کد جریمه ۲۰۰۷ با جریمه و مجازات مستی در حین رانندگی آشنا شوید

مجازات مستی در رانندگی

کد جریمه ۲۰۰۷ با جریمه و مجازات مستی در حین رانندگی آشنا شوید

باسلام خدمت کاربران گرامی تست درایو؛
✅کد جریمه ۲۰۰۷ چیست و میزان جریمه آن چقدر است؟
✅آیا در صورت جریمه با کد ۲۰۰۷ راننده متخلف شامل نمره منفی می شود؟

جریمه راننده مست
در ابتدا مفهوم کد جریمه ۲۰۰۷ رانندگی در حالت مستی و مصرف داروهای روان گردان یا افیونی می باشد، و میزان جریمه آن در کلان شهرها ۴۰۰ هزار تومان و در سایر شهرها نیز ۴۰۰ هزار تومان است.
آیا پلیس راهور برای راننده متخلف با کد جریمه ۲۰۰۷ نمره منفی در نظر گرفته است؟ پاسخ بله است، میزان نمره منفی برای رانندگان وسایل نقلیه عمومی و سنگین ۲۰ و برای وسایل نقلیه شخصی ۱۰ می باشد.

✅مجازات راننده‌ مست در قوانین کشور ما چه مجازاتی دارد؟
در قوانین اسلام شرب خمر به‌عنوان یک جرم اصلی، مجازات شرعی دارد و به‌عنوان یک جرم مستقل قابل مجازات است. مستی به اعتبار شرب خمر قابل مجازات است و اگر فرد جرم دیگری مرتکب شود نسبت به این موضوع که خود را برای آن جرم مست کرده باشد یا نه قانون‌گذار مجازات و واکنش‌های متفاوتی را در مورد این موضوع پیش‌بینی کرده است.

✅مجازات راننده‌ مست
رانندگی در حالت مستی متضمن دو نوع مجازات است. نخست مجازات شرب خمر و دیگری تشدید در مجازات رانندگی. به این معنا، فردی که در حالت مستی رانندگی می‌کند علاوه بر جریمه ۴۰۰ هزار تومانی، گواهینامه‌اش ۶ ماه ضبط می‌شود و این متخلفان به مراجع قضایی معرفی می‌شوند. مجازات راننده‌ مست اگر هنگام رانندگی مرتکب جرم شود اما این جرم با تصادف همراه نباشد به مجازات در تخلف رانندگی و مجازات شرب خمر محکوم خواهد شد؛ اما اگر راننده مست در حالت مستی مرتکب تصادف شود به مجازات در تخلف رانندگی، مجازات شرب‌خمر و مجازات صدمه‌های غیرعمدی محکوم خواهد شد. لازم به ذکر است علاوه بر جریمه نقدی و ضبط گواهینامه به مدت ۶ ماه برای راننده متخلف نمره منفی نیز در نظر گرفته شده است.

پلیس راهنمایی از چه روش هایی برای شناسایی رانندگان متخلف که مشروبات الکلی مصرف کرده‌اند استفاده می‌کند؟
پلیس راهنمایی و رانندگی با چند روش معمول مثل: آزمایش خون، آزمایش ادرار و دستگاه‌های آزمون مشروبات الکلی می‌توانند به حالت غیرعادی راننده پی‌ببرند. پلیس راهنمایی و رانندگی از راننده متخلف می‌خواهد در دستگاه آزمون مشروبات الکلی بدمد و اگر این دستگاه نشان دهد که الکل موجود در تنفس راننده بیش از حد مجاز است پلیس مکلف است جریمه و مجازات دیگر را نسبت به راننده اعمال کند.

دستگاه تست الکل راننده

نظرات کاربران تست درایو درباره کد جریمه ۲۰۰۷:

سلام وقت بخیر، سوالی دارم لطف جواب بدید آیا افسر راهنمایی و رانندگی در صورت مشکوک شدن راننده به استفاده از مشروبات الکی در حین رانندگی و در صورت نبودن دستگاه تست الکل سنجی می تواند دستور توقف ماشین را صادر کند؟ آیا تنها اینکه افسر مشکوک به این است که راننده مشروبات الکلی مصرف کرده است کافی است؟ و می تواند ماشین را به پارکینگ انتقال دهد؟ و جریمه استفاده مشروبات الکلی در حین رانندگی در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

Subscribe
Notify of

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
محمد رنجبر
آذر ۲۱, ۱۴۰۰ ۱:۴۸ ب.ظ

سلام گواهینامه بنده در بندرعباس ضبط شده من خودم اهل اردبیل هستم بعد از اتمام زمان ضبط گواهینامه میتوانم در استان اردبیل دریافت گواهینامه خودم اقدام کنم