آزمون های اصلی آیین نامه ۹۸

✅آزمون آیین نامه اصلی سال ۹۸

⭐️به وب سایت تست درایو خوش آمدید⭐️

سوالات آیین نامه اصلی (قبولی ۱۰۰٪) برای افراد مختلف دانلود رایگان، در درجه ی اول با هدف افزایش اطلاعات و دانش آنها در مورد قوانین راهنمایی و رانندگی و سپس موفقیت آنها در آزمون آیین نامه رانندگی  اصلی (قبولی ۱۰۰٪) ارائه می شود. نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب شامل بخش های فنی، فرهنگ رانندگی، تابلوها وعلائم راهنمایی و رانندگی می شود. استفاده از آزمون های آیین نامه اصلی آنلاین قبولی شما را در آزمون آیین نامه اصلی ۱۰۰% تضمین می کند. توجه داشته باشید آزمون های آیین نامه اصلی شامل ۴۱ آزمون می باشد و پیشنهاد ما به شما برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی تست تمامی آزمون هاست.

هنرجوی گرامی در صورتی که به تازگی جهت دریافت گواهینامه پایه سوم، دوم و موتور سیکلت شرکت نموده اید قبل از تست زدن آزمون های اصلی آیین نامه، از بخش آزمون آیین نامه مقدماتی که شامل ۱۸ مرحله نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی می باشد،  استفاده نمائید. تمامی ۴۱ مرحله  آزمون آیین نامه اصلی رایگان می باشد.

🎯هدف تست داریو🚗 آموزش رانندگی و ایجاد آزمون های آزمایشی آیین نامه راهنمایی و رانندگی در سال ۹۸ با جدیدترین آزمون های آیین نامه مقدماتی واصلی، سوالات فنی آیین نامه رانندگی و سوالات فرهنگ رانندگی جهت بالا بردن سطح آمادگی هنرجویان در آزمون آیین نامه رانندگی می باشد.

سوالات آیین نامه اصلی

✅آیین نامه راهنمایی و رانندگی برای دریافت گواهینامه رانندگی

⭐️فیلم آموزش روش تست زدن آزمون های آیین نامه بخش اصلی تست درایو⭐️

هنرجوی گرامی قبل از اقدام جهت تست آزمون های آنلاین آیین نامه اصلی (تست درایو) حتما فیلم آموزش روش تست زدن آزمون ها و چگونگی مشاهده پاسخ های درست و نادرست و همچنین کارنامه را مشاهده نمایید.

 

 

سوالات آیین نامه اصلی با جواب

سوالات آیین نامه اصلی با جواب

آیین نامه رانندگی، مجموعه ای از دستورات، قوانین و مقررات است که به منظور افزایش ایمنی در جاده ها و خیابان ها و کاهش تصادفات و حوادث رانندگی وضع شده اند. آموزش صحیح به افرادی که متقاضی دریافت انواع گواهینامه رانندگی با خودرو و ماشین های سنگین هستند امری ضروری است و اجرای دقیق آن بر عهده مؤسسات آموزشی معتبر می باشد.

آزمون آیین نامه اصلی شامل بخش ها و مفاهیم متعددی است که به صورت مدون و کامل در کتاب راهنمای دریافت گواهینامه درج شده است. آشنایی با قوانین راهنمایی و رانندگی، قوانین ترافیکی و نحوه رانندگی ایمن با خودرو، آشنایی با سیستم های فنی یک خودرو، روش های تعمیرات و نگهداری قطعات خودرو و سایر موارد فرهنگ سازی رانندگی و حقوق شهروندی، مهم ترین سرفصل های آموزشی برای تست آیین نامه اصلی هستند.

امتحان آیین نامه اصلی دریافت گواهینامه رانندگی شامل چه موارد است؟

نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب

نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب

آزمون آیین نامه اصلی که متقاضیان دریافت گواهینامه باید در آن قبول شوند شامل موارد و اصطلاحاتی است که در حوزه ترافیک مطرح می شود و یک راننده برای رانندگی با وسایل نقلیه باید بر آن ها به خوبی مسلط باشد. سوالاتی که در این قسمت مطرح می شوند اکثراً شامل آشنایی با تابلوهای راهنمایی و رانندگی و اصطلاحات تخصصی راه و جاده هستند.
به طور مثال، راه های فرعی و اصلی، تابلوها و علائم خطر و احتیاط، انواع علائمی که در کنار خیابان ها و جاده ها یا مسیر پیاده روها نصب می شوند و آشنایی با انواع وسایل نقلیه و تقدم عبور هر یک از آن ها در موقعیت های مختلف، تنها بخشی از مهم ترین موارد تست آیین نامه اصلی هستند.

 

خط کشی مسیرها در آزمون آیین نامه اصلی چه معنایی دارند؟ 

سوالات آیین نامه اصلی رایگان

سوالات آیین نامه اصلی رایگان

خط کشی راه ها در خیابان ها و جاده ها به منظور سهولت عبور و مرور وسایل نقلیه و آگاه ساختن رانندگان و عابرین پیاده از وضعیت راه ها اجرا می شود. در آزمون آیین نامه اصلی گواهینامه رانندگی، خط کشی های متفاوتی برای متقاضی بیان می شوند که کاربر باید به خوبی به آن ها پاسخ دهد.
موارد فوق در آزمون آیین نامه اصلی آنلاین نیز مطرح هستند و نوع آزمون در تعداد و مفهوم سوالات نقشی نخواهد داشت. خط کشی ممتد طولی در سوالات آیین نامه اصلی به معنای عدم مجوز عبور راننده از روی خط است. خطوط منقطع در راه ها به معنای اجازه عبور وسیله نقلیه از روی خطوط و با رعایت حق تقدم می باشد.
این خطوط در برخی از موقعیت ها به حالت مورب و منقطع هستند؛ در این وضعیت، اتومبیل و وسایل نقلیه می توانند در راستای خط کشی در کنار جاده یا خیابان توقف کنند. در برخی مکان ها و یا جاده های فرعی و اصلی در هنگام تغییر مسیر عبور، یک فلش در جهت جاده رسم شده است که راهنمای رانندگان به شمار می رود.

بهترین راه آمادگی برای شرکت در تست آیین نامه اصلی گواهینامه رانندگی چیست؟

دانلود سوالات آیین نامه اصلی

دانلود سوالات آیین نامه اصلی

یکی از ساده ترین روش هایی که هر فرد متقاضی دریافت گواهینامه رانندگی می تواند برای موفقیت در آزمون آیین نامه اصلی آن را اجرا کند، دریافت نمونه سوالات آیین نامه اصلی رایگان است. برای دریافت فایل سوالات، وب سایت هایی هستند که در این زمینه فعالیت دارند و تمام سوال هایی که ممکن است در آزمون اصلی آیین نامه مطرح شوند را در فضای اینترنت منتشر می سازند.
شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که دریافت و دانلود سوالات آیین نامه اصلی چه فایده ای دارد؟! اما تجربه ثابت کرده است هر ساله تعداد زیادی آزمون آیین نامه اصلی در کشور برگزار می شود که سوالات این آزمون، هر ساله تکرار می شوند. به طور قطع مطالعه سوالات سال های قبل می تواند کمک زیادی به متقاضی دریافت گواهینامه رانندگی کند.

نکات مهم برای موفقیت در تست آیین نامه اصلی چیست؟

دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی

دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی

بهترین راه برای موفقیت در آزمون آیین نامه اصلی، شرکت در آزمون های مرحله و به ویژه آزمون آیین نامه اصلی آنلاین است. اگر در یک آزمون ۳۰ سوالی آیین نامه رانندگی شرکت کنید و سپس در پایان آزمون نتایج را ثبت کنید به راحتی می توانید نقاط قوت و ضعف خود را مشخص کنید.
به طور مثال، ممکن است در سوالات مربوط به تابلوهای راهنمایی و رانندگی و یا مقررات ایمنی و ترافیک یا در سوالات مربوط به بخش فنی دچار مشکل باشید. در این صورت به راحتی با آزمون های آنلاین می توانید آن ها را برطرف کنید.

یکی دیگر از راه های موفقیت در آزمون آیین نامه اصلی، مطالعه کتاب مخصوص آزمون و قوانین رانندگی است. البته باید این نکته را همواره در خاطر داشته باشید که استفاده از کتاب و منابع متنی آزمون آیین نامه یا دریافت و دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی حتماً مطابق با آخرین تغییرات سال صورت گیرد و منابع و مطالب به روز و جدید باشند.

تست آیین نامه اصلی شامل تعدادی سوال فنی و کاربردی است. حدود ۷ سوال از کل سوالات این آزمون مربوط به بخش فنی خودروها است. پیشنهاد می کنیم حداقل یک هفته زودتر از روز آزمون، شروع به مطالعه منابع و سوالات پر تکرار سال های قبل کنید.
ترس و استرس روز آزمون آیین نامه اصلی عامل اصلی عدم موفقیت شرکت کنندگان در آزمون است. این حالت به ویژه برای جوان ترها که دارای حداقل سن دریافت گواهینامه رانندگی هستند، بیشتر صدق می کند. بنابراین غلبه بر استرس و نگرانی های روز امتحان می تواند موجب موفقیت کاربر در اولین آزمون باشد.

سوالات آیین نامه سرهنگ

سوالات آیین نامه سرهنگ

⭐️قبولی در آزمون آیین نامه با نمونه سوالات آیین نامه اصلی طبقه‌بندی شده

زمانی که به دنبال اخذ گواهی‌نامه می‌روید اولین قدم طی کردن مرحله آزمون آیین نامه مقدماتی است. این آزمون توسط افسر انجام نمی‌شود و در خود آموزشگاه و توسط مربیان آموزشگاه برگزار می‌شود. پس از طی کردن کلاس‌های عملی باید در آزمون آیین نامه اصلی شرکت کنید و پس از آن نیز آزمون عملی را تجربه خواهید کرد. برای موفقیت در آزمون آیین نامه اصلی نیاز دارید بیش از ۱۰ نمونه سوال را پیش از آزمون در اختیار داشته باشید. سوالات آیین نامه اصلی با جواب نیز به شما کمک خواهد کرد تا با نکات سوالات آشنا شوید و به مرور اشکالات شما به صفر می‌رسد. با توجه به تکراری بودن سوالات هر ساله آیین نامه می‌توانید با مرور نمونه سوالات اصلی قبولی خود را تضمین کنید.

⭐️سوالات آیین نامه اصلی فنی در بخش سوالات آیین نامه مقدماتی غایب است
سوالات آیین نامه اصلی فنی بخشی از سوالات است که تمرکز خود را بر مسائل کاربردی فنی ماشین قرار داده است. این بخش از سوالات آیین نامه اصلی فنی مربوط به هر آن‌چیزیی می‌شود که یک راننده موظف است از ماشین و رانندگی بداند. بخش سوالات آیین نامه اصلی فنی خیلی وارد مباحث تخصصی نمی‌شود اما تمامی آنچه لازم دارید به عنوان راننده بدانید را پوشش می‌دهد. به دلیل زمان ناکافی برای مطالعه منابع بخش فنی ماشین، در اختیار داشتن سوالات آیین نامه اصلی به شما کمک خواهد کرد.

⭐️اهمیت در اختیار داشتن نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب
می‌دانید که پیش از آزمون اصلی آزمون مقدماتی را گذرانده‌اید و می‌دانید که پس از آزمون اصلی بخش عملی خواهد بود. بین این دو آزمون نیز زمان کوتاهی است که بیش‌تر تمرکز خود را بر یادگیری عملی رانندگی قرار داده‌اید. بنابراین وقت کافی برای مطالعه سوالات آیین نامه اصلی نخواهید داشت. علاوه بر این بخش سوالات آیین نامه اصلی فنی در آزمون مقدماتی اعمال نشده و در واقع شما پیش از این با این بخش سوالات آشنایی چندانی نداشته‌اید. از طرف دیگر سوالات آیین نامه اصلی نسبت به مقدماتی تعداد سوالات سخت بالاتری دارد و مهم است که از پیش چنین آزمون ‌هایی را بررسی کرده باشید.

 

آیا سوالات آیین نامه اصلی به درد آزمون مقدماتی می‌خورد؟

سال‌ها تجربه افسران و مربیان مجرب ما در حوزه آموزش آیین نامه نشان داده است که زمان ناکافی برای آزمون اصلی دردسر ساز است و افرادی که برای آیین نامه مقدماتی بیش‌تر مطالعه داشته‌اند، هم استرس کم‌تری تجربه خواهند کرد و هم می‌توانند بیش‌تر انرژی خود را برای آزمون عملی بگذارند. بنابراین در صورتی که برای آزمون مقدماتی مطالعه می‌کنید شدیدا توصیه می‌کنیم که تمامی نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب را مطالعه کنید. ما سوالات آیین نامه اصلی pdf در یک فایل برای هر آزمون در اختیار شما قرار می‌دهیم. با بررسی این سوالات هم برای آزمون مقدماتی آماده خواهید شد و هم خیالتان از بابت آزمون اصلی راحت می‌شود. با این کار فقط لازم است که برای آزمون اصلی بخش سوالات آیین نامه اصلی فنی را مرور کنید.

سوالات آیین نامه اصلی

سوالات آيين نامه اصلي

بررسی سوالات آیین نامه اصلی به کاهش استرس شما کمک خواهد کرد
شرکت در هر آزمونی تا حدودی استرس‌زا است و داشتن استرس در مورد امتحان امری طبیعیست. اما افرادی هستند که این استرس را بیش‌از حد تجربه می‌کنند. افرادی که در مواجه با هر آزمون آنقدر مضطرب خواهند شد که تمامی آنچه در ذهنشان بوده فراموش می‌شود. در این موارد مشکل استرس امتحان حاد است و باید برای رفع آن اقدام کرد. یکی بهترین راه‌حل‌ها عادی کردن شرکت در امتحان است. ما سوالات آیین نامه اصلی رایگان را در اختیار شما قرار می‌دهیم و هر چند بار که بخواهید می‌توانید در این آزمون ‌ها شرکت کنید. آنقدر این کار را تمرین کنید تا شرکت در آزمون برایتان عادی شود. سعی کنید شرایط آزمون را در خانه شبیه سازی کنید. بدون شک در خانه استرس کم‌تری دارید و آزمون آزمایشی نمی‌تواند تمام فشارهای سر جلسه اصلی را برای شما تداعی کند اما در صورتی که نمونه سوالات آیین نامه اصلی را بارها و بارها مرور کنید، در شرایطی که زمان را در نظر گرفته‌اید و خیلی جدی آزمون ‌ها را بررسی میکنید تا حدودی می‌تواند شرایط آزمون را برایتان شبیه سازی کند و این شبیه سازی به مرور و و با تکرار به کاهش استرس شما کمک بزرگی خواهد کرد. به طور کلی هر چقدر که تسلط شما بر سوالات آیین نامه اصلی بیش‌تر باشد و بیش‌تر در آزمون ‌های آزمایشی شرکت‌ کرده باشید استرس شما کمتر است.

✅روش صحیح مطالعه نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب

اولین سوالی که هنرجویان خواهند داشت آن است که چگونه نمونه سوالات آیین نامه اصلی را مطالعه کنند. بهترین شیوه برای مطالعه نمونه سوالات آیین نامه اصلی که در اختیار شما قرار می‌دهیم آن است که در قدم اول هر سوال را مطالعه کنید و با توجه به آگاهی‌های خود پاسخ دهید. هر آزمون را کامل پاسخ دهید. اگر یک سوال را بلد نیستید آزمون را متوقف نکنید. تصور کنید که سر جلسه امتحان هستید و روی هر سوال انرژی و وقت بگذارید و با تمرکز به سوالات پاسخ دهید. هر آزمون که تمام می‌شود به فاصله یک ساعت نوبت به بررسی پاسخ سوالات می‌رسد. هر سوالی که پاسخ دادید حتی اگر پاسخ درست داده باشید بهتر است بخش نکته مربوط به آن سوال را بیابید و یادداشت کنید. سوالاتی که پاسخ اشتباه داده‌اید را جداگانه یادداشت کنید. در مرور بعدی روزهای آینده دوباره سوالاتی که اشتباه پاسخ داده‌اید را بررسی کنید. سوالاتی که اشتباه پاسخ داده‌اید آنقدر مرور کنید که در چند نوبت پاسخ درست بدهید و نکات آن در ذهنتان ثبت شود. هر روز یک یا دو آزمون را به همین شیوه بررسی کنید. هر آزمون نکاتی دارد، آنها را یادداشت کنید. پس از آزمون ششم به وضوح متوجه خواهید شد که نکات سوالات تکراری است. پس از آزمون دهم حتی سوالات و گزینه‌ها تکراری خواهد بود. این اتفاقی است که با کمی تمرین صبر قطعا تجربه خواهید کرد.

سوال آیین نامه اصلی

سوال آیین نامه اصلی

اگر سال‌هاست که در هیچ آزمونی شرکت نکردید به نمونه سوالات آیین نامه اصلی نیاز پیدا می‌کنید
دریافت گواهی نامه پس از سن ۱۸ سال ممکن است. اما بسیاری از افراد در سنین بالا به دنبال اخذ گواهی نامه می‌روند، در شرایطی که مدت‌هاست در هیچ آزمونی شرکت نکرده‌اند و عادت به درس خواندن مدت‌هاست از شما دور شده، در این شرایط شرکت در آزمون‌‌های آزمایشی آیین نامه و در اختیار داشتن نمونه سوالات آیین نامه اصلی به شدت لازم است. به مرور با بررسی این سوالات در شرایط درس خواندن و آزمون قرار می‌گیرید و از پس این چالش به راحتی برمی‌آیید.
سوالات آیین نامه اصلی را می‌توان در چهار دسته تقسیم بندی کرد

⭐️سوالات مفهومی
⭐️سوالات حفظی
⭐️سوالات تحلیلی
⭐️سوالات تجربی

✅سوالات آیین نامه اصلی – مفهمومی
دسته اول سوالات مفهومی از آن دسته سوالات است که شما با دانش مربوط به رانندگی خود به آن پاسخ می‌دهید. این سوالات می‌تواند در هر زمینه‌ای طرح شود. از فهم شما نسبت به قوانین آیین نامه بیشترین موارد سوالات طرح می‌شود. اهمیت این سوالات به گزینه‌های شک برانگیزی است که پرسیده می‌شود. شاید شما حتی دقیق قانون مربوط به سوالی که طرح شده را بدانید اما نتوانید بین دو گزینه پاسخ سوال مورد نظر را تشخیص دهید. زیرا در حین خوانش قانون به نکته مطرح شده در سوال توجه نکرده‌اید. تنها راهی که به شما می‌آموزد از چه زاویه به متون آیین نامه نگاه کنید بررسی نمونه سوالات آیین نامه اصلی است که شیوه طرح سوالات را به شما نشان می‎‌دهد.

✅سوالات آیین نامه اصلی – حفظی
بخش حفظی سوالات به تکنیک و فهم خاصی نیاز ندارد. کافیست پیش از آزمون دو یا سه بار نکته مربوط را خوانده باشید. اگر قوانین و تابلوها در ذهنتان باشد مشکلی در پاسخ دادن به سوالات حفظی پیدا نخواهید کرد اما این داستان زمانی است که زمان مطالعه از آزمون دور نباشد. طبیعی است که حافظه‌تان برای مدت طولاتی نمی‌تواند موارد مربوط به حفظیات آیین‌نامه را در خود نگه دارد. چاره چیست؟ تکرار . تکرار بهترین راه برای ماندگاری موارد حفظی در ذهن است. اگر یک هفته سوالات آیین‌نامه را بررسی کنید متوجه خواهید شد موارد حفظی در ذهن تثبیت شده است. سوالات آیین نامه اصلی در بخش حفظی در بخش تابلوها بیش‌تر خود را نشان میدهد و حافظه تصویری با تکرار می‌تواند این موارد را برای مدت طولانی در خود نگه‌دارد.

سوالات آیین نامه نهایی

سوالات آیین نامه نهایی

⭐️سوالات آیین نامه اصلی – تحلیلی
شاید به نظر بسیاری از هنرجویان بخش سوالات تحلیلی سخت‌ترین بخش سوالات باشد. اما واقعیت این است که از نظر حجم، مطالبی که برای پاسخ به سوالات تحلیلی لازم دارید بسیار کم است. اما باید بتوانید سر جلسه امتحان تمرکز خود را حفظ کنید. اگر نمی‌توانید سر جلسه مباحث تحلیلی را بررسی کنید و استرس و فشار آزمون این اجازه را به شما نمی‌دهد تنها راهی که پیش پای شماست بررسی چندباره تمامی سوالات تحلیلی پیش از آزمون است. نمونه سوالات آیین نامه اصلی رایگان در اختیار شماست. تمامی سوالاتی بخش تحلیلی که بیش‌تر مربوط به سوالات حق تقدم و بخشی هم در مورد تحلیل شرایط و حوادث است. بارها این سوالات را حل کنید تا سر جلسه آزمون نیاز به تحلیل بیش‌تر نداشته باشد. البته این دسته از سوالات برای کسانی که سر آزمون بر خود مسلط هستند ایده‌ال است. بدون آنکه جزئیات را حفظ کنند و تمامی مفاهیم را در ذهن داشته باشند تنها با دانستن کلیات تمامی این سوالات امکان پاسخگویی دارد. با بررسی سوالات آیین نامه اصلی می‌توانید با این سبک سوالات آشنا شوید.

⭐️سوالات آیین نامه اصلی – تجربی
سوالات تجربی منظور سوالاتی است که در حین یادگیری رانندگی به صورت عملی با پاسخ آنها آشنا می‌شوید. این بخش سوالات بدون آنکه مطالعه داشته باشید تنها از طریق تجربیات اصولی رانندگی امکان پاسخ خواهد داشت. در واقع اگر حتی آیین نامه را مطالعه نکرده باشید اما رانندگی کرده باشید می‌توانید این سوالات را پاسخ دهید اما اغلب افرادی که به دنبال گواهی نامه هستند از نظر تجربه رانندگی وضعیت ضعیفی دارند. به همین دلیل سوالات آیین نامه اصلی در بخش سوالات تجربی به شما کمک خواهد کرد تا توجه‌تان به نکات عملی جلب شود. در حین آموزش عملی رانندگی نمونه سوالات آیین نامه اصلی pdf را در تلفن هوشند یا تبلت خود داشته باشید و هر جایی که در مترو و اتوبوس و وقت‌های اضافه این فایل‌ها را مرور کنید. زمانی که برای آموزش عملی می‌روید به نکات مطرح شده در آیین نامه بیش‌تر دقت کنید. به این ترتیب می‌توانید مفاهیمی که قابل لمس هستند را به صورت عملی به کار ببرید تا تا ابد در ذهنتان جای بگیرد.

⛔️به هر نمونه‌ای از سوالات آیین نامه اصلی اعتماد نکنید
متاسفانه افراد غیر متخصص و سود جو اقدام به انتشار نسخه‌هایی از سوالات آیین نامه اصلی کردند که پاسخ‌نامه اشتباه دارد. برای هنرجویان تشخیص اشتباه بودن پاسخ‌ها سخت است و بالاخره زمانی متوجه می‌شوند که مفاهیم غلط در ذهنشان شکل گرفته است. بلد نبودن مطلب بسیار بهتر از اشتباه یادگرفتن است و تغییر این ذهنیت اشتباه دشوار خواهد بود. انتشار غیر مسؤلانه سوالات آیین نامه اصلی بدون نظارت مربیان و افسران با تجربه کار بسیار اشتباهی است که برخی وب‌سایت‌ها انجام می‌دهند و هنر جویان را به اشتباه می‌اندازند. به شما توصیه می‌کنیم منابع سوالات آیین نامه اصلی را از وب سایت‌های معتبر تهیه کنید. تیم تخصصی ما سال‌هاست که در زمینه تدریس به هنرجویان سابقه دارد و جزئیات آزمون آیین نامه و سوالات آن‌را می‌داند. ما به شما اطمینان می‌دهیم که حرفه‌ای‌ترین سوالات را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

اگر زمان کمی تا آزمون مانده شانس خود را امتحان کنید
بسیاری از هنرجویان ما تا روزهای آخر قبل از آزمون هیچ مطالعه‌ای نداشتند و از قبولی ناامید بودند. با بررسی سوالات آیین نامه اصلی که ما در اختیارشان گذاشتیم روزهای آخر را به بررسی نمونه سوالات آیین نامه پرداختند و با حل کردن تعداد زیادی از آزمون ‌ها و بررسی پاسخ‌نامه‌ای که در اختیارشان قرار گرفت توانستند به راحتی آزمون آیین نامه اصلی را پشت سر بگذارند. واقعیت این است که سوالات آیین نامه اصلی هر ساله تقریبا مشابه است و داشتن نمونه سوالات متعدد می‌تواند تمرین بسیار خوبی پیش از آزمون باشد. بنابراین حتی اگر تا روزهای آخر مطالعه نداشتید به ما اعتماد کنید و نمونه سوالاتی که در اختیارتان می‌گذاریم را با دقت مرور کنید. موفقیت دور از دسترس نیست.

۱۰ نکته طلایی برای قبولی در آزمون شهری پیشنهاد تست درایو

هنرجوی گرامی بعد از قبولی در آزمون آیین نامه اصلی تست درایو برای شما هنرجوی گرامی و قبولی در ازمون افسر ۱۰ نکته طلایی از نکات بسیار مهم آزمون شهری مانند: روش صحیح پارک دوبل، قلق گیری کلاچ، رفع استرس در آزمون عملی رانندگی، اشتباهات آزمون عملی رانندگی، راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی و …جهت آمادگی هرچه بیشتر شما در روز آزمون شهری رانندگی آماده نموده است. با مطلالعه این ده روش دیگر نگران آزمون عملی رانندگی نخواهید بود.

لطفا رای دهید
به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 1689 Average: 2.8]

1387
یک پاسخ بنویسید

1024 نظرات
363 پاسخ ها
27 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1105 نویسندگان دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین
اطلاع رسانی کن
Ali Yossafi

با سلام، من دیروز ۲۳ مهر (۱۵-Oct-2019) برای بار اول امتحان آیین نامه دادم‌ و بدون غلط قبول شدم. من خارجی هستم و خوندن فارسی برام خیلی مشکل بود، با این حال یک دور کتاب رو خوندم و بیشتر از ۲۵ تا آزمون های این سایت رو انجام دادم. بعضی از سوالات ازمون که برای من اومده بود رو براتون مینویسم: ۱)تعریف چراغ سبز ص ۱۰۱ ۲)رنگ قرمز ص ۲۰ ۳)تابلوهای، راه از چپ باریک میشود. ورود به راه اصلی از راست، عبور خودروی کشاورزی ممنوع، عبور وسائط نقلیه با وزن بیش از ۵T ممنوع، پایان تونل، برچسب راننده معلول.… ادامه مطلب »

سمانه

واقعا از سایتتون نهایت تشکر میکنم خیلی سوالاتتون خوب بود من فقط سوالای این سایت رو خوندم ۴بار رد شده بودم که اینبار که اومدم اینجا سوال هارو خوندم قبول شدم واقعا مرسی

آرین

هم آیین نامه و هم امتحان شهر رو باهم تو یک روز قبول شدم 😀

سهیل

با کمک سوالاتون امروز ایین نامه قبول شدم:)))
ممنونم ازتون

nima

قبولی درازمون ایین نامه وشهری بار اول ۹مهر
تاریخ چاپ ۱۴ مهر
تحویل گواهینامه از پست دم در خونه ۲۲ مهر
تقریبا یه ماهه جمعش کردم با کمک سایت تست درایو

sadegh

پس چرا من قبول نمیشم سه بار امتحان دادم هر سه بار ۸ تا غلط 🤦🏼‍♂️😓

محبوبه

سلام من امروز وبرای اولین بار امتحان دادم قبول شدم باتشکر ازسایت شما

Masoud

از سایت خوبتون خیلی خیلی ممنونم من یک بار توآزمون مردود شده بودم ولی امروز ۹۸/۷/۲۱ آزمون آیین نامه رو که دادم با نمره سی قبول شدم و اینو مدیون سایت خوبتون هستم البته یه دور هم کتاب رو خونده بودم موفق باشید

Mehrane

ممنونم از زحماتی که برای این سایت کشیدین و سوالاتی که تهیه کردین. من برای بار اول امروز ۹۸/۷/۲۱ قبول شدم، البته کتاب رو یه دور خونده بودم و بعد این تستا رو زدم. بازم ممنون

ستاره

سلام
ببخشید بعضی سوال ها دارای دو عدد یا چند عدد میباشد باید از کدام طرف عددها روبخونیم هر ازمونی یه جوری جواب داده نظر شما چیه؟

Ali

salam.
wakhti jawabaro balad bashi khodet motvajeh mishi.

زهرا

https://test-drive.ir/important-regulations/
راستی این لینک رو حتما ببینین و خوب بخونین خیلی مفید بود بازم متشکرم

زهرا

سلام از سایت خوبتون خیلی ممنونم.۱۰ازمون مقدماتی و۴ازمون اصلی زدم خدا رو شکر بار اول با یک غلط قبول شدم.

