تغییر در اعداد و حروف پلاک جرم محسوب میشود نه تخلف

تغییر در اعداد و حروف پلاک جرم محسوب میشود نه تخلف

باسلام خدمت کاربران گرامی تست درایو؛
امروز با شما عزیزان هستیم با یک خبر بسیار مهم (تغییر در اعداد و حروف پلاک جرم محسوب میشود نه تخلف)
بله تغییر در اعداد و یا حروف پلاک یک جرم محسوب می شود. این جرم از شش ماه تا یکسال حبس دارد.

تغییر پلاک ماشینمعاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا : با اشخاصی که در اعداد و حروف پلاک دستکاری میکنند برخورد قضایی میگردد.

✅به گزارش خبرنگار سایت راهور ، جناب سرهنگ جهانی گفت: یکی از پلاکهای غیر مجاز، پلاکی است که اشخاص در ارقام و مشخصات اولیه آن تغییر ایجاد کنند و یا پلاک وسیله نقلیه دیگری به وسیله نقلیه دیگر الصاق گردد و یا برای آن پلاک تقلبی به کار برده شود. که برابر قانون دستکاری کردن(تغییر در ارقام ، پوشاندن و …) پلاک خودرو جرم محسوب میگردد.
لذا جرم تلقی نمودن این موضوع از سوی قانون گذار اهمیت پلاک وسیله نقلیه را نشان میدهد.از سوی دیگر پلاک ضمن هویت بخشی به وسیله نقلیه به نوعی شناسنامه وسیله نقلیه محسوب میگردد و هرگونه ارایه خدمات ، درج سوابق ، دسترسی و تحت تعقیب قرار دادن وسایل نقلیه و مالکین آنها به سهولت و به سرعت انجام پذیر است.

✅معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: فردی که اقدام به تغییر ارقام پلاک وسیله نقلیه می نماید نه تنها مرتکب عمل مجرمانه گردیده بلکه در صورت ارتکاب تخلفات رانندگی، ممکن است جریمه برای خودرو فرد دیگر ثبت میگردد !! .بنابر این تغییر در ارقام خودرو نه تنها دارای تبعات قضایی است بلکه تبعات اجتماعی را نیز به دنبال دارد و فرد بی تقصیری باید تاوان تخلفی را پس دهد که بی خبر و بیگناه بوده است.. این تغییر در ارقام پلاک از سوی مجرمین و متخلفین ، شامل تغییر در اعداد ( تبدیل عدد ۲ به ۱ و ۳ ؛ تبدیل عدد ۷ به ۱ ، ۲ ، ۳ و … ؛ تبدیل عدد ۹ به ۱ ، ۸ و…) و تغییر در حروف ( تبدیل ف به ب ، تبدیل ق به ن ، تبدیل ل به ن و …)و یا پوشاندن پلاک میشود.

✅وی افزود: پلیس با مشاهده یا رصد این جرم ، ضمن توقیف وسیله نقلیه ، راننده برای سیر مراحل قانونی و صدور قرار مجرمیت به مراجع قضایی معرفی مینماید . رانندگان وسایل نقلیه ایی که پلاک خودروی آنها دستکاری شده و توسط دوربینهای نظارتی تشخیص داده میشوند نیز ، ضمن شناسایی و معرفی به مراجع قضایی ، به سزای عمل خود رسیده و به حبس از ۶ ماه تا ۱ سال محکوم می‌شوند. بر اساس ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی هر فردی که پلاک وسیله نقلیه خود را تغییر داده و یا مخدوش کند مجرم به حساب می‌آید و مجازات حبس از ۶ ماه تا یکسال را خواهند داشت.

✅جناب سرهنگ جهانی اظهار داشت: لذا هموطنانی که از قانون بی اطلاعند ،آگاه باشند که تغییر اعداد و پوشاندن پلاک جرم است و تبعات فوق را بهمراه دارد ، لطفا قبل از رانندگی با هر وسیله نقلیه ، چه به عنوان مالک چه غیر مالک ، حتما پلاکهای وسیله نقلیه را از حیث خوانا و تمیزبودن کنترل کنید و اینکه مبادا تغییری در اعداد و یا حروف آن انجام شده باشد ، چرا که در زمان استفاده از خودرویی که پلاک آن دستکاری شده ، مسئول راننده است.


نظرات کاربران تست درایو تغییر در اعداد و حروف پلاک جرم محسوب میشود نه تخلف:

کاربری به نام امید می گوید:

✅سلام به دوستان، امروز اتفاقی این خبر و خوندم خدایش کسی که پلاک ماشین شو مخدوش می کنه و یا دستکاری میکنه ته ته ته نامردی هست، یادمه ۲ سال پیش برای ماشین پدرم که رفتیم تسویه خلافی بگیریم ۵۰۰ تومن جریمه اومده بود که اصلا ماشین اون مکانی که جریمه شده بود نرفته بود، با پیگیری های پدرم متوجه شدیم که شخصی پلاک ماشین شو دستکاری کرده و جریمه هاش واسه ما میاد، آخه این یعنی چی؟؟؟ وجدان نداری تو؟؟؟ به نظرم هر کی اینکارو بکنه چوبشو میخوره


✅کاربری به نام علی می گوید:

اقا خدایش نکنید این کارو آخه یعنی چی عدد پلاک و تغییر میدی که یعنی زرنگی؟ خدایش زرنگی نیست، والا زرنگی نیست، بابا ما زرنگ باشیم جریمه خودمونو پرداخت می کنیم، آخه زور نداره تو جریمه بشی من جریمه تو رو پرداخت کنم؟ خودت باشی این کارو میکنی؟ آقا مگه تو وجدان نداری؟ یعنی چی آخه، این و یه بار گفته بودم ببین چقدر تو فشارم که یه حرف و دو بار دارم میگم، بیایید این کارو نکنیم، مرسی از همه


✅کاربری به نام احمد می گوید:

سلام، چند وقت پیش هی را به را برام جریمه می اومد، دیگه یه روز گفتم برم پیگیرشم آقا هیچی رفتم  دیدم هیچ کدوم از جریمه ها برای من نیست، از این بپرس از اون بپرس چیه جریان؟؟؟ متوجه شدم یه از خدا بی خبری لطف کرده شماره پلاک من  و جعل کرده و تا دلت بخواد جریمه شده واقعا نمی دونم چی بگم، بعد معلوم نبود کدوم شهر بود دورترین شهر ایران بود. 

لطفا نظرات خود را درباره تغییر در اعداد و حروف پلاک جرم محسوب میشود نه تخلف از بخش نظرات در انتهای همین پست ارسال نمایید. باتشکر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

0 نظرات