اعتراض به جریمه رانندگی + روش قسط بندی خلافی خودرو سال ۹۸

جریمه رانندگی

اعتراض به جریمه رانندگی + روش قسط بندی خلافی خودرو سال ۹۸

با سلام خدمت کاربران گرامی تست درایو؛ در این پست با مراحل اعتراض به جریمه رانندگی + روش قسط بندی خلافی خودرو آشنا میشوید.

برای خیلی از این سوال پیش میاد که بعد از اینکه جریمه شدیم آیا راهی برای اعتراض به جریمه و برای اعتراض باید کجا مراجعه کنیم، مدت زمانی که طول میکشد تا پاسخی بابت اعتراض دریافت کنیم چه مدت است؟

جریمه رانندگی

جریمه رانندگی

اعتراض به جرائم رانندگی و پاسخ سرهنگ شیری:

سرهنگ “فضل الله شیری” رئیس پلیس راهور، در زمینه شیوه‌های رسیدگی نحوه اعتراض به خلافی خودرو اعلام شد به فرآیند شکایت از تخلفات راهنمایی و رانندگی گفت: در مورد رسیدگی به شکایات تخلفات راهنمایی و رانندگی دو فرآیند وجود دارد.

وی ادامه داد: در فرایند اول اعتراض به قبض جریمه است؛ در صورتی که فرد به برگ جریمه اعتراض داشته باشد باید به مرکز اجرائیات پلیس راهور مراجعه و موضوع شکایت خودر را در مطرح کند، اینگونه موارد قابل رسیدگی و اصلاح است.

این مقام انتظامی (سرهنگ شیری) ادامه داد: در فرایند دوم اگر فردی نسبت به صورت وضعیت تخلفات اعتراض داشته باشد ابتدا به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه می‌کند و در خواست اعتراض می‌دهد، این درخواست از طریق سیستم به مرکز اجرائیات کل کشور ارسال شده و اجرائیات برابر قانون ظرف مدت حداکثر ۲۴ ساعت باید موضوع را رسیدگی و پاسخ دهد که البته این رسیدگی معمولا در کمتر از چند ساعت رسیدگی و پاسخ داده می‌شود.

سرهنگ شیری تصریح کرد: در این مرحله اگر متقاضی قانع شد نسبت به پرداخت جریمه اقدام می‌کند، ولی در صورتی که قانع نشده باشد می‌تواند به واحد رسیدگی پلیس راهور مراجعه نماید، که در این واحد یک کارشناس پلیس راهور و یک قاضی تخلفات را بررسی و حکم نهایی در این مورد را قاضی صادر می‌کند، لذا در این مرحله رای صادر شده قطعی بوده و قابل اعتراض نیست.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان در مورد مهلت اعتراض به خلافی و یا قبوض جریمه صادر شده، اظهار کرد: ماده ۵ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مهلت اعتراض را ۶۰ روز از تاریخ مندرج در قبض یا تاریخ ابلاغ شده در قبض جریمه‌ای که به اطلاع راننده می رسد، تعیین کرده است.

سرهنگ شیری افزود: در صورتی که متخلف در مهلت قانونی ذکر شده اعتراض خود را تسلیم نکند، یا ظرف ۲۰ روز پس از ابلاغ رای واحد رسیدگی، جریمه را پرداخت نکند، بایستی جریمه را به مآخذ دو برابر مبلغ مندرج در قبض جریمه بپردازد.

وی در پایان متذکر شد: رانندگان و مالکان خودرو‌ها می‌توانند با مراجعه به سایت ۱۲۰ و یا مراکز پلیس + ۱۰ قبل از اتمام مهلت قانونی اعتراض، مراجعه کنند و از میزان جرایم رانندگی خود مطلع شوند

چگونگی امکان اقساطی پرداخت جرائم راهنمایی و رانندگی:

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در مورد چگونگی پرداخت اقساطی تخلفات راهنمایی و رانندگی گفت:پرداخت تخلفات به این صورت نوعی تسهیل در ارائه خدمات است که از سوی پلیس در نظر گرفته شده است.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا
وی ادامه داد:تعدادی از افرادی که به مرکز اجرائیات مراجعه می کنند اعلام کرده اند که به دلیل مشکلات اقتصادی امکان پرداخت یک جای تخلفات معوقه راهنمایی و رانندگی برای آن ها وجود ندارد و لذا برای رفع این مشکل شهروندان امکان پرداخت بخشی از تخلفات را فراهم کردیم.
وی در مورد چگونگی پرداخت در این روش گفت:متقاضی در این مرحله پس از مراجعه به سایت راهور ۱۲۰ وارد بخش استعلام می شود. در این بخش درگاهی به اسم پرداخت جرائم وجود دارد که امکان پرداخت کلی و یا موردی مبلغ تخلفات در آن وجود دارد و فرد می تواند از این درگاه نسبت به پرداخت جرائم بر اساس توان اقتصادی خود اقدام کند.

 

نکته:کاربران گرامی سوالات زیادی پیرامون اعتراض به جریمه رانندگی از طریق اینترنت می پرسند، فعلا از سوی پلیس راهور سامانه ای اینترنتی جهت اعتراض به جریمه های رانندگی در نظر گرفته نشده است، در صورتی که در آینده این سامانه راه اندازی شود حتما از طریق همین پست اطلاع رسانی خواهیم کرد.

اعتراض به جریمه دوربین

اعتراض به جریمه دوربین

✅روش اعتراض به جریمه دوربین کنترل سرعت و تخلفات رانندگی:

سردار سید تیمور حسینی درباره فعالیت دوربین های ثبت تخلف پلیس فرمودند:  دوربین های پلیس راهور سه تخلف عبور از چراغ قرمز، سرعت غیرمجاز و ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد را ثبت می کنند و جریمه این تخلفات را با تصاویر مستند لحظه وقوع تخلف، ثبت می کنند.( تصویر مستند برای راننده متخلف ارسال می شود).

همچنین سردار سید تیمور حسینی با اشاره به احتمال بسیار پایین خطا در صدور جرایم دوربین های پلیس، افزود:علی رغم آنکه احتمال خطا در صدور جریمه های دوربین های پلیس بسیار کم و تنها حدود یک درصد است، راننده گانی که به جرائم صادر شده توسط دوربین کنترل سرعت و تخلف رانندگی پلیس معترض هستند می توانند به مراکز رسیدگی پلیس راهور تهران مراجعه کنند.

آدرس مراکز رسیدگی به شکایت رانندگان ( دوربین کنترل سرعت و تخلفات رانندگی عبارتند از:

منطقه ۱۲:خیابان امام خمینی – نرسیده به خیابان فروردین- پلاک ۴۴۸۴۴

منطقه ۱۴:شهید محلاتی- نبرد شمالی بعد از پاسدار گمنام- ابتدای خیابان قیام- انتهای کوی شهید ابراهیم بیدی

منطقه ۱۶:میدان بهمن – اول تندگویان

منطقه ۲۰:خیابان ۲۴ متری رازی- انتهای خیابان کریمی شیرازی یا استخر سابق بعد از فروشگاه رفاه- شهرداری منطقه ۵

منطقه ۲۱:تهرانسر- انتهای بلوار یاس- نرسیده به کمربندی آزادگان

منطقه ۱۴:شهید محلاتی- نبرد شمالی بعد از پاسدار گمنام- ابتدای خیابان قیام- انتهای کوی شهید ابراهیم بیدی

منطقه ۱:چهارراه لشکر- بلوار اوشان- جنب بیمارستان ۵۰۵ ارتش

منطقه ۱۰:نواب – نبش خیابان محبوب مجاز

منطقه ۱۴:شهید محلاتی- نبرد شمالی بعد از پاسدار گمنام- ابتدای خیابان قیام- انتهای کوی شهید ابراهیم بیدی

راننده گرامی در هنگام مراجعه جهت تسلیم اعتراض به جریمه های دوربین های کنترل سرعت و یا تخلفات رانندگی حتما مدارک هویتی اعم از کارت ملی، گواهینامه رانندگی و کارت مالکیت خودرو را همراه داشته باشید، پلیس موظف است تصویر جریمه دوربین کنترل سرعت را جهت اثبات تخلف در اختیار شما قرار دهد.

