فیلم آموزش رانندگی تپه (مناسب برای پایه دوم)

آموزش تپه

فیلم آموزش رانندگی تپه (مناسب برای پایه دوم)

باسلام خدمت کاربران گرامی تست درایو؛

اگر متقاضی اخذ گواهینامه رانندگی پایه دوم باشید در آزمون شهری یکی از مواردی که از هنرجویان امتحان گرفته می شود، نحوه رانندگی در سربالایی و یا به اصطلاح تپه می باشد.

امروز در این پست از تست درایو قصد داریم با قرار دادن یک فیلم  آموزشی کوتاه شما عزیزان گرامی را با نحوه رانندگی در تپه را آشنا کنیم.

فیلم آموزش تپهمواردی که لازم است قبل مشاهده فیلم آموزش تپه بدانید:
آمادگی در آزمون تپه در چهار مرحله دارد که یادگیری هرکدام از موقعیت ها برای داوطلب الزامی می باشد:
✅1- حرکت از پایین تپه به سمت سربالایی تپه
✅2- حرکت از سر بالایی تپه تا کف بالای تپه
✅3- حرکت در کف بالای تپه به سمت سرازیری
✅4- حرکت از سرازیری تپه به سمت پایین تپه

✅۱-کمربند ایمنی را ببندید
✅۲-آینه ها را کنترل کنید
✅۳-صندلی را تنظیم کنید
✅۴-با فرمان افسردنده را جا بزنید
✅۵-ترمز دستی را آزاد کنید

⭐راهنمای جا گذاری دنده کامیون آزمایشی تپه
ابتدا مطمئن شوید دنده در وضعیت خلاص باشد، دنده را به طرف خودتان کشیده و این احساس را تجربه کنید که دنده به مکان تقریبا مستحکمی برمی خورد اما باز هم به طرف شما کشیده می شود که این مکان تقریبا مستحکم محل دقیق جا رفتن دنده ۱و۲ می باشد اگر همین محل را به طرف جلو حرکت بدهید دنده ۱ جا می رود و همین محل به طرف پایین دنده ۲ جا می رود که در صورت اشتباه راننده در پیدا کردن محل جا گذاری دنده گیربکس خرخر صدا می دهد و یا در جاگذاری دنده ۲ دنده عقب جا می رود. قبل از حرکت چندین بار تمرین کنید تا ملکه ذهنتان شود.

⭐مرحله اول حرکت از کف تپه به سمت بالا تپه
پس از تمرین و آمادگی جهت آزمون رانندگی با فرمان افسر دنده یک را طبق راهنمای مربوطه جا بدهید و حرکت را با دور موتور پنج هزار آغاز کنید مراقب باشید ماشین خاموش نشود. سپس با فرمان افسر به صورت دو کلاچ (یک کلاچ خلاص و یک کلاچ دنده) به دنده ۲ حرکت کنید و مجددا با فرمان افسر به دنده ۳ حرکت کنید حداکثر سرعت هنرجو نباید با در نظر گرفتن دور موتور از ۱۸۰۰۰ بیشتر شود و درصورتی که عقربه دور موتور به خطوط قرمز رنگ برسد تخلف و اشتباه محسوب می شود و هنرجو مردود می گردد.

⭐مرحله دوم حرکت از سر بالایی تپه تا کف بالای تپه
در این مرحله افسر به شما فرمان برگشت دنده را از دنده سه به دنده دو می دهد که باید کلاچ را گرفته و دنده را خلاص کنید و گاز بدهید و دور موتور را تا دو هزار برسانید باز تاکید می کنم مراقب باشید ماشین خاموش نشود و مجددا کلاچ را بگیرید و دنده ۲ را طبق آموزش جا بزنید فقط باید داوطلب سرعت عمل داشته باشد و اجازه ندهد دور موتور از ۱۵۰۰۰ افت کند وگرنه دنده جا نمی رود سپس با فرمان افسر از دنده ۲ به دنده ۱ طبق همان عمل معکوس قبل جا گذاری می کنید.

⭐مرحله سوم حرکت در کف بالای تپه به سمت سرازیری
در این مرحله افسر از شما می خواهد با دنده یک حرکت کنید که طبق همان راهنمای پایین تپه حرکت می کنید با این تفاوت که اصلا نباید دور موتور شما بالا برود و دنده دوم و دنده سوم را با همان حالت slow موتور بدون گاز دادن ادامه دهید.

⭐مرحله چهارم حرکت از سرازیری تپه به سمت پایین تپه
و اما مرحله ۴ در این مرحله خودرو شما معمولا با فرمان افسر در دنده ۳ قرار دارد که افسر فرمان می دهد به دنده ۲ برگردید که شما می بایست بلافاصله قبل از سریعتر شدن حرکت خودرو دنده را خلاص و پدال گاز را بگیرید و بگذارید دور موتور تا ۲۵۰۰۰ ، درجه قرمز روی صفحه بالا بیاید و سپس مجددا کلاچ را بگیرید و دنده ۲ را به راحتی جا بدهید اما اگر سرعته عمل شما کند باشد ودور موتور شما پایین بیاید و سرعت خودرو بالا رود دیگر دنده جا نمی رود و همین طور برای جا دادن دنده ۱ مانند مرحله قبل دور موتور را تا درجه قرمز برسانید و دنده ۱ را جا بدهید سپس با فرمان افسر خودرو را نگه داشته و کلاچ و ترمز را همزمان گرفته و بدون خلاص کردن منتظر اعلام نتیجه خود باشید سپس بعد از اعلام نتیجه با اشاره به ترمز دستی خودرو را ترک کنید.

فیلم آموزش تپه پایه یکم
هنرجوی گرامی در صورتیکه بنا به هر دلیلی موفق به مشاهده آنلاین فیلم آموزش تپه نشدید می توانید از لینک زیر دانلود کنید

لطفا نظرات خود را درباره فیلم آموزش رانندگی تپه از انتهای همین صفحه ارسال نمایید.
لطفا رای دهید
به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 8 Average: 3.1]

2
یک پاسخ بنویسید

2 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
2 نویسندگان دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
رضا

لطفا فایلشو قابل دانلود کنید

علی

خوب بود ممنون