در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – راهکار تست درایو

قبولی در ازمون افسر

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – راهکار تست درایو

باسلام خدمت هنرجویان گرامی وب سایت تست درایو;

امروز در این پست قصد داریم شما عزیزان را با نکات مهم و کلیدی آزمون شهری آشنا کنیم، بسیاری از هنرجویان متاسفانه در اولین جلسه از آزمون شهری موفق نمی شوند این آزمون را سپری کنند، امروز در این مقاله یاد میگیرید که چگونه برای بار اول از پس آزمون عملی یا آزمون شهری رانندگی بر بیایید، لطفا با ما همراه شوید.

 

آزمون شهری رانندگی

آزمون شهری رانندگی

فیلم آموزش رانندگی

پس از مدت‌ها تمرین و گذراندن مراحل گوناگون نوبت به آزمون عملی می‌رسد. این آزمون برای بسیاری از هنرجویان سخت‌ترین مرحله است. مرحله‌ای پر استرس که دلیل استرس بالای آن نیز عدم آگاهی از شرایطی است که قرار است اتفاق بیوفتد. بهترین راه برای مقابله با استرس آزمون عملی شبیه سازی تمامی شرایط است. سعی کنید هر جلسه تمرین خود را مطابق آنچه قرار است اتفاق بیوفتد تنظیم کنید. اولین سوال هنرجویان این است: در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم ؟
برای قبولی در آزمون عملی باید بدانید که چه نکاتی برای افسر حائز اهمیت است. باید بدانید که قرار است آزمون به چه سمتی پیش رود و باید بدانید که آزمون از چه فاکتورهایی تشکیل شده است. نکات زیر را در نظر بگیرید:

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم؟ – نکته اول:

آزمون شهری رانندگی

آزمون شهری رانندگی

?جزئیات را فراموش نکنید
✅تنظیم صندلی، تنظیم آینه، راهنما
برای دید کافی باید صندلی تنظیم باشد. در صورتی که برای تنظیم صندلی حوصله به خرج ندهید تسلط کافی بر روی پدال‌ها نخواهید داشت. هر سه آینه باید طبق دید شما تنظیم شود. پیش از استارت زدن این دو مورد را کنترل کنید. کمربند فراموش نشود، ترمز دستی فراموش نشود، و اما راهنما نکته اساسی است.
زمان راه افتادن آنقدر موارد مختلفی را باید بررسی کنید که ممکن است راهنما زدن را فراموش کنید. بسیاری از هنرجویان در همان گام اول با نزدن راهنما تمام امتحان را خراب می‌کنند. اگر قرار است باایستید، دور بزنید، بپیچید و هر تغییر جهتی که اعمال می‌کنید، راهنما را فراموش نکنید.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم ؟ – نکته دوم:

نکات مهم و کلیدی آزمون شهری

نکات مهم و کلیدی آزمون شهری

✅ حواستان به کلاچ باشد
کافیست به سرعت پا را از روی کلاچ بردارید یا برای دنده عوض کردن تا ته کلاچ را فشار ندهید. چه اتفاقی می‌افتد؟ حرکت‌های ناهنجار ماشین و خاموش کردن و یا صدای ناهنجار همان موردی است که بسیاری از هنرجویان را به آزمون مجدد کشانده. حواستان به کلاچ باشد، بار اول با احتیاط کلاچ را بالا بیاورید تا جای درست کلاچ ماشین آزمون دستتان بیاید. عجله نکنید، دستپاچه نباشید. تا زمانی که فرمان در دست شماست و پای شما روی ترمز است هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته سوم :

نکات مهم آزمون شهری

نکات مهم آزمون شهری

✅نرم رانندگی کنید
ترمز شدید، گاز شدید، حرکت فرمان شدید بسیار مخرب است. سواری ماشین یکی از مهم‌ترین نکات است که افسر به آن توجه می‌کند. کافیست افسر یک بار بر اثر ترمز شدید شما به شیشه جلو متمایل شود. شاید همان لحظه رد نشوید اما مطمئن باشید کارتان در ادامه سخت شده، سواری نرم نشان دهنده تسلط شماست.

 

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته چهارم:

✅خاموش نکنید
حواستان به خاموش نشدن ماشین باشد. در ایست کامل خلاص کنید، همیشه با اندکی فشار دادن گاز جلوی خاموش شدن ماشین را بگیرید. با کلاچ به نحوی کار کنید که ماشین خاموش نشود. بدانید که خاموش کردن ماشین یک نمره منفیست و اگر تکرار شود، در آزمون رد می‎شوید. اکثر موارد خاموش کردن به دلیل استرس زیاد اتفاق می‌افتد. برای کنترل استرس راه‌های موجود را امتحان کنید.

نکته: قبل از شروع به حرکت حتما کلاچ ماشین را کنترل کنید و یا قلق گیری کنید، توصیه هنرجویانی که قبلا در آزمون شهری رانندگی شرکت کرده اند بیشترین خاموشی ماشین در آزمون شهری عدم قلق گیری کلاچ است پس حتما قبل از حرکت کلاچ ماشین را قلق گیری و نیم کلاچ حرکت کنید.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته پنجم :

اشتباهات ازمون عملی رانندگی

اشتباهات ازمون عملی رانندگی

✅دور دو فرمان و پارک دوبل
بر دور دو فرمان و پارک دوبل تسلط داشته باشید. در مورد دور دو فرمان که می‌بایست بدون ایراد بتوانید ماشین را دور بزنید. در این مورد افسر تخفیفی برای شما قائل نمی‌شود، خصوصا آنکه در هنگام جابجایی عملکرد شما خطرساز باشد. اما در مورد پارک دوبل، دراین مورد تمیزی و دقت کار مهم است. اما شاید چند سانت فاصله یا کمی کم تجربگی شما برای افسر قابل چشم پوشی باشد. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم در صورتی که در مورد پارک دوبل اعتماد به نفس خوبی ندارید بهتر است لااقل موارد محدودی را رعایت کنید. مورد اول آنکه به هیچ عنوان تماسی با ماشین‌های پارک شده نداشته باشید. به آینه یا بدنه هر کدام که باشد نه تنها در جا آزمون را رد می‌شوید بلکه دردسرهای بعدی را نیز به جان می‌خرید. هنگام پارک دوبل راهنما فراموش نشود. هنگام پارک دوبل خاموش نکنید. به جدول برخورد نکنید. این موارد را حتی در صورتی که مهارت بالایی در پارک دوبل نداشته باشید نیز می‌توانید رعایت کنید.

هنرجوی گرامی پیشنهاد تست درایو به شما حتما قبل از شرکت در آزمون شهری فیلم پارک دوبل را از لینک زیر مشاهده نمایید:

آموزش پارک دوبل

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته ششم:
در دام افسر نیوفتید
بدون شک در مواردی افسر به شما خواهد گفت که روبروی پارکینگ خانه یا زیر تابلو توقف ممنوع، ماشین را نگه دارید، اگر بدون اشاره به ممنوع بودن توقف در محل به حرف افسر گوش کنید نمره منفی را گرفته‌اید! افسر در حال آزمون گرفتن از شماست بنابراین حواستان باشد که در دام او نیوفتید. حتما به نشانه‌های توقف ممنوع دقت کنید. در هنگام توقف راهنما فراموش نشود و آینه را چک کنید. اگر آینه را خوب بررسی نکنید و ماشین پشت سر شما با صدای بوق اعتراض کند، افسر نمره منفی بابت عدم توجه به آینه را برایتان ثبت می‌کند. اگر جایی که دور ممنوع است گفت دور بزنید، اگر در کوچه ورود ممنوع خواست بپیچید یا از چراغ عبور کنید، در حال امتحان کردن شماست. هشیار باشید. افسر منطقه مورد آزمون را قدم به قدم می‌شناسد.

??در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته هفتم :

حواستان به حق تقدم‌ها باشد
فرعی به اصلی و میدان، در این موارد بسیار هشیار باشید. حتی ممکن است افسر از شما در این مورد سوال کند. با تمرکز به سوال پاسخ دهید. برخی تصور می‎کنند که مباحث آیین نامه در امتحان عملی به کار نمی‌آید. این تصور اشتباه است. افسر اجازه دارد در مورد آیین نامه نیز شما را بیازماید و باید سربلند بیرون بیایید. در واقع تسلط بر قوانین باید پیش از آزمون عملی ایجاد شده باشد و در صورتی که نتوانید سوالات حق تقدم را پاسخ دهید تاثیر زیادی بر نظر افسر خواهد داشت.

توجه داشته باشید در میدان حق تقدم با وسیله ای است که داخل میدان در حال حرکت است.به عبارت ساده تر به هنگام ورود به میدان باید توقف کامل نمود تا خودرو داخل میدان عبور نموده و سپس وارد میدان شویم. این مورد از نظر افسران آزمون گیرنده بسیار پر اهمیت است متاسفانه بسیاری از هنرجویان از این مورد نمره منفی دریافت میکنند.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته هشتم:
شما اجازه دارید اشتباه کنید
به غیر از اشتباهات خطر ساز، سایر اشتباهات شما ممکن باعث رد شدن نشود. افرادی هستند که با یک اشتباه توانستند از آزمون عملی سربلند بیرون بیایند. افسر تمامی جوانب را می‎سنجد بنابراین وظیفه شما این است که در گام اول اشتباه نکنید و در گام دوم اگر هم اشتباه کردید بتوانید ادامه آزمون را بدون اشتباه تمام کنید. اغلب افراد با اشتباه اول دست و پای خود را گم می‌کنند و پشت سر هم اشتباه می‌کنند. باید بتوانید اعصاب خود را تحت کنترل داشته باشید. اعتماد به نفس خود را از دست ندهید و بدون استرس به کار خود ادامه دهید.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته نهم:
✅اصول دنده عقب را رعایت کنید
حواستان باشد که ممکن است طی آزمون یا برای پارک مجبور باشید دنده عقب بگیرید. حتما دستتان را پشت صندلی افسر بگذارید و بچرخید. برخی افراد برای دنده عقب تنها از آینه به پشت نگاه می‌کنند. شاید از شرایط پشت آگاهی کامل داشته باشید و نیازی به چرخیدن کامل به عقب نباشد اما یادتان نرود شما در حال آزمون دادن هستید و افسر به دنبال کارهای اشتباه شماست. پس همه چیز را طبق اصول انجام دهید.

دلایل رد شدن در ازمون رانندگی

دلایل رد شدن در ازمون رانندگی

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته دهم:
✅خوش اخلاق باشید
نکته دهم و نکته آخر تعامل شما با افسر است. به هر ترتیب آزمون عملی توسط عامل انسانی گرفته می‌شود و اوست که می‌تواند شما را قبول یا رد اعلام کند. از نظر برخورد و اخلاق حواستان به همه چیز باشد. بدانید که غرور زیاد کار دستتان می‌دهد. افسر برای رانندگانی که ادعای زیادی دارند و مغرور هستند سختگیری بیش‌تری می‌کند. بهتر است حالت یک راننده تازه کار را داشته باشید اما کاملا تسلط خود را حفظ کنید. افسرها با راننده‌های تازه‌کار دقیق و مسلط بهتر کنار می‌آیند.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم ؟ ( روز پیش از آزمون )
سد بزرگ پیش پای شما استرس است. برای برداشتن این سد دستورالعمل زیر را در نظر بگیرید:
✅۱- اول آنکه تا جایی که می‌توانید به تسلط و مهارت خود بیفزایید. بدانید که کارهایی که بر آن مسلط هستید استرس کمتری در شما ایجاد می‌کند.
✅۲- دوم به شرایط ذهن شما باز می‌گردد. اگر همواره مشکل استرس را در خود داشته‌اید از راهکارهای کلی برای کنترل آن استفاده کنید. نوشیدنی آرامش بخش، آدامس یا موسیقی می‌تواند شرایط را براتان راحتتر کند. حواستان به خواب کافی باشد.
✅۳- سومین توصیه بازسازی شرایط آزمون است. یکی از بهترین کارهایی که برای کنترل استرس می‌شود انجام داد آن است که چندین بار خود را در شرایط آزمون قرار دهید. همه چیز را برای خود شبیه سازی کنید. بارها صندلی و آینه را تنظیم کنید. بارها راهنما زدن را تمرین کنید. بارها پارک دوبل و دور زدن را تمرین کنید. به این ترتیب حتی روز آزمون در شرایط فشار و استرس می‌توانید کارهای روتین را انجام دهید و زمانی که کارهای اول را به خوبی انجام دهید به مرور استرس شما کاهش خواهد یافت.
✅۴- از اشتباه نترسید. نهایت قرار است در آزمون رد شوید، فاجعه اتفاق نمی‌افتد. با اولین اشتباه دنیا به آخر نمی‌رسد، اگر در حین آزمون اشتباه کردید با خود بگویید که هنوز فرصت دارید و حتی اگر این آزمون موفق نشوید هم باز می‌توانید مجدد آزمون دهید. بخشی از استرس مربوط به فکرهای منفی است. فکرهای منفی را از خود دور کنید.

 

بیشتر بخوانید:  صکادرات در رانندگی چیست

صکادرات چیست

صکادرات چیست

نظرات کاربران تست درایو درباره آزمون شهری رانندگی:

کاربری به نام حمید می گوید:

امتحان شهری این کارها را انجام بدید قبولید . پیش افسر تا نشستی افسر میگه حرکت کن اما تو اول صندلی بعد آینه بعد خلاصی دنده بعد روشن کردن بعد کمربندبعد از هر دو آینه ببین که ماشین میاد یا نه . آینه سمت چپ و آینه داخل ماشین . بعد راهنما به چپ و خیلی آرام حرکت کنید . مثلا میگه دور بزن شما اول راهنما بعد زاویه ۳۰ درجه بعد از پنجره نگاه کنید که ماشین میاد یا نه بعد آرام دور بزنید . ببینید جای که از شما امتحان میگیرن جای خلوتیه و ماشین کم رفت و آمد میکنه اما شما باید جوری رفتار کنید که انگار چپ و راست ماشین میاد . دنده عقب اول راهنما بعد کاملا برمیگردید و دست راستتون رو پشت صندلی افسر میزارید . پارک دوبل اول راهنما بعد آرام پشت ماشین ایست میکنید و بادنده یک حرکت میکنید و یه کاپوت از ماشین پارک شده جلوتر ایست میکنید . ببینید افسر میگه دور بزن و اونجا ماشین حرکت نمیکنه اما شما جوری دور بزنید که انگار ماشین میاد .هر حرف افسر یعنی راهنما باید بزنی چون بگه ایست راهنما میخواد بگه دنده عقب راهنما میخواد بگه دور بزن راهنما میخواد پس هر حرف افسر = راهنما . اول پای چپ را داخل ماشین بزارید و آهسته بدنو کج کنید و داخل ماشین بنشینید و فرمان رو بگیرید با دست راست و بنشینید یعنی کمک بگیرید از فرمان ماشین پس ابتدا پای چپ بعد بدن کج بشه بعد موقع نشستن با دست راست از فرمان کمک بگیرید که این روش ماشین سوارهای حرفه ایه . موقع پیاده شدن وقتی که قبول شدید ابتدا با دست راست در را باز کنید و با دست چپ دستگیره را خیلی آرام به جلو فشار دهید به اندازه یه وجب باز کنید در ماشینو و بعد ببینید ماشین میاد یا نه بعد در کامل باز شده و پای راست ابتدا بیرون ببرید و دست راست روی فرمان بزارید و برای بلند شدن از فرمان کمک بگیرید و باسنتون نره سمت افسر به این حالت بلند بشید پا بیرون دست راست رو فرمان و سر بیرون و بلند بشید به حالت سیخ نه به حالت کج که باسن سمت افسر باشه . یه چیز مهم مثلا دو یا سه نفر رو افسر صدا میکنه که بنشینید و امتحان بگیره . ابتدا هیچ موقع از در ماشینی که نباید سوار بشید رو باز نکنید یعنی عقب که میشینی از در سمت خیابون استفاده نکنید . داخل ماشین که شدید سلام بدید و هر اتفاقی افتاد نخندید و یا کاری نکنید موادبانه یه گوشه بنشیتید . وقتی پشت فرمان نشستید باز سلام و وقت بخیر بگید و پوشه خودتون را روی داشبورد بزارید نه دست افسر و زود صتدلی و آینه….. میزون کنید جوری که افسر بفهمه . یکبار ماشین رو خاموش کردید ایراد نداره و هول نشید . یکبار یادتون رفت راهنما بزنید هول نشید فقط ترمز به آهستگی بگیرید نه اینکه پاتون رو بزارید محکم رو ترمز . همیشه واستید تا اونهای که داخل ماشین هستن امتحان بدن و شما آخرین نفر چون هم از اشتباهای دیگران درس میگیرید و با اخلاق افسر آشنا میشید و چون نفر آخر هستید افسر کمکتون میکنه برای قبول شدن . صبح ساعت ۸ آموزشگاه باشید تا کارهاتون ردیف بشه ۸:۳۰ پیش افسر هستید که بهترین زمانه . افسر باید از سه نفر حداقل یه نفرو قبول کنه تا آمار قبولی آموزشگاه بالا بره و ساعتی که شما میرید شلوغ میشه و نهایت یه پارک دوبل و یه دور زدن میخواد ازتون . حس کردید قبول شدید و افسر گفت بزن دو و برو محل امتحان خوشحال نشید و خیلی ریلکس بزنید دو و گاز الکی ندید و موقع ایست حتما راهنما بزنید و حتما ۴۵ سانت پارک کنید و جوری که گفتم پیاده بشید . موقع پیاده شدن حتما بگید خاموش کنم بزنم یک یا روشن بمونه و با خسته نباشید اصولی پیاده بشید . هیچ موقع از جلو ماشین حرکت نکنید حتی اگه افسر با دست اشاره کنه . حتما از پشت ماشین برید پیش افسر یا پشت فرمان . بار اول رد شدید ایراد نداره و ناراحت نشید و با افسر خوشرو باشید.نرم حرکت کنید و جوری بشینید که مسلط باشید بر ماشین و حتما تکیه بدید به صندلی . افسر اگر یکبار رد بکنه شمارو از دفعه بعد هواتون رو داره . اینها چیزهای مهمی بود که براتون گفتم و مطمئن باشید هیچکسی نمیگه این حرفهای منو . اگه باز سوالی بود بگید من جواب میدم.


کاربری به نام یگانه می گوید:

سلام:

بچه راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی میدونید چیه؟ شاید باورتون نشه من خودم تست کردم جواب داد خیلی راحت اولین کاری که روز امتحان شهری باید انجام بدید اینکه خونسردی خودتون و حفظ کنید استرس نگرید، همین استرس کار دستتون میده حتی اگر به ماشین مسلط باشید همین استری در آزمون شهری پیش افسر بفهمه استرس دارید اذیتتون میکنه، حتما و حتما و بازم میگم حتما باتون کلا روی کلاچ باشه خدا رو شکر همه ماشین ها داغونن هیچ کدوم کلاچ درستی ندارن حتما قلق گیری کلاچ و انجام بدید به این صورت که به صورت نیم کلاچ و آروم آروم پاتون و از روی کلاچ بردارید تا ماشین خاموش نشه بعضی افسرا اگه ماشین خاموش بشه ارفاق میکنن بعضی ها ارفاق نمیکنه اگه خوش شانس باشید و ماشین و خاموش کنید اگه چی بشه بهتون ارفاق کنه، پارک دوبل و خوب یاد بگیرید به نکته های انحرافی افسر توجه نکنید مثلا روی خط ممتد اگر گفت سبقت بگیرید یا دور بزنید یه همچین چیزایی به هیچ وج انجام ندید انشالله همه قبول بشید البته من قبول شدم بعد از قبولی در آزمون شهری باید برید سایت پست ببینید گواهینامه متون کی میاد.


 

کاربری به نام سعید از همدان میگوید:

دوستان هنرجو سلام امیدوارم تا این لحظه که نظر بنده را میخونید در آزمون شهری قبول شده باشید از اشتباهات رایج در ازمون رانندگی به نظر شخص بنده عدم تسلط کافی هنرجویان به ماشین است از آنجایی که اکثر آموزشگاه ها از ماشین پراید به عنوان امتحان در روز آزمون شهری استفاده میکنند و خوشبختانه یا متاسفانه بیشتر ماشین ها فرسوده و دارای مشکل فنی هستند از این رو هنرجو تسلط کافی به ماشین را نداشته و اتفاقی که می افتد این است که ماشین خاموش می شود، یا در موقع پارک دوبل کنترل ماشین سخت می شود من خودم سه مرتبه در آزمون شهری همین مشکل و داشتم خدا رو شکر سرهنگ زیاد حساس به ۳۰ سانت بودن فاصله ماشین با جدول نبود فقط از اینکه ماشین خاموش میشد هی گیر میداد، به هر حال خواستم اینجا نظر بدم که دوستان بیشتر تمرین کنن مخصوصا به کلاچ ماشین توجه داشته باشید.


کاربری به نام سیامک می گوید:

سلام به همه من یه پیشنهادی دارم برای رفع استرس در آزمون رانندگی خیلی راحت قبل از رفتن به آزمون شهری دمنوش گل گاو زبان بخورید معجزه میکنه، البته یه قرصی هم هست که بچه ها قبل از آزمون افسر می انداختن اسم شو الان دقیقا یادم نیست، من خودم مشکلی که داشتم پارک دوبل بود و البته اینکه پیش سرهنگ خیلی استرس می گرفتم جوری که پاهام مال خودم نبود، پارک دوبل و رفتم تمرین کردم یه چند تا فیلم آموزش پارک دوبل دیدم با پراید دوستم چند بار تمرین کردم قشنگ یاد گرفتم، فقط مراقب استرس تون باشید حتی اگر به ماشین مسلط باشید استرس داشته باشید امتحان شهری رو خراب میکنید.


کاربری به نام نیلوفر می گوید:

سلام وقت بخیر، من یک ماه پیش آزمون شهری راهنمایی  رانندگی داشتم قبلش ۶ بار رشدم دیگه میخواستم بی خیال گواهینامه رانندگی بشم من خودم بیشتر استرسی که داشتم باعث می شد آزمون و خراب کنم و سرهنگ بهم میگفت برو پایین، بچه ها مربیم بهم گفت اگر سه مرتبه ماشین و خاموش کنی سرهنگ می تونه بهت ارفاق کنه ولی من در آزمون دومم بود یکبار ماشین خاموش شد سرهنگ گفت برو پایین، همه راه ها رو تست کردم دوستم گفت برو قرص ضد استرس برای امتحان رانندگی از داروخونه بگیر بنداز الان اسمش و یادم نیست ولی خیلی تاثیر داشت این قرص استرس مو خیلی کم کرد، دومین اشتباهم پارک دوبل بود که فاصله ماشین از کنار جدول خیلی زیاد میشد که حتما بهتون توصیه میکنم اگر پارک دوبل و اصول شو نمیدونید حتما برید پیش مربی آموزشگاه روش درست پارک دوبل یاد بگیرید، موقع پارک دوبل اول اینکه وقتی کنار ماشین بغل هستید فاصله تون باید ۵۰ سانت باشه کم باشه پارک دوبل تون خراب میشه، بیشتر باشه فاصله تون با جدول بیشتر میشه انشالله همه دوستان آزمون شهری رو قبول بشن.


کاربری به نام سهیل می گوید:

بچه ها من  تجربه آزمون شهری خودمو بهتون میگم اکثر بچه ها مشکل پارک دوبل دارند بین بچه ها بودن کسانی که پارک دوبل و بلد بودن منتهی لم ماشین سرهنگ دستشون نبود پارک دوبل و خراب میکردند، من خودم پارک دوبل و خراب کردم البته بار اول حواسم نبود سپر ماشین خورد به ماشین کناری سرهنگ گفت برو پایین، برای اینکه پارک دوبل تون خوب در بیاد کنار ماشین بغلی ماشین و نگه دارید اندازه نصف دست یعنی از آرنج تا نوک انگشتاتون سعی کنید فاصله رو زیاد نکنید و کمم نکنید فرمان ماشین و کامل به سمت شاگرد بشکونید میایید عقب از شیشه سه گوش ماشین چراغ عقب ماشین کناری رو دید فرمان و به سمت راننده بشکونید فاصله با ماشین جلویی باید جوری باشه چراغ های ماشین جلویی باید دیده بشه، امیدوارم از این راهنمای قبولی در آزمون شهری رانندگی استفاده کنید و راحت قبول بشید.

راهنمای قبولی در آزمون شهری رانندگی


کاربری به نام شیدا می گوید:

دوستان برای قبولی در آزمون عملی شهری رعایت چند نکته خیلی مهمه که بهتون میگم

۱- وقتی نشسین داخل ماشین کاملا خون سرد باشید و صندلی و آینه ها را با توجه به فیزیک خودتون تنظیم کنید.

۲- به حرف افسر آزمون گیرنده خوب گوش کنید حرکت اضافه ای نکنید.

