آزمون آیین نامه رانندگی اصلی ۴۰

آزمون آیین نامه اصلی شماره: ۴۰ سال ۹۸

به سوالات پیش رو در مدت زمان مقرر (۲۰ دقیقه) پاسخ دهید، پس از پایان آزمون، روی گزینه نمایش سوالات کلیک کنید تا شاهد جواب های درست و غلط آزمون آیین نامه اصلی شماره: چهل باشید. لازم به ذکر است که تعداد سوالات ۳۰ عدد می باشد. در صورتی که نظر و پیشنهادی دارید، در قسمت نظرات وارد شوید و ما را در بهتر کردن خدمات رسانی یاری کنید.
هدف ما موفقیت شما در آزمون آیین‌نامه رانندگی است.

آزمون آیین نامه اصلی 40

آزمون اصلی شماره : 40

مدت زمان این آزمون ۲۰ دقیقه می باشد


علایم راهنمایی و رانندگی (از سری سوالات پرتکرار و مهم آزمون آیین نامه اصلی سال ۹۸)

چراغ راهنماییرانندگان کلیه وسایل نقلیه و اشخاص اعم از پیاده یا سوار بر حیوانات و یا اشخاصی که مسئول هدایت انفرادی و یا دسته جمعی پیادگان و یا حیوانات در راهها می باشند موظفند از علایم و مقررات مربوط تبعیت نمایند، مگر این که ماموران راهنمایی و رانندگی و پلیس راه به دلایلی رعایت نکردن آنها را در محل، مجاز اعلام کنند.
کنترل و تنظیم عبور و مرور ممکن است به وسیله چراغ ها یا خط کشی یا تابلوها، نوشته ها و ترسیم ها، یا ماموران راهنمایی و رانندگی و پلیس راه و یا به هر وسیله دیگری که بر حسب مورد لازم باشد، به عمل آید. در حال فرمان پلیس راهنما که ممکن است مغایر با پیام علایم یا مقررات در محل باشد مقدم خواهد بود.
– در محل هایی که عبور و مرور به وسیله چراغ راهنمایی و رانندگی کنترل می شود، رنگ هایی که برای مقاصدی معین به کار می رود عبارت خواهند بود از:

مفهوم چراغ راهنمایی
?الف- چراغ سبز برای حرکت – رانندگان وسایل نقلیه که با چراغ سبز روبرو می شوند حق عبور یا گردش دارند؛ مگر آنکه گردش به وسیله علامت دیگری ممنوع شده باشد. در هر حال وسایل نقلیه در حال گردش باید حق تقدم عبور وسایل نقلیه ای را که در مسیر مجاز خود مستقیم می روند و حق تقدم پیادگانی را که از گذرگاه پیاده در حرکتند رعایت نمایند. با وجود این اگر جریان ترافیک در جهتی که آنها در حال پیش رفتن هستند آنچنان متراکم باشد که چنانچه وارد تقاطع گرند با تغییر و تبدیل بعدی رنگ چراغ نتوانند از آن خارج شوند، چراغ سبز در تقاطع، رانندگان را برای ادامه حرکت مجاز نخواهد ساخت.

?ب- چراغ زرد برای احتیاط: رانندگان وسایل نقلیه ای که با این چراغ روبرو می گردند نباید از خط ایست یا از تراز چراغ راهنمایی و رانندگی عبور کنند؛ مگر آنکه آنچنان به خط ایست تقاطع و یا چراغ راهنمایی و رانندگی نزدیک شده باشند که پیش از عبور از خط ایست یا از تراز چراغ راهنمایی و رانندگی نتوانند به آسانی توقف نمایند. در هر حال در صورت ورود قبلی به تقاطع موظفند به حرکت خود ادامه داده و با رعایت مقررات دیگر از تقاطع یا گذرگاه عبور کنند.

?پ- چراغ قرمز برای ایست: رانندگان وسایل نقلیه ای که با چراغ قرمز برخورد می کنند باید پیش از خط ویژه ایست، توقف کامل نمایند و در صورت نبودن خط ایست در فاصله پنج متری چراغ راهنمایی و رانندگی بایستند و تا روشن شدن چراغ سبز و تخلیه تقاطع از وسایل نقلیه منتظر بمانند.

?ت- چراغ چشمک زن زرد برای عبور با احتیاط: رانندگان وسایل نقلیه مکلفند با دیدن این چراغ از تقاطع و گذرگاه پیاده با احتیاط و سرعت کم عبور نمایند. این چراغ معمولا در محل برخورد راه اصلی با فرعی نصب می گردد.

?ث- چراغ چشمک زن قرمز برای ایست و عبور: رانندگان وسایل نقلیه در صورت برخورد با این چراغ نباید از خط ایست و یا در صورت نبودن خط ایست از تراز چراغ راهنمایی و رانندگی فراتر روند و باید توقف نموده و پس از اطمینان از نبودن خطر تصادف، حرکت و عبور نمایند. همین اقدامات هنگام دیدن تابلوی ایست باید انجام شود. این چراغ معمولا در محل برخورد راه فرعی با اصلی به همراه تابلو ایست و یا رعایت حق تقدم نصب می گردد.

در تقاطعهایی که مسیر جداگانه گردش به راست به وسیله جدول یا خط کشی تعبیه نشده است، در هنگامی که چراغ راهنمایی و رانندگی قرمز است، رانندگانی که قصد گردش به راست داشته باشند در صورت نصب تابلوی ویژه ای که گردش به راست را مجاز اعلام می نماید، می توانند از منتهی الیه سمت راست راه و با رعایت احتیاط و حق تقدم عبور وسایل نقلیه و پیادگانی که با چراغ سبز در حال عبور می باشند، وارد راه مجاور سمت راست شوند.

– در چراغ هایی که به عنوان چراغ راهنمایی عابر پیاده مورد استفاده قرار می گیرند، رنگ ها دارای معانی زیر است:
چراغ سبز – پیادگان مجاز به عبور از عرض راه می باشند.
چراغ قرمز – عبور پیادگان از عرض راه ممنوع است.

 

?برگرفته از صفحات ۱۳، ۱۴ و ۱۵ کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی

لطفا رای دهید
به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 1772 Average: 3.2]

150
یک پاسخ بنویسید

86 نظرات
64 پاسخ ها
3 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
131 نویسندگان دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
عسل

سلام خواستم تشکر کنم از سایت خوب و عالیتون
من فرصت نداشتم اصلا کتابو نخوندم
همین ازمونارو خوندم و‌بدون غلط بار اول قبول شدم
فقط تابلوهارو از کتاب خوندم

نگار

سوالای آیین نامه چنتاست و زمانش چند دقیقه س؟

عسل

۳۰ سوال
و‌۲۰ دقیقه زمان

اقتصادی

سوال ۹ اشتباه نیست:؟؟

سایه

اومدم امتحان بدم امیدوارم قبپول بشم

اليكا

سلام من فردا امتحان دارم حتما قبول ميشم اينارو بخونم

فرانک

فردا امتحان آزمون دارم ببخشید بچه ها وامهای که امتحان دادن بیشتر از کجا امتحان آمده بود چه سوالاتی بود

مجتبی

دوستان سوال ۹ جوابش کدوم میشه؟؟ مگه یک نیست ؟؟

مهسا

سوال ۲۶تو کتاب نوشته حرارت بدن که

صبا

کتابو ولکن این تستا براساس شرایط وقوانینه بروزتره…

Smain

سلام من امروز برای باردوم امتحان دادم و قبول شدم و فقط تستای شمارو زدم به علاوه خوندن تابلو ها ناگفته نمونه ک بار اول کتابو دو دور کامل خوندم و رد شدم.واقعا از سایت خوبتون‌ممنونم باعث قبولیم شد خدا خیرتون بده😍😍😍😍

افسانه

سلام دوستان این آزمونها بری سال ۹۹ هم هست من چند روز دیگه امتحان دارم

مائده

ممن فردا امتحان همین ۴۰ تا ازمونو بخونم حله ایا؟ 😐

رومینا

سوال ۹ و ۲۸ غلط هست , ۲۸ گزینه ۳ و ۴ جفتشون پر خطر هستن ۹ هم که واضح میشه گزینه ۱

مهسا

سوال ۹ در کادر صفه ۱۸۲ اشاره شده و سوال ۲۸ گزینه ۱ به عنوان عوامل اجتماعی ضعف شخصیت رانندهصفه۱۶۴ شناخته شده و نقض قوانین محسوب نمیشه

رضا

سلام من امروز بد از چهار بار قبول شدم خیلی از تست های شما رو زدم ممنون

الهی

تست هاعالی بودن.شنبه آزمون داشتم ولی با نامردی ۷تا غلط برام زدن.درصورتی میدونستم با سه تا غلط بودم.سوالارو داخل کتاب دیدم از سه تا شکم دوتاش غلط بود.اعتراضم کردم فقط میگفتن ۶ماه از آزمون محروم میشی خیلی تابلو بودن دارن پارتی بازی میکنن.

Sharareh

سوالای امسالم همیناس یا عوض شده

Sharareh

سلام کسی هست

نیلونیرو

با سلام، از عوامل سایت خیلی متشکرم، من بار اول قبول شدم، همه تست ها رو زدم و واقعا سوالات برام آسون بود، همون اول وقت تموم کردم

محمد

سوال ۹اشتباه است لطفا درستش کنید گزینه یک درسته

ماندانا

کاملا درست فرمودین، با توجه به اونچه که در صفحه ۱۶۲ کتاب آیین نامه نوشته شده، پاسخ صحیح این سوال گزینه یک‌ می‌باشد…

زهرا

سلام یکی لطف کنه بگه سوال ۹ رو توی کدوم صفحه ی کتاب میتونم بخونم؟

مرضی

صبح آزمون دارم دعام کنید