مبلغ جریمه پارک دوبله چقدر است؟

جریمه پارک دوبله

مبلغ جریمه پارک دوبله چقدر است؟

باسلام خدمت کاربران گرامی تست درایو؛
❓آیا می دانید جریمه پارک دوبل چقدر است؟

این ❓سوالی است که تعداد زیادی از کاربران تست درایو پرسیده اند و ما قصد داریم دراین پست از وب سایت تست داریو به سوال میزان جریمه پارک دوبل چقدر است؟ پاسخ دهیم.
✅خب یک راست می ریم سر اصل مطلب، بر اساس قانون راهنمایی و رانندگی، جریمه رانندگی و تخلف در محل ایستادن ممنوع یا مطلقا ممنوع در کلانشهرها و جاده های بین شهری ۴۰۰ هزار ریال، سایر شهرها ۳۰۰ هزار ریال و روستا و راه های روستایی ۱۰۰ هزار ریال است.
توقف دوبله در محل ایستادن ممنوع در کلانشهرها و جاده های بین شهری ۵۰۰ هزار ریال، سایر شهرها ۴۰۰ هزار ریال و در روستا و راه های روستایی ۲۰۰ هزار ریال است.
همچنین توقف دوبله در معابر در کلانشهرها و جاده های بین شهری ۳۰۰ هزار ریال، سایر شهرها ۲۰۰ هزار ریال و روستا و راه های روستایی ۱۰۰ هزار ریال است.

✅شایان ذکر است که این نرخ جریمه پارک دوبله برای سال ۱۴۰۲ می باشد و امکان دارد در سال آینده این نرخ جریمه متفاوت باشد.

جریمه پارک دوبله سال 99
خب اگر شما فکر می کنید که برای خرید مثلا یک وسیله ای که زیاد به زمان طولانی ندارید و می توانید خودروی خود را به صورت دوبله پارک نماییدو این عمل شما باعث نخواهد که شما جریمه شوید، سخت در اشتباه هستید همان طور که در بالا اشاره شد جریمه پارک دوبله ۵۰ هزار تومان است.
البته اکثر افرادی که خودروی خود را به صورت دوبله پارک می کنند صرفا جهت توقف چند دقیقه ای، این عمل باعث ترافیک سنگین می شود و افسر راهنمایی و رانندگی مجاز است خودروهایی که پارک دوبله انجام داده اند را جریمه کند ولو اینکه راننده در خودرو حضور داشته باشد.

❓آیا تا به حال شده به صورت دوبله پارک نمایید و جریمه نشوید؟
البته اکثر راننده ها در طول رانندگی شون بالاخره یک یا چند باری به صورت دوبله پارک کرده اند، گاهی جریمه شده اند و گاهی هم از دید افسران راهنمایی و رانندگی پنهان مانده و جریمه نشده اند، البته این خوشحالی ندارد بی اعتنایی به قانون و بی نظمی همیشه باعث ترافیک های سنگین می شود و خود شهروندان شهر متضرر می شوند.
تصور کنید در خیابانی در حال رانندگی هستید تعدادی خودرو به صورت دوبله پارک کرده اند، و این خیابان یک خیابان فرعی است، چه حالی می شوید؟ قطعا عصبانی می شوید در هرصورت اگر همه ما رعایت کنیم نه از ترافیک سنگین خبری است و نه از جریمه بخاطر پارک دوبله.

✅در هر صورت اگر در مکانی بودید و مجبور شدید خودرو را به صورت دوبله پارک نمایید و خودرو را ترک کنید، اگر جریمه شدید کد تخلف پارک دوبله ۲۰۸۵ است و با دیدن این کد متوجه خواهید شد که بخاطر پارک دوبله جریمه شده اید.
البته کد تخلف ۲۰۲۹ نیز بابت توقف دوبله در محل ایستادن ممنوع است.

طبق تدابیر راهنمایی ورانندگی برای روان ‌سازی ترافیک در معابر شهر، تشدید برخورد با تخلفات ساکن به ویژه پارک دوبل و توقف در محل‌ های ممنوعه در دستور کار ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی قرار دارد و ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی با حضور در معابر اصلی و فرعی، نسبت به اعمال قانون خودروهای متخلفی که به توقف در محل‌ های ممنوعه همچون پارک ممنوع یا به شکل دوبل و گاه سوبله خودروی خود را پارک می کنند، اقدام می کنند.

علاوه بر معابر اصلی که حضور ماموران پلیس راهور در آن چشمگیر است، شماری از ماموران در معابر فرعی نیز حاضر می شوند و با تخلفات مذکور برخورد می کنند، چرا که در مواقع مختلفی دیده شده که بار ترافیکی در یک معبر فرعی به خیابان اصلی کشیده شده، سبب اخلال در ترافیک می‌شود.

دستگاه های کنترل مکانیزه دوربین دار که روی خودروهای پلیس راهور نصب شده با گشت زنی در سطح شهر، تخلف توقف حاشیه ای و ساکن (پارک دوبله و غیرمجاز) خودروها در سطح کلانشهرها را برای اعمال قانون ثبت و ضبط می کنند.

این خودروهای مکانیزه علاوه بر ثبت تخلف پارک حاشیه ای و دوبله خودروها، توقف غیرمجاز در معابر دارای پارکومتر را نیز برای اعمال قانون، ثبت می کنند و تخلفات ثبت شده توسط این خودروها از طریق پیامک به رانندگان و مالکان خودرو اعلام می شود.


نظرات کاربران تست درایو درباره جریمه پارک دوبل:

✅کاربری به نام مهری می گوید:

سلام، دیروز خیابان پیروزی بود برای چند دقیقه ای توقف کردم البته قبول دارم که پارک دوبل انجام دادم سوال اینه جریمه پارک دوبل در سال ۹۹ مگه ۶۰ هزار تومان است؟ مگه ۳۰ هزار تومان نیست الان من چه جوری می تونم استعلام بگیریم؟ البته من تخلف دیگه ای انجام ندادم و مطمئن هستم که فقط پارک دوبل انجام دادم.

✅کاربری به نام سحر می گوید:

سلام وقت بخیر ببخشید یه سوال دارم اگر یه خیابونی باشیم و خیلی شلوغ باشه جوری که جای پارک نباشه و به صورت پارک دوبل وایستیم و داخل ماشین باشیم آیا پلیس راهنمایی و رانندگی می تونه جریمه کنه؟ من که شنیدم پلیس باید تذکر بده و نمی تونه جریمه کنه ولی من چند روز پیش عجله داشتم و همین اتفاق برام اتفاد و پلیس من و جریم کرد خیلی ناراحت شدم.

✅کاربری به نام سمیرا می گوید:

من تو خیابان پارک کرده بودم یعنی ایستاده بودم رفتم یه وسیله ای بخرم یعنی ماشین و خاموش نکردم و داخل ماشین کسی بود افسر اومد جریمه کرد نوشته بود پارک دوبل من که داخل ماشین کسی بود و ماشین و خاموش نکرده بود هر چی بهش گفتم قبول نکرد و من و جریمه کرد ایا واقعا من شامل جریمه می شدم؟ پارک دوبل نمره منفی هم داره؟

Subscribe
Notify of

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

0 نظرات