در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – راهکار تست درایو

قبولی در ازمون افسر

در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – راهکار تست درایو

باسلام خدمت هنرجویان گرامی وب سایت تست درایو;

امروز در این پست قصد داریم شما عزیزان را با نکات مهم و کلیدی آزمون شهری آشنا کنیم، بسیاری از هنرجویان متاسفانه در اولین جلسه از آزمون شهری موفق نمی شوند این آزمون را سپری کنند، امروز در این مقاله یاد میگیرید که چگونه برای بار اول از پس آزمون عملی یا آزمون شهری رانندگی بر بیایید، لطفا با ما همراه شوید.

آزمون شهری رانندگی

آزمون شهری رانندگی

پس از مدت‌ها تمرین و گذراندن مراحل گوناگون نوبت به آزمون عملی می‌رسد. این آزمون برای بسیاری از هنرجویان سخت‌ترین مرحله است. مرحله‌ای پر استرس که دلیل استرس بالای آن نیز عدم آگاهی از شرایطی است که قرار است اتفاق بیوفتد. بهترین راه برای مقابله با استرس آزمون عملی شبیه سازی تمامی شرایط است. سعی کنید هر جلسه تمرین خود را مطابق آنچه قرار است اتفاق بیوفتد تنظیم کنید. اولین سوال هنرجویان این است: در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم ؟
برای قبولی در آزمون عملی باید بدانید که چه نکاتی برای افسر حائز اهمیت است. باید بدانید که قرار است آزمون به چه سمتی پیش رود و باید بدانید که آزمون از چه فاکتورهایی تشکیل شده است. نکات زیر را در نظر بگیرید:

👮🏻 در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم؟ – نکته اول:

آزمون شهری رانندگی

آزمون شهری رانندگی

جزئیات را فراموش نکنید
تنظیم صندلی، تنظیم آینه، راهنما
برای دید کافی باید صندلی تنظیم باشد. در صورتی که برای تنظیم صندلی حوصله به خرج ندهید تسلط کافی بر روی پدال‌ها نخواهید داشت. هر سه آینه باید طبق دید شما تنظیم شود. پیش از استارت زدن این دو مورد را کنترل کنید. کمربند فراموش نشود، ترمز دستی فراموش نشود، و اما راهنما نکته اساسی است.
زمان راه افتادن آنقدر موارد مختلفی را باید بررسی کنید که ممکن است راهنما زدن را فراموش کنید. بسیاری از هنرجویان در همان گام اول با نزدن راهنما تمام امتحان را خراب می‌کنند. اگر قرار است باایستید، دور بزنید، بپیچید و هر تغییر جهتی که اعمال می‌کنید، راهنما را فراموش نکنید.

👮🏻در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم ؟ – نکته دوم:

نکات مهم و کلیدی آزمون شهری

نکات مهم و کلیدی آزمون شهری

✅ حواستان به کلاچ باشد
کافیست به سرعت پا را از روی کلاچ بردارید یا برای دنده عوض کردن تا ته کلاچ را فشار ندهید. چه اتفاقی می‌افتد؟ حرکت‌های ناهنجار ماشین و خاموش کردن و یا صدای ناهنجار همان موردی است که بسیاری از هنرجویان را به آزمون مجدد کشانده. حواستان به کلاچ باشد، بار اول با احتیاط کلاچ را بالا بیاورید تا جای درست کلاچ ماشین آزمون دستتان بیاید. عجله نکنید، دستپاچه نباشید. تا زمانی که فرمان در دست شماست و پای شما روی ترمز است هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

 

👮🏻در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته سوم :

نکات مهم آزمون شهری

نکات مهم آزمون شهری

نرم رانندگی کنید
ترمز شدید، گاز شدید، حرکت فرمان شدید بسیار مخرب است. سواری ماشین یکی از مهم‌ترین نکات است که افسر به آن توجه می‌کند. کافیست افسر یک بار بر اثر ترمز شدید شما به شیشه جلو متمایل شود. شاید همان لحظه رد نشوید اما مطمئن باشید کارتان در ادامه سخت شده، سواری نرم نشان دهنده تسلط شماست.

 

👮🏻در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته چهارم:

خاموش نکنید
حواستان به خاموش نشدن ماشین باشد. در ایست کامل خلاص کنید، همیشه با اندکی فشار دادن گاز جلوی خاموش شدن ماشین را بگیرید. با کلاچ به نحوی کار کنید که ماشین خاموش نشود. بدانید که خاموش کردن ماشین یک نمره منفیست و اگر تکرار شود، در آزمون رد می‎شوید. اکثر موارد خاموش کردن به دلیل استرس زیاد اتفاق می‌افتد. برای کنترل استرس راه‌های موجود را امتحان کنید.

نکته: قبل از شروع به حرکت حتما کلاچ ماشین را کنترل کنید و یا قلق گیری کنید، توصیه هنرجویانی که قبلا در آزمون شهری رانندگی شرکت کرده اند بیشترین خاموشی ماشین در آزمون شهری عدم قلق گیری کلاچ است پس حتما قبل از حرکت کلاچ ماشین را قلق گیری و نیم کلاچ حرکت کنید.

??در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته پنجم :

اشتباهات ازمون عملی رانندگی

اشتباهات ازمون عملی رانندگی

دور دو فرمان و پارک دوبل
بر دور دو فرمان و پارک دوبل تسلط داشته باشید. در مورد دور دو فرمان که می‌بایست بدون ایراد بتوانید ماشین را دور بزنید. در این مورد افسر تخفیفی برای شما قائل نمی‌شود، خصوصا آنکه در هنگام جابجایی عملکرد شما خطرساز باشد. اما در مورد پارک دوبل، دراین مورد تمیزی و دقت کار مهم است. اما شاید چند سانت فاصله یا کمی کم تجربگی شما برای افسر قابل چشم پوشی باشد. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم در صورتی که در مورد پارک دوبل اعتماد به نفس خوبی ندارید بهتر است لااقل موارد محدودی را رعایت کنید. مورد اول آنکه به هیچ عنوان تماسی با ماشین‌های پارک شده نداشته باشید. به آینه یا بدنه هر کدام که باشد نه تنها در جا آزمون را رد می‌شوید بلکه دردسرهای بعدی را نیز به جان می‌خرید. هنگام پارک دوبل راهنما فراموش نشود. هنگام پارک دوبل خاموش نکنید. به جدول برخورد نکنید. این موارد را حتی در صورتی که مهارت بالایی در پارک دوبل نداشته باشید نیز می‌توانید رعایت کنید.

👈هنرجوی گرامی پیشنهاد تست درایو به شما حتما قبل از شرکت در آزمون شهری فیلم پارک دوبل را از لینک زیر مشاهده نمایید:

👈آموزش پارک دوبل

👮🏻در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته ششم:
در دام افسر نیوفتید
بدون شک در مواردی افسر به شما خواهد گفت که روبروی پارکینگ خانه یا زیر تابلو توقف ممنوع، ماشین را نگه دارید، اگر بدون اشاره به ممنوع بودن توقف در محل به حرف افسر گوش کنید نمره منفی را گرفته‌اید! افسر در حال آزمون گرفتن از شماست بنابراین حواستان باشد که در دام او نیوفتید. حتما به نشانه‌های توقف ممنوع دقت کنید. در هنگام توقف راهنما فراموش نشود و آینه را چک کنید. اگر آینه را خوب بررسی نکنید و ماشین پشت سر شما با صدای بوق اعتراض کند، افسر نمره منفی بابت عدم توجه به آینه را برایتان ثبت می‌کند. اگر جایی که دور ممنوع است گفت دور بزنید، اگر در کوچه ورود ممنوع خواست بپیچید یا از چراغ عبور کنید، در حال امتحان کردن شماست. هشیار باشید. افسر منطقه مورد آزمون را قدم به قدم می‌شناسد.

👮🏻در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته هفتم :

حواستان به حق تقدم‌ها باشد
فرعی به اصلی و میدان، در این موارد بسیار هشیار باشید. حتی ممکن است افسر از شما در این مورد سوال کند. با تمرکز به سوال پاسخ دهید. برخی تصور می‎کنند که مباحث آیین نامه در امتحان عملی به کار نمی‌آید. این تصور اشتباه است. افسر اجازه دارد در مورد آیین نامه نیز شما را بیازماید و باید سربلند بیرون بیایید. در واقع تسلط بر قوانین باید پیش از آزمون عملی ایجاد شده باشد و در صورتی که نتوانید سوالات حق تقدم را پاسخ دهید تاثیر زیادی بر نظر افسر خواهد داشت.

توجه داشته باشید در میدان حق تقدم با وسیله ای است که داخل میدان در حال حرکت است.به عبارت ساده تر به هنگام ورود به میدان باید توقف کامل نمود تا خودرو داخل میدان عبور نموده و سپس وارد میدان شویم. این مورد از نظر افسران آزمون گیرنده بسیار پر اهمیت است متاسفانه بسیاری از هنرجویان از این مورد نمره منفی دریافت میکنند.

