وقتی ترمز ماشین خالی کرده چه کنیم؟

وقتی ترمز ماشین خالی کرده چه کنیم؟

باسلام خدمت کاربران گرامی تست درایو؛

✅امروز در این پست قصد داریم شما عزیزان را با چگونگی رانندگی در✅ هنگامی که ترمز ماشین خالی کرده است آشنا کنیم، لطفا با ما همراه باشید و اگر نظر و یا پیشنهادی درباره این پست داریم لطفا از بخش نظرات انتهای همین پست، نظرات خود را ارسال نمایید باتشکر

خالی کردن ترمز✅به طور خلاصه دلایل متعددی برای کار نکردن ناگهانی ترمز ماشین وجود دارد و این بار میخواهیم چند راهکار ساده اما حیاتی اقداماتی در هنگام ترمز نکردن ارائه کنیم. در صورتی که با چنین وضعیتی روبرو شدید با خونسردی کامل ماشین را در دنده‌ای سنگین‌تر قرار داده و به‌تدریج به دنده یک برسانید توجه داشته باشید به هیچ عنوان گاز ندهید و در همان حال از ترمزدستی نیز استفاده کنید. در مسیرهای کوهستانی و به‌ویژه سر پیچ‌ها و سرازیری‌ها خطر جدی‌تر است. از برآمدگی‌ها، اجسام ثابت کناره جاده، تل خاک یا برف، نرده و حتی خودروهای پارک شده کنار جاده برای توقف اضطراری استفاده کنید. یادتان باشد که در این صورت اتومبیل شما ممکن است آسیب فراوان ببیند اما خطرناک‌تر از آن نیست که از دره سر درآورید.

✅هنگام ترمز بریدن ماشین خونسردی خود را حفظ کنید. یکی از علت های مهم خالی کردن ترمز ماشین احتمال بسیار زیاد فاسد شدن روغن ترمز و یا خراب شدن سیلندر ترمز می باشد. البته علت های دیگری نیز می تواند دلیل از کار افتادن ترمز ماشین باشد مثل داغ کردن دیسک چرخ ها، تمام شدن لنت ها و…

✅حال وقتی ترمزماشین خالی کرد چه کاری باید انجام دهیم؟
در این شرایط باید دنده‌ها را به ترتیب معکوس کرد. یعنی مثلا اگر ماشین روی دنده ۴ قرار دارد با گاز ندادن و کلاچ گرفتن دنده های ماشین را کم می کنیم تا به دنده ۱ برسیم، (اگر خودرو دنده اتوماتیک باشد نیز می‌توان از حالت تیپ ‌ترونیک (حالت تعویض دنده دستی) استفاده کنید. این نکته را نیز فراموش نکنید که گاها اشکال تنها از ترمزهای جلوست و ترمزهای عقب همچنان کار می‌کنند. پس زمانی‌ که با استفاده از معکوس کردن دنده‌ها از سرعت خودرو کاستید، پدال ترمز را تا انتها فشار بدهید بلکه بتوانید با استفاده ترمزهای عقب خودرو را متوقف کنید.

✅استفاده از ترمز دستی
پس از این حالت نیز زمانی که سرعت خودرو تا پایین‌ترین حد ممکن کاهش یافت، می‌توان از ترمز دستی‌ کمک گرفت. البته در حالتی که ترمز دستی به‌ صورت مکانیکی (دستی یا پدالی) باشد و با ترمزهای دستی برقی، نمی‌توان چنین عملی را انجام داد. باید مسافت بیشتری را تا کاهش سرعت منتظر ماند. همچنین دقت داشته باشید که ترمز دستی را به یکباره و با سرعت بالا نکشید و سعی کنید حتما با فشردن دکمه ترمز دستی آن را تا نصفه بالا کشیده و پس از کاهش سرعت برای چند بار دیگر آن را به آرامی بالا و پایین بکشید تا بتوانید خودرو را با آرامش متوقف کنید.


نظرات کاربران تست درایو درباره وقتی ترمز ماشین خالی کرده چه کنیم؟

✅کاربری به نام علی می گوید:

سلام به همه، این اتفاق چند سال پیش برای من افتاده بود و من خیلی استرس عجیبی گرفتم از طرفی توی سراشیبی بودم و ماشین تقریبا ۱۰۰ تا سرعت داشت ماشینم دنده ای هست و اتومات نیست و کار اشتباهی که کردم ماشین را خلاص کردم این کارا به هیچ وج انجام ندید خیلی کار خطرناکی است ماشین بیش از اندازه دور بر میداره مخصوصا اینکه در سراشیبی باشید، بهترین کار اینکه پاتونو از روی گاز بردارد البته اگر فرصت کافی دارید و ماشین را به سمت راست جاده هدایت کنید و با دنده کم کردن سرعت ماشین را پله پله کم کنید، در نهایت وقتی سرعت ماشین خیلی کم شد می تونید از ترمز دستی هم استفاده کنید، امیدوارم این اتفاق برای هیچ کسی پیش نیاد، حتما به صورت دوره ای لنت های ترمز ماشین و چک کنید، موفق باشید.


✅کاربری به نام امیرعلی می گوید:

خیلی مراقب باشید، ترمز یکی از اصلی ترین و مهم ترین اجزای یه ماشین حساب میشه، سرسری نگیرید حداقل هفته ای یکبار یا خودتون یا از یک متخصص ماشین بخواهید سیستم ترمز ماشین تونو چک کنه، این بلا سر من اومده و هنوز اون خاطره بد بعد از گذشت چند سال از ذهنم پاک نمیشه، حتی اگر یک درصد شک دارید ترمز ماشین مشکل داره رانندگی نکنید و ترمز و درست کنید، خدایی نکرده ترمز ماشین کار نکنه هر اتفاقی ممکن است بی افته، امیدوارم این بلایی که سر من اومد سر هیچ راننده ای نیاد.


✅کاربری به نام کامران می گوید:

اگر خدایی نکرده یک روزی همچین اتفاقی براتون افتاد که آرزو می کنم هیچ وقت برای هیچکسی همچین اتفاقی پیش نیاد، اولین کار اینکه خونسردی خودمون و حفظ کنیم، ترمز ماشین از حیاطی ترین ابزارها در خودرو حساب میشه و همیشه سعی کنید هر چند وقت یکبار توسط یک فرد ماهر مورد بررسی قرار بگیره، در شرایطی که ترمز ماشین عمل نکرد به نظر بنده بهترین راه اینکه ابتدا خونسرد باشید و سعی کنید با کمک کردن دنده ماشین سرعت ماشین را کم کنید و وقتی که سرعت ماشین خیلی کم شد، می توانید توسط ترمز دستی ماشین را نگه دارید، یادتون باشه به هیچ وجه دنده را خلاص نکنید، شادو پیروز باشید.

Subscribe
Notify of

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

0 نظرات