استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی (خطرات استفاده از تلفن همراه در رانندگی)

چه زمانی می توانید از تلفن همراه در رانندگی استفاده نماییم؟

استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی (خطرات استفاده از تلفن همراه در رانندگی)

باسلام خدمت کاربران گرامی وب سایت تست درایو؛
چه زمانی می توانید از تلفن همراه در رانندگی استفاده نماییم؟ یکی از موارد مهمی که در کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی جدید به آن اشاره شده و بسیار هم تاکیید شده استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی می باشد و خطرات احتمالی که می تواند به دنبال داشته باشد، در ادامه مطلب به این موضوع بیشتر می پردازیم.

استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی چه خطراتی دارد؟

صحبت كردن با راننده حین رانندگی، سبب حواس پرتی و كاهش دقت راننده می‌شود. صحبت كردن راننده با تلفن همراه هم ازجمله موضوعاتی است كه سبب حواس پرتی و كاهش دقت راننده می‌شود و همچنین سبب بروز حوادث هم خواهد شد.
در واقع اینطوربیان شده است که هنگامی که راننده در هنگام رانندگی از تلفن همراه استفاده می کند دیگر تمرکز کافی جهت کنترل وسیله نقلیه نخواهد داشت، مانند این است که راننده در هنگامی همزمان با رانندگی با تلفن همراه صحبت می کند، در واقع با چشمان بسته در حال رانندگی است.

افرادی كه با گوشی تلفن‌ همراه صحبت می‌كنند توانایی حركت روی یك خط مستقیم را ندارند و این امر یكی از شایع‌ترین عوامل بروز تصادفات بوده است. تحقیقات نشان داده است که در هنگام استفاده از تلفن همراه در رانندگی راننده دقت و تمرکز خود را به طور کامل از دست می دهد

نکته:
اگر مجبور شدید از تلفن همراه در هنگام رانندگی استفاده کنید می توانید از وسایل جانبی همچون هندزفری، و قرار دادن تلفن همراه به حالت اسپیکر به مکالمه خود پاسخ دهید، بهترین کار این است که ابتدا وسیله نقلیه را در جایی امن پارک نمایید سپس اقدام به مکالمه نمایید.

از قوانین استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی:
رانندگان حق ندارند ضمن رانندگی، دخانیات استعمال نمایند یا خوراکی یا آشامیدنی میل کنند و استفاده از هر گونه وسایل و تجهیزات مانند تلفن همراه که باعث انحراف ذهنی و رفتاری راننده گردد ممنوع است. رانندگان موظفند در هر حال به طور کامل به جلو توجه داشته باشند.


اگر به تازگی اقدام به ثبت نام جهت اخذ گواهینامه رانندگی نموده اید نگران آزمون آیین نامه رانندگی نباشید وب سایت تست درایو اقدام به ایجاد آزمون های آزمایشی آیین نامه رانندگی جهت آمادگی شما عزیزان در آزمون آیین نامه مقدماتی و اصلی نموده است.

آزمون آیین نامه مقدماتیآزمون آیین نامه اصلی

 

لطفا رای دهید
به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 2 Average: 5]

1
یک پاسخ بنویسید

1 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1 نویسندگان دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین
اطلاع رسانی کن
نامداری

همیشه در حین رانندگی هم به خودم هم به دیگران تذکر میدم که نباید با تلفن همراه صحبت کرد متاسفانه بیشتر مواقع نه خودم نه دیگران این امر را رعایت نمی کنیم و همین باعث تصادف و اتفاقات ناگوار میشه شاید یکی از دلایلش اعتیاد به شبکه های اجتماعی باشه البته برای شخص من که این طوره امیدوارم بتونم در آینده در حین رانندگی از تلفن همراه استفاده نکنم و به فکر رانندگی ایمن باشیم
پاینده باشید