چند وقت یکبار باید روغن ترمز را عوض کرد؟

brake-fluid-replacement

چند وقت یکبار باید روغن ترمز را عوض کرد؟

باسلام خدمت کاربران گرامی تست درایو؛
امروز با شما هستیم با پاسخ یکی از سوالات پرتکرار و مهم آزمون آیین نامه اصلی یعنی: چند وقت یکبار باید روغن ترمز را عوض کرد؟
پاسخ سوال در صفحه ۱۵۳ کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی پایه سوم بخش فنی داده شده است.
(عمر این روغن طولانی بوده نیازی به تعویض زود هنگام ندارد.)
در ادامه خلاصه ای از نکات مهم بخش روغن ترمز که در کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی ذکر شده است را مطالعه می کنید.

چند وقت یکبار باید روغن ترمز را عوض کرد؟
روغن ترمز
یکی از نکات در خصوص سیستم ترمز، کنترل روغن هیدرولیکی ترمز می باشد. روغن ترمز دارای مخزن پلاستیکی کوچکی است که سطح روغن داخل آن را هموراه باید در نظر داشت. بدیهی است خودرو بدون روغن ترمز، قادر به ترمزگیری نخواهد بود. سطح روغن داخل مخزن از بیرون قابل تشخیص است و نیازی به باز کردن در آن نمی باشد. عمر این روغن طولانی بوده نیازی به تعویض زود هنگام ندارد. در صورت کاهش بیش از اندازه سطح روغن در مخزن ترمز، باید به مقدار نیاز به آن روغن استاندارد اضافه نود.
بعضی از افراد در سرازیری ها خودرو را خلاص نموده و سرعت آن را صرفا با ترمز پایی کنترل می نمایند که کاری اشتباه و غیر ایمن است. باید توجه داشت که استفاده مداوم و طولانی مدت از ترمز منجر به داغ شدن لنتها می گردد. لنتها نیز به هنگام داغ شدن خاصیت خود را از دست داده توانایی انجام ترمزگیری مطلوب را ندارند. لنتها به هنگام داغ شدن، بویی همچون لاستیک سوخته می دهند. در چنین شرایطی خودرو را در کنار راه متوقف کرده منتظر بمانید تا لنتها با جریان طبیعی هوا خنک شوند. از ریختن آب بر روی آنها اجتناب نمایید.


نظرات کاربران تست درایو درباره چند وقت یکبار باید روغن ترمز را عوض کرد؟

کاربری به نام مهدی می گوید:

دوستان عزیز یکی از سوالات مهم آزمون آیین نامه ماشین اصلی سال ۱۴۰۰  همین سواله چند وقت یکبار باید روغن ترمز را تعویض کرد است. متاسفانه من خودم این سوال را با سواله هر چند وقت یکبار باید روغن ماشین را تعویض کرد اشتباه گرفتم و سوال را اشتباه تیک زدم پاسخ سوال اول طبق گفته کتاب اینکه نباید روغن ترمز را تعویض کنیم و نیازی نیست و باید در صورت کم بودن سریز کنیم پاسخ سوال دوم درباره زمان تعویض روغن ماشین بنا به گفته کتاب بین ۸ هزار تا ۱۰ هزار کیلومتر است اگر اشتباه نکرده باشم. حتما پیشنهاد می کنم قبل از تست زدن سوالات ایین نامه رانندگی یا مطالعه نمونه سوالات ایین نامه رانندگی کتاب را یکبار مرور کنید و سرجلسه آزمون حتما سوال را بادقت تا انتها بخوانید، موفق باشید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
محمددد
دی ۷, ۱۴۰۰ ۱۱:۴۸ ق.ظ

من که اخر نفهمیدم روغن ترمز رو باید از هراز چه مدت بررسی کرد یجا نوشته هفته ای یکبار یجا زده هر روز واقعا یکی از سوالات بزرگم همینه که هنوز جوابشو نگرفتم کتاب هم ک اصلا هیچی ننوشته

اشکان
  محمددد
تیر ۱۴, ۱۴۰۱ ۶:۲۰ ق.ظ

نیازی به تعویض هفتگی یا ماهانه نداره چون طول عمر بالایی داره اما عموما هر ۳۰ هزار کیلومتر یکبار رو پیشنهاد می کنن