خوبتون تشکر کنم و برای کسایی که امتحان عملی رو بار اولشونه می خوان بدن یه نصیحتی بکنم :هر چی سرهنگ گفت و نگفت راهنما بزنید برای اینکه اگه نزنید سریعا تو نهایتا سی تا چهل ثانیه ردتون میکنه حتی اگر بهترین پارک دوبل رو هم زده باشید اگرم اشتباه دیگه ای نداشته باشیدم چون بار اولتونه به احتمال قوی دو سه تا چیز دیگه هم بهش می چسبونه تا ردتون کنه مثلا من خودم اینجوری رد شدم گفتش برو منم ترمز دستی رو کشیدم رفتم یه راهنما نزدم گفت اونجا وایسا ردی.… ادامه مطلب »

پرستو

سلام من امروز برای بار اول آزمون عملی دادم و خدا روشکر قبول شدم مسائلی که متوجه شدم تو آزمون مهم هستن رو براتون میگم انشاالله بقیه هم موفق باشن: اول اینکه شدیدا روی استرستون کنترل داشته باشید و اجازه ندید دست و پاتون یخ کنه و بلرزه چون باعث میشه کنترلتونو از دست بدید و نتونید طبق اصول رانندگی کنید،برای این کار حتما قبل رفتن به آزمون دمنوش یا گل گاو زبان بخورید و به این فکر کنید که قراره افسر با دیدن رانندگیتون نه تنها قبولتون کنه، بلکه از دست فرمونتون کلی تعریف هم بکنه، یه مورد دیگه… ادامه مطلب »

احسان

سلام من امروز بار اولم بود رد شدم افسر گفت نزدیک تقاطع پارک کن من گفتم نمیشه گفت پیاده شو قبلشم جلوی پل گفت پارک دوبل کن منم گفتم ممنوعه گفت من میگم پارک کن منم گوش ندادم به نظرتون باید گوش بدم برای هفته بعد؟

پرستو

معلومه که باید به حرفش گوش بدی! افسره و چون داره آزمون میگیره واجبه به حرفش گوش کرد، تو خود کتاب آیین نامه ام نوشته دستور پلیس راهنمایی رانندگی اولویت داره به همه ی قوانین، ولی از طرفی ام حتما باید به ممنوع بودن اون شرایط اشاره کنی که بفهمه حواست هست به همین خاطر اگر مثلا گفت دور بزن و اونجا خط ممتد بود، باید بگی خط ممتده با اجازه، اصلا نباید با افسر بحث کنی و از این دو کلمه بیشتر چیزی بگی

نسترن

باید بگید مجاز نیست .با اجازه افسر .اگر گفتن اشکال نداره انجام بدید

هادی

باید بگی ممنوعه اما چون دستور پلیس ارجح به همه چیزه انجام میدم

مهشید

باراول که میگه درجای ممنوع پارک کنی باید بگی ممنوعه ولی دفعه دوم وقتی بهت گفت میشه مجاز وباید پارک کنی فقط به این دلیل بهت میگه پارک کن که ببینه حواست هست به تابلو پل تقاطع وچیزای دیگه یانه

Sima

😂😂😂

سارا

باید بگی استثنا و کارایی که گفته انجام بدی برا ما اینجوری بود

محمود

سلام امروز بار اول امتحان شهری دادم قبول نشدم یکی از بچه ها قبل از من نشستش پارک دوبل زد نتونست بعدش من نشستم همه چیرو درست زدم آیینه و راهنما قشنگ با فاصله مناسب دوبل زدم سرهنگ گفت خوبه حالا همینجا دور دو فرمان بزن منم راهنما سمت چپ زدم و آیینه رو چک کردم و فرمانم تا اخر گردوندم یواش یواش راه افتادم دیدم عه چرا چرخ جلو خورد به جدول سرهنگ گفت بفرما به به دنده عقب میری چرا نزدی دنده جلو یا همون یک استرس زیادی داشتم به همین خاطر رد شدم میخام بگم که حول… ادامه مطلب »

امیرحسین

سلام کسی اینجا آموزشگاه امین هست؟

setyesh

سلام . اول باید روشن کنیمم یا اول کمربند ببندیم؟؟
یا کمربند ببندیم بعد روشن کنیم؟؟

مسیح

اول روشن بعد کمربند

Asma****

اول روشن کن بعد کمربند