نکات مهم رانندگی برای خانم ها (ارائه شده توسط تست درایو)

رانندگی خانم ها

نکات مهم رانندگی برای خانم ها (ارائه شده توسط تست درایو)

باسلام و احترام خدمت تمامی کاربران گرامی وب سایت تست درایو؛

رانندگی زنان ممکن است به نظر خیلی از افراد ایراداتی داشته باشد ولی به هر حال یک خانم زمانی که به اندازه یک آقا رانندگی می کند می تواند خبرگی لازم را به دست آورد. یک سری نکات رانندگی زنان باید رعایت شود تا این افراد ایمن تر رانندگی کنند که در زیر آن ها را بررسی می کنیم.
رانندگی خانم ها
من مانند برخی از مردان فکر نمی کنم که مردها همه ی کارهایی که حتی تخصص خانم ها است مانند آشپزی، خیاطی و آرایشگری را هم از زنان بهتر انجام می دهند! البته اگر در عمل این مسئله واقعیت دارد دلیل آن برمی گردد به فرصت ها و موقعیت های شغلی و کاری که مردان نسبت به زنان بیشتر دارند. به همین سادگی! از این رو اگر زنان هم موقعیت های اینچنینی داشته باشند، می توانند همانقدر موفقیت به دست آورند. دقیقاً به همین علت است که فکر می کنیم رانندگی زنان به خصوص در ایران خوب نیست. زنان تمرین کمتری در رانندگی دارند و در جامعه که اکثر رانندگان مردها هستند این مسئله باعث می شود تا اعتماد به نفس خانم ها به اندازه کافی نباشد و در موقعیت های حساس دست و پای خود را گم کنند یا از حالت معمول آهسته تر رانندگی کنند یا احتیاط بیشتری کنند. به همین دلایل کارهای غیر عادی انجام می دهند و حتی گاهی این کارها منجر به تصادف می شود.

البته وقتی رانندگی زنان خوب می شود به مراتب از مردان خبره تر می شوند؛ اما در حال حاضر بی تناسبی که بین رانندگان مرد و زن وجود دارد گرفتاری هایی به وجود می آید.
شاید بارها دیده باشید که در جاده های برون شهری یا درون شهری افرادی بسیار بد رانندگی می کننند که اگر دقت کنید یا سن بالایی دارند یا در حال صحبت با گوشی اند و یا خانم هستند!

چند وقت پیش که در حال رانندگی در یک بزرگراه بودم خانمی با یک پژو ۴۰۵ دیدم که آن قدر آهسته رانندگی می کرد که هر لحظه ممکن بود خودروهای دیگر با او برخورد کنند! در واقع این همه احتیاط می تواند نتیجه ای کاملاً معکوس داشته باشد.

رانندگی زنان

✅بررسی رانندگی زنان در جاده ها

متن زیر بهتر بود به مسائلی این چنینی اشاره کند ولی به نکته هایی پرداخته است که چندان هم ربطی به رانندگی زنان ندارد. در اصل رانندگی برای همه افراد به تنهایی می تواند خطرناک باشد و ربطی به زن و مرد بودن ندارد. یا استفاده از روغن با کیفیت در موتور خودرو ربطی به این که راننده زن باشد یا مرد ندارد و …
زنان باید بدانند که از مردان چیزی کم ندارند و رانندگی های غیر معمول را زمین بگدارند تا دیگر رانندگان را دچار مشکل نکنند.

آقایان هم بهتر است خودخواهی را کنار بگذارند و بگذارند خانم ها نیز به اندازه ی آن ها رانندگی کنند؛ زیرا زنان نیز توانایی را دارند. همانطور که در حال حاضر خانم ها در تهران راننده اتوبوس های BRT و تاکسی شده اند ایرادی ندارد اگر راننده کامیون، تریلی، هلی کوپتر، قطار و هواپیما هم بشوند. اگر قرار است در جامعه برابری باشد در تمامی زمینه ها باید وجود داشته باشد!

در پایان بهتر است به این نکته توجه داشته باشیم که حتی مردها هم برخی نکات را گاهی اوقات رعایت نمی کنند. به عنوان مثال دقت به داشبورد و علائم جلوی راننده یا حتی برخی از آن ها حتی متوجه سرعت رانندگی خود هم نیستند و نگاه به کیلومتر شمار خودروی خود نمی کنند تا زمانی که پلیس آن ها را متوقف کند. همچنین اکثر اوقات به میزان سوخت و درجه حرارت آب دقت نمی کنند، البته خانم ها اصلاً به این چیزها توجهی ندارند! در هر صورت توصیه های ساده ی زیر خوب هستند و به خواندن آن ها می ارزد.

نکات مهم برای رانندگی خانم ها

✅وضعیت رانندگی زنان در حال حاضر

زنان برعکس گذشته در زمینه هایی مانند اتومبیل رانی فعالیت دارند و همین امر باعث شده تا صنعت اتومبیل را هم تحت تأثیر قرار دهند. حتی می بینیم که برخی از رانندگان زن کاملاً بی پروا شده اند. هر چند برخی این موضوع را نمی پذیرند ولی رانندگی زنان و مردان تفاوت هایی با هم دارند.
همچنین ادعاهایی نیز در مورد رانندگی زنان در جامعه وجود دارد که ابراز می کنند بروز حوادث رانندگی بیشتر به علت رانندگی زنان است تا رانندگی مردان؛ اما هنوز هم زنان در جاده ها رانندگی می کنند و حتی برخی از آن ها در زمینه رانندگی بسیار ماهرانه عمل می کنند. ولی به هر حال تعداد راننده های زن که در رانندگی زبردست و ماهر باشند خیلی کم است. در هر صورت زنان اگر هم بتوانند از مردان بهتر رانندگی کنند بهتر است یک سری نکات و قوانین را رعایت کنند که شامل موارد زیر است:

نکات کلیدی در رانندگی خانم ها✅نکات رانندگی زنان که بهتر است رعایت شود

اگر هنگام رانندگی زنان نکات زیر در نظر گرفته شوند، در این هنگام حوادث کمتری اتفاق می افتد و رانندگی ایمن تری برای این قشر از جامعه و حتی دیگر رانندگان وجود دارد.

⭐️- رانندگی در شب کمی مشکل تر است و دید خوبی وجود ندارد از این رو سعی کنید از رانندگی زنان در شب ممانعت کنید. اگر واقعاً نیاز است که در شب به مسافرت بروید قید جاده های ناشناخته و مکان هایی را که احتمال گم شدن را دارند بزنید. گرفتار شدن در تاریکی در جاده هایی که نور و دید کافی ندارند ممکن است مشکلاتی برای شما به وجود آورد.

⭐️- تنها سفر کردن برای یک خانم خطرناک است. سعی کنند هنگام رانندگی یک همراه با خود داشته باشید. در این صورت اگر حادثه ای اتفاق بیفتد ممکن است موقعیتی برای شما پیش آید که نتوانید آن را به راحتی پشت سر بگذارید.

 

⭐️- خودروی خود را چک کنید. از نظر مقدار باد لاستیک ها را بررسی کنید تا اگر باد آن ها کم باشد مشکل را حل کنید. در غیر این صورت علاوه بر این که مصرف سوخت افزایش می یابد، خطر ترکیدن لاستیک ها هم وجود دارد. البته باد بیش از حد لاستیک ها هم منجر به تصادف می شود و علت اصلی تأخیر در ترمز کردن خودروها همین امر است.

⭐️- مسیرهای ایمن را مشخص کنید. می توانید برنامه حرکت و مسیریابی خود را از قبل مشخص کنید تا در جاده ها راه را به اشتباه نروید و مصرف سوخت خود را بالا نبرید.
⭐️- بهترین نوع روغن را برای خودروی خود استفاده کنید. روغن هایی که کیفیت پایین دارند نه تنها در موتور خودرو مشکل ایجاد می کنند حتی به موتور آسیب وارد می کنند.
⭐️- برای ایمن تر شدن رانندگی زنان هر ۴ ماه یک بار اقدام به بررسی بالانس بودن و همراستایی چرخ ها کنید. اگر لاستیک ها هم راستا باشند، از پارگی و سائیدگی آن ها جلوگیری می شود. همچنین رانندگی زنان با آنها صاف و یکدست است.

⭐️- برای این که رانندگی زنان امن تر باشد و نگرانی از بابت حوادث نداشته باشید همیشه شماره گروه امداد یا یک تعمیرکار را به همراه داشته باشید. یا از دوستان یا فامیل که می توانند به شما کمک کنند در زمان بروز حوادث کمک بگیرید.

