از هر جریمه رانندگی چند درصد سهم شهرداری است؟

سهم شهرداری از جریمه رانندگی

از هر جریمه رانندگی چند درصد سهم شهرداری است؟

باسلام خدمت کاربران گرامی تست درایو؛
آیا می دانید سهم سهم شهرداری از جریمه های رانندگی چقدر است؟ یا این گونه بگویم چه میزان از جرائم رانندگی به شهردای تعلق دارد؟ اگر می خواهید پاسخ این سوال را بدانید با ما همراه شوید.

سهم شهرداری از جریمه رانندگی
آقای رنجبریان، مدیر کل محترم برنامه ریزى و توسعه شهرى معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شهر تهران با اشاره به این موضوع سهم شهرداری از جرائم رانندگی، چنین عنوان کرد که بر اساس ماده ۲۳ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، سهم شهرداری تهران از وجوه حاصل از جریمه‌ های تخلفات رانندگی در داخل محدوده شهر تهران به میزان شصت درصد تعیین شده است.

مطابق گزارش هاى دریافتی از پلیس راهور ناجا در سال گذشته، در مجموع مبلغ ۱٫۱۸۷ میلیارد تومان وصولی جرائم به خزانه کشور واریزشده که با استناد به قانون مذکور، معادل ۷۱۲ میلیارد تومان آن سهم شهر تهران است، اما از مجموع جریمه هاى رانندگى در سال ۹۸ تنها ۳۵ میلیارد تومان آن به شهرداری تهران اختصاص داده شده است.

به گزارش تست درایو و به نقل از فارس، مدیر کل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران همچنین به جرائم وصول شده در سال ۹۷ اشاره کرد و در این خصوص نیز اعلام کرد که مجموع جریمه های وصول شده در سال ۹۷ معادل ۴۳۲ میلیارد تومان بوده است که از این مبلغ نیز تنها ۳۴ میلیارد تومان آن به شهرداری تهران پرداخت شده است.


✅نظرات کاربران تست درایو درباره از هر جریمه رانندگی چند درصد سهم شهرداری است؟:

کاربری به نام وحید می گوید:

سلام، مطلب جالبی بود نمی دونستم که شهرداری هم از جریمه های رانندگی سهمی دریافت می کنه، من قبلا  زیاد جریمه می شدم البته الان کم جریمه میشم اون موقع زیاد رعایت نمی کردم بیشتر موقع ها مقصر خودم بودم یه چند وقتی میشه تصمیم گرفتم با اصول رانندگی کنم و همه موارد رو رعایت کنم، راستی دوستانی که جریمه رانندگی شونو می خوان مشاهده کنند سایت پلیس راهور یه نمه فرق کرده و همون جا نمیشه جریمه رو پرداخت کرد مثل اینکه اول جریمه رو می بینی کنار هر جریمه شماره پرداخت داره که اون و باید یادداشت کنی توی یه صفحه دیگه شماره رو وارد می کنی و جریمه رانندگی رو پرداخت میکنی مثل اینکه تو سال ۹۹ این شکلی شده به نظر من که فرمت قبلی خوب بود، همون جا کنار جریمه تیک شو میزدی درجا پرداخت می کردی.


کاربر گرامی لطفا نظرات و سوالات خود در رابطه با سهم سهم شهرداری از جریمه های رانندگی را از بخش نظرات در انتهای همین صفحه ارسال نمایید، باتشکر

Subscribe
Notify of

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

0 نظرات