آزمون های اصلی آیین نامه ۹۸

✅آزمون آیین نامه اصلی سال ۹۸

⭐️به وب سایت تست درایو خوش آمدید⭐️

سوالات آیین نامه اصلی (قبولی ۱۰۰٪) برای افراد مختلف دانلود رایگان، در درجه ی اول با هدف افزایش اطلاعات و دانش آنها در مورد قوانین راهنمایی و رانندگی و سپس موفقیت آنها در آزمون آیین نامه رانندگی  اصلی (قبولی ۱۰۰٪) ارائه می شود. نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب شامل بخش های فنی، فرهنگ رانندگی، تابلوها وعلائم راهنمایی و رانندگی می شود. استفاده از آزمون های آیین نامه اصلی آنلاین قبولی شما را در آزمون آیین نامه اصلی ۱۰۰% تضمین می کند. توجه داشته باشید آزمون های آیین نامه اصلی شامل ۴۱ آزمون می باشد و پیشنهاد ما به شما برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی تست تمامی آزمون هاست.

هنرجوی گرامی در صورتی که به تازگی جهت دریافت گواهینامه پایه سوم، دوم و موتور سیکلت شرکت نموده اید قبل از تست زدن آزمون های اصلی آیین نامه، از بخش آزمون آیین نامه مقدماتی که شامل ۱۸ مرحله نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی می باشد،  استفاده نمائید. تمامی ۴۱ مرحله  آزمون آیین نامه اصلی رایگان می باشد.

🎯هدف تست داریو🚗 آموزش رانندگی و ایجاد آزمون های آزمایشی آیین نامه راهنمایی و رانندگی در سال ۹۸ با جدیدترین آزمون های آیین نامه مقدماتی واصلی، سوالات فنی آیین نامه رانندگی و سوالات فرهنگ رانندگی جهت بالا بردن سطح آمادگی هنرجویان در آزمون آیین نامه رانندگی می باشد.

سوالات آیین نامه اصلی

✅آیین نامه راهنمایی و رانندگی برای دریافت گواهینامه رانندگی

⭐️فیلم آموزش روش تست زدن آزمون های آیین نامه بخش اصلی تست درایو⭐️

هنرجوی گرامی قبل از اقدام جهت تست آزمون های آنلاین آیین نامه اصلی (تست درایو) حتما فیلم آموزش روش تست زدن آزمون ها و چگونگی مشاهده پاسخ های درست و نادرست و همچنین کارنامه را مشاهده نمایید.

 

 

سوالات آیین نامه اصلی با جواب

سوالات آیین نامه اصلی با جواب

آیین نامه رانندگی، مجموعه ای از دستورات، قوانین و مقررات است که به منظور افزایش ایمنی در جاده ها و خیابان ها و کاهش تصادفات و حوادث رانندگی وضع شده اند. آموزش صحیح به افرادی که متقاضی دریافت انواع گواهینامه رانندگی با خودرو و ماشین های سنگین هستند امری ضروری است و اجرای دقیق آن بر عهده مؤسسات آموزشی معتبر می باشد.

آزمون آیین نامه اصلی شامل بخش ها و مفاهیم متعددی است که به صورت مدون و کامل در کتاب راهنمای دریافت گواهینامه درج شده است. آشنایی با قوانین راهنمایی و رانندگی، قوانین ترافیکی و نحوه رانندگی ایمن با خودرو، آشنایی با سیستم های فنی یک خودرو، روش های تعمیرات و نگهداری قطعات خودرو و سایر موارد فرهنگ سازی رانندگی و حقوق شهروندی، مهم ترین سرفصل های آموزشی برای تست آیین نامه اصلی هستند.

امتحان آیین نامه اصلی دریافت گواهینامه رانندگی شامل چه موارد است؟

نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب

نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب

آزمون آیین نامه اصلی که متقاضیان دریافت گواهینامه باید در آن قبول شوند شامل موارد و اصطلاحاتی است که در حوزه ترافیک مطرح می شود و یک راننده برای رانندگی با وسایل نقلیه باید بر آن ها به خوبی مسلط باشد. سوالاتی که در این قسمت مطرح می شوند اکثراً شامل آشنایی با تابلوهای راهنمایی و رانندگی و اصطلاحات تخصصی راه و جاده هستند.
به طور مثال، راه های فرعی و اصلی، تابلوها و علائم خطر و احتیاط، انواع علائمی که در کنار خیابان ها و جاده ها یا مسیر پیاده روها نصب می شوند و آشنایی با انواع وسایل نقلیه و تقدم عبور هر یک از آن ها در موقعیت های مختلف، تنها بخشی از مهم ترین موارد تست آیین نامه اصلی هستند.

 

خط کشی مسیرها در آزمون آیین نامه اصلی چه معنایی دارند؟ 

سوالات آیین نامه اصلی رایگان

سوالات آیین نامه اصلی رایگان

خط کشی راه ها در خیابان ها و جاده ها به منظور سهولت عبور و مرور وسایل نقلیه و آگاه ساختن رانندگان و عابرین پیاده از وضعیت راه ها اجرا می شود. در آزمون آیین نامه اصلی گواهینامه رانندگی، خط کشی های متفاوتی برای متقاضی بیان می شوند که کاربر باید به خوبی به آن ها پاسخ دهد.
موارد فوق در آزمون آیین نامه اصلی آنلاین نیز مطرح هستند و نوع آزمون در تعداد و مفهوم سوالات نقشی نخواهد داشت. خط کشی ممتد طولی در سوالات آیین نامه اصلی به معنای عدم مجوز عبور راننده از روی خط است. خطوط منقطع در راه ها به معنای اجازه عبور وسیله نقلیه از روی خطوط و با رعایت حق تقدم می باشد.
این خطوط در برخی از موقعیت ها به حالت مورب و منقطع هستند؛ در این وضعیت، اتومبیل و وسایل نقلیه می توانند در راستای خط کشی در کنار جاده یا خیابان توقف کنند. در برخی مکان ها و یا جاده های فرعی و اصلی در هنگام تغییر مسیر عبور، یک فلش در جهت جاده رسم شده است که راهنمای رانندگان به شمار می رود.

