اعتراض به جریمه رانندگی + روش قسط بندی خلافی خودرو سال ۹۸

جریمه رانندگی

اعتراض به جریمه رانندگی + روش قسط بندی خلافی خودرو سال ۹۸

با سلام خدمت کاربران گرامی تست درایو؛ در این پست با مراحل اعتراض به جریمه رانندگی + روش قسط بندی خلافی خودرو آشنا میشوید.

برای خیلی از این سوال پیش میاد که بعد از اینکه جریمه شدیم آیا راهی برای اعتراض به جریمه و برای اعتراض باید کجا مراجعه کنیم، مدت زمانی که طول میکشد تا پاسخی بابت اعتراض دریافت کنیم چه مدت است؟

جریمه رانندگی

جریمه رانندگی

اعتراض به جرائم رانندگی و پاسخ سرهنگ شیری:

سرهنگ “فضل الله شیری” رئیس پلیس راهور، در زمینه شیوه‌های رسیدگی نحوه اعتراض به خلافی خودرو اعلام شد به فرآیند شکایت از تخلفات راهنمایی و رانندگی گفت: در مورد رسیدگی به شکایات تخلفات راهنمایی و رانندگی دو فرآیند وجود دارد.

وی ادامه داد: در فرایند اول اعتراض به قبض جریمه است؛ در صورتی که فرد به برگ جریمه اعتراض داشته باشد باید به مرکز اجرائیات پلیس راهور مراجعه و موضوع شکایت خودر را در مطرح کند، اینگونه موارد قابل رسیدگی و اصلاح است.

این مقام انتظامی (سرهنگ شیری) ادامه داد: در فرایند دوم اگر فردی نسبت به صورت وضعیت تخلفات اعتراض داشته باشد ابتدا به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه می‌کند و در خواست اعتراض می‌دهد، این درخواست از طریق سیستم به مرکز اجرائیات کل کشور ارسال شده و اجرائیات برابر قانون ظرف مدت حداکثر ۲۴ ساعت باید موضوع را رسیدگی و پاسخ دهد که البته این رسیدگی معمولا در کمتر از چند ساعت رسیدگی و پاسخ داده می‌شود.

سرهنگ شیری تصریح کرد: در این مرحله اگر متقاضی قانع شد نسبت به پرداخت جریمه اقدام می‌کند، ولی در صورتی که قانع نشده باشد می‌تواند به واحد رسیدگی پلیس راهور مراجعه نماید، که در این واحد یک کارشناس پلیس راهور و یک قاضی تخلفات را بررسی و حکم نهایی در این مورد را قاضی صادر می‌کند، لذا در این مرحله رای صادر شده قطعی بوده و قابل اعتراض نیست.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان در مورد مهلت اعتراض به خلافی و یا قبوض جریمه صادر شده، اظهار کرد: ماده ۵ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مهلت اعتراض را ۶۰ روز از تاریخ مندرج در قبض یا تاریخ ابلاغ شده در قبض جریمه‌ای که به اطلاع راننده می رسد، تعیین کرده است.

سرهنگ شیری افزود: در صورتی که متخلف در مهلت قانونی ذکر شده اعتراض خود را تسلیم نکند، یا ظرف ۲۰ روز پس از ابلاغ رای واحد رسیدگی، جریمه را پرداخت نکند، بایستی جریمه را به مآخذ دو برابر مبلغ مندرج در قبض جریمه بپردازد.

وی در پایان متذکر شد: رانندگان و مالکان خودرو‌ها می‌توانند با مراجعه به سایت ۱۲۰ و یا مراکز پلیس + ۱۰ قبل از اتمام مهلت قانونی اعتراض، مراجعه کنند و از میزان جرایم رانندگی خود مطلع شوند

چگونگی امکان اقساطی پرداخت جرائم راهنمایی و رانندگی:

