آزمون های اصلی آیین نامه ۹۸

✅آزمون آیین نامه اصلی سال ۹۸

⭐️به وب سایت تست درایو خوش آمدید⭐️

سوالات آیین نامه اصلی (قبولی ۱۰۰٪) برای افراد مختلف دانلود رایگان، در درجه ی اول با هدف افزایش اطلاعات و دانش آنها در مورد قوانین راهنمایی و رانندگی و سپس موفقیت آنها در آزمون آیین نامه رانندگی  اصلی (قبولی ۱۰۰٪) ارائه می شود. نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب شامل بخش های فنی، فرهنگ رانندگی، تابلوها وعلائم راهنمایی و رانندگی می شود. استفاده از آزمون های آیین نامه اصلی آنلاین قبولی شما را در آزمون آیین نامه اصلی ۱۰۰% تضمین می کند. توجه داشته باشید آزمون های آیین نامه اصلی شامل ۴۱ آزمون می باشد و پیشنهاد ما به شما برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی تست تمامی آزمون هاست.

هنرجوی گرامی در صورتی که به تازگی جهت دریافت گواهینامه پایه سوم، دوم و موتور سیکلت شرکت نموده اید قبل از تست زدن آزمون های اصلی آیین نامه، از بخش آزمون آیین نامه مقدماتی که شامل ۱۸ مرحله نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی می باشد،  استفاده نمائید. تمامی ۴۱ مرحله  آزمون آیین نامه اصلی رایگان می باشد.

🎯هدف تست داریو🚗 آموزش رانندگی و ایجاد آزمون های آزمایشی آیین نامه راهنمایی و رانندگی در سال ۹۸ با جدیدترین آزمون های آیین نامه مقدماتی واصلی، سوالات فنی آیین نامه رانندگی و سوالات فرهنگ رانندگی جهت بالا بردن سطح آمادگی هنرجویان در آزمون آیین نامه رانندگی می باشد.

سوالات آیین نامه اصلی

✅آیین نامه راهنمایی و رانندگی برای دریافت گواهینامه رانندگی

⭐️فیلم آموزش روش تست زدن آزمون های آیین نامه بخش اصلی تست درایو⭐️

 

 

سوالات آیین نامه اصلی با جواب

سوالات آیین نامه اصلی با جواب

آیین نامه رانندگی، مجموعه ای از دستورات، قوانین و مقررات است که به منظور افزایش ایمنی در جاده ها و خیابان ها و کاهش تصادفات و حوادث رانندگی وضع شده اند. آموزش صحیح به افرادی که متقاضی دریافت انواع گواهینامه رانندگی با خودرو و ماشین های سنگین هستند امری ضروری است و اجرای دقیق آن بر عهده مؤسسات آموزشی معتبر می باشد.

آزمون آیین نامه اصلی شامل بخش ها و مفاهیم متعددی است که به صورت مدون و کامل در کتاب راهنمای دریافت گواهینامه درج شده است. آشنایی با قوانین راهنمایی و رانندگی، قوانین ترافیکی و نحوه رانندگی ایمن با خودرو، آشنایی با سیستم های فنی یک خودرو، روش های تعمیرات و نگهداری قطعات خودرو و سایر موارد فرهنگ سازی رانندگی و حقوق شهروندی، مهم ترین سرفصل های آموزشی برای تست آیین نامه اصلی هستند.

امتحان آیین نامه اصلی دریافت گواهینامه رانندگی شامل چه موارد است؟

نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب

نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب

آزمون آیین نامه اصلی که متقاضیان دریافت گواهینامه باید در آن قبول شوند شامل موارد و اصطلاحاتی است که در حوزه ترافیک مطرح می شود و یک راننده برای رانندگی با وسایل نقلیه باید بر آن ها به خوبی مسلط باشد. سوالاتی که در این قسمت مطرح می شوند اکثراً شامل آشنایی با تابلوهای راهنمایی و رانندگی و اصطلاحات تخصصی راه و جاده هستند.
به طور مثال، راه های فرعی و اصلی، تابلوها و علائم خطر و احتیاط، انواع علائمی که در کنار خیابان ها و جاده ها یا مسیر پیاده روها نصب می شوند و آشنایی با انواع وسایل نقلیه و تقدم عبور هر یک از آن ها در موقعیت های مختلف، تنها بخشی از مهم ترین موارد تست آیین نامه اصلی هستند.

 

خط کشی مسیرها در آزمون آیین نامه اصلی چه معنایی دارند؟ 

سوالات آیین نامه اصلی رایگان

سوالات آیین نامه اصلی رایگان

خط کشی راه ها در خیابان ها و جاده ها به منظور سهولت عبور و مرور وسایل نقلیه و آگاه ساختن رانندگان و عابرین پیاده از وضعیت راه ها اجرا می شود. در آزمون آیین نامه اصلی گواهینامه رانندگی، خط کشی های متفاوتی برای متقاضی بیان می شوند که کاربر باید به خوبی به آن ها پاسخ دهد.
موارد فوق در آزمون آیین نامه اصلی آنلاین نیز مطرح هستند و نوع آزمون در تعداد و مفهوم سوالات نقشی نخواهد داشت. خط کشی ممتد طولی در سوالات آیین نامه اصلی به معنای عدم مجوز عبور راننده از روی خط است. خطوط منقطع در راه ها به معنای اجازه عبور وسیله نقلیه از روی خطوط و با رعایت حق تقدم می باشد.
این خطوط در برخی از موقعیت ها به حالت مورب و منقطع هستند؛ در این وضعیت، اتومبیل و وسایل نقلیه می توانند در راستای خط کشی در کنار جاده یا خیابان توقف کنند. در برخی مکان ها و یا جاده های فرعی و اصلی در هنگام تغییر مسیر عبور، یک فلش در جهت جاده رسم شده است که راهنمای رانندگان به شمار می رود.

بهترین راه آمادگی برای شرکت در تست آیین نامه اصلی گواهینامه رانندگی چیست؟

دانلود سوالات آیین نامه اصلی

دانلود سوالات آیین نامه اصلی

یکی از ساده ترین روش هایی که هر فرد متقاضی دریافت گواهینامه رانندگی می تواند برای موفقیت در آزمون آیین نامه اصلی آن را اجرا کند، دریافت نمونه سوالات آیین نامه اصلی رایگان است. برای دریافت فایل سوالات، وب سایت هایی هستند که در این زمینه فعالیت دارند و تمام سوال هایی که ممکن است در آزمون اصلی آیین نامه مطرح شوند را در فضای اینترنت منتشر می سازند.
شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که دریافت و دانلود سوالات آیین نامه اصلی چه فایده ای دارد؟! اما تجربه ثابت کرده است هر ساله تعداد زیادی آزمون آیین نامه اصلی در کشور برگزار می شود که سوالات این آزمون، هر ساله تکرار می شوند. به طور قطع مطالعه سوالات سال های قبل می تواند کمک زیادی به متقاضی دریافت گواهینامه رانندگی کند.

نکات مهم برای موفقیت در تست آیین نامه اصلی چیست؟

دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی

دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی

بهترین راه برای موفقیت در آزمون آیین نامه اصلی، شرکت در آزمون های مرحله و به ویژه آزمون آیین نامه اصلی آنلاین است. اگر در یک آزمون ۳۰ سوالی آیین نامه رانندگی شرکت کنید و سپس در پایان آزمون نتایج را ثبت کنید به راحتی می توانید نقاط قوت و ضعف خود را مشخص کنید.
به طور مثال، ممکن است در سوالات مربوط به تابلوهای راهنمایی و رانندگی و یا مقررات ایمنی و ترافیک یا در سوالات مربوط به بخش فنی دچار مشکل باشید. در این صورت به راحتی با آزمون های آنلاین می توانید آن ها را برطرف کنید.

یکی دیگر از راه های موفقیت در آزمون آیین نامه اصلی، مطالعه کتاب مخصوص آزمون و قوانین رانندگی است. البته باید این نکته را همواره در خاطر داشته باشید که استفاده از کتاب و منابع متنی آزمون آیین نامه یا دریافت و دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی حتماً مطابق با آخرین تغییرات سال صورت گیرد و منابع و مطالب به روز و جدید باشند.

تست آیین نامه اصلی شامل تعدادی سوال فنی و کاربردی است. حدود ۷ سوال از کل سوالات این آزمون مربوط به بخش فنی خودروها است. پیشنهاد می کنیم حداقل یک هفته زودتر از روز آزمون، شروع به مطالعه منابع و سوالات پر تکرار سال های قبل کنید.
ترس و استرس روز آزمون آیین نامه اصلی عامل اصلی عدم موفقیت شرکت کنندگان در آزمون است. این حالت به ویژه برای جوان ترها که دارای حداقل سن دریافت گواهینامه رانندگی هستند، بیشتر صدق می کند. بنابراین غلبه بر استرس و نگرانی های روز امتحان می تواند موجب موفقیت کاربر در اولین آزمون باشد.

سوالات آیین نامه سرهنگ

سوالات آیین نامه سرهنگ

⭐️قبولی در آزمون آیین نامه با نمونه سوالات آیین نامه اصلی طبقه‌بندی شده

زمانی که به دنبال اخذ گواهی‌نامه می‌روید اولین قدم طی کردن مرحله آزمون آیین نامه مقدماتی است. این آزمون توسط افسر انجام نمی‌شود و در خود آموزشگاه و توسط مربیان آموزشگاه برگزار می‌شود. پس از طی کردن کلاس‌های عملی باید در آزمون آیین نامه اصلی شرکت کنید و پس از آن نیز آزمون عملی را تجربه خواهید کرد. برای موفقیت در آزمون آیین نامه اصلی نیاز دارید بیش از ۱۰ نمونه سوال را پیش از آزمون در اختیار داشته باشید. سوالات آیین نامه اصلی با جواب نیز به شما کمک خواهد کرد تا با نکات سوالات آشنا شوید و به مرور اشکالات شما به صفر می‌رسد. با توجه به تکراری بودن سوالات هر ساله آیین نامه می‌توانید با مرور نمونه سوالات اصلی قبولی خود را تضمین کنید.

⭐️سوالات آیین نامه اصلی فنی در بخش سوالات آیین نامه مقدماتی غایب است
سوالات آیین نامه اصلی فنی بخشی از سوالات است که تمرکز خود را بر مسائل کاربردی فنی ماشین قرار داده است. این بخش از سوالات آیین نامه اصلی فنی مربوط به هر آن‌چیزیی می‌شود که یک راننده موظف است از ماشین و رانندگی بداند. بخش سوالات آیین نامه اصلی فنی خیلی وارد مباحث تخصصی نمی‌شود اما تمامی آنچه لازم دارید به عنوان راننده بدانید را پوشش می‌دهد. به دلیل زمان ناکافی برای مطالعه منابع بخش فنی ماشین، در اختیار داشتن سوالات آیین نامه اصلی به شما کمک خواهد کرد.

⭐️اهمیت در اختیار داشتن نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب
می‌دانید که پیش از آزمون اصلی آزمون مقدماتی را گذرانده‌اید و می‌دانید که پس از آزمون اصلی بخش عملی خواهد بود. بین این دو آزمون نیز زمان کوتاهی است که بیش‌تر تمرکز خود را بر یادگیری عملی رانندگی قرار داده‌اید. بنابراین وقت کافی برای مطالعه سوالات آیین نامه اصلی نخواهید داشت. علاوه بر این بخش سوالات آیین نامه اصلی فنی در آزمون مقدماتی اعمال نشده و در واقع شما پیش از این با این بخش سوالات آشنایی چندانی نداشته‌اید. از طرف دیگر سوالات آیین نامه اصلی نسبت به مقدماتی تعداد سوالات سخت بالاتری دارد و مهم است که از پیش چنین آزمون ‌هایی را بررسی کرده باشید.

 

آیا سوالات آیین نامه اصلی به درد آزمون مقدماتی می‌خورد؟

سال‌ها تجربه افسران و مربیان مجرب ما در حوزه آموزش آیین نامه نشان داده است که زمان ناکافی برای آزمون اصلی دردسر ساز است و افرادی که برای آیین نامه مقدماتی بیش‌تر مطالعه داشته‌اند، هم استرس کم‌تری تجربه خواهند کرد و هم می‌توانند بیش‌تر انرژی خود را برای آزمون عملی بگذارند. بنابراین در صورتی که برای آزمون مقدماتی مطالعه می‌کنید شدیدا توصیه می‌کنیم که تمامی نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب را مطالعه کنید. ما سوالات آیین نامه اصلی pdf در یک فایل برای هر آزمون در اختیار شما قرار می‌دهیم. با بررسی این سوالات هم برای آزمون مقدماتی آماده خواهید شد و هم خیالتان از بابت آزمون اصلی راحت می‌شود. با این کار فقط لازم است که برای آزمون اصلی بخش سوالات آیین نامه اصلی فنی را مرور کنید.

سوالات آیین نامه اصلی

سوالات آيين نامه اصلي

بررسی سوالات آیین نامه اصلی به کاهش استرس شما کمک خواهد کرد
شرکت در هر آزمونی تا حدودی استرس‌زا است و داشتن استرس در مورد امتحان امری طبیعیست. اما افرادی هستند که این استرس را بیش‌از حد تجربه می‌کنند. افرادی که در مواجه با هر آزمون آنقدر مضطرب خواهند شد که تمامی آنچه در ذهنشان بوده فراموش می‌شود. در این موارد مشکل استرس امتحان حاد است و باید برای رفع آن اقدام کرد. یکی بهترین راه‌حل‌ها عادی کردن شرکت در امتحان است. ما سوالات آیین نامه اصلی رایگان را در اختیار شما قرار می‌دهیم و هر چند بار که بخواهید می‌توانید در این آزمون ‌ها شرکت کنید. آنقدر این کار را تمرین کنید تا شرکت در آزمون برایتان عادی شود. سعی کنید شرایط آزمون را در خانه شبیه سازی کنید. بدون شک در خانه استرس کم‌تری دارید و آزمون آزمایشی نمی‌تواند تمام فشارهای سر جلسه اصلی را برای شما تداعی کند اما در صورتی که نمونه سوالات آیین نامه اصلی را بارها و بارها مرور کنید، در شرایطی که زمان را در نظر گرفته‌اید و خیلی جدی آزمون ‌ها را بررسی میکنید تا حدودی می‌تواند شرایط آزمون را برایتان شبیه سازی کند و این شبیه سازی به مرور و و با تکرار به کاهش استرس شما کمک بزرگی خواهد کرد. به طور کلی هر چقدر که تسلط شما بر سوالات آیین نامه اصلی بیش‌تر باشد و بیش‌تر در آزمون ‌های آزمایشی شرکت‌ کرده باشید استرس شما کمتر است.

✅روش صحیح مطالعه نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب

اولین سوالی که هنرجویان خواهند داشت آن است که چگونه نمونه سوالات آیین نامه اصلی را مطالعه کنند. بهترین شیوه برای مطالعه نمونه سوالات آیین نامه اصلی که در اختیار شما قرار می‌دهیم آن است که در قدم اول هر سوال را مطالعه کنید و با توجه به آگاهی‌های خود پاسخ دهید. هر آزمون را کامل پاسخ دهید. اگر یک سوال را بلد نیستید آزمون را متوقف نکنید. تصور کنید که سر جلسه امتحان هستید و روی هر سوال انرژی و وقت بگذارید و با تمرکز به سوالات پاسخ دهید. هر آزمون که تمام می‌شود به فاصله یک ساعت نوبت به بررسی پاسخ سوالات می‌رسد. هر سوالی که پاسخ دادید حتی اگر پاسخ درست داده باشید بهتر است بخش نکته مربوط به آن سوال را بیابید و یادداشت کنید. سوالاتی که پاسخ اشتباه داده‌اید را جداگانه یادداشت کنید. در مرور بعدی روزهای آینده دوباره سوالاتی که اشتباه پاسخ داده‌اید را بررسی کنید. سوالاتی که اشتباه پاسخ داده‌اید آنقدر مرور کنید که در چند نوبت پاسخ درست بدهید و نکات آن در ذهنتان ثبت شود. هر روز یک یا دو آزمون را به همین شیوه بررسی کنید. هر آزمون نکاتی دارد، آنها را یادداشت کنید. پس از آزمون ششم به وضوح متوجه خواهید شد که نکات سوالات تکراری است. پس از آزمون دهم حتی سوالات و گزینه‌ها تکراری خواهد بود. این اتفاقی است که با کمی تمرین صبر قطعا تجربه خواهید کرد.

سوال آیین نامه اصلی

سوال آیین نامه اصلی

اگر سال‌هاست که در هیچ آزمونی شرکت نکردید به نمونه سوالات آیین نامه اصلی نیاز پیدا می‌کنید
دریافت گواهی نامه پس از سن ۱۸ سال ممکن است. اما بسیاری از افراد در سنین بالا به دنبال اخذ گواهی نامه می‌روند، در شرایطی که مدت‌هاست در هیچ آزمونی شرکت نکرده‌اند و عادت به درس خواندن مدت‌هاست از شما دور شده، در این شرایط شرکت در آزمون‌‌های آزمایشی آیین نامه و در اختیار داشتن نمونه سوالات آیین نامه اصلی به شدت لازم است. به مرور با بررسی این سوالات در شرایط درس خواندن و آزمون قرار می‌گیرید و از پس این چالش به راحتی برمی‌آیید.
سوالات آیین نامه اصلی را می‌توان در چهار دسته تقسیم بندی کرد

⭐️سوالات مفهومی
⭐️سوالات حفظی
⭐️سوالات تحلیلی
⭐️سوالات تجربی

✅سوالات آیین نامه اصلی – مفهمومی
دسته اول سوالات مفهومی از آن دسته سوالات است که شما با دانش مربوط به رانندگی خود به آن پاسخ می‌دهید. این سوالات می‌تواند در هر زمینه‌ای طرح شود. از فهم شما نسبت به قوانین آیین نامه بیشترین موارد سوالات طرح می‌شود. اهمیت این سوالات به گزینه‌های شک برانگیزی است که پرسیده می‌شود. شاید شما حتی دقیق قانون مربوط به سوالی که طرح شده را بدانید اما نتوانید بین دو گزینه پاسخ سوال مورد نظر را تشخیص دهید. زیرا در حین خوانش قانون به نکته مطرح شده در سوال توجه نکرده‌اید. تنها راهی که به شما می‌آموزد از چه زاویه به متون آیین نامه نگاه کنید بررسی نمونه سوالات آیین نامه اصلی است که شیوه طرح سوالات را به شما نشان می‎‌دهد.

✅سوالات آیین نامه اصلی – حفظی
بخش حفظی سوالات به تکنیک و فهم خاصی نیاز ندارد. کافیست پیش از آزمون دو یا سه بار نکته مربوط را خوانده باشید. اگر قوانین و تابلوها در ذهنتان باشد مشکلی در پاسخ دادن به سوالات حفظی پیدا نخواهید کرد اما این داستان زمانی است که زمان مطالعه از آزمون دور نباشد. طبیعی است که حافظه‌تان برای مدت طولاتی نمی‌تواند موارد مربوط به حفظیات آیین‌نامه را در خود نگه دارد. چاره چیست؟ تکرار . تکرار بهترین راه برای ماندگاری موارد حفظی در ذهن است. اگر یک هفته سوالات آیین‌نامه را بررسی کنید متوجه خواهید شد موارد حفظی در ذهن تثبیت شده است. سوالات آیین نامه اصلی در بخش حفظی در بخش تابلوها بیش‌تر خود را نشان میدهد و حافظه تصویری با تکرار می‌تواند این موارد را برای مدت طولانی در خود نگه‌دارد.

سوالات آیین نامه نهایی

سوالات آیین نامه نهایی

⭐️سوالات آیین نامه اصلی – تحلیلی
شاید به نظر بسیاری از هنرجویان بخش سوالات تحلیلی سخت‌ترین بخش سوالات باشد. اما واقعیت این است که از نظر حجم، مطالبی که برای پاسخ به سوالات تحلیلی لازم دارید بسیار کم است. اما باید بتوانید سر جلسه امتحان تمرکز خود را حفظ کنید. اگر نمی‌توانید سر جلسه مباحث تحلیلی را بررسی کنید و استرس و فشار آزمون این اجازه را به شما نمی‌دهد تنها راهی که پیش پای شماست بررسی چندباره تمامی سوالات تحلیلی پیش از آزمون است. نمونه سوالات آیین نامه اصلی رایگان در اختیار شماست. تمامی سوالاتی بخش تحلیلی که بیش‌تر مربوط به سوالات حق تقدم و بخشی هم در مورد تحلیل شرایط و حوادث است. بارها این سوالات را حل کنید تا سر جلسه آزمون نیاز به تحلیل بیش‌تر نداشته باشد. البته این دسته از سوالات برای کسانی که سر آزمون بر خود مسلط هستند ایده‌ال است. بدون آنکه جزئیات را حفظ کنند و تمامی مفاهیم را در ذهن داشته باشند تنها با دانستن کلیات تمامی این سوالات امکان پاسخگویی دارد. با بررسی سوالات آیین نامه اصلی می‌توانید با این سبک سوالات آشنا شوید.

⭐️سوالات آیین نامه اصلی – تجربی
سوالات تجربی منظور سوالاتی است که در حین یادگیری رانندگی به صورت عملی با پاسخ آنها آشنا می‌شوید. این بخش سوالات بدون آنکه مطالعه داشته باشید تنها از طریق تجربیات اصولی رانندگی امکان پاسخ خواهد داشت. در واقع اگر حتی آیین نامه را مطالعه نکرده باشید اما رانندگی کرده باشید می‌توانید این سوالات را پاسخ دهید اما اغلب افرادی که به دنبال گواهی نامه هستند از نظر تجربه رانندگی وضعیت ضعیفی دارند. به همین دلیل سوالات آیین نامه اصلی در بخش سوالات تجربی به شما کمک خواهد کرد تا توجه‌تان به نکات عملی جلب شود. در حین آموزش عملی رانندگی نمونه سوالات آیین نامه اصلی pdf را در تلفن هوشند یا تبلت خود داشته باشید و هر جایی که در مترو و اتوبوس و وقت‌های اضافه این فایل‌ها را مرور کنید. زمانی که برای آموزش عملی می‌روید به نکات مطرح شده در آیین نامه بیش‌تر دقت کنید. به این ترتیب می‌توانید مفاهیمی که قابل لمس هستند را به صورت عملی به کار ببرید تا تا ابد در ذهنتان جای بگیرد.

⛔️به هر نمونه‌ای از سوالات آیین نامه اصلی اعتماد نکنید
متاسفانه افراد غیر متخصص و سود جو اقدام به انتشار نسخه‌هایی از سوالات آیین نامه اصلی کردند که پاسخ‌نامه اشتباه دارد. برای هنرجویان تشخیص اشتباه بودن پاسخ‌ها سخت است و بالاخره زمانی متوجه می‌شوند که مفاهیم غلط در ذهنشان شکل گرفته است. بلد نبودن مطلب بسیار بهتر از اشتباه یادگرفتن است و تغییر این ذهنیت اشتباه دشوار خواهد بود. انتشار غیر مسؤلانه سوالات آیین نامه اصلی بدون نظارت مربیان و افسران با تجربه کار بسیار اشتباهی است که برخی وب‌سایت‌ها انجام می‌دهند و هنر جویان را به اشتباه می‌اندازند. به شما توصیه می‌کنیم منابع سوالات آیین نامه اصلی را از وب سایت‌های معتبر تهیه کنید. تیم تخصصی ما سال‌هاست که در زمینه تدریس به هنرجویان سابقه دارد و جزئیات آزمون آیین نامه و سوالات آن‌را می‌داند. ما به شما اطمینان می‌دهیم که حرفه‌ای‌ترین سوالات را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

اگر زمان کمی تا آزمون مانده شانس خود را امتحان کنید
بسیاری از هنرجویان ما تا روزهای آخر قبل از آزمون هیچ مطالعه‌ای نداشتند و از قبولی ناامید بودند. با بررسی سوالات آیین نامه اصلی که ما در اختیارشان گذاشتیم روزهای آخر را به بررسی نمونه سوالات آیین نامه پرداختند و با حل کردن تعداد زیادی از آزمون ‌ها و بررسی پاسخ‌نامه‌ای که در اختیارشان قرار گرفت توانستند به راحتی آزمون آیین نامه اصلی را پشت سر بگذارند. واقعیت این است که سوالات آیین نامه اصلی هر ساله تقریبا مشابه است و داشتن نمونه سوالات متعدد می‌تواند تمرین بسیار خوبی پیش از آزمون باشد. بنابراین حتی اگر تا روزهای آخر مطالعه نداشتید به ما اعتماد کنید و نمونه سوالاتی که در اختیارتان می‌گذاریم را با دقت مرور کنید. موفقیت دور از دسترس نیست.

۱۰ نکته طلایی برای قبولی در آزمون شهری پیشنهاد تست درایو

هنرجوی گرامی بعد از قبولی در آزمون آیین نامه اصلی تست درایو برای شما هنرجوی گرامی و قبولی در ازمون افسر ۱۰ نکته طلایی از نکات بسیار مهم آزمون شهری مانند: روش صحیح پارک دوبل، قلق گیری کلاچ، رفع استرس در آزمون عملی رانندگی، اشتباهات آزمون عملی رانندگی، راهکار قبولی در امتحان عملی رانندگی و …جهت آمادگی هرچه بیشتر شما در روز آزمون شهری رانندگی آماده نموده است. با مطلالعه این ده روش دیگر نگران آزمون عملی رانندگی نخواهید بود.

لطفا رای دهید
به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 1526 Average: 2.7]

999
یک پاسخ بنویسید

729 نظرات
270 پاسخ ها
14 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
801 نویسندگان دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین
اطلاع رسانی کن
محمد رضا

سلام واقعا دم اون کسی گرم که وقتشو گزاشته و این مطالب ارزشمند رو رایگان تو این سایت گزاشته ….من امروز بار اول بدون قلط قبول شدم ازمون اصلی رو …کتابم نداشتم و فقط تابلو ها و چنتا از این تستا رو مطالعه کردم …

رها

سلام.من میخواستم از مدیریت سایت بابت سوال های بسیار عالی و مهم تشکر کنم.من کل ازمون ها را خوندم و قبول شدم.خیلی خیلی تشکر.ان شالله خدا به شما اجر اخروی بدهد بابت سوال های رایگان..

رها

سلام من امروز امتحان دادم واقعا سوالات مهم و پرکاربرد تو سایت شما فقط پیدا میشه.من کل ازمونا رو زدم و ده دقیقه اول امتحان تونستم به سوالا جواب بدم و با یک غلط قبول شدم که این یک سوال رو هم به اشتباه زدم.خواستم از مدیر محترم تست درایو تشکر کنم ان شاالله خدا به شما اجر اخروی بده.خیلی تشکر از سوال های رایگان.

بهار رحمانی

سلام و عرض خسته نباشید .من هفته پیش امتحان دادم ولی قبول نشدم .تو بیشتر آزمون های شما ۹۶ ٪ میگرفتم .خیلی اعتماد به نفسم رفته بود بالا ولی وقتی رفتم امتحان قبول نشدم .چه کار کنم

Reza

خیلی مسخره شده سوالارو تغییر دادن سخت ترش کردن حتی خیلی از سوالاش بی معنیه سه بار امتحان دادم هر وقت هم میخوام امتحان بدم فک می‌کنم این دفع قبولم ولی نمیشم سؤالاش مسخره شده قبلا تغییر آسون تر بود

نازنین

سلام، اونقدری که مطالب این سایت برام با مفهوم و کاربردی بود کتاب آیین نامه نبود من کتاب را ۳ بار دوره کردم هیچی متوجه نشدم مطالب سر درگم و گیج کننده تشکر فراوان ازتون

شهره

خدا خیرتون بده
مرسی از آموزششتون
ایشا.. قبول شم

محمد

من یک هفته پیش ایین نامه اصلی داشتم ۲ تا نمونه سوال زدم یک ساعت قبل امتحان دیگه وقت نداشتم رفتم سره جلسه نفر اول تو ۱۰ دقیقه جواب دادم و ۳۰ شدم بدون اشتباه
دوستان حتما تا جایی که میتونین سوالارو بزنین البته تابلو ها رو هم از تو کتاب بخونین

Danial

سلام واقعا سایتتون عالیه من امروز با ۱ اشتباه قبول شدم ممنون که مطالب رو به صورت رایگان دراختیار مردم میزارین

سیمین

عالییییی

فاطی

سلام …من ۵ تیر امتحان اصلیمه….بار ششمم هست ترا خدا بهم بگین باید چیکار کنم تا قبول سم دوتام بچه دوساله دارم هزینشم برام دیگه مقدور نیست ک بتونم پرداخت کنم..ترا خدا بگین دقیقا کدوم سولا رو باید بخونم تا حتمن قبول شم..

اسکندری

سلام خسته نباشید تا دو هفته پیش آزمون مقدماتی بود ک من ب کمک سایت با ۱غلط قبول شدم، ولی موقع آیین نامه اصلی گفتن سئوالا تغییر کرده، با اینکه تمام تستای سایت شما و زدم ولی واقعا آزمون سخت و گمراه کننده شده بود، بعضی تست ها جوابا کاملا درست بود و گزینه همه موارد نداشت باید کامل ترینی ک فک میکردی و میزدیم، ۹۸/۰۳/۲۶ آزمونم بود با ۹ تا غلط! کاش سایت زود اپدیت بشه، و لطفا تست فرهنگ رانندگی بیشتر بزارین خیلی سئوال میاد،مرسی

Reza

اره موافقم واقعا حرفت درست بود👍🏻

پرستو بختیار

سلام وقت بخیر من دوشنبه امتحان ایین نامه اصلیمه هیچی هم نخوندم سر مقدماتی هم که دیگه کنسل شده نمیگیرن ولی سری اول افتادم مقدماتی رو شاغلم هستم نمیرسم کتاب بخونم ترخدا بگید چیکار کنم بار اول قبول شم چون وقت دوباره رفتن ندارم

رویا

میخواستم بدونم حتما نمونه سوالات طلایی دستمون میرسه بعد از پرداخت هزینه

باسلام و احترام
کاربر گرامی بعد از پرداخت وجه همان لحظه لینک دانلود برای شما نمایان خواهد شد و می توانید تمامی بسته ها را دانلود نمایید.

فرزاد

این سوالات ۹۸هست

زهرا

من امروز آیین نامه داشتم قبول شدم بدون غلط و بار اول ..افسر بیشتر از من خوشحال بود ..کتابو بخونید حتما و تست ها رو کار کنید عالیه واقعا ممنون از تست درایو

setare

سلام . فصل چهارم و پنجم هم مهمه ؟ ازش سوال میاد ؟

مریم

سلام..منم شکر خدا باخوندن کتاب و با کمک تستای شما بار اول بدون غلط قبول شدم…
ممنونم از سایت خوبتون

آیناز

سلام من با همین تست ها بدون خوندن کتاب هم اصلی و هم مقدماتی رو قبول شدم واقعا ممنونم.

طهورا

من کتاب ایین نامه سال ۹۶ رو دارم تا الان کتاب تغییری کرده؟لازمه من نو شو بگیرم یا همون مال سال ۹۶ کارمو راه میندازه؟

مریم

سلام مال من برای۹۶ بود همین خوبه یه بار کامل بخون بعد ۴۱ تست رو بزن.ولی یه بار کامل بخون کتاب رو مخصوصا فنی.

مهدیس

عزیزم کتابت عوض شده.من داشتم واس قبل عید از یکی گرفتم فرق می‌کنه با جدیدا

Mary

سلام امروز آیین نامه اصلی رو با ۷ غلط رد شدم البته کتابو اگه میخوندم قبول میشدم بقیه سوالارو به لطف تست درایو جواب دادم. ایشالا آزمون بعدی قبولم🙆‍♀️

فاطمه الماسي

من ٤٠ تا ازمون رو خوندم عالي بود بار اول قبول شدم

Amir

سلام این بسته طلایی آیین نامه مقدماتی یا اصلی

باسلام و احترام
هنرجوی گرامی سوالات بسته طلایی ایین نامه شامل نمونه سوالات ازمون ایین نامه مقدماتی و اصلی می باشد.

فاطمه

سلام اقای مدیر تست درایو ..ببخشید من الان پنج باره ایین نامه اصلی رو رد شدم…دوتا بچه کوچیکم دارم …توانایی مالی هم ندارم ک بتونم. این بسته رو بخرم …میشه راهنماییم کنین ک دقیقا باید کدوم سوالا رو بخونم تا این سری قبول شم ..ممنون میشم..

باسلام و احترام
لطفا از طریق تلگرام و یا واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۵۸۱۹۹۲۰ پیام دهید سوالات را براتون ارسال کنیم

پوریا

امروز رفتم آزمون اصلی طرف گفت سوالات صفر صفره یعنی شما اولین گروهی u که داره از این سوالات ازش امتحان گرفته میشه
با کمک نمونه آزمون های سایت و یه دور خواندن کتاب همون بار اول قبول شدم…گرچه سوالات شکل جدیدی داشت نسبت به آزمون های سایت تست درایو ولی تقریبا موضوعاتش تفاوتی نکرده بود.
مثلا قبلا که از بحث تاثیرات مشروبات الکلی روی رانندگی سوال مطرح میشد بازم مطرح شده ولی به شکل و شمایل متفاوت

موسوي

من حدودا يك ماه پيش بسته طلايي رو خريداري كردم.
چون كتاب راهنمايي و رانندگي عوض شده، نيازي هست تا دوباره دانلود كنم؟( براي اينكه سوالات به روز تري رو داشته باشم)
يا فقط ۴۱ ازمون رو تست بزنم كافيه؟

باسلام و احترام
هنرجوی گرامی از اردیبهشت ماه ۹۸ به این ور سوال جدیدی به بسته طلایی اضافه نکردیم می توانید از همان سوالاتی که خریداری کردید به همراه ۴۱ ازمون انلاین سایت استفاده نمایید.

علی احمدی

قبول شدم

مجید

سلام دوستان…من دیروز امتحان ایین نامه اصلی داشتم و با دو غلط قبول شدم برا اولین بار… جالب توجه اینکه ۲۰ نفر بودیم و فقط ۵ نفرمون قبول شد بقیه افتادن… من بی نهایت از عوامل این سایت تشکر میکنم که هم اعتماد به نفس آدم رو بالا برد و هم اینکه به شدت کمک کرد در آزمون قبول بشم… اقایون و خانم ها اینکه میگن سوالا عوض شده یا سخت تر شده توجه نکنید اصلن اهمیت ندین…. چند بار این ۴۱ ازمون اصلی رو بزنید قلق تست زدن میاد دستتون… برا نمونه میگم اگه بین چهار گزینه مطرح شده… ادامه مطلب »

رضا

سلام خدمت همه میخواستم بدونم سئوالهای آزمون مقدماتی و اصلی به چه صورتی هست از ۳۰ تا سئوال اون همه به صورت تست همون ۴ گزینه ای ؟

فاطمه

سلام، من هم امروز آزمون داشتم و قبول شدم، وقت نداشتم کل آزمونا رو بخونم، بنابراین نظری ندارم، اما خب کتاب رو حتما یک دور کامل و بادقت بخونید و بعدش تست کار کنید

نازنین

واقعا سوالات عالی بودن من یه دور کتاب و خوندم با این سوالات آیین نامه اصلی و مقدماتی رو بار اول قبول شدم .

فاطمه

سلام بسته رو چطوری دانلود کنم

باسلام و احترام
هنرجوی گرامی برای خرید و دانلود بسته طلایی وارد صفحه سوالات بسته طلایی شوید بعد از پرداخت وجه همان لحظه می توانید بسته طلایی را دانلود کنید.

z.s

من امروز آزمون دادم همه رو درست زدم و قبول شدم ، دو دور کتاب رو خوندم و این ۴۱ آزمون رو زدم ولی با زدن این ۴۱ آزمون بدون خوندن کتاب هم قبول میشدم خیلی این ۴۱ آزمون خوب بود.

updown

دوستان محترم اونایی که قبول شدن میشه بگیدواسه قبولی توازمون اصلی ۱دورکتابوخوندن به علاوه این ۴۱ازمون اصلی رایگان کافیه یانه بایدحتمابسته طلایی روتهیه کنم ؟

مریم

سلام.من کتابو کامل یه بار خوندم مخصوصا تابلو ها و فنی.بعد ۴۱ آزمون رو زدم و بار اول قبول شدم.حتما یه بار کتابو بخون.همین ۴۱ آزمون کافیه.موفق باشی.

اسماعیل موسوی

من بسته خریداری کردم از روی همین سایت ولی باز نمیشن هرچی هم تماس میگیرم کسی پاسخگو نیست نمیدونم دوستانی که خریداری کردن چطوری موفق شدن یا شاید هم از خودتون باشن معلوم نیست واقعا

باسلام و احترام
لطفا از طریق تلگرام و یا واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۵۸۱۹۹۲۰ پیام دهید تا راهنمایی کنیم

رضا

سولای آیین نامه بعضیاشون آسونه بعضیاشون خیلی سخته ..من اولین بار امتحان دادم اصلیو سولاش خیلی سخت بود ولی برا بار دوم سوالاش آسون بوده ..این ۴۱ ازمونو خوندم فقط قبول شدم

Miss eli

سوال هايه اصلي هم عوض شده يا فقط مقدماتي عوض شده بود؟

سعید

سلام پنجشنه هفته پیش امتحان داشتم و فقط سوالت همین بسته رو خوندم با امتیاز ۳۰ قبول شدم ممنون

واسه اصلی کدوم بسته ها رو بخونم؟فردا امتحان اصلی دارم دعا کنید برام

باسلام و احترام
هنرجوی گرامی برای آزمون آیین نامه اصلی بسته شماره ۱ و ۲ و ۴ را مطالعه نمایید.

مجید

اصلا مگه میشه هفته پیش مقدماتی بدی بعد این هفته اصلی؟؟؟ 😂😂😂 ادمین نکن اینکارارو

minool

سلام کسی داره سوالارو برام بفرسه؟
هرکی داره ایدی تلمو بدم بفرسه .
۲۵امتحان دارم

عاطفه

مرررررسییییی نمره کاملو گرفتم

minool

سلام شما سوالای این سایتو دانلو وخریداری کردین .خوندین قبول شدین .میتونین واسم سوالارو بفرسین 😔

m81875157

سلام واقعاااا ممنون از سایت عاللییییتون من با بار اول قبول شدم با دوتا غلط سوالات عالین همینارو بخونید نیازی به کتاب نیس من اصن کتابو یه نگاهم نکردم فقط سوالات این تستو تو سه ساعت خوندم و حفظ کردم عااالی بود واااقعااا مرسی
۹۸/۲/۱۴:شنبه

Mahpari

سلام،ممنون سایتتون واقعاعالیه،من امروز امتحان اصلی برای باراول بانمره۲۸قبول شدم،جز این سوالا هیچی نخوندم،کتاب اصلانخوندم،خییییییییلی ممنونم،دمتون گرم

سحر

سلام ببخشید شما دقیقا چیو خوندید من ۵شنبه امتحان اینامه اصلی رو دارم منم میخوام تست بزنم ولی نمیدونم چندتا تست بزنم بنظر شما راحت بودش مرسی اگه جواب بدید

فاطمه

سلام
خیلییییی سوالات عالی بود
ممنون از سایت خوبتون.من الان آزمون دادم با یه غلط قبول شدم

Zahra

باسلام خیلی ممنونم از تست درایو
امروز امتحان آیین نامه اصلی داشتم و بدون غلط با نمره ۳۰ برای بار اول قبول شدم.
فقط ۴۱ آزمون آیین نامه اصلی و کتاب را خوندم
سواالاتم اصلا سخت نبود.

سپاس
موفق باشید.

تاریخ قبولی :۹۸/۲/۱۱
اصفهان

امیر

من حتی کتابو نگاه نکردم فقط سوالای همین سایتو خوندم بدون غلط ۳۰ نمره کاملو گرفتم

مریم

سلام من امروز امتحان آیین نامه اصلی دادم و قبول شدم.۴۱ آزمون رو زدم و کتاب رو هم کامل خوندم.همه ی سوالا آشنا بودن و انقدر میگن سخته سخته اصلا هم سخت نیست.خوب بخون و خوب آزمون بده.من اول فصل یک و دو رو خوب خوندم مخصوصا تابلوها.بعد اومدم آزمون های سایت رو زدم به جز فنی ها.بعد رفتم فنی رو از کتاب خوندم کامل و خط به خط بعد اومدم تست فنی اینجا رو زدم.سخت نیست اصلا فقط نکته داره.موفق باشید

Fateme

امروز امتحان ایین نامه اصلی داشتم واقعا این برنامه خیلی کمکم کرد ممنونم قبول شدم با ۳۰بدون غلط
شهر گنبد کاووس ۱۳۹۸.۲.۸

مهدی

من امروز آیین نامه اصلیو قبول شدم شانسم سوال های آسونی واسم بود ولی کلا سوالا تغییر کرده پیچیده تر شده خیلی بخونید کتاب سوال ها تا قبول شید .
شهر: گنبد کاووس
تاریخ قبولی : ۱۳۹۸/۰۲/۰۸

Fateme

مبارکه

مهدی

مرسی شمام اهل گنبدین؟

Reza

واقعا این این چه وعضشه منو دوستم امتحان دادیم دوستم گفت من دوبار امتحان دادم بار اول قبول نشدم ولی بار دوم که با منم بود میگفت سوالا آسون گیرم اومد اهههههه ما اینجا هم شانس نداریم🤦🏻‍♂️من الان ۳بار امتحان دادم قبول نشدم خیییلی سخت شده

mavaaa

سلام من اولین بار مقدماتی رد شدم ولی بار دوم سوالات این سایت مقدماتیش خوندم یک غلط داشتم واقعا الان میخام بدونم اینا کافین چون جز به جز حوصله ندارم کتاب بخونم واقعا

سپیده

سلام ببخشید من کتاب قدیمی دارم میگن سرعت ها تغیر کرده میشه سرعت ها رو بگین

میلادشونم

نخیر تغیر نکرده برو خیالت راحت

مینا

سلام،من فردا امتحان آیین نامه اصلی دارم،۴۱ تست این سایت رو زدم،آیا کافی هست؟ چون شنیدم سوالات ۹۸ تغییر کرده

داود

خیر کافی نیست! منم همشونو خوندم ولی برای قبولی کافی نبود باید سوالات جدید دیگه ای رو بخونی چون سبک طراح سوالات فرق کرده

مهدی

چی رو بخونیم به نظرتون؟

عسل

سلام من برا ازمون مقدماتی و اصلی از اینجا خوندم خیلی خوب بود جفتشم بار اول قبول شدم واقعا خوبه اینجا البته فقط به اینجا اکتفا نکنین

ناز

ببخشید شما همون این ۴۱تا سوالو خوندین آخه من دوبار تو تست موندم سوال ها خیلی سخت شده

Reza

واقعا سخت شد خییییلی سخت میکنی بی معنی که نیس تو کتاب.

نیلوفر

ممنونم ازتون عالی بود واقعا من چهل تا ازمونو کار کردم و با یه غلط قبول شدم

مریم

سلام.الان برای آزمون اصلی آیین نامه باید همین ۴۱ آزمون رو بخونیم یا باید بسته طلایی رو بخریم؟چه تفاوتی با هم دارن؟

باسلام و احترام
آزمون های سایت به صورت آنلاین باید تست بزنید، نمونه سوالات بسته طلایی به صورت فایل pdf می باشد که می توانید در کامپیوتر و یا گوشی موبایل ذخیره کنید و استفاده کنید، سوالات بسته طلایی نسبت به ازمون های داخل سایت بروزتر هستند.

پدرام

ازمون انلاین کدوم قسمته؟

امید

سلام م ببخشید خواندن همین سوال های رایگان برای ۹۸ کافیست