در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – راهکار تست درایو

قبولی در ازمون افسر

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – راهکار تست درایو

باسلام خدمت هنرجویان گرامی وب سایت تست درایو;

امروز در این پست قصد داریم شما عزیزان را با نکات مهم و کلیدی آزمون شهری آشنا کنیم، بسیاری از هنرجویان متاسفانه در اولین جلسه از آزمون شهری موفق نمی شوند این آزمون را سپری کنند، امروز در این مقاله یاد میگیرید که چگونه برای بار اول از پس آزمون عملی یا آزمون شهری رانندگی بر بیایید، لطفا با ما همراه شوید.

فیلم آموزش رانندگی

آزمون شهری رانندگی

آزمون شهری رانندگی

پس از مدت‌ها تمرین و گذراندن مراحل گوناگون نوبت به آزمون عملی می‌رسد. این آزمون برای بسیاری از هنرجویان سخت‌ترین مرحله است. مرحله‌ای پر استرس که دلیل استرس بالای آن نیز عدم آگاهی از شرایطی است که قرار است اتفاق بیوفتد. بهترین راه برای مقابله با استرس آزمون عملی شبیه سازی تمامی شرایط است. سعی کنید هر جلسه تمرین خود را مطابق آنچه قرار است اتفاق بیوفتد تنظیم کنید. اولین سوال هنرجویان این است: در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم ؟
برای قبولی در آزمون عملی باید بدانید که چه نکاتی برای افسر حائز اهمیت است. باید بدانید که قرار است آزمون به چه سمتی پیش رود و باید بدانید که آزمون از چه فاکتورهایی تشکیل شده است. نکات زیر را در نظر بگیرید:

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم؟ – نکته اول:

آزمون شهری رانندگی

آزمون شهری رانندگی

📌جزئیات را فراموش نکنید
✅تنظیم صندلی، تنظیم آینه، راهنما
برای دید کافی باید صندلی تنظیم باشد. در صورتی که برای تنظیم صندلی حوصله به خرج ندهید تسلط کافی بر روی پدال‌ها نخواهید داشت. هر سه آینه باید طبق دید شما تنظیم شود. پیش از استارت زدن این دو مورد را کنترل کنید. کمربند فراموش نشود، ترمز دستی فراموش نشود، و اما راهنما نکته اساسی است.
زمان راه افتادن آنقدر موارد مختلفی را باید بررسی کنید که ممکن است راهنما زدن را فراموش کنید. بسیاری از هنرجویان در همان گام اول با نزدن راهنما تمام امتحان را خراب می‌کنند. اگر قرار است باایستید، دور بزنید، بپیچید و هر تغییر جهتی که اعمال می‌کنید، راهنما را فراموش نکنید.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم ؟ – نکته دوم:

نکات مهم و کلیدی آزمون شهری

نکات مهم و کلیدی آزمون شهری

✅ حواستان به کلاچ باشد
کافیست به سرعت پا را از روی کلاچ بردارید یا برای دنده عوض کردن تا ته کلاچ را فشار ندهید. چه اتفاقی می‌افتد؟ حرکت‌های ناهنجار ماشین و خاموش کردن و یا صدای ناهنجار همان موردی است که بسیاری از هنرجویان را به آزمون مجدد کشانده. حواستان به کلاچ باشد، بار اول با احتیاط کلاچ را بالا بیاورید تا جای درست کلاچ ماشین آزمون دستتان بیاید. عجله نکنید، دستپاچه نباشید. تا زمانی که فرمان در دست شماست و پای شما روی ترمز است هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته سوم :

نکات مهم آزمون شهری

نکات مهم آزمون شهری

✅نرم رانندگی کنید
ترمز شدید، گاز شدید، حرکت فرمان شدید بسیار مخرب است. سواری ماشین یکی از مهم‌ترین نکات است که افسر به آن توجه می‌کند. کافیست افسر یک بار بر اثر ترمز شدید شما به شیشه جلو متمایل شود. شاید همان لحظه رد نشوید اما مطمئن باشید کارتان در ادامه سخت شده، سواری نرم نشان دهنده تسلط شماست.

 

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته چهارم:

✅خاموش نکنید
حواستان به خاموش نشدن ماشین باشد. در ایست کامل خلاص کنید، همیشه با اندکی فشار دادن گاز جلوی خاموش شدن ماشین را بگیرید. با کلاچ به نحوی کار کنید که ماشین خاموش نشود. بدانید که خاموش کردن ماشین یک نمره منفیست و اگر تکرار شود، در آزمون رد می‎شوید. اکثر موارد خاموش کردن به دلیل استرس زیاد اتفاق می‌افتد. برای کنترل استرس راه‌های موجود را امتحان کنید.

نکته: قبل از شروع به حرکت حتما کلاچ ماشین را کنترل کنید و یا قلق گیری کنید، توصیه هنرجویانی که قبلا در آزمون شهری رانندگی شرکت کرده اند بیشترین خاموشی ماشین در آزمون شهری عدم قلق گیری کلاچ است پس حتما قبل از حرکت کلاچ ماشین را قلق گیری و نیم کلاچ حرکت کنید.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته پنجم :

اشتباهات ازمون عملی رانندگی

اشتباهات ازمون عملی رانندگی

✅دور دو فرمان و پارک دوبل
بر دور دو فرمان و پارک دوبل تسلط داشته باشید. در مورد دور دو فرمان که می‌بایست بدون ایراد بتوانید ماشین را دور بزنید. در این مورد افسر تخفیفی برای شما قائل نمی‌شود، خصوصا آنکه در هنگام جابجایی عملکرد شما خطرساز باشد. اما در مورد پارک دوبل، دراین مورد تمیزی و دقت کار مهم است. اما شاید چند سانت فاصله یا کمی کم تجربگی شما برای افسر قابل چشم پوشی باشد. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم در صورتی که در مورد پارک دوبل اعتماد به نفس خوبی ندارید بهتر است لااقل موارد محدودی را رعایت کنید. مورد اول آنکه به هیچ عنوان تماسی با ماشین‌های پارک شده نداشته باشید. به آینه یا بدنه هر کدام که باشد نه تنها در جا آزمون را رد می‌شوید بلکه دردسرهای بعدی را نیز به جان می‌خرید. هنگام پارک دوبل راهنما فراموش نشود. هنگام پارک دوبل خاموش نکنید. به جدول برخورد نکنید. این موارد را حتی در صورتی که مهارت بالایی در پارک دوبل نداشته باشید نیز می‌توانید رعایت کنید.

هنرجوی گرامی پیشنهاد تست درایو به شما حتما قبل از شرکت در آزمون شهری فیلم پارک دوبل را از لینک زیر مشاهده نمایید:

آموزش پارک دوبل

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته ششم:
در دام افسر نیوفتید
بدون شک در مواردی افسر به شما خواهد گفت که روبروی پارکینگ خانه یا زیر تابلو توقف ممنوع، ماشین را نگه دارید، اگر بدون اشاره به ممنوع بودن توقف در محل به حرف افسر گوش کنید نمره منفی را گرفته‌اید! افسر در حال آزمون گرفتن از شماست بنابراین حواستان باشد که در دام او نیوفتید. حتما به نشانه‌های توقف ممنوع دقت کنید. در هنگام توقف راهنما فراموش نشود و آینه را چک کنید. اگر آینه را خوب بررسی نکنید و ماشین پشت سر شما با صدای بوق اعتراض کند، افسر نمره منفی بابت عدم توجه به آینه را برایتان ثبت می‌کند. اگر جایی که دور ممنوع است گفت دور بزنید، اگر در کوچه ورود ممنوع خواست بپیچید یا از چراغ عبور کنید، در حال امتحان کردن شماست. هشیار باشید. افسر منطقه مورد آزمون را قدم به قدم می‌شناسد.

