در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – راهکار تست درایو

قبولی در ازمون افسر

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – راهکار تست درایو

باسلام خدمت هنرجویان گرامی وب سایت تست درایو;

امروز در این پست قصد داریم شما عزیزان را با نکات مهم و کلیدی آزمون شهری آشنا کنیم، بسیاری از هنرجویان متاسفانه در اولین جلسه از آزمون شهری موفق نمی شوند این آزمون را سپری کنند، امروز در این مقاله یاد میگیرید که چگونه برای بار اول از پس آزمون عملی یا آزمون شهری رانندگی بر بیایید، لطفا با ما همراه شوید.

آزمون شهری رانندگی

آزمون شهری رانندگی

پس از مدت‌ها تمرین و گذراندن مراحل گوناگون نوبت به آزمون عملی می‌رسد. این آزمون برای بسیاری از هنرجویان سخت‌ترین مرحله است. مرحله‌ای پر استرس که دلیل استرس بالای آن نیز عدم آگاهی از شرایطی است که قرار است اتفاق بیوفتد. بهترین راه برای مقابله با استرس آزمون عملی شبیه سازی تمامی شرایط است. سعی کنید هر جلسه تمرین خود را مطابق آنچه قرار است اتفاق بیوفتد تنظیم کنید. اولین سوال هنرجویان این است: در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم ؟
برای قبولی در آزمون عملی باید بدانید که چه نکاتی برای افسر حائز اهمیت است. باید بدانید که قرار است آزمون به چه سمتی پیش رود و باید بدانید که آزمون از چه فاکتورهایی تشکیل شده است. نکات زیر را در نظر بگیرید:

👮🏻 در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم؟ – نکته اول:

آزمون شهری رانندگی

آزمون شهری رانندگی

جزئیات را فراموش نکنید
تنظیم صندلی، تنظیم آینه، راهنما
برای دید کافی باید صندلی تنظیم باشد. در صورتی که برای تنظیم صندلی حوصله به خرج ندهید تسلط کافی بر روی پدال‌ها نخواهید داشت. هر سه آینه باید طبق دید شما تنظیم شود. پیش از استارت زدن این دو مورد را کنترل کنید. کمربند فراموش نشود، ترمز دستی فراموش نشود، و اما راهنما نکته اساسی است.
زمان راه افتادن آنقدر موارد مختلفی را باید بررسی کنید که ممکن است راهنما زدن را فراموش کنید. بسیاری از هنرجویان در همان گام اول با نزدن راهنما تمام امتحان را خراب می‌کنند. اگر قرار است باایستید، دور بزنید، بپیچید و هر تغییر جهتی که اعمال می‌کنید، راهنما را فراموش نکنید.

👮🏻در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم ؟ – نکته دوم:

نکات مهم و کلیدی آزمون شهری

نکات مهم و کلیدی آزمون شهری

✅ حواستان به کلاچ باشد
کافیست به سرعت پا را از روی کلاچ بردارید یا برای دنده عوض کردن تا ته کلاچ را فشار ندهید. چه اتفاقی می‌افتد؟ حرکت‌های ناهنجار ماشین و خاموش کردن و یا صدای ناهنجار همان موردی است که بسیاری از هنرجویان را به آزمون مجدد کشانده. حواستان به کلاچ باشد، بار اول با احتیاط کلاچ را بالا بیاورید تا جای درست کلاچ ماشین آزمون دستتان بیاید. عجله نکنید، دستپاچه نباشید. تا زمانی که فرمان در دست شماست و پای شما روی ترمز است هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

 

👮🏻در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته سوم :

نکات مهم آزمون شهری

نکات مهم آزمون شهری

نرم رانندگی کنید
ترمز شدید، گاز شدید، حرکت فرمان شدید بسیار مخرب است. سواری ماشین یکی از مهم‌ترین نکات است که افسر به آن توجه می‌کند. کافیست افسر یک بار بر اثر ترمز شدید شما به شیشه جلو متمایل شود. شاید همان لحظه رد نشوید اما مطمئن باشید کارتان در ادامه سخت شده، سواری نرم نشان دهنده تسلط شماست.

 

👮🏻در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته چهارم:

خاموش نکنید
حواستان به خاموش نشدن ماشین باشد. در ایست کامل خلاص کنید، همیشه با اندکی فشار دادن گاز جلوی خاموش شدن ماشین را بگیرید. با کلاچ به نحوی کار کنید که ماشین خاموش نشود. بدانید که خاموش کردن ماشین یک نمره منفیست و اگر تکرار شود، در آزمون رد می‎شوید. اکثر موارد خاموش کردن به دلیل استرس زیاد اتفاق می‌افتد. برای کنترل استرس راه‌های موجود را امتحان کنید.

نکته: قبل از شروع به حرکت حتما کلاچ ماشین را کنترل کنید و یا قلق گیری کنید، توصیه هنرجویانی که قبلا در آزمون شهری رانندگی شرکت کرده اند بیشترین خاموشی ماشین در آزمون شهری عدم قلق گیری کلاچ است پس حتما قبل از حرکت کلاچ ماشین را قلق گیری و نیم کلاچ حرکت کنید.

