کارت شناسایی ماشین چند روزه میاد؟ (اگه می خواهی بدونی اینجا کلیک کن)

کارت ماشین چنده روزه میاد؟

کارت شناسایی ماشین چند روزه میاد؟ (اگه می خواهی بدونی اینجا کلیک کن)

باسلام خدمت کاربران گرامی وب سایت تست درایو؛

خیلی از ما وقتی به تازگی صاحب ماشین می شویم اطلاعی دقیقی از مدارک ماشین و نحوه ارسال آن نداریم، مثلا کارت شناسایی وسیله نقلیه یا همون کارت ماشین کی ارسال میشه و چند روزه به دستمون می رسه؟ و نحوه ارسالش از چه طریقی است؟ امروز قصد داریم در این پست شما عزیزان را با نحوه ارسال کارت ماشین و مدت زمان ارسالش آشنا کنیم.

پیگیری کارت ماشین✅کارت شناسایی ماشین چند روزه میاد؟

کارت و سند خودرو بعد از خرید از طریق پست به درب منزل مالک فرستاده میشود. سرهنگ منوچهر روحی در گفت و گو با واحد مرکزی خبر با اعلام تعویض پلاک یکی از اهداف مهم است، افزود:” برای تایید و تصحیح بانک اطلاعاتی راهور، سند و کارت خودروها به صورتی پستی به درب منزل مالک خودرو ارسال میشود تا احراز سکونت شوند. اگر کارت خودرو به دست مالک به هر دلیلی نرسد، کارت خودرو برگشتی محسوب میشود و برگشت میخورد.

برای پیشگیری از این روند بهتر است که مالکان خودرو محل سکونت خود را به صورت دقیق و شفاف در سایت پلی راهور ناجا قید کنند. متاسفانه بعضی از صاحبان خودرو، آدرس محل سکونت خود را به اشتباه اعلام میکنند تا در صورت بروز هرگونه اتفاقی امکان در دسترس بودن آن ها به حداقل برسد و مبرا هرگونه اشتباه باشند و این روند باعث برگشت کارت خودرو میشود.

ویرایش دوباره آدرس و مشخصات برای مالکان خودرو
در این راستا اداره راهور ناجا گزینه ای در این زمینه اضافه نموده است که در صورت وارد کردن هرگونه آدرس و مشخصات اشتباهی با کلیک بر روی گزینه ویرایش قادر به تصحیح مشخصات خود اعم از آدرس، کد پستی، شماره تلفن و سایر مشخصات باشند. برای دسترسی به سایت پلیس راهور از طریق لینک زیر اقدام فرمایید:
آدرس لینک

کاربر گرامی لطفا توجه داشته باشید در هنگام ورود به سایت راهور حتما از آی پی ایران بایستی وارد شوید در غیر اینصورت صفحه مورد نظر باز نخواهد شد، در صورتی که از قند شکن استفاده می نمایید در هنگام ورود به سایت راهور غیرفعال نمایید.

صدور کارت خودرو✅کارت خودرو، برگ سبز زندگی
به مرور زمان، تکنولوژی جایگاه ویژه ای برای خود پیدا کرده است و شرایط زندگی را برای انسان ها راحت کرده است. البته که وسایل حمل و نقل از این قضیه مستثنی نیستند و با پیشرفت زیادی روبرو شده اند. در این میان خودرو ها جایگاه ویژه تری بین سایر وسایل حمل و نقل پیدا کرده و خانواده ها میتوانند از امکانات این وسیله ها بهره مند شوند. اولین شرط و مهم ترین آن داشتن سند و کارت خودرو میباشد که حکم برگ سبز برای دارنده های خودرو است. کارت خودرو برای هر اتومبیلی جداگانه صادر میشود و هر کارتی نشان دهنده مشخصات خودرو و مالک آن میباشد.

✅کارت خودرو برگشتی تا سه ما در اداره پست میماند
اگر به هر دلیلی مالکان خودرو موفق به دریافت کارت خودرو از درب منزل نشده اند، کارمند اداره پست موظف است که تا سه بار این مرسوله را تا درب خانه ی فرد بفرستد و همچنین اداره پست مرسوله را میتواند تا ۳ ماه در اداره پست نگهداری نماید تا مالک برای تحویل آن بتواند به اداره پست مراجعه نماید.

✅بازه زمانی مشخص برای صدور کارت خودرو
برای صدور هر کارتی معمولا یک بازه زمان مشخصی در نظر گرفته میشود که با پیگیری از طریق سامانه رهگیری مرسولات میتوانید از زمان صدور کارت خود آگاه باشید. البته این سامانه امور های مختلفی را برعهده نیز دارد که یکی از این موارد، پیگیری کارت میباشد. برای اینکه از صدور کارت خود آگاه شوید ابتدا وارد سامانه رهگیری مرسولات سازمان شوید سپس وارد قسمت جستجو شوید و بر روی گزینه ی کارت خودرو کلیک نمایید و در نهایت شماره پلاک خودرو خود را در این قسمت وارد نمایید و از نتیجه پیگیری کارت مدنظر آگاه شوید و تا زمانی که کارت خودرو به دست م=شما برسد میتوانید با همین روال از روند دریافت کارت مطلع شوید.

پیگیری کارت ماشین

✅پیگیری کارت خودرو برگشتی از اداره پست
برای پیگیری های بیشتر برای اینکه کارت برگشتی به دست خودتان برسد میتوانید از طریق اداره پست آن را پیگیری نمایید. در ادامه برای انواع پیگیری های کارت خودرو برگشتی توضیحات مختصری داده ایم:

۱٫ سازمان پیگیری مرسولات سازمانی
ابتدا و مهم ترین کار همان پیگیری از طریق سامانه پیگیری مرسوله سازمانی میباشد که در بالا هم ذکر کردیم کارت خودرو برگشتی خود را پیگیری نمایید.
۲٫ ارتباط با واحد ارتباط مشتریان اداره پست
اگر به اینترنت هم دسترسی ندارید میتوانید سوالات خود را از طریق شماره تلفن ۸۴۴۷۰۰۰۰-۰۲۱
واحد ارتباط با مشتریان مطرح کنید و تمامی ابهامات خود را بر طرف نمایید.
۳٫ با کد USSD کارت خودرو برگشتی خود را پیگیری نمایید
همچنین با شماره گیری (*۱۹۳#) میتوانید تمامی مرسولات خود را رهگیری نمایید.

✅پیگیری کارت خودرو برگشتی از ناجا
اگر پیگیری از طریق اداره پست به هر نحوی به مشکل برخورد میتوانید از اداره خود ناجا پیگیری خود را انجام دهید. با مراجعه به مراکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا پیگیری را با ارائه مدارک خود انجام دهید تا کارت و سند خودرو را تحویل بگیرید.

مدت زمان صدور کارت ماشین

✅پیگیری کارت خودرو برگشتی از طریق کد USSD
یک روش دیگر برای پیگیری مرسولات سازمانی مربوط به ناجا و پلیس +۱۰ را نیز میتوانید از طریق شماره گیری کد USSD نیز انجام دهید. کد شماره گیری این کد میباشد: (#۱۱۰*). بعد از اینکه این کد را از طریق تلفن همراه خود شماره گیری کردید برای شما یک منویی نمایش خواهد داد که شامل گزینه های زیر میباشد:
 پلیس +۱۰
 خدمات راهور
 کلانتری و پاسگاه
 پلیس آگاهی

با انتخاب گزینه دوم، خدمات راهور از روند پیگیری کارت و سند خودرو خود آگاه شوید و اقدامات لازم را در صورت نیاز انجام دهید. سپس به مرحله بعد میروید و با توجه به نیاز خود گزینه مورد نظر خود را انتخاب نمایید. خدماتی که با آن مواجه میشوید شامل موارد زیر میباشد
خدمات پلیس راهور
خدمات گذرنامه
خدمات پلی فنا و ….

✅پیگیری کارت خودرو برگشتی از طریق پیامک گذاری
منظور از پیامک همان روش هایی است که از طریق USSD به در بالا اشاره کرده ایم صورت میگیرد و میتوانید کارت و سند خودرو برگشتی خود را پیگیری نمایید.

پیگیری کارت خودرو برگشتی از شهرک آزمایش
پیگیری سند و کارت خودرو برگشتی قبلا در گذشته از همین طریق صورت میگرفت و یکی از مهم ترین روش های پیگیری بود که در گذر زمان تبدیل به مراکز تعویض پلاک شده است و تغییراتی در بخش نرم افزاری و همچنین سخت افزاری صورت گرفته است.

✅پیگیری کارت خودرو برگشتی از راهور (مراکز تعویض پلاک)
آخرین مورد از مراحل پیگیری سند و کارت خودرو برگشتی از طریق خود اداره پلیس راهور انجام میگیرد. چه زمانی برای این اینکه به اداره راهور صورت میگرد، مناسب است؟ همان ابتدا به اداره راهور مراجعه نمایید، بهتر است ابتدا از طریق ادراه پست پیگیری صورت بگیرد و اگر تا سه ماه نسبت به مرسوله سازمانی اقدامی صورت نگرفت به اداره پلیس راهور ناجا مراجعه و کارت خود را پیگیری نمایید.

✅سند و کارت خودرو برگشتی
در صورتی که ۶ ماه از زمان صدور کارت نگذشته باشد، مجددا از طریق پست میشود نسبت به ارسال آن اقدام کرد در غیر اینصورت باید برای صدور دوباره کارت و سند خودرو مطابق با پلاک جدید اقدام نمایید. برای اقدام دوباره صدور کارت و سند خودرو مالک یا نماینده قانونی صاحب خودرو با همراه داشتن مدارک به یکی از مکان های مراکز تعویض پلاک مراجعه نمایند.

✅تست درایو برای پیگیری کارت خودرو برگشتی کمک حال شما خواهد بود
تست درایو برای شما عزیزان این کار را خیلی آسان تر خواهد کرد، اگر وقت و زمان کافی برای پیگیری کارت خودرو های خود ندارید این کار را به کارشناسان حرفه ای و متخصص ما بسپارید. علاوه بر صرفه جویی در زمان و وقت شما، بهترین عملکرد را خواهید داشت و کارشناسان ما به دلیل تجربه ی بالا در امور اداری همیشه جزء بهترین ها بوده اند و به عنوان نماینده قانونی شما صفر تا صد کار همراه شما خواهند بود و برای تحویل سند و کارت خودرو برگشتی شما کمک حال شما خواهند بود.
برای ثبت درخواست ابتدا به لینک مربوطه مراجعه و درخواست خود را در اسرع وقت ثبت نمایید. کارشناسان ما به محض ثبت اطلاعات با شما تماس خواهند گرفت و پیگیر تمام امور شما خواهند بود.

✅مدارک لازم برای دریافت سند و کارت برگشتی خودرو
اول از همه مالک و دارنده خودرو باید مدارکی را جهت احراز آدرس محل سکونت خود به مرکز ارائه دهند. در ادامه ما توضیحاتی مبنی بر مدارکی که برای دریافت سند و کارت خودرو نیاز است، اینجا توضیح داده ایم:

✅احراز محل سکونت خریدار خودرو
در ادامه روش هایی را عنوان کرده ایم که احراز محل سکونت مالک خودرو با این روش ها امکان پذیر است و با ارائه موارد زیر نسبت به دریافت پلاک خودرو و همچنین سند و کارت خودرو اقدام مینمایید.

• ارائه سند منزل مسکونی به نام مالک خودرو نیاز است و همچنین همراه با این سند، یکی از قبوض آب، برق و گاز نیز ضروری است و باید به تاریخ روز ارائه شود.
• ارائه سند اجاره نامه منزل مسکونی به نام مالک خودرو نیاز است و همچنین همراه با این سند، یکی از قبوض آب، برق و گاز نیز ضروری است و باید به تاریخ روز ارائه شود.
• ارائه اصل جواز کسب معتبر به نام مالک خودرو نیاز است و همچنین همراه با این جواز، یکی از قبوض آب، برق و گاز نیز ضروری است و باید به تاریخ روز ارائه شود.
• اگر فرزندان صاحب خودرو محصّل هستند باید گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان خریدار به همراه آدرس محل سکونت والدین ارائه گردد و آدرس محل باید مورد تائید آموزش و پرورش منطقه باشد.
• اگر کارمند دولت و یا نیروهای مسلح باشند، باید نامه ای از اداره محل خریدار با ذکر محل سکونت کارکنان معرفی شود.
• اگر خریدار در محل والدین خود ساکن میباشد باید سند مالکیت چه ملکی چه استیجاری به نام پدر یا مادر خود ارائه نماید. یکی از قبوض آب، برق و گاز نیز ضروری است و باید به تاریخ روز ارائه شود.

• اگر ملک به نام همسر خریدار میباشد باید سند مالکیت چه ملکی چه استیجاری به همسر خود ارائه نماید. یکی از قبوض آب، برق و گاز نیز ضروری است و باید به تاریخ روز ارائه شود.
• در صورت عدم ارائه مدارک فوق الذكر بر اساس محل صدور شناسنامه، باید یکی از قبوض آب، برق یا گاز به تاریخ روز ارائه گردد.
• دفترچه تامین اجتماعی معتبر که مربوط به شهرستان محل اخذ کد پلاک ارائه شود و یکی از قبوض آب، برق و گاز نیز ضروری است و باید به تاریخ روز ارائه شود.
• به تایید شورای محل یا روستا برای افراد شهری یا روستاهای مرزی نیاز است و همچنین افرادی که در زمان جنگ به شهر های دیگر منتقل شده اند و دارای محل تولد مغایر با والدین خود میباشند.
• به تایید شورای محل یا روستا برای منازل اوقافی و روستایی نیاز است و همچنین نامه رسمی از ادارات عشایر و امور روستایی سازمان جهاد کشاورزی برای عشایر با نظر مدیر فنی.
• در ارتباط با کارخانه ها، شرکت ها، سازمان ها، اساسنامه ها و بریده روزنامه های رسمی که حداکثر دو سال از ثبت آن گذشته باشد نیاز میباشد و بر اساس شهرستان محل ثبت شرکت با ذکر آدرس دقیق محل فعالیت اقدام گردد.
به دو تذکر زیر توجه کنید
✅ تذکر اول: کارکنان مراکز تعویض پلاک باید مدارک احراز سکونت به شرح فوق را از مالکان دریافت نمایند و حق هیچ گونه دخالت در این خصوص را ندارند.
✅تذکر دوم: اگر پلاک آزاد و یا نصبی در سامانه شماره گذاری گزارش شود، دلیل بر احراز محل سکونت منزل مسکونی مالک نمیباشد.

تغییر محل آدرس سکونت مالک خودرو
اگر به مکانی جدید تغییر سکونت داده اید، برای پیگیری و اصلاح اطلاعات کارت و سند خودرو خود باید مدارک زیر را جمع آوری نمایید:
✅ مالک یا نماینده قانونی وی باید همراه خودرو باید طی مراحل قانونی حضور به عمل رسانند.
✅ اصل مدارک شناسایی معتبر مانند کارت ملی، شناسنامه و یا وکالت نامه برای نماینده قانونی وی به همراه مدارک شناسایی نماینده قانونی نیاز است.
✅ اصل کارت مشخصات خودرو
✅ اصل سند فروش کارخانه سازنده (تولید داخل).
✅ مدارک مبنی بر احراز سکونت مالک در آدرس اعلام شده
✅ بیمه نامه شخص ثالث
✅ اصل سند مالكيت خودرو صادر شده توسط پلیس راهور ناجا
✅ارائه برگ معاینه فنی که از مراکز مکانیزه مجاز برای خودروهای شخصی و دولتی صادر شده است و بیش از ۴ سال از زمان تولید این خودرو ها میگذرد و بیش از یک سال از تولید خودروهای عمومی میگذرد.
✅ ارائه گواهی مفاصا حساب از اجرائيات در صورت عدم پرداخت وجوه جرائم معوقه.
✅ بابت هزینه اصلاح مشخصات خودرو از طریق دستگاه های کارت خوان مستقر در مراکز تعویض پلاک نسبت به پرداخت آن اقدام نمایید. مبلغ واریزی ۵۵۰۰۰۰ ریال میباشد.
✅ بابت هزینه صدور و ارسال کارت مشخصات هوشمند خودرو برابر تعرفه مصوب شرکت پست ج.ا.ا. از طریق دستگاه های کارت خوان مستقر در مراکز تعویض پلاک نسبت به پرداخت آن اقدام نمایید.
✅ اگر ثبت اشتباهی از جانب کارکنان تعویض پلاک یا شماره گذاری مبنی بر مشخصات خودرو صورت بگیرد وجه ای از مراجعه کننده دریافت نمیکنند.

لیست مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک در تهران
برای شماره گذاری و همچنین تعویض پلاک در تهران مراکزی در نظر گرفته شده است:
• میثم: کیلومتر ۱۷ جاده مخصوص کرج-خیابان دارو پخش خیابان روز دارو (۱۱–۴۴۹۸۶۰۰۰)
• خاوران: کیلومتر ۱۰ جاده خاوران-بعد از سه راه خاور شهر (۳۳۸۵۱۳۳۲)
• الغدیر: یافت آباد-بلوار الغدیر-خیابان اکبر حسینی (۶۶۱۳۳۶۹۳)
• یادگار امام (ره): اتوبان یادگار امام-خیابان زنجان شمالی-جنب ستاد ترخیص خودرو (۶۶۲۵۶۷۲۹)
• اتحاد: تهرانپارس-حکیمیه-خیابان اتحاد-اتحاد ۵ غربی (۷۷۳۹۳۰۳۰)
• واحد شماره گذاری مستقر در شرکت ایران خودرو: کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص کرج-مرکز شماره گذاری مستقر در شرکت ایران خودرو (۴۴۹۳۴۴۴۵)
• واحد شماره گذاری مستقر در شرکت سایپا: کیلومتر ۱۱ جاده مخصوص کرج- مرکز شماره گذاری مستقر در شرکت سایپا (۴۴۹۰۶۶۱۰)
• واحد شماره گذاری مستقر در شرکت آسان موتور: کیلومتر ۸جاده مخصوص کرج-مرکز شماره گذاری شرکت آسان موتور (۴۸۶۴۵۷۴۷)
• خلیج: کیلومتر ۷ جاده قدیم کرج-بلوار خلیج فارس- خیابان رهنما- جنب ستاد ترخیص خودرو (۶۶۲۶۰۲۶۲)
• چیتگر: کیلومتر ۱۲ جاده مخصوص کرج (۴۴۹۰۱۹۲۹)
ساعات کاری مراکز تعویض پلاک
کلیه مراکز تعویض پلاک تهران و مراکز استانها از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷:۰۰ الی ۱۴:۰۰ و پنجشنبه ساعت ۷:۰۰الی ۱۲:۰۰ مشغول به فعالیت هستند.

 

⬅️بیشتر بخوانید: 

 ساعت کاری مراکز تعویض پلاک تهران

 پیگیری کارت سوخت خودرو

  وضعیت پلاک فک شده

Subscribe
Notify of

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

199 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
محمد نجفی
مهر ۲۳, ۱۴۰۱ ۱۱:۴۶ ق.ظ

هفته پیش ماشین صفر گرفتم ۴ روز بعدش کارت ماشین اومد پست رفتم گرفتم ولی برگ سبز و کارت سوخت نیامده .نمیدنم اونا کی میاد

پریسا
  محمد نجفی
شهریور ۲۸, ۱۴۰۲ ۶:۲۷ ق.ظ

کارت سوخت رو باید تقاضا کنی. مدارک لازم روببر دفتر پلیس بعلاوه ۱۰تقاضاکن

عرفان
مهر ۳, ۱۴۰۱ ۴:۴۰ ق.ظ

سلام من رفتم تعویض پلاک بعد خرید ماشین حتی رسید هم نداد برای کارت ماشین وسط خیابون پلیس ماشین رو بگیره باید چه مدرکی نشون بدم؟

محمد
شهریور ۲۸, ۱۴۰۱ ۱۱:۳۲ ق.ظ

سلام
من حدود ده روزه تعویض پلاک کردم و تو سایت مرسولات پستی نوشته بود که تحویل نامه رسان گردید
میتونم از اداره پست تحویل بگیرم ؟

Tnha
مرداد ۲۷, ۱۴۰۱ ۲:۵۴ ب.ظ

سلام خسته نباشید…اقا باید کجا برم برا کارت سوخت اقدام کنم هر کی میدونه لطفن راهنمایی کنه ممنونم دوستان…….

نیل
مرداد ۴, ۱۴۰۱ ۸:۴۰ ق.ظ

اینو مینویسم برای کسایی که مثل ما درگیر شدن. دوستان برای رهگیری کارت از سایت مرسولات سازمانی استفاده نکنید چون کلا به روز نیست. وارد سایت پست بشید یعنی سرچ کنید رهگیری مرسولات پستی. اونجا کدی که پشت برگ سبز خودرو زده وارد کنید تا ببینید کارت کجاست. واسه ما پست نیومد و الکی زده بود سه بار اومده. بعد از سه بار اومدن، کارت سه ماه توی اداره پست منطقه تون میمونه و بعدش برمیگرده همون مرکزی که تعویض پلاک کردین.

fateme
خرداد ۲۲, ۱۴۰۱ ۱:۲۲ ب.ظ

کارت ماشین من بعد۲ماه اومدب پست بانک شهرمون وخودمم نمیدونستم چون ازپست بانک زنگ نمیزنن بایدخودتون پیگیری باشین ۲۰روزتوپست بانک بوددیگ ب خودشون زحمت ندادن زنگ بزنن الکی رفتم پلیس+۱۰گفتش بایدبری تعویص پلاک کارای کارت ماشین اونجاانجام میشه ک یهورفتم دوباره پست بانک دیدم اره زیرکلی ورق افتاده بود

وحید
اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱ ۳:۱۶ ق.ظ

سلام
من ۲۶ دی ماه ۱۴۰۰ تعویض پلاک کردم و دقیقا ۴ ماه بعد یعنی ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ کارتم رسید دستم و این رو هم بگم سایت پیگیری پست بروز نیست و کارت من دووبار اومد جلو در ولی سایت همش میزد صادر نشده

رضائی
  وحید
اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۱ ۵:۴۰ ب.ظ

سلام داداش من الان بیشتر از ۶ماهه که یک پراید خریدم تعویض پلاک کردم ولی هنوز کارت ماشین نیومده، بغیر از سامانه رهگیری مرسولات سازمانی دیگه کجا برم پیگیری کنم که جواب بگیرم، ممنون

علی قربانی
فروردین ۲۶, ۱۴۰۱ ۵:۵۷ ب.ظ

سلام خسته نباشید بخشید من ماشین گرفتم برج ۱۱ گرفتم هنوز کارت ماشینم هنوز نیا آمد چی بیاد کنم

امید
اسفند ۲۳, ۱۴۰۰ ۱۱:۱۰ ب.ظ

سلام ۲۰/آبان/۱۴۰۰ تعویض پلاک کردم… امروز ۲۴ / اسفند / ۱۴۰۰؛ بعد ۴ ماه هنوز خبری از کارت خودرو نشده است!

امید
  امید
اسفند ۲۶, ۱۴۰۰ ۸:۲۳ ب.ظ

در جواب به این نظر خودم باید این هم اضافه کنم که ۲/۱۱/۱۴۰۰ کارت ارسال شده بود به شهرستان ولی اداره پست خبری نداده بود یا هر چی … یکی دو روز پیش رفتم و حضوری تحویل گرفتم.. شاید برای برخی هم همینطور شده باشه.

علی سیرجانی
بهمن ۳۰, ۱۴۰۰ ۸:۱۴ ب.ظ

کامیونت شیلر صفر تحویل گرفتم . قفط سند ماشین تحویل دادن . خبری از کارت سوخت و برگ سبز و کارت ماشین نیست . الان یکماه میگذره . این مدارک تا نباشه نمیشه کارت هوشمند براش بگیری و کار کنی …… به فکر مردم نیستن ……

محمدرضا عباسی
بهمن ۲۸, ۱۴۰۰ ۷:۰۰ ب.ظ

سلام
تقریبا۴۰روزماشین خریدم مدل۹۶ ولی هنوز کارت ماشین را دریافت نکرد

وحید
بهمن ۲۸, ۱۴۰۰ ۴:۴۶ ب.ظ

منم امروز دقیقا ۸۰روزه ازتعویض پلاکم گذشته ولی از کارت ماشین خبری نیست تو سایت پست هم پلاکمو میزنم میگه ازسمت ناجا تحویل پست نشده!پلیس+۱۰هم میگه باید از تعویض پلاک بپرسید اونجام میگن بازم باید صبرکنید.

مهرداد
بهمن ۲۸, ۱۴۰۰ ۹:۴۹ ق.ظ

این کارت خودرو فک کنم هیچ وقت نمیاد

Amir
  مهرداد
آبان ۲۰, ۱۴۰۱ ۲:۴۲ ق.ظ

اره داداش واسه من یک سال شد نیومد بیخیال شدم
پلیس هم چند بار کارت ماشین و خواسته گفتم هنوز نیومده

امیر
بهمن ۱۲, ۱۴۰۰ ۱۰:۴۷ ق.ظ

والا الآن سه ماهه هرچی از سایت استعلام میکنم میگه نیومده ،شاید این جمعه بیاید شاید …..

جواد
  امیر
بهمن ۲۵, ۱۴۰۰ ۴:۲۲ ب.ظ

داداش این سایتش بروز نیست من امروز کارت سوختم اومد بعد رفتم داخل سایت زده بود اصن وارد نشده

مهرداد
  جواد
بهمن ۲۸, ۱۴۰۰ ۹:۴۷ ق.ظ

سلام داداش کارت سوختت چند روزه اومد؟؟

علی
  مهرداد
فروردین ۵, ۱۴۰۱ ۲:۱۳ ب.ظ

برا منم همینجور بود تو سامانه زده اصلا وادد نشده ولی یک هفته بعد از تحویل ماشین برگ سبز با کارت سوخت رو معمور پست اورد . الان بعد از یک ماه هنوز تو همون حالته ولی از کارت ماشین خبری نیست

دیجی
  علی
فروردین ۱۱, ۱۴۰۱ ۴:۱۶ ب.ظ

داداش برا منم همین جوره

علی
بهمن ۱۱, ۱۴۰۰ ۶:۱۶ ب.ظ

سلام حدود یک ماهه تعویض پلاک انجام دادم ولی متاسفانه تا این لحظه خبری از صدور کارت خودرو نبوده و هنور تحویل اداره پست نشده بفرمایید از کجا باید پیگیری نمو

کاربر سایت
بهمن ۳, ۱۴۰۰ ۵:۰۸ ق.ظ

سلام‌ امروز رفتم تعویض‌ پلاک یاد‌ رفت ببینم‌ کارت ماشین‌ کی‌ میاد
من‌ سند‌ قطعی‌ زدم وکالت‌ قطعی برگ‌ سبز‌ بنام‌ خورده باید برم‌ سند‌ سفیدم‌ بزنم

را
دی ۲۱, ۱۴۰۰ ۶:۵۲ ق.ظ

منم سه ماه شده که منتظرم کارتم بیاد هر روز تو سامانه پیگیری میکنم میزنه از سوی ناجا تحویل پست نشده!

مجتبی
  را
دی ۳۰, ۱۴۰۰ ۸:۱۵ ب.ظ

منم الان ۲ ماهه که سند زدم، اما کارتم نیومده. هر روز هم تو سامانه پیگیری میکنم میزنه از سوی ناجا تحویل پست نشده

رح
دی ۲۰, ۱۴۰۰ ۷:۲۴ ق.ظ

من هم ثبت نام کردم ۸۰ روز گذشته چیزی به پست تحویل داده نشده کارت خودرو کلا نیامده هنوز تعویض پلاک نرفتم پلیس +۱۰ رفتم گفتند باید از تعویض پلاک پیگیر باشید.

رح
  رح
بهمن ۹, ۱۴۰۰ ۱۰:۲۵ ق.ظ

در نهایت کارت ماشین برای بنده از طریق پست ارسال شد. بعد از ۸۰ روز. رییس پلیس تهران گفته بود مشکل تراشه دارند و کارت خودروهای بعدی دیگه تراشه ندارند به جاش بارکد خواهند داشت. حالا می خواهم کارت سوخت ثبت نام کنم هردفعه که می روند سیستم قطعه.

خلیل
دی ۱۹, ۱۴۰۰ ۹:۳۰ ق.ظ

سلام دوستان عزیزمن امروز۷۰روزمیشه کارت ماشین نیامده تعویض پلاکم میرم میگن منتظرباش بایدچیکارکنم زودتربیادممنون

رضا
آذر ۱۴, ۱۴۰۰ ۹:۴۸ ب.ظ

سلام من کارت المثنی خودرو درخواست دادم.کارت ماشینم رو پلیس با بیقانونی منو جریمه کرد و با داد و بیداد اینقدر هل شدم کهکارت ماشینم دست پلیس موند گم شد خلاصه نمیدونم چی شد بعد جریمه دیگه نتونستم پیداش کنم زمین و زمان رو گشتم.حالا بیشتر از یک ماهه درخواست دادیم ولی هیچ خبری از کارت المثنی هم نیست.یه کارت ماشین دیگه چیه که اینقدر طولش میدن.اگه مواد اولیه شو ندارید رو کاغذ بهمون بدید که اینسری ماشین رو برادران حافظ امنیت ما ازمون تو شهر غریب نگیرن اوارمون کنند.واقعا از بعضی از ماموران راهنمایی رانندگی به شدت شاکی هستم که به جای تامین امنیت مردم امنیت مردم رو از بین میبرند.

محمد
  رضا
بهمن ۲۱, ۱۴۰۰ ۵:۵۷ ق.ظ

باسلام با مستندات لازم به سازمان قضایی نیروهای مسلح استان(دادسرای نظامی) مرکز شهرستان رفته ودادخواست بدهیددر صورت محق بودنتان حتما مامور خاطی توبیخ وخسارت هم ازش گرفته میشه مطمئن باشید چون اونجا ربطی به ناجا،ارتش و.. نداره دادسرای نظامیه وطرف حق میگیرن حتی اگر فرد درجه بالایی هم داشته باشه.

Anonymous
  محمد
بهمن ۲۴, ۱۴۰۰ ۳:۳۲ ق.ظ

کل حرفهاش متناقضه
۱. پلیس کارت را نگه نمیداره
۲ اگر هم دستش باشه برو بگیر
۳ رسید تعویض پلاک حکم کارت خودرو را داره

مسعود
  Anonymous
اسفند ۱۸, ۱۴۰۰ ۱۰:۵۶ ق.ظ

آقا من دو ماه پیش تعویض پلاک کردم ولی رسیدی ندادن. فقط برگ سبز خودرو رو دادن که حکم سند داره و اندازه برگه آ۴ هست که نمیشه آدم هر بار میخواد بره بیرون اینم با خودش ببره . نمیشه تا کنی بزاری تو جیبت که.

بهرام
  Anonymous
اسفند ۱۸, ۱۴۰۰ ۷:۴۲ ب.ظ

چیزی نمیدونی قضاوت نکن اینجا کسی برات نوسابه باز نمیکنه

مهران
آبان ۳۰, ۱۴۰۰ ۵:۵۴ ق.ظ

سلام چرا بعد از چهل روز کارت خودرو نیومده معلوم هست چیکار میکنن

Amir
  مهران
آبان ۲۰, ۱۴۰۱ ۲:۴۵ ق.ظ

واسه من یک ساله گذشته

علی
اسفند ۸, ۱۳۹۹ ۴:۵۹ ق.ظ

سلام
کارت ماشین چند روزه میاد؟

Amir
  علی
آبان ۲۰, ۱۴۰۱ ۲:۴۵ ق.ظ

اصلا نمیاد

مصطفی
بهمن ۱, ۱۳۹۹ ۱۰:۵۸ ق.ظ

۱ مشت مفت خور بی لیاقت ۱ مشت انتر کثافت شکم گنده بیشرفهای تنبل کصافتهای تنبل اداره پست الان ۱ سال و خورده ای کارت نرسیده

عباس
  مصطفی
آبان ۵, ۱۴۰۰ ۷:۴۰ ق.ظ

واقعا یه ساله نشستی و منتظر کارت خودتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مصطفی
بهمن ۱, ۱۳۹۹ ۶:۰۴ ق.ظ

سلام ۱ سال است کارت ماشین نیومده
هیشکی هم پاسخگو نیس

عرفان
دی ۶, ۱۳۹۹ ۱۰:۴۶ ق.ظ

سلام، من یه ماشین صفر خریدم، قبلا پلاک آزاد داشتم، خواستم اون پلاک رو بذارم روی ماشین، گفتن احراز سکونت کن، انجام دادم، تحویل نمایندگی دادم، گفتن ده روزه پلاکت میاد، الان ۳هفته گذشته، هنوز آماده نشده، چی کار باید کرد؟

محمد
دی ۳, ۱۳۹۹ ۵:۲۴ ب.ظ

سلام .من ماشین پراید خریدم وقرار به ارسال کارت ماشین به آدرس مذکور شده بود طی برگه پیگیری .،ولی کارت به دست من نرسیده تاریخ ارسال به پست ۹۹/۰۴/۲۲بوده لطفا کمکم کنید.

میلاد
آذر ۳۰, ۱۳۹۹ ۱:۲۹ ب.ظ

سلام من امروز تعویض پلاک موتور انجام دادم کی کارت موتور میاد

علی
مهر ۲۷, ۱۳۹۹ ۸:۴۳ ب.ظ

سلام .من یه ماشین معامله می‌خوام کنم .پشت کارت ماشین برچسب الکترونیکیه افتاده گم شده چیکار میشه کرد

بهاره
مهر ۲۰, ۱۳۹۹ ۸:۰۸ ق.ظ

سلام بمن تعویض پلاک گفته ۱۵ روزه میادویجک پستی هم داده هرچی میزنم سامانه پست میگه اطلاعاتی ازمرسوله شمادردسترس نیست باید چکارکنم الان ۲۰ روزه نیومده ؟

مجتبی
  بهاره
دی ۳۰, ۱۴۰۰ ۸:۱۹ ب.ظ

,واسه من بعد ۲ ماه میزنه از سوی ناجا تحویل پست نشده!

مهدی
شهریور ۱۲, ۱۳۹۹ ۱۱:۰۹ ق.ظ

من ماشین خریدم رفتم تعویض پلاک گفت برات کارت پست میشه! الان نزدیک ۲۰ روز گذشت کارت نیومده و تو سایت پست میرم میگه هنوز سابقه ای برای این کارت ثبت نشده است. نمیدونم شاید چون هوشمند شده بیشتر طول می کشه ؟!؟!؟!؟

تورک
  مهدی
مهر ۸, ۱۳۹۹ ۵:۳۸ ب.ظ

این سایت براسرگرمی من وتوست کارت ماشین من هفته پیش اومدوب دستم رسید منم الان میزنم همینو میگه