۳- حتما دنده ماشین و چک کنید و مطمئن شوید که دنده ماشین در وضعیت خلاص باشد.

۴- حواستون باشه که ماشینه روش و دوباره استارت نزنید خودم این مورد و چند بار در آزمون شهری دیدم که هنرجوها ماشین روشن و استارت زدن.

۵- اگر توی پارک دوبل مشکل دارید حتما خوب تمرین کنید چراکه برای افسر آزمون گیرنده پارک دوبل خوب مساوی است با قبولی شما.

۶- حتما کمربند ایمنی را ببندید بعد از اینکه استارت زدید و ماشین روشن شد کمربند ایمنی را ببندید.

یک نکته دوستانی که در آزمون شهری قبول شده اند بعد از قبولی امتحان شهری نیازی نیست برای مطلع شدن از صدور گواهینامه به آموزشگاه مراجعه کنید کافی است در گوگل سرچ کنید گواهینامه کی صادر می شود وارد سایت شوید و با وارد کردن اطلاعات خواسته شده از تاریخ صدور گواهینامه رانندگی مطلع شوید.

امیدوارم مفید واقع شده باشه موفق باشد


کاربی به نام یکتا از گرگان می گوید:

سلام من امتحان شهری همش رد میشم واقعا نمی دونم دیگه باید چیکار کنم کلی تمرین میکنم میرم امتحان شهری یا ماشین و خاموش میکنم یا پارک دوبل و خراب میکنم وقتی سرهنگ چیزی ازم میخواد که انجام بدم استرس شدید میگیرم، چند بارم رفتم پیش مربی تمرین کردم وقتی خودم تنهایی میشینم پشت فرمان خیلی عالی هستم حتی همسرم بهم میگه تو از من خیلی بهتر رانندگی میکنی نمی دونم چرا پیش سرهنگ خراب میکنم، ۹ بار رفتم امتحان شهری رد شدم ولی این دفعه کلی تمرین کردم چهارشنبه قرار برم امتحان شهری انشالله که این بار قبول میشم برام دعا کنید ممنون. راستی بچه ها پارک سنگچین به این صورت است که باید به صورت ال ماشین و پارک کنیم دیگه درسته؟

امتحان شهری رانندگی

امتحان شهری رانندگی


کاربری به نام نسیم می گوید:

سلام به همه من دیروز امتحان شهری داشتم خدا رو شکر قبول شدم آزمون آیین نامه مقدماتی و اصلی رو هم با کمک آزمون های خوب سایت تست درایو خیلی راحت قبول شدم یه بار امتحان شهری رو افتادم رفتم پیش مربی و خوب تمرین کردم چند نکته بسیار مهم درباره پارک دوبل بهم گفت خیلی کاربردی بود البته من بیشتر از هر چیزی استرس شدید میگرفتم پیش افسر دوستم بهم گفت برو داروخونه بگو قرص ضد استرس میخوام یه دونه از این قرص ضد استرس انداختم خیلی اعتماد به نفس رفت بالا دیگه اصلا استرس نداشتم پیش سرهنگ وقعا بگم قرص ضد استرس برای امتحان رانندگی لازمه من خودم تجربه کردم خلاصه که قبول شدم و خیلی حس خوبی بود درسته که هنوز گواهینامه ام دستم نرسیده و شنیدم که بین ۴۰ تا ۶۰ روز زمان میبره ولی همین که گواهینامه رو گرفتم تونستم قبول بشم واقعا خوشحالم امیدوارم همتون خیلی راحت قبول بشید.


کاربری به نام پونه می گوید:

سلام من بالاخره بعد از ۵ بار امتحان شهری قبول شدم دیگه داشت آبروم می رفت پیش دوستام اونا قبول شدن ولی من نه، آخرین آزمونی که دادم افسر خیلی ازم تعریف کرد گفت همه چی رو عالی انجام دادی، به نظر من از اشتباهات ازمون عملی رانندگی که خیلی از بچه ها اصلا بهش توجه نمی کنن نبستن کمربنده مثلا سرهنگ وقتی من بار دوم اول کمربند و بستم بعد ماشین و روشن کردم ردم کرد، یکی اینه یکی هم این که خیلی از بچه ها کلی تمرین کرده بودن و متاسفانه روز آزمون شهری پیش سرهنگ استرس شدید میگرفتن طوری که هرچی سرهنگ ازشون میخواست انجام بدن نمی شنویدن من خودمم استرس داشتم ولی استرس روز اول آزمونم بود بعد اون کاملا استرسم از بین رفت، در کل یه استرس و سعی کنید نداشته باشید و یکی اینکه پارک دوبل و درست انجام بدید امیدوارم همه بچه ها قبول بشن خیلی حس خوبیه قبولی.


کاربری به نام رسول می گوید:

سلام بچه ها من هفته پیش امتحان شهری داشتم افسرم خیلی گیر بود به همه چی اهمیت میداد همه بچه ها رو رد کرد فقط من قبول شدم هنرجوها میگفتن تو پارتی داشتی با سرهنگ اصلانم این جوری نبود من به حرفهای مربیم خوب گوش دادم و کلی تمرین کردم پارک دوبل و خیلی عالی انجام میدم به صکادرات حواستون باشه صکادرت درست نیست صادرکات درسته من خودم کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی رو خوندم طبق توضیحاتی که داده صکادرات میشه ولی مربیم گفت الان دیگه قانون عوض شده اول باید صندلی ماشین و تنظیم کنید بعد آیینه ها رو بعد دنده رو خلاص کنید بعد ماشین و روشن کنید بعد کمربند و ببنید.

 

امتحان شهری

امتحان شهری


کاربری به نام صدف می گوید:

سلام به همه دوستان هنرجو، من همین امروز امتحان شهری داشتم و کلی استرس جوری که مربیم بهم گفت اگه استرس و نمیتونی کنترل کنی شرکت نکن حرف شو گوش ندادم و با استرس فراوان شرکت کردم و متاسفانه رد شدم یکی از دوستان پرسیده بود علت خاموش شدن ماشین در امتحان شهری چیه؟ من اینجا بهش میگم دوست عزیز مهم ترین علتش فرسوده بودن ماشین است، یکی دیگه از علتهاش که بچه ها به منم گفتن بالا یا پایین بودن کلاچ ماشینه که میگن با قلق گیری درصد خاموش بودن ماشین پایین میاد، اگر شانس بیارید نفر سوم باشین حتما از این شانس استفاده کنید و ببینید نفر قبل از شما چه جوری قلق گیری میکنه و آیا کلاچ ماشین پایین است یا بالا چون خیلی مهمه، متاسفانه آزمون من موند برای هفته بعد اگر بتونم استرسمو کم کنم شاید قبول بشم. برام دعا کنید


کاربری به نام مجید از ساری میگوید:

سلام من دو هفته پیش امتحان شهری داشتم بار سومم بود که آزمون شهری شرکت می کردم و بار سوم قبول شدم بیشترین اشتباهات ازمون عملی رانندگی هنرجویان یکی خاموش کردن مکرر ماشین بود و دیگری پارک دوبل بود، البته اینم باید بگم که ماشین ها بسیار فرسوده بودن بیشتر مشکل ماشین کلاچ نامناسب بود طوری که وقتی کلاچ و تا ته فشار میدادی دنده ماشین یا جا نمی رفت یا بد جا میرفت افسر از همین مورد سئو استفاده میکرد و نمره منفی می داد، حواستون باشه اگر نفر اول نیستید حتما دقت کنید که هنرجوی قبل از شما آیا ماشین را خاموش میکنه یا نه این مورد و خودم بارها دیدم که ماشین روشن را هنرجویان استارت می زنن همه افسرا از این مورد گذشت نمی کنن و فوری شما رو رد می کنند. حتی اگر ماشین روشن بود تا زمانی که افسر نگفته ماشین و خاموش روشن کنید کار اضافه ای انجام ندید.


