جریمه شعر نویسی روی ماشین چقدر است ؟

جریمه شعر نویسی

جریمه شعر نویسی روی ماشین چقدر است ؟

جریمه شعر نویسی روی ماشین چقدر است ؟

سرهنگ جهانی، معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا در گفتگو با خبرنگار خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: این روز‌ها برچسب‌ها و استیکر‌هایی با نماد‌های مختلف همچون نمادی از یک نوع ماده مخدر روی بدنه خودرو‌ها نصب می‌شود که نگاه رانندگان‌های خودرو‌های عبوری را به خود جلب می‌کند.

جریمه شعر نویسیوی افزود: گاهی این برچسب‌ها در قالب یک جمله روی خودرو نصب شده و رانندگان خودرو‌های عبوری برای خواندن آن چند ثانیه‌ای محو آن جمله می شوند و همین امر موجب می‌شود راننده دچار حواس پرتی شده و این حواس پرتی احتمال بروز تصادف را افزایش می‌دهد.

سرهنگ جهانی با اشاره به موردی که خود با آن موجه شده است عنوان کرد:‌ برای مثال روی خودرویی برچسبی درج شده بود با این مضمون که “من من نکن نمی‌تونی بخونی” و همین نوشته حدود ۱۰ ثانیه حواسم را پرت کرد و خوشبختانه من راننده نبودم و حادثه ای رخ نداد اما راننده متخلف را متوقف و اعمال قانون کردم.

وی افزود: نقاشی و دست نوشته‌هایی که روی شیشه‌ و بدنه خودرو در ایام محرم انجام می‌شود هم ممنوع است چرا که دید راننده را مختل می‌کند. حتی یک راننده‌ای استیکری روی بدنه خودرو نصب کرده بود که فردی با سلاح قصد کشتن فردی را دارد که به خودروی وی نزدیک شده و متنی با مظمون “don’t touch my car” در کنار استیکر نصب کرده است. این استیکر‌ها غیر اخلاقی و خشونت آمیز است.

 

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا بیان کرد: در قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی آمده است که نصب هرگونه استیکر و یا برچسب که شعاع دید راننده را کم می‌کند ممنوع ست حتی در این بند ذکر شده است که اگر برچسب باعث حواس پرتی رانندگان خودرو‌های عبوری شود نیز ممنوع است؛ البته نصب برچسب در داخل خودروهای شخصی در صورتی که مانع از دید راننده نشود بلامانع است.

سرهنگ جهانی در پایان گفت: برابر قانون هر خودرویی که اقدام به نصب استیکر و برچسب بر روی بدنه خودرو کند توسط عوامل پلیس اعمال قانون شده و ۳۰۰ هزار ریال جریمه خواهد شد.

وی تاکید کرد: این اعمال قانون مطابق کد تخلفی ۲۰۶۹ مصوب سال ۹۰ انجام می شود.

 

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

4 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
مهدی
مهر ۱۸, ۱۳۹۶ ۱۲:۴۵ ب.ظ

این چه مسخره بازیه دیگه هر کی ماشین میخره اول میره یه بیت شعر مینویسه بابا نکنید این کارو باور کنید خطر داره من خودم چند وقت پیش پشت یه کامیون یه کتیبه نوشته بود ذهنم رفت به نوشته اون کامیون یهو ترمز کردم با مخ رفتم تو شیشه آیا این درست است ؟ننویس برادر ننویس خواهش میکنم ازت ننویس والا بخدا تو ای که مینویسی ای کاش زندگی دنده عقب داشت اگرم داشت هیچ فرقی به حال تو یکی نمی کرد

حسن
مهر ۲, ۱۳۹۶ ۲:۲۷ ب.ظ

شانس و میبینی چند وقت بود میخواستم پشت ماشینم بنویسم سلطان غم مادر آخرم نوشتم نامرد یه افسره نگهم داشت جریمه مم کرد هر کی شعر نوشته پشت ماشینش بره پاک کنه جریمه میکنن منو که جریمه کردن

علی
  حسن
شهریور ۲۷, ۱۴۰۰ ۱۱:۲۵ ق.ظ

سلام چقد جریمه

جواد
  حسن
تیر ۲۶, ۱۴۰۱ ۳:۴۹ ق.ظ

چرا افسر نامرد؟
بگو افسر وظیفه شناس