چگونه در آزمون عملی رانندگی قبول شویم؟

چگونه در آزمون عملی رانندگی قبول شویم؟

در این پست از وب سایت آزمون آنلاین آیین نامه راهنمایی و رانندگی ایرانیان قصد داریم شما عزیزان را با نکاتی مهم در خصوص آزمون شهری رانندگی آشنا نمائیم امیداریم مطالبی که در ادامه مطالعه می نمائید مفید واقع گردد،دوستان عزیزی که در آزمون رانندگی عملی شرکت کردند لطفا تجربیات خود را در قسمت نظرات بیان نمائید تا عزیزانی که قصد شرکت در آزمون عملی رانندگی را دارند از این تجربیات استفاده نمائید با آرزوی موفقیت برای تمامی شما عزیزان.

رانندگی کردن در شهر و جاده بسیار آسان تر از دریافت گواهینامه می باشد. در زمان امتحان رانندگی شهر، افسر آزمایش تمامی حرکات شما را زیر نظر دارد. این را زمانی متوجه می شوید که برگه رد یا قبولی تان را ببینید.
با رعایت نکات زیر، شما می توانید به راحتی گواهینامه رانندگی را بدست آورید.

 

مراحل قبل از حرکت در آزمون عملی رانندگی:

وقتی برای امتحان رانندگی شهر پشت فرمان می نشینید، ۵ مرحله زیر را به ترتیب، خیلی سریع (در چند ثانیه) و در عین حال با خونسردی کامل انجام دهید.

۱) برای اینکه به فرمان وسیله نقلیه مسلط باشید و پاهای شما کاملاً روی پدال ها قرار گیرد، باید پشتی و کفی صندلی خود را با ضامن هایی که در بغل و جلوی صندلی تعبیه شده، تنظیم نمایید. سپس کمربند را ببندید.
۲) آئینه سمت راست، چپ و جلو باید میزان شود، بطوریکه تا انتهای بغل راست و چپ وسیله نقلیه را ببینید. برای میزان کردن آئینه جلو باید چهار انگشت در بالای سمت راست آئینه و انگشت شست زیر آئینه قرار گیرد و با کمی فشار به چپ و راست و بالا و پایین طوری میزان گردد که عقب وسیله نقلیه به راحتی در دید راننده قرار گیرد.
۳) در توقف باید دنده در حالت خلاص باشد. (چه موقعی که موتور روشن است و چه هنگامی که می خواهید روشن کنید.) در پشت چراغ قرمز حتماً دنده را خلاص کنید.
۴) قبل از حرکت ابتدا پدال ترمز را امتحان کنید و سپس برای حرکت راهنمای سمت چپ را بزنید و دسته دنده را در دنده یک بگذارید.
۵) سر خود را به سمت چپ برگردانید و نگاهی به خیابان بیندازید. ترمز دستی را بخوابانید و به آرامی پا را از روی پدال کلاچ بردارید و گاز بدهید.

تعویض دنده های مستقیم و معکوس:
پس از حرکت، تعیین مسیر و اکثراً تعویض دنده های مستقیم (دنده یک به دنده ۲، دنده ۲ به دنده ۳ و الی آخر) با دستور افسر آزمایش انجام می شود.

تعویض دنده های معکوس هنر شما می باشد و به دو دلیل از دنده معکوس استفاده می شود:
کم کردن سرعت بدون استفاده از ترمز یا کمتر استفاده کردن از ترمز؛
افزایش قدرت و نیروی بیشتر، در مواقعی که وسیله نقلیه دارای مسافر یا محموله سنگین است.
احتمالاً در زمان رسیدن به چهارراه یا تقاطع نیاز به تعویض دنده معکوس دارید. همچنین به یاد داشته باشید، برای تعویض دنده، نباید به دنده نگاه کنید.

آزمون شهر رانندگیمراحل توقف خودرو در آزمون عملی رانندگی:

هنگامی که افسر آزمایش دستور توقف می دهد باید موارد زیر رعایت شود:
۱) بلافاصله راهنمای سمت راست یا سمت توقف را بزنید.
۲) در محل های ممنوعه توقف نکنید. در صورت اصرار افسر آزمایش، به ممنوع بودن توقف اشاره نمایید. برای افسر آزمایش دقت و توجه شما بسیار مهم است، حتی اگر به روی خود نیاورد!
۳) آئینه بغل سمت راست را نگاه کنید. در صورتی که وسیله نقلیه دیگری در حرکت باشد رعایت حق تقدم را بنمایید.
۴) وسیله نقلیه را کم کم (نه با تغییر مسیر ناگهانی) به سمت راست، کنار خیابان هدایت نمایید.
۵) هنگام توقف، وسیله نقلیه با جدول کنار خیابان در حدود ۳۰ تا ۵۰ سانتی متر فاصله داشته باشد.
۶) ترمز کردن به آرامی (نه با شدت و ناگهانی) و خلاص کردن دنده و کشیدن ترمز دستی، رعایت شود.
۷) برای پیاده شدن با دست راست دستگیره درب را باز کنید. به این منظور که قبل از باز شدن درب، توجه کامل نسبت به وسایل نقلیه عبوری کنار وسیله نقلیه شما معمول گردد تا با باز شدن درب، تصادفی واقع نشود.

توجه کنید؛ تا زمانی که شما از وسیله نقلیه پیاده نشده اید، امتحان رانندگی تمام نشده است. مراحل ۶ و ۷ آخرین بخش از امتحان می باشند.

 

نظرات تعدادی از کاربران درباره آزمون شهری رانندگی :

علی امیری:

سلام به همه دوستان خوبم اول از همه باید بگم که سعی کنید استرس خودتون کنترل کنید و از افسری که از شما آزمون عملی میگیره ترس نداشته باشید و قبل از آزمون هم تمرین داشته باشید اینکه تمرین زیاد داشته باشید اعتماد به نفس شما میره بالا.

زهرا نوروزی:

منم اولش خیلی ترس داشتم برای آزمون عملی رانندگی ولی خوب بعد از سه بار آزمون بالاخره قبول شدم به نظر من ترس همه چی رو خراب میکنه اصلا فکر آدم کار نمیکنه

کشاورز:

من قبلا بدون گواهینامه خیلی رانندگی کردم فکر میکردم که یک راننده واقعی هستم و مغرور بودم 4 بار رد شدم ولی وقتی به نکته های مهم توجه کردم و همه رو رعایت کردم قبول شدم

نکات مهم ایناست اگر افسر از شما دوبل خواست همه نکات پارک دوبل رو توذهنتون مرور کنید و دو تا نکته هم در نظر بگیرید یکی اینکه در خونه یا کوچه نیست و اگه بود حتما اجازه بگیرید و یکی دیگه اینکه ماشینی که میخوایند باهاش دوبل برید تنگ پارک شده یا خوبه در کل فاصله مناسب باشه  بعد اقدام به پارک دوبل کنید

موقعی که امتحان دادید افسر به شما میگه از ماشین پیاده بشید بدون اینکه بدونید قبول شده اید یا نه یا گفته که قبول هستید شما بدون توجه به قبول  یا رد شدن دنده را خلاص کنید ترمز دستی را بکشید و پا رو از کلاچ و ترمز بردارید کمربند و بازک کنید بادست راست خیلی مهمه با دست راست و با نگاه به پشت سر در را باز کنید و پیاده بشید اینایی که گفتم جزوه موارد امتحان عملی رانندگی است یادتون نره یادم رفتم بگم قبل از حرکت ماشین صندلی و تنظیم کنید آینه حتی اگر تنظیم بودن بازم یه دستی بزنید خیلی مهمه انشالله همه قبول بشن

نرگس احمدی:

من بهتون پیشنهاد میکنم قبل از آزمون عملی رانندگی یه نوشیدنی بنوشید همه موارد رو بررسی کنید به صحبت های افسر به دقت گوش کنید حتی وقتی که گفت از ماشین خارج شید حتما یادون باشه عجله نکنید با دقت و حوصله تمام موارد را رعایت کنید منم یکم اولش هول بودم ولی این مواردی که بهتون گفتمو رعایت کردم و قبول شدم موفق و پیروز باشید

 

علی عزیزی:

موارد که بهش اشاره میکنم در آزمون شهری رانندگی خیلی خیلی مهمه:

مواردی که می بایست قبل از امتحان سرهنگ به خوبی مسلط باشید:
1. تنظیم صندلی (جلو و عقب بردن).
2. تمرین حرکت آهسته برای پارک کردن در کنار خیابان، دور زدن، دنده عقب.
3. تمرین حرکت با دنده 1 و دنده R با حداقل سرعت ممکن و همراه با فشار گاز برای جلوگیری از خاموش شدن اتومبیل.
4. تمرین زیاد برای پرهیز و جلوگیری از خاموش شدن اتومبیل برای شروع حرکت و دنده عقب (تسلط کامل بر کلاچ)

موارد امتحانی سرهنگ:
1. رعایت کامل نکات قانونی و احتیاطی (مثل پارک نکردن جلوی پل و سطل آشغال و راهنما زدن و بستن کمربند ایمنی و …)
2. دور زدن یک فرمانه (برای دور یک فرمانه حتما باید سرعت تان کم باشد) و دور 2 فرمانه(در این دور فقط باید یکبار دنده عقب آمده و مجدد به سمت جلو حرکت کنید. لذا سرعت را بسیار کم و چرخش فرمان را زیاد کنید).
3. تغییر دنده از یک به دو در حرکت.
4. توقف در کنار خیابان.
5. پارک دوبل.
6. دنده عقب (معمولا پس از پارک دوبل می گویند که مسافتی را دنده عقب بروید).
7. نحوه روشن کردن صحیح اتومبیل و بررسی صحت ترمز پایی قبل از روشن کردن ماشین. همچنین تنظیم آینه ها و موارد مشابه دیگر.
8. نحوه سوار و پیاده شدن شما از ماشین و رعایت نکات ایمنی.
9. سرعت عمل مناسب در کیفیت رانندگی.

قبل از حرکت موارد زیر را -حتما- تنظیم کنید:
1. تنظیم صندلی (برخی از دختران، به دلیل قد کوتاهشان، صندلی را تغییر می دهند که اگر شما آن را مطابق عادت تان تنظیم نکنید نمی توانید به خوبی تسلط بر کلاج و تعویض دنده داشته باشید).
2. قبل از اینکه حرکت کنید برای 30 ثانیه، پدال را تست کنید و مرتب پایتان را روی کلاح بالا و پایین بیاورید تا بر کلاج تسلط پیدا کنید. معمولا اگر به سرهنگ بگویید او به شما اجازه این کار را خواهد داد. (قانونا شما حق دارید 3 دقیقه، پیش از حرکت با پدال های ماشین سرهنگ تمرین کنید)
3. قبل از اینکه حرکت کنید دنده ها -علی الخصوص دنده عقب که در برخی از ماشین ها خیلی سخت جا می رود- را نیز تست کنید. چون برخی دنده ها سفت جا می رود و یا زاویه دسته دنده ممکن است آنطور نباشد که شما عادت کرده اید و به همین خاطر ممکن است دنده را اشتباه جا بزنید.
4. قبل از حرکت سوئیچ اتومبیل و نحوه روشن شدن آن را تست کنید. بعضی از سوئیچ ها با یک حرکت، به نرمی می چرخند و ماشین سریع روشن می شود. برخی سفت تر هستند و با صدای بیشتری روشن می شوند. لذا اگر بر سوئیچ مسلط نباشید ممکن است در هنگام خاموش شدن ماشین، هول شوید و چند بار سوئیچ را بچرخانید دریغ از اینکه در همان بار اول، ماشین تان روشن شده است. (ضمنا فراموش نکنید هر وقت ماشین خاموش کرد دنده را خلاص کنید و سپس سوئیچ را بچرخانید).

اشتراک گذاری

Comments (84)

 • ریحان پاسخ

  واقعا ممنونم از این سایت خوب .منم دو روز پیش بار دوم بود که امتحان شهری میدادم و قبول شدم .
  ایین نامه مقدماتی و اصلی رو هر دو با کمک این سایت بار اول و با امتیاز ۳۰قبول شدم .

  اسفند 16, 1396 در 1:45 ب.ظ
 • عادل پاسخ

  سلام منم امروز امتحان شهری داشتم ولی قبول نشدم خیلی استرس داشتم افسر پارک دوبل گرفت فاصله با ماشین جلویی زیاد شد و مردود شدم موند واسه هفته دیگه انشالاه که که هفته دیگه قبول بشم

  اسفند 16, 1396 در 10:33 ق.ظ
 • دنیا پاسخ

  تو رو خدا دعا کنید منم قبول بشم.واقعا خسته شدم.از کشیک‌شب بیمارستان میرم‌امتحان میدم واقعا سخته.دعا کنید برام.

  اسفند 14, 1396 در 9:18 ق.ظ
  • دختر باران پاسخ

   به اميد خدا تا قبل از عيد 97 قبول بشي…با اين شعار برو: انقد مي رم تا قبول شم..صد در صد زودتر از چيزي كه فكر كني قبولي..حتي يك هفته هم به خودت استراحت نده..خيلي خوب جواب ميده..موفق باشي…

   اسفند 16, 1396 در 9:35 ق.ظ
 • زینب پاسخ

  امروز یه دونه بازرس اومده بود.و اینقد ک فرت و فرت بچه هارد میشدن و اعتراض شون ب گاز و کلاچ ماشین بود.بازرس اومد ماشینو چک کرد وگفت نه ماشین خوبه…ولی اغلب خاموش میکردن.من نفر آخر بودم ولی چون گاز و کلاچش عینه ماشین خودمون داغون بود من عادت داشتم و قبول شدم…

  اسفند 13, 1396 در 12:12 ب.ظ
 • رضا پاسخ

  اگه هنوز با مربی تمرین دارین پیشنهاد میکنم حتما در مناطقی که افسر ازمون میگیره تمرین کنید تا بعد مثله من علاف نشین امروز با یک اشتباه خطر ناک رد شدم در صورتی که مربی میگفت راحت قبولی

  اسفند 13, 1396 در 8:49 ق.ظ
 • لیلا هستم از تهران پاسخ

  دوستان این نکته را در نظر بگیرید برای هدر ندادن پول و صرفه جویی بسیار تمرین کنید پیشنهاد میکنم بهتون تمرین رانندگی به صورت عملی را یک جای خیلی خلوت و خارج از شهر یاد بگیرید، من خودم با همسرم یه جای خلوت رفتیم باور کنید اعتماد به نفسم بیشتر شد. همراه فردی باشید که خوب به رانندگی تسلط داشته باشه و بتونه شما رو خوب کمک کنه. برای صرفه جویی در زمان هم زیاد تمرین کنید این جوری روز آزمون شهری با تمرین بالایی که از قبل داشتید حتما نتیجه می گیرید. دوستان اگر آزمون شهری قبول نشید باید یک هفته صبر کنید چون داریم به روزهای آخر سال 96 نزدیک میشم زمان خیلی مهمه، به امید قبولی همه عزیزان.

  اسفند 9, 1396 در 3:53 ب.ظ
 • دختر باران پاسخ

  سلام دوستاي عزيز. من پنج شنبه هفته پيش آزمون شهر داشتم. قبلش يه كلاس از ساعت 7 الي 9 برداشته بودم تا هم تمرين كرده باشم هم از جمع آزمون دهنده ها كه فضاي پري استرسه دور باشم. بعد از كلاس رفتم كوچه امتحان ديدم هنوز نوبتم نشده. خوشبختانه جو آروم بود و بچه ها شادتر از چيزي بودن كه فكر مي كردم:) هفته قبل تر تجربه آزمون با افسر فعلي رو داشتم و اخلاقش تا حدودي دستم اومده بود. مي دونستم فوق العاده به قوانين رانندگي حساسه. خيلي سختگير ولي آرومه. يعني موقع آزمون هولمون نمي كرد..خلاصه بعد از دو سري نوبتم شد. چهار تا خانم نشستيم . اولي شروع كرد به رانندگي..به خاطر هول شدنش دستورات و حرف هاي افسر رو خوب و دقيق گوش نمي كرد و گاهي اوقات برعكس عمل مي كرد. همين شد كه افسر ردش كرد. نفر دوم با اعتماد به نفس عمل مي كرد. خداروشكر قبول شد:). نفر سوم من بودم. قبل از سوار شدنم با خودم گفتم ته تهش قبول نشدنه..پس چرا خودمو اذيت كنم!؟ چرا استرس به خودم بدم؟ انقققدر هر مي يام آزمون تا قبول بشم.حتي بخواد ده بار يا بيشتر باشه..خلاصه با اين افكار سوار شدم و آروم بودم. اول صادركات رو با اجازه افسر انجام دادم. الكي به آينه سمت راستي هم نكاه كردم:) شروع به حركت كردم. ايست 30 درجه زدم و از آينه نگاه كردم ببينم ماشيني مي ياد يانه!؟ خيابون اصلي بود و پر تردد. سه تا ماشين پشت هم داشتن مي يومدن و منم انقد ايستادم تا همشون رد شدن و شروع به حركت با دنده يك كردم. كمي بعد از حركت، افسر گفت دور دو فرمون بزن. ديدم خيابون خط ممتد نداره و نزديك تقاطع هم نيستم. شروع كردم به دور زدن . سريع گفت نمي خواد. يه فرمونش كن. مي توني!!؟ مي خواست تشخيص منو بسنجه ..محكم و قاطع گفتم:بله! و دور يه فرمون زدم. كمي كه گذشت گفت پارك كن. ديدم جلوي پاركينگ و روي پل و ايستگاه اتوبوس نيست منم پارك 30 سانت كردم. يه نگاه به عقب انداخت گفت تا اون پرشيا سفيده دنده عقب برو..ديدم اندازه 10 متر با پرشيا فاصله دارم ولي هول نكردم و با آرامش تنظيمات دنده عقب رو انجام دادم و دنده عقب رفتم.( راستي من با راهنمايي دومادمون كه راننده حرفه اي يه، قبلا ياد گرفتم دنده رو بدون نگاه به اون عوض كنم و تو آزمون، تعويض دنده رو به همين شكل انجام مي دادم. ) اندازه يكي دو متر كه دنده عقب رفتم گفت كافي يه. حركت كن. شروع به حركت كردم كه گفت برو دنده 2. مي خواستم سرعتو ببرم بالا ديدم از روبرو چند تا ماشين دارن مي يان و اين باعث شد نتونم سرعتو ببرم بالا. افسر هي مي كفت برو دنده 2، ولي با وجود ماشيناي روبرو اين كار ممكن نبود. وقتي ماشينا رد شدن ديگه با خيال راحت سرعتو بردم بالا و رفتم دنده 2. بلافاصله بعد از افزايش سرعت افسر گفت از اين پرايد سفيده دوبل بگير. پرايده خيلي نزديك بود…منم سريع با نيش ترمز سرعتو كم كردم. راهنما راست زدم. دنده رو يك كردم. كنار پرايد ايستادم و پارك دوبل كردم. بعد گفت راه بيفت. راه افتادم به سمت انتهاي خيابون. گفت همين بغلا هر جا خودت مي دوني نگه دار. منم نگه داشتم. پرونده مو آورد بالا فهميدم آزمونم تموم شده..گفت برو پشت بشين نفر بعدي بياد..ديدم با رنگ آبي نوشت: قبول….خيلي احساس خوبي بود. شروع كردم به خلاص كردن، بالا كشيدن دستي و خاموش كردن ماشين. از عقب ماشين رفتم و از سمت راست وارد شدم و نشستم. در حالي كه از خوشحالي بغض كرده بودم. بعد شخص جديد شروع به رانندگي كرد و افسر ازم پرسيد: شماره شناسنامت چنده؟ با بغض جواب دادم. فك كنم خندش گرفته بود. بعدش رفتم آموزشگاه و آدرس خونه رو براي ارسال گواهينامه دادم و ….
  اميدوارم خدا اين شادي و بغض بعد از اونو نصيب تك تكتون بكنه….
  منم با سختي زيادي قبول شدم و مي خوام بگم وقتي اراده مي كنيد و با خودتون مي گيد انقد مي رم تا قبول شم، خدا و كائناتش انرژي مثبت زيادي تو زندگيتون وارد مي كنن و زودتر از چيزي كه فك مي كنيد به هدفتون مي رسيد…
  اميدوارم خبر قبولي تك تك دوستان رو تو همين سايت ببينم….آمين

  اسفند 7, 1396 در 5:15 ب.ظ
 • رضا پاسخ

  با سلام خدمت دوستان عزیز
  خیلیا گلایه میکنند که افسر بد اخلاقه و گاهی اوقات داد میزنه ،در صورتی که این کار فقط برایه اینه که شما رو از لحاظ تسلط به اعصاب بسنجه که متاسفانه ما خیلی به اعصابمون مسلطیم !!!! پس اگه احیانا دیدید افسر شما رو هول میکنه یا داد میزنه اصلا به خودتون نیارین چون اگه زود داغ کنیین به راحتی رد میشین .
  موفق باشید.

  اسفند 6, 1396 در 4:41 ب.ظ
 • zeynab پاسخ

  سلام من فردا امتحان شهری دارم خیلی استرس دارم امیدوارم قبول شم 🙂

  اسفند 5, 1396 در 11:45 ق.ظ
 • بی نام پاسخ

  من دو روز پیش تو آیین نامه قبول شدم فک کنم 100% زدم
  بعدش الان تو شهری چطوریه 12 جلسس؟؟؟!

  اسفند 5, 1396 در 1:25 ق.ظ
 • محمد پاسخ

  سلام دوستان
  من دیروز پنج شنبه برای اولین بار آزمون شهری داشتم
  همه چی خوب پیش میرفت
  افسر از من خواست کمی سرعت بگیرم برم دنده ۲ تا دست گذاشتم روی دنده گفت : همین جا یه پارک ۳۰ سانت بگیر !!! که متوجه درب پارکینگ شدم! خیلی سریع گفت تا حول بشم و متوجه درب پارکینگ نشم…
  گفتم جلوی درب پارکینگ ممنوعه ! گفت اشکال نداره . با اجازه افسر پارک ۳۰ سانت زدم . جلوی ماشینم یه ماشین پارک بود ؛ افسر گفت از پارک بیا بیرون از همین اتومبیل یه پارک دوبل بگیر!
  از پارک اومدم بیرون و از اتومبیل جلویی یه دوبل تمیز گرفتم ؛ در واقع مجددا اومدم سر جای اولم افسر یه نگاهی بهم کرد و گفت مگه نگفتی اینجا ممنوعه!؟ چرا دوباره پارک کردی و بهم نگفتی ممنوعه ؟(!) اصلا دنیا رو سرم خراب شد…
  یکی از ۴ اشتباه خطرناکو برام تیک زد. ( نادیده گرفتن علایم راهنمایی و رانندگی ).
  خیلی راحت کمتر از ۵ دقیقه مردود شدم . ۶۰ / ۷۰ هزارتومن + کلی وقت با ارزشمو تو قمار با جناب افسر با ختم و رفت برای ۲ هفته ی دیگه …
  زمان آزمون استرس نداشتم ولی الان نمیدونم چرا اینهمه استرس دارم ؟ !!! استرس داره خفم میکنه…
  توصیه من به خودم و همه ی دوستانی که قصد دارن در آزمون شهری شرکت کنن : این آزمون شبیه بازی جناق میمونه ؛ حریفت تا بهت چیزی تعارف کرد سریع بر ندار !!! بهش بگو ( یادم تو را فراموش ).
  جناب افسر هرچی ازت خواست سریع انجام نده ؛ کمی فکر کن و مدام ازش اجازه بگیر ( با اجازه ی جناب سرهنگ )
  دیروز از اون همه هنرجو فقط ۳ نفر قبول شدن
  حتی اگر نتونی پارک دوبل استاندارد بزنی مردود نمیشی ( به شرط اینکه به جدول برخورد نکنی )
  فقط کسانی مردود میشن که منجر به یکی از ۴ اشتباه خطرناک بشن .
  دوستان ؛ خیلیا دیروز فقط برای اینکه تو حریم تقاطع و پست برق پارک کردن مردود شدن
  باورتون نمیشه اون ۳ نفر که قبول شدن حتی ماشین خاموش کردن و پارک دوبل خوبی هم نزدن …
  من از خداوند میخوام همتون قبول بشین شما هم دعا کنید من قبول بشم.

  اسفند 4, 1396 در 3:35 ب.ظ
 • امیرحسین پاسخ

  سلام خداروشکر برای بار چهارم قبول شدم خعلی خوشحالم خیلیییی بچه ها نگران نباشید تا جایی که میتونید خودتون رو جلو افسر کاملا ریلکس جلوه بدید.
  تشکر میکنم از وبسایت تست درایو که باعث شد هم ازمون مقدماتی و هم اصلی رو دفعه اول قبول بشم.

  بهمن 30, 1396 در 2:09 ق.ظ
 • عاطفه پاسخ

  من از اذر ثبت نام کردم.آیین نامه اصلیو بدون غلط دفعه اول قبول شدم…ازمون شهرمو دفعه اول رد شدم چون باید ماشینو با نیم کلاج بیرون میاوردم از پارک ولی هول شدم خورد به جدول و افسر رد کرد…دفعه دوم غیر از دور دو فرمون همه کارارو انجام دادم و افسر سختگیر بود و از چهل نفرمون فقط چهاده تارو قبول کرد ولی خیلی هم مهربون بود میگفت برام فقط تسلط تو رانندگی مهمه و اجازه ها
  الانم دفعه دوم امتحان شهرمو قبول شدم
  حتمن قرص پرانول بخورید برای استرس البته اگه براتون عوارض نداشته باشه

  بهمن 28, 1396 در 2:34 ب.ظ
 • فاطمه پاسخ

  سلام به همه دوستان
  من دیروز تو چهارمین آزمونم قبول شدم. خیییییییلی خوشحالم امیدوارم همه دوستان هم به زودی تو نزدیکترین آزمونشون قبول بشن. مشکل من اون سه باری که رد شدم این بود که خیلی هول میشدم و اصلا اصولی دوبل هامو نمیزدم یا فاصلم از جدول زیاد میشد یا میزدم به جدول چون خیلی افسر امتحان هولم میکرد . اما این سری خیلی ریلکس بودم البته یه ساعت قبل امتحان قرص پروپرانالول خورده بودم. افسر ازم دوبل و دنده عقب گرفت کل امتحانم سرجمع 5 دقیقه هم نشد.

  بهمن 24, 1396 در 2:56 ب.ظ
 • غزل پاسخ

  سلام …
  من دو بار تو آزمون رانندگی رد شدم. بار اول که سر دور دو فرمونه دنده عقب رو که می اومدم خیلی به جدول چسبیدم. بار دوم سرهنگه از اونی که قبل از من امتحان داد فقط ورود از فرعی به اصلی رو گرفت و دنده عقب … سر شانس من تا نشستم گفت دور دو فرموده بزن . دوبل و پارک ال و دوباره یه دو فرموده و دنده عقب گرفت . از اونجا که قبلش من ۲ساله ماشین زیر دامن هم دست فرمونم خوبه هم قوانین و رعایت کردم . بهم گفت خیلی خب برو پایین …(البته خیلی حراف بود مخمو خورد …) از ذوق اینکه اینبار همه رو انجام دادم کمربند و باز کردم به چپ نگاه کردم و با رعایت قوانین پیاده شدم . یهو افسر پاشو از رو کلاچ برداشت ماشین به فجیع ترین شکل ممکن پرید و خاموش شد . هر چی التماسش کردم هم قبولم نکرد .
  خلاصه الان خیلی داغونم . شما ها حواستون باشه موقعه پیاده شدن .
  بحث هزینه های دوباره ش به کنار اون فشار روحی و استرسش دیگه حالمو داره به هم می زنند . تو رو خدا برام دعا کنید شنبه دیگه قبول بشم . واقعا دیگه ظرفیت این همه استرس و فشار رو ندارم…

  بهمن 7, 1396 در 6:09 ب.ظ
 • ایوب پاسخ

  منم امروزصبح امتحان شهردادم ردشدم خیلی استرس داشتم موقع دوبل هواسم نبودجلوی دردوبل زدم وردشدم

  دی 30, 1396 در 5:05 ب.ظ
 • ن ن ن پاسخ

  کسانی که آزمون دادند لطفا اگر دوست دارند نکات آزمون را بنویسند تا کمکی به ما کرده باشند .