کاربری به نام امیر می گوید:

سلام به همه دوستان من هفته گذشته امتحان شهری دادم و خدا رو شکر بار دوم قبول شدم البته بار اولم میتونستم قبول بشم منتهی چند تا اشتباه داشتم یکی اینکه ماشین و دو بار خاموش کردم و پارک دوبلی که انجام دادم فاصله ماشین با جدول کنار خیابون کمی بیشتر بود و سرهنگ ردم کرد، واسه همین رفتم حسابی تمرین کردم یه چیزی درباره صکادرات بهتون بگم مربیم بهم گفتم قبلا صکادارت درست بوده الان دیگه صکادرات نیست یعنی بعد از روشن کردن ماشین باید کمربند ایمنی را ببندید برای مواقعی است که احتمال آتش سوزی ماشین است، که سریع از ماشین خارج شوید. وقتی تمرین زیاد داشته باشید اعتماد به نفس تون بالا میره به نکات انحرافی افسر هم توجه کنید. تو همین سایت یه جا خوندم دوستانی که ۵۰ روز هست قبول شدن هنوز گواهینامه شون دستشون نرسیده پاک ناامید شدم با وجودی که چند روز بیشتر از قبولیم نمیگذره ذوق و شوق دارم هر چه زودتر گواهینامه مو ببینم به امید قبولی همه دوستان.


کاربری به نام سمیه می گوید:

سلام خیلی خوشحال امروز از امتحان شهری امدم بالاخره بعد از ۳ بار امتحان دادن بالاخره قبول شدم حقیقتش تمرین کرده بودم حسابی منتهی نمیدونم چرا استرس می گرفتم، این مشکل و اکثر بچه ها داشتن یکی از اشتباهات رایج امتحان شهری که همه به نوعی باهاش روبرو میشن خاموش کردن ماشینه، علتشم فرسوده بودن ماشین هاست.

متاسفانه همین خاموش شدن ماشین باعث شد من استرس بگیریم که نکنه الان ماشین خاموش بشه که شد، حتما دوستان قبل از شروع به حرکت ماشین کلاچ ماشین و قلق گیری کنید خیلی راحته فقط کافیه موقعی که گاز میدید پاتونو کم کم از روی کلاچ بردارید. که ماشین یهویی نپره و خاموش نشه این نکته مهمیه و همه افسرها بهش اهمیت میدن.

ترمز دستی ماشین رو به موقع پایین بیارید. یه نکته دیگه اگر نفر قبل شما ماشین و رو خاموش نکرده باشه از افسر اجازه بگیرید آیا ماشین خاموش روشن بشه یا نه، خیلی حواستون باشه که ماشین روشن و مجدد استارت نزنید که افسر اگر متوجه بشه ردتون  میکنه.


کاربری به نام سروش می گوید:

سلام وقت بخیر

من دیروز امتحان شهری داشتم ۲۸ آذر ۹۷ چیزی هم به مهلت اتمام کاردکسم نمونده کلی تمرین کرده بود متاسفانه از شانس خوب من کلاچ و دنده ماشین مشکل داشت هر کاری کردم درست دنده رو عوض کنم نشد یهو متوجه شدم به جای دنده ۳ زدم دنده ۵ و این باعث ردیم شد، دوستان توجه کنند دنده های ماشین و درست جابه جا کنید برای زیاد کردن دنده ماشین در صورتی که خود افسر گفت دنده رو زیاد کنید حتی می تونید بهش بگید نیازی به زیاد کردن دنده نیست و اگر افسر اجازه داد دنده عوض کنید همین طور دور زدن در کوچه باریک حتما باید دو فرمانه دور بزنید، سعی کنید هول نکنید چیز خاصی نداره امتحان شهری انشالله همه قبولیم.


اشتباهات ازمون عملی رانندگیکاربری به نام مرتضی می گوید:

سلام به همه دوستان عزیز من این هفته امتحان آیین نامه اصلی داشتم با کمک نمونه سوالات ایین نامه تست درایو تونستم بار اول قبول بشم خدا رو شکر همون روز هم امتحان شهری شرکت کردم و قبول شدم.

نکته ای که لازم دونستم بگم بهتون حتما سعی کنید کلاچ ماشین و قلق گیری کنید معمولا افسر اجازه میده برای قلق گیری کلاچ ماشین یادتون باشه بعد از روشن کردن ماشین کمربند ایمنی رو ببنید و در آخر ترمز دستی را پایین بیارید، پاتون و زیاد روی گاز فشار ندید به نکات انحرافی افسر حواستون باشه اگر مثلا روی خط ممتد گفت دور بزنید این کار و انجام ندید و حتما بگید که اینجا خط ممتد است.

برای پارک دوبل حتما قبلش تمرین کنید فقط و فقط با تمرین می تونید یک پارک دوبل خوب داشته باشید. اکثر هنرجوها همین پارک دوبل و را مشکل دارد و متاسفانه رد میشن.

موفق باشید.


کاربری به نام فرامرز می گوید:

سلام امروز چهارشنبه ۱۹ دی ماه ۹۷ من بالاخره بعد ۳ بار رد شدن در ازمون شهری قبول شدم، دوستان یه پیشنهاد حتما جدی بگیرید اگر می تونید از تجربیات امتحان شهری رانندگی دوستان دیگه کمک بگیرید من خودم این کارو کردم امروز قبل از اینکه نوبتم بشه رفتم با چند نفر که چندین بار بود رد شده بودن صحبت کردم نظرات جالبی بهم گفتن مثلا یکی شون میگفت: دنده ماشین بد جا میره و باید کلاچ و یکی دو بار بگیری ول کنی تا دنده خوب جا بره، و اینکه درباره سرهنگ می گفتن که به پارک دوبل خیلی حساسه اگر پارک دوبل و خراب کنی در جا ردت می کنه.

دوست دیگه ای میگفت: وقتی نشستی مطمئن شو که در ماشین درست بسته شده باشه و اینکه کمربند و بعد اینکه ماشین و روشن کردی ببند و اگر ماشین روشن بود از سرهنگ اجازه بگیر اگه گفت خاموش روشن کن این کارو انجام بده آینه های ماشین و طبق فیزیک خودت تنظیم کن. خلاصه من همه این موارد و رعایت کردم البته پارک دوبل رو هم تمرین داشتم و قبول شدم انشالله همه دوستان قبول بشن.

اشتباهات آزمون شهری


کاربری به نام کریمی می گوید:

من فردا امتحان شهری رانندگی دارم امتحان قبلی رو رد شدم امیدوارم توی امتحان فردا قبول بشم خیلی تمرین کردم تمامی مشکلاتی که داشتمو حسابی تمرین کردم، فقط نگران اینم که ماشین خاموش نشه متاسفانه اکثر ماشین ها داغون هستند و تا می خوای پاتو از کلاج برداری خاموش میشن، بعضی افسرا گذشت می کنن ولی بیشتر افسرا خیلی سختگیر هستند.


مطالب مرتبط : آموزش رانندگی عملی

فیلم های آموزش رانندگی تست درایو

نحوه صحیح روشن کردن خودرو

فیلم آموزش رانندگی شروع به حرکت

فیلم نحوه جایگیری در خودرو

فیلم پارک ال

فیلم پارک دوبل
فیلم پارک دوبل
فیلم پارک دوبل
فیلم آموزش رانندگی – طریقه حرکت خودرو
لطفا رای دهید
به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 1099 Average: 3.2]

513
یک پاسخ بنویسید

268 نظرات
245 پاسخ ها
19 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
342 نویسندگان دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین
اطلاع رسانی کن
امیرحسین احدزاده

بچه‌ها آیا در روز آزمون شهری باید صف ایستاد تا نوبتم بشه؟

عرفان

سلام من بعد از دو بار رد شدن امروز قبول شدم ، یک سری نکاتی که یاد گرفتم رو میگم شاید بدردتون خورد: ۱-برای کاهش استرس لازم نیست به جادو جنبل و قرص و دارو پناهنده بشید تنها نیاز به تمرین زیاد دارید چون وقتی اعتماد به نفس بالامیره که از کارت مطمئن باشی ۲-اگه تمرین کافی نکردید یا احساس می کنید که هنوز ضعف دارید خوب امتحان ندید عجله نکنید تمرین بیشتری بکنید بعد برید امتحان بدید ( کاری که من بار اول و دوم نکردم) ۳-اگه از قبل رانندگی بلد نبودید و تازه کار هستید به احتمال زیاد… ادامه مطلب »

سینا سمنانی

سلام دوستان
من امروز برای دومین بار آزمون شهری رو دادم و به لطف خدا قبول هم شدم
نکاتی ک باید رعایت کنید اینه ک استرس نداشته باشید بعد نکات آیین نامه هم رعایت کنید چون برای بعضی از افسرها مهمه مثلا اگه یه جا دور زدن ممنوع بود به افسر بگید
من خودم به شخصه چون پارک دوبل رو قشنگ زدم تونستم نظر افسر رو قبول نقطه حساس افسر هم همین پارک دوبل بود
ایشالا ک همه بدون استرس امتحان بدن و قبول بشن

صدرا

من رفتم دادم قبول شدم
فقط حواستون باشه اگه تو سرعت پایین گفت بزن دنده ۲ گاز بدین سرعت بیشتر بشه بعدا بزنین دنده ۲

برین بدین

خب بحث شما فرق میکنه , ما هم اگه بریم بدیم قبول میشیم

ملی

سلام من شنبه امتحان شهر دادم بار اولم بود رد شدم فقط بخاطر استرس و اینکه با ماشینی تمرین کرده بودم که برخلاف ماشین امتحان ترمز ای بی اس و فرمون هیدرولیک نداشت به خاطر همین به ماشین اصلا تسلط نداشتم ولی اصلا خاموش نکردم ی نکته رو میگم شاید به دردتون بخوره تا احساس کردید میخواد ماشین خاموش بشه سریع کلاج و فشار بدید و نگه دارید .از تست های آیینامه این سایت استفاده کنید باعث شد آیین نامرو بار اول قبول شم .با تشکر از تست درایو.

پرستو

سلام دوستان من امروز آزمون شهر داشتم و بار اول رد شدم و تقریبا پانزده خانم بودیم و هر پانزده نفر رد شدیم چه کسایی که بار اولشون بود چه کسایی که بار دومشون بودرو رد میکرد. فقط یه توصیه دارم به خصوص واسه خانم ها چون معمولا آقایون اعتماد ب نفس بیشتری دارن واسه آزمون عملی و اونم این هستش که خودتون رو نابلد جلوه ندین و هول نکنید.چون افسر ما رفتارش خیلی خوب بود و اون استرسی که همه میگن واسه من اصلا معنی نداشت. ولی حتی اگه واقعا خیلی مبتدی هستید و فقط کلاسای آموزشگاه رو رفتین… ادامه مطلب »

awat

خب

awat

خسته نباشی

بهار

شمایادتون هست که پارک دوبل باماشین سروته نکته اش چی بود من چندوقت هست گذشته وبخاطرکرونا نرفتم امتحان بدم یادم رفته

خانما خیلی خنده دارین😂😂😂😂😂😢😢😢😢🙈🙈🙈خیلی باحالین تو رانندگی ریدین عزیزان بنده😂

بهار

بی شخصیت خب بلدنیستی حرف مفت نزن

پریناز

حرف مفت نزن

علی

من چهار شنبه امتحان دارم با افسر خیلی دوست دارم قبول شم .ولی دقت وتمرکزم خیلی پایینه برام دعا کنید میخوام بامربی تمرین کنم

حصین

وای خیلی استرس دارم از الا خدا شکر میتونم کنترل کنم استرسمو آینامه دفه اول قبولشدم افسرهم پنجشنبه یک اسفند دارم از الا دلشوره دارم 😭 کسی میتونه سوالاتی ک افسر میپرسه و میداد ک انجامشون بدی رو بگه

ʰᵃᵐᶤᵈʳᵉᶻᵃ

دوبل رو که همشون میگیرن،دور یه فرمون و دو فرمون و دنده عقب هم شاید بگیرن

علیرضا

بچها اموزشگاه بهم کاردکس داده یه تیکه ازش کند تو ازمون شهری اون پوشه کاردکس که افسر تایید کرده مهر زده رو باید ببرم ؟

علی

بعد از قبولی ازمون شهری باید ببری برایه اموزشگاه

Saeid

سلام. من امروز آزمون شهری دادم بار اولم بود قبل ما خانما رفتن راحت قبول شدن اکثرا فقط مونده بود افسر خودش براشون بدونه..بعد نوبت آقایون من اول رفتم خاموش نکردم ..وقتی پارک دوبل رفتم ماشین پارک شد درس پشت سر ماشین جلویی بهم گف چرا فرمون و درس نمیکنی بعد پشت سرهم گیرای من درآوردی که عصابمو کامل خورد کرد منم چیزی نگفتم . آخرش گف آقاجان یادت رفته تمرین کن ۵۰تومن ناقابل
دوستان نتیجه اینه ، یا افسرا حرام خورن یا ..لیس
یا سهمیه ماهشون کمه ویا همه موارد.
خدا بهمراهتان

ʰᵃᵐᶤᵈʳᵉᶻᵃ

داداش همونایی که میگی راحت قبول شدن بار چندمشون بوده،چون معمولا برای دفعه های سوم به بالا اصلا سختگیری نمیکنن و حتی کمک هم میکنن بعضی مواقع،اگه کسی بخواد بار اول قبول بشه باید کارش بی نقص باشه جوری که هیچ جای بهونه ای نزاره

نازگل

با نظرتون کاملا مخالفم.من روز شنبه بعد از سه بار رد شدن قبول شدم.عین سه دفعه قبل حقم بود که رد بشم.دوبل بلد نبودم به رانندگی تسلط نداشتم.ولی تو آرمون آخر خیلی تمیز و اصولی رانندگی کردم و دوبل رو هم تمیز دراوردم.خانم بود اومده بود بنده خدا بار هشتمش بود!افسر هم مطلقا کمک نمیکنه.

awat

طرفداری نکن

شیرین

من خرداده ۹۷ شرکت کردم کلاسامو اما امتحان نرفتم بدم .هفته پیش رفتم امتحان آیین نامه دادم قبول شدم .
تا خرداد فقط وقت دارم شهریم قبولشم؟؟
اگه بگذره از خرداد دوباره باید ایین نامه امتحان بدم؟؟

علی

تا دوسال فرصت هست

نازگل

از زمان صدور کارتکس دوسال فرصت دارید
باید به تاریخ کارتکس نگاه کنید

مونا

از تاریخ کارتکس ۲ سال وقت داری برا ازمون . دوسالت هم پر بشه فقط باید بری معاینه چشم مجدد و باز ۱سال زمان داری
این اطلاعات خود اموزشگاه پرسیدم

شیرین

واقعا اصلا امکانش نیس که شخصی دفع اول قبول بشه؟

ʰᵃᵐᶤᵈʳᵉᶻᵃ

خیلیا بار اول قبول میشن فقط یه چیز لازمه اونم اینکه کوچیکترین اشتباهی نداشته باشی

محمد

بار اول باید ریلکس باشی تا بتونی قبول بشی

شیرین

از موقعی که آزمون آیین نامه اصلیو قبول میشی چقدر محلت داری که شهریم قبولشی؟
چند وقت اگه بگذره دوباره باید ایین نامه رو امتحان بدی

نیو

قبلا دو سال بود اما فکر کنم الان شده ۱سال بعده ثبت نام

علی

نه باید به تاریخ کارتکس نگاه کرد

Samin

بازم دو ساله فرقی نکرده

سحر

با توجه به پیامای بقیه رفتم قرص ضد استرس خوردم ولی هرکی خواس بخوره حتما حتما اگه بیماری داره به داروخونه بگه که منع مصرف نداشته باشه براتون و خدایی نکرده مشکلی پیش بیاد براتون،دوس دارم برقصم از خوشحالی فقط😂😂😂

نیو

تبریک میگم بسلامتی شرینیشو کی میدی 😂

سحر

من و ۳ تا دختر بودیم اونا تو مرحله روشن کردن موندن بیچاره ها

سحر

خدارو شکر قبول شدم ممنون از فیلمای خوبی که گذاشتین ،فقط لبخند رو لباتون باشه که افسر بدونه هول نکردین اصلانم باهاش بحث نکنید

awat

این فیلما بدرد بچه هم نمیخوره خدایی

سحر

وااای خیلی ممنون از فیلمای اموزشیتون کارو برام راحت تر کرد من بار دوم قبول شدم فک میکردم هیچوقت قبول نمیشم خدارو هزارمرتبه شکر

محمد

سلام
منم امروز بعد از سه بار رد شدن قبول شدم.افسر این هفته واقعا خوب و مهربون بود.یه پارک دوبل ازم خواست و چندمتر دنده عقب و گفت قبولی.
ان شاالله همتون قبول میشین

ʰᵃᵐᶤᵈʳᵉᶻᵃ

۱_استرس داشتی بدون که احتمال رد شدنت زیاده پس استرس نداشته باشین و به تواناییاتون اعتماد کنید.
۲_تمرکز داشته باشید و دست و پاتون رو گم نکنید.
۳_اگه اشتباه کردید به روی خودتون نیارید و ادامه بدید(اگه دوست دارید بار اول قبول بشید سعی کنید هیچ جای بهونه ای نزارید)
۴_بدون آموزش نرید امتحان و حتما کلاسای آموزش رو کامل برید(تجربه خودم که باعث شد دوبار به خاطر نکات جزئی رد بشم)
۵_اگه رد شدید اصلا ناامید نشید،شما وقتی میرید آموزشگاه ثبت نام میکنید خودتونو قبول شده بدونید چون در هر صورت قبول میشین چه بار اول چه بار دهم.
ایشالا موفق باشید.

