رونمایی از کشندهٔ تمام الکتریکی تسلا – اخبار تست درایو

رونمایی از کشندهٔ تمام الکتریکی تسلا – اخبار تست درایو

رونمایی از کشندهٔ تمام الکتریکی تسلا

کشندهٔ تسلا مشخصات خارق‌العاده‌ای دارد که مهم‌ترین آن‌ها بُرد ۸۰۰ کیلومتری آن است. طبق اعلام رسمی تسلا، این کشنده در شرایط بزرگراهی و با بار کامل که معادل ۳۶ تن است، با یک‌بار شارژ باطری‌ها می‌تواند چنین مسافتی را طی کند که حتی از بُرد بسیاری از کشنده‌های دیزلی با باک سوخت پُر هم بیشتر است.
به گزارش اخبار خودرو ، تسلا سرانجام رسماً کشندهٔ تمام الکتریکی خود را رونمایی کرد.کشندهٔ تسلا مشخصات خارق‌العاده‌ای دارد که مهم‌ترین آن‌ها بُرد ۸۰۰ کیلومتری آن است. طبق اعلام رسمی تسلا، این کشنده در شرایط بزرگراهی و با بار کامل که معادل ۳۶ تن است، با یک‌بار شارژ باطری‌ها می‌تواند چنین مسافتی را طی کند که حتی از بُرد بسیاری از کشنده‌های دیزلی با باک سوخت پُر هم بیشتر است.

کامیون تسلا
رونمایی از کشندهٔ تمام الکتریکی تسلا
کشندهٔ تسلا در هنگامی‌که با حداکثر ظرفیت خود بارگیری شده باشد که معادل ۳۶ تن است، می‌تواند ظرف ۲۰ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد که از تمامی کشنده‌های دیزلی بازار سریع‌تر است؛ اما شگفت‌انگیزتر از این عدد این است که کشندهٔ تسلا در حالت بدون تریلر ظرف تنها ۵ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می‌رسد که برای مثال از سدان آلفارومئو جولیا سریع‌تر است! اما مهم‌تر از همهٔ این اعداد این است که کشندهٔ تسلا می‌تواند از شیب‌هایی تا ۵ درجه با سرعت ثابت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت بالا برود.
این کشنده به چهار موتور الکتریکی مستقل مجهز است که در هریک از چرخ‌های دو محور عقب نصب شده‌اند و بنابراین کشنده‌ای ۶×۴ محسوب می‌شود. تسلا همچنین به آئرودینامیک کشندهٔ خود نیز بسیار توجه داشته است و به‌عنوان‌مثال در آن فلپ‌هایی جانبی را تعبیه کرده که فاصلهٔ بین کشنده و تریلر را می‌بندد. به لطف تمامی تدابیر آئرودینامیکی، به گفتهٔ تسلا ضریب آئرودینامیک این کشنده از بوگاتی شیرون هم کمتر شده است. یکی دیگر از ویژگی‌های جالب این کشنده این است که به گفتهٔ تسلا قیچی کردن با آن غیرممکن است زیرا چرخ‌های عقب آن به‌طور مستقل عمل کرده و گشتاور آن‌ها به‌طور پویا تنظیم می‌شود تا قیچی کردن هیچ‌گاه رخ ندهد.


رونمایی از کشندهٔ تمام الکتریکی تسلا
همچنین این کشنده به‌صورت استاندارد به سیستم رانندگی خودکار پیشرفتهٔ تسلا هم مجهز شده است که شامل سیستم‌هایی چون حفظ حرکت میان خطوط و ترمز خودکار می‌شود. البته مهم‌ترین مسئله در مورد این کشنده زمان شارژ باطری‌های آن است که گفته شده با استفاده از مگاشارژرهای سرعت‌بالای تسلا می‌توان باطری‌ها را برای پیمودن مسافتی معادل ۶۵۰ کیلومتر ظرف تنها ۳۰ دقیقه شارژ کرد؛ بنابراین با وجود چنین مگاشارژرهای سرعت‌بالایی که در محل توقف کامیون‌ها و دیگر مکان‌ها نصب خواهند شد، چشم‌انداز کشنده‌های تمام الکتریکی دوربُرد بسیار نزدیک خواهد بود.
کشندهٔ تسلا از کابین منحصربه‌فردی هم بهره‌مند است که در آن مکان راننده در مرکز طراحی شده و در طرفین غربیلک فرمان نیز دو نمایشگر لمسی بزرگ تعبیه شده است. در قسمت‌های مختلف کامیون هم دوربین‌هایی نصب شده که هم به‌عنوان آینه‌های جانبی عمل می‌کنند و هم نقاط کور را پوشش می‌دهند. همچنین باوجوداینکه این کشنده اولین تجربهٔ تسلا در این بخش محسوب می‌شود اما بسیار قابل‌اعتماد است تا جایی که گفته شده در ۱٫۶ میلیون کیلومتر پیمایش اولیه هیچ مشکلی پیدا نخواهد کرد.
تسلا گفته است که تولید این کشنده از سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد و از هم‌اکنون سفارشات خرید آن‌را با پرداخت ۵ هزار دلار پذیرفته می‌شود.
رونمایی از کشندهٔ تمام الکتریکی تسلا

منبع:

اسب بخار

لطفا رای دهید
به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 1 Average: 2]
اشتراک گذاری کنید:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
بیشتر بخوانید :  شایعه کپی‌برداری طراحی تسلا رودستر از هوندا NSX - اخبار تست درایو

یک پاسخ بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن