آیا تاتو مانع از صدور گواهینامه می شود؟

تاتو و گواهینامه رانندگی

آیا تاتو مانع از صدور گواهینامه می شود؟

باسلام خدمت کاربران گرامی تست درایو؛
✅آیا خالکوبی و یا تاتو مانع از صدور گواهینامه رانندگی می شود؟ این سوالی است که تعدادی از کاربران گرامی تست درایو از ما پرسیده بودند، درادامه توضیحات پلیس تهران را می خوانید.

قانون جدید گواهینامه تاتو
✅تاتو چیست؟
📌خالْ‌کوبی یا تَتو (تاتو) به عمل ایجاد نقوش دائمی یا با ماندگاری طولانی بر روی پوست گفته می‌شود. این عمل پدیده‌ای جهانگیر است. حتی در بین نقوشی که در جایهای گوناگون جهان انجام می‌شود، مانندگی نیز مشاهده شده‌است. خالکوبی در ایران بیشتر نزد زنان، پهلوانان و اوباش جاهل مرسوم بوده‌است.

✅توضیحات تکمیلی پلیس تهران در مورد تاثیر خالکوبی بر صدور گواهینامه رانندگی

جناب سرهنگ موسوی‌ پناه دررابطه با صدور گواهینامه برای افرادی که دارای خالکوبی و یا همان تاتو هستند، گفت:

«چنانچه فردی دارای خالکوبی‌های مشهود و نامتعارف باشد، مانع از صدور گواهینامه رانندگی برای فرد متقاضی می‌شود. این افراد از نظر برخی اختلالات احتمالی روانی تأثیرگذار در رانندگی مورد بررسی و ارزیابی روانشناسان قرار می‌گیرند.»

بر اساس نظر یکی از حقوقدان ها، با توجه به متداول بودن خالکوبی و یا تاتو و اینکه این اقدام لزوما بر اشکال روانی دلالت ندارد ارجاع اینگونه افراد به کمیسیون صرفا به این خاطر و نه به استناد ضوابط کلی مربوط به لزوم احراز سلامت جسمی و روانی، صحیح به نظر نمی‌رسد و اگر این اقدام مستند به دستورالعمل یا بخشنامه‌ای باشد، ذی‌نفع می‌تواند ابطال آن را از دیوان عدالت اداری بخواهد.

✅کدام «خالکوبی‌» مانع دریافت گواهینامه می‌شود؟
جناب سرهنگ آرش باستانی رئیس مرکز معاینات پزشکی معاونت بهداد ناجا در گفتگو با خبرگزاری پلیس، با بیان اینکه رانندگی امتیازی است که برخورداری از آن مستلزم احراز صلاحیت‌‏های مهارتی و پزشکی افراد است، اظهار داشت: «هدف اصلی ما از انجام معاینات پزشکی متقاضیان گواهینامه رانندگی، افزایش ضریب ایمنی در رانندگی است. پیش از این، تأیید صلاحیت پزشکی متقاضیان گواهینامه تنها به معاینات چشم محدود می ‏شد اما با توجه به نقش مهم و تأثیرگذار عامل انسانی در تصادفات، کارگروهی متشکل از وزارت بهداشت، معاونت‏‌های بهداد و راهور ناجا تشکیل و ضمن احصای بیماری‏‌های جسمی و روانی مؤثر در رانندگی و تعیین روش‏‌های معاینات پزشکی، آئین نامه راهور ناجا، تدوین و در سال ۱۳۸۴ توسط هیات محترم وزیران تصویب و ابلاغ شد.»
رئیس مرکز معاینات پزشکی معاونت بهداد ناجا اضافه کرد: پیوست شماره ۲ این آئین نامه به ضوابط احراز صلاحیت پزشکی اعم از سلامت روانی و جسمانی متقاضیان انواع گواهینامه رانندگی می‌‏پردازد که در آن کلیه عارضه‌‏های جسمی و روانی مؤثر در رانندگی احصا و تعیین تکلیف شده‌‏اند.

جناب سرهنگ باستانی توضیح داد با اشاره به اینکه به‌‏ طور کلی هر نوع بیماری مؤثر در رانندگی که هوشیاری و توانایی فرد را تحت تأثیر قرار دهد می ‏‌تواند شامل موارد محدودیت و ممنوعیت دریافت گواهینامه رانندگی باشد، بیان کرد: به عنوان مثال فرد مبتلا به صرع در صورت تشنج در حین رانندگی هوشیاری خود را از دست داده و جان خود و سایرین را در معرض خطر قرار می‌‏دهد. این موضوع در مورد بیماری پارکینسون که تسلط و سرعت عمل فرد در رانندگی را مختل می‏‌کند نیز صادق است.

در ادامه خلاصه گفتگویی با جناب سرهنگ باستانی را در رابطه با این موضوع می خوانید:
✅- آیا خالکوبی نیز مشمول موارد ممنوعیت یا محدودیت دریافت گواهینامه می‏‌شود یا خیر؟

صرف داشتن خالکوبی مانع احراز صلاحیت فرد برای دریافت گواهینامه رانندگی نیست اما چنانچه فرد دارای خالکوبی‏‌های مشهود، نامتعارف یا سابقه خودزنی داشته باشد، باید از نظر احتمال ابتلا به برخی اختلالات روانی تأثیرگذار در رانندگی مورد بررسی و ارزیابی های روانشناختی قرار بگیرد که نظریه نهایی براساس رأی کمیسیون روان‌پزشکی و براساس مصاحبه و تست های روانشناسی صادر می شود.
وی با توضیح اینکه «در سابقه اغلب افرادی که اصطلاحاً رفتارهای آنتی سوشیال یا ضد اجتماعی دارند، مواردی از خودزنی، خالکوبی‏‌های نامتعارف، تخطی از قانون، فرار از سربازی و رفتارهای پرخطری مثل رانندگی با سرعت بالا و مارپیچ مشهود است، تصریح کرد: خالکوبی به خودی خود بیماری محسوب نمی‏ شود اما وجود آن به همراه رفتارهای پر خطر در رانندگی به عنوان یکی از شاخص‏‌های ابتلا به برخی اختلالات روانی و شخصیتی، نیازمند بررسی و ارزیابی های روان‌شناختی در کمیسیون‌‏های اعصاب و روان است. ما هیچ فردی را به دلیل داشتن صرف خالکوبی از رانندگی منع نمی‌‌‌‌کنیم اما اگر فردی دارای خالکوبی های نامتعارف در بدن و یا خودزنی و یا رفتارهای ضد اجتماعی و متضاد با عرف جامعه باشد (به عنوان مثال به دنبال یک تصادف، رفتارهای تهاجمی،کتک کاری و قمه کشی می‏‌کند) به دلیل این که احتمال ابتلای این فرد به اختلالات شخصیتی و عارضه‌‏های روان‌‏شناختی بالا است این افراد به کمیسیون های اعصاب و روان ارجاع داده می شوند و سه روانپزشک در خصوص احراز سلامت روانی این افراد تصمیم گیری می‌‏کنند که با توجه به نوع و شدت عارضه، مشمول موارد ممنوعیت یا محدودیت رانندگی می‌‏شوند.»

✅- چنانچه فردی دارای خالکوبی مشهود از نوع نامتعارف و یا خود زنی باشد، دائم العمر از داشتن گواهینامه محروم می شود یا خیر؟

چنین افرادی به کمیسیون های مربوطه ارجاع داده می شوند و تحت درمان روانپزشک و سلامت روانی قرار می گیرند، پس از طی درمان و تاییدیه سلامت، به این افراد گواهینامه مشروط و مدت دار ارائه می شود و تمدید گواهینامه منوط به ارزیابی رفتار فرد در دوره رانندگی است، چنانچه فرد در بازه زمانی مشروط برای رانندگی و البته پس از درمان، مرتکب رفتارهای پر خطر شود دیگر امکان تمدید گواهینامه را نخواهد داشت.

رئیس مرکز معاینات پزشکی معاونت بهداد ناجا در ادامه از توافقات اولیه این مرکز با پلیس راهور ناجا مبنی بر دریافت اطلاعات سابقه رانندگی افراد اعم از کیفیت رانندگی، تعداد تخلفات و نمره منفی رانندگان خبر داد و اظهار داشت: این اطلاعات به ما کمک می‏‌کند تا سابقه رانندگی فردی را که به عنوان مثال به دنبال تائید اختلال شخصیت، گواهینامه مدت دار دو ساله دریافت کرده است و برای تمدید مجدد گواهینامه مراجعه می‏‌کند در ارزیابی های پزشکی خود لحاظ کنیم.
باستانی یادآور شد: یکی از برنامه‏‌های جدید که از چهار ماه گذشته با همکاری معاونت راهور و سازمان وظیفه عمومی عملیاتی شده، احراز سلامت جسمانی و روانی متقاضیانی است که در پی ابتلا به بیماری از خدمت سربازی معاف شده‌‏اند و اتفاقا بیماری این افراد جزء آن دسته از بیماری‏‌هایی است که در آئین نامه، ممنوعیت یا محدودیت رانندگی برای آنها در نظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: «این افراد در صورت احراز بیماری بلافاصله به معاونت راهور معرفی می‌‏شوند و ضبط گواهینامه آنها در دستورکار قرار می‏‌گیرد.»