👮🏻در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته پنجم :

اشتباهات ازمون عملی رانندگی

اشتباهات ازمون عملی رانندگی

دور دو فرمان و پارک دوبل
بر دور دو فرمان و پارک دوبل تسلط داشته باشید. در مورد دور دو فرمان که می‌بایست بدون ایراد بتوانید ماشین را دور بزنید. در این مورد افسر تخفیفی برای شما قائل نمی‌شود، خصوصا آنکه در هنگام جابجایی عملکرد شما خطرساز باشد. اما در مورد پارک دوبل، دراین مورد تمیزی و دقت کار مهم است. اما شاید چند سانت فاصله یا کمی کم تجربگی شما برای افسر قابل چشم پوشی باشد. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم در صورتی که در مورد پارک دوبل اعتماد به نفس خوبی ندارید بهتر است لااقل موارد محدودی را رعایت کنید. مورد اول آنکه به هیچ عنوان تماسی با ماشین‌های پارک شده نداشته باشید. به آینه یا بدنه هر کدام که باشد نه تنها در جا آزمون را رد می‌شوید بلکه دردسرهای بعدی را نیز به جان می‌خرید. هنگام پارک دوبل راهنما فراموش نشود. هنگام پارک دوبل خاموش نکنید. به جدول برخورد نکنید. این موارد را حتی در صورتی که مهارت بالایی در پارک دوبل نداشته باشید نیز می‌توانید رعایت کنید.

📢هنرجوی گرامی پیشنهاد تست درایو به شما حتما قبل از شرکت در آزمون شهری فیلم پارک دوبل را از لینک زیر مشاهده نمایید:

👈آموزش پارک دوبل

👮🏻در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته ششم:
در دام افسر نیوفتید
بدون شک در مواردی افسر به شما خواهد گفت که روبروی پارکینگ خانه یا زیر تابلو توقف ممنوع، ماشین را نگه دارید، اگر بدون اشاره به ممنوع بودن توقف در محل به حرف افسر گوش کنید نمره منفی را گرفته‌اید! افسر در حال آزمون گرفتن از شماست بنابراین حواستان باشد که در دام او نیوفتید. حتما به نشانه‌های توقف ممنوع دقت کنید. در هنگام توقف راهنما فراموش نشود و آینه را چک کنید. اگر آینه را خوب بررسی نکنید و ماشین پشت سر شما با صدای بوق اعتراض کند، افسر نمره منفی بابت عدم توجه به آینه را برایتان ثبت می‌کند. اگر جایی که دور ممنوع است گفت دور بزنید، اگر در کوچه ورود ممنوع خواست بپیچید یا از چراغ عبور کنید، در حال امتحان کردن شماست. هشیار باشید. افسر منطقه مورد آزمون را قدم به قدم می‌شناسد.

👮🏻در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته هفتم :

حواستان به حق تقدم‌ها باشد
فرعی به اصلی و میدان، در این موارد بسیار هشیار باشید. حتی ممکن است افسر از شما در این مورد سوال کند. با تمرکز به سوال پاسخ دهید. برخی تصور می‎کنند که مباحث آیین نامه در امتحان عملی به کار نمی‌آید. این تصور اشتباه است. افسر اجازه دارد در مورد آیین نامه نیز شما را بیازماید و باید سربلند بیرون بیایید. در واقع تسلط بر قوانین باید پیش از آزمون عملی ایجاد شده باشد و در صورتی که نتوانید سوالات حق تقدم را پاسخ دهید تاثیر زیادی بر نظر افسر خواهد داشت.

👮🏻در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته هشتم:
شما اجازه دارید اشتباه کنید
به غیر از اشتباهات خطر ساز، سایر اشتباهات شما ممکن باعث رد شدن نشود. افرادی هستند که با یک اشتباه توانستند از آزمون عملی سربلند بیرون بیایند. افسر تمامی جوانب را می‎سنجد بنابراین وظیفه شما این است که در گام اول اشتباه نکنید و در گام دوم اگر هم اشتباه کردید بتوانید ادامه آزمون را بدون اشتباه تمام کنید. اغلب افراد با اشتباه اول دست و پای خود را گم می‌کنند و پشت سر هم اشتباه می‌کنند. باید بتوانید اعصاب خود را تحت کنترل داشته باشید. اعتماد به نفس خود را از دست ندهید و بدون استرس به کار خود ادامه دهید.

👮🏻در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته نهم:
اصول دنده عقب را رعایت کنید
حواستان باشد که ممکن است طی آزمون یا برای پارک مجبور باشید دنده عقب بگیرید. حتما دستتان را پشت صندلی افسر بگذارید و بچرخید. برخی افراد برای دنده عقب تنها از آینه به پشت نگاه می‌کنند. شاید از شرایط پشت آگاهی کامل داشته باشید و نیازی به چرخیدن کامل به عقب نباشد اما یادتان نرود شما در حال آزمون دادن هستید و افسر به دنبال کارهای اشتباه شماست. پس همه چیز را طبق اصول انجام دهید.

دلایل رد شدن در ازمون رانندگی

دلایل رد شدن در ازمون رانندگی

👮🏻در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته دهم:
خوش اخلاق باشید
نکته دهم و نکته آخر تعامل شما با افسر است. به هر ترتیب آزمون عملی توسط عامل انسانی گرفته می‌شود و اوست که می‌تواند شما را قبول یا رد اعلام کند. از نظر برخورد و اخلاق حواستان به همه چیز باشد. بدانید که غرور زیاد کار دستتان می‌دهد. افسر برای رانندگانی که ادعای زیادی دارند و مغرور هستند سختگیری بیش‌تری می‌کند. بهتر است حالت یک راننده تازه کار را داشته باشید اما کاملا تسلط خود را حفظ کنید. افسرها با راننده‌های تازه‌کار دقیق و مسلط بهتر کنار می‌آیند.

👮🏻در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم ؟ ( روز پیش از آزمون )
سد بزرگ پیش پای شما استرس است. برای برداشتن این سد دستورالعمل زیر را در نظر بگیرید:
۱- اول آنکه تا جایی که می‌توانید به تسلط و مهارت خود بیفزایید. بدانید که کارهایی که بر آن مسلط هستید استرس کمتری در شما ایجاد می‌کند.
۲- دوم به شرایط ذهن شما باز می‌گردد. اگر همواره مشکل استرس را در خود داشته‌اید از راهکارهای کلی برای کنترل آن استفاده کنید. نوشیدنی آرامش بخش، آدامس یا موسیقی می‌تواند شرایط را براتان راحتتر کند. حواستان به خواب کافی باشد.
۳- سومین توصیه بازسازی شرایط آزمون است. یکی از بهترین کارهایی که برای کنترل استرس می‌شود انجام داد آن است که چندین بار خود را در شرایط آزمون قرار دهید. همه چیز را برای خود شبیه سازی کنید. بارها صندلی و آینه را تنظیم کنید. بارها راهنما زدن را تمرین کنید. بارها پارک دوبل و دور زدن را تمرین کنید. به این ترتیب حتی روز آزمون در شرایط فشار و استرس می‌توانید کارهای روتین را انجام دهید و زمانی که کارهای اول را به خوبی انجام دهید به مرور استرس شما کاهش خواهد یافت.
۴- از اشتباه نترسید. نهایت قرار است در آزمون رد شوید، فاجعه اتفاق نمی‌افتد. با اولین اشتباه دنیا به آخر نمی‌رسد، اگر در حین آزمون اشتباه کردید با خود بگویید که هنوز فرصت دارید و حتی اگر این آزمون موفق نشوید هم باز می‌توانید مجدد آزمون دهید. بخشی از استرس مربوط به فکرهای منفی است. فکرهای منفی را از خود دور کنید.

📢

بیشتر بخوانید:  صکادرات در رانندگی چیست

👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆

صکادرات چیست

صکادرات چیست

👩 🧑نظرات کاربران تست درایو درباره آزمون شهری:

کاربری به نام یگانه می گوید:

سلام:

📝بچه راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی میدونید چیه؟ شاید باورتون نشه من خودم تست کردم جواب داد خیلی راحت اولین کاری که روز امتحان شهری باید انجام بدید اینکه خونسردی خودتون و حفظ کنید استرس نگرید، همین استرس کار دستتون میده حتی اگر به ماشین مسلط باشید همین استری در آزمون شهری پیش افسر بفهمه استرس دارید اذیتتون میکنه، حتما و حتما و بازم میگم حتما باتون کلا روی کلاچ باشه خدا رو شکر همه ماشین ها داغونن هیچ کدوم کلاچ درستی ندارن حتما قلق گیری کلاچ و انجام بدید به این صورت که به صورت نیم کلاچ و آروم آروم پاتون و از روی کلاچ بردارید تا ماشین خاموش نشه بعضی افسرا اگه ماشین خاموش بشه ارفاق میکنن بعضی ها ارفاق نمیکنه اگه خوش شانس باشید و ماشین و خاموش کنید اگه چی بشه بهتون ارفاق کنه، پارک دوبل و خوب یاد بگیرید به نکته های انحرافی افسر توجه نکنید مثلا روی خط ممتد اگر گفت سبقت بگیرید یا دور بزنید یه همچین چیزایی به هیچ وج انجام ندید انشالله همه قبول بشید البته من قبول شدم بعد از قبولی در آزمون شهری باید برید سایت پست ببینید گواهینامه متون کی میاد.


کاربری به نام محسن میگوید:

📝سلام به همه هنرجویان گرامی من خودم ۵ بار در آزمون شهری شرکت کردم بنا به تجربه خودم نظرمو میگم دلایل رد شدن در ازمون رانندگی که برای خود منم اتفاق افتاد استرس زیاد بود جوری استرس گرفتم که اصلا حرفهای سرهنگ و نمیشنیدم حتما قبل از آزمون شهری از این دم نوش هایی که استرس و کم میکنه بنوشید، یکی دیگه از دلایل رد شدن در ازمون رانندگی که اکثر هنرجویان هم همین اشتباه و داشتن وقفه ای که بین آزمون آیین نامه اصلی و آزمون شهری می افته، این باعث می شه نکته ها و مواردی که مربی بهمون گفته فراموش کنیم من خودم پارک دوبل و کلا یادم رفت مجبور شدم برم دوباره پارک دوبل کار کنم، حتما حواستون به دنده ماشین و کلاچ ماشین باشه نیم کلاچ حرکت کنید پاتونو یهو از روی کلاچ برندارید که ماشین خاموش بشه و بهونه بشه برای افسر ردتون کنه.


کاربری به نام سعید از همدان میگوید:

📝دوستان هنرجو سلام امیدوارم تا این لحظه که نظر بنده را میخونید در آزمون شهری قبول شده باشید از اشتباهات رایج در ازمون رانندگی به نظر شخص بنده عدم تسلط کافی هنرجویان به ماشین است از آنجایی که اکثر آموزشگاه ها از ماشین پراید به عنوان امتحان در روز آزمون شهری استفاده میکنند و خوشبختانه یا متاسفانه بیشتر ماشین ها فرسوده و دارای مشکل فنی هستند از این رو هنرجو تسلط کافی به ماشین را نداشته و اتفاقی که می افتد این است که ماشین خاموش می شود، یا در موقع پارک دوبل کنترل ماشین سخت می شود من خودم سه مرتبه در آزمون شهری همین مشکل و داشتم خدا رو شکر سرهنگ زیاد حساس به ۳۰ سانت بودن فاصله ماشین با جدول نبود فقط از اینکه ماشین خاموش میشد هی گیر میداد، به هر حال خواستم اینجا نظر بدم که دوستان بیشتر تمرین کنن مخصوصا به کلاچ ماشین توجه داشته باشید.


کاربری به نام سیامک می گوید:

📝سلام به همه من یه پیشنهادی دارم برای رفع استرس در آزمون رانندگی خیلی راحت قبل از رفتن به آزمون شهری دمنوش گل گاو زبان بخورید معجزه میکنه، البته یه قرصی هم هست که بچه ها قبل از آزمون افسر می انداختن اسم شو الان دقیقا یادم نیست، من خودم مشکلی که داشتم پارک دوبل بود و البته اینکه پیش سرهنگ خیلی استرس می گرفتم جوری که پاهام مال خودم نبود، پارک دوبل و رفتم تمرین کردم یه چند تا فیلم آموزش پارک دوبل دیدم با پراید دوستم چند بار تمرین کردم قشنگ یاد گرفتم، فقط مراقب استرس تون باشید حتی اگر به ماشین مسلط باشید استرس داشته باشید امتحان شهری رو خراب میکنید.


کاربری به نام نیلوفر می گوید:

📝سلام وقت بخیر، من یک ماه پیش آزمون شهری راهنمایی  رانندگی داشتم قبلش ۶ بار رشدم دیگه میخواستم بی خیال گواهینامه رانندگی بشم من خودم بیشتر استرسی که داشتم باعث می شد آزمون و خراب کنم و سرهنگ بهم میگفت برو پایین، بچه ها مربیم بهم گفت اگر سه مرتبه ماشین و خاموش کنی سرهنگ می تونه بهت ارفاق کنه ولی من در آزمون دومم بود یکبار ماشین خاموش شد سرهنگ گفت برو پایین، همه راه ها رو تست کردم دوستم گفت برو قرص ضد استرس برای امتحان رانندگی از داروخونه بگیر بنداز الان اسمش و یادم نیست ولی خیلی تاثیر داشت این قرص استرس مو خیلی کم کرد، دومین اشتباهم پارک دوبل بود که فاصله ماشین از کنار جدول خیلی زیاد میشد که حتما بهتون توصیه میکنم اگر پارک دوبل و اصول شو نمیدونید حتما برید پیش مربی آموزشگاه روش درست پارک دوبل یاد بگیرید، موقع پارک دوبل اول اینکه وقتی کنار ماشین بغل هستید فاصله تون باید ۵۰ سانت باشه کم باشه پارک دوبل تون خراب میشه، بیشتر باشه فاصله تون با جدول بیشتر میشه انشالله همه دوستان آزمون شهری رو قبول بشن.


کاربری به نام سهیل می گوید:

📝بچه ها من  تجربه آزمون شهری خودمو بهتون میگم اکثر بچه ها مشکل پارک دوبل دارند بین بچه ها بودن کسانی که پارک دوبل و بلد بودن منتهی لم ماشین سرهنگ دستشون نبود پارک دوبل و خراب میکردند، من خودم پارک دوبل و خراب کردم البته بار اول حواسم نبود سپر ماشین خورد به ماشین کناری سرهنگ گفت برو پایین، برای اینکه پارک دوبل تون خوب در بیاد کنار ماشین بغلی ماشین و نگه دارید اندازه نصف دست یعنی از آرنج تا نوک انگشتاتون سعی کنید فاصله رو زیاد نکنید و کمم نکنید فرمان ماشین و کامل به سمت شاگرد بشکونید میایید عقب از شیشه سه گوش ماشین چراغ عقب ماشین کناری رو دید فرمان و به سمت راننده بشکونید فاصله با ماشین جلویی باید جوری باشه چراغ های ماشین جلویی باید دیده بشه، امیدوارم از این راهنمای قبولی در آزمون شهری رانندگی استفاده کنید و راحت قبول بشید.

راهنمای قبولی در آزمون شهری رانندگی


کاربری به نام شیدا می گوید:

📝دوستان برای قبولی در آزمون عملی شهری رعایت چند نکته خیلی مهمه که بهتون میگم

۱- وقتی نشسین داخل ماشین کاملا خون سرد باشید و صندلی و آینه ها را با توجه به فیزیک خودتون تنظیم کنید.

۲- به حرف افسر آزمون گیرنده خوب گوش کنید حرکت اضافه ای نکنید.

۳- حتما دنده ماشین و چک کنید و مطمئن شوید که دنده ماشین در وضعیت خلاص باشد.

۴- حواستون باشه که ماشینه روش و دوباره استارت نزنید خودم این مورد و چند بار در آزمون شهری دیدم که هنرجوها ماشین روشن و استارت زدن.

۵- اگر توی پارک دوبل مشکل دارید حتما خوب تمرین کنید چراکه برای افسر آزمون گیرنده پارک دوبل خوب مساوی است با قبولی شما.

۶- حتما کمربند ایمنی را ببندید بعد از اینکه استارت زدید و ماشین روشن شد کمربند ایمنی را ببندید.

یک نکته دوستانی که در آزمون شهری قبول شده اند بعد از قبولی امتحان شهری نیازی نیست برای مطلع شدن از صدور گواهینامه به آموزشگاه مراجعه کنید کافی است در گوگل سرچ کنید گواهینامه کی صادر می شود وارد سایت شوید و با وارد کردن اطلاعات خواسته شده از تاریخ صدور گواهینامه رانندگی مطلع شوید.

امیدوارم مفید واقع شده باشه موفق باشد


کاربی به نام یکتا از گرگان می گوید:

📝سلام من امتحان شهری همش رد میشم واقعا نمی دونم دیگه باید چیکار کنم کلی تمرین میکنم میرم امتحان شهری یا ماشین و خاموش میکنم یا پارک دوبل و خراب میکنم وقتی سرهنگ چیزی ازم میخواد که انجام بدم استرس شدید میگیرم، چند بارم رفتم پیش مربی تمرین کردم وقتی خودم تنهایی میشینم پشت فرمان خیلی عالی هستم حتی همسرم بهم میگه تو از من خیلی بهتر رانندگی میکنی نمی دونم چرا پیش سرهنگ خراب میکنم، ۹ بار رفتم امتحان شهری رد شدم ولی این دفعه کلی تمرین کردم چهارشنبه قرار برم امتحان شهری انشالله که این بار قبول میشم برام دعا کنید ممنون. راستی بچه ها پارک سنگچین به این صورت است که باید به صورت ال ماشین و پارک کنیم دیگه درسته؟

امتحان شهری رانندگی

امتحان شهری رانندگی


کاربری به نام نسیم می گوید:

📝سلام به همه من دیروز امتحان شهری داشتم خدا رو شکر قبول شدم آزمون آیین نامه مقدماتی و اصلی رو هم با کمک آزمون های خوب سایت تست درایو خیلی راحت قبول شدم یه بار امتحان شهری رو افتادم رفتم پیش مربی و خوب تمرین کردم چند نکته بسیار مهم درباره پارک دوبل بهم گفت خیلی کاربردی بود البته من بیشتر از هر چیزی استرس شدید میگرفتم پیش افسر دوستم بهم گفت برو داروخونه بگو قرص ضد استرس میخوام یه دونه از این قرص ضد استرس انداختم خیلی اعتماد به نفس رفت بالا دیگه اصلا استرس نداشتم پیش سرهنگ وقعا بگم قرص ضد استرس برای امتحان رانندگی لازمه من خودم تجربه کردم خلاصه که قبول شدم و خیلی حس خوبی بود درسته که هنوز گواهینامه ام دستم نرسیده و شنیدم که بین ۴۰ تا ۶۰ روز زمان میبره ولی همین که گواهینامه رو گرفتم تونستم قبول بشم واقعا خوشحالم امیدوارم همتون خیلی راحت قبول بشید.


کاربری به نام پونه می گوید:

📝سلام من بالاخره بعد از ۵ بار امتحان شهری قبول شدم دیگه داشت آبروم می رفت پیش دوستام اونا قبول شدن ولی من نه، آخرین آزمونی که دادم افسر خیلی ازم تعریف کرد گفت همه چی رو عالی انجام دادی، به نظر من از اشتباهات ازمون عملی رانندگی که خیلی از بچه ها اصلا بهش توجه نمی کنن نبستن کمربنده مثلا سرهنگ وقتی من بار دوم اول کمربند و بستم بعد ماشین و روشن کردم ردم کرد، یکی اینه یکی هم این که خیلی از بچه ها کلی تمرین کرده بودن و متاسفانه روز آزمون شهری پیش سرهنگ استرس شدید میگرفتن طوری که هرچی سرهنگ ازشون میخواست انجام بدن نمی شنویدن من خودمم استرس داشتم ولی استرس روز اول آزمونم بود بعد اون کاملا استرسم از بین رفت، در کل یه استرس و سعی کنید نداشته باشید و یکی اینکه پارک دوبل و درست انجام بدید امیدوارم همه بچه ها قبول بشن خیلی حس خوبیه قبولی.


کاربری به نام رسول می گوید:

📝سلام بچه ها من هفته پیش امتحان شهری داشتم افسرم خیلی گیر بود به همه چی اهمیت میداد همه بچه ها رو رد کرد فقط من قبول شدم هنرجوها میگفتن تو پارتی داشتی با سرهنگ اصلانم این جوری نبود من به حرفهای مربیم خوب گوش دادم و کلی تمرین کردم پارک دوبل و خیلی عالی انجام میدم به صکادرات حواستون باشه صکادرت درست نیست صادرکات درسته من خودم کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی رو خوندم طبق توضیحاتی که داده صکادرات میشه ولی مربیم گفت الان دیگه قانون عوض شده اول باید صندلی ماشین و تنظیم کنید بعد آیینه ها رو بعد دنده رو خلاص کنید بعد ماشین و روشن کنید بعد کمربند و ببنید.

امتحان شهری

امتحان شهری

مطالب مرتبط : آموزش رانندگی عملی

به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 417 Average: 2.9]
هنرجوی گرامی لطفا از طریق شبکه های اجتماعی زیر تست درایو را به دوستانتان معرفی کنید

34
یک پاسخ بنویسید

avatar
24 نظرات
10 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
25 نویسندگان دیدگاه
پگاهFaezeآرمانالهامگلی آخرین نویسندگان دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین
اطلاع رسانی کن
پگاه
مهمان
پگاه

ضمنا تو‌ آیین نامه جدید به این ترتیب عمل کنید که کمربند بعد از روشن کردن انجام بشه، ابتدا صندلی بعد آیینه، دنده خلاص، کلاچ بگیرید روشن کنید، کمربند، دنده ۱، راهنما، کنترل آیینه، ترمز دستی و حرکت، قبل از حرکت ترمز پایی رو‌هم چک کنید یا قبل از روشن کردن، چک کنید خیلی بهتره، بعضی افسرا حساس هستن.
موفق باشید

پگاه
مهمان
پگاه

سلام، من‌ خودم قبل ازمون شهر خیلی نیاز به تجربیات دیگران داشتم و حالا که خودم خدارو شکر قبول شدم گفتم برای دوستان دیگه بنویسم تا استفاده کنن، من بار سوم در آزمون شهری قبول شدم، بار اول نفر اول بودم تا راه افتادم گفت برو ۲، بلافاصله گفت دوبل پارک کن، دوبلم با جوب ۵۰ سانتی حدودا فاصله داشت که گفت خوبه اما با دنده عقب کم کن فاصله رو که خوب انجام ندادم و موقع دنده عقب راهنما نزدم، خلاصه ردم کرد، اما به نظرم اینکه میگن دفعه اول رد میکنن الکیه میشه قبول شد، دفعه دوم افسر… ادامه مطلب »

Faeze
مهمان
Faeze

من توشهرو دفعه اول قبول شدم😍😎

الهام
مهمان
الهام

سلام دوستان، میخوام تجربه شخصیم از آزمون عملی رو براتون بنویسم، اول اینکه باید افسر رو قلق گیری کنین، اینجوری که نفر سوم آزمون بدین. تو آزمون من نفر اون دیر پارک میکرد و رد شد فهمیدم افسر حساسه به اینکه به محض دادن دستور عملیش کنیم، نفر دوم راهنما نمیزد یا دیر میزد، افسر گفت راهنما صلاح رانندس و ردش کرد. نوبت به من رسید و بعداز صاکدپرات راهنما زدم و خروج از پارک سی درجه و حرکت به محض حرکت دوبل خواست، تمیز دراوردم براش، چرخ به چرخ و دنده عقب و خروج از پارک و فورا دور… ادامه مطلب »

لیلا
مهمان
لیلا

سلام
بچه ها من گیج شدم بالاخر ه صکادرات درسته یا صادراکت دوستم میگه صکادرات درسته یعنی تنظیم صندلی، بستن کمربند، تنظیم آینه ها، خلاص کردن دنده، روشن کردن ماشین، خوابوند ترمز دستی، مربیم میگه این شکلیه تنظیم صندلی ماشین، تنظیم آینه ها، خلاص کردن دنده ماشین، زدن راهنما، بستن کمربند، خوابوند ترمز دستی لطفا بگید کدوم درسته یکی منو راهنمایی کنه

دوست شما
مهمان
دوست شما

سلام ۱ صندلی ۲ آینه ها۳ دنده خلاص۴روشن۵کمربند۶راهنما ۷ دنده یک۸ترمز دستی

گلی
مهمان
گلی

سلام صادرکات : صندلی ،آینه ی جلویی ،دنده ی خلاص،روشن کردن،کمربند،آینه های بغل ،ترمز دستی

میهن دوست
مهمان
میهن دوست

سلام دوستان عزیز چند روز پیش برای پرداخت ۱۰۰۰۰ریال مردودی امتحان شهری به بانک رفتم .صندلی ها پر بودند.برای نشستن به بیمارستان کنار بانک رفتم .واقعا خدا را شکر بیمار نیستیم هر چند ۵ مرتبه است که رد شدم.

بنده خدا
مهمان
بنده خدا

سلامی گرم خدمت تمام هموطنان عزیزم .برای قرار دادن اتومبیل بین ۲ دو اتومبیل دیگر همیشه به فاصله ی بین گلگیر و لبه آسفالت توجه داشته باشید .که ۵۰سانتی متر باشد{در مرحله ۲}اگر شیب خیابان به سمت پایین باشد فاصله از ۵۰ بیشتر باشد بهتر است زیرا خود شیب پایین. باعث پایین رفتن اتومبیل میشود که خطر کوباندن به جدول پیش می آید.در صورتی که به مماس بودن دسته در عقب راننده با سر جدول توجه کنید گاهی اوقات جدول کوتاه بلند است و گاهی خیابان شیب دارد و خود باعث برخورد با جدول میشود. موفق باشید .خدا نگه دار

دوستار ایران
مهمان
دوستار ایران

سلام .در صورتی که هنگام گرفتن ترمز به سمت جلو متمایل میشوید.کلاج را ۲ثانیه زودتر فشار دهید .سپس ترمز را نرم فشار دهید.اگر کلاج را دیر تر فشار دهید آنگاه برای به موقع ایستادن لازم است ترمز را به شدت فشار دهید.که به سمت جلو میروید.

سحر
مهمان
سحر

سلام
بچه ها کسی میتونه به من صکادرات و شرح بده البته من صکادرات و کامل بلدم و هیچ مشکلی ندارم متاسفانه امروز امتحان شهری داشتم الکی رد شدم دوستم میگه صکادرات و رعایت نکردی یعنی اول باید ماشین و روشن کنی بعد کمربند و ببندی واقعا این جوریه؟؟؟

دوست شما
مهمان
دوست شما

سلام دوست گرامی .بله اول اتومبیل را روشن کنید سپس کمربند ببندید.

آرمان
مهمان
آرمان

دوست عزیز : ۱_ تنظیم صندلی ۲_تنطیم ایینه ۳_ بستن کمربند ۴_خلاصی دنده ۵_روشن کردن ماشین ۶_ زدن راهنما ۷_ کنترل مسیر ۸_عوض کردن دنده ۹_خوابوندن دستی ۱۰_کنترل و خارج شدن از پارک

معین
مهمان
معین

بعد از ۴ بار افتادن بلاخره آزمون شهری رو قبول شدم. واقعا دیگه خسته شده بودم. مربیم می گفت تو که مشکلی نداری چرا هی رد میشی؟! استرس. مشکلم فقط استرس شدید بود. به محضنشستن کنار افسر دست و پام قفل می کرد و نمی فهمیدم چیکار میکنم! توصیه میکنم غیر از حق تقدم ها و ایست ممنوع ها و این چیزها که برای گمراه کردن شماست در بقیه موارد مثل موقع پارک دوبل و دور دو فرمون به حرف افسر گوش بدین. حتی اگه خلاف آموزش هایی که دیدین بود. مثلا میگه سریع دور بزن در صورتی که حرکت… ادامه مطلب »

مرضیه بیدگلی
مهمان
مرضیه بیدگلی

با عرض سلامی مجدد یادمان باشد امتحان امتحان تا قبولی. هنگامی که افسر دستور پارک دادند اگر به اندازه ۳ اتومبیل از جلو و عقب با تقاطع فاصله داشتیم حتما اجازه بگیریم.

بیدگلی
مهمان
بیدگلی

سلام وقت بخیر در صورتی که قبل از شما کسی دور دو فرمان را ناقص انجام داده بود طبق عادت پس از روشن کردن دنده یک نروید دنده را عقب کنید برای اینکه متوجه شوید دنده خلاص است یا نه به موازی بودن آن با ترمز دستی نگاه میکنید مراقب باشید دنده ۳ نباشد و خوب تکان بخورد فاصله ای که برای پارک دوبل با اتومبیل کناری لازم است به اندازه ۳ آینه میباشد

حمیرا
مهمان
حمیرا

سلام
بچه ها تو رو خدا اگر نکته خیلی مهم نکته کلیدی اگه بلدین برای امتحان شهری بگید من نمیدونم چرا نمی تونم قبول بشم ۷ باره که رد میشم همش ماشین و خاموش میکنم پارک دوبل و بلدم بخدا ولی ماشین خاموش میشه دیگه استرس میگیرم تو رو خدا کمکم کنید

پگاه
مهمان
پگاه

سلام امتحان ایین نامه را بدون غلط قبول شدم ولی امتحان شهری رو خراب کردم خیلی ناراحتم سرهنگ خیلی گیر بود به سختی تونستم پارک دوبل و انجام بدم نمی دونم چرا بهم گفت برو پایین هر چی بهش التماس کردم تو رو خدا یه بار دیگه گفت نه

رامین
مهمان
رامین

سلام شب همه دوستان به خیر و شادی
دوستان من فردا آزمون شهری دارم چه نکاتی رو باید رعایت کنم پارک دوبلم افتضاحه اصلا بلد نیستم پیش افسرم میشینم شدید استرس میگیرم زیاد هول میشم لطفا بگید چیکار کنم

حسین
مهمان
حسین

آقا رامین گل مهمترین چیزی که توی آزمون شهری باید بلد باشی همین پارک دوبله اگه بلد نیستی نرو اول برو یاد بگیر از من گفتن پارک دوبل و بلد باشی افسر دو دستی گواهینامه رو تقدیمت میکنه

مهدی
مهمان
مهدی

من همه امتحانارو باراول قبول شدم ایین نامه مقدماتی اصلی شهر .تو امتحان شهر استرستونو کنترل کنید منکه چندین سال رانندگی میکردم بازم استرس داشتم واقعا بده مهمترین نکته هم همینه بقیش خودش درست میشه

شقایق
مهمان
شقایق

سلام بچه ها تو روخدا کمک کنید من امروز امتحان شهری دارم اول باید کمربند و ببندم بعد ماشین و روشن کنم؟ آینه ها رو کی باید تنظیم کنم مهم نیست

ترنم
مهمان
ترنم

امروز امتحان شهری رو خراب کردم خیلی حالم بده دارم دیونه میشم خیلی تمرین کرده بودم نمیدونم چرا ماشین هی خاموش میشد استرس شدید گرفتم

سوگند
مهمان
سوگند

سلام من مشکلم فقط پارک دوبله و اینکه دست فرمانم عالیه تا به الان توی ازمون ها ی شهری که دادم ماشین و خاموش نکردم هر کاری میکنم پارک دوبل و نمی تونم یاد بگیرم بهم کمک کنید

نیما
مهمان
نیما

سلام
مهم ترین چیز تو رانندگی از لحاظ افسر پارک دوبل هست چرا که تسلط طرف رو بر روی کلاچ مشخص میکنه واینکه تسلط بر کلاچ ونیم کلاچ یعنی تسلط کامل بر رانندگی.

ساناز
مهمان
ساناز

من ۶ بار تا حالا امتحان شهری دادم قبول نشدم.وای خیلی ناراحتم همه ی اعتماد به نفسم ازم گرفته شده توروخدا دعام کنید هفته ی دیگه قبول شم.

لیدا
مهمان
لیدا

سلام
کسی میدونی اگر بخواهم از یک آموزشگاه شکایت کنم کجا باید مراجعه کنم؟ الان بار هفتومه افسر اموزشگاه الکی منو رد میکنه نمیتونم ثابت کنم ولی بهم نظر داره خواهشنا راهنمای کنید

نیما
مهمان
نیما

سلام
اینی که شما گفتین اولا افسرهای اموزشگاه همیشه یه نفر نیستن ومعمولا در چرخشن و سه چهار هفته طول میکشه تا همون افسر اولیه که بهاش امتحان دادی نوبتش بشه ، بعدش هم با این حساب احتمالا تمام افسرها ی اون آموزشگاه بهت نظر دارن، توصیه ای که بهت دارم اینه بجای این حرفها یکم تمرینتو بیشتر کن و استرس رو از خودت دور کن اینحوری احتمال قبولیت بیشتر هست.
واینکه خیلی ها هم مثل شما هستن که بیش از هفت هشت بار رد شدن ولی هرگز از این قبیل بهونه ها نمیارن.

Mhm
مهمان
Mhm

خوب یه مقدار درست لباس بپوشید که بهتون نظر نداشته باشه

مرتضی
مهمان
مرتضی

سلام وقت بخیر
دوستان من هفته پیش امتحان شهری داشتم روز چهارشنبه این افسر عوضی باهام لج کرد گفت برو پایین هر چی بهش التماس کردم گفتم من سرکار میرم نمیتونم هی بیام امتحان بدم قبول نکردم میگفت کمربند و اشتباه بستی اول باید ماشین و روشن کنی بعد کمربند ببندی من پارک دوبل و اینقدر تمرین کردم سنگ چین و تمرین کردم چه فرقی میکنه آخه کمربند و اول ببندیم یا بعدا دیگه نمیدونن چه بهانه ای بیارن

حسام
مهمان
حسام

سلام ودرود تجربه خودم رو ازرانندگی عملی با افسر میخام براتون بگم من دوبار امتحان دادم بار اول رد شدم وحتی افسر هم برام کلاس دوساعت نوشت راستش خیلی تو هم بودم عصبی بودم ودلیل اینکه رد هم شدم رو خودم استرس میدونم بار دوم که امروز سه شنبه ۲۴مهر ماه باشه حتی یک ایرادنداشتم وبه راحتی قبول شدم سوار ماشین شدم بترتیب صندلی وآینه و کمربند بعدم یکم باترمز ور رفتم بعدم پامو گذاشتم رو کلاچ و خلاص کردم دنده ماشین رو ،و روشن کردم و زدم دنده یک و ترمز دستی رو کشیدم و راهنمای چپ رو زدم… ادامه مطلب »

سحر
مهمان
سحر

سلام . ببخشید این جلسات تمرینی که افسر بعد از آزمون می نویسه که بریم اجباری هست یا اینکه اگه نریم مشکلی پیش میاد؟ میشه لطفا اگه کسی می دونه جواب بده ممنون😢

ساغر
مهمان
ساغر

اره عزیزم اجباریه متاسفانه

سولماز
مهمان
سولماز

من خیلی خوب رفتم ولي چون آزمون اول بود افسره ردم کرد و برام يه جلسه اضافه نوشت!!!! بعدا باهاش حرف زدم این جلسه رو ننویسه برا همین یه جلسه مو کنسل کرد.
به خود افسر بگو برات ننویسه. اگه بنويسه حتما باید بری
دعا کنید منم قبول شم.
کلی افسره رو لعنت کردم ایشالا سرطان بگیره بميره الکی ردم کرد هیچ مشکلی نداشتم