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در مورد چگونگی پرداخت اقساطی تخلفات راهنمایی و رانندگی گفت:پرداخت تخلفات به این صورت نوعی تسهیل در ارائه خدمات است که از سوی پلیس در نظر گرفته شده است.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا
وی ادامه داد:تعدادی از افرادی که به مرکز اجرائیات مراجعه می کنند اعلام کرده اند که به دلیل مشکلات اقتصادی امکان پرداخت یک جای تخلفات معوقه راهنمایی و رانندگی برای آن ها وجود ندارد و لذا برای رفع این مشکل شهروندان امکان پرداخت بخشی از تخلفات را فراهم کردیم.
وی در مورد چگونگی پرداخت در این روش گفت:متقاضی در این مرحله پس از مراجعه به سایت راهور ۱۲۰ وارد بخش استعلام می شود. در این بخش درگاهی به اسم پرداخت جرائم وجود دارد که امکان پرداخت کلی و یا موردی مبلغ تخلفات در آن وجود دارد و فرد می تواند از این درگاه نسبت به پرداخت جرائم بر اساس توان اقتصادی خود اقدام کند.

 

نکته:کاربران گرامی سوالات زیادی پیرامون اعتراض به جریمه رانندگی از طریق اینترنت می پرسند، فعلا از سوی پلیس راهور سامانه ای اینترنتی جهت اعتراض به جریمه های رانندگی در نظر گرفته نشده است، در صورتی که در آینده این سامانه راه اندازی شود حتما از طریق همین پست اطلاع رسانی خواهیم کرد.

اعتراض به جریمه دوربین

اعتراض به جریمه دوربین

✅روش اعتراض به جریمه دوربین کنترل سرعت و تخلفات رانندگی:

سردار سید تیمور حسینی درباره فعالیت دوربین های ثبت تخلف پلیس فرمودند:  دوربین های پلیس راهور سه تخلف عبور از چراغ قرمز، سرعت غیرمجاز و ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد را ثبت می کنند و جریمه این تخلفات را با تصاویر مستند لحظه وقوع تخلف، ثبت می کنند.( تصویر مستند برای راننده متخلف ارسال می شود).

همچنین سردار سید تیمور حسینی با اشاره به احتمال بسیار پایین خطا در صدور جرایم دوربین های پلیس، افزود:علی رغم آنکه احتمال خطا در صدور جریمه های دوربین های پلیس بسیار کم و تنها حدود یک درصد است، راننده گانی که به جرائم صادر شده توسط دوربین کنترل سرعت و تخلف رانندگی پلیس معترض هستند می توانند به مراکز رسیدگی پلیس راهور تهران مراجعه کنند.

آدرس مراکز رسیدگی به شکایت رانندگان ( دوربین کنترل سرعت و تخلفات رانندگی عبارتند از:

منطقه ۱۲:خیابان امام خمینی – نرسیده به خیابان فروردین- پلاک ۴۴۸۴۴

منطقه ۱۴:شهید محلاتی- نبرد شمالی بعد از پاسدار گمنام- ابتدای خیابان قیام- انتهای کوی شهید ابراهیم بیدی

منطقه ۱۶:میدان بهمن – اول تندگویان

منطقه ۲۰:خیابان ۲۴ متری رازی- انتهای خیابان کریمی شیرازی یا استخر سابق بعد از فروشگاه رفاه- شهرداری منطقه ۵

منطقه ۲۱:تهرانسر- انتهای بلوار یاس- نرسیده به کمربندی آزادگان

منطقه ۱۴:شهید محلاتی- نبرد شمالی بعد از پاسدار گمنام- ابتدای خیابان قیام- انتهای کوی شهید ابراهیم بیدی

منطقه ۱:چهارراه لشکر- بلوار اوشان- جنب بیمارستان ۵۰۵ ارتش

منطقه ۱۰:نواب – نبش خیابان محبوب مجاز

منطقه ۱۴:شهید محلاتی- نبرد شمالی بعد از پاسدار گمنام- ابتدای خیابان قیام- انتهای کوی شهید ابراهیم بیدی

راننده گرامی در هنگام مراجعه جهت تسلیم اعتراض به جریمه های دوربین های کنترل سرعت و یا تخلفات رانندگی حتما مدارک هویتی اعم از کارت ملی، گواهینامه رانندگی و کارت مالکیت خودرو را همراه داشته باشید، پلیس موظف است تصویر جریمه دوربین کنترل سرعت را جهت اثبات تخلف در اختیار شما قرار دهد.