??در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته هفتم :

حواستان به حق تقدم‌ها باشد
فرعی به اصلی و میدان، در این موارد بسیار هشیار باشید. حتی ممکن است افسر از شما در این مورد سوال کند. با تمرکز به سوال پاسخ دهید. برخی تصور می‎کنند که مباحث آیین نامه در امتحان عملی به کار نمی‌آید. این تصور اشتباه است. افسر اجازه دارد در مورد آیین نامه نیز شما را بیازماید و باید سربلند بیرون بیایید. در واقع تسلط بر قوانین باید پیش از آزمون عملی ایجاد شده باشد و در صورتی که نتوانید سوالات حق تقدم را پاسخ دهید تاثیر زیادی بر نظر افسر خواهد داشت.

توجه داشته باشید در میدان حق تقدم با وسیله ای است که داخل میدان در حال حرکت است.به عبارت ساده تر به هنگام ورود به میدان باید توقف کامل نمود تا خودرو داخل میدان عبور نموده و سپس وارد میدان شویم. این مورد از نظر افسران آزمون گیرنده بسیار پر اهمیت است متاسفانه بسیاری از هنرجویان از این مورد نمره منفی دریافت میکنند.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته هشتم:
شما اجازه دارید اشتباه کنید
به غیر از اشتباهات خطر ساز، سایر اشتباهات شما ممکن باعث رد شدن نشود. افرادی هستند که با یک اشتباه توانستند از آزمون عملی سربلند بیرون بیایند. افسر تمامی جوانب را می‎سنجد بنابراین وظیفه شما این است که در گام اول اشتباه نکنید و در گام دوم اگر هم اشتباه کردید بتوانید ادامه آزمون را بدون اشتباه تمام کنید. اغلب افراد با اشتباه اول دست و پای خود را گم می‌کنند و پشت سر هم اشتباه می‌کنند. باید بتوانید اعصاب خود را تحت کنترل داشته باشید. اعتماد به نفس خود را از دست ندهید و بدون استرس به کار خود ادامه دهید.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته نهم:
✅اصول دنده عقب را رعایت کنید
حواستان باشد که ممکن است طی آزمون یا برای پارک مجبور باشید دنده عقب بگیرید. حتما دستتان را پشت صندلی افسر بگذارید و بچرخید. برخی افراد برای دنده عقب تنها از آینه به پشت نگاه می‌کنند. شاید از شرایط پشت آگاهی کامل داشته باشید و نیازی به چرخیدن کامل به عقب نباشد اما یادتان نرود شما در حال آزمون دادن هستید و افسر به دنبال کارهای اشتباه شماست. پس همه چیز را طبق اصول انجام دهید.

دلایل رد شدن در ازمون رانندگی

دلایل رد شدن در ازمون رانندگی

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته دهم:
✅خوش اخلاق باشید
نکته دهم و نکته آخر تعامل شما با افسر است. به هر ترتیب آزمون عملی توسط عامل انسانی گرفته می‌شود و اوست که می‌تواند شما را قبول یا رد اعلام کند. از نظر برخورد و اخلاق حواستان به همه چیز باشد. بدانید که غرور زیاد کار دستتان می‌دهد. افسر برای رانندگانی که ادعای زیادی دارند و مغرور هستند سختگیری بیش‌تری می‌کند. بهتر است حالت یک راننده تازه کار را داشته باشید اما کاملا تسلط خود را حفظ کنید. افسرها با راننده‌های تازه‌کار دقیق و مسلط بهتر کنار می‌آیند.

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم ؟ ( روز پیش از آزمون )
سد بزرگ پیش پای شما استرس است. برای برداشتن این سد دستورالعمل زیر را در نظر بگیرید:
✅۱- اول آنکه تا جایی که می‌توانید به تسلط و مهارت خود بیفزایید. بدانید که کارهایی که بر آن مسلط هستید استرس کمتری در شما ایجاد می‌کند.
✅۲- دوم به شرایط ذهن شما باز می‌گردد. اگر همواره مشکل استرس را در خود داشته‌اید از راهکارهای کلی برای کنترل آن استفاده کنید. نوشیدنی آرامش بخش، آدامس یا موسیقی می‌تواند شرایط را براتان راحتتر کند. حواستان به خواب کافی باشد.
✅۳- سومین توصیه بازسازی شرایط آزمون است. یکی از بهترین کارهایی که برای کنترل استرس می‌شود انجام داد آن است که چندین بار خود را در شرایط آزمون قرار دهید. همه چیز را برای خود شبیه سازی کنید. بارها صندلی و آینه را تنظیم کنید. بارها راهنما زدن را تمرین کنید. بارها پارک دوبل و دور زدن را تمرین کنید. به این ترتیب حتی روز آزمون در شرایط فشار و استرس می‌توانید کارهای روتین را انجام دهید و زمانی که کارهای اول را به خوبی انجام دهید به مرور استرس شما کاهش خواهد یافت.
✅۴- از اشتباه نترسید. نهایت قرار است در آزمون رد شوید، فاجعه اتفاق نمی‌افتد. با اولین اشتباه دنیا به آخر نمی‌رسد، اگر در حین آزمون اشتباه کردید با خود بگویید که هنوز فرصت دارید و حتی اگر این آزمون موفق نشوید هم باز می‌توانید مجدد آزمون دهید. بخشی از استرس مربوط به فکرهای منفی است. فکرهای منفی را از خود دور کنید.

 

بیشتر بخوانید:  صکادرات در رانندگی چیست

صکادرات چیست

صکادرات چیست

نظرات کاربران تست درایو درباره آزمون شهری رانندگی:

📌کاربری به نام حمید می گوید:

امتحان شهری این کارها را انجام بدید قبولید . پیش افسر تا نشستی افسر میگه حرکت کن اما تو اول صندلی بعد آینه بعد خلاصی دنده بعد روشن کردن بعد کمربندبعد از هر دو آینه ببین که ماشین میاد یا نه . آینه سمت چپ و آینه داخل ماشین . بعد راهنما به چپ و خیلی آرام حرکت کنید . مثلا میگه دور بزن شما اول راهنما بعد زاویه ۳۰ درجه بعد از پنجره نگاه کنید که ماشین میاد یا نه بعد آرام دور بزنید . ببینید جای که از شما امتحان میگیرن جای خلوتیه و ماشین کم رفت و آمد میکنه اما شما باید جوری رفتار کنید که انگار چپ و راست ماشین میاد . دنده عقب اول راهنما بعد کاملا برمیگردید و دست راستتون رو پشت صندلی افسر میزارید . پارک دوبل اول راهنما بعد آرام پشت ماشین ایست میکنید و بادنده یک حرکت میکنید و یه کاپوت از ماشین پارک شده جلوتر ایست میکنید . ببینید افسر میگه دور بزن و اونجا ماشین حرکت نمیکنه اما شما جوری دور بزنید که انگار ماشین میاد .هر حرف افسر یعنی راهنما باید بزنی چون بگه ایست راهنما میخواد بگه دنده عقب راهنما میخواد بگه دور بزن راهنما میخواد پس هر حرف افسر = راهنما . اول پای چپ را داخل ماشین بزارید و آهسته بدنو کج کنید و داخل ماشین بنشینید و فرمان رو بگیرید با دست راست و بنشینید یعنی کمک بگیرید از فرمان ماشین پس ابتدا پای چپ بعد بدن کج بشه بعد موقع نشستن با دست راست از فرمان کمک بگیرید که این روش ماشین سوارهای حرفه ایه . موقع پیاده شدن وقتی که قبول شدید ابتدا با دست راست در را باز کنید و با دست چپ دستگیره را خیلی آرام به جلو فشار دهید به اندازه یه وجب باز کنید در ماشینو و بعد ببینید ماشین میاد یا نه بعد در کامل باز شده و پای راست ابتدا بیرون ببرید و دست راست روی فرمان بزارید و برای بلند شدن از فرمان کمک بگیرید و باسنتون نره سمت افسر به این حالت بلند بشید پا بیرون دست راست رو فرمان و سر بیرون و بلند بشید به حالت سیخ نه به حالت کج که باسن سمت افسر باشه . یه چیز مهم مثلا دو یا سه نفر رو افسر صدا میکنه که بنشینید و امتحان بگیره . ابتدا هیچ موقع از در ماشینی که نباید سوار بشید رو باز نکنید یعنی عقب که میشینی از در سمت خیابون استفاده نکنید . داخل ماشین که شدید سلام بدید و هر اتفاقی افتاد نخندید و یا کاری نکنید موادبانه یه گوشه بنشیتید . وقتی پشت فرمان نشستید باز سلام و وقت بخیر بگید و پوشه خودتون را روی داشبورد بزارید نه دست افسر و زود صتدلی و آینه….. میزون کنید جوری که افسر بفهمه . یکبار ماشین رو خاموش کردید ایراد نداره و هول نشید . یکبار یادتون رفت راهنما بزنید هول نشید فقط ترمز به آهستگی بگیرید نه اینکه پاتون رو بزارید محکم رو ترمز . همیشه واستید تا اونهای که داخل ماشین هستن امتحان بدن و شما آخرین نفر چون هم از اشتباهای دیگران درس میگیرید و با اخلاق افسر آشنا میشید و چون نفر آخر هستید افسر کمکتون میکنه برای قبول شدن . صبح ساعت ۸ آموزشگاه باشید تا کارهاتون ردیف بشه ۸:۳۰ پیش افسر هستید که بهترین زمانه . افسر باید از سه نفر حداقل یه نفرو قبول کنه تا آمار قبولی آموزشگاه بالا بره و ساعتی که شما میرید شلوغ میشه و نهایت یه پارک دوبل و یه دور زدن میخواد ازتون . حس کردید قبول شدید و افسر گفت بزن دو و برو محل امتحان خوشحال نشید و خیلی ریلکس بزنید دو و گاز الکی ندید و موقع ایست حتما راهنما بزنید و حتما ۴۵ سانت پارک کنید و جوری که گفتم پیاده بشید . موقع پیاده شدن حتما بگید خاموش کنم بزنم یک یا روشن بمونه و با خسته نباشید اصولی پیاده بشید . هیچ موقع از جلو ماشین حرکت نکنید حتی اگه افسر با دست اشاره کنه . حتما از پشت ماشین برید پیش افسر یا پشت فرمان . بار اول رد شدید ایراد نداره و ناراحت نشید و با افسر خوشرو باشید.نرم حرکت کنید و جوری بشینید که مسلط باشید بر ماشین و حتما تکیه بدید به صندلی . افسر اگر یکبار رد بکنه شمارو از دفعه بعد هواتون رو داره . اینها چیزهای مهمی بود که براتون گفتم و مطمئن باشید هیچکسی نمیگه این حرفهای منو . اگه باز سوالی بود بگید من جواب میدم.


📌کاربری به نام یگانه می گوید:

سلام:

بچه راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی میدونید چیه؟ شاید باورتون نشه من خودم تست کردم جواب داد خیلی راحت اولین کاری که روز امتحان شهری باید انجام بدید اینکه خونسردی خودتون و حفظ کنید استرس نگرید، همین استرس کار دستتون میده حتی اگر به ماشین مسلط باشید همین استری در آزمون شهری پیش افسر بفهمه استرس دارید اذیتتون میکنه، حتما و حتما و بازم میگم حتما باتون کلا روی کلاچ باشه خدا رو شکر همه ماشین ها داغونن هیچ کدوم کلاچ درستی ندارن حتما قلق گیری کلاچ و انجام بدید به این صورت که به صورت نیم کلاچ و آروم آروم پاتون و از روی کلاچ بردارید تا ماشین خاموش نشه بعضی افسرا اگه ماشین خاموش بشه ارفاق میکنن بعضی ها ارفاق نمیکنه اگه خوش شانس باشید و ماشین و خاموش کنید اگه چی بشه بهتون ارفاق کنه، پارک دوبل و خوب یاد بگیرید به نکته های انحرافی افسر توجه نکنید مثلا روی خط ممتد اگر گفت سبقت بگیرید یا دور بزنید یه همچین چیزایی به هیچ وج انجام ندید انشالله همه قبول بشید البته من قبول شدم بعد از قبولی در آزمون شهری باید برید سایت پست ببینید گواهینامه متون کی میاد.


 

📌کاربری به نام سعید از همدان میگوید:

دوستان هنرجو سلام امیدوارم تا این لحظه که نظر بنده را میخونید در آزمون شهری قبول شده باشید از اشتباهات رایج در ازمون رانندگی به نظر شخص بنده عدم تسلط کافی هنرجویان به ماشین است از آنجایی که اکثر آموزشگاه ها از ماشین پراید به عنوان امتحان در روز آزمون شهری استفاده میکنند و خوشبختانه یا متاسفانه بیشتر ماشین ها فرسوده و دارای مشکل فنی هستند از این رو هنرجو تسلط کافی به ماشین را نداشته و اتفاقی که می افتد این است که ماشین خاموش می شود، یا در موقع پارک دوبل کنترل ماشین سخت می شود من خودم سه مرتبه در آزمون شهری همین مشکل و داشتم خدا رو شکر سرهنگ زیاد حساس به ۳۰ سانت بودن فاصله ماشین با جدول نبود فقط از اینکه ماشین خاموش میشد هی گیر میداد، به هر حال خواستم اینجا نظر بدم که دوستان بیشتر تمرین کنن مخصوصا به کلاچ ماشین توجه داشته باشید.


📌کاربری به نام سیامک می گوید:

سلام به همه من یه پیشنهادی دارم برای رفع استرس در آزمون رانندگی خیلی راحت قبل از رفتن به آزمون شهری دمنوش گل گاو زبان بخورید معجزه میکنه، البته یه قرصی هم هست که بچه ها قبل از آزمون افسر می انداختن اسم شو الان دقیقا یادم نیست، من خودم مشکلی که داشتم پارک دوبل بود و البته اینکه پیش سرهنگ خیلی استرس می گرفتم جوری که پاهام مال خودم نبود، پارک دوبل و رفتم تمرین کردم یه چند تا فیلم آموزش پارک دوبل دیدم با پراید دوستم چند بار تمرین کردم قشنگ یاد گرفتم، فقط مراقب استرس تون باشید حتی اگر به ماشین مسلط باشید استرس داشته باشید امتحان شهری رو خراب میکنید.


📌کاربری به نام نیلوفر می گوید:

سلام وقت بخیر، من یک ماه پیش آزمون شهری راهنمایی  رانندگی داشتم قبلش ۶ بار رشدم دیگه میخواستم بی خیال گواهینامه رانندگی بشم من خودم بیشتر استرسی که داشتم باعث می شد آزمون و خراب کنم و سرهنگ بهم میگفت برو پایین، بچه ها مربیم بهم گفت اگر سه مرتبه ماشین و خاموش کنی سرهنگ می تونه بهت ارفاق کنه ولی من در آزمون دومم بود یکبار ماشین خاموش شد سرهنگ گفت برو پایین، همه راه ها رو تست کردم دوستم گفت برو قرص ضد استرس برای امتحان رانندگی از داروخونه بگیر بنداز الان اسمش و یادم نیست ولی خیلی تاثیر داشت این قرص استرس مو خیلی کم کرد، دومین اشتباهم پارک دوبل بود که فاصله ماشین از کنار جدول خیلی زیاد میشد که حتما بهتون توصیه میکنم اگر پارک دوبل و اصول شو نمیدونید حتما برید پیش مربی آموزشگاه روش درست پارک دوبل یاد بگیرید، موقع پارک دوبل اول اینکه وقتی کنار ماشین بغل هستید فاصله تون باید ۵۰ سانت باشه کم باشه پارک دوبل تون خراب میشه، بیشتر باشه فاصله تون با جدول بیشتر میشه انشالله همه دوستان آزمون شهری رو قبول بشن.


📌کاربری به نام سهیل می گوید:

بچه ها من  تجربه آزمون شهری خودمو بهتون میگم اکثر بچه ها مشکل پارک دوبل دارند بین بچه ها بودن کسانی که پارک دوبل و بلد بودن منتهی لم ماشین سرهنگ دستشون نبود پارک دوبل و خراب میکردند، من خودم پارک دوبل و خراب کردم البته بار اول حواسم نبود سپر ماشین خورد به ماشین کناری سرهنگ گفت برو پایین، برای اینکه پارک دوبل تون خوب در بیاد کنار ماشین بغلی ماشین و نگه دارید اندازه نصف دست یعنی از آرنج تا نوک انگشتاتون سعی کنید فاصله رو زیاد نکنید و کمم نکنید فرمان ماشین و کامل به سمت شاگرد بشکونید میایید عقب از شیشه سه گوش ماشین چراغ عقب ماشین کناری رو دید فرمان و به سمت راننده بشکونید فاصله با ماشین جلویی باید جوری باشه چراغ های ماشین جلویی باید دیده بشه، امیدوارم از این راهنمای قبولی در آزمون شهری رانندگی استفاده کنید و راحت قبول بشید.

راهنمای قبولی در آزمون شهری رانندگی


📌کاربری به نام شیدا می گوید:

دوستان برای قبولی در آزمون عملی شهری رعایت چند نکته خیلی مهمه که بهتون میگم

۱- وقتی نشسین داخل ماشین کاملا خون سرد باشید و صندلی و آینه ها را با توجه به فیزیک خودتون تنظیم کنید.

۲- به حرف افسر آزمون گیرنده خوب گوش کنید حرکت اضافه ای نکنید.

۳- حتما دنده ماشین و چک کنید و مطمئن شوید که دنده ماشین در وضعیت خلاص باشد.

۴- حواستون باشه که ماشینه روش و دوباره استارت نزنید خودم این مورد و چند بار در آزمون شهری دیدم که هنرجوها ماشین روشن و استارت زدن.

۵- اگر توی پارک دوبل مشکل دارید حتما خوب تمرین کنید چراکه برای افسر آزمون گیرنده پارک دوبل خوب مساوی است با قبولی شما.

۶- حتما کمربند ایمنی را ببندید بعد از اینکه استارت زدید و ماشین روشن شد کمربند ایمنی را ببندید.

یک نکته دوستانی که در آزمون شهری قبول شده اند بعد از قبولی امتحان شهری نیازی نیست برای مطلع شدن از صدور گواهینامه به آموزشگاه مراجعه کنید کافی است در گوگل سرچ کنید گواهینامه کی صادر می شود وارد سایت شوید و با وارد کردن اطلاعات خواسته شده از تاریخ صدور گواهینامه رانندگی مطلع شوید.

امیدوارم مفید واقع شده باشه موفق باشد


📌کاربی به نام یکتا از گرگان می گوید:

سلام من امتحان شهری همش رد میشم واقعا نمی دونم دیگه باید چیکار کنم کلی تمرین میکنم میرم امتحان شهری یا ماشین و خاموش میکنم یا پارک دوبل و خراب میکنم وقتی سرهنگ چیزی ازم میخواد که انجام بدم استرس شدید میگیرم، چند بارم رفتم پیش مربی تمرین کردم وقتی خودم تنهایی میشینم پشت فرمان خیلی عالی هستم حتی همسرم بهم میگه تو از من خیلی بهتر رانندگی میکنی نمی دونم چرا پیش سرهنگ خراب میکنم، ۹ بار رفتم امتحان شهری رد شدم ولی این دفعه کلی تمرین کردم چهارشنبه قرار برم امتحان شهری انشالله که این بار قبول میشم برام دعا کنید ممنون. راستی بچه ها پارک سنگچین به این صورت است که باید به صورت ال ماشین و پارک کنیم دیگه درسته؟

امتحان شهری رانندگی

امتحان شهری رانندگی


📌کاربری به نام نسیم می گوید:

سلام به همه من دیروز امتحان شهری داشتم خدا رو شکر قبول شدم آزمون آیین نامه مقدماتی و اصلی رو هم با کمک آزمون های خوب سایت تست درایو خیلی راحت قبول شدم یه بار امتحان شهری رو افتادم رفتم پیش مربی و خوب تمرین کردم چند نکته بسیار مهم درباره پارک دوبل بهم گفت خیلی کاربردی بود البته من بیشتر از هر چیزی استرس شدید میگرفتم پیش افسر دوستم بهم گفت برو داروخونه بگو قرص ضد استرس میخوام یه دونه از این قرص ضد استرس انداختم خیلی اعتماد به نفس رفت بالا دیگه اصلا استرس نداشتم پیش سرهنگ وقعا بگم قرص ضد استرس برای امتحان رانندگی لازمه من خودم تجربه کردم خلاصه که قبول شدم و خیلی حس خوبی بود درسته که هنوز گواهینامه ام دستم نرسیده و شنیدم که بین ۴۰ تا ۶۰ روز زمان میبره ولی همین که گواهینامه رو گرفتم تونستم قبول بشم واقعا خوشحالم امیدوارم همتون خیلی راحت قبول بشید.


📌کاربری به نام پونه می گوید:

سلام من بالاخره بعد از ۵ بار امتحان شهری قبول شدم دیگه داشت آبروم می رفت پیش دوستام اونا قبول شدن ولی من نه، آخرین آزمونی که دادم افسر خیلی ازم تعریف کرد گفت همه چی رو عالی انجام دادی، به نظر من از اشتباهات ازمون عملی رانندگی که خیلی از بچه ها اصلا بهش توجه نمی کنن نبستن کمربنده مثلا سرهنگ وقتی من بار دوم اول کمربند و بستم بعد ماشین و روشن کردم ردم کرد، یکی اینه یکی هم این که خیلی از بچه ها کلی تمرین کرده بودن و متاسفانه روز آزمون شهری پیش سرهنگ استرس شدید میگرفتن طوری که هرچی سرهنگ ازشون میخواست انجام بدن نمی شنویدن من خودمم استرس داشتم ولی استرس روز اول آزمونم بود بعد اون کاملا استرسم از بین رفت، در کل یه استرس و سعی کنید نداشته باشید و یکی اینکه پارک دوبل و درست انجام بدید امیدوارم همه بچه ها قبول بشن خیلی حس خوبیه قبولی.


📌کاربری به نام رسول می گوید:

سلام بچه ها من هفته پیش امتحان شهری داشتم افسرم خیلی گیر بود به همه چی اهمیت میداد همه بچه ها رو رد کرد فقط من قبول شدم هنرجوها میگفتن تو پارتی داشتی با سرهنگ اصلانم این جوری نبود من به حرفهای مربیم خوب گوش دادم و کلی تمرین کردم پارک دوبل و خیلی عالی انجام میدم به صکادرات حواستون باشه صکادرت درست نیست صادرکات درسته من خودم کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی رو خوندم طبق توضیحاتی که داده صکادرات میشه ولی مربیم گفت الان دیگه قانون عوض شده اول باید صندلی ماشین و تنظیم کنید بعد آیینه ها رو بعد دنده رو خلاص کنید بعد ماشین و روشن کنید بعد کمربند و ببنید.

 

امتحان شهری

امتحان شهری


📌کاربری به نام صدف می گوید:

سلام به همه دوستان هنرجو، من همین امروز امتحان شهری داشتم و کلی استرس جوری که مربیم بهم گفت اگه استرس و نمیتونی کنترل کنی شرکت نکن حرف شو گوش ندادم و با استرس فراوان شرکت کردم و متاسفانه رد شدم یکی از دوستان پرسیده بود علت خاموش شدن ماشین در امتحان شهری چیه؟ من اینجا بهش میگم دوست عزیز مهم ترین علتش فرسوده بودن ماشین است، یکی دیگه از علتهاش که بچه ها به منم گفتن بالا یا پایین بودن کلاچ ماشینه که میگن با قلق گیری درصد خاموش بودن ماشین پایین میاد، اگر شانس بیارید نفر سوم باشین حتما از این شانس استفاده کنید و ببینید نفر قبل از شما چه جوری قلق گیری میکنه و آیا کلاچ ماشین پایین است یا بالا چون خیلی مهمه، متاسفانه آزمون من موند برای هفته بعد اگر بتونم استرسمو کم کنم شاید قبول بشم. برام دعا کنید


📌کاربری به نام مجید از ساری میگوید:

سلام من دو هفته پیش امتحان شهری داشتم بار سومم بود که آزمون شهری شرکت می کردم و بار سوم قبول شدم بیشترین اشتباهات ازمون عملی رانندگی هنرجویان یکی خاموش کردن مکرر ماشین بود و دیگری پارک دوبل بود، البته اینم باید بگم که ماشین ها بسیار فرسوده بودن بیشتر مشکل ماشین کلاچ نامناسب بود طوری که وقتی کلاچ و تا ته فشار میدادی دنده ماشین یا جا نمی رفت یا بد جا میرفت افسر از همین مورد سئو استفاده میکرد و نمره منفی می داد، حواستون باشه اگر نفر اول نیستید حتما دقت کنید که هنرجوی قبل از شما آیا ماشین را خاموش میکنه یا نه این مورد و خودم بارها دیدم که ماشین روشن را هنرجویان استارت می زنن همه افسرا از این مورد گذشت نمی کنن و فوری شما رو رد می کنند. حتی اگر ماشین روشن بود تا زمانی که افسر نگفته ماشین و خاموش روشن کنید کار اضافه ای انجام ندید.


📌کاربری به نام امیر می گوید:

سلام به همه دوستان من هفته گذشته امتحان شهری دادم و خدا رو شکر بار دوم قبول شدم البته بار اولم میتونستم قبول بشم منتهی چند تا اشتباه داشتم یکی اینکه ماشین و دو بار خاموش کردم و پارک دوبلی که انجام دادم فاصله ماشین با جدول کنار خیابون کمی بیشتر بود و سرهنگ ردم کرد، واسه همین رفتم حسابی تمرین کردم یه چیزی درباره صکادرات بهتون بگم مربیم بهم گفتم قبلا صکادارت درست بوده الان دیگه صکادرات نیست یعنی بعد از روشن کردن ماشین باید کمربند ایمنی را ببندید برای مواقعی است که احتمال آتش سوزی ماشین است، که سریع از ماشین خارج شوید. وقتی تمرین زیاد داشته باشید اعتماد به نفس تون بالا میره به نکات انحرافی افسر هم توجه کنید. تو همین سایت یه جا خوندم دوستانی که ۵۰ روز هست قبول شدن هنوز گواهینامه شون دستشون نرسیده پاک ناامید شدم با وجودی که چند روز بیشتر از قبولیم نمیگذره ذوق و شوق دارم هر چه زودتر گواهینامه مو ببینم به امید قبولی همه دوستان.


📌کاربری به نام سمیه می گوید:

سلام خیلی خوشحال امروز از امتحان شهری امدم بالاخره بعد از ۳ بار امتحان دادن بالاخره قبول شدم حقیقتش تمرین کرده بودم حسابی منتهی نمیدونم چرا استرس می گرفتم، این مشکل و اکثر بچه ها داشتن یکی از اشتباهات رایج امتحان شهری که همه به نوعی باهاش روبرو میشن خاموش کردن ماشینه، علتشم فرسوده بودن ماشین هاست.

متاسفانه همین خاموش شدن ماشین باعث شد من استرس بگیریم که نکنه الان ماشین خاموش بشه که شد، حتما دوستان قبل از شروع به حرکت ماشین کلاچ ماشین و قلق گیری کنید خیلی راحته فقط کافیه موقعی که گاز میدید پاتونو کم کم از روی کلاچ بردارید. که ماشین یهویی نپره و خاموش نشه این نکته مهمیه و همه افسرها بهش اهمیت میدن.

ترمز دستی ماشین رو به موقع پایین بیارید. یه نکته دیگه اگر نفر قبل شما ماشین و رو خاموش نکرده باشه از افسر اجازه بگیرید آیا ماشین خاموش روشن بشه یا نه، خیلی حواستون باشه که ماشین روشن و مجدد استارت نزنید که افسر اگر متوجه بشه ردتون  میکنه.


📌کاربری به نام سروش می گوید:

سلام وقت بخیر

من دیروز امتحان شهری داشتم ۲۸ آذر ۹۷ چیزی هم به مهلت اتمام کاردکسم نمونده کلی تمرین کرده بود متاسفانه از شانس خوب من کلاچ و دنده ماشین مشکل داشت هر کاری کردم درست دنده رو عوض کنم نشد یهو متوجه شدم به جای دنده ۳ زدم دنده ۵ و این باعث ردیم شد، دوستان توجه کنند دنده های ماشین و درست جابه جا کنید برای زیاد کردن دنده ماشین در صورتی که خود افسر گفت دنده رو زیاد کنید حتی می تونید بهش بگید نیازی به زیاد کردن دنده نیست و اگر افسر اجازه داد دنده عوض کنید همین طور دور زدن در کوچه باریک حتما باید دو فرمانه دور بزنید، سعی کنید هول نکنید چیز خاصی نداره امتحان شهری انشالله همه قبولیم.


اشتباهات ازمون عملی رانندگی📌کاربری به نام مرتضی می گوید:

سلام به همه دوستان عزیز من این هفته امتحان آیین نامه اصلی داشتم با کمک نمونه سوالات ایین نامه تست درایو تونستم بار اول قبول بشم خدا رو شکر همون روز هم امتحان شهری شرکت کردم و قبول شدم.

نکته ای که لازم دونستم بگم بهتون حتما سعی کنید کلاچ ماشین و قلق گیری کنید معمولا افسر اجازه میده برای قلق گیری کلاچ ماشین یادتون باشه بعد از روشن کردن ماشین کمربند ایمنی رو ببنید و در آخر ترمز دستی را پایین بیارید، پاتون و زیاد روی گاز فشار ندید به نکات انحرافی افسر حواستون باشه اگر مثلا روی خط ممتد گفت دور بزنید این کار و انجام ندید و حتما بگید که اینجا خط ممتد است.

برای پارک دوبل حتما قبلش تمرین کنید فقط و فقط با تمرین می تونید یک پارک دوبل خوب داشته باشید. اکثر هنرجوها همین پارک دوبل و را مشکل دارد و متاسفانه رد میشن.

موفق باشید.


📌کاربری به نام فرامرز می گوید:

سلام امروز چهارشنبه ۱۹ دی ماه ۹۷ من بالاخره بعد ۳ بار رد شدن در ازمون شهری قبول شدم، دوستان یه پیشنهاد حتما جدی بگیرید اگر می تونید از تجربیات امتحان شهری رانندگی دوستان دیگه کمک بگیرید من خودم این کارو کردم امروز قبل از اینکه نوبتم بشه رفتم با چند نفر که چندین بار بود رد شده بودن صحبت کردم نظرات جالبی بهم گفتن مثلا یکی شون میگفت: دنده ماشین بد جا میره و باید کلاچ و یکی دو بار بگیری ول کنی تا دنده خوب جا بره، و اینکه درباره سرهنگ می گفتن که به پارک دوبل خیلی حساسه اگر پارک دوبل و خراب کنی در جا ردت می کنه.

دوست دیگه ای میگفت: وقتی نشستی مطمئن شو که در ماشین درست بسته شده باشه و اینکه کمربند و بعد اینکه ماشین و روشن کردی ببند و اگر ماشین روشن بود از سرهنگ اجازه بگیر اگه گفت خاموش روشن کن این کارو انجام بده آینه های ماشین و طبق فیزیک خودت تنظیم کن. خلاصه من همه این موارد و رعایت کردم البته پارک دوبل رو هم تمرین داشتم و قبول شدم انشالله همه دوستان قبول بشن.

اشتباهات آزمون شهری


📌کاربری به نام کریمی می گوید:

من فردا امتحان شهری رانندگی دارم امتحان قبلی رو رد شدم امیدوارم توی امتحان فردا قبول بشم خیلی تمرین کردم تمامی مشکلاتی که داشتمو حسابی تمرین کردم، فقط نگران اینم که ماشین خاموش نشه متاسفانه اکثر ماشین ها داغون هستند و تا می خوای پاتو از کلاج برداری خاموش میشن، بعضی افسرا گذشت می کنن ولی بیشتر افسرا خیلی سختگیر هستند.