👮🏻در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته هشتم:
شما اجازه دارید اشتباه کنید
به غیر از اشتباهات خطر ساز، سایر اشتباهات شما ممکن باعث رد شدن نشود. افرادی هستند که با یک اشتباه توانستند از آزمون عملی سربلند بیرون بیایند. افسر تمامی جوانب را می‎سنجد بنابراین وظیفه شما این است که در گام اول اشتباه نکنید و در گام دوم اگر هم اشتباه کردید بتوانید ادامه آزمون را بدون اشتباه تمام کنید. اغلب افراد با اشتباه اول دست و پای خود را گم می‌کنند و پشت سر هم اشتباه می‌کنند. باید بتوانید اعصاب خود را تحت کنترل داشته باشید. اعتماد به نفس خود را از دست ندهید و بدون استرس به کار خود ادامه دهید.

👮🏻در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته نهم:
اصول دنده عقب را رعایت کنید
حواستان باشد که ممکن است طی آزمون یا برای پارک مجبور باشید دنده عقب بگیرید. حتما دستتان را پشت صندلی افسر بگذارید و بچرخید. برخی افراد برای دنده عقب تنها از آینه به پشت نگاه می‌کنند. شاید از شرایط پشت آگاهی کامل داشته باشید و نیازی به چرخیدن کامل به عقب نباشد اما یادتان نرود شما در حال آزمون دادن هستید و افسر به دنبال کارهای اشتباه شماست. پس همه چیز را طبق اصول انجام دهید.

دلایل رد شدن در ازمون رانندگی

دلایل رد شدن در ازمون رانندگی

👮🏻در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم – نکته دهم:
خوش اخلاق باشید
نکته دهم و نکته آخر تعامل شما با افسر است. به هر ترتیب آزمون عملی توسط عامل انسانی گرفته می‌شود و اوست که می‌تواند شما را قبول یا رد اعلام کند. از نظر برخورد و اخلاق حواستان به همه چیز باشد. بدانید که غرور زیاد کار دستتان می‌دهد. افسر برای رانندگانی که ادعای زیادی دارند و مغرور هستند سختگیری بیش‌تری می‌کند. بهتر است حالت یک راننده تازه کار را داشته باشید اما کاملا تسلط خود را حفظ کنید. افسرها با راننده‌های تازه‌کار دقیق و مسلط بهتر کنار می‌آیند.

👮🏻 در آزمون عملی رانندگی با افسر (تو شهری) چگونه قبول شوم ؟ ( روز پیش از آزمون )
سد بزرگ پیش پای شما استرس است. برای برداشتن این سد دستورالعمل زیر را در نظر بگیرید:
۱- اول آنکه تا جایی که می‌توانید به تسلط و مهارت خود بیفزایید. بدانید که کارهایی که بر آن مسلط هستید استرس کمتری در شما ایجاد می‌کند.
۲- دوم به شرایط ذهن شما باز می‌گردد. اگر همواره مشکل استرس را در خود داشته‌اید از راهکارهای کلی برای کنترل آن استفاده کنید. نوشیدنی آرامش بخش، آدامس یا موسیقی می‌تواند شرایط را براتان راحتتر کند. حواستان به خواب کافی باشد.
۳- سومین توصیه بازسازی شرایط آزمون است. یکی از بهترین کارهایی که برای کنترل استرس می‌شود انجام داد آن است که چندین بار خود را در شرایط آزمون قرار دهید. همه چیز را برای خود شبیه سازی کنید. بارها صندلی و آینه را تنظیم کنید. بارها راهنما زدن را تمرین کنید. بارها پارک دوبل و دور زدن را تمرین کنید. به این ترتیب حتی روز آزمون در شرایط فشار و استرس می‌توانید کارهای روتین را انجام دهید و زمانی که کارهای اول را به خوبی انجام دهید به مرور استرس شما کاهش خواهد یافت.
۴- از اشتباه نترسید. نهایت قرار است در آزمون رد شوید، فاجعه اتفاق نمی‌افتد. با اولین اشتباه دنیا به آخر نمی‌رسد، اگر در حین آزمون اشتباه کردید با خود بگویید که هنوز فرصت دارید و حتی اگر این آزمون موفق نشوید هم باز می‌توانید مجدد آزمون دهید. بخشی از استرس مربوط به فکرهای منفی است. فکرهای منفی را از خود دور کنید.

📢

بیشتر بخوانید:  صکادرات در رانندگی چیست

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

صکادرات چیست

صکادرات چیست

نظرات کاربران تست درایو درباره آزمون شهری رانندگی:

کاربری به نام یگانه می گوید:

سلام:

بچه راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی میدونید چیه؟ شاید باورتون نشه من خودم تست کردم جواب داد خیلی راحت اولین کاری که روز امتحان شهری باید انجام بدید اینکه خونسردی خودتون و حفظ کنید استرس نگرید، همین استرس کار دستتون میده حتی اگر به ماشین مسلط باشید همین استری در آزمون شهری پیش افسر بفهمه استرس دارید اذیتتون میکنه، حتما و حتما و بازم میگم حتما باتون کلا روی کلاچ باشه خدا رو شکر همه ماشین ها داغونن هیچ کدوم کلاچ درستی ندارن حتما قلق گیری کلاچ و انجام بدید به این صورت که به صورت نیم کلاچ و آروم آروم پاتون و از روی کلاچ بردارید تا ماشین خاموش نشه بعضی افسرا اگه ماشین خاموش بشه ارفاق میکنن بعضی ها ارفاق نمیکنه اگه خوش شانس باشید و ماشین و خاموش کنید اگه چی بشه بهتون ارفاق کنه، پارک دوبل و خوب یاد بگیرید به نکته های انحرافی افسر توجه نکنید مثلا روی خط ممتد اگر گفت سبقت بگیرید یا دور بزنید یه همچین چیزایی به هیچ وج انجام ندید انشالله همه قبول بشید البته من قبول شدم بعد از قبولی در آزمون شهری باید برید سایت پست ببینید گواهینامه متون کی میاد.


کاربری به نام محسن میگوید:

سلام به همه هنرجویان گرامی من خودم ۵ بار در آزمون شهری شرکت کردم بنا به تجربه خودم نظرمو میگم دلایل رد شدن در ازمون رانندگی که برای خود منم اتفاق افتاد استرس زیاد بود جوری استرس گرفتم که اصلا حرفهای سرهنگ و نمیشنیدم حتما قبل از آزمون شهری از این دم نوش هایی که استرس و کم میکنه بنوشید، یکی دیگه از دلایل رد شدن در ازمون رانندگی که اکثر هنرجویان هم همین اشتباه و داشتن وقفه ای که بین آزمون آیین نامه اصلی و آزمون شهری می افته، این باعث می شه نکته ها و مواردی که مربی بهمون گفته فراموش کنیم من خودم پارک دوبل و کلا یادم رفت مجبور شدم برم دوباره پارک دوبل کار کنم، حتما حواستون به دنده ماشین و کلاچ ماشین باشه نیم کلاچ حرکت کنید پاتونو یهو از روی کلاچ برندارید که ماشین خاموش بشه و بهونه بشه برای افسر ردتون کنه.


کاربری به نام سعید از همدان میگوید:

دوستان هنرجو سلام امیدوارم تا این لحظه که نظر بنده را میخونید در آزمون شهری قبول شده باشید از اشتباهات رایج در ازمون رانندگی به نظر شخص بنده عدم تسلط کافی هنرجویان به ماشین است از آنجایی که اکثر آموزشگاه ها از ماشین پراید به عنوان امتحان در روز آزمون شهری استفاده میکنند و خوشبختانه یا متاسفانه بیشتر ماشین ها فرسوده و دارای مشکل فنی هستند از این رو هنرجو تسلط کافی به ماشین را نداشته و اتفاقی که می افتد این است که ماشین خاموش می شود، یا در موقع پارک دوبل کنترل ماشین سخت می شود من خودم سه مرتبه در آزمون شهری همین مشکل و داشتم خدا رو شکر سرهنگ زیاد حساس به ۳۰ سانت بودن فاصله ماشین با جدول نبود فقط از اینکه ماشین خاموش میشد هی گیر میداد، به هر حال خواستم اینجا نظر بدم که دوستان بیشتر تمرین کنن مخصوصا به کلاچ ماشین توجه داشته باشید.


کاربری به نام سیامک می گوید:

سلام به همه من یه پیشنهادی دارم برای رفع استرس در آزمون رانندگی خیلی راحت قبل از رفتن به آزمون شهری دمنوش گل گاو زبان بخورید معجزه میکنه، البته یه قرصی هم هست که بچه ها قبل از آزمون افسر می انداختن اسم شو الان دقیقا یادم نیست، من خودم مشکلی که داشتم پارک دوبل بود و البته اینکه پیش سرهنگ خیلی استرس می گرفتم جوری که پاهام مال خودم نبود، پارک دوبل و رفتم تمرین کردم یه چند تا فیلم آموزش پارک دوبل دیدم با پراید دوستم چند بار تمرین کردم قشنگ یاد گرفتم، فقط مراقب استرس تون باشید حتی اگر به ماشین مسلط باشید استرس داشته باشید امتحان شهری رو خراب میکنید.


کاربری به نام نیلوفر می گوید:

سلام وقت بخیر، من یک ماه پیش آزمون شهری راهنمایی  رانندگی داشتم قبلش ۶ بار رشدم دیگه میخواستم بی خیال گواهینامه رانندگی بشم من خودم بیشتر استرسی که داشتم باعث می شد آزمون و خراب کنم و سرهنگ بهم میگفت برو پایین، بچه ها مربیم بهم گفت اگر سه مرتبه ماشین و خاموش کنی سرهنگ می تونه بهت ارفاق کنه ولی من در آزمون دومم بود یکبار ماشین خاموش شد سرهنگ گفت برو پایین، همه راه ها رو تست کردم دوستم گفت برو قرص ضد استرس برای امتحان رانندگی از داروخونه بگیر بنداز الان اسمش و یادم نیست ولی خیلی تاثیر داشت این قرص استرس مو خیلی کم کرد، دومین اشتباهم پارک دوبل بود که فاصله ماشین از کنار جدول خیلی زیاد میشد که حتما بهتون توصیه میکنم اگر پارک دوبل و اصول شو نمیدونید حتما برید پیش مربی آموزشگاه روش درست پارک دوبل یاد بگیرید، موقع پارک دوبل اول اینکه وقتی کنار ماشین بغل هستید فاصله تون باید ۵۰ سانت باشه کم باشه پارک دوبل تون خراب میشه، بیشتر باشه فاصله تون با جدول بیشتر میشه انشالله همه دوستان آزمون شهری رو قبول بشن.


کاربری به نام سهیل می گوید:

بچه ها من  تجربه آزمون شهری خودمو بهتون میگم اکثر بچه ها مشکل پارک دوبل دارند بین بچه ها بودن کسانی که پارک دوبل و بلد بودن منتهی لم ماشین سرهنگ دستشون نبود پارک دوبل و خراب میکردند، من خودم پارک دوبل و خراب کردم البته بار اول حواسم نبود سپر ماشین خورد به ماشین کناری سرهنگ گفت برو پایین، برای اینکه پارک دوبل تون خوب در بیاد کنار ماشین بغلی ماشین و نگه دارید اندازه نصف دست یعنی از آرنج تا نوک انگشتاتون سعی کنید فاصله رو زیاد نکنید و کمم نکنید فرمان ماشین و کامل به سمت شاگرد بشکونید میایید عقب از شیشه سه گوش ماشین چراغ عقب ماشین کناری رو دید فرمان و به سمت راننده بشکونید فاصله با ماشین جلویی باید جوری باشه چراغ های ماشین جلویی باید دیده بشه، امیدوارم از این راهنمای قبولی در آزمون شهری رانندگی استفاده کنید و راحت قبول بشید.

راهنمای قبولی در آزمون شهری رانندگی


کاربری به نام شیدا می گوید:

دوستان برای قبولی در آزمون عملی شهری رعایت چند نکته خیلی مهمه که بهتون میگم

۱- وقتی نشسین داخل ماشین کاملا خون سرد باشید و صندلی و آینه ها را با توجه به فیزیک خودتون تنظیم کنید.

۲- به حرف افسر آزمون گیرنده خوب گوش کنید حرکت اضافه ای نکنید.

۳- حتما دنده ماشین و چک کنید و مطمئن شوید که دنده ماشین در وضعیت خلاص باشد.

۴- حواستون باشه که ماشینه روش و دوباره استارت نزنید خودم این مورد و چند بار در آزمون شهری دیدم که هنرجوها ماشین روشن و استارت زدن.

۵- اگر توی پارک دوبل مشکل دارید حتما خوب تمرین کنید چراکه برای افسر آزمون گیرنده پارک دوبل خوب مساوی است با قبولی شما.

۶- حتما کمربند ایمنی را ببندید بعد از اینکه استارت زدید و ماشین روشن شد کمربند ایمنی را ببندید.

یک نکته دوستانی که در آزمون شهری قبول شده اند بعد از قبولی امتحان شهری نیازی نیست برای مطلع شدن از صدور گواهینامه به آموزشگاه مراجعه کنید کافی است در گوگل سرچ کنید گواهینامه کی صادر می شود وارد سایت شوید و با وارد کردن اطلاعات خواسته شده از تاریخ صدور گواهینامه رانندگی مطلع شوید.

امیدوارم مفید واقع شده باشه موفق باشد


کاربی به نام یکتا از گرگان می گوید:

سلام من امتحان شهری همش رد میشم واقعا نمی دونم دیگه باید چیکار کنم کلی تمرین میکنم میرم امتحان شهری یا ماشین و خاموش میکنم یا پارک دوبل و خراب میکنم وقتی سرهنگ چیزی ازم میخواد که انجام بدم استرس شدید میگیرم، چند بارم رفتم پیش مربی تمرین کردم وقتی خودم تنهایی میشینم پشت فرمان خیلی عالی هستم حتی همسرم بهم میگه تو از من خیلی بهتر رانندگی میکنی نمی دونم چرا پیش سرهنگ خراب میکنم، ۹ بار رفتم امتحان شهری رد شدم ولی این دفعه کلی تمرین کردم چهارشنبه قرار برم امتحان شهری انشالله که این بار قبول میشم برام دعا کنید ممنون. راستی بچه ها پارک سنگچین به این صورت است که باید به صورت ال ماشین و پارک کنیم دیگه درسته؟

امتحان شهری رانندگی

امتحان شهری رانندگی


کاربری به نام نسیم می گوید:

سلام به همه من دیروز امتحان شهری داشتم خدا رو شکر قبول شدم آزمون آیین نامه مقدماتی و اصلی رو هم با کمک آزمون های خوب سایت تست درایو خیلی راحت قبول شدم یه بار امتحان شهری رو افتادم رفتم پیش مربی و خوب تمرین کردم چند نکته بسیار مهم درباره پارک دوبل بهم گفت خیلی کاربردی بود البته من بیشتر از هر چیزی استرس شدید میگرفتم پیش افسر دوستم بهم گفت برو داروخونه بگو قرص ضد استرس میخوام یه دونه از این قرص ضد استرس انداختم خیلی اعتماد به نفس رفت بالا دیگه اصلا استرس نداشتم پیش سرهنگ وقعا بگم قرص ضد استرس برای امتحان رانندگی لازمه من خودم تجربه کردم خلاصه که قبول شدم و خیلی حس خوبی بود درسته که هنوز گواهینامه ام دستم نرسیده و شنیدم که بین ۴۰ تا ۶۰ روز زمان میبره ولی همین که گواهینامه رو گرفتم تونستم قبول بشم واقعا خوشحالم امیدوارم همتون خیلی راحت قبول بشید.


کاربری به نام پونه می گوید:

سلام من بالاخره بعد از ۵ بار امتحان شهری قبول شدم دیگه داشت آبروم می رفت پیش دوستام اونا قبول شدن ولی من نه، آخرین آزمونی که دادم افسر خیلی ازم تعریف کرد گفت همه چی رو عالی انجام دادی، به نظر من از اشتباهات ازمون عملی رانندگی که خیلی از بچه ها اصلا بهش توجه نمی کنن نبستن کمربنده مثلا سرهنگ وقتی من بار دوم اول کمربند و بستم بعد ماشین و روشن کردم ردم کرد، یکی اینه یکی هم این که خیلی از بچه ها کلی تمرین کرده بودن و متاسفانه روز آزمون شهری پیش سرهنگ استرس شدید میگرفتن طوری که هرچی سرهنگ ازشون میخواست انجام بدن نمی شنویدن من خودمم استرس داشتم ولی استرس روز اول آزمونم بود بعد اون کاملا استرسم از بین رفت، در کل یه استرس و سعی کنید نداشته باشید و یکی اینکه پارک دوبل و درست انجام بدید امیدوارم همه بچه ها قبول بشن خیلی حس خوبیه قبولی.


کاربری به نام رسول می گوید:

سلام بچه ها من هفته پیش امتحان شهری داشتم افسرم خیلی گیر بود به همه چی اهمیت میداد همه بچه ها رو رد کرد فقط من قبول شدم هنرجوها میگفتن تو پارتی داشتی با سرهنگ اصلانم این جوری نبود من به حرفهای مربیم خوب گوش دادم و کلی تمرین کردم پارک دوبل و خیلی عالی انجام میدم به صکادرات حواستون باشه صکادرت درست نیست صادرکات درسته من خودم کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی رو خوندم طبق توضیحاتی که داده صکادرات میشه ولی مربیم گفت الان دیگه قانون عوض شده اول باید صندلی ماشین و تنظیم کنید بعد آیینه ها رو بعد دنده رو خلاص کنید بعد ماشین و روشن کنید بعد کمربند و ببنید.

 

امتحان شهری

امتحان شهری


کاربری به نام صدف می گوید:

سلام به همه دوستان هنرجو، من همین امروز امتحان شهری داشتم و کلی استرس جوری که مربیم بهم گفت اگه استرس و نمیتونی کنترل کنی شرکت نکن حرف شو گوش ندادم و با استرس فراوان شرکت کردم و متاسفانه رد شدم یکی از دوستان پرسیده بود علت خاموش شدن ماشین در امتحان شهری چیه؟ من اینجا بهش میگم دوست عزیز مهم ترین علتش فرسوده بودن ماشین است، یکی دیگه از علتهاش که بچه ها به منم گفتن بالا یا پایین بودن کلاچ ماشینه که میگن با قلق گیری درصد خاموش بودن ماشین پایین میاد، اگر شانس بیارید نفر سوم باشین حتما از این شانس استفاده کنید و ببینید نفر قبل از شما چه جوری قلق گیری میکنه و آیا کلاچ ماشین پایین است یا بالا چون خیلی مهمه، متاسفانه آزمون من موند برای هفته بعد اگر بتونم استرسمو کم کنم شاید قبول بشم. برام دعا کنید


کاربری به نام مجید از ساری میگوید:

سلام من دو هفته پیش امتحان شهری داشتم بار سومم بود که آزمون شهری شرکت می کردم و بار سوم قبول شدم بیشترین اشتباهات ازمون عملی رانندگی هنرجویان یکی خاموش کردن مکرر ماشین بود و دیگری پارک دوبل بود، البته اینم باید بگم که ماشین ها بسیار فرسوده بودن بیشتر مشکل ماشین کلاچ نامناسب بود طوری که وقتی کلاچ و تا ته فشار میدادی دنده ماشین یا جا نمی رفت یا بد جا میرفت افسر از همین مورد سئو استفاده میکرد و نمره منفی می داد، حواستون باشه اگر نفر اول نیستید حتما دقت کنید که هنرجوی قبل از شما آیا ماشین را خاموش میکنه یا نه این مورد و خودم بارها دیدم که ماشین روشن را هنرجویان استارت می زنن همه افسرا از این مورد گذشت نمی کنن و فوری شما رو رد می کنند. حتی اگر ماشین روشن بود تا زمانی که افسر نگفته ماشین و خاموش روشن کنید کار اضافه ای انجام ندید.


کاربری به نام امیر می گوید:

سلام به همه دوستان من هفته گذشته امتحان شهری دادم و خدا رو شکر بار دوم قبول شدم البته بار اولم میتونستم قبول بشم منتهی چند تا اشتباه داشتم یکی اینکه ماشین و دو بار خاموش کردم و پارک دوبلی که انجام دادم فاصله ماشین با جدول کنار خیابون کمی بیشتر بود و سرهنگ ردم کرد، واسه همین رفتم حسابی تمرین کردم یه چیزی درباره صکادرات بهتون بگم مربیم بهم گفتم قبلا صکادارت درست بوده الان دیگه صکادرات نیست یعنی بعد از روشن کردن ماشین باید کمربند ایمنی را ببندید برای مواقعی است که احتمال آتش سوزی ماشین است، که سریع از ماشین خارج شوید. وقتی تمرین زیاد داشته باشید اعتماد به نفس تون بالا میره به نکات انحرافی افسر هم توجه کنید. تو همین سایت یه جا خوندم دوستانی که ۵۰ روز هست قبول شدن هنوز گواهینامه شون دستشون نرسیده پاک ناامید شدم با وجودی که چند روز بیشتر از قبولیم نمیگذره ذوق و شوق دارم هر چه زودتر گواهینامه مو ببینم به امید قبولی همه دوستان.


کاربری به نام سمیه می گوید:

سلام خیلی خوشحال امروز از امتحان شهری امدم بالاخره بعد از ۳ بار امتحان دادن بالاخره قبول شدم حقیقتش تمرین کرده بودم حسابی منتهی نمیدونم چرا استرس می گرفتم، این مشکل و اکثر بچه ها داشتن یکی از اشتباهات رایج امتحان شهری که همه به نوعی باهاش روبرو میشن خاموش کردن ماشینه، علتشم فرسوده بودن ماشین هاست.

متاسفانه همین خاموش شدن ماشین باعث شد من استرس بگیریم که نکنه الان ماشین خاموش بشه که شد، حتما دوستان قبل از شروع به حرکت ماشین کلاچ ماشین و قلق گیری کنید خیلی راحته فقط کافیه موقعی که گاز میدید پاتونو کم کم از روی کلاچ بردارید. که ماشین یهویی نپره و خاموش نشه این نکته مهمیه و همه افسرها بهش اهمیت میدن.

ترمز دستی ماشین رو به موقع پایین بیارید. یه نکته دیگه اگر نفر قبل شما ماشین و رو خاموش نکرده باشه از افسر اجازه بگیرید آیا ماشین خاموش روشن بشه یا نه، خیلی حواستون باشه که ماشین روشن و مجدد استارت نزنید که افسر اگر متوجه بشه ردتون  میکنه.


کاربری به نام سروش می گوید:

سلام وقت بخیر

من دیروز امتحان شهری داشتم ۲۸ آذر ۹۷ چیزی هم به مهلت اتمام کاردکسم نمونده کلی تمرین کرده بود متاسفانه از شانس خوب من کلاچ و دنده ماشین مشکل داشت هر کاری کردم درست دنده رو عوض کنم نشد یهو متوجه شدم به جای دنده ۳ زدم دنده ۵ و این باعث ردیم شد، دوستان توجه کنند دنده های ماشین و درست جابه جا کنید برای زیاد کردن دنده ماشین در صورتی که خود افسر گفت دنده رو زیاد کنید حتی می تونید بهش بگید نیازی به زیاد کردن دنده نیست و اگر افسر اجازه داد دنده عوض کنید همین طور دور زدن در کوچه باریک حتما باید دو فرمانه دور بزنید، سعی کنید هول نکنید چیز خاصی نداره امتحان شهری انشالله همه قبولیم.


اشتباهات ازمون عملی رانندگیکاربری به نام مرتضی می گوید:

سلام به همه دوستان عزیز من این هفته امتحان آیین نامه اصلی داشتم با کمک نمونه سوالات ایین نامه تست درایو تونستم بار اول قبول بشم خدا رو شکر همون روز هم امتحان شهری شرکت کردم و قبول شدم.

نکته ای که لازم دونستم بگم بهتون حتما سعی کنید کلاچ ماشین و قلق گیری کنید معمولا افسر اجازه میده برای قلق گیری کلاچ ماشین یادتون باشه بعد از روشن کردن ماشین کمربند ایمنی رو ببنید و در آخر ترمز دستی را پایین بیارید، پاتون و زیاد روی گاز فشار ندید به نکات انحرافی افسر حواستون باشه اگر مثلا روی خط ممتد گفت دور بزنید این کار و انجام ندید و حتما بگید که اینجا خط ممتد است.

برای پارک دوبل حتما قبلش تمرین کنید فقط و فقط با تمرین می تونید یک پارک دوبل خوب داشته باشید. اکثر هنرجوها همین پارک دوبل و را مشکل دارد و متاسفانه رد میشن.

موفق باشید.


کاربری به نام فرامرز می گوید:

سلام امروز چهارشنبه ۱۹ دی ماه ۹۷ من بالاخره بعد ۳ بار رد شدن در ازمون شهری قبول شدم، دوستان یه پیشنهاد حتما جدی بگیرید اگر می تونید از تجربیات امتحان شهری رانندگی دوستان دیگه کمک بگیرید من خودم این کارو کردم امروز قبل از اینکه نوبتم بشه رفتم با چند نفر که چندین بار بود رد شده بودن صحبت کردم نظرات جالبی بهم گفتن مثلا یکی شون میگفت: دنده ماشین بد جا میره و باید کلاچ و یکی دو بار بگیری ول کنی تا دنده خوب جا بره، و اینکه درباره سرهنگ می گفتن که به پارک دوبل خیلی حساسه اگر پارک دوبل و خراب کنی در جا ردت می کنه.

دوست دیگه ای میگفت: وقتی نشستی مطمئن شو که در ماشین درست بسته شده باشه و اینکه کمربند و بعد اینکه ماشین و روشن کردی ببند و اگر ماشین روشن بود از سرهنگ اجازه بگیر اگه گفت خاموش روشن کن این کارو انجام بده آینه های ماشین و طبق فیزیک خودت تنظیم کن. خلاصه من همه این موارد و رعایت کردم البته پارک دوبل رو هم تمرین داشتم و قبول شدم انشالله همه دوستان قبول بشن.

اشتباهات آزمون شهری


مطالب مرتبط : آموزش رانندگی عملی

لطفا رای دهید
به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 824 Average: 2.9]
اشتراک گذاری کنید:
 • 29
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  29
  Shares
 • 29
  Shares

139
یک پاسخ بنویسید

66 نظرات
73 پاسخ ها
5 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
91 نویسندگان دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین
اطلاع رسانی کن
پری

یه سوال من سری اول رد شدم. برام یک جلسه تمرین نوشت. حالا من اگه دوباره رد شم. باز تمرین میفرسته؟ یعنی هر سری تمرین میفرسته؟

روفیا

من امروز بار چهارمم بود همه چیزو درست رفتم هیچ مشکلی نداشتم. بعد میبینم میگه رد شدی. تو برگه اشتباهات برام نداشتن اعصابو تیک زده که جز اشتباهات فاحشه. به غیر اون هیچ تیک دیگه ای نداشتم. برای همون ردم کرد.
ازش پرسیدم چرا ردم کردی میگه چون جز نفرات آخر بودی!!!

علی

سلام یکی خواهشا بگه دور زدن در بریدگی چطوره حتما با ید موقعی که دنده سه هستیم بریم دنده یک بعد وایسیم و با دنده یک دور بزنیم یا نه.

ابوذر

راهنما زدی با سه برو کنار بردیگی ایست کامل کردی بزن یک . با سه یا دو که ماشین خاموش میشه یا گاز زیاد میخوره که به درست نیست

مریم

س رانندگی در سرازیری شاندیز لطفا الان منتظر جوابم

مریم

پارک ال همین عکسی که نمایش دادید همینومیخوام لطفا

اریا

سلام برای قبولی در ازمون شهری در درجه اول افسر مهمه. یعنی دوستان افسری که بد باشه زمین و اسمون رو بدوزید به هم نمیتونید قبول بشید. اما افسر خوب کیه. برای اینکه افسر خوب رو پیدا کنید اول از همه از اموزشگاه یک روز قبل از ثبت نام بپرسید این افسره امار قبولیش خوبه یا نه؟ که اگر گفتن خوبه فرداش برید امتحان افسره رو رسد کنید، ببینید اونایی که امتحان میدن سر چی رد میشن. مثلا دیدید سر خاموش کردن ماشین یا بی توجهی به قوانین راهنمایی رانندگی اکثرا رد میشن میتونید نتیجه بگیرید اگر راننده باشید میتونید… ادامه مطلب »

ابوذر

بعضی مناطق کلا دو تا افسر هست و امکان بقول شما (رسد)رصد نیست، بهترین روش همون مسلط شدن با تمرین زیاد و توانایی علمی رانندگی ،افسر که سهله ارتشبد هم بیاد راحات قبولین.

روفیا

گل گفتی…. باید پرس و جو کنی کدوم افسر خوبه و آرامش داره.

MiLADRuG

از سايت فوق العادتون ممنونم من ديروز امتحان دادم و با يك غلط قبول شدم ،سوالا انقدر شبيه تستاى شما بود كه من ٧ دقيقه بعد شروع امتحان پاسخنامرو تحويل دادم
خيلى خيلى راحت بود كه اين به خاطر سايت و سوالاى خوب شما بود. دمتون گرم و سرتون سلامت.
يا على مدد.

محمد

من امروز قبول شدم انشالله همه قبول بشن راحت شن

ابوذر

تبریک که قبول شدی ولی راحتی در کار نخواهد بود از رانندهای ناشی و نابلد و بی مسولیئت تازه اول راهته،اصطحلاک کمر شکن و قطعات بیکیفیت جاده و پلیس های بیتربیت خودرو و مکانیکهای دزد جای خود .امیدوارم بسلامتی پایه یک

بهروز

من خودم به شخصه یکی رو دیدم که کلا راهنما نزد و پارک رو بدون اجازه جلوی پل انجام داد و حتی افسر بهش کمک کرد ولی بازم ماشینو بیرون در آورده بود و خیلی وحشی ماشینو میروند ولی افسر از همون اول تعریف می کرد ازش و آخرشم قبول شد!
یه پسره هم بود خیلی بد پارک کرد یعنی سرعت پارکش خیلی زیاد بود و میشه گفت وحشیانه پارک کرد ولی خوب در اومد. که بنظرم باید رد میشد ولی قبول کرد

ابوذر

افسر فقط قیافه نگاه میکنه فقط کمی جدیت ‌و رعایت اندکی قوانین اولیه پارک رو ببینه قبول میکنه چون کنترل کلاج و گاز و پیش بینی رانندگی بعدا در طول رانندگی سالیانه بدست میاد حداقل صدهزار کیلومتر رانندگی بدست میاد

بهروز

من خودم بار پنجم قبول شدم!
مردود شدنم دلایل زیادی داشت، مثل عدم تسلط بخصوص کلاج به خاطر تمرین کم، عدم تمرکز ذهنی بخاطر سربازی و…، استرس، زیاد منتظر ماندن سر امتحان در سرما و لرزش بدن، گیر الکی بعضی افسرها که دوبار معتقدم الکی انداختن و …

اگه میخوایین زود قبول بشین :
قبل آزمون خیلی زیاد تمرین کنین بخصوص تسلط روی کلاج و دوبل (کلاج روی دوبل خیلی موثره)
حذف استرس
حتما روز امتحان صبحانه بخورین و لباس مناسب بپوشین

و بدونین نصف موارد هم شانسیه قبولیتون و بستگی به شانس و اخلاق و نگرش افسر داره پس اگه مردود شدین ناراحت نشین

فاطمه زهرا

سلام .صکادرات درسته صادرکات ب حرف کی باید گوش کرد بالاخره؟؟!

ابوذر

سلام.همون صکادرات صفحه پنج کتاب رو گوش بده

ابوذر

با غلبه بر استرس و دانش کافی رانندگی راحت میتونید قبول شوید ،قبولی در آزمون شهری تازه اول راه شیرین رانندگیه،از چالشهای رانندگی لذت ببرید .

نسرین

سلام. ب همگی. منم دیروز. دهم. دی ماه. نودوهفت. اامتحان اصلی رو قبول شدم حالام فردا نوبت اصلی شهری هستش خیلی نگرانم و استرس دیونم کرده برام دعا کنید زیاد هل نشم و بتونم موفق بشم. .. ب امید موفقیت همتون

الی

من امروز برای باردوم آزمون دادم وقبول شدم افسر انقددد آدم خوش اخلاق و شوخی بود که حال کردم راحتم قبول شدم یه جیغ ازخوشحالی توماشین زدم بهم گف زهرمار گمشو بیرون هفته دیگه نبینمت البته به شوخی گف انقد ذوق کردم که اصن ناراحت نشدم خلاصه تجربه خیلی خوبی بود چون هفته قبل افسر خشششک وجدی بود بنظرم خیلی اخلاق افسر تو ازمون تاثیرداره

زهرا

سلام .دوستان کسی مدت زمان اعتبار کاردکس ها رو میدونه؟و اینکه اگه اعتبارش تموم بشه چه اتفاقی میوفته؟

َعلیرضا

۱ سال

زهره

سلام
بچه ها موقه استارت زدن لازمه پا روی کلاج باشه؟
من هیچوقت اینکارو نکردم.

مینا

با این ماشین های داغونی که اینا دارن میارن توی امتحان شهری احتما پاتو تا ته ته ته ته ته ته بذار روی کلاچ هر چقدر که زور داری فشار بده بعد استارت بزن این جوری اگه ماشین توی دنده هم باشه باز خیالت راحته که نمی پره

ابوذر

نخیر،اجباری نیست ،مستحب است انجام شود بهتر است.

امیرحسین

سلام..قبل از امتحان سعی کنید با دیگران کمتر در مورد امتحان حرف بزنید تا استرس بهتون ندن..هر چه صبح زودتر برای امتحان برید، بهتره چون خلوت تره و افسر ذهن آروم تری داره..من خودم افسری که ازم امتحان گرفت ظاهر غلط اندازی داشت اما خیلی سخت گیر نبود و با اینکه من یبار خاموش کردم فقط گفت “بیا خاموش کرد!” اما من توجه نکردم و تا آخر کار هیچ اشتباهی نداشتم و به دوبلم هم نتونست ایرادی بگیره..صبح امتحان قرص پرپرانولول ۲۰ بخورید من خوردم تاثیر گذار بود…نذر کوچکی بکنید…بعد از قبولی پی خواهید برد که این هم گذشت و… ادامه مطلب »

مصطفی

پرپرانولول که باعث خواب‌آلودگی و گیجی میشه

rahmati

باسلام من درآموزشگاه ظفر نوشتم بدترین آموزشگاه درمنطقه ظفراست بخدااصلن مربیای خوبی نداره ۱۱باردرامتحان شهری مردود شدم الکی ام افسرا ردمیکنن خواهشن آموزشگاه ظفر ثبت نام نکنید

علیشاه

سلام
میخواستم بدونم اگه در آزمون شهر رد بشم. باید کلاس برم؟.
من الان ۲ بار رد شدم‌ و پول هر کلاس + آزمون ۴۷۰۰۰ تومن میشه.
میخواستم بدونم . نمیشه تمرین نرم؟

ابوذر

سلام بله میشه نرفت ،با مربی صحبت کن امضا کنه بری دنبال کارت تا آزمون بعدی.

علیشاه

خیلی ممنون از کمکتون

مهدی

افسر میتونه برات اعلام کنه که شما باید یه جلسه قبل از آزمون بعدی بری با مربی رفع ایراد کنی….
البته این رو همه جوری میگن که انگار مادام که ردی میش باید این رو انجام بدی ولی افسر تا سه بار میتونه برات درخواست بده! نکنن پاچت

علیشاه

خیلی ممنون از کمکتون

محسن

چیزی که قصد گفتنش رو دارم شوخی نیست تا آخر بخونید لطفأ! من در حال حاظر دو بار امتحان شهری دادم و افسر هم هر دو بار” ردم” کرد!! اگر این هفته امتحان بدم و ردم نکنه قبول نمیشم بلکه “قبولم” کرده!!! چیزی که قصد دارم بگم اینه من تابستون سال ۷۷ برای اولین بار در حضور(فردی به مراتب سختگیرتر و پر جذبه تر از افسر راهنمایی) یعنی پدرم (دارنده گواهینامه پایه یک بین المللی) پشت یک دستگاه بنز ۱۹۰ دنده فرمونی نشستم و با ریختن عرق و… رانندگی رو یاد گرفتم! به دلایل مختلف و مشکلات و…تا امسال که… ادامه مطلب »

ابوذر

سلام.خودت صکادرات رعایت نکردی ،استارت زدی بعد کمربند،خوب همین اشتباه بود . در ضمن خیلی مغرورانه جواب دادی . گاز دادن کودک مغز هم بلده. افسر ازت رعایت برنامه سین رانندگی میخواد نه غرور چند سال رانندگی بدن فهم عمیق.

مهدی

آقای درک عمیق…
سوار شدی ماشین خاموش کمربند میبندی؟؟؟ 😐😃 ردی که! عقبی پسر جان برو خودتو آپدیت کن!

محسن

خیلی تیزی!!!! نبوری خودتو همیشه سوار شدی استارت بزن بعد کمربند ببند بشین عمیق فکر کن چرا شاید فهمیدی! راستی غرور یه راننده رو بالاخره به کشتن میده یه روزی همینطور که راننده ی بی گذشت دیگران رو! به دیگران راه بدید گذشت کنید! رالی هم نیست که غرور حرفه ای بودن داشت! من اگر ناراحت شدم از این بود که کسی رو قبول کرد که رانندگی پر خطرش و نابلدیش و کَل کَل هاش رو تو خیابون دیدم و یه روز یه نفر رو میکشه اون و قبول کرد با یه پارک دوبل ۱۵ سانت تا جدول ۱٫۵ تا… ادامه مطلب »

ابوذر

شاید تجربه رانندگیتان خوب باشه ولی قوانین تئوری راهنمایی را رعایت نکردید و نسبت به آزمون دهنده نابلد ارجحیت نداشتی . اون نابلد پایه دو و یک رو میگیره چون از لحاظ روانی و اجتماعی می‌تونه با افسر کنار بیاد یا پارتی یا تئوری .پ امثال شما هنوز تو باد چند سال رانندگی کردم و صد بار گردنه های مهیب ایرانو ساییدی باید بمونی

کاربر

سلام و خسته نباشید سوالی دارم که با صرف کلی زمان در اینترنت و مراجعه به راهنمایی و رانندگی شهرستان محل امتحانم به هیچ جوابی نرسیدم. آیا قانون، درباره شرایط وسیله نقلیه ای که قرار هست امتحان شهری با اون برگزار بشه صحبتی کرده یا خیر!؟ آیا در صورتی که وسیله نقلیه در عملکرد دچار نقص فنی باشه (به طوری که احتمال خطر آفرینی داشته باشه) می‌توان طرح شکایتی قابل قبول به مرجع قانونی و قضایی متوسل شد؟ تا افسر (مجری امتحان) و آموزشگاه مربوطه را در مسیری که در حال رفتن هستند متوقف کرد؟ چرا که با کمی توجه… ادامه مطلب »

مریم

سلام تمام مواردی که گفتید در اکثر آموزشگاه ها وجود داره اون جوری که شنیدیم و دیدیم ولی اینکه شکایت کنیم که چی بشه؟ اصلا مگه با شکایت اوضاع بهتر میشه؟ تجربه ثابت کرده اگر اعتراض کنی باهات لج میکنن و به مشکل بر میخوری متاسفانه هیچ چاره ای نداریم تا بوده همین بوده واقعا باید تاسف خورد چیز دیگه ای نمی تونم بگم

محسن

با یک شکایت خودتو به باد میدی بله حق با شماست… متاسفانه ما مردمی هستیم که اگر کسی هم آزما حمایت کنه بعد همون حامی رو بگیرن کشون کشون ببرن ما عقب وایمیسیم! 😐 یه همچین آدمایی هستیم جمع میبندم چون باید دید تا خلافش ثابت بشه! کمی اعتراض کردم با صدای پایین و آرامش همراه با ناراحتی که افسر دَم از قانون میزنه که ما به قانون باید احترام بزاریم راننده زیاده راننده قانون مدار میخوایم بعد کجای ماشینی که برای آزمون آوردید کدوم یکی از بند های معاینه فنی رو پاس میکنه این قانونه!؟؟؟ مدیر آموزشگاه مربی ها… ادامه مطلب »

فرزاد

با سلام
من از اهالی استان فارس شهرستان فسا هستم من نزدیک به ده بار تو آزمون شرکت کردم تا قبول شدم تو استان فارس با کوچکترین اشتباه مردود میشی خاموش شدن ماشین راهنما نزدن نکشیدن ترمز دستی یا این که فاصله دوبل از جدول زیاد باشه یا کم مردود میشی من چندین بار با افسر سر این جور مردود کردن ها بحث کردم و حتی با من سر این موارد لج کرد منتها همه چیز دست افسر هست زمان آزمون هم در حد دو سه دقیقه بیشتر نیست اصلا کسی به قانون اهمیتی نميده

مهدی

من اگر بنشینم تو اگر بنشینی ” ما” اگر بنشینیم پس که برمی‌خیزد! فعلا که آمریکایی ها هر زمان در هر شرایط برای برون رفت از مشکلاتشون همیشه اون هزینه ای که باید رو پرداخت کردن حتی از جون خودشون گذشتن برای استقلالشون و استقرار قانون…. اونی که هیچ وقت هیچ غلطی نکرده و هیچ غلطی نمی‌تواند بکند ماییم! طرف هنوز میره التماس میکنه شناسنامه بچه اش رو با اسمی که میخوان بهشون بدن… تو بچه برای چیته وقتی زیر گرفتن پیش نیاز حقوق فوق اولیه موندی و گردن کج میکنی… بایدم بلانسبت بقیه… منه گاو رو با بهونه های… ادامه مطلب »

سحر

دیروز تو ازمون شهری به یه پسره شاسگول میگم چه جوری کلاچ و قلق گیری کنم بر گشته بهم میگه پا تو تا ته فشار بده رو کلاچ اروم گاز بده کلاچ و ول کن اخه یکی نیست بگه بی شعور بلد نیستی بگو بلد نیستم گند زد به ازمونم هول شدم همه چی و خراب کردم

آرش

واقعا متاسفم برات با این نوع حرف زدنت فردا روزی تو میخواهی مادر بشی خدا به داد برسه بچه هایی که تو میخواهی تربیت کنی

كيميا

سلام من اين هفته امتحان شهر دادم و خداروشكر بار اول قبول شدم البته قبلش مطالب اين سايت و هم چنين نظرات رو خوندم كه خيييلي كمكم كرد الان هم خواستم من هم چند تا نكته مهم بگم : ١نداشتن استرس و اضطراب خيلي مهمه نه اين كه اصلا نداشته باشين ولي سعي كنيد كنترلش كنيد به نظرم كم شدنش هم فقط با تمرين بدست مياد ٢قبل از ازمونتون حتما اگه ماشين داريد بريد تمرين يا اگه ندارين ساعت أضافه بگيرين با يه مربي بريد تمرين خيلي تأثير گذاره هم استرستون كمتر ميشه هم امادگيتون بيشتر به جرات ميگم تمرين… ادامه مطلب »

پسر تر و فرز ?

باور کنید رانندگی تو شهر از گواهینامه مهم تره شما اونجا امتحان میدی فوقش دو بار شانسی رد میشی شانسی قبول میشی میره اما تو شهر که داری رانندگی میکنی قضیه فرق داره باید حواست به همه چیز باشه مثلا یکی یهویی میپیچه بدون راهنما میخاد بره اونور یا یکی یهویی تو یه خیابون خلوت در ماشین و وا میکنه خو اینجا اگه شما همون راه رو بری میزنی به در اون اگه بگیری چپ میزنی به ماشین سمت چپ اگه سریع بزنی رو ترمز پشت سری میزنه بهت خیلی باید مواظب باشید دختر و پسر هم نداره هم دختر… ادامه مطلب »

ابوذر

اینهایی که گفتی با کسب تجربه در شهر با سرعت زیر شصت و آزاد راه با سرعت بالای هشتاد بدست میاری .رانندگی که فقط گاز دادن نیست . چشم و دست پا باید زحمت داد .پشت رل آمدی سواحل آنتالیا که نیومدی آفتاب بگیری

فرید

ببخشید بچه ها شماره حساب وزارت کشور برای مردودی در امتحان شهری چیه ؟!!؟

ابوذر

عجب تنبلی هستی از آموزشگاه رانندگی بپرس .خیالتم راحته که شماره حساب درسته.

مریم

والا

فراز

سلام
من امروز تو آزمون شهر قبول شدم، البته یکبار مردود شدم اما بار دوم تونستم قبول بشم، قبول شدن تو آزمون شهر کمی هم به شانس نیاز داره، من بار اول اولین نفر بودم که پشت فرمان برای آزمون نشستم و دقیقا نمیدونستم خواسته های افسر برای آزمون چیه، اما بار دوم دومین نفر تو آزمون بودم و میدونستم افسر دقیقا چی میخواد.
امیدوارم که همه شما قبول بشید
از دوستانی که این سایت راه انداختند هم خیلی ممنونم خیلی کمکم کرد، خدا خیرتون بده و موفق باشید

ندا

سلام دوستان من هفته گذشته امتحان شهری داشتم و متاسفانه استرس شدید گرفتم و خراب کردم لطفا من و راهنمایی کنید برای رفع استرس در آزمون رانندگی بهترین راهکار چیه؟ حتما باید این هفته قبول بشم دیگه وقتی برام نمونده

شایان

سلام دوستان.من سه ماهی میشه گواهی نامه ام اومده.دفعه چهارم قبول شدم.اکثر کسایی که میفتن بخاطر استرس هستش.اولا باید کلا رانندگی کردن رو خوب یاد بگیرید.این نیست که نتونید کلاج و گاز و فرموان رو کنترل کنید بعد انتظار داشته باشید قبول بشید.دوما.سرهنگی که امتحان میگیره رو بشناسید من دوبار بخاطر یه سری چیزای جزعی افتادم.اونم بخاطر سرهنگ نامرد.پس سرهنگ مهمه.سوما.پیش سرهنگ کاملا جدی و تند باشید اصلا بهش نگید چشم قیافتونم یکم خشن کنید طوری که بفهمه شما اومدید که حقتون رو بگیرید.امیدوارم همه قبول بشن.با سپاس

فاطمه

سلام من فردا امتحان توشهری دارم اول میخاستم بدونم در ماشینو با کدوم دست باید باز کرد فکر کنم راست باشه شک دارم دوم اینکه مثلا تو یه خیابون میگن پارک کن و جدوله و هیچ پلی نیست که بگی ولی در خونه هست و جدول جلوشه در اینصورتم باید اعلام کرد که نباید پارک کرد یا نه؟

دوست شما

سلام موقع سوار شدن با دست چپ .پیاده شدن با دست راست.نه عزیزم لازم نیست ولی اگر سمت راست خیابان یک طرفه بود حتما اجازه بگیر.

روشن

سلام ممکنه راهنماییم کنید؟ مناسبترین ساعت برای کلاس شهری چه زمانیه؟ ساعت پیک ترافیک یا خلوتی( تهران) ؟
نمره آزمون آیین نامه، برای افسر مهمه؟ در قضاوت و تصمیم‌گیری افسر، موثره؟ من ۲۶ شدم آخه.

میترا

سلام بچه ها موقعی که وارد ماشین میشیم این مهمه که در ماشین و با کدوم دستمون ببندیم؟ دوستم بهم میگفت بخاطر بستن در ماشین با دست چپ سرهنگ بهش نمره منفی داده

دوست شما

سلام با دست راست در را ببند عزیزم.

مریم

سلام بچه ها من هفته گذشته ازمون عملی رانندگی رو خراب کردم از بس استرس گرفته بودم تو رو خدا بگید برای رفع استرس در آزمون رانندگی چیکار کنم؟ بابام گفته این دفعه قبول نشی اجازه نمیدم بری امتحان بدی لطفا منو راهنمایی کنید

عسل

عزیزم یه ساعت قبل از امتحان پروپرانولول بخور و اینکه به خودت بگو که افسر مربیه چند دفه هی پیش خودت تکرار کن حتما قبول میشی

محمدعلی

واقعا قرص ضد استرس برای رانندگی هم هست مگه؟ جلل خالق چه چیزای در میاد لابد چین زده

ابوذر

دکتر عسل متخصص روانپزشک قرص اعصاب و روان بدون نسخه تجویز نکن .این قرص‌ها اعتیاد اوره و خطر افرین برای رانندگی

منصور

مریم خانوم برای غلبه بر استرس در امتحان رانندگی به نظر من باید خوب تمرین کنی وقتی تمرینت زیاد کرده باشی اعتماد به نفست میره بالا با یه پراید برو تمرین کن پارک دوبل، دو زدن دو فرمانه، سنگ چین و … همه رو خوب تمرین کن چند بار تمرین کن مطمن باش قبول میشی

دوست شما

سلام به بابا بگو بنده دفعه هفتم قبول شدم در صورتی که خود پدرم خودرویمان را ۲کلاجه کرده است!!!!!!!!!

بهنام

سلام
مریم خانم به بابات بگو خودش بار چند تو ازمون شهری قبول شده؟ اگه گفت اولین بار من اسمم و عوض میکنم

ابوذر

امیدوارم با اطلاعات کافی عملی و تئوری قبول شده باشی . قبول هم نشی ناامید نشو آمار تصادف تو مملکت پایین میاد.قیافه خانمها وقتی هنگ میکنند و تصادف واقعا دیدنیه..اخه مجبورین مگه برید دنبال سازندگی کشور

یلدا

دوستان من امروزامتحان شهرو قبول شدم ،هرامتحانی استرس ودلهره خاص خودشوداره سعی کنیدخودتونو کنترل کنید،دوبل ورعایت فاصله و نکاتشوحتما تمرین کنیداگه مربیتون خوب نبوده بایه مربی وماشین دیگه. اگه فاصلتون باماشین بغلی زیاد شد فرمون اولو یکم زودتر بچرخونین واگه فاصلتون کم شد فرمون اول یکم دیرتر. داخل میدون حتمادنده رو یک کنید.واسه دنده عقب هم فراموش نکنیدکه فرمونو یه دورونیم بچرخونین این نکاتی بودکه امیدوارم بهتون کمک کنه،موفق باشید

Hhh

سلام دوستان اگه تنظيم صندلي آينه بغل دكمه اي باشه و اول بايد ماشين روشن باشه چي؟ ارنوقت ترتيبا بهم نميخوره؟

رضا

تو برگه آموزشگاه نوشته ۱۲ جلسه ۲ ساعته آموزش رانندگی یک ساعت و ۴۰ دقیقه آموزش می دهند و ۲۰ دقیقه بقیه اش را می دزدند در واقع کم فروشی می کنند.

لیدا

سلام من امتحان شهری داشتم خیلی خوبم تمرین کرده بودم فقط پارک دوبل و یکم ضعیف هستم یعنی هر کاری میکنم فاصله ماشین از کنار جدول بیشتر میشه خیلی تمرین کردم نمیتونم فاصله ماشین و جدول تنظیم کنم چند بار بخاطره این موضوع رد شدم لطفا منو راهنمایی کنید

الهام

لیدا خانوم فقط با تمرین میتونی درست دربیاری، اینبار فرمان دوم رو چند ثانیه دیرتر برگردون.

اسماعیل

سلام به همه هنرجویان عزیز به نظر من یکی از مهمترین اشتباهات رایج توی آزمون شهری که همه رو اذیت میکنه مخصوصا خانم ها رو استرسه هفته گذشته یه خانومی بود بنده خدا از استرس زبونش گرفته بود نمی تونست حرف بزنه اگر بتونید استرس و کنترل کنید همه چی حله مخصوصا خانم ها ماشالله هزار ماشالله همه شونم پر مدا و از خود راضی وقتی میشین پشت فرمون استرس شدید میگیرن

سحر

تو خوبی .
از حرف زدنت مشخصه که ۲۰ بار امتحان شهری رو رد شدی اونجاتم داره میسوزه نمی دونم واسه چی از بس که کنف شدی عوضی

آرمان

سحر خانوم این بنده خدا اسماعیل حرف بدی نزده که بهش فحش میدی فقط گفته تو امتحان شهری سعی کنید استرس نگرید حرفش کاملا منطقیه استرس توی خانومها بیشتره این کارت اصلا درست نبود بهش فحش دادی

سحر

چی میگی تو؟
همه پسرا مثل همن فقط بلدن دخترا رو مسخره کنن انگار آسمون سوراخ شده فقط شما پسرا افتادین همه چی رو هم بلدین فقط حرف میزنین فقط حرف

فرید

واقعا براتون متاسفم به جای اینکه به هم دیگه حرفهای محبت امیز بزنید فقط بلدین فحش بدین فحش یه وسیله ای شده واسه خالی کردن ای کاش این جوری نباشه

محمد

بیخود نیس اکثر تصادفات مال خانوماس هم ادعاشون زیاده هم زبونشون درازه مثه این سحر عقده ای ننه باباش فقط عنتربازی یادش دادن ، دختره ی احمق بیشعور

پژمان

دقت کردین تو یه جمع دخترا وقتی یه سوالی میپرسین ازشون اونی که زشتر از همه است جواب میده؟ سحر از اون دختراست

روشن

با قسمت اول پیام شما موافقم اما قسمت دوم، نتیجه گیری منطقی ندارد.
حالا راه حل خلاصی از استرس چیه؟ منم استرس دارم ??

مهدی

تمرین و به خود مسلط بودن و استفاده از قرص و دم نوش

سعید

امتحان شهری رو رد شدم یعنی یه جورایی گند زدم رفت سرهنگ فقط کتکم نزد هر فحشی بلد بود بهم داد دیوس مربیم که قربونش برم اصلا هیچی بهم یاد نداده هر وقت میرفتیم تمرین از بس مخ این دختر بزن اون دختر و بزن هیچی بهم یاد نمیداد الان موندم چه غلطی کنم

قاسم

دوستان سلام. چندتا سوال داشتم پاسخ بهش شاید به بقیه کمک بکنه. اینکه وقتی سوار شدید برای امتحان شهری اگه ماشین روشن هست از نفر قبل باید خاموش روشن کنید یا خیر؟ بعد اگه افسر بهت گفت دنده سه برو توی خیابون شهری اوکی هست یا باید اجازه گرفت. و موقع پیاده شدن دقیقا باید چیکار کرد و چطور سمت در ماشین که افسر نشسته رفت و مهم‌ترین سوال در سرازیری قراره دوبل بریم تا ایستادن خوب ساده. قراره بریم عقب اگه نیم کلاج کنیم چون کلاج هر ماشین قلق داره پت پت خاموش میشه. اگه پارو از ترمز به… ادامه مطلب »

محمدرضا

آقا قاسم اگه ماشین روشن بود لازم نیست خاموش کنی مگه اینکه افسر بهت بگه خاموش روشن کن معمولا افسر خودش میگه یعنی من چند باری که دیدم خود افسر به هنرجویی که ازمونش تموم میشه میگه ماشین و خاموش کن. در مورد اینکه دنده ۳ بری یا نری اینم باز دست افسره حتما ازش اجازه بگیر و از سرعت مجاز داخل شهر بیشتر نرو گاها من شنیدم که افسر مثلا میگه از خط ممتد عبور کن مثلا میگه دور بزن در صورتی که خط ممتده بهش باید بگی که خط ممتده اگه بهت اجازه بده خودش مشکلی نیست، والا… ادامه مطلب »

فرامرز

مگه توی امتحان شهری در شرایط سرپایینی هم قرار میدن میگن دوبل پارک کنید؟
همین جوریش ماشیناشون مشکل دارند من هفته پیش تا پامو از روی کلاچ برداشتم زرتی خاموش شد ماشین نامرد افسره گفت برو پایین هر چی گفتم جناب سرهنگ ماشین مشکل داره انگار نه انگار واقعا ازمون شهری شده شانسی هر چقدرم که همه چی رو خوب بلد باشی باید شانس بیاری ماشین خوب گیرت بیاد

ma30

سلام دوستان میشه نحوه گرده و راهنما زدن در میدان رو کامل برام توضیح بدید؟؟؟؟

پریسا

سلام به همه
من چند فردا امتحان شهری دارم خیلی استرس دارم میخوام بدونم اشتباهات ازمون عملی رانندگی هنرجوها چیه معمولا و بیشتر تو چه مواردی بچه ها رد میشن لطفا منو راهنمایی کنید

رضا

پریسا خانوم بزرگترین اشتباه هنرجوها پارک دوبله یعنی درست انجام ندادن پارک دوبل افسرا هم که ماشالله بزنم به تخته گیر فاصله ماشین و با جدول و سانتی متری اندازه میگیرن یه میل بیشتر یا کمتر باشه ردی

فریبا

چرا هی میگید اشتباهات هنرجویان در ازمون عملی؟
مگه افسرا اشتباه نمیکن؟
هفته پیش یه افسر بی شعور بی وجدان سر هیچی منو رد کرد همه مواردی که ازم خواسته بود مو به مو انجام دادم الکی الکی منو رد کرد خیلی ناراحت شدم به خودشم گفتم تو منو ناراحت کردی فقط گفت برو پایین

ناصر

دقیقا باهات موافقم همین امروز امتحان شهری داشتم افسر بی همه چیز همه رو رد کرد مثل سگ بود عوضی نمیشد بهش حرف زد من خودم یه بار اونم مشکل از من نبود ماشین خراب بود ماشین و خاموش کردم ولی دو تا از بچه ها خیلی عالی بودن اونا رو هم رد کرد متاسفم واسه خودم که تو یه همچین جایی دارم زندگی میکنم

الهام

پریساخانوم، اکثر هنرآموزا تو دوبل اشتباه میکنن بعضیام درست میرن اما درحین پارک کردن توجهی به آینه ها ندارن و رد میشن. بقیه اشتباهات هم مثل تسلط نداشتن به فرمان، کلاج یا ترمز، خاموش کردن، نخوابوندن دستی اول کار، توجه نداشتن به آینه ها، نزدن راهنما، رعایت نکردن ایستها در تقاطع و دور زدن ها و… .
بعضیام همه رو خوب انجام اما بدلیل استرس زیاد رد میشن، باید فرض کرد افسر هم مثل مربیه که نشسته کنارمون ،میشه به استرس غلبه کرد

سامان

من امروز امتحان شهری داشتم شاید باورت نشه همه چی رو بلد بودم استرس گرفتم همه چی رو خراب کردم فقط سعی کن استرس نگیری

سهند

فقط و فقط غلبه بر استرس.
به نظر من ۹۵ درصد آزمون استرسیه که به محض نشستن میاد سراغ آدم؛ اون استرس رو بتونی کنترل کنی یعنی تمرکز داشته باشی تمومه.

پگاه

ضمنا تو‌ آیین نامه جدید به این ترتیب عمل کنید که کمربند بعد از روشن کردن انجام بشه، ابتدا صندلی بعد آیینه، دنده خلاص، کلاچ بگیرید روشن کنید، کمربند، دنده ۱، راهنما، کنترل آیینه، ترمز دستی و حرکت، قبل از حرکت ترمز پایی رو‌هم چک کنید یا قبل از روشن کردن، چک کنید خیلی بهتره، بعضی افسرا حساس هستن.
موفق باشید

پگاه

سلام، من‌ خودم قبل ازمون شهر خیلی نیاز به تجربیات دیگران داشتم و حالا که خودم خدارو شکر قبول شدم گفتم برای دوستان دیگه بنویسم تا استفاده کنن، من بار سوم در آزمون شهری قبول شدم، بار اول نفر اول بودم تا راه افتادم گفت برو ۲، بلافاصله گفت دوبل پارک کن، دوبلم با جوب ۵۰ سانتی حدودا فاصله داشت که گفت خوبه اما با دنده عقب کم کن فاصله رو که خوب انجام ندادم و موقع دنده عقب راهنما نزدم، خلاصه ردم کرد، اما به نظرم اینکه میگن دفعه اول رد میکنن الکیه میشه قبول شد، دفعه دوم افسر… ادامه مطلب »

Faeze

من توشهرو دفعه اول قبول شدم??

الهام

سلام دوستان، میخوام تجربه شخصیم از آزمون عملی رو براتون بنویسم، اول اینکه باید افسر رو قلق گیری کنین، اینجوری که نفر سوم آزمون بدین. تو آزمون من نفر اون دیر پارک میکرد و رد شد فهمیدم افسر حساسه به اینکه به محض دادن دستور عملیش کنیم، نفر دوم راهنما نمیزد یا دیر میزد، افسر گفت راهنما صلاح رانندس و ردش کرد. نوبت به من رسید و بعداز صاکدپرات راهنما زدم و خروج از پارک سی درجه و حرکت به محض حرکت دوبل خواست، تمیز دراوردم براش، چرخ به چرخ و دنده عقب و خروج از پارک و فورا دور… ادامه مطلب »

لیلا

سلام
بچه ها من گیج شدم بالاخر ه صکادرات درسته یا صادراکت دوستم میگه صکادرات درسته یعنی تنظیم صندلی، بستن کمربند، تنظیم آینه ها، خلاص کردن دنده، روشن کردن ماشین، خوابوند ترمز دستی، مربیم میگه این شکلیه تنظیم صندلی ماشین، تنظیم آینه ها، خلاص کردن دنده ماشین، زدن راهنما، بستن کمربند، خوابوند ترمز دستی لطفا بگید کدوم درسته یکی منو راهنمایی کنه

دوست شما

سلام ۱ صندلی ۲ آینه ها۳ دنده خلاص۴روشن۵کمربند۶راهنما ۷ دنده یک۸ترمز دستی

گلی

سلام صادرکات : صندلی ،آینه ی جلویی ،دنده ی خلاص،روشن کردن،کمربند،آینه های بغل ،ترمز دستی

ابوذر

سخت نگیر عقلانی عمل کن .بشین تو ماشین صندلی تنظیم کن پات برسه.آینها دست مالی کن تا بپایی دورورتو.پاتو بزار رو کلاج باشه دنده رو خلاص کن بسم الله استارت بزن ،کمر و ببند ،دنده بنداز یک، دستی بخوابه راهنما بزن ،پایدن آینه‌ها و دورور، حرکت .

میهن دوست

سلام دوستان عزیز چند روز پیش برای پرداخت ۱۰۰۰۰ریال مردودی امتحان شهری به بانک رفتم .صندلی ها پر بودند.برای نشستن به بیمارستان کنار بانک رفتم .واقعا خدا را شکر بیمار نیستیم هر چند ۵ مرتبه است که رد شدم.

بنده خدا

سلامی گرم خدمت تمام هموطنان عزیزم .برای قرار دادن اتومبیل بین ۲ دو اتومبیل دیگر همیشه به فاصله ی بین گلگیر و لبه آسفالت توجه داشته باشید .که ۵۰سانتی متر باشد{در مرحله ۲}اگر شیب خیابان به سمت پایین باشد فاصله از ۵۰ بیشتر باشد بهتر است زیرا خود شیب پایین. باعث پایین رفتن اتومبیل میشود که خطر کوباندن به جدول پیش می آید.در صورتی که به مماس بودن دسته در عقب راننده با سر جدول توجه کنید گاهی اوقات جدول کوتاه بلند است و گاهی خیابان شیب دارد و خود باعث برخورد با جدول میشود. موفق باشید .خدا نگه دار

دوستار ایران

سلام .در صورتی که هنگام گرفتن ترمز به سمت جلو متمایل میشوید.کلاج را ۲ثانیه زودتر فشار دهید .سپس ترمز را نرم فشار دهید.اگر کلاج را دیر تر فشار دهید آنگاه برای به موقع ایستادن لازم است ترمز را به شدت فشار دهید.که به سمت جلو میروید.