نظرات کاربران وب سایت درباره اعتراض به جریمه رانندگی:

کاربری به نام اشکان حضرتی می گوید:

سلام من یک ماهه که درگیر اعتراض به جریمه رانندگی هستم دیگه میخوام بی خیال بشم اگه بخاطر فروش ماشینم نبود اصلا پی شو نمی گرفتم رفتم پلیس+۱۰ فرم پر کردم طرف گفتم میره برای برسی، الان یک ماه بیشتر داره میشه کلی مسیر و باید طی کنم برم ببینم نتیجه اش چی شده حالا شاید جریمه های رانندگیم نصف بشه از مسئولش پرسیدم گفت اگه میخواهی قسط بندی بشه باید دوباره فرم پرکنی از این حرفها کلا به نظر من اگه جریمه ها رانندگیتون زیاد نیست الکی وقتتون و هدر ندیدن به دردسرش نمی ارزه، بیشتر جریمه های من واسه دوربین های کنترل سرعت و تخلفات رانندگی بود.


⬅بیشتر بخوانید:

 استعلام ریز خلافی خودرو

 

لطفا رای دهید
به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 83 Average: 2.9]
بیشتر بخوانید :  هر سوالی راجع به جریمه های رانندگی دارید بپرسید

135
یک پاسخ بنویسید

96 نظرات
39 پاسخ ها
7 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
121 نویسندگان دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین
اطلاع رسانی کن
جواد

یعنی کمبود بودجه رو از چه راههایی پر میکنن واسه من که موتور دارم تو برگه خلافی اومده نداشتن پلاک اگر پلاک نداشتم بی پدر از رو شماره شماره بدنه موتور شماره پلاک منو واسه جریمه برداشتی ؟ یه مورد داره پارک کردن موتور خلاف جهت حرکت وسایل نقلیه مرتیکه مگه واسه ماشین خلافی نوشتی بعدشم نوشتن الصاقی مرتیکه مگه …. ای خدا یا مارو بکش یا اون بی همه چیزایی که واسه پر کردن دفترچشون الکی یه شماره پلاک حدسی رو مینویسن

محمد مهدی مایلی

بنده به هوای اینکه ماشین های نو تا ۵ سال خلافی ندارند می خواستم که در آذر ماه ۹۸ خلافی بگیرم که ناگهان در مرداد ماه و اواخر تیر برای من دو سه تا جریمه ۵۰ هزار تومانی آمد و من رفتم معاینه فنی گرفتم اکنون که ریز خلافی ها را گرفتم متوجه شدم که قبل از این پیامکی که برای من آمده ۱۶ بار دیگر هم بنده را جریمه ۵۰ هزار تومانی کردند که بنده به این قضیه معترضم

بنده خدا

لطفا کمی مردم بیچاره را هم درک کنید دوربینها جریمه می کنند بدون ارسال پیام خدا را خوش نمیاد در این وضعیت اقتصادی با پول مردم حساباتونو پر کنید مثل معاینه فنی که مدتی هر روز ۵۰ هزار تومان جریمه می کنه و مردم بیخبرند

راحیل

از زمانی که این دوربین ها را گذاشتن الکی همش داریم جریمه میشیم. دوستم کارش نصب این دوربین هاست میگه د زمان هاییمثل نزدیک شدن به عید … از اون چیزی که تابلو زدن شما کمتر برو مثلا اگر ۹۵ هست شما ۸۰ تا برو چون اونا میخوان شما را حتما جریمه کنند.
من هم فقط بادوربین جریمه دارم شاید رفته روی خط ….
این اصلا درست نیست با وضع کار ، تازه بنزین که ما خارج از شهر هستیم ۳ تا ۴ بار بیشتر نمیتونیم بیایم شهر سر کار

sm.

من يه ماهه ماشينم حركت نكرده امروز خلافي واسم اومده ك هفته ي پيش رفتم توو طرح، چقدر اخه اين مملكت هركي به هركيو بي قانونه! لعنت به اون ادم كوري ك پلاكو اشتباه خونده

مهیار

سلام.من از ۲۰ اذر تا ۲۳ امروز نگاه کردم ۵۲۰ هزار تومن جریمه دارم واقعا نمیدونم چرا این مامور انتظامی و راهور انقد عقده ای هستن مگه میشه هیچ قبضی رو به من نداده باشن رو جریمه نوشته تسلیمی .لعنت به این زندگی

محمد رفیعی

درست منم چنین مشکلی دارم بنده فلان شهر نرفتم بعد جریمه تسلیمی اومده که کمربند نیستم اخه این چه وضعیتی هست

