میخ های زرد چشم گربه ای چیست؟ {به همراه چند نمونه سوال آیین نامه}

میخ های زرد چشم گربه ای

میخ های زرد چشم گربه ای چیست؟ {به همراه چند نمونه سوال آیین نامه}

شاید در هنگام رانندگی به چراغ هایی نصب شده بر روی کف جاده ها برخورد کرده باشید در نگاه اول یاد چشم های گربه می افتید در واقع این چراغ ها به میخ های زرد چشم گربه ای معروف هستند.
کاربرد میخ های زرد چشم گربه ای چیست؟ و چرا در جاده ها به ویژه در اتوبان ها نصب می شود؟
یکی از ابزارهای کمک به رانندگان در افزایش دید ( به ویژه در شب) استفاده از میخ های چشم گربه ای است. برای افزایش ایمنی رانندگان در هنگام رانندگی در شب و یا در شرایط جوی نامساعد مثل هوای مه آلود و یا بارانی می باشد.

میخ های زرد چشم گربه ای چیست؟

میخ های زرد چشم گربه ای نور را به چشمان رانندگان بازتاب می دهند، که با این کار سبب افزایش دید رانندگان و در نهایت بالا رفتن سطح ایمنی جاده و خیابان ها می شود. چراغ های چشم گربه ای دارای انواع گوناگونی هستند، که هر کدام از انواع آن ها بسته به نوع کاربردشان متفاوت هستند. ودر سطح جاده ها بسته به نوع آن از آنها استفاده می شود.
هنرجویان گرامی توجه داشته باشید در ادامه چند نمونه سوالاتی که معولا درباره میخ های زرد چشم گربه ای از هنرجویان در روز آزمون آیین نامه مقدماتی و آزمون آیین نامه اصلی پرسیده می شود را به عنوان مثال قرار می دهیم:

سوال:
غالبا میخ‌های زرد رنگ (چشم گربه) در چه محلهایی نصب می‌شود؟
الف. در مسیرهای ورودی و خروجی آزادراه‌ها
ب. در باند کاهش سرعت
ج. در باند افزایش سرعت
د. در مسیر رفت و برگشت جاده‌ها و در سمت چپ مسیر
✅پاسخ صحیح: د
سوال:
در آزادراهها میخهای زرد رنگ در چه محلی دیده می شود؟
الف. بین شانه خاکی و باند اصلی
ب. بین هر دو باند مجاور
ج. در باند کاهش و افزایش سرعت
د. بین محل خالی وسط آزادراه و باند اصلی
✅پاسخ صحیح: د
سوال:
میخهای زرد رنگ در وسط جاده به چه معنی است؟
الف. دست انداز
ب. خط ممتد
ج. خط مقطع
د. خط زیگزاک

✅پاسخ صحیح: ب

میخ های قرمز رنگ در کجا استفاده می شود؟
الف. بین محل خالی آزادراه و باند اصلی
ب. در مسیر ورودی و خروجی و باندهای کاهش و افزایش سرعت
ج. بین هر دو باند
د. بین شانه خاکی و باند اصلی
✅پاسخ صحیح: ب

هنرجوی گرامی وب سایت تست درایو جهت آمادگی شما عزیزان در آزمون آیین نامه اصلی اقدام به ایجاد آزمون های آزمایشی آیین نامه رانندگی نموده است فقط کافیست وارد آزمون ها شوید و به سوالات هر آزمون پاسخ دهید و با نوع سوالات آزمون پیش رو آشنا شوید.

آزمون آیین نامه اصلی

نظرات کاربران تست درایو:

کاربری به نام سهیل می گوید:

همیشه برام سوال بود اسم این شبرنگ هایی که تو همه جا هست، اینجا نوشته جاده والا من همه جا می بینم، جاده ها ، خیابون، بیابون، حتی تو کوچه ما هم هست خداوکیلی ، حالا یا من اشتباه می کنم یا از اینا زیاد اومده همه جا نصب می کنند، اسمش برام جالب بود میخ های زرد چشم گربه ای، البته زیاد شبیه چشم گربه نیستا، اصلا به ما چه همیشه وقتی از روی اینا رد میشم کلی به این میخا فحش میدم.

Subscribe
Notify of

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
ثمین
شهریور ۶, ۱۴۰۰ ۵:۱۴ ق.ظ

از مطلبی که نوشته بودین خوشم اومد امیدوارم این اینترنت رو از ما نگیرن. من خودم به شخصه همه کارام رو اینترنتی انجام میدم. اینجا هر چیزی که میخوایم پیدا میشه و کسایی مثل شما با ارائه مطلبای بدردبخور دارن بهمون کمک میکنن که کارمون سریع تر راه بیفته. حتی دیدم واسه لوله بازکنی برچسب دیگه نیازی نمیشه و با دوتا کلیک ساده میشه چاه بازکن پیدا کرد! دم همگی شما صاحبای سایت های مختلف گرم که اینطوری کارمون رو راحت کردین.

مهدوی
آبان ۴, ۱۳۹۹ ۹:۵۹ ق.ظ

این میخ زردها بجز اینکه به خودروها آسیب می رسانند و شما ها پول مردم را بی جهت هدر میدهید با خریدن این میخ زردها و به مردم بابت خساراتی که به لاستیگها و جلوبندی وارد می کنید ، کار خاصی انجام نمی دهید و بنوعی خیانت میکنید ، پس الکی برای خودتان دکان باز نکنید بی مصرف