نظرات کاربران وب سایت درباره اعتراض به جریمه رانندگی:

کاربری به نام اشکان حضرتی می گوید:

سلام من یک ماهه که درگیر اعتراض به جریمه رانندگی هستم دیگه میخوام بی خیال بشم اگه بخاطر فروش ماشینم نبود اصلا پی شو نمی گرفتم رفتم پلیس+۱۰ فرم پر کردم طرف گفتم میره برای برسی، الان یک ماه بیشتر داره میشه کلی مسیر و باید طی کنم برم ببینم نتیجه اش چی شده حالا شاید جریمه های رانندگیم نصف بشه از مسئولش پرسیدم گفت اگه میخواهی قسط بندی بشه باید دوباره فرم پرکنی از این حرفها کلا به نظر من اگه جریمه ها رانندگیتون زیاد نیست الکی وقتتون و هدر ندیدن به دردسرش نمی ارزه، بیشتر جریمه های من واسه دوربین های کنترل سرعت و تخلفات رانندگی بود.

 

بیشتر بخوانید :  هر سوالی راجع به جریمه های رانندگی دارید بپرسید

 

لطفا رای دهید
به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 58 Average: 2.9]

22
یک پاسخ بنویسید

16 نظرات
6 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
19 نویسندگان دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین
اطلاع رسانی کن
علی

ماشینم تا حالا قم نرفته، اون روز من سر کار بودم جریمه دوربین از قم دارم :)))

فرید

من مشکلم اینه که وقتی ماشینو تکون ندادم و تو خونه بوده چجوری تو اون تاریخ جریمه شدم،آقا خدایی از آینده خبر دارید که من قرار بوده جریمه بشم زودتر اقدام نمودید!!!!؟؟؟؟؟؟

احمد صادقی

سلام من جریمه قبض صادر شده توسط مامور را در موعد مقرر پرداخت کردم و برگه جریمه نیز که توسط بانک مهر و پشت نویس با ماشین شده را دارم اما تو سایت ابتدا ۶۰هزارتومان بود اما الان گرفتم دوبرابر شده ۱۲۰هزارتومان باید چی کار کنم راهنمایی بفرمائید.

لطیفی

متاسفانه هر دفعه که خلافی ماشینم را میگیرم از دفعه پیش نا امیدتر و ناراحت تر میشم که چرا اینهمه بی انصافی و حق الناس!!!! ما که همه جوره داریم عوارض استفاده از ماشینو پرداخت میکنیم پس اینهمه جریمه های الکیییییی بابت چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟جریمه در نقاطی که اصلا نمی شناسم!!!! مگر با ورود در طرح چندبار باید جریمه شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تمام طرح هاییکه در سال ۹۶ خریداری کردم همگی جریمه درج شده است.!!!! یعنی هم پول طرح پرداخت کردم هم جریمه آن رو واقعا شرم اورهههه

مجتبی

سلام.تویک تاریخ یک ساعت یک دقیقه یک ثانیه ۳تا جریمه شدم یه۲۰۰هزاری یه۴۰هزاری یه ۱۵هزاری این رسمشه؟

مجتبی

سلام.تویک روزیک ساعت یک دقیقه یک ثانیه ۳تا جریمه شدم .یه۲۰۰هزارتومانی.یه۴۰هزا رتومانی. یه۱۵هزارتومانی به مولا قسم اگراین پولو بدم که ازم میگیرن ازنظره خودم که دارم میدم ازخونه سگ حرومتره چون ناحقه ناحقه

مهديه

سلام، خودروي من سال ٨٩ توليد شده و من در سال ٩٤ از مالك قبلي خريداري كردم و پلاك جديد به نام من خورده حالا استعلام خلافي گرفتم ميبينم سال ٨٨ جريمه شدم ؟؟؟؟من موقع خريد خودرو خودم خلافي ماشين را تسويه كردم و ماشين رو پلاك جديد كردم چجوري امكان داره اصن؟ بعدم از همون مرقع سه مورد جريمه تسليمي داشتم كه با نرم افزار آپ فورا پرداخت كردم ولي الان همه ان جريمه دو برابر شده و پرداخت نشده محسوب شده !!!! چكار بايد بكنم ؟؟؟؟

ناصری

سلام
دقیقا برای منم چند سال پیش همچین موردی پیش اومده بود خیلی کلافه بودم واقعا زور داره جریمه واریز کرده باشی بعد بری ببینی خود جریمه هنور هست و تازه دو برابر هم شده البته من با راهنمایی دوستم رفتم پلیس +۱۰ یه سری فرم پر کردم بررسی کردن و درست شد شما هم اگر وقت شو دارید باید همین کارو بکنید البته اگر قانون عوض نشده باشه،
مشکل الان من اینکه جریمه را واریز کردم هیچ جا ثبت نشده با وجود اینکه یک ماه از پرداخت جریمه می گذره

سمیرا

آخه این چه وضعیه من تا به حال ماشینم از قزوین بیرون نرفته اونوقت واسه نبستن کمربند تو شهر سراب آذربایحان شرقی جریمه شدم..کجا باید پیگیری کنم؟

بهنام

سلام.برای بنده تخلف توقف روی پل ساعت ۶:۱۵ صبح رو ذکر کردن،در حالی که من تو رخت خواب خونه بودم.حق الناس چیه؟چطور این پولها از گلوشون پایین میره؟

مهرداد

سلام به هموطنان عزیز
من از ۲۹ اسفند ۹۷ به شهر رشت آمدم بعدا برام از دوربین بلوار کاوه تهران در ۱۰ فروردین ۹۸ پیام تخلف سرعت بالای ۳۰ کیلومتر آمده.این دیگه چه جورشه.
باید یک روز از کار بیافتیم که اعتراض کنیم تازه معلوم هم نیست نتیجه بگیریم یا نه.

احمداحمدی

باسلام، اینجانب درموردجریمه مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۴شب جمعه ساعت۲۳محدوده بلوارشورا،کرج بننظورعدم تردد درشب وساعت فوق نداشتم ،بعلت توقف درمحدوده فوق مشخصات پلاکم جریمه بصورت الصاقی شد،بمبلغ ۴۰/۰۰۰تومان اعتراض وتقاضای رسیدگی دارم . لذاچرا بی دلیل اینجانب درشب وساعت ذکرشده ترددوتوقف نداشتم مامور قادربه دقت خواندن اعداد پلاک رانداشته و باعث حدررفتن وقت وهزینه های مالی مردم میشود.،بخاطرپیگیری حذف جریمه از اجرائیات وپلیس+۱۰ حدررفتن دروقت وهزینه سنگینی بارمالی بعهده مالک خودروداردجبرانش باکدوم مرجع یا ستاد است؟؟چرامردم بایدچوب سهل انگاری مامورانی بخورند که دقت در خواندن پلاک ندارندواشتباه میکنن،اگرتوقف داشتم چرا قبض تحویلم ندادکه مبلغ جریمه روالصاقی زد،بنظرشما این مبلغ جریمه وعنوانش منطقیه وقتیکه… ادامه مطلب »

امید

ای عمومامورمن را۱۵ه جریمه کرد حالا رفتم بریزم شماره ماشین من رااشتوازده

امید

ای عمومن درسبقت نبودم ۲۳۰هزارجریمه بهم داد

مهران

با سلام، وقتی از یکسال قبل برای سال آینده برای هر خودرو مبلغ یک میلیون جریمه ای اجباری در نظر گرفته شده است، این راهها الکی برای اعتراض و سوسول بازیها مفهومی ندارد. من مطمعن اکثر جریمه ها فقط از طرف پلیسها به خاطر پرکردن برگه ها بصورت اجباری میباشد البته قصدم این نیست که خلافی از طرف رانندگان انجام نمیشه اما چون برای مامورین اجباری هست یا تعداد یا مبلغ، اون قسمتش را خودشان میدانند، آنها هم راحترین راه انتخاب میکنند و کم اهمیترین خلافها مثل عدم بستن کمربند یا سرعت ۵ کلیومتر اضافه، و به خودشان زحمت نمیدهند… ادامه مطلب »

حامد حیدری

با سلام چند شب پیش بنده توی کمربندی شهرمون با سرعت کم در حال رانندگی بودم.(به علت یخبندان و لیز بودن جاده)ماشین پلیس پس از اینکه برای بنده بوق زد اقدام به پیچیدن جلوی من کرد.و یک قبض جریمه برای من صادر کرد و گفت که با تلفن صحبت میکنی.من هم چون با تلفن صحبت نمیکردم از گرفتن قبض جریمه خودداری کردم.ولی ایشون تهدید کرد که ۱۳۰ هزار تومن دیگه مینویسه.سوال اول اینکه پلیس میتونه بپیچه جلوی ماشین در حال حرکت؟سوال دوم اینکه چطور میشه اون جریمه ای که بابتش تخلفی صورت نگرفته رو پرداخت نکرد؟سوال سوم اینکه اصلا پلیس… ادامه مطلب »

امید

هرکاری ازانهابرمی اید

علی

ای کاش مسئولان صادقه صحبت می کردند.
میگویند جریمه های دوربین با عکس به آدرس مالک فرستاده میشود. الان کلی تخلف سرعت دوربین در خلافی ثبت شده که حتی یک بار هم نه با پیامک و نه با عکس اطلاع رسانی نشده. ما هم که وقت نداریم ۵۰ کیلومتر برویم شهرک آزمایش اصفهان تا ببینیم عکسی هست یا نه.
از طرفی جریمه نداشتن آج لاستیک و از نوع تسلیمی ثبت کرده اند که تسلیمی نبوده. لاستیک هم نو بوده و فقط چند ماه قبل عوض شده بوده!!

بهار

با سلام اعلام يكه تله تئاتر اجرا شده توسط پليس راهور چهار محال بختياري براي عموم مردم مفيد خواهد بود در جاده كم عرض و بدون نظارت دوربين جهت استناد بر روي يك سرعت گير بسيار بلند يك خودرو كه با پليس مربوطه هماهنگ نموده است توقف مي كند و شما براي گذشتن از اين خودرو مجبور به انحراف به چپ اجباري خواهيد بود و ۲۰ متر جلوتر پليس افراد فريب خورده را تهديد به ۲۰۰ هزار تومان مي كند و جهت خلاصي مبلغ ۱۰۰ هزار تومان نقدي درخواست مي نمايد به نقل از شاهدان محلي اين پليس كه ستوان… ادامه مطلب »

احمد

سلام روز بخیر
آقا من الان چند وقته به جریمه های رانندگیم اعتراض زدم اصلا هیچی به هیچی جواب بدیدن دیگه چرا رسیدگی نمیکنید شاید یه نفر مشکل داره آخه یکی از دوستانم میگفت از طریق اینترنتم میشه به جریمه های رانندگی اعتراض زد لطفا آدرس سایت شو برام ارسال کنید ممنون میشم

علی

این نحوه درج نظرات معترضین، بنوعی هدایت به مسیر پرداخت و عدم اعتراضه. حقوق مردم در برابر حقوق پلیس باید بهرحال تضییع بشود. پلیس راهور متاسفانه شان راهنمایی را از دست داده و به مرجع صدور قبض بسنده کرده و نگاهش نگاه بودجه ایست……نه نقش مثبت و نه تاثیر بازدارنده داشته و جاده ها را بدل به میدان جنگ کرده و پاسخگو هم نیست. گویی فقط قبض-محور است

صادق

برای خودروی من جریمه نقص فنی یا نقص سیستم رایانه /؟؟؟ وورد به نقاط ممنوعه ,و سبقت در جاده دوطرفه ونداشتن گواهینامه….بصورت غیابی آمده بدون اینکه ماشینم توقف شده باشد واین جای بسیار تاسف برای قداست پلیس است که نارضایتی را در میان مردم دامن میزنند