کد تخلف ۲۱۸۱ و ۲۱۸۲ چیست؟ و میزان جریمه آن چقدر است؟

کد-تخلف-2182

کد تخلف ۲۱۸۱ و ۲۱۸۲ چیست؟ و میزان جریمه آن چقدر است؟

باسلام خدمت کاربران گرامی تست درایو؛
کد تخلف ۲۱۸۱ و ۲۱۸۲ چیست؟ و معنی و مفهوم آن چیست؟ در صورتیکه یکی از این دو کد برایمان ارسال شد میزان جریمه آن چقدر است؟

کد-تخلف-2181
در صورتی که برای شما یکی از کدهای تخلف ۲۱۸۱ و ۲۱۸۲ از طریق پیامک و یا از طریق جریمه تسلیمی دریافت کرده باشید مفهوم آن به شرح زیر است:
۲۱۸۱ عبور وسایل نقلیه غیر ضروری در شهرهای در وضعیت قرمز در شرایطی که از سوی دولت ممنوعیت تردد اعلام شده است و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال میزان جریمه آن می باشد.
۲۱۸۲ عبور وسایل نقلیه غیر ضروری در شهرهای در وضعیت قرمز در ساعات منع تردد محدودیت های کرونا از ۲۱ الی ۴ و مبلغ ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال میزان جریمه آن می باشد.
همان طور که اطلاع دارید به دنبال تصمیماتی که ستاد ملی کرونا گرفته است، مقرر شده تا تردد بین شهرها با وضیعت قرمز و همچنین عبور و مرور در سطح شهرها محدود شود. که کد تخلف ۲۱۲۸۱ و ۲۱۸۲ برای همین در نظر گرفته شد و این ۲ کد به لیست جرائم راهنمایی و رانندگی اضافه شد.
خیلی از رانندگان این روزها به صورت پیامک کدهای ۲۱۸۱ و ۲۱۸۲ را دریافت می کنند واغلب نمی دانند این دو کد برای کدام تخلف رانندگی می باشد.
حتما اطلاع دارید که در دوران کرونا در سطح بسیاری از شهرهای کشورمان ایران، تردد از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح ممنوع است و زمانی که کد ۲۱۸۲ برای شما پیامک شد، مطمئنا علت آن رعایت نکردن قانون منع رفت و آمد شبانه است که مبلغ این تخلف ۲۰۰ هزار تومان می باشد.

نمونه ای از پیامک های ارسالی تخلف ۲۱۸۱ و ۲۱۸۲
کد تخلف ۲۱۸۱ راهنمایی رانندگی مالک محترم وسیله نقلیه به شماره پلاک ۱۲ ایران ۱۴۰۰ و ۱۱ قبض صادر شده برای شما به شرح زیر است: شماره سریال: ۸۵۴۸۷۵۵۸۹۰۱۲۳۴تاریخ و ساعت:‌ ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ – ۲۱:۳۰محور تخلف: ….
قبض: دو برگی وسیله نقلیه: سواری پراید تخلف: ۲۱۸۱ یا ۲۱۸۲مبلغ: (با توجه به کد متفاوت خواهد بود)پلیس راهور ناجاکد تخلف ۲۱۸۱ و ۲۱۸۲کد تخلف ۲۱۸۱ راهنمایی رانندگی نیز به مبلغ یک میلیون تومان برای عبور وسایل نقلیه غیر ضروری بین شهرهای مختلف در نظر گرفته است.


نظرات کاربران تست درایو درباره کد تخلف ۲۱۸۱ و ۲۱۸۲:

کاربری به نام رستمی می گوید:

سلام کد تخلف کرونا که میشه ۲۱۸۱ و یا ۲۱۸۲ این دو کد به تازگی به کدهای تخلف رانندگی اضافه شده است و امروز که هفته اول فروردین ۱۴۰۰ هستیم هنوز این دو کد تخلف در لیست جرائم راهنمایی و رانندگی موجود است و بنده چند بار بابت تردد کاریی که داشتم بابت تردد کرونا جریمه شدم البته هنوز فرصت نکردم اعتراض کنم گویا میشه با مراجعه به پلیس +۱۰ بابت این دو تخلف اگه شده باشید اعتراض کنید.

Subscribe
Notify of

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

0 نظرات