شرایط و ضوابط معاینه چشم برای گواهینامه رانندگی

شرایط و ضوابط معاینه چشم برای گواهینامه رانندگی

باسلام خدمت کاربران گرامی وب سایت تست درایو

امروز در این پست از وب سایت آزمون آنلاین آیین نامه راهنمایی و رانندگی ایرانیان (تست درایو) قصد داریم شما عزیزان هنرجو را با شرایط و ضوابط معاینه چشم جهت اخذ گواهینامه رانندگی آشنا کنیم.

شرایط معاینه چشمهنرجوی پس از دريافت کاردکس و فرم معاينات چشم پزشکی به يکی از چشم پزشکان که معمولا از طرف آموزگاه مربوطه تعیین می شود مراجعه نموده و رعايت شرايط ذيل در قسمت معاينه چشم الزامی می باشد.

  1. معاينات متقاضيان گواهينامه رانندگی صرفا معاينه چشم نبوده و بايد معاينات جسمانی نیز انجام می گردد.
  2. -در معاينات جسمانی در صورتی که در کاردکس هنرجو رانندگی با عينک و… ذکر گردد متقاضی ملزم به تهيه عينک يا ساير لوازمات جانبی کمک رانندگی بوده تا آزمونهای آئين نامه و عملی شهر از وی اخذ گردد.
  3. -چنانچه پس از معاينات جسمانی توسط پزشک مشخص گردد که هنرجو دارای نقص عضو می باشد و ذکر اخذ گواهينامه با نظر افسران کاردان فنی ذکر گردد هنرجو بايد در روزهای فرد از ساعت ۱۰الی ۱۲ به مديريت کارشناسی راهنمائی و رانندگی شهر محل سکونت مراجعه تا نظريه مربوطه جهت اخذ گواهينامه و مراحل آزمون هنرجو مشخص گردد.
  4. -بعد از معاينه يک رسيد بايد تحويل هنرجو گردد.
  5. -کليه اعلام نظريه پزشک بايد خوانا و بدون خط خوردگی بوده و تاريخ معاينه با يد با تاريخ زن حک گردد مدت اعتبار معاينه چشم از زمان صدو ر کاردکس دو سال می باشد.

 

✅ضوابط معاینه چشم برای متقاضیان دریافت گواهینامه رانندگی

دریافت صلاحیت پزشکی یا آزمون سلامت از جمله شروط اجباری برای متقاضیان اخذ گواهینامه رانندگی است. اولین مسئله ای که در این خصوص مورد توجه قرار می گیرد، سلامت و عملکرد صحیح چشم ها است زیرا این دستگاه حیاتی بدن ما نقش تعیین کننده ای در کیفیت رانندگی دارد و هرگونه اشکال یا نقصی ممکن است جان راننده، سرنشینان و افراد جامعه را به مخاطره بیندازد. در این مطلب به جزییات و شرایط این آزمون اشاره می کنیم؛ توجه داشته باشید معاینه چشم متقاضیان دریافت گواهینامه رانندگی فقط در مراکز مورد تایید ناجا انجام می شود.

✅ماده ۱: بینایی برای گواهینامه‎های رانندگی پایه الف (گروه‎های ۱و۲) و پایه ب (گروه ۱) و ویژه
حداقل قدرت بینایی برای مجموع دو چشم با اصلاح یا بدون اصلاح ۱۲/۱۰
حداقل میدان بینایی برای هر چشم ۷۰ درجه
برای افراد تک چشمی حداقل قدرت بینایی ۱۰/۹ و میدان بینایی ۱۰۰ درجه، ضمن رعایت شرایط ویژه در وسیله نقلیه

✅ماده ۲: بینایی برای گواهی نامه‎های رانندگی پایه الف (گروه ۳)، پایه ب (گروه ۲) و پایه پ (گروه ۱) و مجوزهای صادره در ماده (۳۳) آیین نامه

حداقل قدرت بینایی برای مجموع دو چشم با اصلاح یا بدون اصلاح ۱۴/۱۰
حداقل میدان بینایی برای هر چشم ۷۰ درجه

✅ماده ۳: بینایی برای گواهی نامه های رانندگی پایه پ (گروه ۲) و پایه ت (گروه ۱و۲)

حداقل قدرت بینایی برای مجموع دو چشم با اصلاح یا بدون اصلاح حداقل ۱۵/۱۰
حداقل میدان بینایی برای هر چشم ۷۰ درجه

✅ماده ۴: آن دسته از بیماری هایی که نیاز به دریافت نظریه و تایید چشم پزشک متخصص و معتمد دارد

📌افراد دارای میدان بینایی دو چشمی بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ درجه
📌افراد مبتلا به کوررنگی چشم
📌افراد مبتلا به کاتاراکت (آب مروارید)
📌افراد مبتلا به گلوکوم (آب سیاه)
📌مبتلایان به بیماری شبکیه چشم

✅تبصره ۱: ملاک ارزیابی میدان بینایی تست Confrontation است.

✅تبصره ۲: در معاینه چشم و سنجش بینایی، رعایت موارد زیر به وسیله پزشک الزامی است:

الف – سنجش دید (قدرت بینایی) باید طبق استانداردهای بین المللی و با نمودارهای سنجش بینایی استاندارد انجام پذیرد.
ب – حداکثر میزان دید برای هر چشم۱۰/۱۰
پ – در صورتی که متقاضی در هر خط دید بیش از ۲ حرف را خطا نماید، آن خط در محدوده دید محاسبه نگردیده و خط درشت تر ملاک ارزیابی قرار می گیرد.

✅تبصره ۳: در صورتی که متقاضی، حداقل شرایط پزشکی مندرج در بندهای ۱و۲ را دارا نباشد منحصراً می تواند جهت دریافت گواهینامه رانندگی پایه ب «گروه ۱» اقدام کند.


معاینه های چشمی مواردی چون کیفیت دید، عمق و بعد بینایی را شامل می شود تا توانایی درک موقعیت اجسام رصد شود. هم چنین بررسی کامل عیب انکساری فرد در این معاینه ها بسیار اهمیت دارد. افرادی که چشم شان عیب انکساری دارد، بعد از مدتی رانندگی دید خود را تا ۴۰ درصد از دست می دهند. آنها در مسافت های طولانی بعد از چند ساعت رانندگی قادر به دیدن محیط اطراف نیستند و این بسیار خطر آفرین است.

هم چنین اگر دید رنگ افراد مختل باشد بسیاری از علائم و نشانه ها توسط راننده غیرقابل تشخیص بوده و مشکلات زیادی برای جامعه و فرد ایجاد می کند. توصیه می شود قبل از دریافت گواهینامه، افراد حتما معاینه های کامل چشم پزشکی را انجام دهند و با وسواس بیشتری به توصیه های ارائه شده از سوی چشم پزشکان عمل کنند.

* اثر لنزهای چشمی هنگام رانندگی
افراد معمولا از لنز های نرم و سخت استفاده می کنند. هنگام رانندگی به دلیل اینکه کمتر پلک می زنیم جریان اشک اطراف لنز کاهش پیدا می کند. برای رانندگی طولانی بهتر است از نوع خاصی از لنز نرم استفاده شود تا کیفیت متابولیسم قرنیه و عبور اکسیژن از آن تغییر نکند. این لنزها سیلیکون هیدروژل نامیده می شوند؛ البته توصیه علمی تر به خوانندگان خبرنامه الکترونیکی استفاده از لنزهای یک بار مصرف است که ضریب ایمنی خیلی بالاتری دارند و سلامت چشم را تضمین می کنند.

افراد مبتلا به آستیگمات چگونه رانندگی کنند
افرادی که دچار آستیگمات خفیف هستند باید در ساعت های اول غروب و هنگام شب از عینک طبی استفاده کنند و اگر در طول روز می خواهند به مدت طولانی یعنی بیشتر از ۳ ساعت، به صورت پیوسته اتومبیل برانند باید از عینک های فتوکرومیک استفاده کنند. امروزه با ورود عدسی های ترانزیشن استفاده از عینک های فتوکرومیک در روز و شب بسیار آسان شده است و کیفیت بینایی بالایی ایجاد می کند.