فرشید

پلاک ماشین بنده تهران هست، و محل زندگی شهرستان، امروز رفتم خلافی گرفتم در طول ۶ ماه پنج بار برای بنده جریمه ورود به طرح اومده، در صورتی که من الان دو ساله اصلا تهران نرفتم

مهران

سلام،من هم همینجور شده ماشین ۴سال ه تهران نرفته،مسخره شو در آوردین،راه جدید چاپیدن مردم پیدا کردید؟

هادی

من یک ونیم خلافی داشتم رفتم اعتراض زدم جوابش نمیاد چرا؟؟؟
نکنه سرکاریه؟؟؟

رضا

با سلام و درود خدمت تمامی راهداران عزیز
بنده در تاریخ ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ در محدوده پردیس جریمه شدم پس از دریافت پیامک جریمه اقدام به پرداخت از طریق همراه بانک کردم ولی در تاریخ یکم دیماه متوجه شدم جریمه دوبرابر شده و پرداختی بنده اعمال نشده چگونه میتوان پیگیر این امر شد.
از کارشناسان و دوستان عزیز تقاضای راهنمایی دارم
با تشکر

حسین جهاندیده

من ۶۰ ساله بازنشسته اهل وساکن شهرستان ارومیه هستم هر سال چند روز برای دیدن فرزندم به تهران میروم مرتبه اول ودوم که به تهران رفته بودم با قوانین ومقررات آنجا آشنا نبودم چپ جنبیدم راست جنبیدم جریمه کرده اند وقبضی به من نداده ویا ارسال نکرده اند وقتی جهت دیدن تخلفات خودم وارد سایت مربوطه شدم با جریمه های گوناگون جمعا ۶میلیون ریال مواجه شدم حالا نمیدانم جهت اعتراض باید به تهران مراجعه نمایم یا در شهرستان هم میشودبه جریمه های تهران اعتراض کرد؟

رضا

من در عرض سه ماه یعنی هر مان ی بار بابت نداشتن چراغ عقب هر بارشم جریمه نوشتن هیچ وقت ماشین من مشکل نداره و نداشته خیلی حساسم بخصوص چراغش خدایا هر کی پول حروم میخورن همین جور ازشون بگیر خیلیا هستن نمیتونن هیچ حرفی بزنن یا چیزی بگن ادم ساده هستن خدایا تو اون بالایی حق رو میبینی اگه حق با اونا هس حرفی نداریم اگه با ما هس واگزارش با خودت من بدبخت نمیدونم از ترس چجوری رانندگی کنم مشکل دارم خفن تو گرونی کشورمون از این ورم ؟؟؟؟

رضا

سلام خسته نباشید هم مدیر سایت و هم کاربران عزیز مردم مثل بقیه مردم من چند تا جریمه دارم خداوکیلی یادم نمیاد من تو اون مسرا بوده باشم و با اون حرکات جریمه شم شماها بگین ایا ماشین پیکان با سرعت ۱۴۰ میره اونم اخرای مدل۸۰ خیلی جریمه زدن ولی من خبر ندارم کی بودم تو اون مسیراهیچی نمیگم فقط واگزار کردم اون قران همیشه نفرینم کنارش باشه با قران من همه رو واریز میکنم اما همیشه نفیرین داره اگه زن بچه داشته باشه میفهمه چی میگم من کارگرم چقدر داشته باشم تا اون جریمه ای که دارم و خبری… ادامه مطلب »

حسین

هرسوالی دارید بپرسید اما انتظار جواب مواب نداشته باشید آره اینطوری هم شما راحت‌تری هم ما که خیلی خیلی گرفتاریم، آخه جریمه کردن اینهمه ماشین کار کمی نیست.

مجتبی

واقعا که راضی نیستم از این جریمه های بی خودی
حالا پول حروم رو ببرید سر سفره تون
هیچ کس به هیچ کس نیست

علیرضا

من هرگز تو محور نظنز نبودم، برام دوتا جریمه در آبان‌ماه ۹۸ اومده. واقعا چه باید کرد؟؟؟

Bahramjm

تا حالا تو عمرم ساعت ۵ صبح بیدار نشدم برامن دوتا خلافی نوشتن ساعت ۴ و ۵ صبح
تو یکسال جریمه کردن یک میلیون چهار صد تومن
واقعا از شما ب ی ن ام و س ترم مگه وجود داره

شسس

مشکل از عقده است!اینا هم خودشون میدونند وقتی اون لباس رو از تنشون در بیارند هیچ کس اصلا تره هم براشون خورد نمیکنه.برای من یک برگ جریمه ۴۰۰ تومنی نوشتن رضوان شهر اصلا نمیدونم کجا هست!رفتم اعتراض کنم میگن باید بری فلان جا ،رفتم بعد میگن باید بری شکایت کنی و این داستان ها.یعنی من باید اندازه همون خرج کنم.حالا چطوری با این پول ها زندگیشون میگذره ،چطوری میخوان جواب بدن اون دنیا.ما که همیشه براشون دعا میکنیم از اون دعا ها.

سلام

شاید کسی پلاکتو جعل کرده

:-)

جریان جعل پلاک نیس یه مامور نما که از کنارش رد میشی اگه عقده ای باشه پلاکتو با نوع ماشین یاداشت میکنه تا وقتی رفت اداره برات جریمه ثبت کنه امروز از کنار یه احمق که داشت تو لاین من حرکت میکرد رد شدم براش بوق زدم که متوجه شه لاین منه بعد چند دقیقه بر ام پیامک جریمه اومده یارو سواری شخصی بود نمیدونم چطور این غلطو کرده خودش خلاف کرده برای من جریمه ثبت کرده!!تاحالا هیچ خلافی مرتکب نشدم همیشه رعایت کردم چرا باید الکی جریمه ی کاری که نکردمو بپردازمچرآآآا!؟؟

Ali:-)

منم از امروز براشون دعا میکم خخخ جایی که نرفتمو نبودم جریمه کردن شکایتم گفتن نمیتونی بیا ثابت کن نبودی!!میگم احمق تو با دوربینت ثابت کن که بودم !!!خفه شده گورشو گم کرده هیچی دیگه باید کاری که نکردمو جریمش رو بپردازم بزا یه دعا اللحساب بکنم خدا لعنتشون کنه ….خخخخ البته فقط اونایی که حق رو ناحق میکنن …

علی

چرا، الکی وبي دلیل راه به راه ازاین جریمه های دوبرگی برای مردم می نویسید؟

Ali

سلام توی خیابونی که اصلا نرفتم جریمه دوبرگی شدم!!!پیامک اومده برام رفتم شکایت کنم پشیمون شدم !!!!آخه قبل من چندین نفر اونجا اومده بودن برای شکایت جالب اینجابود یارو تو یه روز بااختلاف یک ساعته هم تبریز جریمه شده هم تهران ههاهههه خدا لعنت کنه اونایی که بیخودی والکی جریمه میکنن انشالله چهارتاچرخشون یکجا بترکه ههههه توی تاریکی شب ۴نصف شبم باشه راهنما میزنم کمربند میبندم سرعتم نمیرم همه چیرو رعایت کردمو میکنم احمقا الکی جریمم کردن ازفردا دیگه رعایت نمیکنم خاک تو سرشون خخخ الهی که خفه شه اونی که حق رو ناحق میکنه کوفتشون شه جریمه ای که… ادامه مطلب »

علی

جالبه ، ،،پول ناحق (زور)به چی میگن مگه
چرا بعد از اینکه طرف شکایت کنه و رای قطعی صادر بشه اگر تا ۲۰روز پرداخت و تسویه نکنه دوبرابر میشه ،چه منطقی پشتش هست . این کاراس که حلال و حروم نذاشته

امید

آخه کثافت من چراغ نارنجی بود رد شده بودم خیابون وحید اصفهان. چرا باید ۲۰۰ هزار جریمه کنی؟ گه تو این سیستم دوربیناتون. پشت خط عابر وایسادم اونم با یکمتر حتی بیشتر با خط عابر چرا عکس میندازه دوربین؟ حروم خورا.از گلوتون پایین نره.همین پولا خرج دارو دوای مادر و زن و بچتون بشه به حق پنج تن.

جمشید

بنده یک سوال دارم اکثر خلافیهای دوربین نادرست است چون شماره های ماشینها را تغییر می دهند وبرای کسای دیگری نوشته میشه این درست نیست مخصوصا شماره های روند را دستکاری می کنند خلافی از روی شماره ونوع ماشین جریمه بشه نوع ماشین هم در دوربین معلوم است

بینام

اگه جریمه‌هاتون الکی باشه انشالله خیر نبینین به خدا واگذار کردم

حسن

سلام من امروزهفتم ابان خلافی ازطریق اینترنت گرفتم که حدودیک ملیون وهفتصدهزارتومن بود خواستم ببیمم باتوجه به اینکه همه جریمه هاازطریق دوربین بوده راهی برای کم کردن ان هست یانه واگرااان پرداخت نکنم چه مشکلی برایم دارد

محمد

اقای محترم من تا حالا زنجان نرفتم ۱۶۰۰۰۰ هزار تومان جریمه کردی سرطان بشه برات

مصطفی طهانی

سلام.من ساکن تهران هستم.الان خلافی دارم از چالدراندر صورتی که اصلا تو عمر ٥٣ سالگیم ایجا نرفتم وبخدا نمیدونم کدوم طرفه.الان من قصد شکایت از اون افسر جریمه کننده را دارم .ومیخواهم قبض جریمه ومشخصات ماشینی رو که نوشته ببینم.چطور.وقتیجریهای پرداخت نمیشه دوبله میشه.ولی راهی برای شکایات اینطورینداریم لطفا راهنمایی کنید چرا منو ١٢٠ هزار تومن جریمه کردن.و باید ٢٤٠تومن برای خلافی که مرتکب نشدم پرداختکنم.

الل

اینها حرفه خودتون رو خسته نکنید پیگیری نمیکنن فقط شعار میدن آخرش هم باید پرداخت کنید

یوسی

ننه حرمله،دیوث،حروم لقمه اون حرومزاده ایکه میخواد بشه تولۀ تو چی میخواد از آب درآد،اومدی بغل ماشین من که هیچ علامت توقف ممنوع و چیزی نبود،میگی حرکت کن،حرکت کردم و بعداز ده دقیقه ای ام ای جریمه واسم میاد،ناموس خراب ولد زنا

هرکس

موضوع اینه که هر مردی ازدواج میکنه و بعد از چند وقت میفهمه زنش بدکاره هست میره پلیس راهنمایی رانندگی میشه که عقده هاشو سر مردم خالی کنه. بی ناموس تر از مامور راهنمایی نداریم

امین

ای داد بیداد…داریم به کجا میریم …من رفتم آزمون شهری دادم چون بار اولم بوده ردم کرده…هیچ تخلفی هم نداشتم خودش موند که چی بهم بگه همه همین مشکل داشتن میگفتن باید چن بار بیای تا قبولت کنه چقد حق ناحق میشه ….باید گریه کنیم بحال خودمون…بیست ساله راننده ماشین سنگینم اگه نتونم یه دنده عوض کنم تو آزمون باید بمیرم

Man

یه حروم زاده ای هم پلیس راه سلفچگان واسه هر ماشینی عدم توجه و باز بودن درب صندوق میزنه!! اگه از اون مسیر رد میشید چک کنید حتما شما هم دارید!!

فرشاد

دیگه گندش رو در اوردن.۴۰ تومن پارک در پیاده رو.
اخه من تو اون روز و ساعت ماشینم‌تو پارکینگ محل کارم دو طبقه زیر زمین بود.کدوم مامور بی همه چیزی اونم الصاقی چسبونده.به خاک سیاه بشینه خودش و زن و بچه کسی که به دروغ جریمه میکنه

بی نام

منو جلوی در خونم جریمم کردن که کمربند نبستم چراغ روشن نکردم و با گوشی حرف میزدم. همه رو قبول دارم ولی…
اخه بیییییییی نامووووسا من تازه سوار ماشینم شده بودم هنوز ماشینمو روشن نکرده بودم!!! ۳۰۰هزارتومن جریمه قبل از اینکه ماشینو روشن کنم؟؟؟ ۳۰۰هزارباز ناموستون درد بکشه.

Super1991human

به حق خدا خیر نبینه روحمم خبر نداره برام جریمه نوشتن.۲برگی.داغ بچشو ببینه

امیر

با سلام
چرا برای طرح شکایت باید حضوری رفت
شاید کسی وقت رسیدگی به اعتراض رو نداشته باشه
لطف کنین طرح شکایت رو هم سیستمی کنین
همونطوری که ارسال قبض و پول گیری از مردم رو سیستمی کردین

هرکی

اون به مصلحت نیست اخه

میلاد

سلام دوستان من تو محور آزاد راه قزوین رشت بعلت عدم توجه به ایست و حرکت مارپیچ و سرعت جریمه شدم نکته جالب اینجاس که اون مسیری که من میرفتم پلیس نبود تو لاین مخالفم دوربین بود بعدش کسی جلوی منو نگرفت و اصن حرکت مارپیچی نبود. ماشین رو تازه قولنامه کرده بودم قرار بود سند بزنیم که وقتی استعلام خلافی اومد دیدم.خیلی خنده داره خب بیشرف ها گرسنتونه بگید ادم اطلاع داشته باشه.
چندین بارم شده عوارضی هزینه عوارضو دادم بعد که رسیدم مقصد برام پیام جریمه اومده این دیگه چجورشه؟؟

محمد احسان

نمیدونم دیدید یا نه برنامه گشت نامحسوس بود نشون داد داشت تعقیب می‌کرد یک ماشین پارس رو پس از ۲۰ دقیقه متوقف کرد ماشین رو و به راننده گفت ما الان ۳۰_۴۰ کیلومتر پشت سر شما هستیم و مشاهده کردیم سبقت های خطر افرین و تخلفات متعدد شمارو،، بگو آخه مرتیکه اگر به فکر مردم و جونشون بودی پس از اولین تخلف ایست میدادی نه اینکه صبر کنی تا مدرک جمع کنی واسه ۱۰برگی کردن‌ و بالا بردن مبلغ جریمه. هه

محمد احسان

خدا لعنت کنه همه ماموران دزد کثیف راهنمایی رو اصن کاری به جان و امنیت مردم ندارن البته مجبور هستن چون حقوق کارمند های راهنمایی و رانندگی از جیب مردم بدبخت هست.

حسین

سلام ماشین صفر تا ۵سال معاینه فنی دارد چرا منو جریمه میکنه اقای پلیسی که اینو نمیدونه بکجا باید بگم

محمد

شده ۳ سال داداش، راه خوبیه واسه نون حرام در آوردن دیگه.. بگو آخه شما که به ماشین های ساخت کشور خودی اعتماد ندارید چرا مرز رو باز نمی‌کنید سانتافه با قیمت کنونی پراید وارد بشه، خائن

امیرعلی

سلام‌من‌باموتوردرمشهدکارمیکنم‌رفتم‌موتورروبفروشم‌وباید‌خلافی‌میگرفتم‌دیدم‌چندتاخلافی‌ازشهرستان‌برای‌موتورنوشتن‌‌حال‌خداوکیلی‌این‌زورنیست؟؟؟وسیله‌ات‌رودرشهردیگه‌ای‌جریمه‌کنن‌وحرفت‌به‌هیچ‌جا‌نرسه؟؟؟

مهدی

سلام من مسیر رفسنجان یزد رو ساعت ۱۱٫۰۵ صبح به علت نداشتن چراغ جلو و خطر جریمه شدم اخه دیوثا ساعت یازده صبح چراغارو برا چی باید روشن کنم یه مشت دزد شدن مامور تا شکم اقزاده هارو سیر کنن جریمه هم الصاقی هستش

مظلوم

خیلی جالبه بخاطر سبقت غیرمجاز تو یه جاده که پرنده پر نمیزنه جریمه بشی / بعدش که خلافی میگیری ببینی افسر نامرد برات همزمان بدون اطلاعت یه جریمه دیگه هم تسلیمی برات نوشته.
اخه تو یه جاده کویری اونم تو تابستون مگه میشه بدون شیشه دودی رفت ؟ بعدشم پلیس میخواد داخل ماشین رو ببینه که چی بشه؟
چرا ماشین خارجی که دودی خیلی بیشتری زده رو جلوشو نمیگیرن ؟
امروز هم دوبله وایسادم منو جریمه کردن ولی تویوتا لندکروز پشت سرم رو جریمه نکردن. مگه میشه مگه داریم