فاطمه

سلام خیلییی خیلی ممنون از سایت خوبتون.من امروز به کمک سایت بی نظریتون قبول شدم .کلی ممنون

یاسر

سلام .خیلی خیلی ممنون از سایت خوبتون ❤❤۹۹% تو قبولی کمکم کرد این سایت

هادیان فر

سلام
خیلی ممنون از سایت خوب شما،من تونستم با استفاده از سایتتون در آزمون آیین نامه قبول بشم
همه سوالایی که توی این سایت بود توی امتحان هم بود
ممنون

هليا

من ١٠ مهر امتحان دادم و براي بار اول قبول شدم سوالا شبيه اين تست ها بودند ولي تاكيد ميكنم كه حتما يه دور كتاب رو بخونين و برين سر جلسه امتحان

مریم

من سوال نمیبینم تواین صحفه فقط توضیحات داده درباره آزمون

Ali

Salam. Bala neweshte dige azmoon shome 1, 2, 3 etc.. yeki sho bezan mibini..

Afshin

امروز من اولین بار امتحان دادم قبول شدم فقط هم بخاطر این نمونه سوالا بود اما بازم اکتفا نکنین کتاب هم بخونید

لیلی

سلام دوستان من امروز امتحان دادم و قبول شدم قسمتهای مهم کتاب رو با دقت بخونید .سرعتها. حق تقدم. گردش.فنی جاهایی که مهمه معلومه . اعداد رو دقیق بخونید اشتباه نکنید و تا میتونید تستهای اینجا رو بزنید من ۱۳ تا آزمون رو زدم .

صبا

سلام من امروز بار اول بدون غلط قبول شدم.فقط میتونم بگم کتابو یه دور روزنامه ای بخونید و به تابلوها کاملا مسلط باشید.آزمونای اینجا هم خیلی کمک کرد مخصوصا تو بخش فنی تستا عالی بود

فاطمه

سلام .نمونه سوالات بسته طلایی و بخونید حتما قبولید حتمااا.

حدیث

سلام سوالاتون واقعا عالین دستتون درد نکنه من با زدن این تستا بار اول قبول شدم همه سوالای امتحان از همین تستا بود

Mohammadreza

سلام به همگی
این سوالا عالی هستن حتما همشون بخونین
من بار دوم قبول شدم حتما کتابم یه نگاهی کنین

فرهاد

سلام ببخشید اینا آزمون های گرفته شده مراحل قبلی توسط افسر راهنمایی رانندگی هست یا خودتون طراحی کردید؟

محمد رضا

يعني بنظرتون قبول ميشم

عطیه

سلام، من امروز ۹۸/۰۷/۱۴ دفعه اول با ۱ غلط قبول شدم، دست و جیغ و هوراااااااااااا (خدا کنه فرمون هم راحت قبول شم).
اومدم بگم اکثر سوالات همیناس ولی به نظر من یه بار هم که شده “همه ی بخش های کتاب” رو ولو در حد روخونی بخونید. تاکید میکنم همه ی بخش ها
مرسی از سایت خوبتون. تنها پیشنهادم اینه که جاهایی که دوستان کامنت میذارن که جواب غلطه (که در اکثر موارد درسته) جهت شفاف سازی علت درست بودن جواب رو توضیح بدین تا بیشتر دچار سردرگمی نشن. بازم ممنون

Arshia

سلام رفقا من نزدیک سی تا از ازمونای اینجارو زدم و کتابم یه دور تابلو ها روخوندم بار اول با دو غلط قبول شدم واقعا امتحان من که عبن این سوالا اینجا بود واقعا دمتون گرم ایشالا همتون قبولین

آرمین

سلام من امروز ۱۴ مهر آزمون دادم برای بار اول بدون غلط قبول شدم بیشتر تستای این سایت رو زدم و کتابو یک نگاه سطی برای بعضی توضیحات انداختم‌ واقعا تستای این سایت عالیه تقریبا میشه گفت عین آزمون اصلیه

مهدیه

سلام واقعا ازتون ممنونم به خاطر سوال ها من امروز آزمون دادم همه رو درست زدم فقط دیشب رفتم سراغ خوندن اونم فقط سوال های شما رو حل کردم

👽Behi

سلام
واقعا این تستا جواب میدن؟؟

شیرین

فردا آزمون دارم😶👌🏾.سه دور کتابو خوندم تست یک عالمه زدم دیه حالم از کتاب رانندگی داره بهم میخوره؛خداکنه فردا یک ضرب همرو قبول بشم😱😰🤲🏾

اصغری

بار سومه بهزم قبول نشدم😑😑😑

علی

سلام اگه ماشین در پیج و یا در تپه مشکل پیدا کنه تابلوی احتیاط رو از چند متری باید گذاشت ؟

Ali

۲۰۰ m

Rezvan

امروز ۱۳مهر ۹۸اییناممو قبول شدم.دوستان حتما حتما کتاب بخونید.و حتما حتما این تست هارو کار کنید خیلیاشون مشابه هستند واقعا خیلی بهم کمک کرد تا با نمونه سوالات اشنا شدم.موفق باشید همگی

عرفان

اقا خدا خیرو برکتت بده ایشالا هرچی از خدا میخای بت بده. من ۵ تاسری سوال اولو با اخر زدم. مثل اب خوردن قبول شدم

Fatemeh

سلام ممنون بابت سوالاتتون
با نمره سی و بدون هیچ غلطی قبول شدم😍😍😍

Jili30

هووراااا بلاخره آیین نامرو امروز قبول شدم

ftm

هههه ب سلامتی

mahtab

عالی بود من امروز امتحان دادم و فقط آزمون ها و بسته طلایی خریدم وخوندم خداراشکر قبول شدم مرسی از سایت خوبتون 😍👌

مژگان

قبول شدم بار اول. ممنون

مژگان

سلام من امروز۹٫ ۷٫۹۸ آزمون دادم و قبول شدم. فقط سوالات شمارو خوندم. ممنون از سایت خوبتون

مژگان

سلام مژگان هستم از چالوس
امروز ۹٫۷٫۹۸ آزمون دادم و برای بار اول قبول شدم. فقط سوالات اینجارو خونده بودم. ممنون از سایت خوبتون

Anna

واقعا؟؟؟

Anna

سوالات آسون بودن؟؟؟

Hedhz

سلام من امروز اولین بار امتحان دادن و با یه غلط قبول شدم….. ۱۰ تا از امتحانای اینجا رو دادم و سوالات امتحان امروز هم شبیه به سوالای سایت بود فقط یه مقدار مفهومی تر

A. S

سوالات واقعا شبیه ازمون بود👍

آرش

باعرض سلام و خسته نباشید خدمت مسولان این وبسایت بنده فقط و فقط با زدن دو دوره کامل این تست ها و خوندن نکات کلیدی این سایت برای بار اول قبول شدم کتاب هم فقط تابلو هارو بخون

فاطمه

سلام من امروز مورخ ۹/۷/۹۸امتحان دادم همه سوال ها از همین سایت بود از مدیر سایت تشکر ویژه دارم

یاسین

واقعن ؟

فاطمه

اره

فاطمه

سلام من امروز ۹/۷/۱۳۹۸امتحان دادم .بدون غلط قبول شدم .همه سوال ها از همین سایت بودم تشکر ویژه از مدیر سایت

محمدعلی

باسلام و خیلی تشکر من همه ی این ازمون ها رو خوندم و همراه خواندن روزنامه وار کتاب ازمون رو با یک اشتباه قبول شدم

نگین

سلام دوستان من امروز امتحان آیین نامه داشتم و برای بار اول بدون غلط قبول شدم بنظرم سوالای اینجا کافیه دقیقا مثل همین سوالا بود امتحان من اونقد خوب بود که دلم نیومد نیام و از مدیر سایت تشکر نکنم من کتاب روهم برای اطمینان بیشتر قسمتاشو یه روخوانی سریع کردم ولی سوالای اینجا بنظرم کافیه و البته تابلوهارم بلد باشید

Farzane

سلام ممنون از سایت خوبتون
دوستان من امروز امتحان دادم با دو تا اشتباه قبول شدم سوالا شبیه همین ازمونای سایته من فقط ی دور کتابو خوندم حدود ۱۰تا از این ازمونها هم زدم
سوالا مشخصه تقریبا حدود ۶تا از علایم ،رعایت حق تقدم و سرعت مجاز در معابر مختلف ،فرهنگ رانندگی (یکی دوتا سوال راحت داشت)، موارد سبقت ممنوع ،توقف ممنوع و چراغ نوربالا و دید شب هم سوال بود

عرشیا خامسی

سلام به دوستان عزیزم. من در تاریخ ۹۸/۷/۶ رفتم امحان دادم (بار اولم هم بود) و فقط هم ۲۰ تا از آزمون ها رو حل کردم وبا ۳ غلط قبول شدم. پ.ن ۱: اولا از این سایت بسیار بسیار تشکر می کنم که واقعا انگار معجزه کرد. پ.ن ۲: دوما یه سری سوال که یادم میاد رو می خواستم بهتون بگم: ۱٫ از تابلو ها ۷ – ۸ تا سوال اومده بود. ۲٫ از اون فاصله های ممنوع دوز زدن و سبقت گرفتن برای من یکیش اومده بود که قطعا برای شما هم یکیش میاد. ۳٫ ۳ تا حق تقدم… ادامه مطلب »

هانیه

سلام ممنون از سایت خوبتون من امروز برای بار اول شرکت کردم و با یک اشتباه قبول شدم کتاب و سی تا از آزمون ها رو مطالعه کردم سوال ها دقیقا مثل آزمونا بود.دوستان کتاب رو حتما خط به خط مطالعه کنید. موفق باشید