مطالب مرتبط : آموزش رانندگی عملی

🎬فیلم های آموزش رانندگی تست درایو

🎬نحوه صحیح روشن کردن خودرو

🎬فیلم آموزش رانندگی شروع به حرکت

🎬فیلم نحوه جایگیری در خودرو

🎬فیلم پارک ال

🎬فیلم پارک دوبل
🎬فیلم پارک دوبل
🎬فیلم آموزش رانندگی – طریقه حرکت خودرو
لطفا رای دهید
به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 960 Average: 3.1]

307
یک پاسخ بنویسید

161 نظرات
146 پاسخ ها
14 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
211 نویسندگان دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین
اطلاع رسانی کن
محمد

سلام من چند ساعت دیگه امتحان تو شهری دارم بار اولمه برام دعا کنید

مصطفی

اولشو به یه بهونه حتما رد میکنن بار دوم قبولید

راننده

سلام من تا حالا سه بار امتحان دادم و رد شدم باراول واقعا اشتباه داشتم اما بار دوم و سومم همش استرس داشتم ن دوبل ن دور هیچ کاری هم انجام ندادم خیلی ناراحتم استرسم رو نمیتونم کنترل کنم

نیما

سلام . امروز برای بار دوم میرم امتحان شهری بدم اگه قبول بشم میام همینجا میگم دعا کنید قبول بشم

امیرحسین

سلام بر همگی.بنده می خواستم از سایت خوبتون تشکر کنم و برای کسایی که امتحان عملی رو بار اولشونه می خوان بدن یه نصیحتی بکنم :هر چی سرهنگ گفت و نگفت راهنما بزنید برای اینکه اگه نزنید سریعا تو نهایتا سی تا چهل ثانیه ردتون میکنه حتی اگر بهترین پارک دوبل رو هم زده باشید اگرم اشتباه دیگه ای نداشته باشیدم چون بار اولتونه به احتمال قوی دو سه تا چیز دیگه هم بهش می چسبونه تا ردتون کنه مثلا من خودم اینجوری رد شدم گفتش برو منم ترمز دستی رو کشیدم رفتم یه راهنما نزدم گفت اونجا وایسا ردی.… ادامه مطلب »

پرستو

سلام من امروز برای بار اول آزمون عملی دادم و خدا روشکر قبول شدم مسائلی که متوجه شدم تو آزمون مهم هستن رو براتون میگم انشاالله بقیه هم موفق باشن: اول اینکه شدیدا روی استرستون کنترل داشته باشید و اجازه ندید دست و پاتون یخ کنه و بلرزه چون باعث میشه کنترلتونو از دست بدید و نتونید طبق اصول رانندگی کنید،برای این کار حتما قبل رفتن به آزمون دمنوش یا گل گاو زبان بخورید و به این فکر کنید که قراره افسر با دیدن رانندگیتون نه تنها قبولتون کنه، بلکه از دست فرمونتون کلی تعریف هم بکنه، یه مورد دیگه… ادامه مطلب »

احسان

سلام من امروز بار اولم بود رد شدم افسر گفت نزدیک تقاطع پارک کن من گفتم نمیشه گفت پیاده شو قبلشم جلوی پل گفت پارک دوبل کن منم گفتم ممنوعه گفت من میگم پارک کن منم گوش ندادم به نظرتون باید گوش بدم برای هفته بعد؟

پرستو

معلومه که باید به حرفش گوش بدی! افسره و چون داره آزمون میگیره واجبه به حرفش گوش کرد، تو خود کتاب آیین نامه ام نوشته دستور پلیس راهنمایی رانندگی اولویت داره به همه ی قوانین، ولی از طرفی ام حتما باید به ممنوع بودن اون شرایط اشاره کنی که بفهمه حواست هست به همین خاطر اگر مثلا گفت دور بزن و اونجا خط ممتد بود، باید بگی خط ممتده با اجازه، اصلا نباید با افسر بحث کنی و از این دو کلمه بیشتر چیزی بگی

محمود

سلام امروز بار اول امتحان شهری دادم قبول نشدم یکی از بچه ها قبل از من نشستش پارک دوبل زد نتونست بعدش من نشستم همه چیرو درست زدم آیینه و راهنما قشنگ با فاصله مناسب دوبل زدم سرهنگ گفت خوبه حالا همینجا دور دو فرمان بزن منم راهنما سمت چپ زدم و آیینه رو چک کردم و فرمانم تا اخر گردوندم یواش یواش راه افتادم دیدم عه چرا چرخ جلو خورد به جدول سرهنگ گفت بفرما به به دنده عقب میری چرا نزدی دنده جلو یا همون یک استرس زیادی داشتم به همین خاطر رد شدم میخام بگم که حول… ادامه مطلب »

امیرحسین

سلام کسی اینجا آموزشگاه امین هست؟

setyesh

سلام . اول باید روشن کنیمم یا اول کمربند ببندیم؟؟
یا کمربند ببندیم بعد روشن کنیم؟؟

مسیح

اول روشن بعد کمربند

Asma****

اول روشن کن بعد کمربند

محمد مهدی

به نام خدا خوب اولش باید بدونید که قرار نیست توی امتحان شهر اتفاق خاصی بیفته، این که سه چهار تا کار مثل پارک و دور دو فرمون و اینا رو قراره شما انجام بدید و این که افسر با شما از قبل دشمنی نداره و اصلا شما رو نمی شناسه که بخواد از اذیت کردن شما لذت ببره. من خودم ایین نامه بار اول قبول شدم و شهری رو بار دوم. در مورد پارک دوبل علاوه بر اون قائده های معروفی که میگن باید خودتون هم به جایی برسید که یه سری معیار ها رو در نظر بگیرید مثلاً… ادامه مطلب »

پویا

من بار دوم قبول شدم فقط میتونم بگم هم به شانسم بستگی داشت هم به افسری که بقلم هم به دقتم خلاصه ۲۰ ثانیه هم نشد قبول شدم استرس نداشته باشید راحت قبولید

فاطمه

من تازه فردا جلسه اول کلاس آیین نامه دارم میرم… خدا کنه با موفقیت به اتمام برسونم

حمید

سلام برای دنده عقب بهتره از آینه وسط و آینه های بغل استفاده کنیم یا اینکه سر رو کاملا به سمت عقب برگردونیم و از شیشه عقب ماشین نگاه کنیم یا اگر ماشین دوربین دنده عقب داشته باشه فقط به مانیتور نگاه کنیم کفایت میکنه ؟؟ سوال من فقط برای گرفتن گواهینامه نیست از کدوم روش استفاده کنیم احتمال تصادف کمتر میشه ؟ چون نمیشه که هم به مانیتور دنده عقب نگاه کرد هم به خطوط رادار کامپیوتر سفری نگاه کرد هم به آینه های بغل نگاه کرد هم به آینه وسط نگاه کرد یا اگر برگردیم و رو به… ادامه مطلب »

ابوذر

آینه بغل و عقب همزمان . موقع پارکم حواس رانندهای عبور هست که داری پارک میکنی بیشتر بغل بپایین تو جدول نخورین یا عقب برخورد نکنید

عليرضا

يه سوال
اگه سوار ماشين براي امتحان بشيم و ماشين روشن باشه بايد خاموش كنيم و بعد صندليو تنظيم كنيم يا همون موقع و وقتي كه روشنه انجام بديم؟؟

ابوذر

خودرو قبل اینکه بشینی خاموشه ، جلوت امتهانش تموم شد افسر میگه بزن کنار خاموش کن بعد نفر بعدی میاد . احتمال ضعیف روش باشه بهتر خاموش کنی و از ابتدا شروع کنی .

فرناز

آقا من تو دوبل یکم مشکل دارم قبل از دوبل گرفتن فاصلم با ماشین کناری یا کم میشه یا زیاد.چطوری فاصله مناسب با ماشین بغلی رو حفظ کنم کسی میدونه؟اگه کسی روشی بلده لطفا بگه

ناشناس

مثل پارک کنار جدول می مونه. قسمت سیاه رنگ روی کاپوت با پایین چرخ های اتومبیل کناری کنار هم تنظیم می کنی ‌. فقط حواست باشه آینه ات به آینه اش برخورد نکنه

امين

سلام
من امروز براى بار دوم امتحان شهري دادم و قبول شدم
افسر ازم يه پارك دوبل گرفت و دوتا دور دو فرمون
توي پارك دوبل به فاصله عرضى خيلي دقت نكرد و از اشتباهاى كوچيكم چشم پوشى كرد مثلا يبار ماشين خاموش شد
فقط و فقط كافيه افسر بفهمه شما ” راننده شدى ” تا قبولت كنه! پارك دوبل و امثالهم بهانست
موفق باشيد انشالله همگى

طناز

قلق گیری چجوری باید بکنیم کسی اگر میدونه راهنمایی کنه لطفا و یه چیز دیگه تا چند بار مجازیم خاموش کنیم؟!

