بهترین زمان تعویض ضدیخ

زمان تعویض ضدیخ

بهترین زمان تعویض ضدیخ

باسلام خدمت کاربران گرامی تست درایو؛

امروز در این پست از وب سایت تست درایو قصد داریم تا شما عزیزان را با بهترین زمان تعویض✅ضدیخ و مواردی همچون نوع کیفیت ✅ضدیخ و مقدار آب لازمی که در هنگام تعویض ✅ضدیخ به رادیاتور باید اضافه شود را آشنا کنیم.

زمان تعویض ضدیخضد یخ یا ضد جوش یک مایع مورد نیاز اصلی برای هر خودرو است که برای جلوگیری از یخ ‌زدگی و جوش آوردن استفاده می شود و بودن ضد یخ در رادیاتور خودرو باعث افزایش مقاومت خودرو در برابر دما و جلوگیری از جوش آوردن می شود

مواد پایه ضدیخ الکل است که بیشتر در رنگ های قرمز، سبز، آبی یا نارنجی دیده می شود و در ترکیب ان اتیلن گلیکول وجود دارد. (نوع رنگ ضدیخ ربطی به کیفیت ضدیخ ندارد).

از مهمترین ویژگی های ضدیخ خاصیت ضد خورندگی آن است. این خاصیت ارتباط مستقیم با زمان استفاده از ضدیخ دارد.
یعنی اگر ضدیخ بصورت منظم تعویض نشود، خاصیت ضد خورندگی آن از بین می رود و تاثیر منفی بر عمر موتور خودرو و سیستم خنک کننده می گذارد.

علاوه بر از بین رفتن خاصیت ضد خورندگی ضدیخ، خاصیت مقاومت در برابر سرما و گرما ضدیخ هم به مرور زمان از بین می رود. در صورت از بین رفتن این خاصیت و در فصل سرما خاصیت جلوگیری از یخ زدن آب رادیاتور توسط ضدیخ از بین می رود.

ضدیخ ها از نظر کیفیت در حالت کلی به ۲ دسته با پایه معدنی و ضدیخ های با پایه آلی تولید می شوند. ضدیخ های پایه معدنی، عمده ترین نوع ضدیخ در بازار هستند و مناسب ترین زمان تعویض آن ها دوره های سالیانه است. یعنی هر ✅یک سال یکبار بهترین زمان تعویض آن است. ضدیخ های پایه آلی، دارای طول عمر بیشتری هستند و در نتیجه زمان تعویض آنها بازه ای حدودا ✅۳ ساله است.

پیشنهاد ما به شما استفاده از ضدیخ باپایه معدنی است و بهترین زمان تعویض ضدیخ یکساله است.

میزان ضدیخ و آب و نسبت آن ها یکی از موارد مهمی است که به هنگام استفاده از ضدیخ باید به آن دقت کرد. اگر میزان ضدیخ بیش از حد لازم باشد علاوه بر آنکه عملکرد ضدیخ مختل می شود، این امر منجر به افزایش استهلاک قطعات خودرو خواهد شد.
از سوی دیگر چنانچه میزان ضد یخ کمتر از مقدار لازم باشد، دیگر خنک کنندگی لازم را نمی توان از ضدیخ انتظار داشته و همچنین خوردگی قطعات نیز افزایش پیدا می کند.

میزان ضدیخ و آب برای هر خودرویی متفاوت است و این مقادیر توسط سازنده خودرو اعلام می شود که در اکثر خودروها ۵۰:۵۰ یا ۴۰:۶۰ است. اگر به هر دلیلی به مقادیر اعلامی توسط سازنده دسترسی نداشته باشید نیمی از مایع داخل رادیاتور باید آب و نیمی دیگر ضدیخ ماشین باشد.


نظرات کاربران تست درایو درباره زمان تعویض ضدیخ ماشین:

کاربری به نام علی می گوید:

من تازه یه ماشین کارکرد خریدم ماشینمم پرایده سوال اینکه از کجا بفهمیم ماشین ضدیخ دارد؟ از یکی از دوستانم پرسیدم گفت درب رادیاتور باز کن اگه سبز بود یعنی ضدیخ داره؟ خودم فکر میکنم این روش غلط است هر مایع رنگیی که داخل رادیاتور باشه مگه ضدیخ محسوب میشه؟ به هر حال من که متوجه نشدم و دل و زدم به دریا و کل محتویات رادیاتور را خالی کردم و از بیرون ضدیخ تهیه کردم و به میزانی که داخل بسته نوشته بود با آب قاطی کردم و ریختم، فقط یه موردی که متوجه شدم اینکه عزیزانی که ماشین دارند در هنگام خرید ضدیخ به تاریخ انقضا خود ضدیخ که روی ظرف آن درج شده توجه کنید.

لطفا رای دهید
به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 0 Average: 0]

یک پاسخ بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن