میزان جریمه عبور از چراغ قرمز در سال ۱۴۰۲

جریمه عبور از چراغ قرمز

میزان جریمه عبور از چراغ قرمز در سال ۱۴۰۲

باسلام خدمت کاربران گرامی تست درایو؛
فرض کنید در حال رانندگی هستید به تقاطعی نزدیک می شوید، رنگ چراغ تقاطع سمت شما قرمز است، ناگهان متوجه می شوید که به اشتباه از چراغ قرمز تقاطع عبور کرده اید، چه اتفاقی می افتید؟ قطعا شما جریمه می شوید، حتما کنجکاو هستید که بدانید میزان جریمه عبور از چراغ قرمز چقدر است؟
آیا شما فقط جریمه نقدی می شوید؟
آیا برای شما نمره منفی نیز در نظر گرفته می شود؟
اگر تخلف عبور از چراغ قرمز نمره منفی دارد؟ این تخلف چند نمره منفی دارد؟

پاسخ سوال اول جریمه نقدی عبور از چراغ قرمز:
بر اساس اعلام پلیس راهنمایی‌ و‌ رانندگی جریمه نقدی عبور از چراغ قرمز در سال ۹۹ در کلانشهرها و شهرهای تجاری ۲۰۰ هزار تومان، در سایر شهرها ۱۸۰ هزار تومان و در روستاها ۱۰۰ هزار تومان است. خوب نگران نباشید این فقط یک فرض است وشما در حالت واقعی از چراغ قرمز عبور نمی کنید.

پاسخ سوال دوم عبور از چراغ قرمز چند نمره منفی دارد؟
پاسخ مثبت است، بله دارد در صورتی که از چراغ قرمز عبور کنید علاوه بر اینکه جریمه نقدی می شوید برای خودروهای پلاک شخصی و عمومی به ترتیب ۵ و ۱۰ نمره منفی نیز برای راننده دارد.

به این نکته دقت کنید اگر راننده ای از چراغ قرمز عبور کند و مورد اعمال قانون قرار گیرد برابر با مقررات و قوانین حق ندارد به ماموران راهنمایی و رانندگی معترض شده و یا تعدی کند که در این صورت جرم تلقی شده و به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

آیا عبور از چراغ زرد نیز جریمه دارد؟
اگر در هنگام عبور از تقاطع چراغ زرد شوید بایستی با احتیاط کامل و با سرعت کم از تقاطع عبور کنید، البته بر اساس آیین‌ نامه راهنمایی و رانندگی، رانندگان وسایط نقلیه اگر قبل از ورود به تقاطع با چراغ زرد مواجه شدند بایستی از سرعت خودرو کاسته و در پشت خط ایست توقف کنند.

هنگامی که چراغ راهنمایی و رانندگی زرد یا قرمز است راننده نباید به تقاطع ورود پیدا کند و در واقع عبور از این چراغ ها (زرد و قرمز) ممنوع است و رانندگان باید به دقت آن را مراعات کنند تا مشمول جریمه نشوند.

بنا بر ماده ۱۰۱ آئین‌نامه راهنمایی و رانندگی، بند «ب»‌، رانندگان وسایل نقلیه موتوری و خودرو در هنگام مواجه با چراغ زرد احتیاط، نباید از خط ایست عبور کنند که در این صورت ۲۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

در واقع هنگامی که چراغ سبز به زرد تبدیل می‌شود رانندگان باید در پشت خط ایست توقف کنند مگر آنکه آنچنان به خط ایست یا تقاطع چراغ راهنمایی نزدیک شده باشند که پیش از عبور از خط ایست نتوانند خودرو را متوقف کنند.


نظرات کاربران تست درایو درباره جریمه عبور از چراغ قرمز:
کاربری به نام میلاد می گوید:
سلام اگر دارید رانندگی می کنید یهو براتون یه پیامک میاد که زده کد تخلف ۲۰۰۴ بدونید که چراغ قرمز را رد شدید و ۲۰۰ هزار تومان هم جریمه تون هست، بله ۲۰۰ هزار تومان پس بعد از این دقت کنید و یهو پاتونو مثل من نذارید رو گاز که تا چراغ سبز نشده از چهار راه عبور کنید که ۲۰۰ هزار تومان بخاطر چند ثانیه عجله رفت تو پاچم- کد تخلف عبور از چراغ قرمز ۲۰۰۴ است یادتون بمونه.
Subscribe
Notify of

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
سعید
دی ۲۹, ۱۳۹۹ ۴:۵۷ ق.ظ

سلام، اگر چراغ قرمز و رد کنیم تو عنوان پیامک عبور از چراغ قرمز درج میشه؟ یا اینکه کد تخلف و میزنند؟ کسی می دونه کد تخلف عبور از چراغ قرمز چیه؟ لطفا اگر کسی اطلاعی داره بگه