چگونه در آزمون عملی رانندگی قبول شویم؟

چگونه در آزمون عملی رانندگی قبول شویم؟

در این پست از وب سایت آزمون آنلاین آیین نامه راهنمایی و رانندگی ایرانیان قصد داریم شما عزیزان را با نکاتی مهم در خصوص آزمون شهری رانندگی آشنا نمائیم امیداریم مطالبی که در ادامه مطالعه می نمائید مفید واقع گردد،دوستان عزیزی که در آزمون رانندگی عملی شرکت کردند لطفا تجربیات خود را در قسمت نظرات بیان نمائید تا عزیزانی که قصد شرکت در آزمون عملی رانندگی را دارند از این تجربیات استفاده نمائید با آرزوی موفقیت برای تمامی شما عزیزان.

رانندگی کردن در شهر و جاده بسیار آسان تر از دریافت گواهینامه می باشد. در زمان امتحان رانندگی شهر، افسر آزمایش تمامی حرکات شما را زیر نظر دارد. این را زمانی متوجه می شوید که برگه رد یا قبولی تان را ببینید.
با رعایت نکات زیر، شما می توانید به راحتی گواهینامه رانندگی را بدست آورید.

آزمون شهری

آزمون شهری

مراحل قبل از حرکت در آزمون عملی رانندگی:

وقتی برای امتحان رانندگی شهر پشت فرمان می نشینید، ۵ مرحله زیر را به ترتیب، خیلی سریع (در چند ثانیه) و در عین حال با خونسردی کامل انجام دهید.

۱) برای اینکه به فرمان وسیله نقلیه مسلط باشید و پاهای شما کاملاً روی پدال ها قرار گیرد، باید پشتی و کفی صندلی خود را با ضامن هایی که در بغل و جلوی صندلی تعبیه شده، تنظیم نمایید. سپس کمربند را ببندید.
۲) آئینه سمت راست، چپ و جلو باید میزان شود، بطوریکه تا انتهای بغل راست و چپ وسیله نقلیه را ببینید. برای میزان کردن آئینه جلو باید چهار انگشت در بالای سمت راست آئینه و انگشت شست زیر آئینه قرار گیرد و با کمی فشار به چپ و راست و بالا و پایین طوری میزان گردد که عقب وسیله نقلیه به راحتی در دید راننده قرار گیرد.
۳) در توقف باید دنده در حالت خلاص باشد. (چه موقعی که موتور روشن است و چه هنگامی که می خواهید روشن کنید.) در پشت چراغ قرمز حتماً دنده را خلاص کنید.
۴) قبل از حرکت ابتدا پدال ترمز را امتحان کنید و سپس برای حرکت راهنمای سمت چپ را بزنید و دسته دنده را در دنده یک بگذارید.
۵) سر خود را به سمت چپ برگردانید و نگاهی به خیابان بیندازید. ترمز دستی را بخوابانید و به آرامی پا را از روی پدال کلاچ بردارید و گاز بدهید.

 

تعویض دنده های مستقیم و معکوس:

پس از حرکت، تعیین مسیر و اکثراً تعویض دنده های مستقیم (دنده یک به دنده ۲، دنده ۲ به دنده ۳ و الی آخر) با دستور افسر آزمایش انجام می شود.

تعویض دنده های معکوس هنر شما می باشد و به دو دلیل از دنده معکوس استفاده می شود:
کم کردن سرعت بدون استفاده از ترمز یا کمتر استفاده کردن از ترمز؛
افزایش قدرت و نیروی بیشتر، در مواقعی که وسیله نقلیه دارای مسافر یا محموله سنگین است.
احتمالاً در زمان رسیدن به چهارراه یا تقاطع نیاز به تعویض دنده معکوس دارید. همچنین به یاد داشته باشید، برای تعویض دنده، نباید به دنده نگاه کنید.

آزمون شهر رانندگیمراحل توقف خودرو در آزمون عملی رانندگی:

هنگامی که افسر آزمایش دستور توقف می دهد باید موارد زیر رعایت شود:
۱) بلافاصله راهنمای سمت راست یا سمت توقف را بزنید.
۲) در محل های ممنوعه توقف نکنید. در صورت اصرار افسر آزمایش، به ممنوع بودن توقف اشاره نمایید. برای افسر آزمایش دقت و توجه شما بسیار مهم است، حتی اگر به روی خود نیاورد!
۳) آئینه بغل سمت راست را نگاه کنید. در صورتی که وسیله نقلیه دیگری در حرکت باشد رعایت حق تقدم را بنمایید.
۴) وسیله نقلیه را کم کم (نه با تغییر مسیر ناگهانی) به سمت راست، کنار خیابان هدایت نمایید.
۵) هنگام توقف، وسیله نقلیه با جدول کنار خیابان در حدود ۳۰ تا ۵۰ سانتی متر فاصله داشته باشد.
۶) ترمز کردن به آرامی (نه با شدت و ناگهانی) و خلاص کردن دنده و کشیدن ترمز دستی، رعایت شود.
۷) برای پیاده شدن با دست راست دستگیره درب را باز کنید. به این منظور که قبل از باز شدن درب، توجه کامل نسبت به وسایل نقلیه عبوری کنار وسیله نقلیه شما معمول گردد تا با باز شدن درب، تصادفی واقع نشود.

توجه کنید؛ تا زمانی که شما از وسیله نقلیه پیاده نشده اید، امتحان رانندگی تمام نشده است. مراحل ۶ و ۷ آخرین بخش از امتحان می باشند.

فیلم آموزش پارک دوبل

نظرات تعدادی از کاربران درباره آزمون شهری رانندگی :

علی امیری:

سلام به همه دوستان خوبم اول از همه باید بگم که سعی کنید استرس خودتون کنترل کنید و از افسری که از شما آزمون عملی میگیره ترس نداشته باشید و قبل از آزمون هم تمرین داشته باشید اینکه تمرین زیاد داشته باشید اعتماد به نفس شما میره بالا.

زهرا نوروزی:

منم اولش خیلی ترس داشتم برای آزمون عملی رانندگی ولی خوب بعد از سه بار آزمون بالاخره قبول شدم به نظر من ترس همه چی رو خراب میکنه اصلا فکر آدم کار نمیکنه

کشاورز:

من قبلا بدون گواهینامه خیلی رانندگی کردم فکر میکردم که یک راننده واقعی هستم و مغرور بودم ۴ بار رد شدم ولی وقتی به نکته های مهم توجه کردم و همه رو رعایت کردم قبول شدم

نکات مهم ایناست اگر افسر از شما دوبل خواست همه نکات پارک دوبل رو توذهنتون مرور کنید و دو تا نکته هم در نظر بگیرید یکی اینکه در خونه یا کوچه نیست و اگه بود حتما اجازه بگیرید و یکی دیگه اینکه ماشینی که میخوایند باهاش دوبل برید تنگ پارک شده یا خوبه در کل فاصله مناسب باشه  بعد اقدام به پارک دوبل کنید

موقعی که امتحان دادید افسر به شما میگه از ماشین پیاده بشید بدون اینکه بدونید قبول شده اید یا نه یا گفته که قبول هستید شما بدون توجه به قبول  یا رد شدن دنده را خلاص کنید ترمز دستی را بکشید و پا رو از کلاچ و ترمز بردارید کمربند و بازک کنید بادست راست خیلی مهمه با دست راست و با نگاه به پشت سر در را باز کنید و پیاده بشید اینایی که گفتم جزوه موارد امتحان عملی رانندگی است یادتون نره یادم رفتم بگم قبل از حرکت ماشین صندلی و تنظیم کنید آینه حتی اگر تنظیم بودن بازم یه دستی بزنید خیلی مهمه انشالله همه قبول بشن

نرگس احمدی:

من بهتون پیشنهاد میکنم قبل از آزمون عملی رانندگی یه نوشیدنی بنوشید همه موارد رو بررسی کنید به صحبت های افسر به دقت گوش کنید حتی وقتی که گفت از ماشین خارج شید حتما یادون باشه عجله نکنید با دقت و حوصله تمام موارد را رعایت کنید منم یکم اولش هول بودم ولی این مواردی که بهتون گفتمو رعایت کردم و قبول شدم موفق و پیروز باشید

 

علی عزیزی:

موارد که بهش اشاره میکنم در آزمون شهری رانندگی خیلی خیلی مهمه:

مواردی که می بایست قبل از امتحان سرهنگ به خوبی مسلط باشید:
۱٫ تنظیم صندلی (جلو و عقب بردن).
۲٫ تمرین حرکت آهسته برای پارک کردن در کنار خیابان، دور زدن، دنده عقب.
۳٫ تمرین حرکت با دنده ۱ و دنده R با حداقل سرعت ممکن و همراه با فشار گاز برای جلوگیری از خاموش شدن اتومبیل.
۴٫ تمرین زیاد برای پرهیز و جلوگیری از خاموش شدن اتومبیل برای شروع حرکت و دنده عقب (تسلط کامل بر کلاچ)

موارد امتحانی سرهنگ:
۱٫ رعایت کامل نکات قانونی و احتیاطی (مثل پارک نکردن جلوی پل و سطل آشغال و راهنما زدن و بستن کمربند ایمنی و …)
۲٫ دور زدن یک فرمانه (برای دور یک فرمانه حتما باید سرعت تان کم باشد) و دور ۲ فرمانه(در این دور فقط باید یکبار دنده عقب آمده و مجدد به سمت جلو حرکت کنید. لذا سرعت را بسیار کم و چرخش فرمان را زیاد کنید).
۳٫ تغییر دنده از یک به دو در حرکت.
۴٫ توقف در کنار خیابان.
۵٫ پارک دوبل.
۶٫ دنده عقب (معمولا پس از پارک دوبل می گویند که مسافتی را دنده عقب بروید).
۷٫ نحوه روشن کردن صحیح اتومبیل و بررسی صحت ترمز پایی قبل از روشن کردن ماشین. همچنین تنظیم آینه ها و موارد مشابه دیگر.
۸٫ نحوه سوار و پیاده شدن شما از ماشین و رعایت نکات ایمنی.
۹٫ سرعت عمل مناسب در کیفیت رانندگی.

قبل از حرکت موارد زیر را -حتما- تنظیم کنید:
۱٫ تنظیم صندلی (برخی از دختران، به دلیل قد کوتاهشان، صندلی را تغییر می دهند که اگر شما آن را مطابق عادت تان تنظیم نکنید نمی توانید به خوبی تسلط بر کلاج و تعویض دنده داشته باشید).
۲٫ قبل از اینکه حرکت کنید برای ۳۰ ثانیه، پدال را تست کنید و مرتب پایتان را روی کلاح بالا و پایین بیاورید تا بر کلاج تسلط پیدا کنید. معمولا اگر به سرهنگ بگویید او به شما اجازه این کار را خواهد داد. (قانونا شما حق دارید ۳ دقیقه، پیش از حرکت با پدال های ماشین سرهنگ تمرین کنید)
۳٫ قبل از اینکه حرکت کنید دنده ها -علی الخصوص دنده عقب که در برخی از ماشین ها خیلی سخت جا می رود- را نیز تست کنید. چون برخی دنده ها سفت جا می رود و یا زاویه دسته دنده ممکن است آنطور نباشد که شما عادت کرده اید و به همین خاطر ممکن است دنده را اشتباه جا بزنید.
۴٫ قبل از حرکت سوئیچ اتومبیل و نحوه روشن شدن آن را تست کنید. بعضی از سوئیچ ها با یک حرکت، به نرمی می چرخند و ماشین سریع روشن می شود. برخی سفت تر هستند و با صدای بیشتری روشن می شوند. لذا اگر بر سوئیچ مسلط نباشید ممکن است در هنگام خاموش شدن ماشین، هول شوید و چند بار سوئیچ را بچرخانید دریغ از اینکه در همان بار اول، ماشین تان روشن شده است. (ضمنا فراموش نکنید هر وقت ماشین خاموش کرد دنده را خلاص کنید و سپس سوئیچ را بچرخانید).

 

بیشتر بخوانید:

 *****چگونه در آزمون آیین نامه قبول شویم*******

به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 8 Average: 2.8]

اشتراک گذاری

Comments (306)

 • هلیا پاسخ

  من فقط بسته ۱ سوالات ایین نامه طلایی رو خوندم وبا ۱ غلط که اونم به خاطر بی دقتی خودم بود ایین نامه اصلی رو قبول شدم ،در ضمن اصلن نیازی به خوندن کتاب نیست با همین سوالای بسته ۱ قبول میشین^_^ من واقعا از test drive ممنونم😍😍

  شهریور ۲۳, ۱۳۹۷ در ۸:۳۸ ب.ظ
 • Majid پاسخ

  من امروز ایین نامه اصلی رو فقط با خوندن ۲۰تا از ازمونای این سایت قبول شدم بار اول…ولی امتحان عملی رو گفتن ۱ماه دیگه نوبتمه😞
  بنظرتون دوستان با ماشین خودمون که ام وی ام ۳۱۵ هست اگه تمرین کنم میتونم مسلط بشم به کلاچ و نیم کلاچ؟
  اخه خیلی فرق داره با پراید.موندم چیکار کنم…
  یه سوال دیگه داشتم,هربار که ازمون عملی رو رد بشیم چقدر باید هزینه کنیم؟

  شهریور ۲۱, ۱۳۹۷ در ۵:۴۷ ب.ظ
  • محمدحسین پاسخ

   هربار امتحان مجدد ۴۵ تومن میگیرن.

   شهریور ۲۳, ۱۳۹۷ در ۱۰:۴۳ ق.ظ
 • خانوم گل پاسخ

  سلام و خسته نباشید.باتشکرفراوان ازسایت خوبتون
  من بازدن تست های سایت ازمون مقدماتی رو بدون غلط و اصلی روبایک غلط قبول شدم
  فرداهم امتحان افسردارم ان شاالله ک باراول قبول شم.دعاکنید

  شهریور ۲۰, ۱۳۹۷ در ۱۰:۲۹ ب.ظ
 • شهرام پاسخ

  دیروز تو ازمون شهری یه هنرجو یکی خوابوند تو گوش سرهنگ جالبه سرهنگ چیزی بهش نگفت طرف میگفت ماشین و دستکاری کردید کلاچ ماشین مشکل داره بنده خدا خیلی اعصابش خرد بود همش فحش و بد و بی راه می گفت حقم داشت راست میگفت ماشین سرهنگه داغون بود صدای تراکتور میداد من که شک دارم اصلا کلاچ داشته باشه منم ماشین و خاموش کردم رد شدم

  شهریور ۱۸, ۱۳۹۷ در ۸:۳۹ ق.ظ
 • آینور پاسخ

  سلام و وقت بخیر . ممنون از سایت خوبتون و دوستانی که تجربه هاشونو از آزمون شهری نوشتن
  منم امروز آزمون شهری داشتم و خداروشکر بار اولم بود و قبول شدم
  دوستای گلم خواهشا و خواهشا و خواهشاااا تسلطتون به کلاچ و گاز و ترمز خیلی خیلی زیاد باشه که بتونین پارک دوبل بدون عیب و ایراد بزنین ، امیدوارم همتون موفق باشین

  شهریور ۱۷, ۱۳۹۷ در ۱۱:۵۴ ب.ظ
 • سهیل پاسخ

  سلام به همه تست درایوری های عزیز . من سه روز پیش امتحان آیین نامه اصلی و شهر رو برای بار اول در یک روز (صبح زود تا ظهر ) دادم و هر دو رو قبول شدم. امتحان آیین نامه بدون غلط با کمک تست های همین سایت زدم و تشکر میکنم از این سایت .. آین نامه از چیزی که فکر میکنید آسون تره و توی کلاس ما همه به جز دو نفر مردود شدن فقط قبلش تابلو ها رو حتما یه مرور کنید چون یک صفحه تست فقط مختص تابلوهاست . در مورد آزمون شهر هم اصلا عجله نکنید و آروم باشین . رعایت مقررات و حق تقدم خیلی مهمه حتما رعایت کنید .مثل خروج از پارک و گردش به چپ و دور زدن و غیره … در هنگام آزمون خیلی از افراد به دلیل استرس و هیجان و عجله نکات ساده آیین نامه و شروع به حرکت مثل پایین کشیدن دستی و بستن کمربند و راهنما زدن و حتی پارک نکردن روی پل رو فراموش میکنن که من نمونش رو در امتحان دیدم . اگر در هنگام سربالایی از شما پارک دوبل خواست حتما بزنید توی دنده عقب خیلی مهمه بعضی ها هنگام پارک دوبل در سربالایی به صورت خلاص میان عقب که موجب رد شدن میشه یا به هوای ماشین جلویی که خیلی نزدیکه به جدول و تقریبا چسبونده شما فاصله رو رعایت کنین و نچسبید و حتما نیم متر با جدول کناری فاصله داشته باشین . و یا مکان هایی که دور زدن ممنوع هستش مثل خیابان های یک طرفه و خیابان هایی که خط ممتد در آن ها کشیده رو دور میزنن که ممنوعه. تسلط روی پدال ها بسیار مهمه و خیلیا به گاز و کلاچ و ترمز سریع واکنش نشون میدن و تو فشردن پدال ها عجله میکنن که غلطه. امیدوارم این نکات رو رعایت کنین و کمکتون بکنه پس حتما اعتماد به نفس داشته باشید و حواستون جمع باشه . با آرزوی موفقیت

  شهریور ۱۷, ۱۳۹۷ در ۱۱:۳۷ ق.ظ
 • امیرمهدی پاسخ

  سلام چند جلسه اموزش عملی رفتید هرجلسه چند ساعته؟

  شهریور ۱۶, ۱۳۹۷ در ۱۰:۴۸ ب.ظ
  • زهـــ❤ــرا پاسخ

   ۱۲ جلسه دوساعته

   شهریور ۱۷, ۱۳۹۷ در ۸:۵۶ ب.ظ
 • کامی پاسخ

  من ۳ ساعت دیگه امتحان دارم و کلا تست های این سایتو زدم بریم ببینیم چی میشه 🙂 تو بازی GTA V با ماشین ۴ در پارک دوبلو مدام تمرین کنید تا تئوریش یادتون بمونه البته با ماشین واقعی باید تمرین کنید اینو برای تئوریش میگم خیلی جوابه !

  شهریور ۱۵, ۱۳۹۷ در ۳:۴۱ ق.ظ
  • فاطمه پاسخ

   من فردا آزمون آیین نامه و شهری دارم. مربیم میگه خیلی كندی و قطعا افسر حوصله اش سر میره! دوستان میشه راهنمایی كنید كه حالت استاندارد امتحان چیه. مگه باید خیلی تند رفت؟ من كمی شاید عكس العملهام كند باشه ولی اگه اینطور نباشم تسلطم به كلاچ رو از دست میدم. توروخدا راهنمایی كنید😥

   شهریور ۱۶, ۱۳۹۷ در ۱:۵۷ ب.ظ
   • امیرمهدی پاسخ

    سلام اموزش توشهری چند جلسه هس چند ساعته؟

    شهریور ۱۶, ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۰ ب.ظ
  • صابر پاسخ

   Gtaپراید نداره که بخایم بهاش تمرین کنیم

   شهریور ۱۶, ۱۳۹۷ در ۱۱:۱۱ ب.ظ
 • Zahra😎 پاسخ

  سلام به همگی😍😍من جلسات پایانیم و هنوز که هنوزه خاموش می کنم😢پارک دوبلم یه وقتایی عالی و یه وقتایی هم…🙈مربیم هم عالیه و فوق العاااده صبور!!بهم میگه خوبی الانشم و بار اول قبولی ولی وقتی می بینه یجاها خراب میکنم طفلی ناراحت میشه
  برا خاموش نکردن چیکا کنم من😭😭امروز پشت چراغ قرمز دقیقا وقتی سبز شد خاموش کردم خیلی بد بود😱

  شهریور ۱۳, ۱۳۹۷ در ۱:۲۲ ب.ظ
 • تازه راننده پاسخ

  من فردا برای بار دوم امتحان شهری دارم
  دفعه ی قبل که بار اولم بود دیدم امتحان به شدت سلیقه ایه.به یکی میگه دور ی فرمون برو و قبولش میکنه اما یکی دیگه ی فرمون و دو فرمون و ایست و پارک و دوبل تا گیرش بندازه بلاخره…..
  به ی سریا هم که خاموش میکنن فرصت دوباره میده اما به خیلیای دیگه نه
  فقط خداکنه فردا افسر خوش اخلاق باشه.تو این گرما هی باید هر هفته بریم و بیایم اونوقت

  شهریور ۱۰, ۱۳۹۷ در ۱۱:۳۵ ب.ظ
 • حسام پاسخ

  سلام من آیین نامه مقدماتی واصلی رو بدون غلط قبول شدم ۲۹سالم هست دوبار افسر ردم کرد ولی بار سوم قبول راستش قبلش هم هیچکونه رانندگی انجام ندادم یعنی مثل ادمهای مبتدی حتی نمیدونستم ترمز وکلاچ چیه ولی اموزشگاهی که رفتم واقعا اموزشش عالی بود . البته نا گفته نمونه افسر هم یکم مراعت سن وسالمو کرد ودرقبولیم تاثییر داشت.

  شهریور ۱۰, ۱۳۹۷ در ۱۲:۴۲ ب.ظ
 • فرناز پاسخ

  دزدي كه شاخ و دم نداره!!
  وقتي ماشين آزمون كلاچش داغونه و با همه ماشيناي آموزشگاه فرق داره سر ١٠٠٠ تومن:))
  چه توقعي از وضعيت دارين؟:|
  آزمون هم قطعا استاندارده كه شاهد همچين رانندگي هايي حداقل تو تهران هستيم.

  شهریور ۶, ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۵ ب.ظ
 • سلماز پاسخ

  سلام
  بچه ها من چیکار کنم استرس نگیرم دست فرمون خوبه پارک دوبلم خیلی خوب یادگرفتم فقط استرس دارم مخصوصا وقتی سرهنگ میشنه تو ماشین پاهام می لرزه تو رو خدا کمکم کنید

  شهریور ۴, ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۱ ق.ظ
 • ديبا پاسخ

  من امروز بار سومم بود خيالم راحت بود كه قبول ميشم چون هر چي پارك دوبل ميرفتم درست بود من نفر سوم بودم نفر اول ماشينو خاموش كرد بعدي كه اومد سوار بشه ماشينو روشن كه كرد بلافاصله كولرم روشن شد خلاصه اونم ماشين زير پاش خاموش شد من اومدم سوار شدم هر چي اصرار كردم كولرو خاموش كن نكرد منم سه بار ماشين خاموش كردم بهم ارفاق كرد ولي اينقدر حول شدم كه پارك دوبلم رفت تو جدول خلاصه منم بار ٤ شدم اخه چراااا كولرو روشن ميكنين بچه ها. دعا كنين ديگه قبول بشم

  مرداد ۳۰, ۱۳۹۷ در ۶:۴۵ ب.ظ
  • احمد پاسخ

   باید دلیل خاموش کردن هاتون رو پیدا کنید
   اکثر افراد کلاج رو واسه مدت طولانی نگه میدارن واسه همین موقعیت درست پا روی کلاج بهم می خوره
   باید یکبار دنده رو خلاص کنید پا رو ۳ ۴ ثانیه استراحت بدید و دوباره شروع به حرکت کنید
   این استراحت کوتاه هیچ اشکالی نداره و گاهی اوقات ضروریه

   شهریور ۱, ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۵ ب.ظ
 • melii پاسخ

  سلام،دوستان من سه روز ديگه امتحان دارم
  ميشه كمكم كنيد
  پارك دوبلم فاصلم با جدول خيلي كم ميشه
  استرس خيلي زيادي ميگيرم
  راهنماييم ميكنيد لطفا

  مرداد ۲۹, ۱۳۹۷ در ۱۱:۴۴ ق.ظ
  • احمد پاسخ

   به خاطر این به جدل می جسبه که دیر فرمون دوم رو میگیری
   باید زمانی که از اول پنجره(حدود دکمه قفل در) کنار افسر چراغ های ماشین جلویی رو دیدی سریع فرمون رو بپیچونی
   فرمون رو هم تا ته باید بگیری

   شهریور ۱, ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۰ ب.ظ
 • غزال پاسخ

  سلام من فردا برای بار نهم امتحان شهری دارم دعا کنید… دیگه خسته شدم … دفعه ی چهارم به بعد خیلی خوب بودم با این که استرس داشتم ولی همه کارا رو که میگفت انجام دادم به خوبی یا میگن فاصله دوبلت کمه یا زیاده ..
  قرص ضد اضطراب میخورم امیدوارم قبول شم
  هر کی پیاممو میخونه برام دعا کنه

  مرداد ۲۴, ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۹ ب.ظ
 • فائزه پاسخ

  سلام خوبین من امروز باردوازدهم بودکه توشهری قبول شدم .به خدا این مدت خیلی اذیت شد واعصابم خردبودازرانندگی همش کابوس داشتم و باورکتید خیلی خرج کردم هربارتمرین وردشدن واقعاخسته کنندس.خودمم باورم نمیش که قبول شدم چون روزی که ردمیشدم کلا اعصابم بهم میریخت خیلی باورکنیدمیخواستم ولش کنم کلا بزارم کنار ولی دیدم کلی خرج کردم اینقد که خوشحال بودم که به همه گفتم قبولیمو

  مرداد ۱۶, ۱۳۹۷ در ۱۱:۳۲ ب.ظ
 • Masijan پاسخ

  من یه بار افتادم اونم با بی انصافی
  پس فردا دوباره امتحان دارم،
  میترسم که دوباره بیفتم…

  مرداد ۱۶, ۱۳۹۷ در ۸:۰۹ ب.ظ
 • تارا پاسخ

  از من هم دور دوفرمونه گرفت هم یه فرمونه هم گفت وکیل بزن تو سرازیری.ماشالا ماشینی که باهاش امتحان میگیرنم که از داغون ده پله اونورتره.کلاچش نابوده.اونوقت من همه رو خوب رفتم. سر پارک دوبل موقعی که میخواستم فرمون و به سمت چپ بچرخونم واسم ترمز گرفت گفت بنظر میاد میخوره.درصورتی که من خودم دیدم فاصله جوری نبود اصلا که بخواد برخورد کنه هیچی دیگه نذاشت تا اخر برم خودش خاموش کرد ماشینو گفت پیاده شو ردی . برو هروقت یاد گرفتی بیا امتحان بده.اگه دست خودم بود همونجا میزدم تو دهنش تا بفهمه کی بلده کی بلد نیست.اجازه حرکت کردن نمیده به آدم بعد میخواد همه ی مهارتا رو هم توی یدونه پارک و دور زدن بفهمه…-_-

  مرداد ۱۶, ۱۳۹۷ در ۳:۲۵ ب.ظ
 • محمد پاسخ

  سلام دوستان امروز قبول شدم انشالا همگی قبول بشید

  مرداد ۱۵, ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۲ ب.ظ
 • لاله پاسخ

  من امروز بار اولم بود رد شدم بر عکس همیشه ک تو تمرینا خراب میکردم همون اول خاموش میشد عالی بودم ولی تا شروع کردم پاهام شروع کرد به لرزیدن یدفه پای چپم قفل کرد واقعا نمی تونستم تکونش بدم اخرشم گف اصلا تسلط به هیچی نداری همش با لرز تو رو خدا بگید بجز قرص دیگه چه راهی برای کاهش استرسه ؟ قبلشم اصلا استرس نداشتم

  مرداد ۱۵, ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۷ ب.ظ
 • الهام پاسخ

  سلام حدیثه خانم،
  بهتره دنده رو بدیم دو،تا ماشین به زحمت نیوفته،مربیم میگفت همین که حرکت کردی فوری بزار رو دنده دو،هرموقع لازم بود باز سرعت کم میکنی و دقیقا سر تقاطع میدی یک،
  درمورد دوم افسر ها خیلی نامردن و بی صفت، از هر حربه ای استفاده میکنن تا آدمو گیج کنن، تابع قانون باش و جایی که لازم نیست بگو ممنوعه، اگه اصرار کرد بگو اگه اجازه میدین چشم

  مرداد ۱۳, ۱۳۹۷ در ۸:۲۸ ق.ظ
 • حديثه پاسخ

  سلام
  خواهشا يكي منو راهنمايي كنه.
  اگه بايد بري دنده ۲ اما ميبيني و ميدوني كه قراره سرعتت كم شه يا حتي باايستي مثلا داري به چراغ قرمز يا ترافيك نزديك ميشي يا ميخواي گردش كني يا بپيچي / ايا با اينكه اطمينان داري سرعتت قراره كم شه و حتي ميدوني ميخواي توقف كني ايا بيخيال تعويض دنده ميشي ( با اينكه صداي موتور دراومده كه يعني از ۲۰ تا بالاتر رفتي) يا حتما دنده رو بايد عوض كرد و حالا بعدش بلافاصله كه سرعت كم شد دوباره رفت دنده ۱
  ممنون از هر كسي ك جواب ميده

  , و يه سوال ديگه
  ميدونم گاهي افسرگمراه ميكنه مثل جاهايي كه نبايد پارك كرد و ميگه پارك كن/ در مورد تعويض دنده چه طورر/ من با تعويض دنده مشكلي ندارم و راحت ميتونم عوض كنم منتها ميخوام بدونم افسر ممكنه جايي كه نياز نيست براي امتحان كردنم بگه دنده رو عوض كن ك ببينه حواسم هست يا نه ك به هش بگه نه نبايد عوض كرد/ اخه شنيدم براي سنجش سرعت عمل و تسلط اين كار رو ميكنند؟
  الان من بين اين دوتا گيج شدم/

  مرداد ۱۱, ۱۳۹۷ در ۷:۴۱ ب.ظ
  • Yasaman پاسخ

   قبل از رسيدن به تقاطع و چهارراه بايد دنده رو از سه حتما به ٢ تبديل كنيد

   مرداد ۲۷, ۱۳۹۷ در ۸:۱۷ ب.ظ
  • احمد پاسخ

   سلام
   برای توقف هرجا نیاز نیست دنده ۲ رو به ۱ عوض کنید با دنده ۲ توقف کنید و دنده رو خلاص کنید و دوباره با دنده ۱ حرکت کنید
   قیل از رسیدن به تقاطع حتما دنده ۳ رو به ۲ عوض کنید

   در تقاطع ها عوض کردن دنده مجاز نیست!!! اگه افسر در تقاطع گفت دنده رو کم یا زیاد کن بهش بگید مجاز نیست!

   سر تقاطع ها یا در میدان که ایست می کنید باید بعد از ایست برای حرکت دوباره دنده رو به ۱ عوض کنید

   شهریور ۱, ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۰ ب.ظ
 • لیلی پاسخ

  سلام دوستان
  گواهینامه ی من بعد از ۳۲ روز به دستم رسید ، ایشالا قسمت همه ی عزیزان بشه. هفت تیر قبول شدم هشترمرداد به دستم رسید، تا همین امروز توی سایت شرکت ناجی پاس کد ملی رو میزدم ولی میگفت با همچین کد ملی مرسوله ای به پست تحویل داده نشده، زیاد به این سایتا و سایر دیگر سایتا نمیشه اطمینان کرد ، متاسفانه آپدیت نیستن. این یادداشت رو برای کسانی میزارم که مثل من انتظار داشتند و دارن و خبری از گواهینامه نیست. برای یکی از دوستام بیست و شش روزه به دستش رسید. دوستم بار دوم قبول شده بود و من بار ششم.
  ضمن تشکر فراوون از این سایت به خاطر تمام اطلاعات مفیدشون بازم میگم انشاءلله به زودی گواهینامه قسمت همه ی عزیزان بشه مخصوصا کسانی که از بار دوم رد شدن چون حس خیلی بدی از بار دوم به بعد به آدم دست میده. با آرزوی موفقیت برای همگی. اصلا ناامیدنشین، انقدر برید تا قبول بشین . ایراد کارتون رو حتما بفهمین. هر سری که رد می شدم به صورت شفاهی محترمانه ایراد کارمو میپرسیدم به هر حال اونا هم پول میگرن تا ایراد کار مارو بگیرن.

  مرداد ۸, ۱۳۹۷ در ۳:۱۳ ب.ظ
 • سامی پاسخ

  دیروز برای بار دوم افتادم حالا کامل تریپ افسردگی دارم بر پدر این افسره لعنت آخه بی شعور مگه نمیگن هیچ وقت نباید جلو راننده زیاد حرف زد حواسش پرت میشه چرا این افسرا جلو یکی که رانندگی میکنه مثل سگ واق واق میکنن خدایا نثل این افسرا رو بردار

  مرداد ۷, ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۴ ب.ظ
  • بهمن پاسخ

   نسل داداش 😐

   مرداد ۲۷, ۱۳۹۷ در ۱۰:۳۷ ب.ظ
 • ناهید پاسخ

  سلام من ۵ بار ردشدم البته از اخرین ردشدنم دوماه میگذره فقطم برا پوله که اینجوری میکنن من که دل سرد شدم

  مرداد ۶, ۱۳۹۷ در ۹:۰۱ ب.ظ
  • نیما پاسخ

   منم همین الان بار اول ردم‌کرد چون دید دست فرمونم خوبه هی تابوند منو تا اخر یه بهونه اورد که رد کنه
   واقعا برا خودم متاسفم که بین همچین آدمای عقده ای و تشنه ی دو ریال پول زندگی میکنم

   شهریور ۱۳, ۱۳۹۷ در ۱۱:۰۸ ق.ظ
 • ناهید پاسخ

  سلام من تاریخ صدور کاردکسم یازده بهمن ۹۶ بوده میخواستم ازتون بپرسم ایاباطل شده

  مرداد ۵, ۱۳۹۷ در ۱۲:۴۹ ق.ظ
  • mostafalak@ پاسخ

   سلام تا ۲سال بعد اون تاریخی که رو کاردکست زده وقت داری بری واسه امتحان

   مرداد ۵, ۱۳۹۷ در ۴:۲۶ ب.ظ
  • عسل پاسخ

   سلام تا یک سال اعتبار داره

   مرداد ۹, ۱۳۹۷ در ۷:۱۱ ق.ظ
   • ناهید پاسخ

    اعتبار کاردکسو میگم ۲ سالع

    مرداد ۱۰, ۱۳۹۷ در ۲:۳۵ ق.ظ
  • امیر پاسخ

   خیر دوسال مهلت دارید

   مرداد ۱۵, ۱۳۹۷ در ۹:۰۵ ب.ظ
 • امیر حسین پاسخ

  سلام آقا دیروز برای بار دوم امتحان دادم و قبول شدم انشاالله که همه قبول بشن

  مرداد ۴, ۱۳۹۷ در ۷:۱۲ ق.ظ
 • هنرجو پاسخ

  سلام دوستان
  من امروز امتحان تو شهری برای اولین بار داشتم و رد شدم متاسفانه.
  ۱- یکی از سه نفر که عقب نشسته بود درب رو خوب نبسته بود که موقع حرکت چراغ درب روشن بود افسر یک خطا برام ثبت کرد.
  ۲- کلاج ماشین امتحان به شدت سفت و خشن بود که ماشین یک بار تو دوبل سربالایی خاموش کرد.

  مرداد ۳, ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۲ ب.ظ
 • آرش پاسخ

  سلام من انروز ازمون شهر داشتم بار ادل قبول شدم. با کمک این سایت و نظرات دوستان عزیز از همتون ممنون ایشالا همه قبول بشن ممنون از سایت خیلی خوبتون

  مرداد ۲, ۱۳۹۷ در ۱۱:۳۵ ق.ظ
 • حلما پاسخ

  من فردا دفعه دوم ازمون شهری دارم. یه حسی میگه بازم ردم چون سری قبل اصلا رانندگی نکردم واسه ازمون نفر جلویی پارک دوبلش داغون زد وسطش پیادش کرد به من گفت بیار بیرون دوباره بزن منم نه قلقل ماشین دستم بود نه هیچی خراب کردم… خدا پدرت رو بیامرزه بذار ۴متر رانندگی کنه ادم حداقل اون سه دقیقه اول که قانونشه نه اینکه همون دقیقه اول 😒نفر بعدی من خیلی هول بود کنترلم نداشت دفعه سومش بود ولی بهش گفت در حد رانندگی نیستی ولی چون دفعه سومته قبولت میکنم ولی تمرین کن…خدا کنه افسر فردا خوشاخلاق باشه

  تیر ۳۱, ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۰ ق.ظ
 • علی پاسخ

  سلام دوستان من با ناجا تماس گرفتم اصلا فایده ای نداره همیشه سرهنگاشونو توجیح میکنن میگن عیب ازشما یا از اموزشگاهست اینم شمارش۴۴۲۲۳۴۴۳

  تیر ۳۰, ۱۳۹۷ در ۳:۳۷ ب.ظ
 • Ehsan پاسخ

  من ۶ روزه sms میزنم میگه گواهینامه شما اماده چاپ میباشد کی بدستم میرسه؟؟؟؟؟؟

  تیر ۳۰, ۱۳۹۷ در ۲:۰۸ ب.ظ
 • ميترا پاسخ

  سلام من عینکی ام اما با شماره چشم کم به نظرتون افسر ایراد نمیگیره بدون عینک امتحان بدم؟

  تیر ۲۹, ۱۳۹۷ در ۸:۱۴ ب.ظ
 • Yasmin پاسخ

  واقعا ممنون من هم مقدماتي هم أصلي رو بدون غلط قبول شدم 😍

  تیر ۲۷, ۱۳۹۷ در ۱۱:۱۳ ق.ظ
 • الهام پاسخ

  سلام. دوستان، من هم با کمک همین سایت آزمونای مقدماتی و اصلی بدون غلط قبول شدم، سایتتون عالیه

  وقت آزمون عملی ام برا ماه بعده که شدیدا ازش میترسم ،چون دست فرمونم به نظر مربیم خوب نیست میگه تسلطم به کلاج ضعیفه، میگه بیا چند ساعت هم با خودم تمرین کن،
  به نظرتون خودم با ماشین شخصی تمرین کنم بهتره یا برم با مربی برونم یا مربیمو عوض کنم؟؟

  تیر ۲۷, ۱۳۹۷ در ۹:۰۲ ق.ظ
  • نرگس پاسخ

   به نظر من حتما مربیتو عوض کن.منم مربی اولم خانم بود و اصن ازش راضی نبودم چند جلسه اضافه با آقا برداشتم که واقعا عالی بود و همش با خودم میگفتم کاش از همون اول با آقا برداشته بودم

   مرداد ۲۱, ۱۳۹۷ در ۱۰:۴۲ ق.ظ
 • پرهام پاسخ

  دوستان من تمامی مراحل ۰ تا ۱۰۰ آزمونهای ایین نامه مقدماتی ، ایین نامه اصلی ،(فقط بسته طلایی) امتحان شهر و اصول و قوانین رانندگی که واسه افسر امتحانی مهم رو از این سایت یاد گرفتم و مدیون این سایت هستم همه امتحان هارو بار اول قبول شدم و فقط و فقط واسه این سایته که من قبول شدم واقعا نامردی بود اگه این حرفارو نمیزدم
  پرچمتون بالا باشه همیشه بهترینارو واسه کسایی که این سایت راه انداختن آرزو میکنم
  فقط کاش گواهینامم بیاد زود 😂

  تیر ۲۷, ۱۳۹۷ در ۶:۵۷ ق.ظ
 • راننده خانم پاسخ

  من بار سومم بود ۲۵ ام تیر امتحان دادم واقعا عالی بودم افسر اما معیوب بود بمن گفت پارک دوبل بزن زدم عالی میگه در من تا ته باز نمیشه میگه دور دوفرمان بزن زدم میگه از اینه وسط نگا نمیکنی من گفتم دیدم که کسی نمیاد اما فاصله تا ماشین پشتی رو که اینه وسط معلوم نمیکنه اینه بغل سمت خودمو کنترل میکردم بعد گفت برو دنده دو برو دنده سه واییستا پارک کن دنده عقب برو من سرعتو کم کردم معکوس زدم دنده عیب رفتم میگه تو از همون اولش افتاده بودی خل هستن واقعا همه میگفتن تو عالی بودی اما خودشون چون ذی نفع هستن میخوان ادمو اذیت کنند من بدون گواهینامه خودم میرم بیرون با ماشین اینکاراشونو درک نمیکنم زنگ زدم ۱۹۷ شکایت کردم خانمی که برداشت گوشیو حاضر نبود به حرفم گوش کنه حتی

  تیر ۲۶, ۱۳۹۷ در ۱:۰۹ ق.ظ
 • فرشته پاسخ

  سلام
  دوستان قبل از آزمون شهری حتما از همین سایت آموزش تصویری پارک دوبل و آموزش شروع به رانندگی صحیح را نگاه کنید خیلی کمک میکنه
  امروز بالاخره بعد از ۲ بار رد شدن قبول شدم به امید قبولی همه

  تیر ۲۵, ۱۳۹۷ در ۱۱:۱۵ ق.ظ
 • مهسا پاسخ

  سلام من امروز برای بار دوم رد شدم. هر دوبار برای پارک دوبل آینه ام خورد به آینه ی ماشین بغلی در صورتی که قبلش بار ها تمرین کرده بودم و مربی خیلی راضی بود ازم.فکر می کنم به خاطر استرس باشه. نمیدونم چی کار کنم؟

  تیر ۲۵, ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۰ ق.ظ
  • mostafalak@ پاسخ

   سلام منم امروز بخاطرهمین خطا افتادم ما یه اشتباهی که میکنیم استرس الکی داریم دوم اینکه خیلی نزدیک به ماشین بغل میشم پارک دوبل میزنیم بخاطر ترس از اینکه فاصلمون از جدول زیاد نشه که بدتر خراب میشه، ماشینو وقتی به داخل میبریم تهش به جدول نزدیک میشه
   بنظرمن یه جلسه تمرینی یروز قبل آزمونت بردار و تو همون محلی تمرین کن که افسر ازت امتحان میگیره
   *سعی کن تو تمرینت اول نحو کنار ماشین مقابل ایست کردنو خوب یاد بگیری اون فاصله۵۰سانت از ماشین کناریت. تمرین کن خوب دست بیاد
   بعدشم تمرین دقیق دوبل نکتهاشو کجا فرمون به داخل بچرخونیو کجا به بیرون و با چه سرعتی فرمون بچرخونی
   خب تمرکز کن موقع تمرین یادت بمونه تکرار کن
   من که برنامم اینه
   موفق باشی

   مرداد ۴, ۱۳۹۷ در ۳:۵۹ ب.ظ
   • امیر پاسخ

    اینکه به جدول میخورین به علت اینکه وقتی نوک اینه بغل ماشین به انتهای ماشینی که ازش میخواین دوبل بزنین رسید باید درجا فرمون رو به جهت مخالف بگردونین اگر فقط چن ثانیه دیر این کارو انجام بدید به جدول میخورین

    شهریور ۴, ۱۳۹۷ در ۲:۵۷ ب.ظ
 • Ehsan پاسخ

  من ۱۳ تیر شهری قبول شدم امروز sms برام اومد که درخواست گواهینامه به راهور ارسال شده میخواستم ببینم کی به دستم میرسه؟

  تیر ۲۱, ۱۳۹۷ در ۲:۰۹ ب.ظ
 • عماد پاسخ

  من دیروز امتحان دادم برا بار اول قبول شدم آیین نامه اصلی هم بار اول با همین سایت قبول شدم

  تیر ۲۰, ۱۳۹۷ در ۲:۱۹ ب.ظ
 • مجید پاسخ

  گواهینامه من امروز پست اورد.بیست و هشت خرداد افسر قبول شدم بار سوم.انشأالله موفقیت همه دوستان.

  تیر ۲۰, ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۵ ب.ظ
 • Keyvan پاسخ

  من امروز قبول شدم بار اول.افسر خوب بود فقط پارک دوبل زدم.اولش برامون توضیح داد که بیخودی.وقت خودتونو واسه صادرات نگیرین.گفت برای من فقط اصل کار مهمه .دمش گرم البته بازم خیلیا قبول نشدن.ماشینشم خیلی داغون بود.ایشاالله شما هم قبول شید همگی.

  تیر ۲۰, ۱۳۹۷ در ۱۲:۱۳ ب.ظ
  • لیلی پاسخ

   مبارکتون باشه، با این که منم قبول شدم دوست داشتم جای بار اولی ها باشم ببینم چه حسیه، من بار ششم قبول شدم. واقعا مربی من خوب نبود ،اصلا به گاز اعتقاد نداشت و به ماها هم یاد نداده بود، نمی دونم ماشینش چجوری راه می رفت و با ماشین اون خاموش نمی کردیم. وقتی می رفتیم برای امتحان هی خاموش می کردیم اعتماد به نفسمون له میشد گند میزدیم به بقیه ی کار. تا مربیمو عوض کردم و با مرد برداشتم قبول شدم .اما هنوز دلم میسوزه که چرا پنج بار رد شدم

   تیر ۲۰, ۱۳۹۷ در ۹:۵۵ ب.ظ
 • زهر پاسخ

  من پیش مربی اینقدر خوب رانندگی میکنم ک شوهر میگه بهتر از منی ولی جلو سرهنگ نمیدونم چرا هول میشم و همه چیو خراب میکنم 😞😞

  تیر ۱۹, ۱۳۹۷ در ۱۱:۴۶ ق.ظ
 • عسل پاسخ

  خوش به حالتون آیین نامه رانندگی و قبول شدید الان میخواهید آزمون شهری شرکت کنید من یکساله دارم آزمون آیین نامه میدم همش رد میشم دیگه خسته شدم هر وقت میرم سر جلسه میگم امروز دیگه قبولم ولی باز ۵ تا غلط ۸ تا غلط ناامید شدم

  تیر ۱۹, ۱۳۹۷ در ۱۰:۱۴ ق.ظ
  • نیلوفر پاسخ

   آیین نامه خوشبختانه عادلانه تر از عملی است و راهکار داره. شما ابتدا یک نگاه کلی به کتاب آیین نامه بیاندازید
   بعدشم فقط تست بزنید ، این سایت منبع خوبی است مثلا همه تست های این را بزنید:
   https://test-drive.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b5%d9%84%db%8c-%d8%a2%db%8c%db%8c%d9%86-%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87/
   این شما را در موضع امتحان قرار میدهد و با تست زدن مسلط می شوید بعدش برید برای آیین نامه

   بنده که هنوز تو عملی موندم، اینقدر رد شدم خسته شدم، افسرها خیلی نامردی رد می کنند.
   گفتم یک ماه امتحان ندم ، اعصابم خورد شده.

   تیر ۱۹, ۱۳۹۷ در ۱۱:۲۳ ق.ظ
  • زهرا پاسخ

   سلام یه نرم افزار هست نمونه سوالای اون خیلی مهمه از اون استفاده کنین

   تیر ۱۹, ۱۳۹۷ در ۱۱:۴۱ ب.ظ
  • کامران پاسخ

   واسه شما که این همه رد شدید من مطمئن هستم مشکلتون سوالها نیست احتمال زیاد مشکلتون عدم دقت وتوجه به سواله وگرنه با این حجم مرور سوالها بایدهمه رو بلد باشید ولی حتما دقت نمیکنید

   تیر ۲۸, ۱۳۹۷ در ۲:۳۰ ق.ظ
 • Moon پاسخ

  اون همه هزینه کردم انرژی گذاشتم چقد استرس کشیدم تا قبول شدم چون گواهینامه رو لازم داشتم الان ۲۰روز گذشته نیومده خسته شدم دیگ

  تیر ۱۶, ۱۳۹۷ در ۸:۵۳ ب.ظ
 • احسان پاسخ

  سلام من دیروز شهری رو بار پنجم قبول شدم میخواستم ببینم گواهینامم کی صادر میشه؟

  تیر ۱۴, ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۳ ب.ظ
  • homan پاسخ

   سلام

   معمولا یک ماه شاید زودتر، آموزشگاه کارتکس را می فرسته برای راهور.
   شما می توانید از طریق:
   najatracking.post.ir/SaipaSearch.aspx
   پیگیری بفرمایید، البته بهتر دو هفته صبر کنید و بعد پیگیری کنید.

   تیر ۱۶, ۱۳۹۷ در ۱۰:۳۳ ق.ظ
 • حسام پاسخ

  اصلا نظارتی نیست و افسره هر کاری دلشون بخواد انجام می دهند.
  بعضی ها را قشنگ با تبعیض قبول می کنند و بعضی دیگه را الکی رد می کنند.
  من رو بار سوم رد کردند یک بدبختی بار ۱۰ بود اون هم رد شد.
  یکی دیگه بار اولش بود از ما بدتر رانندگی ی کرد چند بار من و افسره رفتی تو شیشه و قبول شد.

  تیر ۱۴, ۱۳۹۷ در ۸:۵۱ ق.ظ
 • اکبر پاسخ

  یکی از دیوار مردم میره بالا میگن بهش دزد
  یکی اختلاص می کنه می گویندمفسد اقتصادی
  پس چرا افسران و آموزشگاهی که با نامردی رد می کنند که ما جبور بشی دوباره پول بدی را به عنوان دزد و مفسد صدا نمی کنید؟
  حتما دزدی باید از داخل خونه باشه و فساد فقط اگه مبلغ پول را می دانید؟

  تیر ۱۳, ۱۳۹۷ در ۲:۳۷ ب.ظ
 • منتقد پاسخ

  امروز ازمون تو شهری داشتم افسر مفت خور دقیقه ۳ منو رد کرد.
  بهش گفتم ۳ دقیقه اول قانونشه که ازمایشی باشه و با قلق کلاچ اشنا شم.گفتش هروقت بالادستیها کارشون درست انجام دادم منم درست انجام میدم….
  مشهد.عبادی۸۷.افسر رهشگا…فامیلش هم بهروزی فر..
  وضعیت افتضاح رانندگی مردم نشون میده که این سیستم فقط به فکر درامد زایی هستش نه بالا بردن فرهنگ ترافیک

  تیر ۱۳, ۱۳۹۷ در ۱۱:۳۲ ق.ظ
 • هوشنگ احمدی پاسخ

  خاک تو سر هر چی افسره
  بی عرضه های رشوه بگیر
  لعنت به همه شما
  مرتیکه یارو بار اولش برد ، تو پارک دوبل گند زد و کج پارک کرد
  دور دو فرونه زد به جوب و گفت قبولی
  من بدبخت دو سانت پارک دوبل رو اشتباه زدم رد شدم تازه بار ۱۰ بود.

  تیر ۱۳, ۱۳۹۷ در ۱۰:۴۵ ق.ظ
 • مرگ پاسخ

  توف به هر چی افسر احمق
  من اینقدر الکی رد شدم که دیگه نمی تونم حتی ماشین رو روشن کنم
  امیدوارم این افسرهای نفهم مشکل بدی براشون پیش بیاد و دیگه نتونند تا آخر عمر امتحان بگیرند.

  تیر ۱۲, ۱۳۹۷ در ۴:۱۸ ب.ظ
 • نا شناس پاسخ

  دوستان من ۱۰ بار رد شدم، لطفا از گفتن حرفهای بیهوده پرهیز کنید.
  استرستون رو کنترل کنید و هواستون جمع باشه و اینا بیخودی
  افسرها تبعیض قائل می شوند وگرنه چطور یکی بار دوم قبوله و دیگری بار ۱۰ رد میشه
  آموزشگاه عمدا کلاج رو دستکاری می کنه ما رد بشیم.
  تابلو که بعضی ها آشنا دارند.
  من پیشنهاد می کنم، مخفیانه یک دوربین ببرید داخل امتحان که موقع رانندگی فیلم بگیرید بعد با سی دی بفرستیم بازرسی ناجا که ببینند چه وضعیه.
  خسته شدم، کاش یک نفر از راهور میامد و رسیدگی می کرد.
  این راهگشا خودش نیاز به بازرسی داره.

  تیر ۱۲, ۱۳۹۷ در ۱۱:۰۱ ق.ظ
 • محمد احمدی پاسخ

  لعنت به هر چی افسره ن رو بار ۱۰ دوباره رد کردند.
  کاش این راهنمایی رانندگی وقتی این مجرمین خطرناک را ۲۰ هی میبخشه و عفو می کنه و بخشش جرایم داره، یک نگاهی به این وضع نا به سامان امتحانات می کرد.
  آرزو می کردم یک روز یک نفر از بازرسی به عنوان هنرجو میامد می نشست تو ماشین و می دید این افسرهای احمق چه کار می کنند.
  لعنت به هر چی افسره

  تیر ۱۰, ۱۳۹۷ در ۹:۰۷ ق.ظ
 • افسرکش پاسخ

  افسرها ی نفهم بیشعور عوضی
  همتون بمیرید و برید زیر گل.
  می دونید منو چند بار الکی رد کردند؟
  امیدوارم دستتون فلج بشه تا نه بتونید امتحان بگیرید و نه مردود کنید.
  امید است با آلزایمر بمیرید.

  تیر ۹, ۱۳۹۷ در ۹:۲۹ ب.ظ
 • غمگین پاسخ

  افسرا بمیرید فردا رو نبینید.
  الهی تکه تکه بشید
  الهی مرگ نابوتتون کنه
  اون دستی که ما را رد کردید قطع بشه انشا الله
  پول حرومی که میگیرید خرج کفن و دفنتون بشه.
  بیشرفا قیمتا داره گرون میشه و شما اذیت کنید
  امیدوارم به بدترین شکل بمیرید
  افسر حیوان منو بار دهم رد کرد و منم کارتکس رو !آتیش زدم
  دیگه خلاص گواهینامه نمی خوام

  تیر ۹, ۱۳۹۷ در ۱۱:۲۱ ق.ظ
 • Mohammad پاسخ

  یعنی توف تو ذات حرومزاده این افسرایه خر
  بی شرفای بی همه چیز منو برای بار ۱۰ رد کردند، انشا الله تو تصادف بسوزید و بمیرید طوری که جنازتونو هم نتوانند شناسایی کنند.

  تیر ۹, ۱۳۹۷ در ۸:۲۲ ق.ظ
  • ن پاسخ

   داداش با دی ان ای شناسا یی میشن خخخخ

   تیر ۹, ۱۳۹۷ در ۸:۵۰ ق.ظ
   • فرد پاسخ

    نمیری از خنده، شب تو آب نمک کفه مرگتو گذاشتی؟

    تیر ۹, ۱۳۹۷ در ۹:۳۲ ب.ظ
 • مهناز پاسخ

  من برای بار سوم قبول شدم 😀 همه چی بستگی به افسرداره. سعی کنین هفته اول امتحان ندید تا افسر رو بشناسین که اگه افسر خوبی نبود پولتونو هدر ندید و سعی کنین نفر اول نباشین

  تیر ۷, ۱۳۹۷ در ۱:۱۹ ب.ظ
 • لیلی پاسخ

  بچه ها من بار ششم قبول شدم.
  همون افسر هفته ی پیش بود ولی خیلی مهربون شده بود، نمی دونم چرا … شاید بچه ها شکایتشون رو به ۱۹۷ گزارش داده بودن. اگه رد می شدم دیگه نمی رفتم برای امتحان.
  انشاءالله قسمت خودتون هم بشه.
  ۱٫ صکادرات
  ۲٫ رعایت حق تقدم در خروج از پارک همراه راهنما
  ۳٫ ایست و دنده یک در تقاطع
  ۴٫ انداختن چراغ ترمز در لبه ی جدول یا اگه جدول معلوم نبود با پلاک ماشین پشتی در دنده عقب، فرمون صاف باشه یعنی قسمت توخالیش بالا باشه. دنده عقب در دوبل دو تا برگردونین به راست
  ۵٫ تمرین زیاد برای دوبل، راهنما و اجازه در تقاطع ، شیرآتشنشانی، پارکینگ، سطل آشغال، سرکوچه یادتون نره. دوبل نکته های زیادی داره، در این مقال نمی گنجه. من خودم دوبلو شانسی رفتم.
  ۶٫ رعایت نکات در دور دو فرمون، مثل حق تقدم. سربرگرده بیرون را نگاه کنید ، در دنده عقبش فقط سر برگرده ، بدن برنگرده،
  بچه ها کلا دورها چه دوفرمون چه یه فرمونه ممنوع هست چون فرآیند خطرناکیه و ترافیک ایجاد میکنه، تا گفت دور بزنین میگین ممنوع هست با اجازه شما.
  ۷٫ بچه ها دنده ۳ هم در معابر محلی ممنوعه، اجازه بگیرین.
  ۸٫ اما یه خبر خوشی که من شنیدم اینه که دیگه قراره افسرای بازنشسته نیان، و قراره پلیس راهور جوان بیاد. خیلی خوبه شاید حال جوانهارو درک کنن.

  تیر ۷, ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۴ ب.ظ
  • Mary پاسخ

   مبارکه من هم امروز برای بار پنجم رد شدم البته افسر آدم بسیار خوبی بود فقط برای بار دوم دوبل خواست که واقعا نتونستم تمرکز کنم و اشتباه رفتم. الان کامنتتو دیدم خوشحال شدم.

   تیر ۷, ۱۳۹۷ در ۵:۱۱ ب.ظ
   • لیلی پاسخ

    فدات بشم، انشاءالله دفعه ی بعد صد در صد قبول بشی. دوبل یه مقدار برای مبتدیا شانسیه، فاصله ی دوبل منم داشت زیاد می شد افسر بهم گفت منم از بار چهارم مربیمو عوض کرده بودم، مربی جدید اتفاقی روز قبل از آزمون ششم بهم گفت اگه دیدی فاصله ی دوبلت داشت زیاد می شد فرمون دوم را یه مقدار بچرخون راست و از آینه راست فاصلتو که تنظیم کردی بچرخون به چپ.
    انشاءالله دفعه ی بعد افسر باشعور ازت امتحان بگیره و شعور داشته باشه یه دونه دوبل بخواد .

    تیر ۹, ۱۳۹۷ در ۱۰:۲۴ ق.ظ
    • Mary پاسخ

     منم قبول شدم عزیزم بار ششم

     تیر ۱۴, ۱۳۹۷ در ۸:۰۰ ب.ظ
     • لیلی

      مبارکت باشه عزیزم
      انشاءالله تا ۱۲۰ سال به شادی ازش استفاده کنی
      خیلی خیلی خوشحال شدم .

      تیر ۱۵, ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۸ ق.ظ
  • مهدی پاسخ

   سلام . اول تبریک میگم قبول شدنتون رو . دوم هم از توضیحاتی که دادید خیلی ممنون خیلی خوب و امیدوار کننده بود . شنبه برای بار اول ازمون دارم . این راسته میگن به دفعه اولیا رحم ندارن ؟ مگه این که اشنایی یا سفارش شده ای چیزی باشی…..

   تیر ۲۱, ۱۳۹۷ در ۲:۰۱ ق.ظ
 • Hamid پاسخ

  می دونید چه حالی داره نفر جلوییت با ۲۰ تا اشتباه بار دوم به خاطر آشنا بازی قبول بشه.
  شما با دست فرمون ردیفت برای بار ۹ رد بشید با یک اشتباه.
  فساد باید جلوی شما افسرها لنگ بندازه.

  تیر ۷, ۱۳۹۷ در ۱۱:۰۹ ق.ظ
 • Akbar پاسخ

  بر هر چی افسر امتحان گیرندست لعنت … بشمر…

  می دونید من بدبخت چند بار رد شدم؟ خدا همتون رو بکشه.

  تو این گرونی و بی پولی ما هی باید پول بدیم.

  تیر ۷, ۱۳۹۷ در ۹:۲۴ ق.ظ
 • افسرکش پاسخ

  افسرهای مزدور خدا بکشتتون
  هی دارم الکی رد می شم.
  پارک دوبلم اولا خوب بود ، اینقدر رد شدم که دیگه نمی تونم پارک دوبل خوب بزنم.
  آدم های فاسد ، اگر دو زار شرف داشتید ماها رو اینقدر رد نمی کردید

  تیر ۶, ۱۳۹۷ در ۱۱:۰۱ ق.ظ
 • علیرضا پاسخ

  بعضی ها می گویند اینا سرهنگ و افسر هستند.
  اینا سرباز صفر هم نیستند.
  اگه افسر ملکت نتونه بفهمه که کسی که ۱۰ بار رد شده مشکل از آموزشگاه و خود افسرهای قبلی، یعنی اون ملکتو باید درشو تخته کرد.
  امیدوارم پول زوری که هربار برای امتحان می گیرید خرج دوا و درمونتون بشه.
  شما افسرهای آزمون گیرنده نامردید.
  کاش یک مثقال شرق و وجدان داشتید. اما افسوس که ندارید.

  تیر ۶, ۱۳۹۷ در ۹:۲۱ ق.ظ
 • homan پاسخ

  این افسرها امتحان گیرنده عوضی ترین و نفهم ترین آد مهایی هستند که من تا حالا دیدم
  وقتی مملکت نظارت نداره اینطوری میشه.
  میگن شهر که شلوغ شد قورباغه هفتیرکش میشه.
  خنگ میگن هوشعلی.
  کور میگن چراغعلی
  آدمی که حتی روی زمین صاف نمی تونه راه بره رو میگن افسر آزمون گیرنده.

  تیر ۵, ۱۳۹۷ در ۳:۱۳ ب.ظ
 • Fateme پاسخ

  خدا لعنت کنه افسرو واسه بار چهارم منو انداخت درحالی که هم پارک دوبل وهم دوردوفرمانمو خوب رفتم نمی دونم چرا منو انداخت اصلنم خاموش نکردم
  یه دختره بااینکه دوبار خاموش کرد قبول شد

  تیر ۵, ۱۳۹۷ در ۳:۱۱ ب.ظ
 • مهری پاسخ

  ماشیناشون غیر استلندارد
  امتحانشون سلیقه ای
  هیچ قانون و قائده ای نداره
  بعد هم کیلویی رد می کنند و کیلویی قبول
  این چه وضعیه
  افسرها یکم وجدان داشتید و گرنه یک بدبختی مثل من ۱۰ بار رد نمی شد.
  آموزشگاه اگر وجدان داشت ، واسه ردی ما مسئولیت قبول می کرد

  تیر ۵, ۱۳۹۷ در ۱:۴۲ ب.ظ
 • نا شناس پاسخ

  بر هرچی افسره آزمون گیرندست لعنت
  خدا همتونو بکه بار ۱۰ رد شدم
  الهی به بدترین شکل بمیرید تا درس عبرتی بشه برای بقیه افسرها که الکی نیاندازند.
  مگه ما بیکار و پولداری که از کار و زندگی تو این گرما بیافتیم اینقدر خرج کنیم برای گواهینامه خرکی شما.
  شما بی عرضه ها به جای آزار ما، اونهایی که سالها مثل گوساله رانندگی می کنند، گواهینامه رو ضبط کنید.

  تیر ۴, ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۸ ب.ظ
 • مرگ بر افسر پاسخ

  اونایی که قبول شدن شدن شکر خدا ، اما نه به دست فرمونه ، نه به استرس و اینا.
  به شانس شما و شعور نداشته افسرهاست.
  لطفا الکی نکته نگید.
  این مال اون کشورهایی که قانون دارند ، اصول دارند و نه مثل ایران که همه چی بی نظم و خر تو خره.
  یعنی لعنت به هرچی افسر که آزمون میگیره، عوضی های بی شرف .

  تیر ۴, ۱۳۹۷ در ۹:۴۵ ق.ظ
 • محمدرضا پاسخ

  باید بی کله باشی و باج به کسی ندی من بار یکم و دوم دومین نفر نشستم بااین که همه رو درست زدم ردم کردند با دو غلط! اما بارسوم یکمین نفر نشستم تازه کلاج رفت ته گیر کرد از بدشانسی یا دستکاری اما بیخیال بودم و قبول شدم.جلو افسر تکدستی رانندگی کردم پس از اینکه قبولی رو گرفتم افسر گفت خوبه اما تکدستی جلوی افسر, پایه یک هم اجازه نداره برونه تو چطور این کار رو کردی ؟منم گفتم خدا پدر مادرت رو بیامرزه به ما نمره قبولی دادی.همیشه این قیف آزمونی ایران برعکس هستش.دست فرمونت خوب باشه بار دوم و سوم تهش چهارم قبولی .نامردی که هر سری ۵۰۰۰۰تومان بدی.دوروز بیکار میشی که هیچ دو روز درآمدت هم میره توجیبشون میشه چهار روز درآمد.ناگفته نماند ورزش و دوچرخه سواری و موتورسواری در دست فرمون آدم در ماشین سواری خیلی ارزش داره سرعت واکنش رو بالا میبره.

  تیر ۳, ۱۳۹۷ در ۴:۵۵ ب.ظ
  • مرتضی پاسخ

   می گویند دیوانه چو دیوانه بیند خوشش آید.
   این افسرها نه اینکه خودشون لات و لوتند، آدم لات ببینند خوششون میاد.
   نمیگم شما لاتی، اما چون جلوش لات بازی در اووردی خوشش اومد.
   متاسفانه بنده چنین اخلاقی ندارم .
   لابد باید خلاف کنم برم زندان تا لات بازی یاد بگیر بلکه این گواهینامه لعنتی رو بگیرم.

   تیر ۵, ۱۳۹۷ در ۹:۳۴ ق.ظ
   • محمدرضا پاسخ

    برعکس افسرها از آدم بله چشم گو و چاپلوس خوش شون میآد.چون در نظام سلسله مراتبی نیروهای مسلح رایج است.لفظ خودت رو هم درست کن برای رفتارت شرمگینم.لات و دیوانه برازنده خودتون.من گفتم بی کله باشی یعنی نترسی این چیز بدیه؟گفتم باج ندی یعنی پول بیخود ندید و آزمون رو سفت و سخت با هوش بگیرید.برای خودتون هم از گواهینامه کوه نسازید مگه هواپیما میخوای بسازی تهش همه باید پیاده شیم هیجده چرخ و جنگنده هم سوارشی باید پیاده شی. یاد جمله پهلوان رستم افتادم که گفت پیاده نظام سواره نظام را در افکند.

    تیر ۶, ۱۳۹۷ در ۱:۲۰ ب.ظ
    • نا شناس پاسخ

     ما از گواهینامه کوه نمی سازیم، این راهنمایی رانندگی که با کارهای احمقانه گواهینامه بدون اعتبار ایران رو اینقدر بزرگش کرده.
     طرف وقتی ۲۰ سال رانندگی کرده و این آقایون گواهینامه دادند و یا تمدید کردند. ولی هنوز نمی فهمه وقتی به عابر پیاده می رسه باید باسته ، توی پیاده رو پارک می کنه از چراغ قرمز رد میشه نشون میده گواهینامه ایران از توف هم کم ارزش تره.
     اما اینها اینقدر سختش کردند که الکی اعصاب آدم خورد میشه. وگرنه چرا یک بدبختی ۱۰ بار رد میشه. خود تو هم عمرن رانندگی بلد باشی ، افسره بهت حال داد قبول شدی.

     تیر ۱۰, ۱۳۹۷ در ۱:۰۱ ب.ظ
 • مجید پاسخ

  من بیست و هشت خرداد برای بار سوم قبول شدم بچه ها اون لحظه فقط ببینین افسر چی میخواد من حرکت کردم گفت برو دو رفتم بعد گفت بپیچ راست فرعی راهنما زدم رفتم یک و وارد فرعی شدم دوباره گفت برو دو رفتم گفت دو فرمون بزن حواسم بود رفتم یک دور دو فرمون عالی بعد یخورده جلوتر گفت دوبل بگیر دوبلمم عالی خلاص کردم گفت خاموش کن قبول تمام.حواستون باشه دقیق به چیزی که ازتون میخواد و همین ربط میده خودش به بعدی مثل من دو جا گفت برو دو ولی من حواسم بود معکوس رو انجام دادم که نمیدادم رد بودم منظورم اینه موفق باشید استرس به دور فقط فقط دقت و ببینین چی میخواد معمولا حرکت الان شما به دستور بعدی ربط داره

  تیر ۳, ۱۳۹۷ در ۴:۳۴ ب.ظ
 • ناشناس پاسخ

  دعای امروز من بعد از ۹ بار رد شدن:

  پروردگارا، دستی که روی برگه من مردودی زد را بشکن
  من رو تا حالا ۹ بار رد کردند، ۹ بار ردشون کن
  آبروی من رو جلو زن و بچم بردند، جلوی زن و بچشون بی آبروشون کن
  به خاطر اجبار به مرخصی گرفتن حقوقم کم شد و باید بازهم به اینها پرداخت کنم، من رو تو وضعیت بد مالی گذاشتن، اونها رو تو وضعیت بد مالی بگذار
  آبروم رو جلو همسایه و فامیل بردند، آبروشونو جلوی همسایه و فامیل ببر
  پروردگارا، آموزشگاه رانندگی را منفجر و منهدم بفرما
  پروردگارا، خودروی تحت آموزش رو خودروی فرستادنشون به اون دنیا بکن

  من هیچگاه کسی رو نفرین نکرده بودم، اما بلایی که این افسرهای خدانشناس و آموزشگاه بی مسئولیت سرم آوردند، من رو به این روز انداخت. انشا الله امام زمان جواب این ظلم ها را خواهد داد.

  تیر ۳, ۱۳۹۷ در ۳:۰۲ ب.ظ
 • پیمان پاسخ

  سلام دوستان واقعا خیلی فرق میزارن ما سه نفری نشسته بودیم اولین نفر یک دختر نشست پشت فرمان چهار بار خاموش کرد تو دور یک فرمانه ایست وسط انجام نداد وحتی ماشینو به جدول هم زد ولی قبول شد به خدا یه جوری افسر به روی دختره نگاه میکرد و میخندید انگار دخترشه بعد اونو قبول کرد ولی من که همشونو درست رفتم بعد گفت دنده عقبت مارپیچی بود رد شدم

  تیر ۳, ۱۳۹۷ در ۱۱:۱۵ ق.ظ
  • مصطفی پاسخ

   یک سوال، یعنی افسره آقایون و خانوم ها را با هم سوار کرد!!!؟
   همین رو فقط اگه به ۱۹۷ گزارش بدی بیچارش می کنند.
   می توانید در حین این گزارش تبعیض قائل شدن هم بگویید

   تیر ۳, ۱۳۹۷ در ۱۲:۴۶ ب.ظ
 • محمد پاسخ

  نه اینطوری نمی شه
  من چند تا راهکار دارم، یکی این که بریم جلوی مرکز راهنمایی رانندگی و یا دفتر راهگشا بست بشینیم و تظاهرات کنیم
  راه دوم اینه که یک کمپین راه بندازیم و کارتکس و یا امتحان را آتیش بزنی و جلو دوربین پاره کنیم و بزاریم تو یوتوب و آپارات ، به انگلیسی هم بگیم خوبه که دنیا بفهمه ایران چه خبره.
  اینطوری فقط مسئولین سر عقل میایند و کاری می کنند.

  تیر ۳, ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۳ ق.ظ
 • عرفان پاسخ

  با سلام
  بنده امروز برای بار دوم امتحان شهر داشتم و قبول شدم
  اول اینکه چند نکته رو بگم
  ۱- این که اولین نفر نباشید که امتحان میدید
  ۲_ خونسردی خودتون رو حفظ کنین و به همه چیز به جز امتحان فکر کنین
  ۳_ قرص پروپرانول هم تاثیر گزاره
  ۴_ روی راهنما زدن و مقررات بسیار حساس و سعی کنید رعایت کنید
  امید وارم همتون قبول شید
  یا حق

  تیر ۳, ۱۳۹۷ در ۸:۵۶ ق.ظ
 • افسرشناس پاسخ

  چرا شما اینقدر با افسرها بد هستید، افسرها فقط یک مشکل دارند و او هم اینه که…

  افسرها جگرند….جگرند…جگرند

  تیر ۲, ۱۳۹۷ در ۴:۴۴ ب.ظ
  • لعنت بر افسر پاسخ

   سلام برادر حالت خوبه عزیز میدونی وضع مملکت چحوری ادم چجور نون در میاره بعد شما الکی رد میکنید شما بگید این پولا حرام برای زن بچه تونه خدا لعنتون کنه

   تیر ۲, ۱۳۹۷ در ۱۱:۳۸ ب.ظ
 • عاطی پاسخ

  سلام ..منم برای بار سوم در ازمون شهری رد شدم ..حیلی درحقم نامردی کرد سه بار ازم پارک دوبل گرفت با دوفرمونه همه هم خوب در اومد فقط سر کوچه دنده عوض نکردم با اینکه چرا نگفتم دنده چهار مجاز نیست منو انداخت ..با دومورد …اخه انصافه …ولی یه سوال راسته که میگن چهار بار پول هزینه افسر میدی ولی برای بار پنجم به بعد نمیدی ؟

  تیر ۲, ۱۳۹۷ در ۱:۲۶ ب.ظ
  • حسنی پاسخ

   نه ،اتفاقا رد شدم شما برای آموزشگاه و افسر سود هست.
   بنده بار نهم رد شدم و ۱۰۰۰ تومن بانک ملی و ۱۰۵۰۰ هم پول امتحان.
   اگر اینطور بود که شما ی گفتید که اینقدر ردی نداشتیم و آموزشگاه و افسر تمام تلاش را برای قبولی شما ی کرد.
   یعنی توف تو این مملکت که بخاطر پول آدم رو از زندگی میاندازند.

   تیر ۲, ۱۳۹۷ در ۴:۲۵ ب.ظ
 • شاعر پاسخ

  افسر ما ابله / رد کردنش افضله
  افسر ما رد می کنه/ پولا را هی جمع می کنه
  افسر ما دیوونست/ رانندگی مثل حیوونست
  افسر ما رد کردن رو دوست داره/ رد شدن بچه ها واسش شادی داره
  ردی تو کارتکس صفا داره/ این پولا واسه این دنیا حال داره
  پول جیب دولت با رد کردن پر می کنیم/ خرج سفر آقازاده ها را ماها تامین می کنیم

  تیر ۲, ۱۳۹۷ در ۱۱:۲۳ ق.ظ
 • فرشته پاسخ

  ۱۰۰ رحمت به عربستان اقلا رسمی اعلا می کنه که به خانوما گواهینامه نمی دهد.
  ایران می گه خانما می توانند امتحان بدهند، اما وقتی به آزمون می رسه اینقدر رد می کنند که خودت بی خیال گواهینامه بشی.

  تیر ۲, ۱۳۹۷ در ۱۰:۴۴ ق.ظ
 • هوشنگ پاسخ

  مسئول سایت یا یکی از دوستان می تواند آدرس و محل جایی که می شود شکایت کرد را پست کنه؟
  می خواهم برم داد و بیداد کنم، امروز هم یکی خابوندم تو گوش افسره،
  مرتیکه عوضی تیکه می اندازه.
  شما مشتی ارازل و اوباش را برای امتحان می فرستید.

  تیر ۲, ۱۳۹۷ در ۹:۵۹ ق.ظ
 • حامد پاسخ

  سلام دوستان ، خدا قوت…
  میخواستم بپرسم که مدت اعتبار پرونده ( کاردکس ) آموزشگاه رانندگی چقدره ؟
  تو نت سرچ کردم ، زده بود ۲ سال اما اکثرا میگن ۱ سال !!!!!

  خرداد ۳۰, ۱۳۹۷ در ۷:۵۸ ب.ظ
  • محمدرضا پاسخ

   از زمان قبولی در آزمون برگه ای به مدت دو سال است اما تلاش کن زودتر بگیری.

   خرداد ۳۱, ۱۳۹۷ در ۱:۴۸ ب.ظ
  • زحل پاسخ

   اگه تمدید نکرده باشی جاداره حالاها.من بعد چهار سال ادامشو دارم میرم

   تیر ۲۶, ۱۳۹۷ در ۲:۰۶ ق.ظ
 • محمدرضا پاسخ

  درود و سلام بچه ها من امروز با اینکه دست فرمونم خوبه برای بار سوم قبول شدم یادتون باشه برای افسر دست فرمون شما چندان ارزش نداره اونچه که با ارزش است انجام قوانین راهنمایی رانندگی است.باریکم من یادم رفت کمربند ببندم اما بقیه کارها مانند دور دو فرمونه و پارک جفت (دوبل) و دنده یک و دو رو خوب انجام دادم اما سر چهارراه و سه راه با اینکه ماشین نمی آمد بدون ایست کردن و ازدو به یک اومدن گذشتم و افسر گفت پیاده شو باید تقاطع چه فرعی چه اصلی ایست کامل کنید.پس از شش ماه باردوم هم شناسنامه یادم رفت بیارم تا برم و بیام بازم همه کار رو انجام دادم اما از عمد کلاج اونقدر نرم بود که ماشین قلق گیری اش رو سخت می کرد دیگه اعصابم بهم خورد سر پارک جفت(دوبل)راهنما نزدم افسر گفت پیاده شو.پس از دوماه دیگه اعصاب خوردی رو گذاشتم کنار به خودم گفتم که چی اگه خلبان هم بشی باید تهش پیاده شی ازدنیا بری بیخیال شدم و گفتم یا ردم یا قبول اما کارم رو درست انجام میدم و قبول شدم . این استرس بیخود را کنار بگذارید به خدا هیچی نیست.کسایی بودن ماشین روشن کردن بلد نبودن زودتر از من بار دوم قبول شدند. توصیه من به شما دوستای گلم۱-صندلی و آینه ۲-دنده خلاص ۳-روشن کردن سپس بستن کمربند ۴-راهنمای چپ ۵-دنده یک ۶-خواباندن ترمزدستی ۷-کلاج و گاز الاکلنگی ۸- چهارراه و سه راه و فرعی به اصلی نیش ترمز سپس ایست کامل سپس دنده یک و راه بیفتید ۹-اصلی به فرعی و گردش به راست راهنما و نیش ترمز و دنده یک و سپس بپیچید. ۱۰-اصلی به فرعی و گردش به چپ راهنما و نیش ترمز به سمت چپ خیابان و در میان خط جدا کننده (مانند دور برگردان) ایست کامل دنده یک اگه از روبه رو ماشین نبود بپیچید. ۱۱-هیچوقت سرچهارراه و سه راه و پیچ و خط ممتد دور نزنید و پارک نکنید ۲۰متر اونطرف تر این کار را بکنید. در پایان بگم که برخی افسرها بدون هیچ قانونی این قدر رو مخت میرن که تا خراب کنی و برخی هم گاز و ترمز و کلاج رو دست کاری می کنن حواستون باشه یک دقیقه اول رو قلق گیری کنید هرچند این گرفتاری رو تنها با گلایه و گزارش تخلف باید پیگیری کرد.

  خرداد ۳۰, ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۹ ب.ظ
 • رو.رو پاسخ

  ديگه خستم خدا.امروز رفتم امتحان ميگفتن ها اين افسرا فرق ميذارن من ميگفتم نه بابا دروغه.سه نفري نشستيم نفر اول بدون كمربند بدون سي درجه از سمت چپ سوار شدن با پارك دوبل چسبيده به جدول به گفته افسر قبول شد.من به گفته خود افسر فقط با پارك دوبل چسبيده رد شدم.خدايا منو بكش

  خرداد ۲۷, ۱۳۹۷ در ۸:۰۵ ب.ظ
  • عاطفه پاسخ

   زنگ بزن ۱۹۷ و این را گزارش بده و فقط نام آموزشگاه، ساعت امتحان و هر موردی که می تواند به بازرسی کمک کند را اعلام کنید.
   اگر چند بار رد شدید، با ۱۹۷ در میان بگزارید و بگویید که هیچ کس پاسخگو نیست وگرنه شما اینقدر رد نمی شدید

   خرداد ۲۸, ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۵ ق.ظ
   • فاطمه پاسخ

    عاطفه جان برای اتباع خارجی هم همین شماره هست؟؟.
    واقعا رسیدگی میکنن؟
    من بارششم ردشدم هنوزقبول نشدم همه میگن بیخیال شو ونرو….

    تیر ۲, ۱۳۹۷ در ۲:۱۵ ب.ظ
    • عاطفه پاسخ

     من با توجه به پرس و جویی که کردم ۱۹۷ جواب داده. اگر گزارش حقیقی و درست باشه.
     افرادی که گزارش خلاف واقع دادند خودشون تو دردسر افتادن.
     امتحانش ضرر نداره، شما اینجوری مطرح کنید که با توجه به حرف معلم آموزشگاه تمام کلاس رو رفتید اما ۶ بار رد شدید. یعنی یا افسر مشکل داره و یا معلم درست درس نداده، کمک بگیرید.
     اگر شما اتباع خارجی هستید از طریق سفارت هم می توانید اقدام کنید که به وزارت کشور اخطار بده، البته اگر سفارت شما پیگیر باشه

     تیر ۲, ۱۳۹۷ در ۴:۳۱ ب.ظ
 • زهرا پاسخ

  این پرت و پلا و اینا چیه که هی افسرها می گند باید راننده باشی تا قبول شد؟
  آخه احمق نفهم ، اگه ما راننده بودیم که دیگه نیازی به کلاس و اینهمه هزینه نبود.
  لطفا بفرمایید، قبل از ثبت نام ما باید چند ماه بدون گواهینامه پشت ماشین بشینیم تا به قول افسرا راننده بشیم و اینا خبر مرگشون گواهینامه بدهند.
  هیچ نهاد و شخص و مسئولی تو این مملکت خراب شده نظارت نمی کنه.
  شماها چه غلتی دارید می کنید تو این مملکت که حتی یک امتحان رانندگی را هم نمی توانید نظارت کنید.

  خرداد ۲۷, ۱۳۹۷ در ۵:۲۴ ب.ظ
 • Hamed پاسخ

  سلام
  امکان داره مربی مقدماتی هم هنرجوش روردکنه؟

  خرداد ۲۵, ۱۳۹۷ در ۳:۱۷ ب.ظ
  • مهری پاسخ

   اره میتونن تا ۴بار مقدماتی مربی ها رد کنن.هر دفعه ام ۳۰تومن میگیرن برای تمرین مجدد

   خرداد ۲۸, ۱۳۹۷ در ۱:۳۰ ق.ظ
 • علی پاسخ

  با سلام خدمت دوستان.
  در اینکه اکثر افسرها سلیقه ای و برخلاف مقررات عمل می کنند هیچ شکی نیست. تماس با ۱۹۷ (بازرسی ناجا و حتی بازرسی راهور) و مطرح کردن شکایت هم هیچ فایده ای نداره. چرا؟ چون ۱۹۷ به شکایت علیه کادر ناجا رسیدگی می کنه و اون شکایت رو به دادسرای نظامی ارجاع می ده. (بنده چند سالی در دادسرای نظامی کار کردم) اما افسرها، کادر ناجا نیستند و بازنشسته اند و منفک شدند.
  از همه بدتر اینکه باید شکایتتون رو در بازرسی شرکت خصوصی راهگشا (مجری و ناظر اکثر آموزشگاه های رانندگی) مطرح کنید که اتفاقا بازرسی راهگشا اصلا، اصلا و اصلا زیر بار انتقاد از افسرها نمی ره و به شدت لج بازی می کنن و شما رو چندین بار می اندازند.
  البته خوشبختانه در ۱۳۹۷/۳/۲، آیین‌نامه اجرایی آموزشگاه‌های رانندگی ابلاغ شده که بر اساس ماده ۱۷ این آیین نامه: برای رسیدگی به تخلفات مربوط به آزمون­‌ها طبق قوانین و مقررات مربوط توسط پلیس انجام می‌شود.
  حالا چون این آیین نماه تازه ابلاغ شده ممکنه چند وقتی طول بکشه تا اجرایی بشه اما اگر اجرایی بشه خیلی خوب می شه و می شه علیه افسرها اقامه دعوی کرد.

  خرداد ۲۵, ۱۳۹۷ در ۱:۳۸ ب.ظ
  • علیرضا پاسخ

   من از تجربه شما با ۱۹۷ خبر ندارم، اما تماس با ۱۹۷ تاثیر دارد.
   چند تا از آموزشگاه ها تو خود تهران به علت تخلفات مکرر، مجوز شون باطل شد، می توانید این رو تو سایت راهور چک کنید. برخی از اینها به خاطر شکایت مکرر مردم این طوری شده.
   اصلا به طور مستقیم به راهگشا شکایت نکنید، فقط از طریق ۱۹۷ تخلفات را گزارش بدهید. خود موسسه راهگشا مجوز رو از پلیس راهنمای و رانندگی گرفته. افسرها از طرف بنیاد تعاون ناجا میایند که باز هم زیر نظر بازرسی ناجا است. شکایت از افسرها اگر واقعی باشد (یعنی لطفا گزارش دروغ ندهید که برای خودتون بد می شود). می تواند منجر به این شود که مجوز افسر برای گرفتن آزمون باطل شود. مسئله دیگه این هست که مورد ما به حق و گسترده است. یک دور اطراف آموزشگاه ها بزنید تا ببینید چقدر آدم برای بار ۱۰ ۲۰ و اینها به خاطر تبعیض و عدم استاندارد رد شدند. بنده زنگ زدم ۱۹۷ که شکایت کن و پرسیدم که شکایت من از افسران هست و اونها گفتند می توانید تو ۱۹۷ ثبت کنید و ما رسیدگی می کنیم. اگر تمام افرادی که بارها رد شدند شکایت کنند، مشکل حل می شود.

   خرداد ۲۷, ۱۳۹۷ در ۹:۵۶ ق.ظ
   • علی پاسخ

    با سلام. درست می فرمایید. بنده بعد از آزمون اول شهری پیام اولم رو فرستاده بودم و بعد از اون علاوه بر بازرسی راهگشا (و تهدیدشون به شکایت)، از طریق دوستانی که در بازرسی راهور داشتم موضوع رو به صورت جدی پیگیری کردم باورتون نمی شه چه اتفاقی افتاد. تممممام افرادی که امروز آزمون رو داشتند رو از ترسشون قبول کردند. اصلا باور کردنی نبود. باید می دیدید که افسر شهر که هفته قبل کلی اذیت می کرد امروز چطور شده بود.
    دوستان عزیز لطفاً اگر می بینید حقتون ضایع می شه از هر طریقی که می تونید، حقتون رو بگیرید. حالا یا بازرسی راهگشا یا بازرسی ناجا یا بازرسی راهور. مطمئن باشید اگر پیگیر باشید درست می شه.
    به امید موفقیت همه شما

    خرداد ۲۸, ۱۳۹۷ در ۵:۱۴ ب.ظ
    • علیرضا پاسخ

     علی آقا عزیز تشکر از اشتراک گذاری این موضوع.

     مسئله جدی اینجاست که هم آموزشگاه و هم افسر امتحان گیرنده تخلفات زیادی دارند و این تخلفات باعث می شود ما رد بشیم و علاوه بر، خورد شدن اعصاب، مجبور بشیم دوباره پول بدهیم فقط به خاطر تبعیض این افسرها.

     مردم هم می ترستند که به بازرسی گزارش بدهند، چون می ترسند رد بشوند. شکر خدا بازرسی پیگیر است. تازه اگر پیگیر نباشند رده های بالاتری هم هست که ناظر بازرسی و کل ناجا هستند.

     خرداد ۲۹, ۱۳۹۷ در ۱۱:۲۱ ق.ظ
 • لیلی پاسخ

  با سلام و احترام
  اگه بخوایم آموزشگاه را عوض کنیم باید صبر کنیم یکسال بگذره تا کاردکس باطل بشه؟
  من دیروز برای بار چهارم در شهری رد شدم . نمی دونم وی کار کنم، مربیم میگه باید هرروز بری تمرین اما نه کسی هست و نه ماشینی که باهاش برم.
  ننی دونم چی کار کنم؟ در آموزشگاهمون اکثرا بار هشتم، نهم،دهم و. … قبول می شن

  خرداد ۲۵, ۱۳۹۷ در ۸:۳۲ ق.ظ
  • لیلی پاسخ

   از مسئول محترم سایت یه درخواست دارم .
   درخواستم اینه که لطفا شرایط و هزینه تعویض آموزشگاه را لطفا در سایت قرار بدین.
   ممنونم

   خرداد ۲۵, ۱۳۹۷ در ۹:۵۴ ق.ظ
  • فاطمه پاسخ

   این مشکل همه ما است، من دنبال عوض کردن آموزشگاه هستم اما فعلا راه کاری پیدا نکردم. انگار امکان پذیر نیست، البته ممکنه اشتباه کنم، شما لطف بفرمایید راهکار رو بگویید.
   منتظر یکسال و اینا نشوید، می توانید قرارداد را فسخ کنید ، اما فکر کنم هزینه به شما بر نمی گردد و اگر آموزشگاه دیگر بخواهید بروید، باید از اول تمام هزینه ها و کلاس عملی و تئوری را بروید و بعد از قبولی امتحان تئوری ، بروید برای عملی. بهتر از آموزشگاه که ی خواهید بروید بپرسید.
   شما هم خودتون و هم دیگران که چند بار رد شدن را باید بگویید به ۱۹۷ که بازرسی ناجا زنگ بزنند و گزارش بدهند. بگویید آموزشگاه جوابگو نیست و ما از کار و زندگی افتادیم، لطفا یک نفر بیاید و بررسی کند و مشکل شما را حل کند، مثلا بگوید شما اگر ۴ جلسه به این صورت تمرین کنید قبول می شوید. تبعیض افسران هم گزارش بدهید.
   چند تا نکته در مورد ۱۹۷ بگویم:

   ۱) بازرسی ناجا اطلاعات شما را محرمانه نگه داری می کند و می توانید در موقع گزارش تاکید کنید که می ترسید که این شکایت باعث رد شدن مکرر شما بشود و در محرمانگی دقت کنند. این مورد سختگیرانه پیگیری می شود و بر اساس تجربه بنده در محرمانگی دقت صورت گرفته.

   ۲) چون کسی شکایت نمی کند، گزارشی که به رده بالا می رسد این است که اکثر مردم از وضعیت گواهینامه آموزشگاه ها راضی هستند و اگر کسی رد شود تقصیر خودش است وگرنه شکایت می کرد. در صورت شکایت مکرر و به حق ، رده های بالا ناجا وارد عمل می شوند و سختگیری بر افسرها و آموزشگاه افزایش می یابد.

   ۳) هر اقدام قانونی بخواهیم علیه این وضعیت انجام دهیم باید متکی به شکایت مردمی باشیم، اگر تعداد شکایات به حق زیاد باشد، می توانیم قوانین را عادلانه تغییر دهیم.

   حرف این هست، ما با توجه به قانون داریم به طور قانونی آموزش می بینیم، افسرها سلیقه ای امتحان می گیرند و چون امتحان برای همه ثابت نیست (یکی سربالایی سخت میره، یکی رو هول می کنه و غیره) ، امتحان نا عادلانه برگزار می شود و یکی بار دوم قبوله، یک بدبخت دیگه حتی اگر رانندگی خوب باشه، باید ۲۰ بار رد بشه و هیچ کس پاسخگو نیست. باور نمی کنید، بیایید می برمتون و نشونتون می دهم، فرق هم نمی کنه افسر کی باشه. یا آموزشگاه درست یاد نداده که هی رد می شوید و یا افسر تبعیض قائل می شود و این رو کارشناسان می توانند تعیین کنند ولی در این که مشکل یا از افسر و یا از آموزشگاه شکی نیست. پس به جای این که خودتون رو تو دردسر الکی بندازید، با شکایت از طریق ۱۹۷ شروع کنید.

   خرداد ۲۸, ۱۳۹۷ در ۹:۴۶ ق.ظ
 • حسین پاسخ

  دوستان یک سوال ، آیا امکان هست که من آموزشگاه رو عوض کنم و یا جای دیگر امتحان بدهم؟
  دیگه کلافه شدم، ۹ بار رد شدم. به یارو می گم تکلیف منو روشن کنید ، ۱۰ جلسه برم ، ۲۰ جلسه برم ۱۰۰ جلسه برم ، چی کار کنم ، دو ماه واسه این گواهینامه مسخره الاف شدم . میگه من نمیدونم باید از آموزشگاه بپرسی.
  میگم مگه شما امتحان نگرفتی و نمی دونی اشکالم چیه؟
  قشنگ تبعیض قائل می شوند، طرف ۱۰ بار خاموش کرد و قبول شد ، من بد بخت واسه یک میلیتر پارک دوبل رد شدم.
  اصلا گور بابای راهنمایی رانندگی و آموزشگاه و این گواهینامه مسخرتون، بدون گواهینامه رانندگی می کنم ، هر اتفاقی هم بیافته مسئولش شماها هستید. من دارم قانونی گواهینامه می گیرم ، اونوقت نمی شه.

  خرداد ۲۴, ۱۳۹۷ در ۱۱:۱۴ ق.ظ
 • هادی پاسخ

  بهترین راه برای مشکل استرس آزمون عملی اینه که به نیت “رد شدن” سوار بشین، اینجوری دیگه استرس ندارین و قبول میشین… من خودم اینجوری دفعه دوم قبول شدم
  (:

  خرداد ۲۳, ۱۳۹۷ در ۵:۲۷ ب.ظ
 • سیاوس پاسخ

  سلام. امتحان شهری خیلی راحته نباید استرس داشته باشی

  خرداد ۲۳, ۱۳۹۷ در ۱:۴۸ ق.ظ
  • سید علی پاسخ

   درسته امتحان راحته اگر آموزشگاه درست یاد بده و یا شما فرصت تمرین داشته باشید و افسره هم عادلانه امتحان بگیره.
   اما مشکل اینجاست که ۹۸% آموزشگاه ها درست درس نمی دهند ، افسرها تبعض قائل می شوند.
   آره افسره از قیافت خوشش نمی یاد، می بره شما را جای سخت و اینقدر میگه پارک دوبل بزن تا رد بشی.
   افسره از شما خوشش بیاد (که میشه راحت که شما می گویید) پارک دوبل یک متر هم از جدول فاصله داشته باشی باز هم قبولی.
   مشکل تو ایران تبعیض و سختگیری بی خودی و سلیقه ای بودن، یک افسره گیرش فقط راهنماست، یکی دیگه فقط پارک دوبل ، یکی دیگه کلا خوشش میاد شما رو رد کنه.
   امتحان رانندگی اگه درست اجرا بشه که ما شکایت نداریم، ولی یکی وقتی ۲۰ بار رد میشه دیگه مشکل اون نیست، مشکل سیستم

   خرداد ۲۳, ۱۳۹۷ در ۱:۰۶ ب.ظ
 • یوسف پاسخ

  سلام دوستان اول این رو بگم که ماهی رو هر وقت از آب بگیرین تازه هستش من خودم الان یک هفته هست که شهری قبول شدم اون هم تو ۳۶ سالگی و بعد از پنج بار رد شدن بار شیشم قبول شدم..بالاخره همتون قبول میشین یه خانمی بود بار بیست و یکم قبول شد…البته هر چی زودتر قبول شین به نفعتونه اما اگر چندین بار هم رد شدین ناامید و دلسرد نشین…موفق باشید

  خرداد ۲۲, ۱۳۹۷ در ۱۰:۱۷ ق.ظ
  • محمود پاسخ

   کسی که بار ۲۱ داره امتحان میده یعنی باید در اون آموزشگاه رو گل گرفت.
   معلوم نیست که چه مرگشونه اینقدر اذیت می کنند.
   معلومه افسرها با خانم لج هستند
   باید شکایت خانمه به ۱۹۷ شکایت می کرد.
   هی ما شکایت کنیم ، راهور یه چاره ای می کنه
   مثلا بعد از امتحان میگه چند جلسه برید و یا چکار باید کرد تا دفعه قبل قبول بشید.

   خرداد ۲۲, ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۷ ب.ظ
 • ابوالفضل پاسخ

  امروز واسه امتحان رفتم، گفتند ساعت ۷:۳۰ اونجا باشید.
  افسره ساعت ۸:۱۰ اومد.
  بعد اینقدر طول کشید نوبت من ساعت ۱۰:۲۰ شد.
  تا این ساعت با زبان روزه و در هوای گر ایستاده بودیم
  آخر هم ما را رد کرد
  به نظر شما این انصاف
  آدم تو صف بود از اول ماه رمضان تا حالا هر هفته میاد و رد میشه.
  یکم انصاف و مروت چیز خوبیه ها

  خرداد ۲۱, ۱۳۹۷ در ۱۱:۳۳ ق.ظ
 • saman پاسخ

  سلام به همه فردا روز امتحان شهر دفعه دوم برام دعا کنید ایشالا قبول شم ایشالا همه قبول شید خیلی دوستون دارم التماس دعا

  خرداد ۲۱, ۱۳۹۷ در ۳:۱۴ ق.ظ
 • علی پاسخ

  سلام
  من هم برای بار اول قبول شدن و مهمترین چیزی که باعث موفقیت میشه کنترل استرسه.
  تو خونه دنده فرمان راهنما در کلاج ترمز گاز رو با لوازم خانه شبیه سازی کنین اونقدر تمرین کنین ملکه ذنتون بشه یعنی عادت بشه .در تمام حالت ها ,اگر نشستم ماشین روشن بود این کارومیکنم اگه نشستم دیدم ماشین خلاص هست این کارو میکنم. فقط تکرار کنین. موفق باشین
  تشکر از test-drive بابت تمام زحمات

  خرداد ۲۰, ۱۳۹۷ در ۱۲:۴۸ ب.ظ
  • گور بابات افسر پاسخ

   خیر، مهمترین عامل خر شانسی که شما داشتی.
   وگرنه اینا عشق رد کردن دارند و اینقدر اذیت می کنند تا رد بشید.

   تیر ۱۱, ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۲ ق.ظ
 • فرشاد قرایی پاسخ

  سلام واقعا افسرا تبعیض قائل میشن من هفته ی پیش دفعه اول امتحانم بود گفت پراک دوبل بزن دقیق همه چی رو درست زدم از ماشین جلویی ۱ متر فاصله داشتم و از بغل ۴۵ سانت ولی به بهانه ی اینکه چرا از ماشین جلویی ماشینم بیرون تره ردم کرد و من گفتم خب ماشین جلویی چسبونده به جدول گفت خب توام باید میچسبوندی والا نمیدونم تو اموزش میگن ۴۵ سانت بعد افسره میگه باید مثل ماشین جلویی پارک کنی

  خرداد ۱۵, ۱۳۹۷ در ۱:۴۵ ب.ظ
  • هادی پاسخ

   دفعه اول معمولا میندازن حتی اگر رانندگیت خوب باشه

   خرداد ۲۳, ۱۳۹۷ در ۵:۲۴ ب.ظ
 • مهری پاسخ

  سلام من شنبه ۵ خرداد.دفعه دومم بود قبول شدم
  فقط و فقط خوب تمرین کنین حواستونو جمع کنید اعتماد بنفس داشته باشید تمرکز داشته باشید و خوب گوش کنید ک سرهنگ میخواد چکاری انجام بدید و اون کار رو بدون استرس انجام بدید.اصلا هم به اینکه قبول میشم یا رد میشم فکر نکنید فقط تمرکز کنیدو تو ذهنتون مرور کنید ک باید چکارایی رو انجام بدید
  مثلا برای سر تقاطع راهنما رو نرسیده به تقاطع بزنم جایگیری مناسب ماشین برای گردش به راست یا چپ باید ایست کامل کنم اگه دنده ۲هست دنده رو بیارم ۱ دوطرف رو نگاه کنم با احتیاط گردش کنم .

  خرداد ۱۴, ۱۳۹۷ در ۵:۵۰ ب.ظ
 • سعید پاسخ

  سلام این دفعه هم بعد از شش بار رد شدم! لعنت به فساد بخاطر پول چکارهایی نمیکنن به ۱۹۷ هم زنگ نزنید کارو بدتر میکنه دعا کنید از قیافتون خوشش بیاد…

  خرداد ۱۳, ۱۳۹۷ در ۱۱:۲۱ ق.ظ
  • محمد حسین پاسخ

   یک سوال می توانید بگویید چرا نباید به ۱۹۷ شکایت کنیم؟؟
   شما برای بار ششم رد شدید و باید بار هفتم هم امتحان بدهید که این افسر ها احتمالا ردتون می کنند.
   اگه واقعا اشکال از شماست، شکایتی نیست ، اما وقتی برای بار هفتم امتحان می دهید یا افسرها یک مشکلی دارند و یا آموزشگاه درست یادتون نداده. باید این موارد را به بازرسی گزارش بدهید تا بدونند چه وضعیتی است.
   من نمی دونم منظورتون از اینکه کار بدتر می شه مفهوم نیست، شما را بارها رد کردند ، کار بدتر چیه نمی توانند از آموزشگاه اخراجتون کنند. اینقدر ماها به این افسرا رو داریم که هر کاری می خوان می کنند.
   اگر شما بارها رد شدید و یا تبعیض بود به ۱۹۷ گزارش بدهید.
   امتحان تئوری رو خوب می گویند باید بخونید و سختی سوالات برای همه یکسانه.
   اما امتحان عملی که دست افسره ، از شما خوشش بیاد میبره شما را تو سر پایینی و بهترین جا واسه پارک دوبل و میگه قبولی
   من خودم تو ماشین دیدم، پسره موقع حرکت ترمز دستی را پایین نبرده بود و ۵ ۶ بار خاموش کرد پارک دوبل کج زد و گفت قبولی.
   به من که رسید کلا یک بار خامو شد گفت ردی.

   خرداد ۱۹, ۱۳۹۷ در ۹:۱۷ ق.ظ
 • Moon پاسخ

  دوبلم با پراید میخوره به جدول اما با ماشین خودمون که عریض تره درست پارک میکنم
  سرعت هم نمیگیرم پس چرا میخوره به جدول

  خرداد ۱۲, ۱۳۹۷ در ۵:۱۶ ب.ظ
  • افشین پاسخ

   من با این روش دوبل که مربی خوبم بعم یاد داد بار اول قبول شدم .
   با ید آیینه ماشین شما با چراغ ماشینی که میخوای ازش دوبل بگیری موازی باشه
   بعد راهنما راست میزنی دنده عقب میری و تو شیشه سمت راست عقب نگاه میکنی وقتی ستون سه گوش به چراغ رسید ضمن حرکت فرمونو کامل میپیچونی راست بعدش همینطور میای عقب تا اینکه چراغ عقب ماشین با وسط شیشه شما تو یه راستا قرار بگیره بعد سریع در ضمن حرکت فرمونو چپ بپیچونید همین . فقط توجه داشته باشید ماشین موازی ماشین جلویی و عقبی باشه و کج نباشه . امیدوارم همتون بار اول قبول شید البته اگر واقعا مسلط باشید .

   مرداد ۱۰, ۱۳۹۷ در ۴:۵۲ ب.ظ
 • هوشنگ پاسخ

  افسرها همه باز نشته اند، معنی بازنشسته اینه که یعنی اینها سالها کار کردند و دیگر نمی توانند کار کنند و باید استراحت کنند، اما در ایران از افراد بازنشسته برای امتحان استفاده می شود و چون این افراد کارایی لازم را ندارند ، در امتحان تبعیض هست، اشتباه هست و خطای این افسرها باید بره به جیب ما که پول آزمون مجدد بدهیم.

  بهتره راهور مثب کشورهای دیگر افسرهای بازنشسته را واقعا بازنشسته کنه و یا در اموری که نیاز به دقت است نفرستد و به جای آن افسرهای جوان که بهتر می فهمند را برای امتحان بفرستد. همچنین نوع امتحان برای همه باید یکسان باشه. طرف از قیافت خوشش میاد ، می بره شما رو می گه فقط یک پارک دوبل بزن و به فاصله دقت نمی کنه و می گه قبولی، طرف از قیافه شما خوشش نمی یاد و میگه برو سخت ترین سرازیری میگه پارک دوبل بزن. دور دو فرمونه را تو تنگ ترین کوچه می بره آخرم سر یک راهنما نزدن ردی.
  چقدر آدم که رانندگیشون افتضاح با تبعیض قبول شدن و چقدر آدم که رانندگی بلد هستند به خاطر تبعیض رد شدند.
  یکی از افسرا می گفت شما باید راننده باشید تا قبو ل بشید. سوال من اینه، اگه ما راننده باشید، دیگه نیازی به کلاس و آموزشگاه نیست. این افسرا واقعا دنبال چی می گردند؟
  بیش از ۹۹ درصد تصادفات جاده ای که منجر به مرگ شده همون افرادی انجام دادند که سالها گواهینامه دارند. شما راهور عزیز به جای سختگیری های بی مورد برای افرادی که قانونی دارند گواهینامه می گیرند ، برید اونهایی که سالها با گواهینامه تخلف می کنند را بگیرید. وقتی راننده پایه یک شما تو اتوبان دنده عقب میره، اون رو جریمه کنید و گواهینامه را باطل کنید و نه از یک بدبختی که داره تازه گواهینامه می گیره جلوگیری کنید.
  راهور نیاز به یک تغییر اساسی در عملکرد است، با سختگیری بی ورد در آزون شهر ، ما فقط تعداد افرادی که بدون گواهینامه رانندگی می کنند را افزایش می دهید و آیا می توانید خودرو ها را دانه به داه چک کنید کی گواهینامه داره و کی نداره؟

  خرداد ۱۲, ۱۳۹۷ در ۲:۲۷ ب.ظ
  • نوید پاسخ

   درسته واقعا من ۱۷ساله بدون گواهینامه رانندگی کردم خداراشکریک خطی هم تصادف نداشتم اما خیلی ازگواهی دارها فرتی چپ میکنندوهزارخسارت حالا من فردا امتحان درم برام دعا کنید

   خرداد ۲۰, ۱۳۹۷ در ۳:۰۲ ق.ظ
 • Mary پاسخ

  من امروز امتحان دادم و برای بار سوم رد شدم. حال خوبی ندارم و واقعا نمیدونم چه باید کرد. فعلا که هفته دیگه آزمون نیست و شد برای دو هفته بعد . دعا کنید بتونم مسلط بشم و قبول شم. خیلی حس بدی دارم. 😭

  خرداد ۱۰, ۱۳۹۷ در ۱۰:۱۹ ق.ظ
 • Moon پاسخ

  فردا دفعه سوممه
  دفعه اول و دوم خیلی ریلکس بودم ولی انقد بیخود رد شدم‌که الان استرس فردا رو دارم
  لطفا دعا کنید واسم

  خرداد ۹, ۱۳۹۷ در ۱۱:۰۵ ب.ظ
 • عماد پاسخ

  من امروز قبول شدم خداروشكر
  دفعه سومم بود كه ميرفتم
  به توصيه دوستان يه دونه ازين قرصاي پروپنال رو خوردم
  براي كاهش استرس واقعا كار سازه
  و خب براي كسايي كه ياد دارن استرس مخرب ترين چيزه براي قبول شدن
  يك توصيه به دوستان دارم اونم اينكه تا پارك دوبل رو صد در صد ياد نگرفتين توي كلاسا امتحان دادن فايده اي نداره
  وقتي از ده تا نه تا رو درست زدي بعد برو واسه امتحان
  چون تا اونجايي كه من فهميدم مهمترين مسئله توي امتحان اول پارك دوبله بعد هم گفتن غير مجاز ها! ايناها خيلي مهمن
  مثلا سر تقاطع ها يا نزديك تقاطع ها گفت دوبل بزن يا دور يك فرمون حتما غير مجاز بگيد
  خط هاي ممتد رو حواستون باشه كه اگر گفت دور بزن حتما بگين غير مجازه.
  خلاصه كه اميدوارم به چيزي كه ميخواين برسيد.🌹

  خرداد ۹, ۱۳۹۷ در ۲:۲۴ ق.ظ
 • محسن پاسخ

  امروز یکی از آشنایان رفته بود امتحان بده و رد شده، تعریف می کرد، افسر یکی رو تو زمین صاف برد و پارک دوبل ۳ بار خاموش کرد و گفت قبولی.
  یک بد بخت دیگه رو سربالایی پارک دوبل خواست و یکبار خاموش شد و گفت ردی.
  افسرها به عمد تبعیض می گزارند.
  این راهور چه غلطی می کنه و نظارت نداره.
  گفتم بهش زنگ بزنه ۱۹۷ شکایت ، حالا ببینیم چی میشه.

  خرداد ۷, ۱۳۹۷ در ۱۲:۴۴ ب.ظ
 • حسنا پاسخ

  من این هفته سومین بار,ازمون شهر رو قبول شدم .استرس هم خیلی داشتم…ولی دیگه توکل کردم به خدا.سعی کنید نفر سوم یا چهارم باشید….نفر اول بیشتر اوقات گند میزنن.من دفعه ی دوم بهتر امتحان دادم و افسر هم هی افرین میگفت, ولی رو سربالایی منو نگه داشت و موقع شروع مجدد حرکت ,ماشین دو بار خاموش شد.دفعه ی سوم هم ,افسر انگار زیاد خوشش نیومده بود ,چون هیچی نمیگفت ..اخر کار پارک دوبل انجام دادم و خوب شد و گفت دنده عقب برو که بد رفتم ولی افسر گفت قبولت میکنم ولی حتما دو جلسه تمرین کن و قول شرف بده . منم تا عالی نشم تو جاده نمیرم چون بی عقل نیستم که با جون خودم و دیگران بازی کنم.ولی خوشحالم که استرس امتحان تموم شد

  خرداد ۴, ۱۳۹۷ در ۱۱:۱۹ ق.ظ
  • محمد پاسخ

   جون جوونا رد رو اونایی به خطر میاندازند که سالها گواهینامه دارند و هنوز تخلفات خطرناک می کنند.
   او آدم بیشعوری جون جوونای رد رو میگیره که بعد از ۱۰ سال هنوز نمی فهمه اتوبان جای دند عقب نیست
   چراغ زرد یعنی آماده باش بایستی
   عابر پیاده یعنی توقف کن

   و جون جوونا رو این افسرا به خطر میاندازند که با سختگیری بی مورد ، مردم رو مجبور می کنند بدون گواهینامه رانندگی کنند.
   یک پسره بود دفعه ۱۰ که ردشد، رفت آموزشگاه پروند شو بست و گفت دیگه امتحان نمی دم و سوار ماشین شد و رفت (گواهینامه نگرفت).

   خرداد ۲۳, ۱۳۹۷ در ۴:۳۸ ب.ظ
 • زهراسادات پاسخ

  سلام من امروز امتحان شهر داشتم برای بار پنجم رد شدم 😭خیلی ناامیدم احیای میکنم خیلی خنگم اعتماد به نفسم وا دست دادم

  خرداد ۳, ۱۳۹۷ در ۵:۳۸ ب.ظ
  • بی نام پاسخ

   مشکل از شما نیست، شما تازه دارید یاد می گیرید. یا آموزشگاه درست آموزش نداده یا افسر الکی گیر میده.
   در دو حالت ، شما مقصر نیستید.
   من به نظرم برید آموزشگاه صحبت کنید و ببینید راهکار چیه ، مثلا چند تا کلاس دیگه باید رفت.
   اگه راهی نبود و بازم اذیت شدید، زنگ بزن ۱۹۷ بگویید موضوع رو، افراد دیگر که هی رد می شوند بگویید زنگ بزنند ۱۹۷ از آموزشگاه شکایت کنید بگویید یا اینها درست درس ندادند و یا افسر بیخودی رد می کنند.

   خرداد ۵, ۱۳۹۷ در ۲:۱۸ ب.ظ
  • یوسف پاسخ

   سلام من هم اتفاقا ۵بار رد شدم اما به خدا رو شکر بار شیشم قبول شدم..نا امید نشین اصلا بحث خنگی نیست بحث استعداده بعضی ها به طور خدادادی تو رانندگی زود به مهارت میرسن بعضی ها هم مثل من و شما دیر مهم نیست سرانجام قبول میشن ۱۰۰%

   خرداد ۲۲, ۱۳۹۷ در ۱۰:۲۷ ق.ظ
   • محمد پاسخ

    شما اشتباه می گویید، بحث استعداد خدادادی نیست، بلکه بحث اینه که چه کسی به شما آموزش داده و آیا درست آموزش داده یا نه. بحث اینه که افسره از شما خوشش میاد یا نه.
    من جلوی چشم خودم پسره بار اول بود و ۸ بار خاموش کرد ، پارک دوبل رفت تو جوب ، ترمز دستی را نکشیده بود، راهنما هم نزد و قبول شد. همون افسر یک بد بخت رو ۳ بار خاموش کرد ، رد کرد تازه بار ۹ بود.
    وقتی امتحان رو کیلویی و با توجه به سلیقه و مثلا شب قبل با خانمش دعوا کرده یا نه می گیرند، همین افتضاح میشه که میبینید.

    خرداد ۲۳, ۱۳۹۷ در ۴:۳۳ ب.ظ
 • مجی پاسخ

  سلام منم امروز برای بار دوم امتحان شهری دادم ولی قبول نشدم دفعه قبل پارک دوبلم شصت سانت این بار سی سانت گفت مردودی گفت ماشین رو خاموش کن برو پایین منم گفتم من که مردودم خودت خاموشش کن پیاده شدم محکم در رو زدم گفت دفعه بعد مگه نمیای امتحان بدی گفتم هیچ کاری نمیتونی بکنی حالا چیکار کنم 😑

  خرداد ۳, ۱۳۹۷ در ۱:۲۹ ب.ظ
  • حسن پاسخ

   افسرها هر دو هفته یک بار عوض می شوند.
   اگر نه، بگویید با افسر اختلاف دارید ، آموزشگاه کار دیگه بکنه.
   اگر باز هم نشد با ۱۹۷ تماس بگیرید و بگویید افسر بخاطر مشکل شخصی رد می کنه. البته اگر رفتید و رد شدید.
   نباید به افسر توهین کنید و از این کارا انجام بدید فقط اگر تخلفی از افسر دیدید و یا هی داشتید رد می شدید با ۱۹۷ تماس بگیرید و گزارش بدید.

   خرداد ۵, ۱۳۹۷ در ۲:۲۴ ب.ظ
  • زحل پاسخ

   😅😅😅😅😅

   تیر ۲۶, ۱۳۹۷ در ۲:۲۶ ق.ظ
 • سپيده پاسخ

  چرا نظر منو تاييد نميكنيد؟؟ يكي بگه پارك ال همون پارك عموديه؟ تو امتحانم هس؟ چون مربيه من يادم نظاد و گفت جزو كلاس نيس

  خرداد ۱, ۱۳۹۷ در ۹:۵۲ ب.ظ
 • فرشته پاسخ

  سوالات آیین نامه این سایت عالی بود من فقط همینا رو خوندم و بدون غلط و یک ضرب قبول شدم
  اما متاسفانه از آزمون توشهری خیلیییی میترسم

  خرداد ۱, ۱۳۹۷ در ۳:۰۰ ب.ظ
 • رو.رو پاسخ

  خدايا يعني كي تو اين ورقم مينويسه قبول .آرزو شده برام .تو روخدا برام دعا كنين.حرف منو كه نمي شنو خدا .فردا آزمون دارم

  اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۷ در ۵:۱۱ ب.ظ
  • Zahra پاسخ

   انشالله که قبول شدید امروز❤

   خرداد ۱, ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۴ ب.ظ
  • علی پاسخ

   رو رو یعنی چی؟

   خرداد ۲, ۱۳۹۷ در ۶:۴۲ ب.ظ
 • ثریا پاسخ

  دوستان تا حالا چند بار رد شدید؟
  یکی گفته که به بازرسی ناجا که ۱۹۷ گزارش بدهم ، بیاد ببینه مشکل از افسره یا آموزشگاه
  من آدم دیدم ۱۰ بار هم رد شده، این چه وعضیه

  اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۷ در ۳:۴۵ ب.ظ
 • مروارید پاسخ

  سلام
  خوش به حالتون بچه من هنوز درگیر آزمون آیین نامه اصلی هستم الان یکساله دارم میرم همش رد میشم اصلا تو مخم نمیره تو رو خدا اگه راه کاری بلدین به من بگید دیگه خسته شدم میخوام انصراف بدم

  اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۷ در ۵:۴۴ ب.ظ
  • زهره جون پاسخ

   سلام دوست عزیز شما برو سوالات امتحان ائین نامه اصلی یا مقدماتی را سرچ کنید و تستهای آنلاینی هست ک مال مقدماتی ۲۰ آزمون هست و اصلی ۴۱ آزمون همه اونا را حل کنید چن بار با تکرار سوالات همه چی آسون میشه و انشالله برا بار اول قبول میشین .من اونا را خوندم و ی ضرب با ی غلط قبول شدم .به کتاب هم ی نگاه سطحی انداختم

   اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷ در ۴:۴۰ ق.ظ
  • مژده پاسخ

   سلام از همین سایت برنامه های تست آیین نامه بگیر و تمرین کن خیلی خوبه

   اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۷ در ۱:۴۹ ق.ظ
  • محسن پاسخ

   آبجی مروارید ما که امتحان مقدماتی و اصلی رو با کمک این سایت قبول شدیم الان توی آزمون شهری گیر کردیم نامرد این سرهنگ جلالی خیلی گیره با منم که لج افتاده منو می بینه انگار عزرایل و دیده

   خرداد ۱, ۱۳۹۷ در ۱۱:۱۲ ق.ظ
  • شهره پاسخ

   بسته طلایی و تهیه کن بخون یه ضرب قبولی من هفته پیش بسته طلایی رو گرفتم بدون غلط قبول شدم

   خرداد ۶, ۱۳۹۷ در ۱۱:۲۰ ق.ظ
 • بی نام پاسخ

  سلام

  تو منطقه که من امتحان می دهم ، افسر ها عمدا استرس وارد می کنند.
  هیچ حساب و کتابی نداره، یکی ۳ بار خاموش کرد قبول شد، یک بدبخت دیگه واسه یه اشتباه کوچک رد شد.
  افسرها بعضی مواقع اهانت و تمسخر هم می کنند.

  شما سعی کن کارت رو درست انجام بده، اما اگر دیدید که هی دارید رد میشید و افسر تبعیض قائل میشه و استرس میده ، دیر میاد و یا مسخره می کنه، بدون اینکه عصبانی بشوید و کار ناجور انجام بدید، سریعا با تلفن همراه ۱۹۷ که بازرسی ناجا را شماره بگیرید و تخلف را گزارش بدید.

  افسرها دیگه شورشو در آوردند، فقط بلدند گیر بدن و رد کنند.

  حقوق خودتون رو بشناسید و افسر مجبور فضای روحی بدون استرس برای شما به وجود بیاره.

  اگر چند بار رد بشید، این یا تقصیر آموزشگاه است که درست آموزش نداده و یا تقصیر افسر که عمدا شرایط رد شدن را به وجود میاره. در این صورت بنظرم بازرسی راهور باید ورود کنه تا اینا بفهمند کشور قانون داره.

  اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۷ در ۴:۰۹ ب.ظ
 • مجتبی پاسخ

  هیچی نخوندی بعددنبال راهی عستی که قبول شی،فقط بایدبخونی چون وقتت. کمه تواینترنت سرج کن سوالات ازمون ایین نامه اصلی سعی کن همه نمونه سوالای روی بخونی ،واین بدون بدون خوندن هیچ راهی برای قبول شدن نیست وهچنین با استرس عرگز موفقرنمیشی ،فوقش مردودشی چی میشی دوباره امتحان میدی

  اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۷ در ۱۲:۱۰ ق.ظ
 • لیدا پاسخ

  سلام
  دوستان من دارم میمیرم از استرس این هفته امتحان اصلی دارم هیچی نخوندم تو رو خدا یه روشی بگید بار اول در آزمون آیین نامه قبول بشم

  اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۷ ب.ظ
  • مهرداد پاسخ

   لیدا خانوم اصلا خودتو نگران نکن کافیه نمونه سوالات آیین نامه سایت و تست بزنی من خودم هم آزمون مقدماتی هم آزمون اصلی رو با نمونه سوالات آیین نامه همین سایت قبول شدم همه سوالات آزمون عین سوالات سایت بود
   اینم لینک سوالات آیین نامه

   https://test-drive.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b5%d9%84%db%8c-%d8%a2%db%8c%db%8c%d9%86-%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87/

   اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۷ در ۱:۰۰ ب.ظ
  • Narjes پاسخ

   سلام لیدا خانم.
   یا قبول میشی یا نمیشی.
   میمیرم از استرس نداره

   اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۲ ق.ظ
  • نیلا پاسخ

   یه نرم افزار آیین نامه بگیر.تست بزن.خیلی راحته.کتابم یه بار مرور کن.

   اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۷ در ۱۰:۲۱ ب.ظ
  • سحر پاسخ

   عزیزم منم اولش مثل شما استرس داشتم بسته طلایی شماره یک و از همین سایت تهیه کردم دقیقا سوالات آیین نامه از بسته شماره یک میاد به آقای مرادی مدیر سایت پیام بده برات ارسال میکنه.

   اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷ در ۱۱:۱۳ ق.ظ
 • میلاد پاسخ

  ولا من ک همه مراحلو یک ضرب قبول شدم افسر خدایی خیلی ازم ساده گرفت یک دوتا راهنما فراموش کردم چشم پوشی کرد ولی سرازیری ازم پارک دوبل گرفت منم هنرمو ب رخش کشیدم ولی در کل بستگی ب افسره داره

  اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۷ در ۱۲:۴۴ ب.ظ
 • Saeede پاسخ

  سلام من امروز برای بار دوم قبول شدم
  سعی کنید به استرستون غلبه کنید
  اصلا نترسید چون واقعا آدم فکرش کار نمیکنه و همه چیز خراب میشه
  راهنماها رو حتما بزنید خیلی حساسن روی راهنما زدن
  فرعی ب اصلی ها رو مواظب باشید ایست کامل کنید
  موقع خروج از پارک وقتی سر ماشین یکم کج شد ایست کنید و پشت سرتون رو نگاه کنید
  روی کلاج تسلط کامل داشته باشین ک خاموش نشه ماشین
  امیدوارم همه تون قبول بشین

  اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۷ در ۳:۰۱ ب.ظ
  • مرمری پاسخ

   خوش به حالت کاش منم قبول شم..یه بار رد شدم

   اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۷ در ۱۱:۲۹ ق.ظ
 • مرمری پاسخ

  دعت کنین منم قبول شم فردا امتحان دارم..خیلی استرس دارم

  اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۷ در ۹:۲۷ ق.ظ
  • علی پاسخ

   مرمری یعنی چی؟

   اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷ در ۱۰:۳۷ ق.ظ
   • مرمری پاسخ

    اسمم مرجانه مرمر صدام میکنن..خخخ

    اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷ در ۱۲:۰۵ ب.ظ
 • حسنا پاسخ

  من امروز امتحان دادم ..هنوز سی متر از محل شروع دور نشده بودیم که گفت پارک دوبل و پارک دوبلم فاصله دار شد …گفت دنده عقب و بعد گفت برو کوچه بغلی که اصلا با اون پارک دوبلی که کردم هول شدم نتونستم خروج از پارک رو انجام بدم و رد شدم.کلا اعتماد بنفس کارهای عملی ام کمه.موندم جلسه ی بعد چیکارکنم چون مهارتم که انچنان ارتقا پیدا نمیکنه

  اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷ در ۸:۳۶ ب.ظ
 • نیما پاسخ

  سرهنگ حسینی توی قم معروفه تقریبا میشه گفت ۹۶درصد افراد رو در جا رد میکنه امروز امتحان عملی داشتم از ۶۰ نفر ۵۳نفر رو رد کرد اونهایی هم.ک قبول شدن بار سوم یا چهارمشون بود!!! همه هم.پارک دوبل رد شدن چون یک ماشین.پیدا کرد که کج پارک کرده بود و هیچ.جوره نمیشد پارک کرد یه بنده خدا بود راننده تاکسی بود چنسال اون هم رد شد!!! نفری ۲۸تومن گرفتن برای دوساعت تمرین.واقعا این.پولا خوردن داره؟ حتی بعضیا موتور و ماشینشو پشت اون.ماشین پارک کردن ولی باز گشت و یه ماشین که کج پارک کرده بود پیدا کرد و با اون امتحان گزفت

  اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷ در ۱۱:۲۳ ق.ظ
  • الی پاسخ

   بستو هشت تومن!!این قیمت تو قم هست؟اینجا دو ساعت آموزش ۴۵ تومنه و اگه بخای برای بار دوم امتحان شهر بدی باید یه فیش ده هزار تومنی واریز کنی

   اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۷ در ۳:۱۵ ب.ظ
 • زهرا پاسخ

  بچه ها منم با یک بار رد شدن امروز قبول شدم
  اول ک صبح نصف یه پرپرانول خوردم ک کلا فک کنم ضررش از استرسی ک داشتیم کمتره
  اصلا استرس نداشتم
  تازه سرهنگه عصبی بود همه فرار کردن ولی من گفتم میمونمو رد میشم فوقش دوتا چیز یاد میگیرم
  اول ک میشینین خیلی محکم باشین. بفهمه استرس دارین هی تابتون میده
  سعی کنین اولین نفر نباشین
  من صبر کردم دوتا خانوم جلوم رفتن دوتا مزیت داشت یکی اینکه قلق سرهنگ دستم اومد ک رو چیا حساسه
  دوم اینکه اونا رو که دید خاموش میکنن و دنده بد میدن رو دنده حساس شد من خیلی با کلاج کار کرده بودم خوب دنده میدادم
  اموزش من با پراید بود ولی با ساینا امتحان دادم اصلا هول نشین قلق گیری کنید کلاجو چند بار تو خاموشی فشارش بدین تا صفر تا یکش دستتون بیاد
  کلاجو ک بتونین کنترل کنین ۹۰ درصد ماجرا حله
  وقت اومدن از پارک بیرون یه نیش ترمز بزنین سرو حتما بچرخونین
  الکی ام شده نگا کنید. موقع پیاده شدنم نبینید داره میگه قبولی باز دقت میکنه ببینه ماشینو چجوری خاموش میکنید از دنده غافل نشین و ترمز دستی و دست اخرم با دست راست درو باز کنید عقبو نگاه کنید امیدوارم تونسته باشم راهنماییتون کنم
  راستی من دفعه اول سر راهنما نزدن و ایست کامل از فرفی ب اصلی رد شدم
  نیم کلاجم خیلی مهمه اونم تمرین کنید
  موفق باشین

  اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷ در ۱۰:۳۲ ق.ظ
 • A پاسخ

  اگه میخواید قبول شید بخونید………
  سه بار رد شدم…..تجربمو می نویسم براتون چون میدونم اونایی ک میان اینجاهارو میبینن حالشون روبه راه نبوده و ب کمک نیاز داشتن ….اولین چیز اینِ که استرس نداشته باشید…..اینهم اینجوری نیست که بگی آره امروز میرم ب خودم استرس هم راه نمیدمو قبول میشم…نه اینجوری نیست… زمانی استرس دست از سرتون بر میداره که اعتماد به نفس داشته باشید یعنی بدونید که موفق میشید یعنی بدونید که میتونید موفق شید…برای اینکار هم فقط و فقط باید تمرین داشته باشید…بهترین گزینه هم برای تمرین این شهرک هاس که کلی کارخونه توشه و حیاط داره ..تو حیاطش هم میشه پارک دوبل کرد همه دور رو فرمانه و ……..تنها مشکلی که اکثرتون دارید اینه که پارک دوبل بلد نیستید…فقط کافیه دو ساعت پارک دوبل تمرین کنید …..من پارک دوبلو اول یاد نمیگرفتم چون اونی ک باهاش می رفتم آموزش, همش بهم فرمان میداد یعنی منتظر این بودم که بگه بچرخون فرمانو یا الان وقتش نیست..با یکی برید تمرین که فقط مراقب باشه جایی نزنید راهنمایی نکنه پارک دوبلو فرمون نده….ی چیز دیگه راجب پارک دوبل بگم ..تمام اون اون مشخصه ای که بهتون دادن رو فراموش کنید…با سه چهار نفر رفتم برای تمرین هر کدومشون برای چرخوندن فرمان دوم یه نشونه ای میدادن .یکی میگفت برای فرمان دوم باید صبر کنی چراغ خطر ماشین کناری روبروی آیینه بغلت قرار بگیره.یکی دیگه میگفت چراغ خطر ماشین کناریت وسط درب کنار شاگرد ماشین خودت قرار بگیره…..باید بگم که همشون اشتباس….همه ی اینا اگه ماشین نزدیک ب جدول باشه جواب نمیده….فرمان دوم چشمیه یعنی فاصلشو با چشم باید متوجه بشی شاخصه ای نداره ..این فاصله ی چشمی رو هم وقتی دوساعات خودت بدون دخالت کسی تمرین کنی قشنگ میفهمی ..امیدوارم به دردتون بخوره من قبول شدم ایشالله همتون قبول شید…♥

  اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۷ در ۹:۵۲ ب.ظ
 • ایـــلیا پاسخ

  خداااااایا شکرت بار دوم قبول شدم 😍😁با اینکه از شانس گندم از بازرسی اومدن و دوباره بعداز قبولی امتحان دادم ☺فقط استرس نداشته باشین و راهنما بزنین همه چی حله 😁صبحانه رو هم مفصل بخورید تا زمان استرس فشارتون نیافته یا بیحال و بی حوصله نباشین انشالله که همگی قبول بشن ✋نذر یادتون نره

  اردیبهشت ۹, ۱۳۹۷ در ۶:۵۷ ب.ظ
 • ایـــلیا پاسخ

  پنج ساعت دیگه امتحان دارم با اینکه ۱۳ ساله رانندم ولی از استرس خوابم نمیبره چون باره اول بیخودی رد شدم اعتماد به نفسمو از دست دادم دوستان برام دعا کنید

  اردیبهشت ۹, ۱۳۹۷ در ۳:۳۵ ق.ظ
 • محمد اقا :] پاسخ

  سلام…عزیزان چند تا نکته رو رعایت کنید قبولید*
  اول اینکه جلوی استرستونو بگیرید و حتما حتما تسلط کامل داشته باشید به فرمان و کلاچ
  تجویز قرص هم نمیکنم چون پزشک نیستم واس خاطر ی گواهینامه خودتونو با قرص های ارامبخش و اعصاب ب فنا ندین
  ب اینم فک نکنید اگ رد بشم بقیه چی میگن و پرداخت پول و …
  من نه ماشین داشتم ن راننده بودم افسرمم بسیار فرد عصبی و پر از تداخل روحی و روانی …این شگردشونه لابد عصبی رفتار میکنن تا عکس العمل شما رو بسنجن خونسرد باشید و چن تا نکته رو رعایت کنید قبول میشید
  کلمه صادرات رو یادتون باشه!
  ص:صندلی
  ا:تنظیم اینع ها
  د:خلاص بودن دنده
  ر:روشن کردن و بلافاصله بستن کمربند
  *راهنما
  *دنده گذاشته شود
  ا:نگاه ب آینه ها برای رعایت حق تقدم
  ت:ترمز دستی

  با رعایت حق تقدم و اجازه افسر حرکت(ب اینه بغل توجه کنید)

  *هنگام پیاده شدن
  ۱ دنده خلاص
  ۲ ترمز دستی کشیده
  ۳در با دست راست باز شود

  ***نکات***
  ۱.هنگام نزدیک شدن ب خطوط عابر پیادع سرعت کم و در صورت لزوم توقف کنید
  ۲.دنده را حفظ باشید نگاه کردن ب دنده مساوی با رد شدن
  ۳.هنگام پیاده و سوار شدن از پشت ماشین حرکت کنید
  ۴.بعد انجام پارک دوبل دنده حتما خلاص شود
  ۵.وقتی تا دنده سه رفتین افسر میگه بنداز دنده دو سرعتتون رو با یه نیش ترمز پایین بیارین بندازین دو،بعد از دنده دو افسر بهم گفت بنداز یک باید دقت کنید اگر با همون سرعت دنده دو بخواین یک بندازین موتور ماشین زوزه میکشه مردود میشین،باید کاملا سرعتتون بیارید پایین بعدش دنده یک
  ۶.اگه ماشین خاموش کرد اول دنده خلاص سپس روشن شود
  ۷.کنار سطل زباله و پل ها پارک نشود
  ۸.به اینع های حتما دست بزنید حتی اگه تنظیمه توجه شما مهمه**
  ۹.پشت چراغ قرمز دنده خلاص
  ۱۰.قبل حرکت سر خود را بچرخانید و سمت چپ خود را ببینید
  ۱۱.راهنما ها ب موقع زده شود***
  ۱۲.هنگام دو به یک کردن سرعت باید ب صفر برسد
  ۱۳.در ورود به کوچه ها و فرعی ها دو ب یک شود
  ۱۴.ممنوع ها گفته شود
  ۱۵.فاصله با ماشین های کناری حفظ شود
  ۱۶.در صورت مجبور بودن و عبور از خط ممتد از افسر اجازه دریافت شود
  **هنگامی که افسر آزمایش دستور توقف می دهد باید موارد زیر رعایت شود:
  ۱) بلافاصله راهنمای سمت راست یا سمت توقف را بزنید.
  ) در محل های ممنوعه توقف نکنید. در صورت اصرار افسر آزمایش، به ممنوع بودن توقف اشاره نمایید. برای افسر آزمایش دقت و توجه شما بسیار مهم است، حتی اگر به روی خود نیاورد!
  ۳) آئینه بغل سمت راست را نگاه کنید. در صورتی که وسیله نقلیه دیگری در حرکت باشد رعایت حق تقدم را بنمایید.
  ۴) وسیله نقلیه را کم کم (نه با تغییر مسیر ناگهانی) به سمت راست، کنار خیابان هدایت نمایید.
  ۵) هنگام توقف، وسیله نقلیه با جدول کنار خیابان در حدود ۳۰ تا ۵۰ سانتی متر فاصله داشته باشد.
  ۶) ترمز کردن به آرامی (نه با شدت و ناگهانی) و خلاص کردن دنده و کشیدن ترمز دستی، رعایت شود.
  ۷) برای پیاده شدن با دست راست دستگیره درب را باز کنید. به این منظور که قبل از باز شدن درب، توجه کامل نسبت به وسایل نقلیه عبوری کنار وسیله نقلیه شما معمول گردد تا با باز شدن درب، تصادفی واقع نشود.
  همین!
  راستی اگه محصلین مثه من پیش دانشگاهی قبل امتحان با افسر صحبت کنید بگید من کنکوریم ی پدری کن و امروز یکم هوای مارو داشته باش…طرف چهار سال راننده بوده اومده رد شده…
  ب این فکر نکنید اشکال از شماست اگه این سرهنگ های بازنشسته رد نکنن که خرج زندگیشونو از کجا بدن…مشکلات مالی هم ک فراوون اینا رو بگید اگه یکم وجدان داشته باشه میفهمه…
  اگه هم شاغلید بگید ما هر بار مرخصی میگیریم با کلی زحمت پول در میاریم و ….

  براتون ارزوی موفقیت میکنم..دوبل رو درست بزنید افسر ۹۰درصد شما رو قبول میکنه چون خیلیا تو پارک دوبل مشکل دارن و اگه بنا ب اینه شما رد شید بقیه هم رد میشن…
  نفر آخر برید پشت فرمون تا بفهمین افسر ب چیا گیر میده
  موفق باشید ارزوی قبولی برای تک تکتون عشقام :))

  مملو^__^

  اردیبهشت ۸, ۱۳۹۷ در ۹:۵۷ ق.ظ
 • حمید نور پاسخ

  آخیش برای بار هشتم رفتم امتحان شهری بالاخره قبول شدم….. چیه انگار امتحان مرگ و زندگیه همش استرس داره، یه توصیه به دوستان سعی کنید از جمعی که وایستادن برای امتحان دور بشید بینشون واینستید چون هرکی یه چیزی میگه استرستون بیشتر میشه و خیلی چیزا که بلدید یادتون میره امیدوارم همتون قبول بشید.

  اردیبهشت ۷, ۱۳۹۷ در ۱۲:۰۲ ب.ظ
 • داود رستمی پاسخ

  سلام من خدا رو شکر فرمون امروز واسه بار اول قبول شدم،فقط یه چیزی میخوام بگم تو رو خدا گوش کنید,،خانما و اقایون قبل از امتحان قرص پروپرانول استفاده کنید استرستون کلا میخوابه ،بعدشم راهنماها رو دقت کنید بزنید حتما و اینکه وقتی تا دنده سه رفتین افسر میگه بنداز دنده دو سرعتتون رو با یه نیش ترمز پایین بیارین بندازین دو،بعد از دنده دو افسر بهم گفت بنداز یک باید دقت کنید اگر با همون سرعت دنده دو بخواین یک بندازین موتور ماشین زوزه میکشه مردود میشین،باید کاملا سرعتتون بیارید پایین بعدش دنده یک،به امید قبولی تک تک شما عزیزان

  اردیبهشت ۴, ۱۳۹۷ در ۲:۲۷ ب.ظ
 • Narjes پاسخ

  امروز قبول شدمباردوم ازمون شهری.باراول پارک دوبلم خراب شدکه فکرکنم بیشتربه خاطراسترس بودحتی دنده هم نتونستم درست جابزنم افسرهمونجاگفت پیاده شو.مربیم گفت قرص پروپرانول بگیر قبل ازازمون بخوربرای استرس خوبه.وبنظرم هم تاثیرگذاربودواقعا.امروزبایه پارک دوبل تمیزقبول شدم.بنظرم به اینکه افسر هم رو مود خوبش باشه بستگی داره.

  اردیبهشت ۲, ۱۳۹۷ در ۷:۴۲ ب.ظ
 • ایـــلیا پاسخ

  امروز برای اولین بار امتحان دادم و رد شدم خیلی دپرس شدم همه مراحل مثل دوبل و دوفرمون و دنده عقب رو بی نقص انجام دادم افسره گفت صد متر برو جلو پارک کن بعد گفت برو پایین مردودی این یه تیکه رو بین خطوط رانندگی نکردی 😔مگه نه اینکه باید یک امتیاز کم کنه بقیه رو صحیح رفتم تیک بزنه آخه این چجورشه چرا قبول شدن سلیقه ایی شده😒

  اردیبهشت ۲, ۱۳۹۷ در ۲:۵۴ ب.ظ
 • رکسانا پاسخ

  من واسه باردوم شهرو ردشدم هردوبارم رودوبل خیلی الکی ادموردمیکنن😭

  فروردین ۳۱, ۱۳۹۷ در ۳:۱۹ ق.ظ
 • رامین پاسخ

  سلام
  گیر یه افسر زبون نفهم افتادم دیگه هیچی نبود گیر بده بهم میگه چرا میخندی؟ گفتم من چهره ام این جوریه میگه نه تو داری میخندی الکی الکی رد شدم

  فروردین ۲۷, ۱۳۹۷ در ۴:۱۸ ب.ظ
  • ع پاسخ

   وای پ منم حتما ردم اخه همیشه خندونم هم شوخم هم قیافم خندونه لبخند به لبم همیشه😂😂

   اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۷ در ۳:۱۷ ق.ظ
  • یوسف پاسخ

   سلام البته هر کدوم یه اخلاقی داره ممکنه یکیشون بگه چرا اخم کردی ردی..هههههه.افسر ما یکی رو به خاطر مدل موهاش رد کرد!!!باور میکنید….

   خرداد ۲۲, ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۰ ق.ظ
 • مهدی پاسخ

  سلام
  هفت ساله گواهینامه پایه یک گرفتم خداروشکر همه مراحلشو باراول قبول شدم هم اتوبوس وهم بنز ده چرخ
  دوستان توکل به خدا داشته باشید همه چیز حله امیدتون به خدا باشه نه بنده خدا
  ایشاله موفقیت همگیتون

  فروردین ۲۲, ۱۳۹۷ در ۱:۲۴ ق.ظ
 • شهرام پاسخ

  سلام به همه
  بچه ها فقط سعی کنید خونسرد باشید قبل آزمون شهری خوب تمرین کنید مخصوصا پارک دوبل، پارک دوبل لم داره حتما یاد بگیرید بعضی از افسرها عوضی تشریف دارند نکته های انحرافی میگن توجه نکنید مثلا طرف به من گفت برم خیابونی که ورود ممنوع بود منم نرفتم انشالله همه قبول بشید.

  فروردین ۲۱, ۱۳۹۷ در ۱۱:۲۹ ق.ظ
 • محمد پاسخ

  تو رو خدا یه مرد پیدا شه این چندتا کلمه رو به گوش آزمون گیرنده ها و مسئولین محترم برسونه
  ۳۳ سالمه با هزار در به دری و بدبختی پول درمیارم ؛ با هزار بدبختی مرخصی میگیرم برای آزمون شهری ؛ از بدبختیمه که رسیدم به این سن و تازه دارم گواهینامه میگیرم
  دیروز آزمون داشتم ؛ فقط یک دور دوفرمون ازم گرفت ؛ صددرصد قانونی و بدون نقص انجام دادم ؛ جناب سرهنگ محترم لطف کردن با خودکار قرمزشون چقدر راحت و با آرامش تیک مردودی زدن و قلب منو به درد آوردن .
  گفتم چرا مردود ؟؟؟ یه لبخندی زد و گفت ؛ برای اینکه وقتی داشتی دنده عقبو جا میذاشتی یه لحظه به دسته دنده نگاه کردی!!! !!! !!! تمام عالم برای جا انداختن دنده عقب که معمولا بد جا میره به دسته دنده نگاه میکنن …
  بنابراین جلوی چهار تا از اشتباهاتی که اصلا از من آزمون نگرفت مثل پارک دوبل و حرکت با دنده عقب و … تیک زد و مردودم کرد.
  جناب سرهنگ آیا این لقمه نانی که از این کار در میاری حلاله؟ جناب سرهنگِ با وجدان آیا شب راحت سرتو میزاری زمین و راحت می خوابی ؟
  واقعا نمیدونم اینا چه دشمنی با این نسل دارن ؟؟؟ . کاش در مملکتی که پُر شده از سازندگان جایی به نام جهان سوم زندگی نمیکردم .

  فروردین ۲۰, ۱۳۹۷ در ۲:۰۴ ق.ظ
  • حمید نور پاسخ

   داداش همدردیم منم برای دور دو فرمون امروز که بار هفتممم بود امتحان میدادم رد شدم، خدا لعنت کنه هر چی سرهنگ آزمونه نونی که میبرن برای زن و بچشون حرومشون باشه.

   فروردین ۲۰, ۱۳۹۷ در ۱۰:۳۳ ق.ظ
  • آزمونی پاسخ

   این که چیزی نیست من شش بار امتحان دادم بار اول صد در صد درست بود گفت آروم میری بعدا بچه ها گفتند باید یواشکی بهش پول میدادم دو ملیون! بار دوم طرف داشت به جدول می کوبید قبولی داد ! بار سوم خودش دهاتی بود به خانومه گفت ای بابا اولش می گفتی همشهری هستیم غلط ها رو نمیگرفتم! بعدی گفت دست فرمونت رو دوست نداشتم پارکت رو قبول نمی کنم.بار بعدی بازم آشنا توی ماشین داشت آشناهه قبول شد. بار ششم فقط ده سانت پارکم کج بود گفت کج هست برای دوشنبه دعا کنید لطفا

   فروردین ۲۳, ۱۳۹۷ در ۱۱:۰۴ ق.ظ
   • محسن پاسخ

    قبول شدی داداش?

    خرداد ۱, ۱۳۹۷ در ۸:۵۰ ق.ظ
  • محمد پاسخ

   من و چند نفر دیگه همین مشکل رو داریم.
   بار اول و دوم انصافا اشتباه داشتم و رد شدم و اعتراف می کنم که کلاج رو خوب بلد نبودم و خاموش شد.
   اما بار سوم تا نهم که تازه رفتم همش نا مردی بود.
   یک بار ماشین خاموش کرد و الکی گفت زدی به مانع. یکی دیگه دستش می لرزید و ۷ بار خاموش کرد قبول کرد.
   بحث آشنا رو من دیدم، یکی بود بار اول اومده بود و با ما که چند بار اومدیم سوارش کرد، پارک دوبل کج زد، دور دو فرمون ۳ بار عقب و جلو رفت و گفت قبولی.
   من به پیشنهاد بچه های این صفحه زنگ زدم ۱۹۷ و گزارش دادم، به بقیه بچه هام گفتم که گزارش بدهند.
   شما سعی کن تخلفات افسر را مستند مثلا این که یکی رو بار اولش بود با ارفاق قبول کرد یکی بار ۱۰ الکی رد کرد رو گزارش بدهید.
   بلکه شکایات پیاپی ما فرجی را حاصل کند.

   خرداد ۲۳, ۱۳۹۷ در ۲:۰۳ ب.ظ
 • وحید پاسخ

  سلام خدمت همه تست درایوی ها و ممنون بابت سایت عالیتون من آزمون کتبی مقدماتی و اصلی رو با استفاده از همین سایت قبول شدم و فردا آزمون شهری دارم لطفا برام دعا کنید
  یاعلی

  فروردین ۱۹, ۱۳۹۷ در ۷:۰۲ ب.ظ
 • علی پاسخ

  سلام دوستان
  تا میتونید نیم کلاج تمرین کنید اگر بتونید تسلط کافی در نیم کلاج کردن داشته باشید لم ماشین راحتر دستتون میاد کلا پاتون روی کلاج باشه از کسانی که قبل از شما با همون ماشینی که شما قرار آزمون شهری بدید سوال کنید یه وقت ماشین مشکلی چیزی نداشته باشه.

  اسفند ۲۷, ۱۳۹۶ در ۴:۳۶ ب.ظ
 • ریحان پاسخ

  واقعا ممنونم از این سایت خوب .منم دو روز پیش بار دوم بود که امتحان شهری میدادم و قبول شدم .
  ایین نامه مقدماتی و اصلی رو هر دو با کمک این سایت بار اول و با امتیاز ۳۰قبول شدم .

