اعتراض به جریمه رانندگی + روش قسط بندی خلافی خودرو سال ۹۸

جریمه رانندگی

اعتراض به جریمه رانندگی + روش قسط بندی خلافی خودرو سال ۹۸

با سلام خدمت کاربران گرامی تست درایو؛ در این پست با مراحل اعتراض به جریمه رانندگی + روش قسط بندی خلافی خودرو آشنا میشوید.

برای خیلی از این سوال پیش میاد که بعد از اینکه جریمه شدیم آیا راهی برای اعتراض به جریمه و برای اعتراض باید کجا مراجعه کنیم، مدت زمانی که طول میکشد تا پاسخی بابت اعتراض دریافت کنیم چه مدت است؟

جریمه رانندگی

جریمه رانندگی

اعتراض به جرائم رانندگی و پاسخ سرهنگ شیری:

سرهنگ “فضل الله شیری” رئیس پلیس راهور، در زمینه شیوه‌های رسیدگی نحوه اعتراض به خلافی خودرو اعلام شد به فرآیند شکایت از تخلفات راهنمایی و رانندگی گفت: در مورد رسیدگی به شکایات تخلفات راهنمایی و رانندگی دو فرآیند وجود دارد.

وی ادامه داد: در فرایند اول اعتراض به قبض جریمه است؛ در صورتی که فرد به برگ جریمه اعتراض داشته باشد باید به مرکز اجرائیات پلیس راهور مراجعه و موضوع شکایت خودر را در مطرح کند، اینگونه موارد قابل رسیدگی و اصلاح است.

این مقام انتظامی (سرهنگ شیری) ادامه داد: در فرایند دوم اگر فردی نسبت به صورت وضعیت تخلفات اعتراض داشته باشد ابتدا به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه می‌کند و در خواست اعتراض می‌دهد، این درخواست از طریق سیستم به مرکز اجرائیات کل کشور ارسال شده و اجرائیات برابر قانون ظرف مدت حداکثر ۲۴ ساعت باید موضوع را رسیدگی و پاسخ دهد که البته این رسیدگی معمولا در کمتر از چند ساعت رسیدگی و پاسخ داده می‌شود.

سرهنگ شیری تصریح کرد: در این مرحله اگر متقاضی قانع شد نسبت به پرداخت جریمه اقدام می‌کند، ولی در صورتی که قانع نشده باشد می‌تواند به واحد رسیدگی پلیس راهور مراجعه نماید، که در این واحد یک کارشناس پلیس راهور و یک قاضی تخلفات را بررسی و حکم نهایی در این مورد را قاضی صادر می‌کند، لذا در این مرحله رای صادر شده قطعی بوده و قابل اعتراض نیست.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان در مورد مهلت اعتراض به خلافی و یا قبوض جریمه صادر شده، اظهار کرد: ماده ۵ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مهلت اعتراض را ۶۰ روز از تاریخ مندرج در قبض یا تاریخ ابلاغ شده در قبض جریمه‌ای که به اطلاع راننده می رسد، تعیین کرده است.

سرهنگ شیری افزود: در صورتی که متخلف در مهلت قانونی ذکر شده اعتراض خود را تسلیم نکند، یا ظرف ۲۰ روز پس از ابلاغ رای واحد رسیدگی، جریمه را پرداخت نکند، بایستی جریمه را به مآخذ دو برابر مبلغ مندرج در قبض جریمه بپردازد.

وی در پایان متذکر شد: رانندگان و مالکان خودرو‌ها می‌توانند با مراجعه به سایت ۱۲۰ و یا مراکز پلیس + ۱۰ قبل از اتمام مهلت قانونی اعتراض، مراجعه کنند و از میزان جرایم رانندگی خود مطلع شوند

چگونگی امکان اقساطی پرداخت جرائم راهنمایی و رانندگی:

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در مورد چگونگی پرداخت اقساطی تخلفات راهنمایی و رانندگی گفت:پرداخت تخلفات به این صورت نوعی تسهیل در ارائه خدمات است که از سوی پلیس در نظر گرفته شده است.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا
وی ادامه داد:تعدادی از افرادی که به مرکز اجرائیات مراجعه می کنند اعلام کرده اند که به دلیل مشکلات اقتصادی امکان پرداخت یک جای تخلفات معوقه راهنمایی و رانندگی برای آن ها وجود ندارد و لذا برای رفع این مشکل شهروندان امکان پرداخت بخشی از تخلفات را فراهم کردیم.
وی در مورد چگونگی پرداخت در این روش گفت:متقاضی در این مرحله پس از مراجعه به سایت راهور ۱۲۰ وارد بخش استعلام می شود. در این بخش درگاهی به اسم پرداخت جرائم وجود دارد که امکان پرداخت کلی و یا موردی مبلغ تخلفات در آن وجود دارد و فرد می تواند از این درگاه نسبت به پرداخت جرائم بر اساس توان اقتصادی خود اقدام کند.

 

نکته:کاربران گرامی سوالات زیادی پیرامون اعتراض به جریمه رانندگی از طریق اینترنت می پرسند، فعلا از سوی پلیس راهور سامانه ای اینترنتی جهت اعتراض به جریمه های رانندگی در نظر گرفته نشده است، در صورتی که در آینده این سامانه راه اندازی شود حتما از طریق همین پست اطلاع رسانی خواهیم کرد.

اعتراض به جریمه دوربین

اعتراض به جریمه دوربین

✅روش اعتراض به جریمه دوربین کنترل سرعت و تخلفات رانندگی:

سردار سید تیمور حسینی درباره فعالیت دوربین های ثبت تخلف پلیس فرمودند:  دوربین های پلیس راهور سه تخلف عبور از چراغ قرمز، سرعت غیرمجاز و ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد را ثبت می کنند و جریمه این تخلفات را با تصاویر مستند لحظه وقوع تخلف، ثبت می کنند.( تصویر مستند برای راننده متخلف ارسال می شود).

همچنین سردار سید تیمور حسینی با اشاره به احتمال بسیار پایین خطا در صدور جرایم دوربین های پلیس، افزود:علی رغم آنکه احتمال خطا در صدور جریمه های دوربین های پلیس بسیار کم و تنها حدود یک درصد است، راننده گانی که به جرائم صادر شده توسط دوربین کنترل سرعت و تخلف رانندگی پلیس معترض هستند می توانند به مراکز رسیدگی پلیس راهور تهران مراجعه کنند.

آدرس مراکز رسیدگی به شکایت رانندگان ( دوربین کنترل سرعت و تخلفات رانندگی عبارتند از:

منطقه ۱۲:خیابان امام خمینی – نرسیده به خیابان فروردین- پلاک ۴۴۸۴۴

منطقه ۱۴:شهید محلاتی- نبرد شمالی بعد از پاسدار گمنام- ابتدای خیابان قیام- انتهای کوی شهید ابراهیم بیدی

منطقه ۱۶:میدان بهمن – اول تندگویان

منطقه ۲۰:خیابان ۲۴ متری رازی- انتهای خیابان کریمی شیرازی یا استخر سابق بعد از فروشگاه رفاه- شهرداری منطقه ۵

منطقه ۲۱:تهرانسر- انتهای بلوار یاس- نرسیده به کمربندی آزادگان

منطقه ۱۴:شهید محلاتی- نبرد شمالی بعد از پاسدار گمنام- ابتدای خیابان قیام- انتهای کوی شهید ابراهیم بیدی

منطقه ۱:چهارراه لشکر- بلوار اوشان- جنب بیمارستان ۵۰۵ ارتش

منطقه ۱۰:نواب – نبش خیابان محبوب مجاز

منطقه ۱۴:شهید محلاتی- نبرد شمالی بعد از پاسدار گمنام- ابتدای خیابان قیام- انتهای کوی شهید ابراهیم بیدی

راننده گرامی در هنگام مراجعه جهت تسلیم اعتراض به جریمه های دوربین های کنترل سرعت و یا تخلفات رانندگی حتما مدارک هویتی اعم از کارت ملی، گواهینامه رانندگی و کارت مالکیت خودرو را همراه داشته باشید، پلیس موظف است تصویر جریمه دوربین کنترل سرعت را جهت اثبات تخلف در اختیار شما قرار دهد.

نظرات کاربران وب سایت درباره اعتراض به جریمه رانندگی:

کاربری به نام اشکان حضرتی می گوید:

سلام من یک ماهه که درگیر اعتراض به جریمه رانندگی هستم دیگه میخوام بی خیال بشم اگه بخاطر فروش ماشینم نبود اصلا پی شو نمی گرفتم رفتم پلیس+۱۰ فرم پر کردم طرف گفتم میره برای برسی، الان یک ماه بیشتر داره میشه کلی مسیر و باید طی کنم برم ببینم نتیجه اش چی شده حالا شاید جریمه های رانندگیم نصف بشه از مسئولش پرسیدم گفت اگه میخواهی قسط بندی بشه باید دوباره فرم پرکنی از این حرفها کلا به نظر من اگه جریمه ها رانندگیتون زیاد نیست الکی وقتتون و هدر ندیدن به دردسرش نمی ارزه، بیشتر جریمه های من واسه دوربین های کنترل سرعت و تخلفات رانندگی بود.


⬅بیشتر بخوانید:

 استعلام ریز خلافی خودرو

 

لطفا رای دهید
به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 73 Average: 3]
بیشتر بخوانید :  هر سوالی راجع به جریمه های رانندگی دارید بپرسید

67
یک پاسخ بنویسید

45 نظرات
22 پاسخ ها
1 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
58 نویسندگان دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین
اطلاع رسانی کن
جواد

من الانم اس ام اس اومد، جریمه شدم،. درصورتی که ماشین دست خودم، پارکم گوشه خیابون،. و جالب اینه زمان تخرفم تو اس ام اس جریمه،. ده دقیقه اینده که هنوز نیومد،
دزدی داره تو مملکت بیداد میکنه، آنقدر دزدیدن و دزدیدن که خودشون به کاراشون باور دارن که د سته،. چطور امکان داره من تخلفم ده دقیقه بعد باشه

علی قهرمانی

سلام برام جریمه عجیب وغریبی صادرشده واونم ‘بهمراه نداشتن گواهینامه رانندگی’ هست به اضافه نبستن کمربند اونم تسلیمی،گاه گداری توی سایت rahvar120وضعیت جریمه و…روچک میکنم تازه متوجه این جریمه شده ام روحمم خبرنداره.پیگیریشم دنگ وفنگ داره اگه اگه امکانش باشه که اینترنتی پیگیربشیم خوبه

رضا

بخدا تو مملکت بی قانونی هستیم، فقط دم از قانون و عدالت میزنن، کثیف تر از اینا خودشونن، ماشین منو بدون هیچ تخلفی جلوشو گرفتن و بی اینکه حرفی بزنن که دلیلش چیه کشوندن پارکینگ با یه جریمه سنگین،اگه خدا خداست اینا باید نتیجه بی عدالتی را ببینن

مریم

خداشاهده ما اصلا سگ نداشتیم به فاطمه زهرا قسم برام جریمه زدن بغل کردن حیوان درفلان محدودحتی نوشتن نوع جریمه تسلیمی یه عالمه جریمه دیگم تومحدوده زوج وفرد نوشته که بخدا من نرفتم کی انقدر دزد شدیم کجا رسیدگی می کنن والله که رسیدگی نمی کنن اینا پول زورهه خدا ازتون نگذره

حمید

متاسفانه برخی رانندگان بی وجدان با مخدوش کردن پلاک خود باعث جریمه شدن راننده بیگناه دیگر می شوند.

جلالوند

مراحل اداری این کار یک سیستم مریض پر از ادعا که هیچ پاسخگویی نداره عملا وقتی به مشکل بر میخوری،، برای بنده جریمه صادر شده در شهری که بنده اصلا در عمرم نرفتم حالا باید برم پلیس +۱۰ هزینه کنم خلافی بگیرم هزینه کنم اعتراض بکنم هزینه کنم برم از وقت و زمانم بزنم برم اجرائیات تا ثابت کنم من مقصر نیستم !!!! خب تمام اینهارو میشه از طریقه یه سامانه آنلاین حداقل انجام داد بخدا کار سختی نیست ،، تا کی این سیستم فشل همینطوری میخواد بمونه که برای کار نکرده بخاظر ضعف سیستم باید از وقت و جیبت… ادامه مطلب »

محمد

من ماشینمو به پارکینگ منتقل کرده بودن و ۱۶۰۰۰۰تومان هم ازم پول میخواستن تا ماشینو بدن درحالیکه مکان پارک من نه تابلو توقف ممنوع داشت نه جلوی پارکینگ یا مغازه یا هرچیز دیگه بود بلکه در کنار خیابون و جلوی یه زمین خالی بود که موقع مراجعه یه خودروی دیگه اونجا پارک شده بود بماند که کلی گشتم تا فهمیدم کدوم پارکینگ بردن اخرشم رفتم ماشینو روشن کردم راه افتادم دیدم ماشین انگار بالا پایین میشه وشل میزنه!!! اومدم پایین دیدم بله یدک کش نامرد ماشین رو روی زمین کشیده و کل لاستیک رو برده و لاستیکی که یه ماه… ادامه مطلب »

یه بنده خدا

خدایا ریشه ظلم بکن

علی رضا

من جریمه رو توی سایت راهور پرداخت کردم اما از سیستم کسر نشده و هنوز بدهکار نشون میده. شماره پیگیری پرداخت رو هم دارم باید چه کار کنم؟ ممنون میشم پاسخ بدید

امیر

با سلام و خسته نباشید.
من ماشینم توسط نیروی انتظامی به خاطر دودی بودن شیشه به پارکینگ منتقل شده و الان متوجه شدم که ماشینم خیلی خلافی داره که حدود ۶ میلیون تومان است و توان پرداخت ندارم.الان چطوری میتونم ماشینم رو با اقساط کردن جرایم ترخیص کنم

ابوذر

سلا م ،من برای اولین بار خودروم البته پلاک جلوم دررویت کامل بود،وپلاک عقبم بخاطر کنده شدن سپر عقبم من بی اهمیت گرفتم باخودم گفتم روز بعدسرفرصت نصبش میکنم فکر نمی کردم بخاطر این خطای کوچک ،ماشینم یک هفته توقیف شود ، کاش که پلیس در مرحله اول ماشین را یک روز بیشتر توقیف نکند یک جریمه ای بکند وبعد یک روز خودرو راآزاد کند،ویک تعهد بگیرد ، اونی که مثل من ازقوانین خبر ندارند،متوجه بشند که برای دفعه بعدی حواسش بیشتر جمع کنن ،این قانون برای مردم عادی گه دفعه اول ،گیر میفتند،یک بی رحمیه ،خودروش یک هفته ت… ادامه مطلب »

ابوذر

سلام،من نیسان یدک کش دارم دیروز بخاطر چسباندن پلاک خودروم به پشت شیشه ماشینم به مدت یک هفته توقیف شد منم آخه زن بچه دارم زندگیم ازروی همین ماشین میگذره تو گرانی های الان نمی دونم این چه قانونی بخاطر پلاک عقبم پشت شیشه یک هفته زندگیم متوقف بشه ،من حاضربودم ۲۰۰ازارتومان جریمه بشم خودروم هم به پارکینگ منتقل نشه،آخه سه تا بچه خرج داره زندگی ها نمگذره ،خودتان تابلو دورمیدان هفت تیر نصب کردید، که آیت الاه مدرس گفته قانونی که به درد مردم نمی خوره باید بندازی دور

ابوافضل کشاورزی

من امروز خلافی گرفتم و واقعا برای پلیس متاسفم که به ناحق این جریمه های سنگین رو به مردم تحمیل میکنه
امیدوارم هر کسی به ناحق جریمه بنویسه از دماغ خودش و زن و بچش بیاد بیرون

یه بنده خدا

خدا کنه بحق ۵ تن این پول توجیب هر کس که میره بشه درد و مرض بی علاج بیفته بجون خونوادش

روح اله

سلام من میخام خلافی موتور بگیرم چطوری باید بگیرم لطفا راهنمایی کنید

رضا

سلام باید برین پلیس +۱۰ فقط

مجتبی

سایتrahvar120برو کامل پشت کارت موتورت یه بارکد حتما با حرف Mبزرگ کامل تایپ کن خلافیات میاد

Poorya

با این درامد کوه نور و دریای نور که از جریمه ملت و جاهای دیگه از بدست میارن ی سایت انلاین نمیزنن ۲۴ساعته جواب مردمو بدن…!؟

رضا

سلام من استعلام خلافی گرفتم هرجریمه دو یاسه بار وجود داره وجمع همه شده ۷۶۰ هزارتومان جریان چیه چرااینجوریه لطفا راهنمایی کنید

روح اله

سلام باید بری پلیس +۱۰ کم میکنه نگران نباش

امیر علی

سلام الان من استعلام گرفتم از پلیس راهور خلافی ماشینو ۱۹۷۰۰۰۰تومن هر برک خلافی رو ۲بار برام ثبت کرده یعنی ۲۵ تا مورد داشتم الان شده ۵۰ مورد الان چیکار گنم

رضا

سلام. برام جالبه ماشین دی ماه ۹۷ خریدم و اولین باره که این پلاک نصب شده ولی ماشینم رو مهرماه۹۷ به دلیل سرعت غیر مجاز جریمه کردن. اقتصاد بدون نفت اینجوریه فک کنم. مگه داریم آخه ی جوری بزنین که ادم باورش بشه و فک کنه خطایی کرده ن اینکه تو خونش نشسته یا اصلا پلاک وجود خارجی نداره جریمه بزنید و یه تاریخی هم بزنید که دوماه گذشته باشه نشه اعتراضم کرد. تو روح هر چی کلاهبرداره

مهدی

منم مثل شما دی ماه ۹۶ پلاک کردم ولی جریمه مال اردیبهشته که اصلا یه ماشین با یه پلاک دیگه تو اون زمان داشتم موندم کجا برم ۱۵۰ هزار جریمه الکی باس بدم کوفتشون بشه

محمد

باسلام وخسته نباشید من هنوزموندم دوربین های کنترل سرعت وقتی من کمتراز۸۰تا میرم هرروزیه مسیرمشخصی روتوی ده سال یک ریال جریمه نشدم ازروزی که سیل امدتواهوازساحلی روبازکردن هردوروزدرمیان منوجریمه کردن.وقتی میگن الکترونیک شده همه ابزارنظارتی چرا تواین دوماه یه اس برام نیومده یا اعلام نکردن که اقا داریم الکی جریمه میکنیم تا پول خسارت سیل روازت بگیریم خدایی به کی بگی دردتو….واقعا تاسف داره ازجیب من یاامسال من اینجورپول دراوردن یکی بیاد پاسخ گوباشه.اقایی پلس راهورمحترم خدایی برای ریال این پول من زحمت کشیدم.اگه حقم بوددلم نمیسوخت

حمید

با موتور تو همت بودم و بخاطر هوای گرم ۲٫۳ روزه کلاه سرم نبود ی افسر با گد۱۰۲۴۱۵ّ جلومو گرفت منم ایستادمو خاموش کردم. گواهی نامه دارم ولی هنوز نیومده بیمه دارم و پلاکم افتاب خیلی کم کدر کرده اما مشخصه. خلاصه ۱۵۰ هزار جریمم کرد! اینجور عوضیانباید پلیس بشن و پول بیت المال مممممممفت تو شکمشون ریخت!!! بیشرفه بی.همه چیز تف به گور پدر قرومساقش

یحیی حسینی

خلافی میبخش

یحیی حسینی

خلافی کم میشه یانه پاسخ بدید لطفا

مسعود...بنده خدا

سلام و عرض احترام اول=برای من ۱۱ مورد تردد در خیابان بعثت اومده که جریمه شدم هم روزهای فرد هم روزهای زوج.خیابون بعثت که جزو طرح ترافیک نیست.بالاخره پلاک من چی باید باشه؟ مگه پلاک خنثی هم داریم!!؟؟ بعدشم نه قبل از سال بخصوصی و نه بعدش جریمه نیومده یعنی بی خیال پلاکمون شدند!!؟؟ دوم=چند سال پیش دقیقا در روزهای پایانی سال۹۳ تمام جریمه های خودمو پرداخت کردم اونم در خود دفتر پلیس+۱۰ به مبلغ ۱۸۰ هزارتومن اون موقع!..بعد در فروردین ۹۴ یعنی دوسه هفته دیگه رفتم پلیس+۱۰ کارداشتم دیدم هیچکدوم کسر نشدند و جالب اینکه دوبرابر هم شدند!!؟؟ امروز… ادامه مطلب »

مريم كاظمي

با احترام امروز٩٨/٣/٢٩صبح چشمم رو از خواب بازكردم پيامك اومده ديروز به دليل سرعت غيرمجاز جريمه شدم؟!!!من ديروز نه پياده و نه سواره پامو از خونه بيرون نذاشتم،چطوري دوربين ماشين منو جريمه كرده ؟؟؟خدا ميدونه و بس .فقط هم خودم باهاش رانندگي ميكنم.

جوادى

دقيقا منم ساعت ٦ صبح خواب بودم الان تو استعلام پلاكم تجاوز از سرعت اومده😏🤔

ماهان

ساعت هشت صبح از خواب پاشدم دیدم ساعت هفت و رب جریمه شدم ترسیدم اولش گفتم نکنه ماشین رو دزد برده اومدم حیاط رو نگا کردم دیدم ماشین هست اما جریمه نا بحقه یه سری از دوستان واقعا نون حلال نمیبرن سر سفره شون خودم افسری رو دیدم کنار خیابون واستاده بود نگا میکرد به ماشینایی که رد میشدن چند دقیقه بعد براشون جریمه صادر میکرد بیخود و بیجهت فقط برا اینکه برگه هاش رو تموم کنه

محمد

آیا امسال جرائم دوبرابری بخشیده میشوند

محسن

سلام مگه روز جمعه هم طرح ترافیک هست که تو روز جمعه برا طرح ترافیک جریمه میشی من روز جمعه ۱۷/۳/۹۸جریمه طرح ترافیک شدم

روح اله

سلام روز جمعه طرح ترافیک نیست که بابا اشتباه شده

حسین بلغار

دو جریمه از طریق ایوا پرداخت کردم بصورت موفق ولی در استعلامی که می گرم کسر نکرده

علیرضا

سلام چهار تا از جریمه هام رو از راهور۱۲۰پرداخت کردم ولی از جریمه هام کم نشده چرا

مسعود

منم پرداخت کردم یکی از جریمه هام رو ولی تو سامانه ثبت نشده و دو برابر هم شده متاسفانه
باید فقط با پلیس +۱۰ پرداخت کنیم و قبض رسید بگیریم تازه اونطوریم اگه سامانه اشتباه کنه دوباره کلی دوندگی کنیم و خرج کنیم آیا درست بشود یا نشود
سیستم جرایم ایران بروکراسی زیادی داره که وقت تلف کردنه

رضا

سلام
بایستی هر جریمه را مجزا پرداخت کنید

نیما

من هم دقیقا همین مشکل رو دارم.

سلام

از بس جریمه نا حق بدون امکان اعتراض داشتم فقط خودم وخانوادم که سید هم هستیم اینا رو نفرین می کنیم

سلام

از پلیس راه بی زارم!از بس بی انصافی دیدم از اینا و امکان اعتراض هم نداشتم!خدا انتقام ما رو ازشون بگیره!

علی

ماشینم تا حالا قم نرفته، اون روز من سر کار بودم جریمه دوربین از قم دارم :)))

بیگی

سلام با اینترنت اعتراض خود را میتمان اعلام کرد

محسن

منم ماشینم از شهر سنندج بیرون در نیومده زدن جاده کرج پرسیدم جریان چیه میگه پلاک جعل کردن مثل پلاک تو چاره نداری باید پرداخت کنی والا خوبه منم یه چسب بزنم از این به بعد ۱۵۰ تا راحت برم رسمنا میگن برو توام از این کارا بکن

K1.harzandi

من هم نمیدونم راه قم کدوم وری هستش جریمه پرداخت نکردن عوارض دارم این دیگه چه جورشه اونم ساعت۹صبح پلیس منو گرفته گوشه پولو بهش نشون دادم میخواست عربی برقصه نصفه جریمه رو نوشته بود گفتم حالا چکار کنیم گفت یه شماره بالا پایین میزنم که من قبول نکردم واقعا حلال حرام واسه اینا معنایی نداره بی وجدانها

فرید

من مشکلم اینه که وقتی ماشینو تکون ندادم و تو خونه بوده چجوری تو اون تاریخ جریمه شدم،آقا خدایی از آینده خبر دارید که من قرار بوده جریمه بشم زودتر اقدام نمودید!!!!؟؟؟؟؟؟

احمد صادقی

سلام من جریمه قبض صادر شده توسط مامور را در موعد مقرر پرداخت کردم و برگه جریمه نیز که توسط بانک مهر و پشت نویس با ماشین شده را دارم اما تو سایت ابتدا ۶۰هزارتومان بود اما الان گرفتم دوبرابر شده ۱۲۰هزارتومان باید چی کار کنم راهنمایی بفرمائید.

لطیفی

متاسفانه هر دفعه که خلافی ماشینم را میگیرم از دفعه پیش نا امیدتر و ناراحت تر میشم که چرا اینهمه بی انصافی و حق الناس!!!! ما که همه جوره داریم عوارض استفاده از ماشینو پرداخت میکنیم پس اینهمه جریمه های الکیییییی بابت چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟جریمه در نقاطی که اصلا نمی شناسم!!!! مگر با ورود در طرح چندبار باید جریمه شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تمام طرح هاییکه در سال ۹۶ خریداری کردم همگی جریمه درج شده است.!!!! یعنی هم پول طرح پرداخت کردم هم جریمه آن رو واقعا شرم اورهههه

مجتبی

سلام.تویک تاریخ یک ساعت یک دقیقه یک ثانیه ۳تا جریمه شدم یه۲۰۰هزاری یه۴۰هزاری یه ۱۵هزاری این رسمشه؟

محمد حصاری

احتمالا سرعت بالا داشتید و ایست بهتون دادن واینستادید جریمه ی ۲۰۰ فقط سبقت یا سرعته اون چهل تومان به خاطر عدم توجه به فرمان ایست بوده و اون ۱۵ تومان هم شاید پرده ی شیشه عقب

مجتبی

سلام.تویک روزیک ساعت یک دقیقه یک ثانیه ۳تا جریمه شدم .یه۲۰۰هزارتومانی.یه۴۰هزا رتومانی. یه۱۵هزارتومانی به مولا قسم اگراین پولو بدم که ازم میگیرن ازنظره خودم که دارم میدم ازخونه سگ حرومتره چون ناحقه ناحقه

مهديه

سلام، خودروي من سال ٨٩ توليد شده و من در سال ٩٤ از مالك قبلي خريداري كردم و پلاك جديد به نام من خورده حالا استعلام خلافي گرفتم ميبينم سال ٨٨ جريمه شدم ؟؟؟؟من موقع خريد خودرو خودم خلافي ماشين را تسويه كردم و ماشين رو پلاك جديد كردم چجوري امكان داره اصن؟ بعدم از همون مرقع سه مورد جريمه تسليمي داشتم كه با نرم افزار آپ فورا پرداخت كردم ولي الان همه ان جريمه دو برابر شده و پرداخت نشده محسوب شده !!!! چكار بايد بكنم ؟؟؟؟

ناصری

سلام
دقیقا برای منم چند سال پیش همچین موردی پیش اومده بود خیلی کلافه بودم واقعا زور داره جریمه واریز کرده باشی بعد بری ببینی خود جریمه هنور هست و تازه دو برابر هم شده البته من با راهنمایی دوستم رفتم پلیس +۱۰ یه سری فرم پر کردم بررسی کردن و درست شد شما هم اگر وقت شو دارید باید همین کارو بکنید البته اگر قانون عوض نشده باشه،
مشکل الان من اینکه جریمه را واریز کردم هیچ جا ثبت نشده با وجود اینکه یک ماه از پرداخت جریمه می گذره

سمیرا

آخه این چه وضعیه من تا به حال ماشینم از قزوین بیرون نرفته اونوقت واسه نبستن کمربند تو شهر سراب آذربایحان شرقی جریمه شدم..کجا باید پیگیری کنم؟

بهنام

سلام.برای بنده تخلف توقف روی پل ساعت ۶:۱۵ صبح رو ذکر کردن،در حالی که من تو رخت خواب خونه بودم.حق الناس چیه؟چطور این پولها از گلوشون پایین میره؟

مهرداد

سلام به هموطنان عزیز
من از ۲۹ اسفند ۹۷ به شهر رشت آمدم بعدا برام از دوربین بلوار کاوه تهران در ۱۰ فروردین ۹۸ پیام تخلف سرعت بالای ۳۰ کیلومتر آمده.این دیگه چه جورشه.
باید یک روز از کار بیافتیم که اعتراض کنیم تازه معلوم هم نیست نتیجه بگیریم یا نه.

احمداحمدی

باسلام، اینجانب درموردجریمه مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۴شب جمعه ساعت۲۳محدوده بلوارشورا،کرج بننظورعدم تردد درشب وساعت فوق نداشتم ،بعلت توقف درمحدوده فوق مشخصات پلاکم جریمه بصورت الصاقی شد،بمبلغ ۴۰/۰۰۰تومان اعتراض وتقاضای رسیدگی دارم . لذاچرا بی دلیل اینجانب درشب وساعت ذکرشده ترددوتوقف نداشتم مامور قادربه دقت خواندن اعداد پلاک رانداشته و باعث حدررفتن وقت وهزینه های مالی مردم میشود.،بخاطرپیگیری حذف جریمه از اجرائیات وپلیس+۱۰ حدررفتن دروقت وهزینه سنگینی بارمالی بعهده مالک خودروداردجبرانش باکدوم مرجع یا ستاد است؟؟چرامردم بایدچوب سهل انگاری مامورانی بخورند که دقت در خواندن پلاک ندارندواشتباه میکنن،اگرتوقف داشتم چرا قبض تحویلم ندادکه مبلغ جریمه روالصاقی زد،بنظرشما این مبلغ جریمه وعنوانش منطقیه وقتیکه… ادامه مطلب »

امید

ای عمومامورمن را۱۵ه جریمه کرد حالا رفتم بریزم شماره ماشین من رااشتوازده

امید

ای عمومن درسبقت نبودم ۲۳۰هزارجریمه بهم داد

مهران

با سلام، وقتی از یکسال قبل برای سال آینده برای هر خودرو مبلغ یک میلیون جریمه ای اجباری در نظر گرفته شده است، این راهها الکی برای اعتراض و سوسول بازیها مفهومی ندارد. من مطمعن اکثر جریمه ها فقط از طرف پلیسها به خاطر پرکردن برگه ها بصورت اجباری میباشد البته قصدم این نیست که خلافی از طرف رانندگان انجام نمیشه اما چون برای مامورین اجباری هست یا تعداد یا مبلغ، اون قسمتش را خودشان میدانند، آنها هم راحترین راه انتخاب میکنند و کم اهمیترین خلافها مثل عدم بستن کمربند یا سرعت ۵ کلیومتر اضافه، و به خودشان زحمت نمیدهند… ادامه مطلب »

حامد حیدری

با سلام چند شب پیش بنده توی کمربندی شهرمون با سرعت کم در حال رانندگی بودم.(به علت یخبندان و لیز بودن جاده)ماشین پلیس پس از اینکه برای بنده بوق زد اقدام به پیچیدن جلوی من کرد.و یک قبض جریمه برای من صادر کرد و گفت که با تلفن صحبت میکنی.من هم چون با تلفن صحبت نمیکردم از گرفتن قبض جریمه خودداری کردم.ولی ایشون تهدید کرد که ۱۳۰ هزار تومن دیگه مینویسه.سوال اول اینکه پلیس میتونه بپیچه جلوی ماشین در حال حرکت؟سوال دوم اینکه چطور میشه اون جریمه ای که بابتش تخلفی صورت نگرفته رو پرداخت نکرد؟سوال سوم اینکه اصلا پلیس… ادامه مطلب »

امید

هرکاری ازانهابرمی اید

علی

ای کاش مسئولان صادقه صحبت می کردند.
میگویند جریمه های دوربین با عکس به آدرس مالک فرستاده میشود. الان کلی تخلف سرعت دوربین در خلافی ثبت شده که حتی یک بار هم نه با پیامک و نه با عکس اطلاع رسانی نشده. ما هم که وقت نداریم ۵۰ کیلومتر برویم شهرک آزمایش اصفهان تا ببینیم عکسی هست یا نه.
از طرفی جریمه نداشتن آج لاستیک و از نوع تسلیمی ثبت کرده اند که تسلیمی نبوده. لاستیک هم نو بوده و فقط چند ماه قبل عوض شده بوده!!

بهار

با سلام اعلام يكه تله تئاتر اجرا شده توسط پليس راهور چهار محال بختياري براي عموم مردم مفيد خواهد بود در جاده كم عرض و بدون نظارت دوربين جهت استناد بر روي يك سرعت گير بسيار بلند يك خودرو كه با پليس مربوطه هماهنگ نموده است توقف مي كند و شما براي گذشتن از اين خودرو مجبور به انحراف به چپ اجباري خواهيد بود و ۲۰ متر جلوتر پليس افراد فريب خورده را تهديد به ۲۰۰ هزار تومان مي كند و جهت خلاصي مبلغ ۱۰۰ هزار تومان نقدي درخواست مي نمايد به نقل از شاهدان محلي اين پليس كه ستوان… ادامه مطلب »

احمد

سلام روز بخیر
آقا من الان چند وقته به جریمه های رانندگیم اعتراض زدم اصلا هیچی به هیچی جواب بدیدن دیگه چرا رسیدگی نمیکنید شاید یه نفر مشکل داره آخه یکی از دوستانم میگفت از طریق اینترنتم میشه به جریمه های رانندگی اعتراض زد لطفا آدرس سایت شو برام ارسال کنید ممنون میشم

علی

این نحوه درج نظرات معترضین، بنوعی هدایت به مسیر پرداخت و عدم اعتراضه. حقوق مردم در برابر حقوق پلیس باید بهرحال تضییع بشود. پلیس راهور متاسفانه شان راهنمایی را از دست داده و به مرجع صدور قبض بسنده کرده و نگاهش نگاه بودجه ایست……نه نقش مثبت و نه تاثیر بازدارنده داشته و جاده ها را بدل به میدان جنگ کرده و پاسخگو هم نیست. گویی فقط قبض-محور است

صادق

برای خودروی من جریمه نقص فنی یا نقص سیستم رایانه /؟؟؟ وورد به نقاط ممنوعه ,و سبقت در جاده دوطرفه ونداشتن گواهینامه….بصورت غیابی آمده بدون اینکه ماشینم توقف شده باشد واین جای بسیار تاسف برای قداست پلیس است که نارضایتی را در میان مردم دامن میزنند