قانون تاتو برای گواهینامهنظرات کاربران تست درایو درباره آیا تاتو مانع از صدور گواهینامه می شود؟

✅کاربری به نام افشین می گوید:

سلام بچه ها، من هفته اول دی ماه ۹۸ رفتم واسه گواهینامه رانندگی ثبت نام کردم بدنم زیاد خالکوبی یا همون تتو نداره الان بهم گیر دادن میگن باید بری واسه آزمایش، دوستان قانون تاتو برای گواهینامه چیه؟ کسی اطلاعی داره؟ یعنی الان من دقیقا کجا باید برم و چه آزمایشی باید بدم؟ خدایش تاتومم کمه زیاد تابلو نیست، این مطلب و خوندم اینجا نوشته تست روانشاسی باید بدیم و از این حرفها خدایش من سالمم مشکلی روحی روانی هم ندارم.


✅کاربری به نام فرها می گوید:

سلام آقا این تست تاتو میگن اگه داشته باشی بهت گواهینامه نمیدن چه شکلیه؟ یعنی اینکه می خواهیم آزمایش بدیم لخت می کنند و بدن و بازدید می کنند؟ حقیقت من اصلا هیچ اطلاعی ندارم و روی پام و دستم یه تتوی ریزی دارم، الان استرس گرفتم رفتم برای ثبت نام باید بگم تاتو دارم یا نه خودشون متوجه میشن؟ گواهینامه رانندگی خیلی برام مهمه باید حتما هر جوری شده این ماه بگیریم لطفا از بچه ها اگه کسی اطلاعی داره به منم بگه مرسی.


✅کاربری به نام الناز می گوید: 

بچه ها داشتن تتو برای گرفتن گواهینامه رانندگی اشکالی ایجاد می کنه؟ من پشت دستم یه تتو ریزی دارم امروز میخواستم برم برای ثبت نام واسه گواهینامه پایه سوم ایا متوجه میشن؟ و اینکه اگه به تتوی دستم گیر بدن بایدکجا برم و هزینه ای اضافه ازمون میگیرن؟ لطفا کسی اطلاع داره به ما هم بگه مرسی


✅کاربری به نام کامران می گوید:

عزیز داشتن تتو برای گرفتن گواهینامه چه حکمی داره؟ یعنی تتو داشته باشیم گواهینامه موتور نمی تونیم بگیریم؟ باس بریم پاکش کنیم؟ یا نه جریمه میشیم؟ یکی بود می گفت میفرستن کمسیون پزشکی درسته ؟ چقدر طول میکشه بفرستند؟


✅کاربری به نام احمد می گوید:

بچه ها مشکل خالکوبی برای گواهینامه چیه؟ اصلا خالکوبی چه ربطی به گواهینامه رانندگی داره اخه یعنی لخت می کنند چک می کنند؟ من بدنم چند جاش خالکوبی داره یعنی واقعا هیچ راهی نداره؟ یعنی واقعا گیر میدن؟ البته خالکوبی ها من زیاد بزرگ نیست من از چند نفری سوال کردم که تتو داشتن می گن که تونستند گواهینامه بگیرند و بهشون گیر نداند آیا این قانون جدید در آومده؟


✅کاربری به نام مهدی می گوید:

سلام به همه خوبا، دوستان من میخوام واسه گواهینامه موتور اقدام کنم و یکی از بچه ها بهم گفت به تاتو گیر میدن و اینکه بدنت نباید تاتو داشته باشه، اقا من هیچ رقمه نمی تونم این و پاکش کنم، یعنی خیلی هم تابلو هست ایا راهی چیزی میزی داره؟ تعهد اخلاقی بدیم مثلا آخه یکی می گفت می فرستند روان شناسی و از این جور چیزا! درسته واقعا هر کی رفته  اگر اطلاعی داره به ما هم بگه مرسی از همه


✅کاربری به نام آرش می گوید:

سلام، اقا این که میگن تتو داشته باشی بهت گواهینامه نمی دن راسته؟ من تازه میخوام واسه گواهینامه پایه سوم اقدام کنم دست راستم یه تتو اندازه یه کفه دست داره، خدایش می ترسم برم یه وقت نشه و از این حرفا رفیقم میگه که گیر میدن می فرستند کمسیون و از این جور داستانا، خدایش راسته؟ حالا یه چیز دیگه یه وقت فرستادن کمسیون چقدر زمان میبره؟ من کارم عجله ای هست میخوام سریع گواهینامه داشته باشم، یعنی یه جورایی نیاز دارم، حتمنی باید توی دو سه هفته ای بگیرم، یعنی میشه؟


✅کاربری به نام ساسان می گوید:

