آزمون آیین نامه رانندگی اصلی ۴۰

آزمون آیین نامه اصلی شماره: ۴۰ سال ۱۴۰۰

به سوالات پیش رو در مدت زمان مقرر (۲۰ دقیقه) پاسخ دهید، پس از پایان آزمون، روی گزینه نمایش سوالات کلیک کنید تا شاهد جواب های درست و غلط آزمون آیین نامه اصلی شماره: چهل باشید. لازم به ذکر است که تعداد سوالات ۳۰ عدد می باشد. در صورتی که نظر و پیشنهادی دارید، در قسمت نظرات وارد شوید و ما را در بهتر کردن خدمات رسانی یاری کنید.
هدف ما موفقیت شما در آزمون آیین‌نامه رانندگی است.

آزمون آیین نامه اصلی 40

آزمون اصلی شماره : 40

مدت زمان این آزمون ۲۰ دقیقه می باشد


علایم راهنمایی و رانندگی (از سری سوالات پرتکرار و مهم آزمون آیین نامه اصلی سال ۹۹)

چراغ راهنماییرانندگان کلیه وسایل نقلیه و اشخاص اعم از پیاده یا سوار بر حیوانات و یا اشخاصی که مسئول هدایت انفرادی و یا دسته جمعی پیادگان و یا حیوانات در راهها می باشند موظفند از علایم و مقررات مربوط تبعیت نمایند، مگر این که ماموران راهنمایی و رانندگی و پلیس راه به دلایلی رعایت نکردن آنها را در محل، مجاز اعلام کنند.
کنترل و تنظیم عبور و مرور ممکن است به وسیله چراغ ها یا خط کشی یا تابلوها، نوشته ها و ترسیم ها، یا ماموران راهنمایی و رانندگی و پلیس راه و یا به هر وسیله دیگری که بر حسب مورد لازم باشد، به عمل آید. در حال فرمان پلیس راهنما که ممکن است مغایر با پیام علایم یا مقررات در محل باشد مقدم خواهد بود.
– در محل هایی که عبور و مرور به وسیله چراغ راهنمایی و رانندگی کنترل می شود، رنگ هایی که برای مقاصدی معین به کار می رود عبارت خواهند بود از:

مفهوم چراغ راهنمایی
?الف- چراغ سبز برای حرکت – رانندگان وسایل نقلیه که با چراغ سبز روبرو می شوند حق عبور یا گردش دارند؛ مگر آنکه گردش به وسیله علامت دیگری ممنوع شده باشد. در هر حال وسایل نقلیه در حال گردش باید حق تقدم عبور وسایل نقلیه ای را که در مسیر مجاز خود مستقیم می روند و حق تقدم پیادگانی را که از گذرگاه پیاده در حرکتند رعایت نمایند. با وجود این اگر جریان ترافیک در جهتی که آنها در حال پیش رفتن هستند آنچنان متراکم باشد که چنانچه وارد تقاطع گرند با تغییر و تبدیل بعدی رنگ چراغ نتوانند از آن خارج شوند، چراغ سبز در تقاطع، رانندگان را برای ادامه حرکت مجاز نخواهد ساخت.

?ب- چراغ زرد برای احتیاط: رانندگان وسایل نقلیه ای که با این چراغ روبرو می گردند نباید از خط ایست یا از تراز چراغ راهنمایی و رانندگی عبور کنند؛ مگر آنکه آنچنان به خط ایست تقاطع و یا چراغ راهنمایی و رانندگی نزدیک شده باشند که پیش از عبور از خط ایست یا از تراز چراغ راهنمایی و رانندگی نتوانند به آسانی توقف نمایند. در هر حال در صورت ورود قبلی به تقاطع موظفند به حرکت خود ادامه داده و با رعایت مقررات دیگر از تقاطع یا گذرگاه عبور کنند.

?پ- چراغ قرمز برای ایست: رانندگان وسایل نقلیه ای که با چراغ قرمز برخورد می کنند باید پیش از خط ویژه ایست، توقف کامل نمایند و در صورت نبودن خط ایست در فاصله پنج متری چراغ راهنمایی و رانندگی بایستند و تا روشن شدن چراغ سبز و تخلیه تقاطع از وسایل نقلیه منتظر بمانند.

?ت- چراغ چشمک زن زرد برای عبور با احتیاط: رانندگان وسایل نقلیه مکلفند با دیدن این چراغ از تقاطع و گذرگاه پیاده با احتیاط و سرعت کم عبور نمایند. این چراغ معمولا در محل برخورد راه اصلی با فرعی نصب می گردد.

?ث- چراغ چشمک زن قرمز برای ایست و عبور: رانندگان وسایل نقلیه در صورت برخورد با این چراغ نباید از خط ایست و یا در صورت نبودن خط ایست از تراز چراغ راهنمایی و رانندگی فراتر روند و باید توقف نموده و پس از اطمینان از نبودن خطر تصادف، حرکت و عبور نمایند. همین اقدامات هنگام دیدن تابلوی ایست باید انجام شود. این چراغ معمولا در محل برخورد راه فرعی با اصلی به همراه تابلو ایست و یا رعایت حق تقدم نصب می گردد.

در تقاطعهایی که مسیر جداگانه گردش به راست به وسیله جدول یا خط کشی تعبیه نشده است، در هنگامی که چراغ راهنمایی و رانندگی قرمز است، رانندگانی که قصد گردش به راست داشته باشند در صورت نصب تابلوی ویژه ای که گردش به راست را مجاز اعلام می نماید، می توانند از منتهی الیه سمت راست راه و با رعایت احتیاط و حق تقدم عبور وسایل نقلیه و پیادگانی که با چراغ سبز در حال عبور می باشند، وارد راه مجاور سمت راست شوند.

– در چراغ هایی که به عنوان چراغ راهنمایی عابر پیاده مورد استفاده قرار می گیرند، رنگ ها دارای معانی زیر است:
چراغ سبز – پیادگان مجاز به عبور از عرض راه می باشند.
چراغ قرمز – عبور پیادگان از عرض راه ممنوع است.

 

?برگرفته از صفحات ۱۳، ۱۴ و ۱۵ کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی

لطفا رای دهید
به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 1808 Average: 3.2]

175
یک پاسخ بنویسید

103 نظرات
72 پاسخ ها
3 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
153 نویسندگان دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
هانی

چن تا آزمون اولیشو بزنیم قبولیممم؟؟

گندم

من کل کتابو خوندم اطمینان داشتم که قبول میشم اما یکی از دوستانم یکروز قبل از امتحانم سایت شما را پیشنهاد داد ۲۰ تا از آزمون شما رو تست زدم
تو امتحانم فقط از تستای شما بود که اومده بود و دفعه ی اول قبول شدم
واقعا خدا خیرتون بده😃😊😉😍🙂😊😃🙃😍

مرتضی

سلام از سایت خوب تون تشکر میکنم من دوبار واسه پایه دوم امتحان دادم قبول نشده بودم بار سوم که با سایت شما تست های تون رو زدم ۳۵تا رو این دفه سوم قبول شدم کاش دفعه اول این سایت رو میدیدم خدا روشکر هر ۳۰تا رو درست زدم بدون غلط قبول شدم

nafas

سلام میخواستم از سایت خوبتون تشکر کنم من با خوندن این تست ها و سوالات بسته طلایی امروز ١٢/١١/٩٩امتحان ایین نامه رو بدون غلط برای اولین بار قبول شدم

Neda

من فردا امتحان دارم برام دعا کنید🙏🙏

Sasea

سوال یازده رو اشتباه جواب گذاشتین طبق کتاب و صفحه ۱۲۵ اول کمربند رو میبندن بعد موتور رو روشن میکنن

معصومه

اصول اولیه بنام صادرکات است
یعنی (ر)روشن کردن و (ک) بعد کمربند

شقایق

جواب غلطه -طبق صفحه ۱۲۵ که شما گفتین اول باید کمربندتو ببندی- درضمن رمز مخفف سازی صکادرات هست

ف

بله
طبق صفحه ۱۲۵کتاب
۳_بستن کمربند ایمنی.۴_ خلاص کردن دنده.۵_قرار دادن سوئیچ در وضعیت استارت.۶_….

The End

اون مال قبلا هستش جدیدا قانونش عوض شده و بعد از روشن کردن خودرو باید کمربند رو ببندید

مهدی عابدی

خیلی خوب

Nilsa

سلام.سوال ۲۸ رو من جای دیگه ای هم دیدم.گزینه ۴، رعایت فاصله طولی هست،نه عدم رعایت فاصله طولی.کلمه عدم اضافه هست و باید حذف شود.

زهرا

سلام خيلى ممنونم از سايت خوبتون من هر ٤٠ ازمون+ تابلوهاى كتاب خوندم و اولين بار قبول شدم پيشنهاد ميكنم حتما هر ٤٠ ازمون بزنيد

Nilsa

سلام.سوال۹طبق صفحه۱۶۲کتاب گزینه۱ درسته.لطفا پاسخ را اصلاح بفرمایید.🥺😩🙏🌹

hani

سلام،قانون آیین نامه عوض شده کتاب لشتباه نوشته تاچندسالپیش قبل روشن شدن اتوموبیل بود ولی بخاطر اینکه بعضی ازخودروهاهنگام استارت زدن آتش گرفتندوکمبربندقفل شدونتونستندازماشین خارج بشن قانون عوض شده،اول بایداستارت بزنی بعدکمربندببندی

nahaal

salam
kamarband 3noghtei ya 2noghtei?

نازنین

سه نقطه ایی

آرش

واقعا دمتون گرم عالی بود بی نطیر من ۲۰ تای اولش رو زدم به راحتی تو ایین نامه قبول شدم.

سعید

سوال ۲۸رو متوجه نشدم

سعید

سلام دوستان

Svlm

من فردا امتحان دارم دعا کنید.خیلی سوالهای این سایت کمکم کرده.ممنونم ازشون

فاطمه

سلام وقت بخیر.عرض تشکر بابت سایت خیلی خوبتون.فردا امتحان دارم خدا کنه قبول شم!!

زهرا

سلام من امروز امتحان داشتم برا بار اول باخوندن کتاب وآزمون های سایت شما قبول شدم
واقعا ممنون

عسل

سلام خواستم تشکر کنم از سایت خوب و عالیتون
من فرصت نداشتم اصلا کتابو نخوندم
همین ازمونارو خوندم و‌بدون غلط بار اول قبول شدم
فقط تابلوهارو از کتاب خوندم

نگار

سوالای آیین نامه چنتاست و زمانش چند دقیقه س؟

عسل

۳۰ سوال
و‌۲۰ دقیقه زمان

اقتصادی

سوال ۹ اشتباه نیست:؟؟