  دی 18, 1396 در 1:23 ب.ظ
 • م . ع پاسخ

  آزمون شهری رانندگی تقریباً چند دقیقه طول می‌کشد ؟؟؟

  دی 17, 1396 در 9:42 ق.ظ
  • فاطمه پاسخ

   نهایتش برای هر نفر ده دقیقه طول بکشه

   دی 18, 1396 در 11:32 ق.ظ
   • م . ع پاسخ

    سلام
    سپاس از پاسخی که دادید .

    دی 18, 1396 در 1:18 ب.ظ
 • نیما پاسخ

  سلام خدمت همه خصوصا مدیر سایت منم چند وقتیه که سخت مشغول گذراندن کلاسها بودم و به تازگی کلاسها را تمام کردم و در ایین نامه با نمره 30 و اول بار قبول شدم اما با وجود بیست سال رانندگی مستمر و داشتن ماشین شخصی از سال 80 دیروز در امتحان افسری مردود شدم خیلیم بد مردود شدم من فکر میکردم خودم یه پا مربیم ولی الان فهمیدم که چی به چیه و تو این چند سالی که رانندگی کردم همش چرت و پرت بوده و چیزی یاد نگرفتم فقط بلد بودم برونم

  دی 16, 1396 در 5:18 ب.ظ
 • زهرا پاسخ

  سلام
  یک سوالی که در ذهنم آمده این است که چرا به تازگی خودرویی که با آن آموزش می دهند تیبا است؟
  مگر پراید بد بود؟

  دی 15, 1396 در 12:28 ب.ظ
 • زهرا پاسخ

  سلام .
  سرهنگ هایی که از خانم ها آزمون می گیرند ، خانم هستند یا ممکن است آقا هم باشند؟

  دی 15, 1396 در 0:24 ق.ظ
  • فاطمه پاسخ

   سلام
   اینجا که فقط آقا هست…و احتمالا آقایون بیشتر آزمون گیرنده باشن

   دی 18, 1396 در 11:30 ق.ظ
 • د پاسخ

  سلام .
  آیا هنگام آزمون رانندگی ، هر کسی تنها آزمون می دهد یا بقیه ی کسانی هم که می خواهند آزمون بدهند در صندلی های عقب می نشینند ؟

  دی 14, 1396 در 11:59 ب.ظ
  • فاطمه پاسخ

   سلام دال عزیز
   نه بستگی داره تعداد نفرات چقد باشن.
   ولی اکثر اوقات تعداد در حدی هست که یک ماشین پر بشه, چهار نفر سوار میکنن و به ترتیب آزمون میدن و پیاده میشن,

   دی 18, 1396 در 11:28 ق.ظ
  • ابوالفضل پاسخ

   سه الی چهار نفر باهم سوار میشن و معمولا همه باهم ۲۰ دقیقه تمومه.

   اسفند 12, 1396 در 12:57 ب.ظ
 • فاطمه پاسخ

  من امروز برا بار چهارم آزمون دادم و رد شدم , امروز پارک دوبل با نیسان عالی , وقتی دور دو فرمون میرفتم افسر همش میگف آینه آینه آینه رو نگاه کن با وجود اینکه خودم کاملا حواسم بود و اطراف و آینه رو دیده بودم , از اونجایی هم ک خیلی احساسی هستم زود ناراحت میشم با پشت هم تکرار کردنه افسره قاطی کردم و پام رو کلاچ لرزید
  دور رو رفتم
  بعدش زد برام اشتباه دور دوفرمان و استفاده از آینه و عدم تسلط بر اعصاب و…
  خدایی افسر بداخلاقی بود , نمیدونم چیکار کنم خییییلی ناراحتم نمیتونم چطوری این استرسه رو کنترل کنم….خواهشااا یکی کمک کنه , پیشنهادی چیزی

  دی 14, 1396 در 3:26 ب.ظ
  • زهرا پاسخ

   سلام فاطمه خانم . روز خوش .
   به یاد داشته باشید که اضطراب هیچ سودی ندارد و حتی گاهی اوقات کار را خراب می کند . پس آرامش داشته باشید و با اعتماد به نفس و به دور از غرور به خودتان بگویید که ” من می توانم ” تا با کمک خداوند مهربان اضطرابتان کاملا از بین برود .
   امیدوارم بار بعدی حتما پذیرفته شوید .
   روز و روزگار بر شما خوش .

   دی 14, 1396 در 11:36 ب.ظ
  • مجید پاسخ

   سلام من هم با شما هم رده هستم منم برای بار چهارم رد شدم افسر اینقد حرف زد آخرش گولم زد گفت دوبل بزن حواسم نبود جلوی پارکینگ تا اومدم بگم گفت بورو پایین واقعا نامردیه.

   بهمن 19, 1396 در 11:41 ق.ظ
 • i t پاسخ

  سلام دو ساعت قبل از آزمون يه قرص پروپرانالول١٠ بخوريد خيلي تاثير داره واسه كاهش استرس و تنظيم ضربان قلبه

  دی 13, 1396 در 9:11 ب.ظ
  • زهرا پاسخ

   خب شاید این قرص به هر کسی نسازد .
   از طرفی این قرص برای بیمارانی مانند بیماران قلبی تجویز می شود نه برای کسی که سالم است .

   دی 14, 1396 در 11:38 ب.ظ
 • علی سلطانی پاسخ

  راستی انقدر سرگرم داستان نویسی شدم که اصل کاری یادم رفت.
  قبل امتحان یه سری به همین سایت زدم توصیه هاش خیلی کمکم کرد ممنونم برای تمام مطالب مفیدتون

  دی 13, 1396 در 8:53 ب.ظ
 • علی سلطانی پاسخ

  من امروز بار اول تو امتحان شهری قبول شدم و می‌خوام کل مراحل آزمونو بنویسم شاید یه داستان بشه ولی به کارتون میاد.
  صبح که با اجازتون خواب موندم و اگر پسر خالم که اونم ازمون داشت زنگ نمیزد تا لنگ ظهر هم خواب بودم با عجه آماده شدم و رفتم آموزشگاه برام نوبت زد شدم جزو نفرات آخر
  خلاصه امتحان شروع شد و آمار ردی‌ بیشتر از قبولی بود و استرس هم که قربونش برم با هر ردی بیشتر میشد منم که نفر آخر
  کسایی بودن که به قول خودشون چند سال راننده بودن و استرس که نداشتن هیچ به همه هم دلگرمی میدادن و شده بودن کوه اعتماد به بنفس که از چهارتاشون سه تاشون رد شدن همه دوستان ردی‌ هم که افسرو مقصر میدونستند.حال و روز منم مشخص بود راننده صفر کیلومتر که فقط 12 جلسه آموزش دیده و پیش شوماخرای ردی عددی نبودم . این وسط پسر خاله منم رد شد که واقعا ناراحت شدم با کلی استرس افسر اسم منو به عنوان اولین نفری که باید آزمون میداد و سه نفر هم صندلی عقب ماشین سوار شدن لحظه‌ای که به طرف ماشین میرفتم فقط گفتم گور پدر استرس فوقش رد میشم فقط همه کارام آروم و بادقت
  تا نشستم گفت دور بزن من ولی صندلی رو تنظیم کردم بعد آینه حتی آینه سمت افسرم تنظیم کردم گفت سریع دور بزن کمربندمم با آرامش بستم ماشین روشن بود قبلش گفتم اینجا سر تقاطع و دور زدن ممنوعه اگر اجازه میدید دور بزنم گفت اشکال نداره راهمنا زدم تا کمی پیچیدم گفت زود باش ولی توقف کردم و سرمو چرخوندم بعد حرکت کردم که به همون بهونه ردم نکنه دور زدم و گفت بزن دنده دو چند متر به خط کشی عابر پیاده مونده بود سرعتو کم کردم گفتم اینجا سر تقاطعه بعد تقاطع گفت از پژو دوبل بگیر که اونم پارک بدی نشد گفت دوباره حرکت کن با دقت و احتیاط حرکت کردم سر چهارراه گفت پارک 30 سانت بزن گفتم ممنوعه اگر اجازه میدید بزنم گفت بزن اونم با دقت و احتیاط زدم بعد گفت حرکت کن و من به توصیه مربی که قبل حرکت حتما دنده رو چک کن دستمو بردم روی دنده که دیدم افسر خیلی سریع دنده منو عوض کرده و گذاشته روی 4 که ماشین خاموش بشه اونم خلاصه رد کردم گفت بپیچ تو خیابون سمت راست با زدن راهنما و احتیاط پیچیدم گفت برو دنده دو گاز بده که رفتم دو دیدم سرعتم شد 30 دیگه بیشترش نکردم چون سرعت مجاز تو معابر محلی 30 کیلومتره.تو تمام مدت آزمون هم حواسم به ‌آینه‌ها بود. گفت بزن بقل رفتم کنار و گفت دنده عقب برو رفتم تمام اینها با زدن راهنما و رعایت اصول گفت بفرمایید پایین . دنده رو خلاص کردم و ترمز دستی رو کشیدم گفتم خاموش کنم گفت خاموش کن خاموش کردم و دنده رو گذاشتم یک. کمر بندو باز کردم با دست راست دستگیره درو باز کردم وبا احتیاط پیاده شدم و از پشت ماشین رفتم خدمت افسر که یه قبولی خوشگل گذاشت تو برگه و مهر کرد. انصافا افسر خوبی بود و تمام اونایی که رد شده بودن احتمالا قوانین رو زیر پا گذاشته بودن. خلاصه به هیچ عنوان استرس نداشته باشید و تمام قوانین رو رعایت کنید مطمئن باشید اون قبولی خوشگله می‌خوره روی برگتون
  به امید قبولی همه

  دی 13, 1396 در 7:29 ب.ظ
  • ز. د پاسخ

   سپاس از راهنمایی هایی که کردید .
   امیدوارم در تمام مرحله های زندگی تان با کمک خداوند مهربان پیروز باشید .

   دی 14, 1396 در 11:44 ب.ظ
 • محبوبه پاسخ

  سلام دوستان من امروز امتحان عملی رو بار دوم دادم و قبوووول شدددددم،،،، (بار اول داد خیلی بدی زد ک پاهام داشت مبلرزید رو پدال ها …ازکنترلم خارج شد،) بار دوم خیلی مهربون شده بود یعنی عااالی بود اخلاقش ،بارک دوپل استاندارد واسش رفتم و دور دوفرمان ، ی نگاهی هم بهم کرد دید ک چهره بشاشو نترسی دارم و ی لبخند ملیح داشتم گقت با احتیاط پیاده شو (انگار خیلی هوامو داشت واسه اون فریادش??) و گفت فردا برو اموزشگاه واسه تشکیل پرونده،،،،

  دی 12, 1396 در 0:10 ق.ظ
 • سامان پاسخ

  سلام خدمت مدیریت سایت و رفقای عزیزم.من واقعا استرس داشتم چون هم پسر عمه و دایی و خاله و عره و عوره و شمسی خانوم که نابینا هم بود گرفته بودن و من افتاده بودم.و فکر میکردم قرار نیس بگیرم ا خداروشکر قبول شدم افسر خیلی مهربون و خوش برخورد و خنده رو بود دمش گرم.فقط ممنوعیت ها رو بدونید که اشتباه نکنید.دستتتون درد نکنه بابت مطالب مفیدتون اجرتون با خود خدا.اروم باشید هیچی نیست.

  دی 10, 1396 در 9:46 ق.ظ
 • امیرعلی پاسخ

  سلام
  دوستان من دو روز پیش آزمون شهری داشتم و دفعه اول قبول شدم نفر قبل از من سرهنگ بهش گفت دور بزن پسره هول شد دور زد در صورتی که نباید دور میزید چون خیابان یکطرفه بود هواستون باشه هر چی سرهنگ گفت قبلش خوب فکر کنید اگر داره عوضی بازی در میاره دستور شو قبول نکنید.

  آذر 21, 1396 در 6:59 ب.ظ
 • مریم پاسخ

  سلام خسته نباشید
  بسیار مطالب مفید و کاربردی بود من دیروز آزمون شهری رانندگی داشتم به دوستم گفتم که از مطالب سایت شما استفاده کردم منو مسخره کرد جالب اینجاست که اون رد شد ولی من قبول شدم جالبتر اینکه آدرس سایت شما رو میخواست از من

  آذر 18, 1396 در 4:03 ب.ظ
 • الناز پاسخ

  سلام وهزاران سلام خدمت شمایی که این سایت خوب رو گذاشتید .من امروز امتحان آیین نامه قبول شدم البته فقط وفقط به خاطر کمکهای شمابود .من قبلا چند بار ردشدم ولی این دفعه فقط باسایت شما کار کردم که قبولشدم …دستتون رو میبوسم خسته نباشید .همیشه سربلند وموفق باشید .از شما دوستانی که میخواهید قبول بشید حتماحتما از این سایت استفاده بکنید بخداقسم قبول میشین به امیدا خدا.بازمممنون از زحماتتون

  آبان 2, 1396 در 6:57 ب.ظ
 • نادر پاسخ

  آدم نظرهای دوستان را میخونه خندش میگیره آخه این قدر سخته آزمون شهری من چند سال پیش بار اول قبول شدم تویی که نوشتی من نمیتونم دنده عوض کنم توی دنده عوض کردن مشکل دارم کلا ماشین سواری رو بی خیال شو خواهر

  آبان 1, 1396 در 6:14 ب.ظ
  • بنده خدا پاسخ

   تو خوبی بابا تو خوبی
   بقیه رو هم مسخره نکن
   شعور نداشتتو به رخ نکش

   آبان 26, 1396 در 10:49 ق.ظ
  • لقمان پاسخ

   اگه ادبتم مثل رانندگیت بود و یه ضرب قبول می شدی تازه اونوقت شاید بهت افتخار می کردم

   دی 13, 1396 در 7:49 ب.ظ
  • رضا پاسخ

   دوست عزیز خوشحالم که در رانندگی مهارت زیادی داری ‌.
   ولی از قدیم گفتن درخت هر چه پر بار تر سرش پایین تر

   اسفند 6, 1396 در 4:31 ب.ظ
 • ملیکا پاسخ

  سلام ببخشید من یه سوالی دارم, موقع حرکت مگه اول نباید ترمز دستی رو بخوابونیم بعد بزنیم دنده یک؟
  یا برعکس گفتم؟
  لطفا اگه میشه جواب بدید.

  مهر 4, 1396 در 9:09 ب.ظ
  • ♦حسین♦ پاسخ

   سلام. نمیشه گفت کار شما نادرسته ولی شیوه اصولیش اینطور نیست.
   درستش به این صورته که: اول پا روی کلاچ قرار میگیره و دنده یک قرار میدیم، بعد ترمز دستی رو میخوابونیم.

   حالا ممکنه سوال براتون پیش بیاد که دلیل اینکار چیه؟
   ببینید، شما تا وقتی روی یک جاده صاف و بدون شیب هستید، طبق حرف خودتون، اول ترمز دستی رو بخوابونید و بعد دنده رو جا بزنید ، مشکلی هم پیش نمیاد.
   ولی برای مثال> فرض کنید روی یه جاده هستید که یه ذره سربالاییه و شیب داره (حتی به مقدار کم) وقتی ترمز دستی رو اول میکشید، اگر پاتون روی ترمز پایی نباشه همون لحظه خودرو شروع به عقب رفتن میکنه و تا بخواین به خودتون بیاین به ماشین عقبیتون برخورد میکنید.
   بخاطر همینه که اول دنده رو جا میزنند که ماشین آماده حرکت باشه تا بلافاصله بعد از خوابوندن ترمز دستی ماشین حرکت کنه و دیگه عقب گرد نکنه
   موفق باشید

   آبان 2, 1396 در 7:49 ب.ظ
  • سعید دانش آرا پاسخ

   فرق زیادی نمیکنه شما وقتی به رانندگی و دنده کلاچ و فرمان عادت کرده باشی دیگه به اول دنده بزنم بعد ترمز دستی بخوابونم یا برعکس فکر نمیکنی ولی معمولا اول دنده میزنی بعد دستی میخوابونی

   آبان 29, 1396 در 5:52 ق.ظ
 • ناصر پاسخ

  من امروز آزمون شهری رانندگی رو قبول شدم ممنون از سایت تست درایو ممنون از آزمون های آنلاین آیین نامه رانندگی که قرار دادین مطالبتون خیلی مفید بود

  مهر 3, 1396 در 4:41 ب.ظ
 • فرشته پاسخ

  من تو دنده عوض کردن مشکل دارم خیلی تمرین کردم وقتی شوهرم کنارمه راحت رانندگی میکنم ولی وقتی میرم آزمون شهری بدم کنار سرهنگ هول میشم لطفا بگید چیکار کنم مرسی

  شهریور 26, 1396 در 11:28 ق.ظ
  • محمد پاسخ

   اعتماد به نفس بالا با تمرین زیاد حاصل می شود البته روز امتحان خیلی خودتون رو خسته نکنید دو تا پاراک دوبل بزنین و کمی دنده معکوس تا انرژیتون خیلی مصرف نشه بعدا از این که این همه استرس داشتید به خودتون می خندید من سال پارسال قبول شدم

   آذر 2, 1396 در 8:55 ق.ظ
 • سهیلا پاسخ

  خدایا شکرت امروز تو آزمون دست فرمان قبول شدم

  شهریور 26, 1396 در 0:03 ق.ظ
 • نیما پاسخ

  ممنون از مطالب مفیدتون من توی آزمون شهری که هفته پیش داشتم قبول شدم یکم برام سخت بود

  شهریور 20, 1396 در 9:28 ق.ظ
 • کامران پاسخ

  من هفته پیش آزمون شهری داشتم و قبول شدم البته چند بار رد شدم پیشنهاد میکنم قبل از شرکت در ازمون شهری خوب تمرین کنید مخصوصا نیم کلاچ -پارک دوبل و

  شهریور 12, 1396 در 9:52 ب.ظ
 • افشین پاسخ

  میخوام فحش بدم به این افسره بعد میگین چرا فحش میدی روز پنجشنبه ای آزمون شهری داشتم نشستم توی ماشین گفت حرکت کن همین که میخواستم حرکت کنم گفت برو پایین گفتم چرا گفت دستی رو نخوابنوندی ای بابا هر چی بهش گفتم بابا آقای افسر آقای محترم من دستی رو خوابوندم از قیافه من خوشت نمیاد خوب بگو چرا دروغ میگی هیچی الکی الکی رد شدم دارم براش حالشو میگیرم همین جوری ولش نمیکنم

  شهریور 11, 1396 در 11:16 ق.ظ
 • امید پاسخ

  بچه ها من میگم یه کمپین راه بندازیم به نام افسر خوب من هفته گذشته آزمون شهری داشتم یهو خنده م گرفت افسره بهم فحش داد هیچی دیگه منم که حساس جوابشو دادم خودتون فکر کنید که بعدش چی شد من ایقدر دست فرمونم خوبه ولی روز آزمون شهری این افسره از بس استرس به آدم میده آدم هول میکنه بهم گفت دیگه نمی تونی بیایی یعنی دیگه نیا زر زده

  شهریور 8, 1396 در 9:24 ق.ظ
 • مژگان پاسخ

  خاک بر سر هر چی افسره بد اخلاقه اینقدر هولم کرد ماشین و خاموش کردم این آزمون شهری هم شده دردسر

  شهریور 6, 1396 در 9:33 ب.ظ
  • رسول پاسخ

   اره دقیقا یکی از مشکلات اساسی همین بداخلاق بودن افسر هستش..انشالله این بار قبولی

   شهریور 7, 1396 در 10:23 ب.ظ
 • مهتاب پاسخ

  بچه ها روز پنجشنبه آزمون شهری شرکت کردم قبول شدم بهتون توصیه میکنم استرس فقط نداشته باشید به حرف افسر خوب گوش کنید انشالله همه قبول میشید روز خوش

  شهریور 3, 1396 در 10:56 ق.ظ
  • نسرین پاسخ

   سلام مهتاب جون خوش به حالت که قبول شدی بهت تبریک میگم مبارکت باشه عزیزم من دیگه کلافه شدم از بس رفتم آزمون شهری رد شدم دیگه خجالت میکشم برم شرکت کنم

   شهریور 4, 1396 در 5:41 ب.ظ
 • آرمین پاسخ

  بالاخره امروز تو آزمون شهری رانندگی قبول شدم خیلی خوشحالم دلم نیومد از این سایت و مدیر محترمش تشکر نکنم خیلی این مطالب کمکم کرد واقعا چیز زیادی از آزمون شهری نمی دونستم این مطالب خیلی بهم کمک کرد به دوستانم معرفی کردم سایت و امیدوارم همیشه موفق باشید

  شهریور 2, 1396 در 6:07 ب.ظ
 • علی جاویدی پاسخ

  سلام عرض میکنم خدمت مدیر محترم سایت تست درایو بنده با کمک این نکات مهم امروز در آزمون شهری رانندگی قبول شدم البته یکبار رد شده بودم وقت گذاشتم تمرین کردم و این نکات مهم و کلیدی سایت تست درایو هم خیلی بهم کمک کرد خواستم تشکر کرده باشم

  مرداد 29, 1396 در 10:03 ق.ظ
 • امیرعلی پاسخ

  بخشکی ای شانس امروز امتحان شهری رانندگی داشتم رد شدم هول شدم ماشین خاموش شد حیف شد رفت برای یه روز دیگه دوستم قبول شد من نشدم

  مرداد 25, 1396 در 11:25 ق.ظ
 • مژگان پاسخ

  کسی هست تازگی تو آزمون شهری رانندگی شرکت کرده باشه ؟ اگه هست بگه لطفا من چند تا سوال دارم ازش

  مرداد 24, 1396 در 11:27 ق.ظ
  • بهروز پاسخ

   آره من هستم
   امروز واسه بار سوم رد شدم!