الان که از ۱۰ نفر ۹ نفر یه جای بدن شو تتو دارند شایدم چند جای بدن شون 😁😁😁 الان چی میشه داستان؟ یعنی به ما گواهینامه نمی دن؟ رفیقم می گفت جریمه داره و مشاوره می فرستند و باید پاک کنی و از این جور چیزا کسی هست اینجا تتو داشته باشه بدنش و رفته باشه واسه گواهینامه؟ لطفا به ما هم بگید بدونیم چیکار باس بکنیم

Subscribe
Notify of

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

63 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
شایان
خرداد ۲۸, ۱۴۰۳ ۱۱:۳۶ ق.ظ

دوستان کسی میدونه بگه اگه رو دستم تتو بزنم ولی موقع ثبت نام با پیراهن استین بلند بپوشونمش و نفهمن ولی سرکلاسا پیراهن استین کوتاه بپوشم و تتو معلوم باشه باز گیر میدن؟ یا کلا تا موقعی ک گواهی نامه قبول بشیم نباید تتو معلوم باشه؟

کاربر
اردیبهشت ۱۱, ۱۴۰۳ ۱۰:۲۰ ق.ظ

من ی تتو پشت دستم دارم خیلیم کوچیکه آیا مشکلی واسه گواهینامه ایجاد می‌کنه؟ آخه خیلیا میگن

کاربر سایت
اسفند ۳, ۱۴۰۲ ۲:۳۶ ق.ظ

سلام من روی بدنم تتو دارم سبت نام گواهینامه کردم ۴ملیونی خرج شد بعد برا معاینه چشم که رفتم اونجا تتو روی دستمو دید و منو فرستاد به بیمارستان تست روان شناسی اونجا توی رایانه چندتا سوال مسخره کردن باید تیک بزنی جواب دادم گفتن هفته بعد بیا دنبال جوابش دیگه نمیدونم چیه

ابوالفضل
دی ۱۷, ۱۴۰۲ ۷:۰۱ ق.ظ

سلام
دوستان ناراحت نشید از این قانون
واقعیتش هم همینه
کسی که بی دلیل میاد به بدنش آسیب میزنه یا تاتو میکنه حتما یک مشکل روانی یا یک دلیل (مثا علاقه و… پشتشه که باید ریشه یابی بشه)
هستن کسایی که مشکل روانی دارن و بخاطر همین به تاتو رو میارن
بخاطر امنیت شهرونداس
درسته همه روانی نیستن ولی هستن کسایی که مشکل روانی دارن دیگه

Masomeh
  ابوالفضل
دی ۲۶, ۱۴۰۲ ۱۰:۳۲ ب.ظ

خب چه فرقی میکنه تتو با تتو یسریا رو صورتشون میزنن مث خط لب و ابرو و چشم و ازین چیزا ولی یسریا خب اونو دوست ندارن بدن میزنن تتو همون تتوا. درد همونه .سوزن همونه.فقط شکلش تغییر کرده چرا این خار داره اون به به و چه چه

رایموند
  ابوالفضل
بهمن ۶, ۱۴۰۲ ۵:۵۳ ب.ظ

چه ربطی داره تو دنیا خیلیا تاتو دارن باید قتل کنند این تفکرات قرن هجر بندازید دور بدبختمون کردید

کاربر
آذر ۳۰, ۱۴۰۲ ۲:۱۰ ب.ظ

من دوسال پیش گواهینامه گرفتم وچون تتو داشتم اعتبار گواهینامم دوساله هست الان بخوام تمدید کنم ایا باهمون اعتبار قبلی یعنی دوساله تمدید میشه؟

کاربر سایت
آذر ۱۵, ۱۴۰۲ ۱۱:۲۸ ق.ظ

سلام خاهشا جوابم بدید من رفتم براگوهینامه بخاطر خالکوبی دکتر زد برام سواری شخصی و بمدت یکساله این یعنی چی ممنون میشم

کاربر
آذر ۱۰, ۱۴۰۲ ۳:۱۴ ق.ظ

من فقط روی پنجه دستم تاتو دارم خواستم گواهینامه موتور بگیرم چه مشکلی داره کمیسیون چقدر وقت میبره

...
آبان ۱۰, ۱۴۰۲ ۱۲:۴۳ ب.ظ

دوتا راه داره
یا گیر یه ادمایی میفتی ک دمار از روزگارت در میارن اخرشم گواهی نامه نمی دن
یا گیر یه ادمایی میفتی ک اثلان ب کتفشونم نیس تاتو داری یا نع کارتو راه میندازه

محمد
مهر ۲۸, ۱۴۰۲ ۱۰:۴۹ ق.ظ

سلام دوستان من گواهینامه پایه سه و موتور و گرفتم واسه پایه دو که رفتم دکتری که بود به تتوم گیر داد بعد کلی معتلی و پول گرفتن جلو کد ملی رو بسته بودن ثبت سیستم نشد الانم با گواهینامه پایه یک دادشم دارم کار میکنم

کاربر سایت
مهر ۳, ۱۴۰۲ ۶:۱۴ ب.ظ

ببخشید آیا اگر تتو روی دست کوچیک باشد گیر میدهید ؟

Zahra
اردیبهشت ۲۱, ۱۴۰۲ ۸:۳۵ ب.ظ

سلام،من یه تتو لبخند روی دستم یدونه گل رو مچ دستم و یه برگ گراس رو مچ پام دارم،بهم گیر میدن یعنی؟؟؟!!!!

مجید
  Zahra
تیر ۱, ۱۴۰۲ ۱۰:۲۶ ق.ظ

اعتبار گواهینامه ات بجای ۱۰ سال میشه ۲ سال

محمد
  Zahra
مهر ۲۸, ۱۴۰۲ ۱۰:۵۲ ق.ظ

بله

،Reza
فروردین ۵, ۱۴۰۲ ۳:۴۸ ب.ظ

باسلام اصلأ ترس نداشته باشید اول ببینید امتحان آیین نامه قبول میشیدبرای تتو یا خالکوبی مشکلی برای ترس نیست من رفتم به خاطر تتو بدنم البته بالا تنه کامل میبینن گواهی نامه هم گرفتم

Ramila
بهمن ۱۹, ۱۴۰۱ ۱۲:۴۵ ب.ظ

کسی ب تتو کاری نداره شماروهم لخت نمیکنن ازمایش چشم بعد ازمون ایین نامه و ازمون عملی همین من رفته بودم کلاس پسره رو گردنش تتو داشت کسی کاریش نداشت واسه ازمون

علیرضا
  Ramila
شهریور ۱, ۱۴۰۲ ۸:۰۲ ب.ظ

داش کجا گرفتی تهرانی

ایمان
دی ۵, ۱۴۰۱ ۱:۴۸ ب.ظ

من روی بازو کمر روی دست چپ فول هند دارم دوستامم عمین جور لباس متین پوشیدیم بچه مثبتی رفتیم فقط من گواهی داشتم رفته بودم تمدید رفیقم تتوش مشکی زیاد داشت یه ساق هم پوشید منم چسب بخیه و زخم رو رو هم زدم چشمم مشکل داشت شبش عینکو گرفتم برگه بهم دادن جای گواهی ۵ ماه اینا زمان برد تا گواهی بیاد تتو نماد نباشه مثلا شیرو خورشید و …. یا چشمو … اونم ۳ جاسه روانشناسی داره ولی چرا بپوشون راحت در ضمن داداشمم تاتو کمر داره ۱۵ سالگی زد ۱۸ سالگی راحت گواهی نامش اومد ۱۳۹۹
بعدشم تاتو (نا متعارف ) اینو یادتون باشه خیلی میترسینم به یا افسر رده بالا راهنمایی نشون بدین راحت شین

مهرداد
شهریور ۳۰, ۱۴۰۱ ۱:۳۸ ق.ظ

بنده مدرک تحصیلی ارشد رواشناسی عمومی دارم تقریبأ ۷۰٪ بدنم تتو هست،۱۴ساله پشت فرمون میشینم،اولین بار گواهی نامه بنده ۵ساله تمدید شد و تتویی نداشتم واسه تمدید که رفتم دکتر گفت لخت شو،پیراهنم رو در اوردم گفت کمیسیون پزشکی بیمارستان امام سجاد مخصوص بیماری های روانی،رفتم اونجا هیچوقت یادم نمیره پراید ۱۵ میلیون بود همون وارد بیمارستان که شدم یه دختر بچه که فازه دکتر داشت گفت ۵۰۰ هزار تومن کارت بکش حق کمیسیون پزشکی هست،گفتم خب بگو پس مشکل پول هست،خلاصه کارت کشیدم و بعد از ۳ساعت که سره پا نگهمون داشتند و مثله قاتل ها باهامون رفتار میکردند گفت باید تست کتبی بدین،تست کتبی دادیم گفتند خب پس فردا دوباره بیاید پس فرداش رفتیم گفتند جواب هنوز نیومده پس فردا بیاید پس فرداش رفتیم گفتند خب حالا منتظر وایسید تا روانپزشک بدن شما هارو ببینه تعدادمون هر روز حده اقل ۵۰۰ نفری بود،بعد از اینکه ۳ساعت زیره آفتاب نگهمون داشتند نوبت بنده رسید برم پیش روانپزشک،رفتم لباسم رو در اوردم دست میکشید روو تتوهام بچه بودن در حده یه نقطه روغن داغ ریخته بود روو دستم و رووش تتو شده بود گفت اینو با سیگار سوزوندی گفتم جای روغن داغ هست پاشیده بوده روو دستم،گفت مشکل روانی داری،دیگه زدم به سیم آخر،گفتم دکتر جون من که روبروت وایسادم ارشد روانشناسی عمومی دارم از شما مدرکم شاید بالاتر هم باشه،توو این همه سال یه نمره منفی هم ندارم،روانی چیه چی میگی،پول بیشتر میخواید خب بگین چرا چرندیات بهم میبافید،گفت باشه برو ۳ روز دیگه بیا جواب رو بگیر،رفتم گفتند هفته ای دیگه بیا جواب رو بگیر رفتم گفتند ۳روز دیگه بیا،رفتم گفتند وایسا جواب ها اومده دوباره ۳ساعت توو آفتاب نگهمون داشتند بعد از ۳ساعت با لحن خیلی بدی صدامون میزدن مثلأ من تتوو عقاب داشتم داد میزد هووو پروازی بیا،گواهی نامه ام ۲سال تمدید شد،ناراحت شدم رفتم پیش رئیس بیمارستان امام سجاد گفتم چطور وقتی میخواستم برم سربازی روانی نبودم تمامه مرزهای ایران رو خدمت کردم روانی نبودم چطور فوق لیسانس گرفتم روانی نبودم چطور گواهی نامه گرفتم روانی نبودم هیچ سابقه ای ندارم نمره منفی گواهی نامه هم ندارم روانی چیه آخه،این همه فوتبالیست تتو دارند همه روانی هستند،جوابم این بود اونا فوتبالیست هستند ولی تو نیستی😐 الان ۴سال پیش دوباره باید تمدید میکردم اما نکردم چون واقعأ حتی از پدرم هم حرف شنیدم سره رفتاری که باهام انجام شد،لعنت خدا بر پدر و مادره کسی بیاد که این قانون رو گذاشته،مهمترین دلیلش هم فقط و فقط و فقط واسه پول هست،تا جایی هم که بتونند مدت کم تمدید میکنند که همش پول بگیرند،اینکه أصن گواهی نامه ندن من ندیدم چون اگر أصن ندن پولی دیگه نمیتونند بگیرند😊 شما واسه هربار تمدید یا اولین بار که میخوای بگیری باید پول هنگفت پرداخت کنی😉 یادمه ۵۰۰ هزار اندازه حده اقل ۵میلیون الان بود😊 مرکز روانی ها بود خیلی ها رو که مشکل روانی داشتند أصن جدااز بحث گواهی نامه اونجا درمان داشتند میشدند در واقع یه بیمارستان مخصوق روانی ها هست که قسمتی از اون بیمارستان رو به افرادی که تتو دارند و واسه تمدید یا گرفتن گواهی نامه اقدام کردند تعیین کردند… مدرک فوق لیسانس،کارت پایان خدمت،مدرک آیلتس زبان انگلیسی گذاشتم جلو ۳تا روانپزشک،گفتم من روانی ام؟ با این حال ۲ساله تمدید کردند،منم همون گواهی نامه رو دارم و به شخصیتم شعورم زندگیم توهین شد بی دلیل و به هیچ عنوان دیگه حاضر نیستم تمدید مجدد کنم چون به شدت زیره سؤال رفتم،رفتارهای به شدت بد،توهین،وقت تلف کردن مردم،هزینه الکی،انگ زدن به دیگران،راستی یادم رفت بگم یکی از روانپزشک هاشون بهم گفت کلی پول تتوهات شده حالا دو سالی یه مبلغی هم به ما برسه مگه چی میشه😕 انقدر حالم بد شد که اونجا از ایرانی بودنم خیلی پشیمون شدم وقتی بیرون اومدم پیش خودم گفتم خدایا من چه گناهی کردم که توو ایران بدنیا اومدم… از بچگی عاشق نقاشی بودم مخصوصأ روی بدن،هزار بار خردم کردن واسه علاقه شخصی بنده که به هیچکس آسیبی نمیرسونه… کاش ایران بدنیا نمیومدم کاش هر کشوری بودم جز ایران. ایران کشوره خوبی هست ولی همینا خرابش کردند،آخه این چه قانونی هست،طرف ۲کلاس سواد نداره ۲تا کتاب توو زندگیش نخونده قانون میزاره خب همین میشه دیگه،بعد بنده که ۲۲سال درس خوندم خیلی راحت روانی تلقی میشم.

رسول
  مهرداد
مهر ۶, ۱۴۰۱ ۴:۴۳ ق.ظ

فقط پول میخان, منو تو خدمت زدن ناکار کردن بعدشم گفتن برو بسلامت هیچی هیچی دیسکم له شده, حالا مثه شما هر جا میرم یه پول اضاف میگیرن به اسم کمسیون پزشکی چک الکی میکنن وسلام, فقط پول میخان, من که ناراضیم از خون سگ حرومترشون هرچی پول از ملت تلکه میشن

علیرضا
  مهرداد
شهریور ۱, ۱۴۰۲ ۸:۰۷ ب.ظ

داش بچه کجایب اینقد داستان😂

Hadi
شهریور ۳, ۱۴۰۱ ۱:۴۷ ق.ظ

نه بابا چیزی نیست اونایی که تاتوشون معلوم نیست بگن ندارم اونایی هم که معلومه میفرستن یه روان کاوی بعد نامه میدن که برین گواهی نامه بگیرین .اصلا مورد خاصی نیست داشته باشی یا نه گواهینامه میدن

عرفان
اردیبهشت ۱۳, ۱۴۰۱ ۱۲:۵۳ ق.ظ

وقتی یه مشت عقده ای بشینن پشت میز قانون بزارن از این بهتره نمیشه از نظر اینا هرکی تتو بزنه روانیه واقا براتون متاسفم

سام
  عرفان
آذر ۲۰, ۱۴۰۱ ۴:۳۱ ق.ظ

در ضمن کسی که مهر داغ کرده و رو پیشونیش چسپونده رو میگن حاج آقا ، روانی اونه نه بچه های مردم

ابوالفضل
  سام
دی ۱۷, ۱۴۰۲ ۶:۵۹ ق.ظ

سلام ناراحت نشید
واقعیتش هم همینه
کسی که میاد روی بدنش کاری میکنه و آسیب میزنه حتما یک مشکل و یا یک دلیل پشتشه و باید بررسی بشه و ممکنه بعضی ها واقعا روانی باشن، پس این قانون دور از منطق و عقل نیست

اسیر در این دیوانه خانه
فروردین ۲۳, ۱۴۰۱ ۹:۰۲ ب.ظ

کسی که ایم قانون رو آورده باید ببرن کمسیون اعصاب و روان چون واقعا این بیانگر اینه که اون قانون گذار یه عقده از یه نقش تاتو یا فردی که تاتو داره دارد .
خدا بهتون یه عقل بده
تفکر طالبانی همینه

کسانی که تتو دارن میخوان گواهینامه بگیرن .خوب بخون
فروردین ۶, ۱۴۰۱ ۱۱:۱۳ ق.ظ

سلام دوستان گلم آقا من هر چقدر بگین تو دستام پاهام کمرم کلا تتو دارم .اولین گام میرین دکتر چشم پزشکی اون نگاه میکنه افرادی که تتو دارن میفرسته کمیسیون پزشکی میرین اونجا کمسیون پزشکی فقط بهت یه آدرس میده میری پیش روانشناس اون فقط میگه تتو هاتو نگاه کنم .«»روانشناس بعد نگاه کردن میگه که تمام برو کمیسیون .
کمیسون پزشکی هم که دومین بارتون هست میرین .بازم اونم که روانشناس تتو هاتو دیده کمبسیون ام میگه لباساتو دربیار نگاه کنم .«»فقط دوستانی که توجه کنید دداش ها من تجربه کردم بهتون میگم دقت کنید لطفا ممنون«»
وقتی که کمیسیون هستین اصلا عصبی نباشین هر چی گفتن بگین چشم ،چون عصبی باشین مثلا خشن صحبت کنین یه کاغذی میدن برو ۲ سال بعد بیا «» اصلا کاری نداشته باشین اونجا من ففط وایستادم دکتر بهم نگاه کرد .گفت سیستم ثبتت کردم .برو آموزشگاه کار های بعدی تو انجام بده .تموم شد ورفت .اینایی که گفتم تجربه های خودم هست و اصلا هم طول نمیکشه برین بگیرین میدن نگران نباشین .مخلص همتون هستم «»

حسن محمدی

سلام دوست عزیز من چند تا خود زنی رو دستم دارم و یه خالکوبی کوچیک رفتم چشم پزشک فرستاده کمیسون شنبه قرار برم کمیسون ممنون میشم راهنمایی کنی

بهراد خانلو
فروردین ۶, ۱۴۰۱ ۹:۵۱ ق.ظ

من تتو دارم گواهینامه پایه سوم میدن پایه دوم نمیتونی شرکت کنی واسه شرکت کردنش باید سه تا بچه داشته باشی

منصور
اسفند ۱۸, ۱۴۰۰ ۶:۲۶ ب.ظ

دوستان فقط خالکوبی نامتعارف. خالکوبی جزئی اَشکال نداره

....
  منصور
خرداد ۲, ۱۴۰۱ ۳:۳۳ ب.ظ

یعنی اگه طرح مینیمال باشه موردی نیست؟

علی
دی ۲۴, ۱۴۰۰ ۱۰:۴۹ ق.ظ

فقط دنبال پولن.خداخیرشون نده ایشالا

آکان
آذر ۲۵, ۱۴۰۰ ۹:۱۲ ب.ظ

آقاو خانوم عزیز خیلی جدی دارم بهتون میگم خال کوبی داشته باشی گواهينامه بهت نمیدن.. من رفتم واسه پایه دوم تازه فرستادن کمیسیون تهران جلو چند تا پزشک باید لخت بشی ، و گفتن بهت تعلق نمیگیره دست ازپادراز تر برگشتم. شهرم.. حالا دیگه نمدونم چیکا کنم..

محمد
آذر ۱۹, ۱۴۰۰ ۷:۵۸ ق.ظ

من که اصلا از گرفتن گواهینامه پشیمون شدم.
من تاتو هامو دوس دارم و پیش هیچ دکتری هم نمیرم واسه توضیح که چرا تاتو زدم.
اصلا بدون گواهینامه رانندگی میکنم و اون پولیم که واسه گواهی نامه میخام خرج کنم میدم و یه تاتو مشتی دیگه میزنم.

arezoo
  محمد
مهر ۶, ۱۴۰۱ ۱۰:۴۲ ق.ظ

دمت گرم😂😂😂

alidariann
  محمد
آبان ۱۰, ۱۴۰۱ ۱۱:۵۶ ق.ظ

مشتی هستیو پُر طرفدااار😂😂

مانی
  alidariann
بهمن ۱, ۱۴۰۱ ۱۱:۰۰ ق.ظ

دم شما گرم 🤣🤣❤️❤️

حاج‌علی
  محمد
فروردین ۲۵, ۱۴۰۲ ۸:۲۴ ب.ظ

داداچ لق همشون. ناموسا 😂❤️

mosi
  محمد
اردیبهشت ۱۳, ۱۴۰۲ ۶:۴۶ ب.ظ

عشقی ستون 🤣

علیرضا
  محمد
شهریور ۱, ۱۴۰۲ ۸:۱۰ ب.ظ

ایول داداشمی حال کردمم😂😂♥️باهات موافقم

Masomeh
  محمد
دی ۲۶, ۱۴۰۲ ۱۰:۴۶ ب.ظ

عشق کردم از جوابت

رضا
آذر ۴, ۱۴۰۰ ۱۲:۳۸ ب.ظ

سلام دوستان.تتو اصلا مشکلی نداره برا گواهینامه به شرطی که طرع تتو نا متعارف نباشه و به دکتر هم بستگی داره که ادم گیری باشه یا نه و نباید خودزنی داشته باشی اگه داشتی فقط گواهینامه پایه ۳و موتور رو با محدودیت میگیری یا ۲ ساله یا بستگی به کمیسیون هست ولی تتو هیچ اشکالی نداره و راستی برا تتو صورت و روی دست هم کمیسیون میفرستن

کاربر سایت
آبان ۱۲, ۱۴۰۰ ۴:۵۲ ق.ظ

سلام من رو دستام پر تاتو و خود زنی هستش ایا بهم گواهینامه میدن یا ن اگه بدن تمدیدش کنم ۱۰ ساله میشه یا همونی که گفتن میمونه

یاسین
مهر ۱۵, ۱۴۰۰ ۱۲:۳۸ ب.ظ

من رو بازوم تتو اسم مادر دارم بهم میدن گواهی نامه؟

Mobin
شهریور ۸, ۱۴۰۰ ۱۱:۰۱ ق.ظ

سلام من گواهی نامه دوساله گرفتم واسه چنتا اسکار ریز روی دستم الان گواهی ناممو گرفتم و تتو زدم خواستم ببینم تمدید میکنن یا دوباره گیر میدن؟

چیا
مرداد ۱۸, ۱۴۰۰ ۹:۱۰ ب.ظ

سلام من رو گردنم الله خالکوبی دارم مشکل میشه؟

shahrokh
اردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۰ ۲:۳۸ ق.ظ

سلام وقت بخیر دوستان من مرحله معاینه جسمانی و چشم رو رد کردم ولی هنوز کلاس های تئوری و عملی رو شروع نکردم ایا الان تتو بزنم ممکنه بفرستنم کمیسیون؟ینی اموزشگاه یا افسر بهم گیر بده یا باید وایسم بعد از گرفتن گواهی بزنم یا الانم میشه؟
اگه امکانش هست جواب رو به ایمیلم بفرستین ممنونم💙🙏

سعید
  shahrokh
خرداد ۹, ۱۴۰۳ ۱:۳۵ ب.ظ

افسر گیر میده عزیز