بهترین راه آمادگی برای شرکت در تست آیین نامه اصلی گواهینامه رانندگی چیست؟

دانلود سوالات آیین نامه اصلی

دانلود سوالات آیین نامه اصلی

یکی از ساده ترین روش هایی که هر فرد متقاضی دریافت گواهینامه رانندگی می تواند برای موفقیت در آزمون آیین نامه اصلی آن را اجرا کند، دریافت نمونه سوالات آیین نامه اصلی رایگان است. برای دریافت فایل سوالات، وب سایت هایی هستند که در این زمینه فعالیت دارند و تمام سوال هایی که ممکن است در آزمون اصلی آیین نامه مطرح شوند را در فضای اینترنت منتشر می سازند.
شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که دریافت و دانلود سوالات آیین نامه اصلی چه فایده ای دارد؟! اما تجربه ثابت کرده است هر ساله تعداد زیادی آزمون آیین نامه اصلی در کشور برگزار می شود که سوالات این آزمون، هر ساله تکرار می شوند. به طور قطع مطالعه سوالات سال های قبل می تواند کمک زیادی به متقاضی دریافت گواهینامه رانندگی کند.

نکات مهم برای موفقیت در تست آیین نامه اصلی چیست؟

دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی

دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی

بهترین راه برای موفقیت در آزمون آیین نامه اصلی، شرکت در آزمون های مرحله و به ویژه آزمون آیین نامه اصلی آنلاین است. اگر در یک آزمون ۳۰ سوالی آیین نامه رانندگی شرکت کنید و سپس در پایان آزمون نتایج را ثبت کنید به راحتی می توانید نقاط قوت و ضعف خود را مشخص کنید.
به طور مثال، ممکن است در سوالات مربوط به تابلوهای راهنمایی و رانندگی و یا مقررات ایمنی و ترافیک یا در سوالات مربوط به بخش فنی دچار مشکل باشید. در این صورت به راحتی با آزمون های آنلاین می توانید آن ها را برطرف کنید.

یکی دیگر از راه های موفقیت در آزمون آیین نامه اصلی، مطالعه کتاب مخصوص آزمون و قوانین رانندگی است. البته باید این نکته را همواره در خاطر داشته باشید که استفاده از کتاب و منابع متنی آزمون آیین نامه یا دریافت و دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی حتماً مطابق با آخرین تغییرات سال صورت گیرد و منابع و مطالب به روز و جدید باشند.

تست آیین نامه اصلی شامل تعدادی سوال فنی و کاربردی است. حدود ۷ سوال از کل سوالات این آزمون مربوط به بخش فنی خودروها است. پیشنهاد می کنیم حداقل یک هفته زودتر از روز آزمون، شروع به مطالعه منابع و سوالات پر تکرار سال های قبل کنید.
ترس و استرس روز آزمون آیین نامه اصلی عامل اصلی عدم موفقیت شرکت کنندگان در آزمون است. این حالت به ویژه برای جوان ترها که دارای حداقل سن دریافت گواهینامه رانندگی هستند، بیشتر صدق می کند. بنابراین غلبه بر استرس و نگرانی های روز امتحان می تواند موجب موفقیت کاربر در اولین آزمون باشد.

سوالات آیین نامه سرهنگ

سوالات آیین نامه سرهنگ

⭐️قبولی در آزمون آیین نامه با نمونه سوالات آیین نامه اصلی طبقه‌بندی شده

زمانی که به دنبال اخذ گواهی‌نامه می‌روید اولین قدم طی کردن مرحله آزمون آیین نامه مقدماتی است. این آزمون توسط افسر انجام نمی‌شود و در خود آموزشگاه و توسط مربیان آموزشگاه برگزار می‌شود. پس از طی کردن کلاس‌های عملی باید در آزمون آیین نامه اصلی شرکت کنید و پس از آن نیز آزمون عملی را تجربه خواهید کرد. برای موفقیت در آزمون آیین نامه اصلی نیاز دارید بیش از ۱۰ نمونه سوال را پیش از آزمون در اختیار داشته باشید. سوالات آیین نامه اصلی با جواب نیز به شما کمک خواهد کرد تا با نکات سوالات آشنا شوید و به مرور اشکالات شما به صفر می‌رسد. با توجه به تکراری بودن سوالات هر ساله آیین نامه می‌توانید با مرور نمونه سوالات اصلی قبولی خود را تضمین کنید.

⭐️سوالات آیین نامه اصلی فنی در بخش سوالات آیین نامه مقدماتی غایب است
سوالات آیین نامه اصلی فنی بخشی از سوالات است که تمرکز خود را بر مسائل کاربردی فنی ماشین قرار داده است. این بخش از سوالات آیین نامه اصلی فنی مربوط به هر آن‌چیزیی می‌شود که یک راننده موظف است از ماشین و رانندگی بداند. بخش سوالات آیین نامه اصلی فنی خیلی وارد مباحث تخصصی نمی‌شود اما تمامی آنچه لازم دارید به عنوان راننده بدانید را پوشش می‌دهد. به دلیل زمان ناکافی برای مطالعه منابع بخش فنی ماشین، در اختیار داشتن سوالات آیین نامه اصلی به شما کمک خواهد کرد.

⭐️اهمیت در اختیار داشتن نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب
می‌دانید که پیش از آزمون اصلی آزمون مقدماتی را گذرانده‌اید و می‌دانید که پس از آزمون اصلی بخش عملی خواهد بود. بین این دو آزمون نیز زمان کوتاهی است که بیش‌تر تمرکز خود را بر یادگیری عملی رانندگی قرار داده‌اید. بنابراین وقت کافی برای مطالعه سوالات آیین نامه اصلی نخواهید داشت. علاوه بر این بخش سوالات آیین نامه اصلی فنی در آزمون مقدماتی اعمال نشده و در واقع شما پیش از این با این بخش سوالات آشنایی چندانی نداشته‌اید. از طرف دیگر سوالات آیین نامه اصلی نسبت به مقدماتی تعداد سوالات سخت بالاتری دارد و مهم است که از پیش چنین آزمون ‌هایی را بررسی کرده باشید.

 

آیا سوالات آیین نامه اصلی به درد آزمون مقدماتی می‌خورد؟

سال‌ها تجربه افسران و مربیان مجرب ما در حوزه آموزش آیین نامه نشان داده است که زمان ناکافی برای آزمون اصلی دردسر ساز است و افرادی که برای آیین نامه مقدماتی بیش‌تر مطالعه داشته‌اند، هم استرس کم‌تری تجربه خواهند کرد و هم می‌توانند بیش‌تر انرژی خود را برای آزمون عملی بگذارند. بنابراین در صورتی که برای آزمون مقدماتی مطالعه می‌کنید شدیدا توصیه می‌کنیم که تمامی نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب را مطالعه کنید. ما سوالات آیین نامه اصلی pdf در یک فایل برای هر آزمون در اختیار شما قرار می‌دهیم. با بررسی این سوالات هم برای آزمون مقدماتی آماده خواهید شد و هم خیالتان از بابت آزمون اصلی راحت می‌شود. با این کار فقط لازم است که برای آزمون اصلی بخش سوالات آیین نامه اصلی فنی را مرور کنید.

سوالات آیین نامه اصلی

سوالات آيين نامه اصلي

بررسی سوالات آیین نامه اصلی به کاهش استرس شما کمک خواهد کرد
شرکت در هر آزمونی تا حدودی استرس‌زا است و داشتن استرس در مورد امتحان امری طبیعیست. اما افرادی هستند که این استرس را بیش‌از حد تجربه می‌کنند. افرادی که در مواجه با هر آزمون آنقدر مضطرب خواهند شد که تمامی آنچه در ذهنشان بوده فراموش می‌شود. در این موارد مشکل استرس امتحان حاد است و باید برای رفع آن اقدام کرد. یکی بهترین راه‌حل‌ها عادی کردن شرکت در امتحان است. ما سوالات آیین نامه اصلی رایگان را در اختیار شما قرار می‌دهیم و هر چند بار که بخواهید می‌توانید در این آزمون ‌ها شرکت کنید. آنقدر این کار را تمرین کنید تا شرکت در آزمون برایتان عادی شود. سعی کنید شرایط آزمون را در خانه شبیه سازی کنید. بدون شک در خانه استرس کم‌تری دارید و آزمون آزمایشی نمی‌تواند تمام فشارهای سر جلسه اصلی را برای شما تداعی کند اما در صورتی که نمونه سوالات آیین نامه اصلی را بارها و بارها مرور کنید، در شرایطی که زمان را در نظر گرفته‌اید و خیلی جدی آزمون ‌ها را بررسی میکنید تا حدودی می‌تواند شرایط آزمون را برایتان شبیه سازی کند و این شبیه سازی به مرور و و با تکرار به کاهش استرس شما کمک بزرگی خواهد کرد. به طور کلی هر چقدر که تسلط شما بر سوالات آیین نامه اصلی بیش‌تر باشد و بیش‌تر در آزمون ‌های آزمایشی شرکت‌ کرده باشید استرس شما کمتر است.

✅روش صحیح مطالعه نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب

اولین سوالی که هنرجویان خواهند داشت آن است که چگونه نمونه سوالات آیین نامه اصلی را مطالعه کنند. بهترین شیوه برای مطالعه نمونه سوالات آیین نامه اصلی که در اختیار شما قرار می‌دهیم آن است که در قدم اول هر سوال را مطالعه کنید و با توجه به آگاهی‌های خود پاسخ دهید. هر آزمون را کامل پاسخ دهید. اگر یک سوال را بلد نیستید آزمون را متوقف نکنید. تصور کنید که سر جلسه امتحان هستید و روی هر سوال انرژی و وقت بگذارید و با تمرکز به سوالات پاسخ دهید. هر آزمون که تمام می‌شود به فاصله یک ساعت نوبت به بررسی پاسخ سوالات می‌رسد. هر سوالی که پاسخ دادید حتی اگر پاسخ درست داده باشید بهتر است بخش نکته مربوط به آن سوال را بیابید و یادداشت کنید. سوالاتی که پاسخ اشتباه داده‌اید را جداگانه یادداشت کنید. در مرور بعدی روزهای آینده دوباره سوالاتی که اشتباه پاسخ داده‌اید را بررسی کنید. سوالاتی که اشتباه پاسخ داده‌اید آنقدر مرور کنید که در چند نوبت پاسخ درست بدهید و نکات آن در ذهنتان ثبت شود. هر روز یک یا دو آزمون را به همین شیوه بررسی کنید. هر آزمون نکاتی دارد، آنها را یادداشت کنید. پس از آزمون ششم به وضوح متوجه خواهید شد که نکات سوالات تکراری است. پس از آزمون دهم حتی سوالات و گزینه‌ها تکراری خواهد بود. این اتفاقی است که با کمی تمرین صبر قطعا تجربه خواهید کرد.

سوال آیین نامه اصلی

سوال آیین نامه اصلی

اگر سال‌هاست که در هیچ آزمونی شرکت نکردید به نمونه سوالات آیین نامه اصلی نیاز پیدا می‌کنید
دریافت گواهی نامه پس از سن ۱۸ سال ممکن است. اما بسیاری از افراد در سنین بالا به دنبال اخذ گواهی نامه می‌روند، در شرایطی که مدت‌هاست در هیچ آزمونی شرکت نکرده‌اند و عادت به درس خواندن مدت‌هاست از شما دور شده، در این شرایط شرکت در آزمون‌‌های آزمایشی آیین نامه و در اختیار داشتن نمونه سوالات آیین نامه اصلی به شدت لازم است. به مرور با بررسی این سوالات در شرایط درس خواندن و آزمون قرار می‌گیرید و از پس این چالش به راحتی برمی‌آیید.
سوالات آیین نامه اصلی را می‌توان در چهار دسته تقسیم بندی کرد

⭐️سوالات مفهومی
⭐️سوالات حفظی
⭐️سوالات تحلیلی
⭐️سوالات تجربی

✅سوالات آیین نامه اصلی – مفهمومی
دسته اول سوالات مفهومی از آن دسته سوالات است که شما با دانش مربوط به رانندگی خود به آن پاسخ می‌دهید. این سوالات می‌تواند در هر زمینه‌ای طرح شود. از فهم شما نسبت به قوانین آیین نامه بیشترین موارد سوالات طرح می‌شود. اهمیت این سوالات به گزینه‌های شک برانگیزی است که پرسیده می‌شود. شاید شما حتی دقیق قانون مربوط به سوالی که طرح شده را بدانید اما نتوانید بین دو گزینه پاسخ سوال مورد نظر را تشخیص دهید. زیرا در حین خوانش قانون به نکته مطرح شده در سوال توجه نکرده‌اید. تنها راهی که به شما می‌آموزد از چه زاویه به متون آیین نامه نگاه کنید بررسی نمونه سوالات آیین نامه اصلی است که شیوه طرح سوالات را به شما نشان می‎‌دهد.

✅سوالات آیین نامه اصلی – حفظی
بخش حفظی سوالات به تکنیک و فهم خاصی نیاز ندارد. کافیست پیش از آزمون دو یا سه بار نکته مربوط را خوانده باشید. اگر قوانین و تابلوها در ذهنتان باشد مشکلی در پاسخ دادن به سوالات حفظی پیدا نخواهید کرد اما این داستان زمانی است که زمان مطالعه از آزمون دور نباشد. طبیعی است که حافظه‌تان برای مدت طولاتی نمی‌تواند موارد مربوط به حفظیات آیین‌نامه را در خود نگه دارد. چاره چیست؟ تکرار . تکرار بهترین راه برای ماندگاری موارد حفظی در ذهن است. اگر یک هفته سوالات آیین‌نامه را بررسی کنید متوجه خواهید شد موارد حفظی در ذهن تثبیت شده است. سوالات آیین نامه اصلی در بخش حفظی در بخش تابلوها بیش‌تر خود را نشان میدهد و حافظه تصویری با تکرار می‌تواند این موارد را برای مدت طولانی در خود نگه‌دارد.

سوالات آیین نامه نهایی

سوالات آیین نامه نهایی

⭐️سوالات آیین نامه اصلی – تحلیلی
شاید به نظر بسیاری از هنرجویان بخش سوالات تحلیلی سخت‌ترین بخش سوالات باشد. اما واقعیت این است که از نظر حجم، مطالبی که برای پاسخ به سوالات تحلیلی لازم دارید بسیار کم است. اما باید بتوانید سر جلسه امتحان تمرکز خود را حفظ کنید. اگر نمی‌توانید سر جلسه مباحث تحلیلی را بررسی کنید و استرس و فشار آزمون این اجازه را به شما نمی‌دهد تنها راهی که پیش پای شماست بررسی چندباره تمامی سوالات تحلیلی پیش از آزمون است. نمونه سوالات آیین نامه اصلی رایگان در اختیار شماست. تمامی سوالاتی بخش تحلیلی که بیش‌تر مربوط به سوالات حق تقدم و بخشی هم در مورد تحلیل شرایط و حوادث است. بارها این سوالات را حل کنید تا سر جلسه آزمون نیاز به تحلیل بیش‌تر نداشته باشد. البته این دسته از سوالات برای کسانی که سر آزمون بر خود مسلط هستند ایده‌ال است. بدون آنکه جزئیات را حفظ کنند و تمامی مفاهیم را در ذهن داشته باشند تنها با دانستن کلیات تمامی این سوالات امکان پاسخگویی دارد. با بررسی سوالات آیین نامه اصلی می‌توانید با این سبک سوالات آشنا شوید.

⭐️سوالات آیین نامه اصلی – تجربی
سوالات تجربی منظور سوالاتی است که در حین یادگیری رانندگی به صورت عملی با پاسخ آنها آشنا می‌شوید. این بخش سوالات بدون آنکه مطالعه داشته باشید تنها از طریق تجربیات اصولی رانندگی امکان پاسخ خواهد داشت. در واقع اگر حتی آیین نامه را مطالعه نکرده باشید اما رانندگی کرده باشید می‌توانید این سوالات را پاسخ دهید اما اغلب افرادی که به دنبال گواهی نامه هستند از نظر تجربه رانندگی وضعیت ضعیفی دارند. به همین دلیل سوالات آیین نامه اصلی در بخش سوالات تجربی به شما کمک خواهد کرد تا توجه‌تان به نکات عملی جلب شود. در حین آموزش عملی رانندگی نمونه سوالات آیین نامه اصلی pdf را در تلفن هوشند یا تبلت خود داشته باشید و هر جایی که در مترو و اتوبوس و وقت‌های اضافه این فایل‌ها را مرور کنید. زمانی که برای آموزش عملی می‌روید به نکات مطرح شده در آیین نامه بیش‌تر دقت کنید. به این ترتیب می‌توانید مفاهیمی که قابل لمس هستند را به صورت عملی به کار ببرید تا تا ابد در ذهنتان جای بگیرد.

⛔️به هر نمونه‌ای از سوالات آیین نامه اصلی اعتماد نکنید
متاسفانه افراد غیر متخصص و سود جو اقدام به انتشار نسخه‌هایی از سوالات آیین نامه اصلی کردند که پاسخ‌نامه اشتباه دارد. برای هنرجویان تشخیص اشتباه بودن پاسخ‌ها سخت است و بالاخره زمانی متوجه می‌شوند که مفاهیم غلط در ذهنشان شکل گرفته است. بلد نبودن مطلب بسیار بهتر از اشتباه یادگرفتن است و تغییر این ذهنیت اشتباه دشوار خواهد بود. انتشار غیر مسؤلانه سوالات آیین نامه اصلی بدون نظارت مربیان و افسران با تجربه کار بسیار اشتباهی است که برخی وب‌سایت‌ها انجام می‌دهند و هنر جویان را به اشتباه می‌اندازند. به شما توصیه می‌کنیم منابع سوالات آیین نامه اصلی را از وب سایت‌های معتبر تهیه کنید. تیم تخصصی ما سال‌هاست که در زمینه تدریس به هنرجویان سابقه دارد و جزئیات آزمون آیین نامه و سوالات آن‌را می‌داند. ما به شما اطمینان می‌دهیم که حرفه‌ای‌ترین سوالات را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

اگر زمان کمی تا آزمون مانده شانس خود را امتحان کنید
بسیاری از هنرجویان ما تا روزهای آخر قبل از آزمون هیچ مطالعه‌ای نداشتند و از قبولی ناامید بودند. با بررسی سوالات آیین نامه اصلی که ما در اختیارشان گذاشتیم روزهای آخر را به بررسی نمونه سوالات آیین نامه پرداختند و با حل کردن تعداد زیادی از آزمون ‌ها و بررسی پاسخ‌نامه‌ای که در اختیارشان قرار گرفت توانستند به راحتی آزمون آیین نامه اصلی را پشت سر بگذارند. واقعیت این است که سوالات آیین نامه اصلی هر ساله تقریبا مشابه است و داشتن نمونه سوالات متعدد می‌تواند تمرین بسیار خوبی پیش از آزمون باشد. بنابراین حتی اگر تا روزهای آخر مطالعه نداشتید به ما اعتماد کنید و نمونه سوالاتی که در اختیارتان می‌گذاریم را با دقت مرور کنید. موفقیت دور از دسترس نیست.

۱۰ نکته طلایی برای قبولی در آزمون شهری پیشنهاد تست درایو

هنرجوی گرامی بعد از قبولی در آزمون آیین نامه اصلی تست درایو برای شما هنرجوی گرامی و قبولی در ازمون افسر ۱۰ نکته طلایی از نکات بسیار مهم آزمون شهری مانند: روش صحیح پارک دوبل، قلق گیری کلاچ، رفع استرس در آزمون عملی رانندگی، اشتباهات آزمون عملی رانندگی، راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی و …جهت آمادگی هرچه بیشتر شما در روز آزمون شهری رانندگی آماده نموده است. با مطلالعه این ده روش دیگر نگران آزمون عملی رانندگی نخواهید بود.

لطفا رای دهید
به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 1596 Average: 2.7]

1172
یک پاسخ بنویسید

854 نظرات
318 پاسخ ها
20 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
935 نویسندگان دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین
اطلاع رسانی کن
مهسا

وااای عالی هستین من امروز اولین بار ازمون دادم و قبول شدم ممنونم ازتون

میلاد

واقعا تست های شما معجزه میکنه امروز بدون غلط قبول شدم…دستتون درد نکنه

/:

من دیروز امتحان داشتم فقط تست زدم حتی روی کتابم باز نکردم بار اول قبول شدم اگه وقت دارید ک کتابو روخوانی کنید اگر نه فقط تست بزنید

بانو

آقااا واقعا ازتون ممنونم من اصلا نميخواستم برم سر جلسه استرس داشتم دلم نميخواست رد شم ،فقط ۲۰مجموعه از تست اينجارو خوندم و بار اول قبول شدم يه دنيا ممنون ازتون

حسین

سلام دوستان. سلام مدیربزرگوار من برای گواهینامه موتور ثبت نام کردم . کدوم سوالها بخونم که تو امتحان میاد؟ لطفا راهنماییم کن. شاید سوال خیلی از دوستان هم باشه برای سوال و جواب تست های موتورسیکلت. ممنون میشم جواب بدید . تشکر از سایت خوبتون

باسلام و احترام
کاربر گرامی وارد بخش سوالات آیین نامه موتور سیکلت شوید ۷ مرحله تست به همراه ۴۱ مرحله تست آزمون آیین نامه اصلی را تست بزنید.

فاطمه

یعنی دمتوون گرم واقعا شما عالی هستید امروز اولین بار بود آیین نامه امتحان دادم قبوووول شدددم مرررررسی

مهیار

سلام
واقعا دستتون درد نکنه
من کتابو یک بارم نخوندم
صبح امتحان فقط همین توضیحات بچه ها از امتحانات رو خوندم و نکاتی که مهم بوده از نظر بچه ها..
بار اول بدون غلط قبول شدم
پایه یک اسم نوشتم
از ۱۲۰ نفر ۱۳ نفر قبول شدن
فقط من بدون غلط بودم
ممنونم ازتون

رویا

عالی بود سوالا همه ی سوالای امتحان همینا بودن

سجاد

سلام
من دیروز آزمون داشتم با ۴ تا نمونه سئوال حل کردن قبول شدم (بار اول) در این آزمون از بین ۸۰ شرکت کننده فقط ۷ نفر قبول شدن

kian

سلام.امروز ۲۷/۵/۹۸آزمون اصلی رواولین بار بدون غلط قبول شدم
آزمون های این سایت واقعا عالی بود کتاب نخوندم ولی تمام سوالات مقدماتی .تمام ۴۱مرحله آزمون اصلی.
تمام آزمون حق تقدم و تابلو ها رو خوندم.
فقط تست زدم.
چون خودم جز افرادی بودم تاریخ نگاه میکردم ک دوستان در چ تاریخی قبول میشن و میگن سوالات عوض شده تاریخ امتحان نوشتم.
اگه خوب تست بزنید ک تسلط کافی داشته باشین حتما بدون شک قبول میشین.در زمان امتحان هم عجله نکنید قشنگ سوال و چهار گزینه رو بخونید.بعضی اوقات سوال جوری ک باید و نباید داره پس عجله نکنید
واقعا از مدیر سایت ممنونم.

راننده

سلام امروز امتحان آیین نامه دادم و بار اول بدون غلط قبول شدم کتاب رو یه دور کامل خوندم و بعد قسمت های مهمی که همیشه سواله رو مرور کردم فنی رو دو دور کامل خوندم ۲۰ تا از آزمونای همین جا رو زدم و نکات کلیدی آزمون آیین نامه که بعد از همه ی آزمونا توی شایت هست رو هم خوندم که خیلی کمک کرد سوالایی که یادمه ۱٫هنگام رسیدن به صحنه ی تصادف اصل کلی که باید رعایت بشود چیست؟ ۲٫به ایستادن در مدت زمان کوتاه چه میگویند : ایستادن ۳٫حق تقدم در خیابان فرعی متصل به اصلی… ادامه مطلب »

ياسين

دوستان من امروز امتحان دادم كتاب چراغ سبزو خوندم و ٢٠ تا از مجموعه تست هاي اينجارم زدم تست ها عالي بودن خيلي از سوالا تكراري بودن واسم واقعا ممنون واسه سايتتون 👌

فرود

خیلی عاالی بود…..من همین امروز امتحان داشتم بدون غلط و همون بار اول قبول شدم…کتاب را یکبار به طور روخوانی خوندم و بیستا آزمون ها را حل کردم…خیلی ممنون
سوال های سایت خیلی سخت تر از آزمون بود برای همین خیلی سریع تمام تست های ازمون را جواب دادم

مهدی

من یه دور کتابو خوندم و ۹ تا ازمون زدم با ۶ تا غلط افتادم :((((
چیکارکنم؟!! چهارشنبه امتحان دارم
تو رو خدا اگه راهکاری دارین بگین :(((

فاطمه

بچه ها من یه دور کتابو روزنامه وار خوندم اگه تمام ۴۱ آزمونو بزنم قبول میشم؟

سیمین

به احتمال زیاد بله

Norouzi

سلام به همگی خداروشکر منم امروز بدون غلط قبول شدم این سایت خیلی بهم کمک کرد هم استرسمو کم کرد هم تسلطمو روی سوالا😍😍خیلی ممنون

SA.kh

شما بسته ی طلایی رو هم خریدید یا نه؟

مريم

من ديروز بدون غلط قبول شدم. ي دور كتاب رو خوندم بعد ٤١ تا تست رو زدم. تشكر از سايت خوبتون. فقط متاسفانه ي سري از سوالا مربوط ب ويرايش هاي قديمي آيين نامست كاش اونا رو حذف كنيد 🙏🏻🌺🌺

SA.kh

شما بسته ی طلایی رو هم خوندید یا فقط ۴۱ازمون؟؟؟؟

محمد

سلام امروز به ما گفتن ایین نامه مقدماتی حذف شده و فقط یه امتحان قراره از ما گرفته بشه حالا میخواستم بپرسم کدوم سوالا رو بخونم اصلی یا مقدماتی؟لطفا زود جواب بدید مدیر سایت وقتم کمه

باسلام و احترام
اول یکبار کتاب را مرور کنید بعد ۴۱ مرحله آزمون اصلی آیین نامه را تست بزنید، حتما از نکات مهم و کلیدی ارسالی کاربران موجود در سایت استفاه کنید.

Mahshid

سلام ب همگی من امروز۲۳مردادامتحان دادم و قبول شدم.من مدیون این سایت هستم.کتاب رونخوندم وفقط سوآل زدم بسیار هم آسان بودش.آرزوی موفقیت برای همه ی دوستان دارم.بهترین هاروازخداوندمنان برای انسان های شریف موسس این سایت خواستارم.روزخوش

مریم

سلام.. ممنون من امروز برای دفعه اول آزمون دادمو قبول شدم. آزموناتون کمک کرد… ولی به نظر من این سوالا تنها به درد نمیخوره باید حتما کتابو بخونید….

هلیا

سلام امروز برای اولین بار امتحان دادم و قبول شدم ممنون از مدیر سایت کتابم فقط تابلو ها رو خوندم ولی تست های اینجا رو همه رو زدم امیدوارم همگی قبول بشید

ayli

من امروز با سه تا غلط قبول شدم ۲ روز هم فقط ۴۱ تست زدم عالیه انشاالله همه قبول بشن

نیما

دمتون گرم بچه ها من تموم آزمون های اینجا رو هم حتی جواب ندادم ولی با این وجود قبول شدم بیشتر سوالای آزمون های اینجا هم تو آزمون اصلی اومده بودن یه دنیا ممنونتونم دمتون اساسی گرم با سایت خوبتون

مهدی

کلا چند تا سوالو میشه غلط زد؟
فردا امتحان دارم

مریم

۴

محمد

چهار تا

Bahar

سلام تست های خوبی بود خیلی به قبولی در امتحان کمک میکنه پیشنهاد میکنم کتاب رو کامل بخونید بعد این تستهارو تا جاییکه میتونید بزنید
ممنون از سایت خوبتون

archlady

سلام ميخواستم ازتون تشكر كنم امروز آزمون آيين نامه مو قبول شدم اونم همون بار اول.همشو مديون تست درايو و آزمون هاي آنلاينش ام واقعا ممنون🙏🏻🤗

ایسی

سلام بچه ها من امروز ۲۲ مرداد ۹۸ امتحان ایین نامه دادم و بار اولم بودش و قبول شدم یک یا دو سوال از سرعت ها ۳ تا از فنی که اکثرنش عینن اینجا تکرار شده و اگه اکثرای این ازمون هارو بزنید و کتابم نخونید قبول میشید .
اخر سوال ها ی این سایت یه فایل هست واسه نکات امتحانی که اونارم اگه نگا بندازید دیگه قبول قبولید
ارزوی موفقیت برای همه .

Saharnaz

سلام
من امروز اولین بار آیین نامه امتحان دادم و قبول شدم
یک دور کتابو خوندم و یک روز کامل هم این ۴۱ آزمون رو تحلیل و بررسی کردم روز قبل امتحان
از سایت خوبتون خیلی ممنونم واقعا به من خیلی کمک کرد
پاینده باشید ❤

ali

سلام خسته نباشید
من فردا آزمون دارم و اگه ممکنه به سواله تو کامنتم زودتر جواب بدین که مطمئن بشم…

این ۴۱ سری نمونه سواله آزمون اصلی؛
مربوط به آزمون های اخیره؟مثلا هفته و ماه های گذشته؟
اوایلش جدیدتر و بروز تره یا اواخر؟
منظورم اینه کدوم سری نمونه سوالاتی که گذاشتین مربوط به آخرین آزمون هایه برگزار شده از طرف آموزشگاه ها هست؟
ممنون از پاسختون❤

آنیتا

سلام من امروز امتحان دادم برای اولین بار و قبول شدم.یه دور کتاب خونده بودم با ۱۴تا ازمون شمارو.مرسی از سایت خوبتون خیلی به من کمک کرد.
تابلوها خیلی اومده بود:خیابان یک طرفه، عبور سواری ممنوع، شانه خطرناک،پیچ های پی در پی، پارکینگ معلولین، مسیر توصیه شده برای وسایل سنگین…،عکس موتور رو گذاشته بود گفته بود چندتا سیلندر داره، وقتی سر صحنه تصادف ارامش نداری باید چیکار کنید…

Sina

سلام امروز ازمون دادم بدون غلط . از شب قبلش یه دور سریع و روزنامه وار کتاب خوندم ، البته تابلو ها و تعاریف ۷۰ صفحه ی اول رو کمی دقیق تر خوندم ، بعد یه سری از همین ازمونا رو زدم . به همن راحتی و سرعت بدون غلط ، دمتون گرم برای سایت خوبتون

مژگان

عالی بود مرسی منم باخوندن سوالات قبول شدم

فریبا

سلام من دو بار امتحان دادم قبول نشدم
ترخدا هرکس پیام منو میبینه منو راهنمایی کنه به چه نحوی بخونم چهارشنبه امتحان دارم دارم سکته میکنم گیج گیجم 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

الهام

کتاب با دقت کامل بخون خط به خط تو بخش فنی در قسمت مقدمه اش هم سوال هست بایک برنامه ریزی ساده تو دو روز میشه کل کتاب تمام کرد بعدش تست های اینجا رو هم چندین بار بزن تابلو هم هم دقت کن امتحان خیلی راحت فقط باید کتاب بخونی دقت داشته باشی انقدری تست بزنید که تمام عیب و غلط های خودتون متوجه بشید هرچی بیشتر تست بزنید سوالها و.جوابعا بهتر تو ذهن می مونه سرازمون هم تا اخر سوال بادقت بخون جواب بده

الهام

دوستان انقدر باعث ترس و استرس بقیه نشید سوالات اسون و همش از خود کتاب فقط موقعه تست زدن حتما سوال تا اخر بخونید و دقت کنید که اخرسوال میباشد یا نمیباشد هست تا جایکه میتونید تست های این سایت بزنید که خیلی کمک میکنه تست ها مفهومی هست پس بادقت بخونید و جواب بدید اگر کتاب بخونید وتست بزنید سوالات براتون اسون میشه حتما موقعه ازمون شماره کاردکس رو برگه پاسخنامه در کادر مشخص شده بنویسیدالبته خود افسر قبل اینکه ازمون شروع بشه میگه به حرفهاش حتما دقت کنید وگرنه همون اول میگن مردود خودکار ابی یا مشکی باخودتون… ادامه مطلب »

Dariush

این سایت خیلی عالی اه من امروز امتحان داشتم اولین بارم بود بدون غلط قبول شدم بدون این که کتاب رو بخونم فقط این تست ها رو زده بودم

فریبا

احسنت افرین

SA.kh

خیلی ناراحتم من…دیشب ساعت ۳:۳۰شب دیدم امروز امتحان دارم…یه دو ساعت خوندم…گفتم قبولم…با سایت شما آشنا شده بودم ولی خب وقت نداشتم بخوام ازمونا رو بخونم…با پنج تا غلط رد شدم…خیلی ناراحتم
می‌خوام برم صحبت کنم آزمون رو ببینم میتونم زودتر بدم یا نه…می‌خوام صد در صد قبول شم…
ازموناتون رو کنار کتاب بخونم کافیه؟؟؟
خیلی نگران شدم…
رانندگیم خوبه
دوست داشتم با افتخار بگم جفتش روبار اول قبول شدم…اما نشد
لطفا راهنماییم کنید

منصور

سلام
ممنون از سایت خوبتون من فقط آزمون های بالا رو خوندم امروز برای بار اول آیین نامه امتحان دادم و راحت قبول شدم

الهام

سلام من امروز مورخ ۹۸/۵/۱۹امتحان دادم قبول شدم هم کتاب سه دور خوندم هم تستهای اینجا رو چندین بار زدم سوالات برام اسون بود فقط باید دقت کنید ..ممنون بابت ازمونهای که گذاشتید

نيلييي

٣دور كتاب رو خوندي ميخواي قبولم نشي

معین

سلام
من خودم اولین باز با ۴ تا غلظ قبول شدم اگه تستای این سایت نبود معلوم نبود چند تا غلط داشتم
بهترین راه اینه که اول کتابو ی دور تا اخر فصل۳ بخونین(تابلو هارو خوب بخونین)بعد تستای ۱تا۱۰ این سایتو بزنین کافی

masoome

عالیه ممنون از سایت خوبتون😍🌷
منم قبول شدم همین تستا رو بزنید بعدش زیرع هر آزمون یه قسمت مهم کتابو گفته اونم یه دور نگا کنید کتابو حتی اگه بازم نکنید قبول میشید

الی

من همه سی تا سوال رو درست جواب دادم
بخاطر اشتباه نوشتن شماره کاردکس در اثر حواس پرتی افسر تصحیح نکرد و ردم کرد و گفت هفته بعد

Tanaz

سلام من چندروزدیگه امتحانمه برام بگیدسوالارو

Armin

سلام دوستان عزیز تست درایو

من خودم ۳ روز پیش آیین نامه امتحان دادم و به جرئت بگم ۶۰ درصد سوالا همین تست های این سایت هس نگران نباشید اگ همینا بخونید با کمی از کتاب آمادگی ذهنی داشته باشید مطمعنا قبول میشید

موفق باشید

Reza-shanavh

سلام من بار پنجم دارم امتحان میدم خیلی سخته چکار کنم راه حل دارید بگید کمکم کنید…😔😔
شهر آبادان.اروندکنار آموزشگاه یزدان خیلی سخت گیره😏

علی

چنتا مطلب مهم
حتما تعاریف صفحات اول کتاب ور مطالعه کنین ک یک سوال از تعاریف میاد
فاصله ایست در چراغ راهنمایی قرمز: ۵ متره
شبرنگ در راهها: ۷۰ متره
خوانا بودن پلاک اتومبیل از ۲۰ متری
در مواجهه با صحنه تصادف مصدومان با سوختگی یا زخمهای خیلی وسیع در اولویتند

مهدیس

سر کلاس خوب گوش کنیم و کتاب یه دور بخونید امادگی ذهنی داشته باشید بعد تستای اینجا عالیه عالی
۲۵ تست اصلی ۴ فنی اینجا زدم امروز ایین نامه برای اولین بار قبول شدم بدون غلط خداشکر به نوبت دوم سوم نکشید همه بخاطر این سوالای خوبتون، سوال امتحانیم همش شبیه سوالا اینجا بودمرسی بابت سایت خوبتون❤️❤️❤️❤️

Ghasedak

سلام، این درسته که سوالای آیین‌نامه خیلی عوض شده؟ من فردا امتحان دارم و نمی‌دونم چی کار کنم؟ این ۴۱ سری آزمون اصلی رو بزنم و کتاب رو بخونم کافی‌ه؟

مریم

سوال منم بود کاش مدیر سایت جواب بده

نازی

من امروز امتحان اصلی داشتم بار اول قبول شدم مرسی از سایت خوبتون خوندن سوالات رو به همه توصیه میکنم من ۳۰ تا از نمونه سوالارو خوندم ولی چندتا از سوالا رو اولین بار بود میدیم
۱در هنگام رسیدن به تقاطع راه اهن و جاده باید دنده در چه وضعیتی باشه؟
۲دلیل استفاده از زوغن در موتور چیه؟
۳حمل مسافر در قسمت بار و صندوق عقب ممنوعه
۴سطح روغن ترمز رو با چه چیزی کنترل میکنیم؟

Maryam

نمیدونم چجوری به خاطر این سایت خوبتون ازتون تشکر کنم
امروز۱۳۹۸/۵/۱۶بدون هیچ غلطی قبول شدم
بدون اینکه لای کتابو باز کنم مرسیییییییییییییی

مهسا

واقعا؟ کدوم سوالات اومده بودن؟ سوالات همینجا رو خونده بودی؟؟

Maryam

از ازمون ۳۹پنج تا سوالش بود.تابلوها زیاد اومده بود.فقط سوالای همینجا

Hes

آقا تست اینجارو هر ۴۱ آزمون همرو زدن ی دور کتاب و با دقت خوندم با ۲ تا غلط قبول شدم اگه سایت نبود مطمنم قبول نمیشدم مرسی واقعا