هزینه معاینه چشم برای گواهینامه

تست بینایی

نظرات کاربران تست درایو درباره شرایط و ضوابط معاینه چشم برای گواهینامه رانندگی:

کاربری به نام لیلا می گوید:

سلام ، ببخشید کسی اطلاع داره هزینه معاینه چشم گواهینامه سال ۹۸ چقدر است؟ من از دوستم سوال کرم گفت من ۵۰ هزار تومان دادم ولی دوستم مطمئن نبود من از چند نفر دیگه پرسیدم هیچ کدوم اطلاع دقیقی نداشتن، لطفا از دوستان اگر کسی اطلاع داره به من هم اطلاع بده ممنون میشم.


کاربری به نام سعید می گوید:

سلام لیلا خانم تا جایی که می دونم هزینه معاینه چشم ۳۰ هزار تومان است بنده خودم در تاریخ ۲۳ اذر ماه ۹۸ ثبت نام کردم و ۳۰ هزار تومان پرداخت کردم بابت معاینه چشم یعنی نوشته بودم ۳۰ هزار تومان بابت معاینه چشم الان اگه زیاد شده باشه رو خبر ندارم بهتر اینکه از اموزشکاه مربوطه مطلع بشید، موفق باشید.


کاربری به نام سهیل می گوید:

سلام وقت بخیر، عذرخواهی می کنم کسی اطلاعی داره که آیا تنبلی چشم مانع از صدور گواهینامه میشود؟

من تازه میخوام اقدام کنم برای گرفتن گواهینامه و هیچ گونه اطلاعی در این باره ندارم و نمی دونم کجا باید مراجعه کنم آیا خود اموزشگاه اطلاع داره لطفا اگر کسی اطلاع داره بهم بگه ممنون


کاربری به نام نادر می گوید:

سلام ، یه سوالی داشتم بنده به تازگی قصد دارم برای گواهینامه رانندگی اقدام کنم سوالم این است که آیا با یک چشم میتوان رانندگی کرد؟ از چند نفری که سوال کردم گفتند که میشه و دقیق اطلاع نداشتن شخصی بهم گفته که بله میشه و باید از آینه مخصوص در خودرو استفاده کنید و حتما باید این آینه را نصب کنی بعد اقدام به رانندگی کنی و هیچ محدودیتی برای رانندگی نخواهی داشت، لطفا از دوستان گرامی کسی اگر اطلاع دقیق دارد به ما هم بگوید ممنون از لطف شما.


کاربری به نام امیر می گوید:

سلام، دوست عزیز آقا نادر نگران نشو به احتمال زیاد میری کمسیون پزشکی و اونجا یکسری معاینات انجام میدی و در نهایت اینکه می تونی از آینه مخصوص استفاده کنی که یکی از اقوام ما هم از همین آینه در ماشینش استفاده می کنه، کمی شاید زمان ببره فرایند معاینه و مراجعه به کمسیون پزشکی ولی می تونی برای گرفتن گواهینامه رانندگی اقدام کنی البته خود آموزشگاه کامل همه موارد رو بهت توضیح میده، امیدوارم موفق باشی.


کاربری به نام نگار می گوید:

 سلام ببخشید من تازه میخوام برم برای ثبت نام گواهینامه رانندگی و کمی چشمام ضعیف است آیا دکتر تشخیص بده حتما باید عینک بگیریم و در گواهینامه منم درج میشه عینک یعنی اگر بخوام رانندگی کنم حتما باید عینک بزنم؟ از عینکی شدن خیلی بدم میاد چشمام خیلی ضعیف نیست آیا متوجه میشند؟ لطفا اگر کسی می دونه راهنمایی کنه


کاربری به نام عزیز می گوید:

بچه ها این درسته طبق قانون، افرادی که در یک چشم خود دارای محدودیت بینایی یا نابینایی کامل هستند، لازم است که از تجهیزات اضافی در داخل کابین خودرو خود استفاده کنند تا بتوانند میدان دید خود را تقویت کنند. در اینجا به این افراد توصیه می‌شود که از آینه مخصوص رانندگی تک چشم استفاده کنند که در ادامه این مطلب به معرفی برخی از ویژگی‌های این آینه‌ها خواهیم پرداخت.؟ دید یک چشم چیه؟

Subscribe
Notify of

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

102 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
hasan salemi
شهریور ۳۰, ۱۴۰۲ ۴:۲۴ ب.ظ

سلام بنده به علت داشتن تومور بینایی چشم چپ راازدست داده ام ایا میشه گواهینامه من راتمدید کنن