مظلوم

سلام چطور میشه که رئیس پلیس راه میزان درصد دودی ماشین رو تایید کنه . بعد یه افسر بدون هیچ دلیلی بخاطر دودی بودن ماشین بدون اطلاع راننده جریمه تسلیمی رد کنه؟

amir

سلام اینا همشون عقده ای هستن خیلی هم حرومزادن برا سرعت ۱۳۰ که ۳۵تا سرعتم بالا بود ۲۰۰ هزارتومن جریمه نوشت گفتم که طبق قانون جریمه ی من نهایتش ۶۰ هزار تومن میشه چون دوربین همین مسیر برا سرعت ۱۳۰ تای من ۶۰ هزار تومن جریمه ثبت کرده شما چطور ۲۰۰ تومن جریمه نوشتین افسره گفت نمیخواد به من قانون یاد بدی من خود قانونم بعد حرکت کردنم ۲۰۰ هزار تومن هم دوبرگی پشت سرم نوشته رفتم بازرسی اونجا هم سرخنگ گفت ثابت کن کهسر لجبازی نوشته گفتم سوابق پلاک رو بررسی کنین میبینین همون تاریخ همون تایم هستن بیشرف… ادامه مطلب »

ناشناس

یک سئوال من ماشینم برای نیمه دوم سال ۹۳ می باشد چرا باید از نیمه اول سال ۹۸برای معاینه فنی جریمه بشوم خواهشا جواب بدهید و چه راهکاری هست برای حذف این جرایم

مصی

۳ سال شده معاینه فنی ماشین صفر دیگه ۵ سال نیست
بیشرفا نه تو اخبار اطللاع رسانی میکنن که مردم بفهمن نه تو فضای مجازی

سعید

چرا با دستگاهاییی که دستشون میگیرن تو شبای محرم ساعتشون تغییر میدن و ساعت یازده شب جریمه میزارن رو ماشین آیا همچین قانونی هست که ساعت دستگاها نباید روی ۲۴ساعتی باشه و یازده شب جریمه بزارن روی ماشین؟

فرید

کاسبی بزرگی راه انداختید!
بجای تسهیلات پرداخت جریمه باید به فکر ساخت خیابان و پارکینگ و استاندارد سازی خیابان ها و ماشین ها و غیرو میبودید که نبودید.
در عوض با نپرداختن بموقع جریمه های الکی! دو برابر آن جریمه ها باید پرداخت بشود!

عماد

سلام،من تاریخ۲۲مرداد تو مسیر مشهد بودم ، شب۲۳ رو شاهرود بودم ، ولی همون تاریخ یعنی۲۳ محور مسجدسلیمان اهواز۲۳۰هزارتومان جریمه شدم!!!!فقط در صورتی که ماشین طی الارض داشته باشه جور در میاد وگرنه اینو میزارم به حساب اینک آقا زاده ها پول تو جیبی کم آوردن…لعنت برپدر و مادر و اجداد و تیر و طایفه کسایی ک خون مردم رو میمکن اینم میزارم به حساب اون دنیا البته اگر بود

محسن

من بدبخت یه موتور دارم و باهاش امرار معاش میکنم ۲۸۰ هزار تومن جریمه براش بریدن همش زده تسلیمی ؟ کجا ؟کی؟ ..اگه پول زور و دزدیه که بگین تا همینطوری بدیم دیگه این مسخره بازیا چیه ..انشالله هر هزار تومن این پولا سرطان بشه برا تک تک اونایی که حقو ناحق میکنن..

راننده مظلوم

قبلا دزدای سر گردنه نقاب میزدن و شبا حمله میکردن. الان یونیفرم می پو شن و روز روشن میان تازه ساعت کار هم دارن!!!

شیوا

دقیقا زدی تو هدف
واقعا همین طو ره
همه جا روزدزد فرا گرفته
تو روح هفت جد و آباد اونی که حق مردم و می خوره باید درد بی درمون بشه تو جون انترزاده هاشون و زنشون

ساب زیرو

جریمه شما به دلیل دادن فحش دوبل می شود، شاد و پیروز باشید

حامد

با سلام
من بیخودی جریمه شدم بخاطر اشتباه صددرصد مامور راهنمایی؟
به کجا باید مراجعه کنم و پیگیری کنم
گذاشتم اون دنیا باهاش تصفیه کنم اگه واقعا دنیایی بعد از مرگ وجود داره