روش صحیح گرفتن فرمان خودرو {همراه با توضحیات}

روش صحیح گرفتن فرمان ماشین

روش صحیح گرفتن فرمان خودرو {همراه با توضحیات}

باسلام خدمت تمامی کاربران وب سایت تست درایو؛

امروز قصد داریم در این پست از وب سایت آزمون آنلاین آیین نامه رانندگی ایرانیان ( تست درایو) شما عزیزان را با روش صحیح گرفتن فرمان خودرو آشنا کنیم و با چند دلیل کوتاه بگیم که چرا باید فرمان ماشین را به این روشی که مرسوم است باید گرفت.

بهترین حالت گرفتن فرمان ماشینروش صحیح گرفتن فرمان خودرو

بهترین حالت گرفتن فرمان به صورت ساعت ۱۰ و ۱۰ دقیقه می باشد یعنی اینکه وقتی دستهایمان روی فرمان ماشین باشد د و اگر دستهایمان را عقربه های ساعت در نظر بگیریم باید به صورتی باشد که ۱۰ و ۱۰ دقیقه را نشان دهد.
دلیل این عمر چیست؟ چرا و به چه علت این روش گرفتن فرمان بهتر است؟ خوب ما جواب سوال شما را می دهیم
در واقع چند علت مهم دارد که در ادامه به شما خواهیم گفت:

✅دلیل اول: در رانندگی های طولانی معمولا دست ها زودتر خسته می شوند و این حالت بهترین حالتی است که دستهای زیاد خسته نشوند.

✅دلیل دوم: اگر به همین روش یعنی ساعت ۱۰ و ۱۰ دقیقه فرمان ماشین را بگیریم استایل بدن مان بهم نمی خورد.

✅دلیل سوم: هنرجویانی که به تازگی قرار است در آزمون شهری شرکت کنند سعی کنند حتما فرمان ماشین را به صورت ۱۰:۱۰ دقیقه بگیرند چرا که افسران آزمون گیرنده در آزمون شهری به این مورد اهمیت می دهند.

✅دلیل چهارم: در سرعت بالا و در مواقعی که نیاز است عکس العمل سریع از خود نشان بدیم این حالت بهترین حالتی است که می توان سریع فرمان ماشین را به هر طرفی که خواستیم هدایت کنیم، عدم رعایت نکردن روشن صحیح گرفتن فرمان به خصوص در سرعت های بالا سبب عدم کنترل مناسب فرمان خودرو می شود.

هرگز وزن خود را روی فرمان ماشین نیندازید گاها دیده شده برخی از رانندگان در مسیرهای طولانی و به موجب خستگی بیش از حد برای استراحت در حین رانندگی وزن بدن خود را روی فرمان ماشین می اندازند این کار بسیار خطرناک است و در سرعت های بالا با عدم توانایی کنترل ماشین مواجه خواهید شد.

در این حالت یعنی ساعت ۱۰:۱۰ دقیقه دست راننده در نیم دایره بالای فرمان خودرو قرار می ‌گیرد که بهترین حالت برای گرفتن فرمان ماشین در مسیرهای مستقیم می‌باشد.

در رانندگی در مسیرهایی که گردش، پیچ‌ ، دور میدان و دور زدن‎، چون چرخاندن فرمان خودرو با هر دو دست با هم امکان دشوار است بهتر است دست‌ها روی فرمان و در سطح صاف آن که بدون گره است به حالت ضربدری جابجا شده و فرمان چرخانده شود.

بنابراین چون در درون فرمان چند گره اتصال برای دایره وجود دارد چرخاندن فرمان از درون آن بدلیل برخورد دست با این گره‌ها باعث خطر می‌گردد

هرگز از بخش پایینی فرمان خودرو برای کنترل وهدایت خودرو استفاده نکنید، بخصوص در سرعتهای بالا که کار بسیار خطرناکی است و کنترل خودرو در این حالت بسیار دشوار است.

Subscribe
Notify of

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بیتا
آبان ۲۱, ۱۴۰۱ ۱۱:۱۷ ق.ظ

سلام
چرا بین متن و فیلم تناقض وجود دارد؟

شهروز جهانگیری
دی ۲۶, ۱۳۹۷ ۹:۰۷ ب.ظ

سلام،
نویسنده این مطلب قطعا اطلاعات بسیار قدیمی در خصوص رانندگی دارد، چون سالهاست به دلایل مختلف از جمله خطر باز شدن ایربگ ، ده و ده دقیقه منسوخ شده و بجای آن از روش فرمانگیری، نه و ربع استفاده می شود.
کافی است به فرمان اولین اتومبیل نزدیک خود را نگاه کنید، جای قرار گرفتن انگشت شصت شما در ساعت نه و ربع تعبیه شده است.

به روز باشید و سربلند