   مهر 25, 1396 در 12:16 ب.ظ
 • نرگس پاسخ

  دوستان من تو پارک دوبل خیلی مشکل دارم هر کی ترفندی راه کاری بلده بیاد بگه ممنون میشم چند بار رد شدم گناه دارم یکی به منم یاد بده

  مرداد 23, 1396 در 9:07 ق.ظ
  • بهروز پاسخ

   از مربی جدید یه روش متفاوت تر یاد گرفتم
   و خوب رفتم پارک دوبل رو ولی سر دنده عقب و هیچ و پوچ انداخت منو

   1-وقتی از خط دوم شیشه مثلثی عقب انتهای ماشین جلویی رو دیدی سریع فرمان رو به سمت راست تا ته بچرخون
   2-اگه ماشین جلویی با فاصله مناسب پارک شده باشه فرمان دومت رو وقتی انتهای ماشین جلویی رو از نصف شیشه شاگرد دیدی (منظورم وسط درب شاگرد) خیلی سریع به چپ بچرخون
   اگه فاصله ماشین جلویی کم باشه با جدول زودتر فرمان دوم رو بچرخون و برعکس باشه طبیعتا دیرتر
   باید عرض اون ماشین رو هم در نظر بگیری و همینطوری عمل کنی

   انیدوارم متوجه شده باشی
   اگه ماشین داری چن بار تمرین کن قلقش دستت میاد
   ما که نداریم وگرنه خیلی زودتر قبول بودم

   مهر 25, 1396 در 12:22 ب.ظ
 • علی پاسخ

  من بار اول تو آزمون شهر رانندگی قبول شدم البته سال 1383 اون موقع آموزشگاه نبود البته بودا ولی اجباری نبود کشی کشی می رفتیم امتحان میدادی قبولم میشدی ولی خدایش همون موقع هم من روز امتحان شهری کلی استرس داشتم

  مرداد 22, 1396 در 8:49 ق.ظ
 • نفس پاسخ

  بچه ها چیکار کنم بار اول تو آزمون شهری رانندگی قبول بشم خیلی گیرم بهم کمک کنید

  مرداد 21, 1396 در 6:56 ب.ظ
 • مریم پاسخ

  سلام دوستان من فردا آزمون شهری رانندگی دارم برام دعا کنید خیلی استرس دارم از مطالب سایت تست درایو استفاده کردم آزمون آیین نامه را با کمک این سایت قبول شدم ممنون از همه

  مرداد 21, 1396 در 1:38 ب.ظ
 • سمیرا پاسخ

  هووووووووووووووووووووووررررررررررررررررررااااااااااااااااااااااا من با این روش سایت شما امروز تو آزمون شهری رانندگی قبول شدم مرسی تست درایو به همه دوستانم سایت شما رو معرفی کردم

  مرداد 21, 1396 در 10:06 ق.ظ
 • منا پاسخ

  مرسییییییییییییییییییییییییییییییییی از مطالبتون من با همین روشی که گفتید تو آزمون شهری رانندگی قبول شدم خدایا شکرت ممنون تست درایو

  مرداد 19, 1396 در 9:18 ق.ظ
 • فرشته پاسخ

  سلام وقت بخیر دوستان
  ممنون از مطالب مفید سایتتون من امروز آزمون شهری رانندگی داشتم قبول شدم آقای جواد دلت برای خودت بسوزه

  مرداد 18, 1396 در 11:23 ب.ظ
 • جواد پاسخ

  من امروز تو آزمون عملی رانندگی قبول شدم خیلی راحت بود اصلا کار شاخی نیست یه خانومه بود بنده خدا بد جوری استرس گرفته بود دلم براش سوخت

  مرداد 18, 1396 در 5:54 ب.ظ
 • مینا پاسخ

  سلام دوستان کسی میدونه هزینه هر بار رد شدن در آزمون شهر رانندگی چقدره؟

  مرداد 18, 1396 در 8:59 ق.ظ
 • آرش پاسخ

  من حدودا 7 سال پیش گواهینامه رانندگی پایه دوم را گرفتم اون موقع زیاد مهم نبود که در آزمون شهری رانندگی با دست چپ در باز بشه یا دست راست من بار اول قبول شدم ولی مثل اینکه الان خیلی سخت میگیرن برای گواهینامه رانندگی دادن امیدارم موفق باشید

  مرداد 15, 1396 در 4:45 ب.ظ
 • یکتا پاسخ

  سلام وقت بخیر
  ببخشید بنده یک سوال در مورد آزمون شهری رانندگی داشتم ممنون میشم جوابمو بدید
  سوالم اینکه وقتی میخواهیم از ماشین خارج بشیم این مهمه که با کدوم دست در ماشین و باز کنیم ؟
  اگر مهم است با کدوم دست باید در ماشین و باز کنیم لطفا پاسخ دهید با تشکر فراوان

  مرداد 15, 1396 در 1:41 ب.ظ
  • test-drive پاسخ

   با سلام و احترام :
   باید با دست راست درب ماشین را با احتیاط باز کنید و خارج شوید

   مرداد 15, 1396 در 1:43 ب.ظ
  • Shakila پاسخ

   Re rast

   آبان 8, 1396 در 3:35 ب.ظ
  • Mohsen پاسخ

   Ba daste rast

   آبان 24, 1396 در 2:42 ق.ظ
 • آیسان پاسخ

  من دیروز آزمون شهری داشتم نمیدونم چرا استرس شدید گرفته بودم قبلش خیلی خوب بودم مردم از استرس افسره هم خیلی بد اخلاق بود ازم خواست پارک دوبل برم اونجا هم خراب کردم دوستان کسی راه کار سراغ داره تو رو خدا به منم یاد بدید خیلی گیرم این گواهینامه رانندگی هستم

  مرداد 15, 1396 در 9:22 ق.ظ
  • Mohsen پاسخ

   Man rahkar daram

   آبان 24, 1396 در 2:42 ق.ظ
 • علی پاسخ

  من چند روز پیش آزمون شهری رو قبول شدم البته بار دوم قبول شدم بار اول هل شدم افسر گفت پیاده شو ماشین رو دنده بود بعد خاموش شد خیلی خیت کاشتم بهم چپ چپ نگاه میکرد ولی بار دوم دیگه همه چی عالی تموم شد پیشنهاد من به کسانی میخوام تو آزمون شهری رانندگی شرکت کنند اینکه اصلا عجله نکنن خیلی رلکس باشن .

  مرداد 14, 1396 در 11:24 ق.ظ
 • ترانه پاسخ

  سلام بچه ها
  من ماه گذشته بالاخره توی آزمون شهری رانندگی قبول شدم این بهتون بگما اصلا ترس نداره من خودم اینقدر میترسیدم که نگو ولی روشو کم کردم روی افسر و میگم بار نهم قبول شدم به من میگفت تو راننده نمیشی ولی دیدید که شدم

  مرداد 12, 1396 در 8:04 ق.ظ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *