جریمه ورود ممنوع در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

جریمه ورود ممنوع چقدره

جریمه ورود ممنوع در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

باسلام خدمت کاربران گرامی تست درایو؛❤
❓آیا ورود ممنوع جریمه نقدی دارد؟
❓آیا ورود ممنوع امتیاز منفی دارد؟
❓آیا افسر با مشاهده راننده متخلف می توانید خودروی آن شخص را به پارکینگ منتقل کند؟
❓آیا میزان جریمه ورود ممنوع در تمامی شهرها یکسان است؟
❓آیا وقتی درشب وارد ورود ممنوع می شوید باز هم جریمه دارد؟

جریمه ورود ممنوع سال 99✅ورود ممنوع چیست:

ورود ممنوع جزء نشان‌های بازدارنده یا انتظامی راهنمایی و رانندگی است. راننده در هنگام مشاهده این علامت باید از وارد شدن به گذر خیابانی خودداری کند.
ورود از هر دو طرف ممنوع جزء نشان‌های بازدارنده یا انتظامی راهنمایی و رانندگی است. راننده در هنگام مشاهده این علامت باید از وارد شدن به گذر خیابانی شدیدا” خودداری کند. همچنین راننده بایستی این موضوع را به خاطر بسپرد که از سوی دیگر خیابان نیز نمی توان وارد گردید. کاربرد این نشان برای مواقعی است که پلیس راهنمایی و رانندگی تردد کامل دو سویه در یک خیابان را کاملا” ممنوع کرده‌است.

📢عبور از محل ممنوعه برای وسایل نقلیه شخصی ۴ امتیاز منفی و وسایل نقلیه عمومی و سنگین ۶ امتیاز یا نمره منفی گواهینامه دارد.📢

در شکل زیر تابلو ورود ممنوع و ورود از هر دو طرف ممنوع را مشاهده می نمایید.

تابلو ورود ممنوع

احتمالا بارها شده در حین رانندگی وقتی وارد یک خیابان یکطرفه می شوید و درصورتی که شما در مسیر مجاز حرکت می کنید متاسفانه یک خورد یا چندین خودرو به صورت غیرمجاز وارد خیابان یکطرفه می شوند. در ابتدا باید بگوییم جریمه ورود ممنوع در سال ۱۴۰۲ مبلغ ۹۰ هزار تومان می باشد. البته این مبلغ جریمه برای کلان شهرها و مراکز استان ها، جاده های بین شهری و مناطق آزاد تجاری و صنعتی در نظر گرفته شده است. در سایر شهرها میزان جریمه ورود ممنوع ۵۰ هزار تومان و در روستاها ۲۰ هزار تومان می باشد. شما راننده قانونمندی هستید و همیشه قوانین را رعایت می کنید، متاسفانه راننده ای که قوانین را رعایت نمی کند باعث بی نظمی و ترافیک سنگین در آن خیابان می شود.
در اکثر موارد راننده متخلف با خیال اینکه وارد خیابان یکطرفه به صورت غیرمجاز شود و از دید افسران راهنمایی و رانندگی پنهان باشد، باید بگوییم همیشه جریمه راهکار نیست و اگر مسولان شهر تصمیم به یکطرفه کردن خیابانی می کنند حتما مواردی را در نظر گرفته اند، از جمله باریک بودن آن خیابان و یا ترافیک سنگین آن خیابان و موارد دیگر… و وقتی راننده ای به صورت غیرمجاز وارد آن خیابان می شود باعث ترافیک سنگین و بی نظمی و موارد دیگر در آن خیابان می شود.
👮‍♂️پلیس راهنمایی و رانندگی در سال ۱۴۰۲ میزان جریمه عبور از محل ممنوع در کلان شهر ها، مراکز استان‌ها، جاده‌های بین شهری و مناطق آزاد تجاری – صنعتی را ۹۰ هزار تومان و برای سایر شهرها ۵۰ هزار تومان و برای روستاها و راه های روستایی ۲۰ هزار تومان تعیین کرده است.

همچنین خوب است که بدانید به استناد بند « د » ماده (۱۰) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در صورت ارتکاب همزمان تخلف از جمله انجام حرکات نمایشی، تجاوز از سرعت مجاز (بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت)، سبقت غیر مجاز در راه‌های دو طرفه، عبور از چراغ قرمز و حرکت مارپیچ علاوه بر صدور قبض جریمه وسیله نقلیه به مدت ۷۲ ساعت توقیف می‌شود.


نظرات کاربران تست درایو درباره جریمه عبور ممنوع:

✅کاربری به نام امیر می گوید:

سلام من خودم به جریمه کردن زیاد اعتقاد ندارم و معتقد هستم که باید فرهنگ سازی بشه چه جوری؟ اگر اکثریت جامعه رعایت کنند و بدونند قانون برای آسایش شهروندان نوشته شده و اگر به طور مثال یه خیابانی یکطرفه میشه این به این معنی نیست که اگر زرنگی و تیز و بزی از این خیابان به طور غیرمجاز رد شو حتما درباره آن خیابان تحقیق شده و به این نتیجه رسیدن که برای کمتر شدن بی نظمی و کم شدن ترافیک و آسایش مردم و … آن خیابان یکطرفه شده متاسفانه خیلی از ما وقتی یک خیابان یکطرفه می بینیم بیشتر لج می کنیم و برای اینکه خودمونو ثابت کنیم عمدا از آن خیابان رد می شویم حتی به قیمت جریمه شدن بخاطر ورود ممنوع. ای کاش یه روزی بیاد همه مون قوانین راهنمایی و رانندگی و رعایت کنیم.

✅کاربری به نام مسلم می گوید:

دوستان گرامی آیا جریمه ورود ممنوع با دوربین مبلغش با جریمه ای افسر برای ورود ممنوع جریمه کنه فرق می کنه؟ من چند روز پیش متوجه نبودم یهو یه خیابونی رو اشتباهی باور کنید اشتباهی ورود ممنوع رفتم بعد توسط دوربین جریمه شدم که زده بود ۶۰ تومن یک ماه قبلشم یه جای دیگه جریمه شدم که ۵۰ تومن بود الان برام سوال شده آیا جریمه ای که دوربین می کنه با افسر فرق داره؟

Subscribe
Notify of

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
ابوذر
مرداد ۲, ۱۴۰۰ ۴:۳۰ ب.ظ

جریمه نود هزار تومانی بنظرم کمه باید نه میلیون بشه تا کسی جرات نکنه . فرهنگ سازی وقتی نمیشه باید زور باشه. واقعا ورود ممنوع بعیر از فرهنگ نداشته جرات میخواهد