شکوفه

یه سوال اگر تو ازمون شهری ماشین رو یه بار خاموش کنیم رد میشیم؟تا چند بار مجازه؟!
و یه سوال دیگه چطوری باید قلق گیری کنیم اگر کسی میدونه لطفا بگه من سه شنبه امتحان دارم از استرس دارم میمیرم

ابوذر

افسر تشخیص میده که خاموش کردنت اگر بخاطر نداشتن کنترل کلاج و گاز باشه مردودت میکنه ، همه چی به سرهنگ ازمون گیرنده بستگی داره . منم یبار موقع دور زدن خاموش شد ولی گفت عیب نداره ادامه بده . دیگه دوبار یا سه بار خاموش کردن مطمئنا ردی .فقط خونسردی و تسلط که افسر که هیچ یک راننده پایه دو هم میتونه تشخیصت بده . اگر کسی داری پایه دوم باتجربه میتونه جای افسر نمایشی ازت تست بگیره تا استرست بخوابه.

ابوذر

بسته به افسره. یبار معمولا مشکلی نیست اما دوبار یعنی تسلط نداری رو گاز و کلاج. اولش کلاج کمی بیار بالا تا قلق بگیری.

فاطمه

من فردا براي اولين بار قراره ازمون بدم خيلي استرس دارم😢

علی

سلام من دفعه اول قبول شدم اونروز کلا ۱نفر قبول شد

علی

سلام من بار اول رد شدم افسره انگار لج داشت بعدشم مسئول آموزشگاه گفت چون بازرس داشتند ترسید خیلی قبول کنه
یه سوال برا من دوساعت تمرین نوشته میتونم نرم آخه ۶۰تومن میشه ندارم

سپیده

یه کم طولانیه اما بخونین کمکتون میکنه؛)) من بار ششم قبول شدم البته یکسال از آخرین آزمونم گذشته بود سه جلسه تمرین با مربی های مختلف گرفتم و یه روز امتحان دادم و سر عدم کنترل نیم کلاچ و پارک بد و برخورد با جدول رد شدم اما هفته بعدش با همون افسر سختگیر و همون ماشین با کلاچ خیلی داغونش قبول شدم:)) از نظر روانشناسی روی افسر کار کنین البته بستگی به افسر داره من خودم توی امتحان این افسری که بهم افتاد سختگیر بود و قبلش یه خانومی حین امتحانش انقدر بد بود و همه چیو خراب کرد… ادامه مطلب »

پری

سلام بچه ها منم ۱۶ امتحان دارم بازم تو کلاج مشکل دارم ماشینم نداریم تمرین کنم .توروخدا منم دعا کنید انشالله همگی قبول میشیم

عبدالله

قبول شدی آخر؟

شیرین

والا من همه چی بلدم مربی و بابامم از رانندگیم خیلی تعریف میکنن.بار اول ردم با دلایل الکی مربیم اصلا دلیلاشو قبول نداشت. خود مسئول اموزشگاه گفت خیلی باکلاس افتادی. فقط بخاطر پول اینکارو میکنن. فردا برا بار دوم ازمون دارم دعا کنید قبول بشم

علی

سلام من امروز کلاسا شهرم تموم شد مبلغ ۴۷۰۰۰تومن برا آزمون گرفتن قانونیه

مهدیه

من امروز بار اولم برای ازمون شهر بود وخداروشکر همین بار اول قبول شدم^^

پری

خوشبحالت

روقوش

سلام من تو بار چهارم بالاخره امروز قبول شدم…افسر یه جا گفت پارک کن من یه چرخ ماشین رو تو جوب مسطح انداختم و پارک کردم…سرهنگ به کارم ایراد گرفت که بنظرت درسته اینطور پارک…منم جواب دادم که خیر اما چون شما فرمودین اینجا پارک کن و اینکه خیابان کم عرضه و ماشین دیگه ای پارکه باید طوری بزنم که ماشین از بینشون رد بشه و اگه شما دستور میدین برم جلوتر که اجازه دادن و من پارکم رو جلوتر بردم…و یه جا ماسه ریخته بودند کنارشم یه پراید پارک کرده بود و مشغول حرف زدن بود…به سرهنگ گفتم بعید… ادامه مطلب »

مبین

من بار دومم بود ک امتحان میدم پیش مربی عالی دوبل میگیرم پیش افسر دوبارشم تا سوار میشم میگه دوبل بگیر نمیزاره یکم رانندگی کنم بعد دوبل بگیرم برا همین رد میشم اعصابم.ریخته بهم .۴ سال دارم رانندگی میکنم اما برای دوبل رد میشم .اصلا به این نیست ک چند سال راننده ای استرس تنهای چیزیه ک باعث رد شدن میشه

Mobina

سلام من پس فرداامتحان شهردارم سه بارافتادم خیلی ناامیدم این دفعه هم قبول نشم ابروم میره

Zahra

سلام فردا ازمون شهری دارم خدا کنه که قبول شم😻

ابوذر

قبول میشی اخرش. اینقد خودتونو پایینذنیارید.مگه میخای آپولو هوا کنی. یه پارک و دنده کشیه دیگه

سهیل

سلام من متولد ۱۳۸۰ آیین نامه بار اول قبول شدم ولی الان شهر ۴ بار رد شدم دیگه واقعا ناامید شدم از ۱۶ سالگی با ماشین بابام میشستم مربیم میگفت رانندگیت عالی تسلط کافی داری ولی جلوی افسر هی خراب میکنم الان ۲ هفته است دیگه نرفتم آزمون شهر بدم آبروم پیش خانواده و دوستام رفته فک کنم دوباره برم رد شم 😓😢😢دعا کنید برام

Arezo

سلام وقت بخیر اقای سهیل الان مثلا دوستان و خانواده ی شما ازمونشون رو دفعه اول قبول شدن؟ امیدتو از دست نده ببین یه بچه راه رفتنو تو هفت ماهگی یادمیگیره یکی تو یکسالگی یکی تازه یکونیم سالگی راه میوفته و… همه ی ما باهم فرق میکنیم منم با مربی خوب رانندگی میکردم ولی دفعه اول افسر ردم کرد اونم بخاطر عدم تسلط روی پدالها! یعنی این مورد موردی بود که مربیم همیشه میگفت خیلی تسلط ات روی پدالها خوبه ولی نظرافسر یه چیزدیگه بود چون ماشین امتحان داغونه شما سعی کن باماشین امتحان تمرین کنی تا قلقش دستت بیادمن… ادامه مطلب »

ابوذر

اره راست میگی کلی ابرو ادم میره حتما روانپزشک مراجعه کن

مبین

منم همین حسو دارم

زکیه

ممنونم بخاطر سایت خیلی جامع و خوبتون.
از نمونه سوال ها استفاده کردم و دفعه ی اول در آیین نامه قبول شدم.
شنبه هم امتحان شهری دارم که اون هم با توکل بخدا پشت سر میگذارم.
نکات رو خوندم و یادداشت کردم تا روز امتح ذهنم باشد….

محمدرضا

سلام میخواستم بدونم چه اشتباهاتی ،اشتباه خطرناک محسوب میشه

ابوذر

سلام. اشتباهات خطرناک رانندگی : نداشتن اطلاعات عمومی و ناکافی فنی خودرو و ایین نامه .سرعت کنترل نشده. دنده عقب در ازادراه و بزرگراها . بی دقتی در بریدگی ها . انحراف خودرو به چپ و راست با بی دقتی. خواب الودگی رانندگی کردن.سبقت بدون تخمین مناسب.راهنما نزدن در مواقع لازمش .کمربند نبستن.

عرفان

سلام واقعا ممنونم من تو آزمون آیین نامه حدود دو یا سه بار روزنامه وار خوندم تست های این سایت خوب زدم وبرای بار اول. به کمک خدا قبول شدم وامروز هم آزمون تو شهری دارم وامروز هم باز به امید حق میرم واز راهنمایی شما استفاده میکنم
من یتوکل علی الله فهو حسبه :هرکس به خدا توکل کند خدا برای او کافیست.

یاعلی

ماهان

سلام و خسته نباشید خدمت همه بچه های گل سایت.اقا من شنبه امتحان شهر دارم.من تنها مشکلی ک یکمی ضعف دارم توش اینه که قبل دوبل گرفتن نمیتونم فاصله مناسب و صاف با ماشین کناری حفظ کنم.تورو خدا راهنماییم کنین اگه روش خوبی برای فهمیدن من بلدین .باید چیزی رو مبنا قرار بدم؟.تو خود دوبل مشکلی ندارم فقط و همین ی مسأله مشکل دارم دمتون گرم

قاسم

برامدگی برف پاک کن رو بندازید روی تایر ماشینی که میخواید کنارش توقف کنید : این میشه فاصله ی مناسبی که با ماشین کناری باید حفظ بشه

بهار

سه تا آینه باید فاصله تو و ماشین کناری باشه.آینه خودت و ماشین بغلی + یه آینه فرضی

Maryam

سایتتون واقعا عالیه من ازمون ایین نامه را اولین بار قبول شدم برم ببینم اینا چیکار میکنم

فرید

سلام خدمت همه عزیزان.بنده صبح ساعت پنج اومدم داخل سایت واولین نطریه روخوندم اقاحمید خیلی صحیح ومنطقی توضیح داده بودن الان دفعه اول بود شهری امتحان میدادم قبول شدم دقیقاچیزایی که گفتن اومده بود فقط سرتقاطع ها ایست کامل کنید بعدبااحتیاط ادامه بدین نکته مهمی بودانشالابکارتون بیاد

ممد911

منم بار دوم قبول شدم الانم خیلی حس خوبی دارم….😍 فقط یادتون باشه روز آزمون خودتون باشید نگاه نکنین به اطرافیان که چند بار رد شدن چون اونا شما نیستن..

ابوذر

یک چیز کلی : چه پارتی داشته باشی و نداشتی مهم تسلط در رانندگی که باید بهش برسی .افسر هم مثل من و تو بود شایدم رانندگیش اصلا به خوبی شما نباشه .هوش رانندگی ما بسیار پایینه یعنی امادگی و مهارت نداریم فقط ادعا داریم . پس بخاطر حفظ جانتون بدقت یاد بگیرید و رفع مسولییت نکنید با رد شدن اصلا نگران نباشید.

زهره

اینم بگم که افسرا اکثر پسرارو بار اول قبول می کنن ولی دخترارو اگه پارتی نداشته باشی تا دوبار اولم رد می کنن اونجایی که من میرم همه دخترن از بس پسرارو راحت قبول کردن،البته اینم بگم شاید پسرا مهارتشونم بهتره،باور کنید به اینا گفتن دخترارو تا میتونید بندازید اینا راننده نمیشن

ریحانه

دقیقا همینطوره من خودم دو بار اول رو رد شدم با این که تیلط خوبی داشتم ولی دیروز رفتم بار سومم بود که بالاخره خداروشکر قبول شدم به نظر من نکته مهم توی آزمون رانندگی تسلط بالا روی پدال ها و ناشتن استرسه

زهره

خدا لعنت کنه بعضی از افسرارو یه دختره هیچی بلد نبود فک کنم سفارش شده بود قبولش کرد بعد از من که همه چیو رفته بودم تو پارک دوبل بعد فرمون دوم نذاشت برم داخل گفت وایسا بعد پیاده شد گفت ردی،بار دومم بود،گفت اگه میذاشتم بری میخوردی به ماشین،این هفته هم تا دو هفته یه افسر سخت گیره نمیرم ،چقد دیگه باید صبر کنیم مردیم به خدا همه فکر وذهنمون این شده

سارا

اره دقیقا منم وضع تو رو دارم الان یکساله و یه هفته است از ثبت نامم گذشته و تا حالا ۷ بار رد شدم از اول خیلی اعتماد به نفس داشتم ولی الان وقتی میرم تو ماشین از این میترسم که دوباره رد بشم به همین دلیل استرس میگیریم و رد میشم و دیگه امید مو از دست دادم .راستش من این بار آخری که رفتم نتونستم به خاطر استرس برم دنده ۳ در صورتی که تو تمرین مربیم میگفت خیلی خوب دنده عوض میکنی و دیگه خجالت می شم دوباره برم واسه امتحان شهری ثبت نام کنم.

بهاری

افسر ها افسر ها و باز هم امان از افسر ها! من بار دومی که رفتم همه چی عالی بود تا اینکه رسید به دوبل.پارک دوبل رو خیلی عالی دراوردم اما فکر کردم برای توقف افسر باید اجازه بده و خب اجازه نداد و این شد که ماشین کج شد!دفعه ی سوم افسر از شیر مرغ تا جون آدمیزادو ازم امتحان گرفت و گفت خیله خب کنار خیابون پارک کن.آقا ماهم خوشحال و خندان کنار خیابون پارک کردیم که دیدیم گفت فاصله رو ببین و ردمون کرد!گفتم یه فرصت دیگه بدین گفت باشه اما باز هم همون شد و بعد… ادامه مطلب »

فاطمه محمدی

برام دعا کنید فردا امتحان دارم

مریم

قبول شدی؟

خانومی

آقا منم قبول شدم خیلی حس خوبی داره😎😎😎

Mobina

سلام من امروز بارسوم امتحان شهروافتادم پارک دوبل خوب انجام داده بکدم فقط چون وقتی دوبل انجام دادم فاصله باماشین جلویی زیادبود افسرنزاشت یکم ب جلوبرم ردم کرد

زهرا

بعدش افسر خودش خواست که من قبول بشم خداروشکر امروز قبول شدم بستگی به مود افسر داره اگه با یه افسر بری دفعه چهارم پنجم حتما قبولت میکنن سعی کنید پیش کسی که اعتماد بنفستون میاره پایین یا ترسو هس رانندگی نکنید.سعی کنید با ماشین خراب رانندگی نکنید تو قبول شدن حتما برا ین نیس که تو عالی باشی ولی اطرافیان اینو از ما میخان همین که یک حرکت بری خوبه

زهرا

سلام من امروز قبول شدم باره چهارمم بود خیلی افسرده شده بودم شب قبله امتحان خوابم نبرد معده ام ترش کرده بود رفتم پیش شوهر ابجیم گفت چقد افتضاحی فردا هم قبول نمیشی

فاطمه

سلام من امروز توشهری قبول شدم هم ایین هم شهری هردورو اولین بارقبول شدم خداروشکر.اگه بپرسین چطور باید بگم من پدرم قبل اینکه ثبت نام کنم یادمیداد کامل یادگرفته بودم جزدوبله که مربی یادداد حتما قبلش تمرین کنین ..اونطور که میگفتن استرس داره اصلا نداره راحت باشین .خواستم ازتون تشکر کنم بخاطره سایت خوبتون که خیلی کمکم کرد اجرتون باخدا دستتون دردنکنه

سید محمد موسوی

سلام کسی میدونه موقع پارک دوبل چه جوری باید تنظیم کرد که آینه ماشین به آینه ماشین بغلی نخوره یا فاصله مناسب رعایت بشه؟ (چه چیزی رو تراز میگیرید یا به کجا نگاه میکنید)

ابوذر

نمیشه دقیق گفت کجای خودرو رو ملاک سنجش برای فاصله گذاشت چون خودروها از لحاظ ابعاد متفاوتن . نگاه به افق. یا وسط برفپاکن .وسط شیشه جلو با زاویه چهل پنج به چپ . و امثالهم. بهترینش تخمین مسافت که با ممارست و تمرین و تجربه بدست میاد.

Arezo

سلام مربیم به من گفت لبه ی سمت راست کاپوت مماس با چرخ سمت چپ عقب اون ماشینی که پشتش دوبل بری بشه البته وقتی مماس شد یه سی درجه فرمون رو ببر به سمت راست و وقتی به ماشین رسیدی دوباره فرمونو برگردون سرجاش که ماشین صاف بشه امیدوارم منظورمو متوجه شده باشی😊