آیین نامه راهنمایی و رانندگی در ایران + معرفی سوالات آزمون آیین نامه

سوالات ایین نامه اصلی

آیین نامه راهنمایی و رانندگی در ایران + معرفی سوالات آزمون آیین نامه

باسلام خدمت هنرجویان گرامی و همراهان همیشگی تست درایو

با شما عزیزان هستیم با معرفی آیین نامه راهنمایی و رانندگی در ایران برای آشنایی عزیزان هنرجویان با آزمون هایی پیش رو با ما همراه شوید.

آیین نامه رانندگی در ایران

آیین نامه رانندگی در ایران

?آشنایی با آیین نامه راهنمایی و رانندگی:

آیین نامه رانندگی مجموعه قوانین و مقررات رانندگی است که در قالب کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی گنجانده شده، هر راننده‌ای بایستی آن را مطالعه و در زمان رانندگی رعایت کند. این قوانین شامل فصل های زیر است:

  • ?فصل اول : قوانین و مقرار راهنمایی و رانندگی
  • ?فصل دوم:رانندگی ایمن
  • ?فصل سوم :آشنایی با سیستمهای فنی خودرو وسرویس و نگهداری
  • ?فصل چهارم: فرهنگ رانندگی
  • ?فصل پنجم: امداد و نجات
  • ⛽️فصل ششم : آلودگی های ترافیک

در بالا فصل های کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی را مشاهده نمودید، متقاضیان اخذ گواهینامه رانندگی بعد از تشکیل پرونده و سپری کردن کلاس های تئوری بایستی در یک آزمون کتبی شرکت نمایند، قبولی در این آزمون خیلی مهم است نام آزمون، آزمون آیین نامه مقدماتی یا آزمون مقدماتی آیین نامه است. تعداد سوالات آزمون آیین نامه مقدماتی برای هر هنرجو ۳۰ سوال است. و سوالات به صورت تستی هستند. نکته: آزمون آیین نامه مقدماتی قبل از آزمون آیین نامه اصلی برگزار می شود.

سوالات آزمون آیین نامه مقدماتی به چه صورت است؟

به جز بخش فنی خودرو که به تازگی به کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی اضافه شده است در آزمون آیین نامه مقدماتی از تمامی بخش های کتاب آیین نامه سوال داده میشود. اکثر هنرجویان گمان میکنند آزمون مقدماتی آیین نامه بسیار ساده است و سپری کردن این آزمون کار دشواری نیست. خیلی از هنرجویان چندین بار در آزمون مقدماتی شرکت می کنند و متاسفانه موفق به سپری کردن این آزمون نمی شوند.

توجه داشته باشید هر دو آزمون آیین نامه مقدماتی و اصلی بسیار مهم هستند، و با فراگیری و تست سوالات آیین نامه رانندگی خیلی راحت می توانید هر دو آزمون مقدماتی و اصلی را با موفقیت سپری نمایید.

شاید برای شما سوال پیش بیاید که برای آزمون مقدماتی آیین نامه کدام بخش کتاب را مطالعه نمایید یا اینکه به کدام فصل کتاب مراجعه کنید از آنجایی که در کتاب جدید آیین نامه راهنمایی و رانندگی هیچ سوالی طرح نشده پیشنهاد میکنیم کتاب را یکبار با دقت فقط مرور کنید و از سوالاتی که تیم طراحی وب سایت تست درایو گردآوری کرده اند استفاده نمایید.

نمونه ای از سوالات آزمون آیین نامه مقدماتی:

سوالات آزمون آیین نامه مقدماتی

سوالات آزمون آیین نامه مقدماتی

برای آزمون آیین نامه اصلی کدام سوالات را بخوانیم؟

خب حالا که آزمون مقدماتی آیین نامه را با نمره خوب پیش رو گذاشتید بایستی برای آزمون بعدی که آزمون آیین نامه اصلی و یا امتحان آیین نامه سرهنگ است آماده شوید، لازمه شرکت در آزمون شهری رانندگی قبولی در آزمون آیین نامه اصلی است. سوالاتی که در آزمون آیین نامه اصلی طرح می شود از تمامی فصل های کتاب آیین نامه است.
تعداد سوالاتی که در آزمون آیین نامه اصلی از هر هنرجو پرسیده می شود ۳۰ سوال است، و نوع پاسخگویی به سوالات آزمون آیین نامه اصلی همانند آزمون آیین نامه مقدماتی تستی است. در جلسه آزمون آیین نامه اصلی ۵ سری سوال متفاوت بین هنرجویان پخش می شود، پس به فکر تقلب کردن نباشید.

نمونه ای از سوالات آزمون آیین نامه اصلی

هنرجوی گرامی جهت تست رایگان سوالات آزمون آیین نامه اصلی روی تصویر زیر کلیک کنید:

آزمون آیین نامه اصلی

نکته: در آزمون آیین نامه اصلی از فصل فنی خودرو معمولا ۷ الی ۸ سوال داده میشود، توجه داشته باشید تمامی سوالات به صورت تستی و چهار گزینه ای هستند.
شما هنرجوی گرامی برای آمادگی در آزمون آیین نامه اصلی همانند آزمون آیین نامه مقدماتی نیاز است که تعدادی سوال را حفظ کنید و از آنجایی در کتاب آیین نامه هیچگونه سوالی طرح نشده است، ما کاملترین سوالات آیین نامه رانندگی را در اختیار شما قرار می دهیم، کافیست سوالات آیین نامه را یکی دو بار مرور نمایید و تست بزنید قبولی شما در هر دو آزمون مقدماتی و اصلی حتمی است.

نمونه ای از سوالات فنی آیین نامه

سوالات فنی آیین نامه

? ?نظرات کاربران تست درایو درباره آیین نامه راهنمایی و رانندگی در ایران:

کاربری به نام سعید می گوید:

سلام من سه سال پیش گواهینامه رانندگیمو گرفتم اون موقع بعد از اینکه ثبت نام کردم خود آموزشگاه بهمون کتاب آیین نامه رانندگی را داد و گفت از همین کتاب سوالات آیین نامه را طراح میکنیم، ما هم کتاب و چند سری مرور کردیم جالبه وقتی اولین امتحان آیین نامه شرکت کردم چند تا سوال بود که تو هیچ جای کتاب ایین نامه نبود، همه بچه ها شاکی شدن و اعتراض کردن البته فایده ای هم نداشت خلاصه یکی از بچه ها سوالات امتحان ایین نامه را برام گیر اورد خوندیم همه قبول شدیم، ایین نامه راهنمایی و در ایران این شکلیه متاسفانه.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

0 نظرات