  اسفند ۱۶, ۱۳۹۶ در ۱:۴۵ ب.ظ
 • عادل پاسخ

  سلام منم امروز امتحان شهری داشتم ولی قبول نشدم خیلی استرس داشتم افسر پارک دوبل گرفت فاصله با ماشین جلویی زیاد شد و مردود شدم موند واسه هفته دیگه انشالاه که که هفته دیگه قبول بشم

  اسفند ۱۶, ۱۳۹۶ در ۱۰:۳۳ ق.ظ
  • مهدی پاسخ

   سلام برای زدن پارک دوبل صحیح اگه ماشینی که باهاش پارک میزنید به جدول چسبیده فرمون دوم رو وقتی بچرخونید که چراغ عقبش بین آینه و نوک کاپوت شما باشه
   اگه فاصله داشت یا کامیون بود صبر کنید چراغ عقبش برسه به نوک کاپوت شما
   اگه درست پارک کرده بود یعنی بین ۳۰تا ۴۵سانت چراغ عقبش رسید به آینه بغلتون فرمون دوم رو بچرخونید
   حتما هم نیم‌کلاچ و آروم برید خراب نشه رو کلاچ تسلط داشته باشید

   اسفند ۲۷, ۱۳۹۶ در ۲:۵۲ ب.ظ
  • امید پاسخ

   هر بار افسر کلاس مینویسه؟؟؟

   فروردین ۲۷, ۱۳۹۷ در ۸:۵۴ ب.ظ
 • دنیا پاسخ

  تو رو خدا دعا کنید منم قبول بشم.واقعا خسته شدم.از کشیک‌شب بیمارستان میرم‌امتحان میدم واقعا سخته.دعا کنید برام.

  اسفند ۱۴, ۱۳۹۶ در ۹:۱۸ ق.ظ
  • دختر باران پاسخ

   به اميد خدا تا قبل از عيد ۹۷ قبول بشي…با اين شعار برو: انقد مي رم تا قبول شم..صد در صد زودتر از چيزي كه فكر كني قبولي..حتي يك هفته هم به خودت استراحت نده..خيلي خوب جواب ميده..موفق باشي…

   اسفند ۱۶, ۱۳۹۶ در ۹:۳۵ ق.ظ
 • زینب پاسخ

  امروز یه دونه بازرس اومده بود.و اینقد ک فرت و فرت بچه هارد میشدن و اعتراض شون ب گاز و کلاچ ماشین بود.بازرس اومد ماشینو چک کرد وگفت نه ماشین خوبه…ولی اغلب خاموش میکردن.من نفر آخر بودم ولی چون گاز و کلاچش عینه ماشین خودمون داغون بود من عادت داشتم و قبول شدم…

  اسفند ۱۳, ۱۳۹۶ در ۱۲:۱۲ ب.ظ
 • رضا پاسخ

  اگه هنوز با مربی تمرین دارین پیشنهاد میکنم حتما در مناطقی که افسر ازمون میگیره تمرین کنید تا بعد مثله من علاف نشین امروز با یک اشتباه خطر ناک رد شدم در صورتی که مربی میگفت راحت قبولی

  اسفند ۱۳, ۱۳۹۶ در ۸:۴۹ ق.ظ
 • لیلا هستم از تهران پاسخ

  دوستان این نکته را در نظر بگیرید برای هدر ندادن پول و صرفه جویی بسیار تمرین کنید پیشنهاد میکنم بهتون تمرین رانندگی به صورت عملی را یک جای خیلی خلوت و خارج از شهر یاد بگیرید، من خودم با همسرم یه جای خلوت رفتیم باور کنید اعتماد به نفسم بیشتر شد. همراه فردی باشید که خوب به رانندگی تسلط داشته باشه و بتونه شما رو خوب کمک کنه. برای صرفه جویی در زمان هم زیاد تمرین کنید این جوری روز آزمون شهری با تمرین بالایی که از قبل داشتید حتما نتیجه می گیرید. دوستان اگر آزمون شهری قبول نشید باید یک هفته صبر کنید چون داریم به روزهای آخر سال ۹۶ نزدیک میشم زمان خیلی مهمه، به امید قبولی همه عزیزان.

  اسفند ۹, ۱۳۹۶ در ۳:۵۳ ب.ظ
 • دختر باران پاسخ

  سلام دوستاي عزيز. من پنج شنبه هفته پيش آزمون شهر داشتم. قبلش يه كلاس از ساعت ۷ الي ۹ برداشته بودم تا هم تمرين كرده باشم هم از جمع آزمون دهنده ها كه فضاي پري استرسه دور باشم. بعد از كلاس رفتم كوچه امتحان ديدم هنوز نوبتم نشده. خوشبختانه جو آروم بود و بچه ها شادتر از چيزي بودن كه فكر مي كردم:) هفته قبل تر تجربه آزمون با افسر فعلي رو داشتم و اخلاقش تا حدودي دستم اومده بود. مي دونستم فوق العاده به قوانين رانندگي حساسه. خيلي سختگير ولي آرومه. يعني موقع آزمون هولمون نمي كرد..خلاصه بعد از دو سري نوبتم شد. چهار تا خانم نشستيم . اولي شروع كرد به رانندگي..به خاطر هول شدنش دستورات و حرف هاي افسر رو خوب و دقيق گوش نمي كرد و گاهي اوقات برعكس عمل مي كرد. همين شد كه افسر ردش كرد. نفر دوم با اعتماد به نفس عمل مي كرد. خداروشكر قبول شد:). نفر سوم من بودم. قبل از سوار شدنم با خودم گفتم ته تهش قبول نشدنه..پس چرا خودمو اذيت كنم!؟ چرا استرس به خودم بدم؟ انقققدر هر مي يام آزمون تا قبول بشم.حتي بخواد ده بار يا بيشتر باشه..خلاصه با اين افكار سوار شدم و آروم بودم. اول صادركات رو با اجازه افسر انجام دادم. الكي به آينه سمت راستي هم نكاه كردم:) شروع به حركت كردم. ايست ۳۰ درجه زدم و از آينه نگاه كردم ببينم ماشيني مي ياد يانه!؟ خيابون اصلي بود و پر تردد. سه تا ماشين پشت هم داشتن مي يومدن و منم انقد ايستادم تا همشون رد شدن و شروع به حركت با دنده يك كردم. كمي بعد از حركت، افسر گفت دور دو فرمون بزن. ديدم خيابون خط ممتد نداره و نزديك تقاطع هم نيستم. شروع كردم به دور زدن . سريع گفت نمي خواد. يه فرمونش كن. مي توني!!؟ مي خواست تشخيص منو بسنجه ..محكم و قاطع گفتم:بله! و دور يه فرمون زدم. كمي كه گذشت گفت پارك كن. ديدم جلوي پاركينگ و روي پل و ايستگاه اتوبوس نيست منم پارك ۳۰ سانت كردم. يه نگاه به عقب انداخت گفت تا اون پرشيا سفيده دنده عقب برو..ديدم اندازه ۱۰ متر با پرشيا فاصله دارم ولي هول نكردم و با آرامش تنظيمات دنده عقب رو انجام دادم و دنده عقب رفتم.( راستي من با راهنمايي دومادمون كه راننده حرفه اي يه، قبلا ياد گرفتم دنده رو بدون نگاه به اون عوض كنم و تو آزمون، تعويض دنده رو به همين شكل انجام مي دادم. ) اندازه يكي دو متر كه دنده عقب رفتم گفت كافي يه. حركت كن. شروع به حركت كردم كه گفت برو دنده ۲٫ مي خواستم سرعتو ببرم بالا ديدم از روبرو چند تا ماشين دارن مي يان و اين باعث شد نتونم سرعتو ببرم بالا. افسر هي مي كفت برو دنده ۲، ولي با وجود ماشيناي روبرو اين كار ممكن نبود. وقتي ماشينا رد شدن ديگه با خيال راحت سرعتو بردم بالا و رفتم دنده ۲٫ بلافاصله بعد از افزايش سرعت افسر گفت از اين پرايد سفيده دوبل بگير. پرايده خيلي نزديك بود…منم سريع با نيش ترمز سرعتو كم كردم. راهنما راست زدم. دنده رو يك كردم. كنار پرايد ايستادم و پارك دوبل كردم. بعد گفت راه بيفت. راه افتادم به سمت انتهاي خيابون. گفت همين بغلا هر جا خودت مي دوني نگه دار. منم نگه داشتم. پرونده مو آورد بالا فهميدم آزمونم تموم شده..گفت برو پشت بشين نفر بعدي بياد..ديدم با رنگ آبي نوشت: قبول….خيلي احساس خوبي بود. شروع كردم به خلاص كردن، بالا كشيدن دستي و خاموش كردن ماشين. از عقب ماشين رفتم و از سمت راست وارد شدم و نشستم. در حالي كه از خوشحالي بغض كرده بودم. بعد شخص جديد شروع به رانندگي كرد و افسر ازم پرسيد: شماره شناسنامت چنده؟ با بغض جواب دادم. فك كنم خندش گرفته بود. بعدش رفتم آموزشگاه و آدرس خونه رو براي ارسال گواهينامه دادم و ….
  اميدوارم خدا اين شادي و بغض بعد از اونو نصيب تك تكتون بكنه….
  منم با سختي زيادي قبول شدم و مي خوام بگم وقتي اراده مي كنيد و با خودتون مي گيد انقد مي رم تا قبول شم، خدا و كائناتش انرژي مثبت زيادي تو زندگيتون وارد مي كنن و زودتر از چيزي كه فك مي كنيد به هدفتون مي رسيد…
  اميدوارم خبر قبولي تك تك دوستان رو تو همين سايت ببينم….آمين

  اسفند ۷, ۱۳۹۶ در ۵:۱۵ ب.ظ
 • رضا پاسخ

  با سلام خدمت دوستان عزیز
  خیلیا گلایه میکنند که افسر بد اخلاقه و گاهی اوقات داد میزنه ،در صورتی که این کار فقط برایه اینه که شما رو از لحاظ تسلط به اعصاب بسنجه که متاسفانه ما خیلی به اعصابمون مسلطیم !!!! پس اگه احیانا دیدید افسر شما رو هول میکنه یا داد میزنه اصلا به خودتون نیارین چون اگه زود داغ کنیین به راحتی رد میشین .
  موفق باشید.

  اسفند ۶, ۱۳۹۶ در ۴:۴۱ ب.ظ
 • zeynab پاسخ

  سلام من فردا امتحان شهری دارم خیلی استرس دارم امیدوارم قبول شم 🙂

  اسفند ۵, ۱۳۹۶ در ۱۱:۴۵ ق.ظ
 • بی نام پاسخ

  من دو روز پیش تو آیین نامه قبول شدم فک کنم ۱۰۰% زدم
  بعدش الان تو شهری چطوریه ۱۲ جلسس؟؟؟!

  اسفند ۵, ۱۳۹۶ در ۱:۲۵ ق.ظ
 • محمد پاسخ

  سلام دوستان
  من دیروز پنج شنبه برای اولین بار آزمون شهری داشتم
  همه چی خوب پیش میرفت
  افسر از من خواست کمی سرعت بگیرم برم دنده ۲ تا دست گذاشتم روی دنده گفت : همین جا یه پارک ۳۰ سانت بگیر !!! که متوجه درب پارکینگ شدم! خیلی سریع گفت تا حول بشم و متوجه درب پارکینگ نشم…
  گفتم جلوی درب پارکینگ ممنوعه ! گفت اشکال نداره . با اجازه افسر پارک ۳۰ سانت زدم . جلوی ماشینم یه ماشین پارک بود ؛ افسر گفت از پارک بیا بیرون از همین اتومبیل یه پارک دوبل بگیر!
  از پارک اومدم بیرون و از اتومبیل جلویی یه دوبل تمیز گرفتم ؛ در واقع مجددا اومدم سر جای اولم افسر یه نگاهی بهم کرد و گفت مگه نگفتی اینجا ممنوعه!؟ چرا دوباره پارک کردی و بهم نگفتی ممنوعه ؟(!) اصلا دنیا رو سرم خراب شد…
  یکی از ۴ اشتباه خطرناکو برام تیک زد. ( نادیده گرفتن علایم راهنمایی و رانندگی ).
  خیلی راحت کمتر از ۵ دقیقه مردود شدم . ۶۰ / ۷۰ هزارتومن + کلی وقت با ارزشمو تو قمار با جناب افسر با ختم و رفت برای ۲ هفته ی دیگه …
  زمان آزمون استرس نداشتم ولی الان نمیدونم چرا اینهمه استرس دارم ؟ !!! استرس داره خفم میکنه…
  توصیه من به خودم و همه ی دوستانی که قصد دارن در آزمون شهری شرکت کنن : این آزمون شبیه بازی جناق میمونه ؛ حریفت تا بهت چیزی تعارف کرد سریع بر ندار !!! بهش بگو ( یادم تو را فراموش ).
  جناب افسر هرچی ازت خواست سریع انجام نده ؛ کمی فکر کن و مدام ازش اجازه بگیر ( با اجازه ی جناب سرهنگ )
  دیروز از اون همه هنرجو فقط ۳ نفر قبول شدن
  حتی اگر نتونی پارک دوبل استاندارد بزنی مردود نمیشی ( به شرط اینکه به جدول برخورد نکنی )
  فقط کسانی مردود میشن که منجر به یکی از ۴ اشتباه خطرناک بشن .
  دوستان ؛ خیلیا دیروز فقط برای اینکه تو حریم تقاطع و پست برق پارک کردن مردود شدن
  باورتون نمیشه اون ۳ نفر که قبول شدن حتی ماشین خاموش کردن و پارک دوبل خوبی هم نزدن …
  من از خداوند میخوام همتون قبول بشین شما هم دعا کنید من قبول بشم.

  اسفند ۴, ۱۳۹۶ در ۳:۳۵ ب.ظ
 • امیرحسین پاسخ

  سلام خداروشکر برای بار چهارم قبول شدم خعلی خوشحالم خیلیییی بچه ها نگران نباشید تا جایی که میتونید خودتون رو جلو افسر کاملا ریلکس جلوه بدید.
  تشکر میکنم از وبسایت تست درایو که باعث شد هم ازمون مقدماتی و هم اصلی رو دفعه اول قبول بشم.

  بهمن ۳۰, ۱۳۹۶ در ۲:۰۹ ق.ظ
 • عاطفه پاسخ

  من از اذر ثبت نام کردم.آیین نامه اصلیو بدون غلط دفعه اول قبول شدم…ازمون شهرمو دفعه اول رد شدم چون باید ماشینو با نیم کلاج بیرون میاوردم از پارک ولی هول شدم خورد به جدول و افسر رد کرد…دفعه دوم غیر از دور دو فرمون همه کارارو انجام دادم و افسر سختگیر بود و از چهل نفرمون فقط چهاده تارو قبول کرد ولی خیلی هم مهربون بود میگفت برام فقط تسلط تو رانندگی مهمه و اجازه ها
  الانم دفعه دوم امتحان شهرمو قبول شدم
  حتمن قرص پرانول بخورید برای استرس البته اگه براتون عوارض نداشته باشه

  بهمن ۲۸, ۱۳۹۶ در ۲:۳۴ ب.ظ
 • فاطمه پاسخ

  سلام به همه دوستان
  من دیروز تو چهارمین آزمونم قبول شدم. خیییییییلی خوشحالم امیدوارم همه دوستان هم به زودی تو نزدیکترین آزمونشون قبول بشن. مشکل من اون سه باری که رد شدم این بود که خیلی هول میشدم و اصلا اصولی دوبل هامو نمیزدم یا فاصلم از جدول زیاد میشد یا میزدم به جدول چون خیلی افسر امتحان هولم میکرد . اما این سری خیلی ریلکس بودم البته یه ساعت قبل امتحان قرص پروپرانالول خورده بودم. افسر ازم دوبل و دنده عقب گرفت کل امتحانم سرجمع ۵ دقیقه هم نشد.

  بهمن ۲۴, ۱۳۹۶ در ۲:۵۶ ب.ظ
 • غزل پاسخ

  سلام …
  من دو بار تو آزمون رانندگی رد شدم. بار اول که سر دور دو فرمونه دنده عقب رو که می اومدم خیلی به جدول چسبیدم. بار دوم سرهنگه از اونی که قبل از من امتحان داد فقط ورود از فرعی به اصلی رو گرفت و دنده عقب … سر شانس من تا نشستم گفت دور دو فرموده بزن . دوبل و پارک ال و دوباره یه دو فرموده و دنده عقب گرفت . از اونجا که قبلش من ۲ساله ماشین زیر دامن هم دست فرمونم خوبه هم قوانین و رعایت کردم . بهم گفت خیلی خب برو پایین …(البته خیلی حراف بود مخمو خورد …) از ذوق اینکه اینبار همه رو انجام دادم کمربند و باز کردم به چپ نگاه کردم و با رعایت قوانین پیاده شدم . یهو افسر پاشو از رو کلاچ برداشت ماشین به فجیع ترین شکل ممکن پرید و خاموش شد . هر چی التماسش کردم هم قبولم نکرد .
  خلاصه الان خیلی داغونم . شما ها حواستون باشه موقعه پیاده شدن .
  بحث هزینه های دوباره ش به کنار اون فشار روحی و استرسش دیگه حالمو داره به هم می زنند . تو رو خدا برام دعا کنید شنبه دیگه قبول بشم . واقعا دیگه ظرفیت این همه استرس و فشار رو ندارم…

  بهمن ۷, ۱۳۹۶ در ۶:۰۹ ب.ظ
 • ایوب پاسخ

  منم امروزصبح امتحان شهردادم ردشدم خیلی استرس داشتم موقع دوبل هواسم نبودجلوی دردوبل زدم وردشدم

  دی ۳۰, ۱۳۹۶ در ۵:۰۵ ب.ظ
 • ن ن ن پاسخ

  کسانی که آزمون دادند لطفا اگر دوست دارند نکات آزمون را بنویسند تا کمکی به ما کرده باشند .

  دی ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱:۲۳ ب.ظ
 • م . ع پاسخ

  آزمون شهری رانندگی تقریباً چند دقیقه طول می‌کشد ؟؟؟

  دی ۱۷, ۱۳۹۶ در ۹:۴۲ ق.ظ
  • فاطمه پاسخ

   نهایتش برای هر نفر ده دقیقه طول بکشه

   دی ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۲ ق.ظ
   • م . ع پاسخ

    سلام
    سپاس از پاسخی که دادید .

    دی ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱:۱۸ ب.ظ
 • نیما پاسخ

  سلام خدمت همه خصوصا مدیر سایت منم چند وقتیه که سخت مشغول گذراندن کلاسها بودم و به تازگی کلاسها را تمام کردم و در ایین نامه با نمره ۳۰ و اول بار قبول شدم اما با وجود بیست سال رانندگی مستمر و داشتن ماشین شخصی از سال ۸۰ دیروز در امتحان افسری مردود شدم خیلیم بد مردود شدم من فکر میکردم خودم یه پا مربیم ولی الان فهمیدم که چی به چیه و تو این چند سالی که رانندگی کردم همش چرت و پرت بوده و چیزی یاد نگرفتم فقط بلد بودم برونم

  دی ۱۶, ۱۳۹۶ در ۵:۱۸ ب.ظ
 • زهرا پاسخ

  سلام
  یک سوالی که در ذهنم آمده این است که چرا به تازگی خودرویی که با آن آموزش می دهند تیبا است؟
  مگر پراید بد بود؟

  دی ۱۵, ۱۳۹۶ در ۱۲:۲۸ ب.ظ
 • زهرا پاسخ

  سلام .
  سرهنگ هایی که از خانم ها آزمون می گیرند ، خانم هستند یا ممکن است آقا هم باشند؟

  دی ۱۵, ۱۳۹۶ در ۱۲:۲۴ ق.ظ
  • فاطمه پاسخ

   سلام
   اینجا که فقط آقا هست…و احتمالا آقایون بیشتر آزمون گیرنده باشن

   دی ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۰ ق.ظ
  • مهدی پاسخ

   خیر راهور پلیس خانم برای ازمون ندارد

   فروردین ۲۲, ۱۳۹۷ در ۱:۳۱ ق.ظ
 • د پاسخ

  سلام .
  آیا هنگام آزمون رانندگی ، هر کسی تنها آزمون می دهد یا بقیه ی کسانی هم که می خواهند آزمون بدهند در صندلی های عقب می نشینند ؟

  دی ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۹ ب.ظ
  • فاطمه پاسخ

   سلام دال عزیز
   نه بستگی داره تعداد نفرات چقد باشن.
   ولی اکثر اوقات تعداد در حدی هست که یک ماشین پر بشه, چهار نفر سوار میکنن و به ترتیب آزمون میدن و پیاده میشن,

   دی ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱۱:۲۸ ق.ظ
  • ابوالفضل پاسخ

   سه الی چهار نفر باهم سوار میشن و معمولا همه باهم ۲۰ دقیقه تمومه.

   اسفند ۱۲, ۱۳۹۶ در ۱۲:۵۷ ب.ظ
 • فاطمه پاسخ

  من امروز برا بار چهارم آزمون دادم و رد شدم , امروز پارک دوبل با نیسان عالی , وقتی دور دو فرمون میرفتم افسر همش میگف آینه آینه آینه رو نگاه کن با وجود اینکه خودم کاملا حواسم بود و اطراف و آینه رو دیده بودم , از اونجایی هم ک خیلی احساسی هستم زود ناراحت میشم با پشت هم تکرار کردنه افسره قاطی کردم و پام رو کلاچ لرزید
  دور رو رفتم
  بعدش زد برام اشتباه دور دوفرمان و استفاده از آینه و عدم تسلط بر اعصاب و…
  خدایی افسر بداخلاقی بود , نمیدونم چیکار کنم خییییلی ناراحتم نمیتونم چطوری این استرسه رو کنترل کنم….خواهشااا یکی کمک کنه , پیشنهادی چیزی

  دی ۱۴, ۱۳۹۶ در ۳:۲۶ ب.ظ
  • زهرا پاسخ

   سلام فاطمه خانم . روز خوش .
   به یاد داشته باشید که اضطراب هیچ سودی ندارد و حتی گاهی اوقات کار را خراب می کند . پس آرامش داشته باشید و با اعتماد به نفس و به دور از غرور به خودتان بگویید که ” من می توانم ” تا با کمک خداوند مهربان اضطرابتان کاملا از بین برود .
   امیدوارم بار بعدی حتما پذیرفته شوید .
   روز و روزگار بر شما خوش .

   دی ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۶ ب.ظ
  • مجید پاسخ

   سلام من هم با شما هم رده هستم منم برای بار چهارم رد شدم افسر اینقد حرف زد آخرش گولم زد گفت دوبل بزن حواسم نبود جلوی پارکینگ تا اومدم بگم گفت بورو پایین واقعا نامردیه.

   بهمن ۱۹, ۱۳۹۶ در ۱۱:۴۱ ق.ظ
   • هادی پاسخ

    هرچی میکشیم از این استرس هول شدن میکشیم
    من دو بار رد شدم فقط استرس داشتم
    دیگه دور ریختمش انشالله هفته بعد قبول شم

    فروردین ۲۱, ۱۳۹۷ در ۱۱:۱۸ ق.ظ
 • i t پاسخ

  سلام دو ساعت قبل از آزمون يه قرص پروپرانالول١٠ بخوريد خيلي تاثير داره واسه كاهش استرس و تنظيم ضربان قلبه

  دی ۱۳, ۱۳۹۶ در ۹:۱۱ ب.ظ
  • زهرا پاسخ

   خب شاید این قرص به هر کسی نسازد .
   از طرفی این قرص برای بیمارانی مانند بیماران قلبی تجویز می شود نه برای کسی که سالم است .

   دی ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۸ ب.ظ
 • علی سلطانی پاسخ

  راستی انقدر سرگرم داستان نویسی شدم که اصل کاری یادم رفت.
  قبل امتحان یه سری به همین سایت زدم توصیه هاش خیلی کمکم کرد ممنونم برای تمام مطالب مفیدتون

  دی ۱۳, ۱۳۹۶ در ۸:۵۳ ب.ظ
 • علی سلطانی پاسخ

  من امروز بار اول تو امتحان شهری قبول شدم و می‌خوام کل مراحل آزمونو بنویسم شاید یه داستان بشه ولی به کارتون میاد.
  صبح که با اجازتون خواب موندم و اگر پسر خالم که اونم ازمون داشت زنگ نمیزد تا لنگ ظهر هم خواب بودم با عجه آماده شدم و رفتم آموزشگاه برام نوبت زد شدم جزو نفرات آخر
  خلاصه امتحان شروع شد و آمار ردی‌ بیشتر از قبولی بود و استرس هم که قربونش برم با هر ردی بیشتر میشد منم که نفر آخر
  کسایی بودن که به قول خودشون چند سال راننده بودن و استرس که نداشتن هیچ به همه هم دلگرمی میدادن و شده بودن کوه اعتماد به بنفس که از چهارتاشون سه تاشون رد شدن همه دوستان ردی‌ هم که افسرو مقصر میدونستند.حال و روز منم مشخص بود راننده صفر کیلومتر که فقط ۱۲ جلسه آموزش دیده و پیش شوماخرای ردی عددی نبودم . این وسط پسر خاله منم رد شد که واقعا ناراحت شدم با کلی استرس افسر اسم منو به عنوان اولین نفری که باید آزمون میداد و سه نفر هم صندلی عقب ماشین سوار شدن لحظه‌ای که به طرف ماشین میرفتم فقط گفتم گور پدر استرس فوقش رد میشم فقط همه کارام آروم و بادقت
  تا نشستم گفت دور بزن من ولی صندلی رو تنظیم کردم بعد آینه حتی آینه سمت افسرم تنظیم کردم گفت سریع دور بزن کمربندمم با آرامش بستم ماشین روشن بود قبلش گفتم اینجا سر تقاطع و دور زدن ممنوعه اگر اجازه میدید دور بزنم گفت اشکال نداره راهمنا زدم تا کمی پیچیدم گفت زود باش ولی توقف کردم و سرمو چرخوندم بعد حرکت کردم که به همون بهونه ردم نکنه دور زدم و گفت بزن دنده دو چند متر به خط کشی عابر پیاده مونده بود سرعتو کم کردم گفتم اینجا سر تقاطعه بعد تقاطع گفت از پژو دوبل بگیر که اونم پارک بدی نشد گفت دوباره حرکت کن با دقت و احتیاط حرکت کردم سر چهارراه گفت پارک ۳۰ سانت بزن گفتم ممنوعه اگر اجازه میدید بزنم گفت بزن اونم با دقت و احتیاط زدم بعد گفت حرکت کن و من به توصیه مربی که قبل حرکت حتما دنده رو چک کن دستمو بردم روی دنده که دیدم افسر خیلی سریع دنده منو عوض کرده و گذاشته روی ۴ که ماشین خاموش بشه اونم خلاصه رد کردم گفت بپیچ تو خیابون سمت راست با زدن راهنما و احتیاط پیچیدم گفت برو دنده دو گاز بده که رفتم دو دیدم سرعتم شد ۳۰ دیگه بیشترش نکردم چون سرعت مجاز تو معابر محلی ۳۰ کیلومتره.تو تمام مدت آزمون هم حواسم به ‌آینه‌ها بود. گفت بزن بقل رفتم کنار و گفت دنده عقب برو رفتم تمام اینها با زدن راهنما و رعایت اصول گفت بفرمایید پایین . دنده رو خلاص کردم و ترمز دستی رو کشیدم گفتم خاموش کنم گفت خاموش کن خاموش کردم و دنده رو گذاشتم یک. کمر بندو باز کردم با دست راست دستگیره درو باز کردم وبا احتیاط پیاده شدم و از پشت ماشین رفتم خدمت افسر که یه قبولی خوشگل گذاشت تو برگه و مهر کرد. انصافا افسر خوبی بود و تمام اونایی که رد شده بودن احتمالا قوانین رو زیر پا گذاشته بودن. خلاصه به هیچ عنوان استرس نداشته باشید و تمام قوانین رو رعایت کنید مطمئن باشید اون قبولی خوشگله می‌خوره روی برگتون
  به امید قبولی همه

  دی ۱۳, ۱۳۹۶ در ۷:۲۹ ب.ظ
  • ز. د پاسخ

   سپاس از راهنمایی هایی که کردید .
   امیدوارم در تمام مرحله های زندگی تان با کمک خداوند مهربان پیروز باشید .

   دی ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱۱:۴۴ ب.ظ
 • محبوبه پاسخ

  سلام دوستان من امروز امتحان عملی رو بار دوم دادم و قبوووول شدددددم،،،، (بار اول داد خیلی بدی زد ک پاهام داشت مبلرزید رو پدال ها …ازکنترلم خارج شد،) بار دوم خیلی مهربون شده بود یعنی عااالی بود اخلاقش ،بارک دوپل استاندارد واسش رفتم و دور دوفرمان ، ی نگاهی هم بهم کرد دید ک چهره بشاشو نترسی دارم و ی لبخند ملیح داشتم گقت با احتیاط پیاده شو (انگار خیلی هوامو داشت واسه اون فریادش??) و گفت فردا برو اموزشگاه واسه تشکیل پرونده،،،،

  دی ۱۲, ۱۳۹۶ در ۱۲:۱۰ ق.ظ
 • سامان پاسخ

  سلام خدمت مدیریت سایت و رفقای عزیزم.من واقعا استرس داشتم چون هم پسر عمه و دایی و خاله و عره و عوره و شمسی خانوم که نابینا هم بود گرفته بودن و من افتاده بودم.و فکر میکردم قرار نیس بگیرم ا خداروشکر قبول شدم افسر خیلی مهربون و خوش برخورد و خنده رو بود دمش گرم.فقط ممنوعیت ها رو بدونید که اشتباه نکنید.دستتتون درد نکنه بابت مطالب مفیدتون اجرتون با خود خدا.اروم باشید هیچی نیست.

  دی ۱۰, ۱۳۹۶ در ۹:۴۶ ق.ظ
 • امیرعلی پاسخ

  سلام
  دوستان من دو روز پیش آزمون شهری داشتم و دفعه اول قبول شدم نفر قبل از من سرهنگ بهش گفت دور بزن پسره هول شد دور زد در صورتی که نباید دور میزید چون خیابان یکطرفه بود هواستون باشه هر چی سرهنگ گفت قبلش خوب فکر کنید اگر داره عوضی بازی در میاره دستور شو قبول نکنید.

  آذر ۲۱, ۱۳۹۶ در ۶:۵۹ ب.ظ
 • مریم پاسخ

  سلام خسته نباشید
  بسیار مطالب مفید و کاربردی بود من دیروز آزمون شهری رانندگی داشتم به دوستم گفتم که از مطالب سایت شما استفاده کردم منو مسخره کرد جالب اینجاست که اون رد شد ولی من قبول شدم جالبتر اینکه آدرس سایت شما رو میخواست از من

  آذر ۱۸, ۱۳۹۶ در ۴:۰۳ ب.ظ
 • الناز پاسخ

  سلام وهزاران سلام خدمت شمایی که این سایت خوب رو گذاشتید .من امروز امتحان آیین نامه قبول شدم البته فقط وفقط به خاطر کمکهای شمابود .من قبلا چند بار ردشدم ولی این دفعه فقط باسایت شما کار کردم که قبولشدم …دستتون رو میبوسم خسته نباشید .همیشه سربلند وموفق باشید .از شما دوستانی که میخواهید قبول بشید حتماحتما از این سایت استفاده بکنید بخداقسم قبول میشین به امیدا خدا.بازمممنون از زحماتتون

  آبان ۲, ۱۳۹۶ در ۶:۵۷ ب.ظ
 • نادر پاسخ

  آدم نظرهای دوستان را میخونه خندش میگیره آخه این قدر سخته آزمون شهری من چند سال پیش بار اول قبول شدم تویی که نوشتی من نمیتونم دنده عوض کنم توی دنده عوض کردن مشکل دارم کلا ماشین سواری رو بی خیال شو خواهر

  آبان ۱, ۱۳۹۶ در ۶:۱۴ ب.ظ
  • بنده خدا پاسخ

   تو خوبی بابا تو خوبی
   بقیه رو هم مسخره نکن
   شعور نداشتتو به رخ نکش

   آبان ۲۶, ۱۳۹۶ در ۱۰:۴۹ ق.ظ
  • لقمان پاسخ

   اگه ادبتم مثل رانندگیت بود و یه ضرب قبول می شدی تازه اونوقت شاید بهت افتخار می کردم

   دی ۱۳, ۱۳۹۶ در ۷:۴۹ ب.ظ
  • رضا پاسخ

   دوست عزیز خوشحالم که در رانندگی مهارت زیادی داری ‌.
   ولی از قدیم گفتن درخت هر چه پر بار تر سرش پایین تر

   اسفند ۶, ۱۳۹۶ در ۴:۳۱ ب.ظ
 • ملیکا پاسخ

  سلام ببخشید من یه سوالی دارم, موقع حرکت مگه اول نباید ترمز دستی رو بخوابونیم بعد بزنیم دنده یک؟
  یا برعکس گفتم؟
  لطفا اگه میشه جواب بدید.

  مهر ۴, ۱۳۹۶ در ۹:۰۹ ب.ظ
  • ♦حسین♦ پاسخ

   سلام. نمیشه گفت کار شما نادرسته ولی شیوه اصولیش اینطور نیست.
   درستش به این صورته که: اول پا روی کلاچ قرار میگیره و دنده یک قرار میدیم، بعد ترمز دستی رو میخوابونیم.

   حالا ممکنه سوال براتون پیش بیاد که دلیل اینکار چیه؟
   ببینید، شما تا وقتی روی یک جاده صاف و بدون شیب هستید، طبق حرف خودتون، اول ترمز دستی رو بخوابونید و بعد دنده رو جا بزنید ، مشکلی هم پیش نمیاد.
   ولی برای مثال> فرض کنید روی یه جاده هستید که یه ذره سربالاییه و شیب داره (حتی به مقدار کم) وقتی ترمز دستی رو اول میکشید، اگر پاتون روی ترمز پایی نباشه همون لحظه خودرو شروع به عقب رفتن میکنه و تا بخواین به خودتون بیاین به ماشین عقبیتون برخورد میکنید.
   بخاطر همینه که اول دنده رو جا میزنند که ماشین آماده حرکت باشه تا بلافاصله بعد از خوابوندن ترمز دستی ماشین حرکت کنه و دیگه عقب گرد نکنه
   موفق باشید

   آبان ۲, ۱۳۹۶ در ۷:۴۹ ب.ظ
  • سعید دانش آرا پاسخ

   فرق زیادی نمیکنه شما وقتی به رانندگی و دنده کلاچ و فرمان عادت کرده باشی دیگه به اول دنده بزنم بعد ترمز دستی بخوابونم یا برعکس فکر نمیکنی ولی معمولا اول دنده میزنی بعد دستی میخوابونی

   آبان ۲۹, ۱۳۹۶ در ۵:۵۲ ق.ظ
  • محمد پاسخ

   اول دنده یک بعد ترمز دستی 😂😂😂

   مرداد ۲۷, ۱۳۹۷ در ۲:۵۸ ب.ظ
 • ناصر پاسخ

  من امروز آزمون شهری رانندگی رو قبول شدم ممنون از سایت تست درایو ممنون از آزمون های آنلاین آیین نامه رانندگی که قرار دادین مطالبتون خیلی مفید بود

  مهر ۳, ۱۳۹۶ در ۴:۴۱ ب.ظ
 • فرشته پاسخ

  من تو دنده عوض کردن مشکل دارم خیلی تمرین کردم وقتی شوهرم کنارمه راحت رانندگی میکنم ولی وقتی میرم آزمون شهری بدم کنار سرهنگ هول میشم لطفا بگید چیکار کنم مرسی

  شهریور ۲۶, ۱۳۹۶ در ۱۱:۲۸ ق.ظ
  • محمد پاسخ

   اعتماد به نفس بالا با تمرین زیاد حاصل می شود البته روز امتحان خیلی خودتون رو خسته نکنید دو تا پاراک دوبل بزنین و کمی دنده معکوس تا انرژیتون خیلی مصرف نشه بعدا از این که این همه استرس داشتید به خودتون می خندید من سال پارسال قبول شدم

   آذر ۲, ۱۳۹۶ در ۸:۵۵ ق.ظ
 • سهیلا پاسخ

  خدایا شکرت امروز تو آزمون دست فرمان قبول شدم

  شهریور ۲۶, ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۳ ق.ظ
 • نیما پاسخ

  ممنون از مطالب مفیدتون من توی آزمون شهری که هفته پیش داشتم قبول شدم یکم برام سخت بود

  شهریور ۲۰, ۱۳۹۶ در ۹:۲۸ ق.ظ
 • کامران پاسخ

  من هفته پیش آزمون شهری داشتم و قبول شدم البته چند بار رد شدم پیشنهاد میکنم قبل از شرکت در ازمون شهری خوب تمرین کنید مخصوصا نیم کلاچ -پارک دوبل و

  شهریور ۱۲, ۱۳۹۶ در ۹:۵۲ ب.ظ
 • افشین پاسخ

  میخوام فحش بدم به این افسره بعد میگین چرا فحش میدی روز پنجشنبه ای آزمون شهری داشتم نشستم توی ماشین گفت حرکت کن همین که میخواستم حرکت کنم گفت برو پایین گفتم چرا گفت دستی رو نخوابنوندی ای بابا هر چی بهش گفتم بابا آقای افسر آقای محترم من دستی رو خوابوندم از قیافه من خوشت نمیاد خوب بگو چرا دروغ میگی هیچی الکی الکی رد شدم دارم براش حالشو میگیرم همین جوری ولش نمیکنم

  شهریور ۱۱, ۱۳۹۶ در ۱۱:۱۶ ق.ظ
 • امید پاسخ

  بچه ها من میگم یه کمپین راه بندازیم به نام افسر خوب من هفته گذشته آزمون شهری داشتم یهو خنده م گرفت افسره بهم فحش داد هیچی دیگه منم که حساس جوابشو دادم خودتون فکر کنید که بعدش چی شد من ایقدر دست فرمونم خوبه ولی روز آزمون شهری این افسره از بس استرس به آدم میده آدم هول میکنه بهم گفت دیگه نمی تونی بیایی یعنی دیگه نیا زر زده

  شهریور ۸, ۱۳۹۶ در ۹:۲۴ ق.ظ
 • مژگان پاسخ

  خاک بر سر هر چی افسره بد اخلاقه اینقدر هولم کرد ماشین و خاموش کردم این آزمون شهری هم شده دردسر

  شهریور ۶, ۱۳۹۶ در ۹:۳۳ ب.ظ
  • رسول پاسخ

   اره دقیقا یکی از مشکلات اساسی همین بداخلاق بودن افسر هستش..انشالله این بار قبولی

   شهریور ۷, ۱۳۹۶ در ۱۰:۲۳ ب.ظ
 • مهتاب پاسخ

  بچه ها روز پنجشنبه آزمون شهری شرکت کردم قبول شدم بهتون توصیه میکنم استرس فقط نداشته باشید به حرف افسر خوب گوش کنید انشالله همه قبول میشید روز خوش

  شهریور ۳, ۱۳۹۶ در ۱۰:۵۶ ق.ظ
  • نسرین پاسخ

   سلام مهتاب جون خوش به حالت که قبول شدی بهت تبریک میگم مبارکت باشه عزیزم من دیگه کلافه شدم از بس رفتم آزمون شهری رد شدم دیگه خجالت میکشم برم شرکت کنم

   شهریور ۴, ۱۳۹۶ در ۵:۴۱ ب.ظ
 • آرمین پاسخ

  بالاخره امروز تو آزمون شهری رانندگی قبول شدم خیلی خوشحالم دلم نیومد از این سایت و مدیر محترمش تشکر نکنم خیلی این مطالب کمکم کرد واقعا چیز زیادی از آزمون شهری نمی دونستم این مطالب خیلی بهم کمک کرد به دوستانم معرفی کردم سایت و امیدوارم همیشه موفق باشید

  شهریور ۲, ۱۳۹۶ در ۶:۰۷ ب.ظ
 • علی جاویدی پاسخ

  سلام عرض میکنم خدمت مدیر محترم سایت تست درایو بنده با کمک این نکات مهم امروز در آزمون شهری رانندگی قبول شدم البته یکبار رد شده بودم وقت گذاشتم تمرین کردم و این نکات مهم و کلیدی سایت تست درایو هم خیلی بهم کمک کرد خواستم تشکر کرده باشم

  مرداد ۲۹, ۱۳۹۶ در ۱۰:۰۳ ق.ظ
 • امیرعلی پاسخ

  بخشکی ای شانس امروز امتحان شهری رانندگی داشتم رد شدم هول شدم ماشین خاموش شد حیف شد رفت برای یه روز دیگه دوستم قبول شد من نشدم

  مرداد ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱۱:۲۵ ق.ظ
  • علی پاسخ

   سلام دوستان فردا امتحان تو شهری با افسر دارم دفعه اول چند ساله راننده هستم ولی خب قانونی نبوده امیدوارم بتونم قبول بشم ،به امید خدا
   تشکر از همه دوستانی که نظرات و تجربیات شون رو مینویسن

   اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۷ در ۱:۱۰ ق.ظ
 • مژگان پاسخ

  کسی هست تازگی تو آزمون شهری رانندگی شرکت کرده باشه ؟ اگه هست بگه لطفا من چند تا سوال دارم ازش

  مرداد ۲۴, ۱۳۹۶ در ۱۱:۲۷ ق.ظ
  • بهروز پاسخ

   آره من هستم
   امروز واسه بار سوم رد شدم!

   مهر ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱۲:۱۶ ب.ظ
 • نرگس پاسخ

  دوستان من تو پارک دوبل خیلی مشکل دارم هر کی ترفندی راه کاری بلده بیاد بگه ممنون میشم چند بار رد شدم گناه دارم یکی به منم یاد بده

  مرداد ۲۳, ۱۳۹۶ در ۹:۰۷ ق.ظ
  • بهروز پاسخ

   از مربی جدید یه روش متفاوت تر یاد گرفتم
   و خوب رفتم پارک دوبل رو ولی سر دنده عقب و هیچ و پوچ انداخت منو

   ۱-وقتی از خط دوم شیشه مثلثی عقب انتهای ماشین جلویی رو دیدی سریع فرمان رو به سمت راست تا ته بچرخون
   ۲-اگه ماشین جلویی با فاصله مناسب پارک شده باشه فرمان دومت رو وقتی انتهای ماشین جلویی رو از نصف شیشه شاگرد دیدی (منظورم وسط درب شاگرد) خیلی سریع به چپ بچرخون
   اگه فاصله ماشین جلویی کم باشه با جدول زودتر فرمان دوم رو بچرخون و برعکس باشه طبیعتا دیرتر
   باید عرض اون ماشین رو هم در نظر بگیری و همینطوری عمل کنی

   انیدوارم متوجه شده باشی
   اگه ماشین داری چن بار تمرین کن قلقش دستت میاد
   ما که نداریم وگرنه خیلی زودتر قبول بودم

   مهر ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱۲:۲۲ ب.ظ
 • علی پاسخ

  من بار اول تو آزمون شهر رانندگی قبول شدم البته سال ۱۳۸۳ اون موقع آموزشگاه نبود البته بودا ولی اجباری نبود کشی کشی می رفتیم امتحان میدادی قبولم میشدی ولی خدایش همون موقع هم من روز امتحان شهری کلی استرس داشتم

  مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ در ۸:۴۹ ق.ظ
 • نفس پاسخ

  بچه ها چیکار کنم بار اول تو آزمون شهری رانندگی قبول بشم خیلی گیرم بهم کمک کنید

  مرداد ۲۱, ۱۳۹۶ در ۶:۵۶ ب.ظ
 • مریم پاسخ

  سلام دوستان من فردا آزمون شهری رانندگی دارم برام دعا کنید خیلی استرس دارم از مطالب سایت تست درایو استفاده کردم آزمون آیین نامه را با کمک این سایت قبول شدم ممنون از همه

  مرداد ۲۱, ۱۳۹۶ در ۱:۳۸ ب.ظ
 • سمیرا پاسخ

  هووووووووووووووووووووووررررررررررررررررررااااااااااااااااااااااا من با این روش سایت شما امروز تو آزمون شهری رانندگی قبول شدم مرسی تست درایو به همه دوستانم سایت شما رو معرفی کردم

  مرداد ۲۱, ۱۳۹۶ در ۱۰:۰۶ ق.ظ
 • منا پاسخ

  مرسییییییییییییییییییییییییییییییییی از مطالبتون من با همین روشی که گفتید تو آزمون شهری رانندگی قبول شدم خدایا شکرت ممنون تست درایو

  مرداد ۱۹, ۱۳۹۶ در ۹:۱۸ ق.ظ
 • فرشته پاسخ

  سلام وقت بخیر دوستان
  ممنون از مطالب مفید سایتتون من امروز آزمون شهری رانندگی داشتم قبول شدم آقای جواد دلت برای خودت بسوزه

  مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱۱:۲۳ ب.ظ
 • جواد پاسخ

  من امروز تو آزمون عملی رانندگی قبول شدم خیلی راحت بود اصلا کار شاخی نیست یه خانومه بود بنده خدا بد جوری استرس گرفته بود دلم براش سوخت

  مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ در ۵:۵۴ ب.ظ
 • مینا پاسخ

  سلام دوستان کسی میدونه هزینه هر بار رد شدن در آزمون شهر رانندگی چقدره؟

  مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ در ۸:۵۹ ق.ظ
 • آرش پاسخ

  من حدودا ۷ سال پیش گواهینامه رانندگی پایه دوم را گرفتم اون موقع زیاد مهم نبود که در آزمون شهری رانندگی با دست چپ در باز بشه یا دست راست من بار اول قبول شدم ولی مثل اینکه الان خیلی سخت میگیرن برای گواهینامه رانندگی دادن امیدارم موفق باشید

  مرداد ۱۵, ۱۳۹۶ در ۴:۴۵ ب.ظ
 • یکتا پاسخ

  سلام وقت بخیر
  ببخشید بنده یک سوال در مورد آزمون شهری رانندگی داشتم ممنون میشم جوابمو بدید
  سوالم اینکه وقتی میخواهیم از ماشین خارج بشیم این مهمه که با کدوم دست در ماشین و باز کنیم ؟
  اگر مهم است با کدوم دست باید در ماشین و باز کنیم لطفا پاسخ دهید با تشکر فراوان

  مرداد ۱۵, ۱۳۹۶ در ۱:۴۱ ب.ظ
  • test-drive پاسخ

   با سلام و احترام :
   باید با دست راست درب ماشین را با احتیاط باز کنید و خارج شوید

   مرداد ۱۵, ۱۳۹۶ در ۱:۴۳ ب.ظ
  • Shakila پاسخ

   Re rast

   آبان ۸, ۱۳۹۶ در ۳:۳۵ ب.ظ
  • Mohsen پاسخ

   Ba daste rast

   آبان ۲۴, ۱۳۹۶ در ۲:۴۲ ق.ظ
 • آیسان پاسخ

  من دیروز آزمون شهری داشتم نمیدونم چرا استرس شدید گرفته بودم قبلش خیلی خوب بودم مردم از استرس افسره هم خیلی بد اخلاق بود ازم خواست پارک دوبل برم اونجا هم خراب کردم دوستان کسی راه کار سراغ داره تو رو خدا به منم یاد بدید خیلی گیرم این گواهینامه رانندگی هستم

  مرداد ۱۵, ۱۳۹۶ در ۹:۲۲ ق.ظ
  • Mohsen پاسخ

   Man rahkar daram

   آبان ۲۴, ۱۳۹۶ در ۲:۴۲ ق.ظ
 • علی پاسخ

  من چند روز پیش آزمون شهری رو قبول شدم البته بار دوم قبول شدم بار اول هل شدم افسر گفت پیاده شو ماشین رو دنده بود بعد خاموش شد خیلی خیت کاشتم بهم چپ چپ نگاه میکرد ولی بار دوم دیگه همه چی عالی تموم شد پیشنهاد من به کسانی میخوام تو آزمون شهری رانندگی شرکت کنند اینکه اصلا عجله نکنن خیلی رلکس باشن .

  مرداد ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱۱:۲۴ ق.ظ
 • ترانه پاسخ

  سلام بچه ها
  من ماه گذشته بالاخره توی آزمون شهری رانندگی قبول شدم این بهتون بگما اصلا ترس نداره من خودم اینقدر میترسیدم که نگو ولی روشو کم کردم روی افسر و میگم بار نهم قبول شدم به من میگفت تو راننده نمیشی ولی دیدید که شدم

  مرداد ۱۲, ۱۳۹۶ در ۸:۰۴ ق.ظ
  • عاطفه پاسخ

   تبریک میگم ..تا بار نهم ۴۱هزار تومن واریز کردین

   تیر ۳, ۱۳۹۷ در ۱۱:۵۸ ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.