⭐️- همواره سعی کنید لوازم اضطراری یا غذا و آب در ماشین خود داشته باشید. در این صورت اگر خودروی شما دچار خرابی شد می توانید از مواد غذایی و آب استفاده کنید و نیازی نداشته باشید که به دنبال آن ها بگردید و گرسنه یا تشنه بمانید.

⭐️- برای رانندگی زنان خودروی مورد استفاده خود را هر چند وقت یک بار و در فواصل منظم نزد یک کارشناس حرفه ای و سرویس کار ببرید به خصوص زمانی که به مسافرت های طولانی می روید. ممکن است تعمیرات کوچک و پیش پا افتاده هزینه کمی برای شما به دنبال داشته باشد ولی به هر حال جلوی صدمه دین خودروی شما و حتی خودتان را می گیرد و از هزینه های بیشتر جلوگیری می کند. اگر نمی توانید در یک جلسه همه بخش ها را چک کنید بهتر است تمامی جلسات را تکمیل کنید.

⭐️- لباس های راحت بپوشید که تحرک شما را در رانندگی کند نکند. استفاده از لباس های تنگ مانند دامن می تواند عکس العمل شما را کند.
⭐️- در رانندگی زنان سرعت استاندارد باید رعایت شود. شتاب گیری و ترمز شدید باعث مشکل در تعویض دنده و داغ کردن موتور می شود.
⭐️- برخی از آموزش ها مانند تعویض چرخ و عیب یابی باتری را سعی کنید یاد بگیرید.
⭐️- یکی از ایرادات رانندگی زنان فشار دادن بی مرود کلاچ، ترمز و… است. سعی کنید از ترمزهای بی مورد استفاده نکنید.
⭐️- رانندگی زنان هنگامی ایمن است که دائم با چشم هایتان مراقب تجهیزات جلوی داشبورد باشید. مسافت طی شده، عقربه های سوخت و سرعت ماشین را همیشه چک کنید و به آن توجه داشته باشید.

⭐️- هنگامی که سرنشینان یا بار ماشین سنگین باشد، یا ماشین صداهای اضافی می دهد، افزایش سوخت را به دنبال دارد و رانندگی زنان در این مواقع مشکل است زیرا هدایت ماشین دشوار می شود از این رو سعی کنید بار اضافی نداشته باشید.

نظرات کاربران درباره رانندگی خانم هانظرات کاربران درباره رانندگی خانم ها

کاربری به نام شاهین می گوید:

سلام و عرض ادب

درباره رانندگی خانم ها باید بگم که شخصا وقتی در حال رانندگی باشم و خانمی جلوی من در حال رانندگی باشه دلهره می گیرم که یه وقت خدایی نکرده اتفاقی نیافته و اینکه شخصا مخالف رانندگی خانم ها نیستم، شاید اینکه در جامعه پیچیده که می گن راننده خانم ها خوب نیست و باید وقتی به راننده خانمی بر خورد کردیم احتیاط کنیم بخاطر این باشه متاسفانه خانم ها تسلط کافی روی ماشین ندارند، بنده خودم بارها دیدم به مراتب خانم ها مقررات رانندگی را خیلی بهتر از آقایون رعایت می کنن، به نظرم اگر بستری فراهم بشه خانم ها بتونن با رانندگی مدام و اصولی دست فرمان خوبی پیدا کنن خیلی از مشکلات رفع میشه، البته این نظر من بود.

با تشکر


کاربری به نام لیلا می گوید:

من با نظر شاهین موافق نیستم ما خانم ها همیشه و همواره به قوانین پایبند بودیم و هستیم چه افسر راهنمایی و رانندگی حضور داشته باشه چه نداشته باشه این آقایون هستند که که با رانندگی تهاجمی و خشن و خودخواهانه قوانین رانندگی را زیر پا میذارند، بنده شخصا چندین بار به راننده های مرد و نوع رانندگی شون تذکر دادم ولی این کار ساز نیست به نظرم باید گواهینامه چنین رانندگانی باطل شود الان جوری شده که من دیگه مدتی است که رانندگی نمی کنم ، متاسفانه دیگه یه جورایی از رانندگی و ماشین کلا بدم اومده فقط و فقط بخاطر نیاز روزمره گاهی نیاز است که از وسیله شخصی استفاده شود. در هر صورت ما خانم ها همیشه رانندگی خوب و قابل قبولی داشتیم از طرف خودم به همه خانم های راننده تبریک میگم.

شاد باشید


✅کاربری به نام امیر می گوید:

سلام ، قبلا راننده خانم خیلی کم توی خیابون دیده می شد، الان رفته رفته راننده خانم زیاد شده، دست فرمون خانم ها به طور کلی خوب نیست ولی رفته رفته رانندگی خانوم ها داره خوب میشه، یکی از علت هایی که دست فرمون خانوم ها رو خراب کرده اینکه اعتماد به نفس ندارند مثل مردها، مثلا خیلی کم میبینی و یا میشنوی که یه خانومی در حین رانندگی لای کشیده، البته این کار خوب نیست ولی در جای مناسب انجام بشه، منظورم پیست هست باعث میشه رانندگیت خوب بشه. من خودم وقتی فهمیدم خانومم میخواهد گواهینامه رانندگی بگیره سریع ماشینمو بردم فروختم😁


✅کاربری به نام پریسا می گوید:

عرض سلام و احترام به همه دوستان گرامی، من چند سالی هست که گواهینامه رانندگی گرفتم و متاسفانه بخاطر نداشتن اعتماد به نفس هنوز که هنوزه نتونستم بشینم پشت رول، یه جورایی برام کابوس شده و همسرمم خیلی سر این جریان من و دس میندازه، دوست دارم رانندگی کنم ولی خیلی استرس دارم و میخوام به صورت حرفه ای رانندگی رو یادبگیرم و به همسرم ثابت کنم که رانندگی چیزی نیست و خانم ها بهتر از اقایون رانندگی میکنند.لطفا اگر کسی می تونه من و راهنمایی کنه بگه که باید از کجا شروع کنم، البته کلی فیلم اموزش رانندگی دیدم ولی دوست دارم به صورت عملی یادبگیرم، مرسی از همه

رانندگی خانم ها


✅کاربری به نام شبنم می گوید:

سلام به همه خانم های عزیز، ازتون خواهش می کنم جلوی آقایون اینقدر نگید اعتماد به نفس نداریم رانندگی کنیم، موقع رانندگی استرس داریم، اتفاقا تو آمارها نشون داده که خانم ها بهترین رانندگی و دارند و قانونمند هستند، برعکس این اقایون هستند که با رانندگی هیجانی باعث بی نظمی می شوند، شما تا به حال یک خانم را دید که ویراژ بده یا لای بکشه، یا هی الکی بوق بزنه، یا اصلا ندید اگرم دیده باشید یکی ۲ مورد بوده برعکس روزی نیست که وارد خیابون بشیم نبینیم که یه آقایی درست رانندگی بکنه، متاسفانه ما خانم ها کمی بی اعتماد هستیم به خودمون همه رو نمیگم ولی هستند خانم هایی که برای قشنگی گواهینامه رانندگی گرفته باشند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

13 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
در پاسخ به امیر
آذر ۲۶, ۱۴۰۱ ۶:۲۵ ب.ظ

دوست عزیز شما که دست فرمان را به لایی کشوندن میدونی باید سرت رو بذاری روی زمین… رانندگی داخل شهر لایی کشیدن نداره همین امثال شماها هستین که رانندگی پرخطر میکنید و بقیه را هم دچار مشکل و دردسر میکنید شما اگر راننده بودی متوجه میشدی شرط رانندگی احتیاط و رعایت حقوق هستش وگرنه لایی کشیدن کاری نداره اون هم توی پیست و اینکه فهمیدی خانومت گواهینامه گرفته ماشینت رو فروختی باید بهت بگم بسیار کوته فکر و احمقی با احترام

زینب احمدی
آبان ۲۱, ۱۴۰۱ ۱۲:۳۰ ب.ظ

سلام من خانم هستم و چندین ساله که رانندگی میکنم. خانمها اگه مثل مردها ماشین شخصی و درآمد داشته باشند از تصادف نمیترسن و با خیال راحت ماشینشون رو به همه جا می کوبند.
اگه هم خانمی رو دیدید که اعتماد بنفس نداره یا خیلی تعلل داره بخاطر اینه که مبتدی هستش، باید بهش فرصت گسب مهارت و تجربه بدیم.
اقایون تبحر و علاقه زیادی به روی پدال گاز دارند و دوست دارند که سرعتی رانندگی کنند… شما به این نوع رانندگی میگین: دست فرمون خوب؟؟
خدا بیامرز پدرم و برادرم به رانندگی من کمک زیادی کرده اند، برعکس خیلیا که جلوی رانندگی زنان رو میگیرن.

مسیح
فروردین ۲۷, ۱۴۰۱ ۴:۱۹ ق.ظ

سلام به همگی عزیزان ،دوست خوبم منم دقیقا حس شما رو داشتم از رانندگی غولی ساخته بودم واسه خودم ،هفته ی اول و دوم که نشستم از بس استرس داشتم به بچه هام میگفتم موقع رانندگی من صحبت نکنید 😅اما تا نشینی و رانندگی نکنی ترست نمیریزه ،و اینو همیشه یادت باشه ،کلاج ،ترمز و گاز زیر پای خودته و مادامی که به این نکته توجه کنی و حواست به اطرافت باشه با دقت هیچ اتفاقی برات نمی افته ،موفق باشید ،تو جاده های خلوت گاز بده و از رانندگیت لذت ببر 🥰

Zahra
آذر ۲۹, ۱۳۹۹ ۹:۲۱ ق.ظ

این نشانه بی فرهنگی مردای جامعس که فک میکنن همه زنا رانندگیشون بده خیلی مردا هستن که رانندگی بدی دارن در مقابل مردایی هم هستن که رانندگی خوب دارن نمیشه بخاطر چندتا ادم که بلد نیستن بگی همه بدن بهرحال این موضوع به فرهنگ و اصالت بستگی داره که بفهمید هر جنسی خطا داره و نباید بخاطر ی خطا اون جنسو همیشه بد تلقی کنید. امیدوارم ی روز مردای جامعه به این سطح از درک و شعور برسند🙏🏻

😈
آذر ۱, ۱۳۹۹ ۱۰:۰۹ ب.ظ

دراین شش موردمقصراصلی خانوما بودن کع حواث مردارو پرت کردن وباعث تصادف شدن کع شش موردجان باختن(دراصل این کاریک جنایت است ومقصراصلیش هم خ ا ن و م ا هستن)

زهرا
آبان ۲۴, ۱۳۹۹ ۱:۱۶ ب.ظ

سعی کنید از رانندگی زنان در شب ممانعت کنید؟
مسخره ترین جمله ی این متن بود، پاک کردن صورت مسئله است.

بِمانَد
خرداد ۳۰, ۱۳۹۹ ۷:۲۱ ب.ظ

رانندگی بیشتر زن ها در حد گواهینامه هم نیست.
خواهر خودم هم همین طور هست ، خیلی رانندگی داغونی داره و اصلا حواسش به جاده نیست ، در حدی که یک بار اگه جلوش رو نمیگرفتم رفته بود تو سینه کش جاده

کیمیا
شهریور ۳۰, ۱۳۹۸ ۱۱:۳۴ ق.ظ

تا به این سن رسیدم شش مورد مرگ و میر در اثر رانندگی در اقوام داشتیم که در همه موارد راننده مرد بوده

افشین
  کیمیا
بهمن ۲۷, ۱۳۹۸ ۵:۵۱ ق.ظ

همه مرد بود؟ تو که راست میگی همین چند روز پیش بود یه خانمی صاف اومد زد بهم تازه طلبکارم بود بهش گفتم مگه کوری میگه تصادف جزوی از اتفاقات رانندگی است و کاملا طبیعی هست اصلا نگران نباشید خسارت شما را بیمه ماشینم میده

Samira
  افشین
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۹ ۷:۱۶ ب.ظ

راست گفته دیگه😁😁😁

ستوده
  افشین
تیر ۱, ۱۳۹۹ ۸:۰۵ ق.ظ

ایشون خیلی هم باشخصیت بودن اتفاقا. شما بودین که بی ادبی کردین . قطعا هیچکس تصادف رو دوست نداره. اما اتفاق یک واقعیته که وقتی رخ میده باید به فکر چاره بود. چاره اش هم همون بوده که بهتون گفته. شما به دلیل مشکلات روحی و روانی تحمل اتفاقات بد و غیرمنتظره رو ندارین و زود خشمگین میشین

Melisa
  ستوده
تیر ۱۳, ۱۳۹۹ ۱۱:۲۵ ب.ظ

👌

زینب
  افشین
فروردین ۲, ۱۴۰۱ ۶:۳۵ ق.ظ

😂😂😂چه خانم محترمی بوده راست گفته دیگه