کاربر سایت
شهریور ۲۳, ۱۴۰۲ ۱۲:۳۵ ب.ظ

سلام اگر کسی بعد از اینکه گواهینامه گرفته باشه عینکی شده باشد و عینکش را موقع رانندگی بزند ولی داخل گواهینامه محدودیتی از زدن عینک نداشته باشد پلیس جریمه میکند؟

رضا
شهریور ۲۰, ۱۴۰۲ ۱۱:۵۹ ق.ظ

سلام گواهینامه تک چشم چند ساله صادر میشه؟

کاربر سایت
شهریور ۱۶, ۱۴۰۲ ۷:۰۳ ب.ظ

میگه اگر عینک داشته باشم دوباره باید معاینه چشم انجام بدم؟

کاربر سایت
تیر ۲۵, ۱۴۰۲ ۸:۲۴ ق.ظ

سلام خسته نباشید
ببخشید یه سوال داشتم من هنوز گواهینامه نگرفتم چشم سمت راستم دیدش خیلی خیلی ضعیفه میخواستم بدونم که میتونم گواهینامه بگیرم یا نه

محسن
اردیبهشت ۱۶, ۱۴۰۲ ۱۱:۴۹ ق.ظ

سلام از دکتر معاینه چشم گواهینامه چطور باید شکایت کرد؟ کار مارو لج کرده انجام نمیده

کاربر سایت
اسفند ۲, ۱۴۰۱ ۳:۴۳ ب.ظ

سلام من مخواستم تمدید گواهینامه کنم تو معاینه چشم دکتر گفت لرزش چشم داری باید کمسیون بری آیا امکان داره بهمن گواهینامه ندن؟

Mmmmmmmmm
اسفند ۱, ۱۴۰۱ ۱۰:۱۹ ب.ظ

سلام ببخشید برای معاینه چشم اگر چشم ها ضعیف باشند همون موقع میگن

کاربر سایت
آبان ۲۱, ۱۴۰۱ ۸:۵۵ ق.ظ

اگه یکی از چشمان قوز قرنیه داشته باشه ،نه بتونه عینک بزنه و لنزسخت هم داشتنش سخت باشه ،برای گرفتن گواهینامه مشکل میخوره؟البته یکی از چشمان بینایی کامل دارد و فقط چشم دیگه قوز قرنیه داره

اراس
مهر ۲۴, ۱۴۰۱ ۷:۳۳ ب.ظ

با سلام ببخشید لطفاً جواب سوال منو بدید ممنونم میشم ایا گواهینامه پایه یک شامل افراد تک چشم میشود الان پایه ۳گرفتم تک چشم هست

آدرینا
  اراس
دی ۱۹, ۱۴۰۱ ۸:۰۱ ق.ظ

سلام.منم یک چشمم سالم دقیق هست.یک چشمم بسیار ضعیف اصلا کاربرد نداره.فرستادن کمیسیون پزشکی به نظرتون چقدر پول میگیره.میخوام عینک نزنم چون چشم سالمم با عینک بد میبینه.شما که تک چشم برای گواهینامه زدن شرایط خاصی برای ماشین یا هر شرایطی گفتن یا نه

امیر
تیر ۲۶, ۱۴۰۱ ۱:۰۹ ب.ظ

سلام وقت برای برای گواهی نامه باید حتماً از راهور پیامک بیاد؟

کاربر
تیر ۱۷, ۱۴۰۱ ۱۱:۰۶ ق.ظ

سلام من به علت کم بینای از معاینه رد شدم طوری که یک چشمم ۶ و دیگری ۲ شد البته مشکل از چشمم نیست بلکه از اعصاب چشممه که بعد از تورم آب در درون مغزم و فشار بر عصاب چشمی این مشکل پیش اومده اون تورم‌ آب بعد از عمل رفع شده ولی ضعف بینا به جا مانده با عینک هم رفع نمیشه
البته در رانندگی مشکی ندارم خودم ماشین داشتم همه وی فولم حتی نیسان انواع سواری رو میتو نم برانم

حسین خدایاری
  کاربر
مهر ۱۰, ۱۴۰۱ ۹:۲۱ ب.ظ

بااینحال جناب عالی الاغ هم نمیتونید برانید

هادی
  حسین خدایاری
دی ۱۵, ۱۴۰۱ ۸:۲۳ ق.ظ

بزرگوار. آیا میدانید الاغ سواری سخت تر از ماشین سواری می‌باشد.اگر نمی‌دانی از بزرگترین بپرس

آدرینا
  کاربر
دی ۱۹, ۱۴۰۱ ۸:۰۲ ق.ظ

سلام.احتمالا بفرستنتون کمیسیون پزشکی زیر نظر متخصص هر چی اون بگه

محمدرضا محمدی
خرداد ۱۱, ۱۴۰۱ ۷:۰۱ ق.ظ

سلام .من رفتم کمیسیون چشم پزشکی .پزشک ازم پرسید عینک تا حالا زدی یا نه .همین که گفتم خیلی وقت پیش داستم گفت پس قول نمیدم که بتونی گواهینامتو بگیری .چشمامم زیاد اذیت نمیکنه ایا امکان داره واقعا بهم گواهینامه ندن

میمو
  محمدرضا محمدی
خرداد ۲۲, ۱۴۰۱ ۲:۴۸ ب.ظ

خواسته تورو بترسونه

آدرینا
  محمدرضا محمدی
دی ۱۹, ۱۴۰۱ ۸:۰۴ ق.ظ

بیناییتون رو میسنجند.یا مینویسن با عینک یا بدون عینک قبول میکنن.اگه شرایطتون طوری باشه که لازم بشه نظر متخصص رو ببینین میفرستن کمیسیون پزشکی

کاربر سایت
بهمن ۱۷, ۱۴۰۰ ۱۲:۲۸ ب.ظ

من معافیت چشم پزشکی برای خدمت سربازی گرفتم به خاطر انفصال شبکیه در یک چشم … حالا میخوام گواهی نامه پایه دو بگیرم مجموع دو چشم من هم ۱۳ هستش یک چشم نمره ۱۰ یک چشم نمره ۳ ایا در کمیسیون چشم پزشکی برای گواهینامه پایه دو به من اجازه میدن ؟؟؟؟؟؟؟؟ کمیسیون تائید میکنه ؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میمو
  کاربر سایت
خرداد ۲۲, ۱۴۰۱ ۲:۴۹ ب.ظ

نترس

مهدی
  کاربر سایت
اسفند ۲۹, ۱۴۰۱ ۱۰:۱۱ ق.ظ

جمعا باید ۱۴باشه قبول کنن

کاربر سایت
بهمن ۱۱, ۱۴۰۰ ۹:۳۱ ق.ظ

سلام خسته نباشید من برای معاینه چشم رانندگی رفتم همون چشم پزشکی که گفتم معاینه کردن فرستادن برای چشم پزشکی و من که عینک میزنم رفتم چشم پزشکیم گواهی گرفتم دوباره رفتم معاینه همون جا معاینه کردن گفتم انحرافی داره یع چشمم باید برم کمسیون امکان داره تاییدکننه برای گواهینامه رانندگی من خیلی دوست دارم رانندگی کنم ولی اینو که گفتم ناراحت شدم یع خورده

محمدرضا محمدی
  کاربر سایت
خرداد ۱۱, ۱۴۰۱ ۹:۲۶ ق.ظ

؟

محمدرضا محمدی
  کاربر سایت
خرداد ۱۱, ۱۴۰۱ ۹:۲۶ ق.ظ

لطفا یکی ج بده

میمو
  کاربر سایت
خرداد ۲۲, ۱۴۰۱ ۲:۴۹ ب.ظ

برو در و داهات رانندگی کن حال کن

علیرضا
  میمو
آبان ۴, ۱۴۰۱ ۸:۰۸ ب.ظ

عجب ادم بیخودی هستی . البته از اینکه برا همه یک پاسخ لوس گذاشتی معلومه چقدر بیخود هستی .

هادی
  علیرضا
بهمن ۴, ۱۴۰۱ ۹:۲۶ ق.ظ

بی نهایت.بیخود و الکی هست.
اصلا آدم نیست.

آدرینا
  کاربر سایت
دی ۱۹, ۱۴۰۱ ۸:۰۸ ق.ظ

شاید چشمتون از قبل ضعیف تر شده.باید برین کمیسیون پزشکی خود متخصص معاینه کنه و نظر بده.بدون معاینه فکر نکنم کسی بتونه نظر بده.متخصص کمیسیون پزشکی سرهنگ هم هست حتی شاید نظرش با بقیه متخصصین فرق داشته باشه و سخت بگیره.فقط برین کمیسیون

مهدی
بهمن ۱۰, ۱۴۰۰ ۳:۴۳ ب.ظ

سلام من مهدی هستم۱۹سالمه نماره چشم هام ۱۲ ایا به من گواهی نامه میدن؟

میمو
  مهدی
خرداد ۲۲, ۱۴۰۱ ۲:۳۶ ب.ظ

نه

کاربر سایت
دی ۲۷, ۱۴۰۰ ۵:۲۷ ب.ظ

سلام اسم من مهدی من انحراف چشم دارم یعنی چشم من لرزش داره ولی وقتی که چشم یکشو می بندم اتفاق می افته ولی با دوتاش خوب می بینم میخواستم بدونم منو از کمسیون رد کردن مخوام بدونم راهی برای حل وجود دارد

کاربر سایت
دی ۸, ۱۴۰۰ ۶:۱۵ ب.ظ

سلام من قدم چند سانت کوتاه چشم پزشکی قبول نمیکنه میگه باید بری اموزشگاه معلولین خب این درست نیست من که معلول جسمانی نیستم 😔😔

میمو
  کاربر سایت
خرداد ۲۲, ۱۴۰۱ ۲:۳۷ ب.ظ

برو بسکتبال قدت بلند شه

کاربر سایت
آذر ۲۵, ۱۴۰۰ ۷:۲۱ ب.ظ

سلام خسته نباشید من موقع معاینه چشم پزشکی دکتر بمن نگفتن ک نیاز ب عینک دارم اما الان دارم کارتکس خودمو میخونم نوشته متقاظی رانندگی با عینک طبی و با گروه خونیo+اونایی رانندگی را دارد. میخواستم بدونم من باید عینک بگیرم؟؟؟

میمو
  کاربر سایت
خرداد ۲۲, ۱۴۰۱ ۲:۳۸ ب.ظ

هر چی عشقته

کاربر سایت
آذر ۲۵, ۱۴۰۰ ۸:۰۴ ق.ظ

یک سوال داشتم خدمتتون من چشم راست نابینا هست ولی با کامیون کار میکنم ولی پایه گواهینامه من پایه سه هستش میخوام برای پایه دو ثبت نام کنم ایا بهم پایه دو میدهند

امین
مهر ۳۰, ۱۴۰۰ ۸:۴۵ ق.ظ

سلام چشمام شمارشون ۳ هست خیلی ضعیفه عینکیم ،ایا پایه یک میتونم بگیرم؟

Hesam
  امین
بهمن ۳۰, ۱۴۰۰ ۷:۰۶ ق.ظ

۱

میمو
  امین
خرداد ۲۲, ۱۴۰۱ ۲:۴۰ ب.ظ

شما گواهی نامه هواپیما هم میتونی بگیری

Raha
  میمو
مرداد ۴, ۱۴۰۱ ۸:۳۲ ب.ظ

از دست تو😂

Nasim
مهر ۲۰, ۱۴۰۰ ۶:۰۰ ب.ظ

سلام من تازه برای گواهینامه اقدام کردم و برای معاینه چشم دکتر منو ارجا داده به کمیسیون من حتی عینکم گرفتم میخاستم ببینم اگه رد بشم چیکار باید بکنم؟

میمو
  Nasim
خرداد ۲۲, ۱۴۰۱ ۲:۴۱ ب.ظ

عینک جدید بخر :))

امیر
مهر ۱۴, ۱۴۰۰ ۸:۳۷ ق.ظ

سلام خسته نباشید ببخشید چند تا غلط داشته باشه. گواهی نامه با عینک میدن؟

میمو
  امیر
خرداد ۲۲, ۱۴۰۱ ۲:۴۲ ب.ظ

پارتی داشته باشی همه چی میدن

سمیه
مهر ۱۴, ۱۴۰۰ ۶:۵۳ ق.ظ

سلام میخام گواهینامه بگیرم دید هر دو چشمم ۹/۱۰ میشه ارجاع دادن کمیسیون پزشکی نگرانم که تائید نشم . به نظرتون تائید میشم

میمو
  سمیه
خرداد ۲۲, ۱۴۰۱ ۲:۴۳ ب.ظ

نگران نباش سمیه .. چه عینکی داری سمیه

علی
تیر ۲۶, ۱۴۰۰ ۱:۴۷ ب.ظ

سلام آیا برای معاینه چشم جهت صدور گواهینامه المتنی حتما باید به پزشک همان شهر که پلیس +۱۰ معرفی کرده برویم یا می‌توان به پزشک دارای مجوز جهت معاینه در شهر مجاور هم مراجعه کرد؟

میمو
  علی
خرداد ۲۲, ۱۴۰۱ ۲:۵۲ ب.ظ

شما برو پلیس +۱۰ تایلند بازم قبوله

Mori
  میمو
آبان ۱۵, ۱۴۰۱ ۱۲:۲۱ ق.ظ

من رفتم پلیس ۱۰+ گینه بیسائو،قبوله؟

Amir
  علی
مهر ۲۱, ۱۴۰۱ ۶:۵۷ ق.ظ

بله من رفتم

مریم
تیر ۹, ۱۴۰۰ ۴:۴۱ ق.ظ

سلام پسر م چشماش نیستاگبوس است و برای گواهینامه می خواهد اقدام کند آیا میتواند

میمو
  مریم
خرداد ۲۲, ۱۴۰۱ ۲:۴۴ ب.ظ

بله میتواند

حسین خدایاری
  میمو
مهر ۱۰, ۱۴۰۱ ۹:۳۰ ب.ظ

بشرط اینکه شبها مزاحم شما نشود

مریم
خرداد ۲۰, ۱۴۰۰ ۹:۵۷ ق.ظ

برای اخذ گواهینامه رانندگی پایه دوم رفتم معاینه چشم و به خاطر انحراف چشم گفتن کمیسیون. حالا شنیدم اگه کمیسیون رد کنه دیگه هیچ وقت نمی‌تونم گواهینامه بگیرم و بهتره صبر کنم دو سال بگذره تا از سیستم پاک شه. خواهش می‌کنم راهنمایی کنید.

میمو
  مریم
خرداد ۲۲, ۱۴۰۱ ۲:۴۵ ب.ظ

چون خانمی دست به یکی کردن گواهی نامه نگیری .نظام مرد سالاری

علی
خرداد ۸, ۱۴۰۰ ۷:۴۲ ق.ظ

با یک چشم میشه گواهی نامه گرفت

بابک
  علی
مرداد ۵, ۱۴۰۰ ۶:۵۷ ب.ظ

بله میشه من خودم یک چشم دارم و گواهینامه پایه سون دارم

علی
خرداد ۸, ۱۴۰۰ ۷:۴۲ ق.ظ

باسلام من یه چشمم‌نمیبینه ایا به من گواهی نامه میدن

حیدر 09146162123
  علی
خرداد ۱۳, ۱۴۰۰ ۹:۳۶ ب.ظ

رانندگی با اینه مخصوص .سواری شخصی برای منکه اینجوریه.یه چشم نیم خالی از ده هستش.یعنی تقریبا نابینا

هاشم
  حیدر 09146162123
مرداد ۵, ۱۴۰۱ ۱۱:۴۰ ق.ظ

تو گواهی نامه ات چیزی نوشتن در این مورد یا اگه آینه ها رو نصب نکنی جایی گیر میدن !؟

حسین خدایاری
  علی
مهر ۱۰, ۱۴۰۱ ۹:۳۴ ب.ظ

گواهینامه که هیچی بتو زن هم نمیدن

انسان باشیم
  حسین خدایاری
شهریور ۱, ۱۴۰۲ ۱۰:۵۶ ب.ظ

تا مامی شما هست زن نمیخاد که.

علیرضا
خرداد ۴, ۱۴۰۰ ۱۱:۲۶ ق.ظ

سلام. من میخوام برای موتور سیکلت گواهینامه بگیرم. اما مشکلی که این وسط دارم اینه که چشم راستم نابیناست. میخواستم ببینم که میتونم گواهینامه بگیرم یا خیر؟ ممنون میشم جواب بدید.