Arash

امروز اولین بار امتحان دادم و رد شدم. لامصب تفاوت ماشین آموزشگاه با ماشین افسر امتحان در حد هواپیما و ماشینه. ۱۲ جلسه تمرین یه بار هم ماشین خاموش نشده بود زیر پام. به نرم ترین حالت ممکن راه مینداختم و حرکت میکردم. این ماشین کلاچ که بالا بود حسابی زرتی هم خاموش میشد. یه گاز کوچیک میدادیم واسه خودش میرفت ماشین در حده شتاب لامبورگینی ! اصن یه چیز عجیب غریب بود همون اول حس کردم خیلی تفاوت هست و کارم تمومه و اصلا با یه ذهنیت دیگه رفته بودم و یاد گرفتم انگار رانندگیو، سرهنگ هم که ماشالا… ادامه مطلب »

awat

ماشینارو الکی دست کاری میکنن دیگه

بنده خدا

آقا این که میگن اگه بین آزمون آیین نامه وشهری فاصله بیفته باید جلسه برداری چیه

علی

چرت و پرت محض
مگه اینکه قانون جدید باشه
همه اینارو از اموزشگاه خودتون سوال کنید تا گمراه نشید

فاطمه

من۲بهمن قبول شدم، کی میاد گواهینامم؟چجوری میتونم پیگیری کنم مراحل صدورش رو؟ شماره ملیم ب ۱۱۰۱۲۰۲۰۱۰فزستادم ولی جوابی نیومد

ʰᵃᵐᶤᵈʳᵉᶻᵃ

دهه اول اسفند

Alireza 141

دوستان که گفته بودن قرص ضد اظطراب ولی اسمش یادشون نبود هر قرصی رو نگیرید بعضی ها دوزش بالاست ضرر داره حتی برای یکبار اما قرص ضد اظطراب که هم تاثیر گذاره هم عوارضش کناره اسمش پروپرانولول ۲۰۰ هستش

aida

من امروز برای بار اول قبول شدم فقط حواستون به راهنما خیلی باشه حتا موقع توقف هم راهنما رو یادتون نره

نوید

امروز واسه بار دوم افتادم یکم هول میشدم …
خیلی ناراحتم☹☹

رضا

سلام بچه‌ها من بعد از یک سال و نیم و دوبار رد شدن تو امتحان شهری امروز بالاخره قبول شدم 😍 افسرای دوبار قبلی خیلی سخت‌گیر بودن ولی امروزیه اصلا سخت‌گیری نکرد خیلی خوب بود.. من نفر آخر بودم و اتفاقا سخت‌ترین چیزا رو از من پرسید دور دو فرمون، رد شدن از تقاطع، پارک دوبل پشت ماشینی که برعکس پارک شده بود 😐 ولی خداروشکر همه رو درست و دقیق انجام دادم چندتا نکته رو بگم: اول اینکه استرسو کم کنین رمز موفقیت‌تون تو امتحان شهری همینه که استرس نداشته باشین دوم اینکه هر جا پارک یا دور زدن… ادامه مطلب »

مریم

سلام به مدیر سایت و هممه ی خواننده ها
من امروز آزمون شهر داشتم قبول شدم خدا رو شکر دفعه اولم بود. یکی از کاربرا گفته بود هر چی افسر گفت معادل یه راهنماس . البته اغراق کرده بود ولی خیلی حرف بدردبخوری بود هر چی که سرهنگه میگفت من اول به راهنما فکر میکردم. بچه ها نترسین بخدا چیزی نیست. اگه بفهمه استرس جلوی عکس العمل بموقع و درستتون رو گرفته قبولتون نمیکنه.

مهشيد

من تا نظراتتون رو خوندم ميبينم اين مشكلات كه ميگين مشكلات همه هست نه تنها من ،به خودم ميگم واي چرا اين طوري ميشه ،نگو همه همين طورن ،اين خاموش كردن ماشينه روي اعصابه همه هست ،استرس گرفتنمون ،ميدونين چرا چون كساي كه فقط توي اموزشگاه نشستن پشت ماشين اين ١٢جلسه فوق العاده كمه برامون و ميخوان تو اين ١٢جلسه فول فول بشيم نميشه كه ،

سوگند

يه رانندگيه ديگه ١٢ جلسه زيادم هست مگه ميخواي چه كار كني

اشرف

اره واقعا من هی به مربیم میگفتم چرا تموم نمیشن این کلاسای لعنتی

awat

توخودت قبلا راننده بودی پس حرف نزن

محمد

سلام من امروز رفتم واسه امتحان و قبول شدم و اولین بارم بود دوستان این نکاتی که میگم رعایت کنیین قبولین به ترتیب تنظیم صندلی تنظیم اینه ها خلاصی دنده روشن کردن ماشین بستن کمربند زدن به یک و خواباندن ترمز دستی راهنما و حرکت راستی بیش تر بچه ها من دیدم تو پارک دوبل مشکل دارن پارک دوبل رو خوب برین قبولین راستی هرچی افسر گفت فقط بگین چشم هیچ چیز دیگه ای نگین ایشالا همتون دفعه بعدی قبول شین

هادی

اگه قبل امتحان با یه ماشین دیگه تمرین کنید درصد قبولیتون بار اول و دوم خیلی بالاست. من خودم با مزدا دوکابین تمرین میکردم فکرکن موقع امتحان پراید برام عین اب خوردن بود.

مرضیع

سلام دوستان
من ازمون شهری رو امروز قبول شدم برای بار اول
سعی کنین قرص پراپونول بخورین قبلش و به خودتون اعتماد کنین و حرفای مربی رو هی ب خودتون یاد اوری کنین
موفق باشید

...

امروز واسه بار پنجم رفتم و بلاخره قبول شدم.تو خیابون فقط داد میزدم

اشرف

اره ادم قبول که میشه حس میکنه کوه کنده

maryam

سلام.من چهارشنبه امتحان دارم خیلی استرس گرفتم چیکارکنم؟

سمان

من امروز برای بار هشتم امتحان دادم و قبول شدم😍قراره به کل شهر شیرینی بدم😁

Flash

عالیه تبریک میگم . اینجاس که میگن خواستن توانستنس.
حالا دیگه باید بری تو تایپیک “کی گواهینامم صادر میشه” D:

هادی

بار هشتم😳😳. ماشاالله . شما باید یه شیرینی هم از افسر میگرفتی تازه.

سمان

مسخره نکن داداش😂سر خودت و اطرافیانت میادااا😅

awat

منم دوبار رد شدم موندم دفعه سوم باچه امیدی برم

awat

😁😁😁😁

مریم

سلام وقت بخیر فیلم ها درست بارگ ذاری شدن؟ نشون نمیده😢

مریم

امکانش هست لینک قرار بدید و ازتون طریق از فیلم استفاده کنیم ؟ فیلم پارک دوبل امکانش هست لینک قرار بدید🙏

مینا

سلام من این پنجشنبه امتحان شهری دادم برای دومین بار قبول شدم ،امتحان ایین نامه رو هم فقط اینجا تو این سایتو تمیز خوندم و تست زدمو اولین بار تو ۵ دیقه نوشتم و قبول شدم اون روزا که اینجا رو میخوندم وبچه ها کامنت میذاشتن فک میکردم شاید الکی باشه کامنتا ولی الان واقعن ازتون ممنونم هم شهری نکات اینجا رو خوندم و هم ایین نامه ممنون….. من دو سال پیش شرکت کردم و بزرگترین اشتباهم این بود که مربی خانوم برداشتم اینقد منو ترسوند از رانندگی که فرار کردم بعدش امسال رفتم و گفتن دوماه فقط وقت داری… ادامه مطلب »

امیرحسین

مرررسی واقعا بابت تجربیاتی ک برامون قرار دادی

اکرم

طومار اژدها نوشتی؟

Amirali

چجوری قبولت کرد/:

من خودم

سلام یه سوال داشتم اگه میشه جواب بدین…
افسر به من گفت قبول شدی ولی فقط کاردکسم رو برداشت و مهرش کرد. الان ینی قبول شدم یا نه؟
بعدش باید چیکار کنم؟

C&C

آره ، باید میرفتی آموزشگاهت مدارکتو تحویل میدادی بعدبابت هزینه پستی و ثبت مبلغی ازت میگرفتنو بهت رسید پستی میدادنو میگفتن منتظر باش تا پست گواهینامه تو بیاره

سارا

سلام در سربالایی ها چطوری باید پدال گاز رو فشار بدیم که ماشین خیلی خیلی آهسته و سانتیمتری حرکت کنه و یهو با شتاب حرکت نکنه. وقتی با ماشین میخوام وارد حیاط بشم چون عرض درب حیاط فقط ۲۰ سانت از عرض ماشین بیشتر هست و عرض کوچه هم باریک هست و شیب سربالایی هم داره وقتی گاز میدم ماشین ممکنه به لبه در بخوره یعنی نمیدونم چطوری آهسته گاز بدم تا ماشین آهسته حرکت کنه و یکباره با شتاب حرکن نکنه چون فاصله ماشین با در و دیوار کم هست و سربالایی هم هست و باید سریع ترمز بگیرم… ادامه مطلب »

C&C

مهم نیست که نگران بوق زدنای ماشین پشت سری باشی ۱۰ ۱۵ یا نهایتا ۲۰ ثانیه معطلی کسیو نمیکشه پس اولویت اولت این باشه که صدمه ای به ماشینت و اطراف وارد نکنی . برای اینکه نخوای یهو گاز بخوره اگه ماشین دنده ای هست بهتره بری رو دنده یکو با نیم کلاچ ماشینو حرکت بدی که حتی نیازی به گاز دادنم نداره((ینی کلاچو تا جایی بیاری بالا که ماشین راه بیوفته)) و اگه اتومات هست با دنده ۱ یا L آرومو راحت میتونی انجامش بدی . شاید بعضیا بگن دستی رو بخوابون اگه کنترل گاز سختته تو اون حالت… ادامه مطلب »

سارا

مرسی

awat

لیسری هم حدوحسابی داره چرا جواب سوال پسرارونمیدی

Mary

سلام باید نیم کلاچ بری یعنی هم کلاچ کمی پایین باشه هم اروم گاز بدی

Mr.bin

سلام به همگی چندتا نکته اول سعی کنید استرس نداشته باشین یا حداقل به افسر نشون ندیم که استرس دارین دوم حواستون به اجازه ها باشه (پارک روبه روی پل -خط ممتد فرضی و…) سوم پارک دوبل و دور دو فرمون خیلی مهمه پس ترتیب انجام کار ها رو قبل آزمون تکرار کنید چون یهو ممکن هول بشین و یادتون بره چیکار باید بکنین

پوریا

ازمونای این سایت واقعا عالیه حتما ازش استفاده کنید

Ali.sn

سلام‌دوستان.من دو هفته قبل بالاخره بعد ۴بار قبول شدم شکر.یه سوال داشتم
امروز پیام اومده که گواهینامه شما تحویل پست شد با یه کد مرسوله.یعنی گواهی نامم حاضره؟کی میاد؟

علی

دوستان من دیروز برای سومین بار امتحان دادم و قبول شدم هر سرهنگ یا افسری روی ی چیزی تاکید داره اکثرا دفعه اول میندازن مثلا از من دفعه اول ایراد گرفت که چرا وقتی از پارک بیرون اومدی سرتو بیرون نکردی ببینی کسی میاد یا نه با اینکه توی آینه نگاه کردم دفعه دوم توی کوچه یک طرفه داشتم از وسط کوچه میومدم که ایراد گرفت دفعه سوم حتی کل پروسه از نشستن تا بلند شدن از رو صندلی ۵ مین هم نشد گفت قبولی /: خلاصه بهونه دستشون ندید خیلی حواستون باشه همههههه افسرها میخوان گیرتون بندازن همشون آیین… ادامه مطلب »

حامد

سلام بچه ها . قبولی اصلا سخت نیست من خودم امروز بار اول قبول شدم . فقط اصلا استرس نگیرید .سعی کنید با چند تا نفس عمیق آروم کنید خودتونو بعد گیر تله های سرهنگ نشید و در نهایت یه پارک دوبل خوب کنید تمومه . فقط کسی میدونه چطوری میشه مراحل رسیدن گواهی نامه رو پیگیری کرد ؟

سجاد

کد ملیت رو بفرست به۱۱۰۱۲۰۲۰۱۰میگه تو چ مرحله ای هست

سمان

یعنی واقعا من یکی از گیرای الکی اینها‌خسته شدم….امروز برای بار پنجم رد شدم

Flash

آخرش اون روزی که میخوای میاد
یه روز خوب با یه ماشن خو ب و یه افسر خوب و از همه مهمتر روز خوب یا روز شانس تو که همه کارت به بهترین نحو انجام میشه. پس تو هم کم نیار و بازم تلاش کن

سمان

ببین یکشنبه این هفته خبر قبولیمو براتون میارم، ببین کی گفتم!!!

سمان

قربون دهنت چقد این پیامت بهم انرژی داد هموطن

awat

برای پول اینطوری میکنن حرومشون بشه

ندا

سلام
من امروز امتحان دادم بار ۷بود و قبول نشدم استرس داشتم
دیگه خسته شدم

Flash

مهم نیست که چندمین باره که داری امتحان میدی چون تو گواهینامه ات نمینویسن بعد از چند بار قبول شده!
پس استرس نداشته باش قبلا گفته بودم، بهتره زمانی که رفتی برای امتحان با فرض اینکه فقط اومدی قلق گیری کنی برای هفته بعد((ینی به خودت بگی امروز که همینجوری آزمایشی اومدم )) بشینی پشت فرمون تا از فشار روانی اون روز خلاص شی . بالاخره یه روز که قبول میشی پس کم نیار

مینا

دقیقن منم از یکی از بچه ها تو اینجا اینو خوندم بعد روز امتحان گفتم من که قبول نمیشم میرم که تجربه مورو برا قبولی بالا ببرم و قبول شدم

Sanaz

سلام خسته نباشی بچه ها من استرس دارم خدا ی من فردا امتحان شهر دارم قبول میشم بچه ها من تو آیین نامه کپی ۳۹ بار قبول شدم خخخخ نمیدونم چند ردمیشه امتحان شهر 👍👍👍👍👍👍👍 خواستن توانستنه 💯💯💯💯💯💯ایشالله همه قبول میشه👀👀👀👀👀👀

Ghazal

منم فردا دارم😑انشاالله قبول شیم

حیدری

سلام.من چند دور کتاب رو خوندم تمام ازمون های ایین نامه این سایت روهم حل کردم با نمره ۲۹ بار اول قبول شدم.از مدیر سایت کمال تشکر رو دارم.اجرتون با خدا.
چهارشنبه ان شاءالله میرم شهری ولی خیلی استرس دارم تو پارک دوبل و دور دوفرمان اشکال دارم و باید سری اول قبول شم.برام دعاکنید اشکالاتم رفع شه ان شاءالله بار اول قبول بشم.
ان شاءالله همه دوستان بار اول قبول بشن.

Nasim

سلام خواستم از سایت خوبتون تشکر کنم که هم در آزمون تئوری و هم در آزمون عملی خیلی بهم کمک کرد.گواهینامه ام مروز رسید واقعا متشکرم

الي

سلام از سايت خوبتون خواستم تشكر كنم. علاوه بر خوندن كتاب، تستاي آنلاين آئين نامه رو زدم بار اول قبول شدم. براي آزمون شهري هم اومدم نظرات رو خوندمو باعث شد اونم بار اول قبول شم. يسري نكته كه تو آزمون شهري مهمه اينه كه راهنمارو فراموش نكنين. بدونين كه دنده عقب تو منطقه مسكوني ممنوعه. دور زدن تو محدوده تقاطع و خط ممتد مجاز نيست.اجازه بگيرين.افسر از من چراغاي قرمز جلوي فرمون ماشينو پرسيد دونه دونه اونم حواستون باشه بلد باشين.

awat

فقط بخاطر پول مردم رد میکنن حرومشون بشه

پرهام

سلام من کاردکسم برا مهر ۹۷ تا الانم ۵بار افتادم امتحان شهری رو تا چند بار مهلت دارم امتحان بدم؟

awat