برای راه اندازی خودرو راننده در چه مرحله ای بایستی کمربند ایمنی را ببندد؟

برای راه اندازی خودرو راننده در چه مرحله ای بایستی کمربند ایمنی را ببندد؟

برای راه اندازی خودرو راننده در چه مرحله ای بایستی کمربند ایمنی را ببندد؟

برای راه اندازی خودرو راننده در چه مرحله ای بایستی کمربند ایمنی را ببندد؟؟؟
پاسخ:
پس از روشن کردن موتور خودرو

برای راه اندازی خودرو راننده در چه مرحله ای بایستی کمربند ایمنی را ببندد؟
یکی از مواردی که در کتاب آیین نامه راهنمایی و راننگی خیلی به آن اشاره شده است کمربند ایمنی است و همچنین از سری سوالات پرتکرار آزمون آیین نامه اصلی سال ۹۸ نیز می باشد.
در صفحه ۸۶ و ۸۷ کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی در بخش رانندگی ایمن به صورت کامل درباره کمربند ایمنی توضیحاتی ذکر شده است که در ادامه به صورت خلاصه به آن اشاره می کنیم.

در بیشتر تصادفات، کمربند ایمنی نجات دهنده جان راننده و سرنشینان خواهد بود. اگر شما کمربند ایمنی را نبندید در صورت تصادف، با همان سرعتی که خودرو با آن در حال حرکت بوده به جلو یا قسمتهای خودرو مانند شیشه یا صندلی خودرو برخودر کرده و یا حتی احتمال دارد از خودرو به بیرون پرتاب شوید. در صورت بستن کمربند ایمنی این احتمالات به حداقل می رسد. بنابراین پیش از آنکه حرکت کنید کمربند ایمنی را ببندید.

نکته ای که باید به آن توجه نمود این مطلب است که احتمال تصادف برای تمام رانندگان وجود دارد. هر چند شما احتیاطهای لازم را رعایت نمایید ولی امکان دارد سایر رانندگان پرخطر، بی تجربه یا رانندگانی که مواد مخدر مصرف نموده اند با خودرو شما برخورد نمایند. به صرف اینکه شما تمام موارد و نکات ایمنی را رعایت می کنید، نباید مطئمن باشید که تصادف نخواهید کرد. پس حتما کمربند ایمنی خود را ببندید چراکه شما نمی دانید چه هنگامی با این رانندگان پر خطر مواجه خواهید شد.

برخی از رانندگان و سرنشیان با تصور اینکه بستن کمربند ایمنی موجب گیر افتادن آنها در خودرو پس از تصادف یا سقوط در آب و یا موارد مشابه خواهد شد، کمربند ایمنی را نمی بندند. آمارها نشان می دهد که این حوادث بسیار نادر بوده و بستن کمربند ایمنی شانس زنده ماندن و هوشیار بودن شما را پس از تصادف افزایش می دهد پس شما قادر خواهید بود خودرو را ترک نمایید.

?طبق قانون بستن کمربند ایمنی برای سرنشیان ردیف جلو و عقب الزامی است.
?همچنین نشستن افراد زیر ۱۲ سال در صندلی ردیف جلو ممنوع است.
?بهتر است از صندلی کودک در وسط صندلی عقب خودرو استفاده شود.

در چه مرحله ای باید کمربند ایمنی را بست

 

  • کودکان تا ۶ ماه سن از صندلی مخصوص که قسمت عقب آن به طرف جلوی خودرو قرار گرفته و با کمربند مخصوص به صندلی محکم می شود، استفاده نمایید.
  • برای کودکان بین ۶ ماه تا ۴ سال سن از صندلی مخصوص کودک که روی آن به جلو خودرو است استفاده می شود. این صندلی دارای کمربند های مخصوص جهت بستن کودک می باشد.
  • برای کودکان بین ۴ تا ۷ سال از صندلی که روی آن به جلو خودرو است استفاده می شود. این صندلی دارای یک کمربند ایمنی است که کودک را در صندلی محکم می گیرد.
  • برای کودکان ۷ تا ۱۲ سال از صندلی مخصوص استفاده می شود که توسط کمربند به صندلی خودرو محکم میشود. ضمنا کمربند ایمنی خودرو نیز برای محکم نگه داشتن کودک استفاده می شود.

?چند نمونه سوال مهم آیین نامه درباره کمربند ایمنی:

شما در اتومبیل خود دو کودک دارید چه کسی مسئولیت دارد که کودکان کمربند ایمنی را بسته باشند؟
الف. کودکان
ب. والدین بچه ها
ج. راننده
د. مسافری که صندلی جلو نشسته

✅پاسخ صحیح: ج


شما موقعی می توانید شروع به حرکت کنید که:
الف. بعد از حرکت اقدام به بستن کمربند نمایید
ب. از بسته شدن کمربند ایمنی خود و سایر سرنشینان اطمینان حاصل نمایید
ج.از بسته شدن کمربند ایمنی خود اطمینان حاصل کنید
د. از بسته شدن کمربند ایمنی سرنشینان اطمینان حاصل نمایید

✅پاسخ صحیح: ب


قفلهای خاص کودکان که در وسیله نقلیه نصب می شود برای چه منظوری است؟
الف. جهت قفل کردن پنجره های درب عقب
ب. برای اینکه کودکان بطور نا خواسته درب عقب اتومبیل را باز نکنند
ج. جهت ممانعت از حرکت صندلی های عقب
د. جهت قفل کردن سگک کمربند ایمنی

✅پاسخ صحیح: ب


پس از روشن کردن اتومبیل کدام کار را انجام میدهید؟
الف. گرفتن کلاج با پای چپ
ب. ابتدا کمربند ایمنی خود را میبندید
ج. اولین کار گرفتن ترمز پایی
د. ترمز دستی را آزاد میکنید

✅پاسخ صحیح: ب


کدامیک از موارد زیر لازمه شروع رانندگی است؟
الف. کشیده شدن ترمز دستی
ب. از بسته شدن کمربند خود و سایر سرنشینان مطمئن شویم
ب. کم باد نبودن لاستیک ها
د. پوشیدن کفش مناسب
✅پاسخ صحیح: ب

نظرات کاربران تست درایو درباره چه زمانی باید کمربند ایمنی را ببندیم؟
✅کاربری به نام علی عزیزی می گوید:
آقا ما گیج شدیم قبلا توی کلاس بهمون گفتن که قبل از روشن کردن ماشین باید کمربند و ببندید بعد روشن کنید، رفتیم ازمون دادیم این سوال برامون اومده بود جواب دادیم بعد زد اشتباهه گفتن که طبق قانون جدید باید بعد از روشن کردن ماشین کمربند ایمنی رو ببندیم، از سرهنگ سوال کردم گفت واسه احتمال خطر اتیش سوزی ماشین و بالا بردن ایمنی راننده بهتر اینکه بعد از روشن کردن ماشین کمربند ایمنی را ببندیم، خلاصه دقت کنید که این سوالات جوابش عوض شده و میشه بعد از روشن کردن ماشین باید کمربند ایمنی را بست.

✅کاربری به نام امیر می گوید:

دوستان این مربی خنگ من بهم گفته بود قبل از روشن کردن ماشین باید کمربند و ببندی از هر کی می پرسم می گه اشتباه بهت گفته از جناب سرهنگ سوال کردم در چه مرحله ای باید کمربند ایمنی را بست؟ گفت بعد از روشن کردن ماشین،  شانس که نداریم دقیقا همین سوال برام اومده بود منم چون مربیم تاکید کرده بود قبل از روشن کردن ماشین اشتباه زدم خلاصه اینکه اشتباه من و مرتکب نشید و سوال و بادقت بخونید و اگر نکته انحرافی توش نبود و دقیقا همین بود میشه بعد روشن کردن ماشین باید کمربند و بست، موفق باشید.
در چه مرحله ای باید کمربند ایمنی را بست
✅کاربری به نام شیدا می گوید:
سلام به همه دوستان عزیز به گفته مربی آموزشگاه بنده و در قانون جدید آیین نامه راهنمایی و رانندگی بعد از روشن کردن خودرو کمربند ایمنی را می بندیم.
✅کاربری به نام مریم می گوید:
من کتاب آیین نامه را کامل خوندم یه جای کتاب درباره نحوه بستن کمربند ایمنی توضیح داده الان صفحه کتاب و یادم نیست ولی گفته قبل از روشن کردن ماشین باید کمربند ایمنی رو ببندیم ولی مربی ام میگه نه الان قانون عوض شده بخاطر احتمال آتش سوزی ماشین باید بعد از روشن کردن ماشین کمربند ایمنی رو ببندیم الان یه خورده گیجم حرف مربی رو گوش بدم یا کتاب و اینکه اگه امتحان ایین نامه شرکت کردم این سوال برام اومد چی جواب بدم لطفا کسانی که اطلاع دارند بگن
لطفا رای دهید
به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 8 Average: 4.4]

یک پاسخ بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن