کارت شناسایی ماشین چند روزه میاد؟ (اگه می خواهی بدونی اینجا کلیک کن)

کارت شناسایی ماشین چند روزه میاد؟ (اگه می خواهی بدونی اینجا کلیک کن)

باسلام خدمت کاربران گرامی وب سایت تست درایو؛

خیلی از ما وقتی به تازگی صاحب ماشین می شویم اطلاعی دقیقی از مدارک ماشین و نحوه ارسال آن نداریم، مثلا کارت شناسایی وسیله نقلیه یا همون کارت ماشین کی ارسال میشه و چند روزه به دستمون می رسه؟ و نحوه ارسالش از چه طریقی است؟ امروز قصد داریم در این پست شما عزیزان را با نحوه ارسال کارت ماشین و مدت زمان ارسالش آشنا کنیم.

پیگیری کارت خودرو از ناجا✅کارت شناسایی ماشین چند روزه میاد؟

کارت و سند خودرو بعد از خرید از طریق پست به درب منزل مالک فرستاده میشود. سرهنگ منوچهر روحی در گفت و گو با واحد مرکزی خبر با اعلام تعویض پلاک یکی از اهداف مهم است، افزود:” برای تایید و تصحیح بانک اطلاعاتی راهور، سند و کارت خودروها به صورتی پستی به درب منزل مالک خودرو ارسال میشود تا احراز سکونت شوند. اگر کارت خودرو به دست مالک به هر دلیلی نرسد، کارت خودرو برگشتی محسوب میشود و برگشت میخورد.

برای پیشگیری از این روند بهتر است که مالکان خودرو محل سکونت خود را به صورت دقیق و شفاف در سایت پلی راهور ناجا قید کنند. متاسفانه بعضی از صاحبان خودرو، آدرس محل سکونت خود را به اشتباه اعلام میکنند تا در صورت بروز هرگونه اتفاقی امکان در دسترس بودن آن ها به حداقل برسد و مبرا هرگونه اشتباه باشند و این روند باعث برگشت کارت خودرو میشود.

ویرایش دوباره آدرس و مشخصات برای مالکان خودرو
در این راستا اداره راهور ناجا گزینه ای در این زمینه اضافه نموده است که در صورت وارد کردن هرگونه آدرس و مشخصات اشتباهی با کلیک بر روی گزینه ویرایش قادر به تصحیح مشخصات خود اعم از آدرس، کد پستی، شماره تلفن و سایر مشخصات باشند. برای دسترسی به سایت پلیس راهور از طریق لینک زیر اقدام فرمایید:
آدرس لینک

کاربر گرامی لطفا توجه داشته باشید در هنگام ورود به سایت راهور حتما از آی پی ایران بایستی وارد شوید در غیر اینصورت صفحه مورد نظر باز نخواهد شد، در صورتی که از قند شکن استفاده می نمایید در هنگام ورود به سایت راهور غیرفعال نمایید.

صدور کارت خودرو✅کارت خودرو، برگ سبز زندگی
به مرور زمان، تکنولوژی جایگاه ویژه ای برای خود پیدا کرده است و شرایط زندگی را برای انسان ها راحت کرده است. البته که وسایل حمل و نقل از این قضیه مستثنی نیستند و با پیشرفت زیادی روبرو شده اند. در این میان خودرو ها جایگاه ویژه تری بین سایر وسایل حمل و نقل پیدا کرده و خانواده ها میتوانند از امکانات این وسیله ها بهره مند شوند. اولین شرط و مهم ترین آن داشتن سند و کارت خودرو میباشد که حکم برگ سبز برای دارنده های خودرو است. کارت خودرو برای هر اتومبیلی جداگانه صادر میشود و هر کارتی نشان دهنده مشخصات خودرو و مالک آن میباشد.

✅کارت خودرو برگشتی تا سه ما در اداره پست میماند
اگر به هر دلیلی مالکان خودرو موفق به دریافت کارت خودرو از درب منزل نشده اند، کارمند اداره پست موظف است که تا سه بار این مرسوله را تا درب خانه ی فرد بفرستد و همچنین اداره پست مرسوله را میتواند تا ۳ ماه در اداره پست نگهداری نماید تا مالک برای تحویل آن بتواند به اداره پست مراجعه نماید.

✅بازه زمانی مشخص برای صدور کارت خودرو
برای صدور هر کارتی معمولا یک بازه زمان مشخصی در نظر گرفته میشود که با پیگیری از طریق سامانه رهگیری مرسولات میتوانید از زمان صدور کارت خود آگاه باشید. البته این سامانه امور های مختلفی را برعهده نیز دارد که یکی از این موارد، پیگیری کارت میباشد. برای اینکه از صدور کارت خود آگاه شوید ابتدا وارد سامانه رهگیری مرسولات سازمان شوید سپس وارد قسمت جستجو شوید و بر روی گزینه ی کارت خودرو کلیک نمایید و در نهایت شماره پلاک خودرو خود را در این قسمت وارد نمایید و از نتیجه پیگیری کارت مدنظر آگاه شوید و تا زمانی که کارت خودرو به دست م=شما برسد میتوانید با همین روال از روند دریافت کارت مطلع شوید.

پیگیری کارت ماشین

✅پیگیری کارت خودرو برگشتی از اداره پست
برای پیگیری های بیشتر برای اینکه کارت برگشتی به دست خودتان برسد میتوانید از طریق اداره پست آن را پیگیری نمایید. در ادامه برای انواع پیگیری های کارت خودرو برگشتی توضیحات مختصری داده ایم:

۱٫ سازمان پیگیری مرسولات سازمانی
ابتدا و مهم ترین کار همان پیگیری از طریق سامانه پیگیری مرسوله سازمانی میباشد که در بالا هم ذکر کردیم کارت خودرو برگشتی خود را پیگیری نمایید.
۲٫ ارتباط با واحد ارتباط مشتریان اداره پست
اگر به اینترنت هم دسترسی ندارید میتوانید سوالات خود را از طریق شماره تلفن ۸۴۴۷۰۰۰۰-۰۲۱
واحد ارتباط با مشتریان مطرح کنید و تمامی ابهامات خود را بر طرف نمایید.
۳٫ با کد USSD کارت خودرو برگشتی خود را پیگیری نمایید
همچنین با شماره گیری (*۱۹۳#) میتوانید تمامی مرسولات خود را رهگیری نمایید.

✅پیگیری کارت خودرو برگشتی از ناجا
اگر پیگیری از طریق اداره پست به هر نحوی به مشکل برخورد میتوانید از اداره خود ناجا پیگیری خود را انجام دهید. با مراجعه به مراکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا پیگیری را با ارائه مدارک خود انجام دهید تا کارت و سند خودرو را تحویل بگیرید.

مدت زمان صدور کارت ماشین

✅پیگیری کارت خودرو برگشتی از طریق کد USSD
یک روش دیگر برای پیگیری مرسولات سازمانی مربوط به ناجا و پلیس +۱۰ را نیز میتوانید از طریق شماره گیری کد USSD نیز انجام دهید. کد شماره گیری این کد میباشد: (#۱۱۰*). بعد از اینکه این کد را از طریق تلفن همراه خود شماره گیری کردید برای شما یک منویی نمایش خواهد داد که شامل گزینه های زیر میباشد:
 پلیس +۱۰
 خدمات راهور
 کلانتری و پاسگاه
 پلیس آگاهی

با انتخاب گزینه دوم، خدمات راهور از روند پیگیری کارت و سند خودرو خود آگاه شوید و اقدامات لازم را در صورت نیاز انجام دهید. سپس به مرحله بعد میروید و با توجه به نیاز خود گزینه مورد نظر خود را انتخاب نمایید. خدماتی که با آن مواجه میشوید شامل موارد زیر میباشد
خدمات پلیس راهور
خدمات گذرنامه
خدمات پلی فنا و ….

✅پیگیری کارت خودرو برگشتی از طریق پیامک گذاری
منظور از پیامک همان روش هایی است که از طریق USSD به در بالا اشاره کرده ایم صورت میگیرد و میتوانید کارت و سند خودرو برگشتی خود را پیگیری نمایید.

پیگیری کارت خودرو برگشتی از شهرک آزمایش
پیگیری سند و کارت خودرو برگشتی قبلا در گذشته از همین طریق صورت میگرفت و یکی از مهم ترین روش های پیگیری بود که در گذر زمان تبدیل به مراکز تعویض پلاک شده است و تغییراتی در بخش نرم افزاری و همچنین سخت افزاری صورت گرفته است.

✅پیگیری کارت خودرو برگشتی از راهور (مراکز تعویض پلاک)
آخرین مورد از مراحل پیگیری سند و کارت خودرو برگشتی از طریق خود اداره پلیس راهور انجام میگیرد. چه زمانی برای این اینکه به اداره راهور صورت میگرد، مناسب است؟ همان ابتدا به اداره راهور مراجعه نمایید، بهتر است ابتدا از طریق ادراه پست پیگیری صورت بگیرد و اگر تا سه ماه نسبت به مرسوله سازمانی اقدامی صورت نگرفت به اداره پلیس راهور ناجا مراجعه و کارت خود را پیگیری نمایید.

✅سند و کارت خودرو برگشتی
در صورتی که ۶ ماه از زمان صدور کارت نگذشته باشد، مجددا از طریق پست میشود نسبت به ارسال آن اقدام کرد در غیر اینصورت باید برای صدور دوباره کارت و سند خودرو مطابق با پلاک جدید اقدام نمایید. برای اقدام دوباره صدور کارت و سند خودرو مالک یا نماینده قانونی صاحب خودرو با همراه داشتن مدارک به یکی از مکان های مراکز تعویض پلاک مراجعه نمایند.

✅تست درایو برای پیگیری کارت خودرو برگشتی کمک حال شما خواهد بود
تست درایو برای شما عزیزان این کار را خیلی آسان تر خواهد کرد، اگر وقت و زمان کافی برای پیگیری کارت خودرو های خود ندارید این کار را به کارشناسان حرفه ای و متخصص ما بسپارید. علاوه بر صرفه جویی در زمان و وقت شما، بهترین عملکرد را خواهید داشت و کارشناسان ما به دلیل تجربه ی بالا در امور اداری همیشه جزء بهترین ها بوده اند و به عنوان نماینده قانونی شما صفر تا صد کار همراه شما خواهند بود و برای تحویل سند و کارت خودرو برگشتی شما کمک حال شما خواهند بود.
برای ثبت درخواست ابتدا به لینک مربوطه مراجعه و درخواست خود را در اسرع وقت ثبت نمایید. کارشناسان ما به محض ثبت اطلاعات با شما تماس خواهند گرفت و پیگیر تمام امور شما خواهند بود.

✅مدارک لازم برای دریافت سند و کارت برگشتی خودرو
اول از همه مالک و دارنده خودرو باید مدارکی را جهت احراز آدرس محل سکونت خود به مرکز ارائه دهند. در ادامه ما توضیحاتی مبنی بر مدارکی که برای دریافت سند و کارت خودرو نیاز است، اینجا توضیح داده ایم:

✅احراز محل سکونت خریدار خودرو
در ادامه روش هایی را عنوان کرده ایم که احراز محل سکونت مالک خودرو با این روش ها امکان پذیر است و با ارائه موارد زیر نسبت به دریافت پلاک خودرو و همچنین سند و کارت خودرو اقدام مینمایید.

• ارائه سند منزل مسکونی به نام مالک خودرو نیاز است و همچنین همراه با این سند، یکی از قبوض آب، برق و گاز نیز ضروری است و باید به تاریخ روز ارائه شود.
• ارائه سند اجاره نامه منزل مسکونی به نام مالک خودرو نیاز است و همچنین همراه با این سند، یکی از قبوض آب، برق و گاز نیز ضروری است و باید به تاریخ روز ارائه شود.
• ارائه اصل جواز کسب معتبر به نام مالک خودرو نیاز است و همچنین همراه با این جواز، یکی از قبوض آب، برق و گاز نیز ضروری است و باید به تاریخ روز ارائه شود.
• اگر فرزندان صاحب خودرو محصّل هستند باید گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان خریدار به همراه آدرس محل سکونت والدین ارائه گردد و آدرس محل باید مورد تائید آموزش و پرورش منطقه باشد.
• اگر کارمند دولت و یا نیروهای مسلح باشند، باید نامه ای از اداره محل خریدار با ذکر محل سکونت کارکنان معرفی شود.
• اگر خریدار در محل والدین خود ساکن میباشد باید سند مالکیت چه ملکی چه استیجاری به نام پدر یا مادر خود ارائه نماید. یکی از قبوض آب، برق و گاز نیز ضروری است و باید به تاریخ روز ارائه شود.

• اگر ملک به نام همسر خریدار میباشد باید سند مالکیت چه ملکی چه استیجاری به همسر خود ارائه نماید. یکی از قبوض آب، برق و گاز نیز ضروری است و باید به تاریخ روز ارائه شود.
• در صورت عدم ارائه مدارک فوق الذكر بر اساس محل صدور شناسنامه، باید یکی از قبوض آب، برق یا گاز به تاریخ روز ارائه گردد.
• دفترچه تامین اجتماعی معتبر که مربوط به شهرستان محل اخذ کد پلاک ارائه شود و یکی از قبوض آب، برق و گاز نیز ضروری است و باید به تاریخ روز ارائه شود.
• به تایید شورای محل یا روستا برای افراد شهری یا روستاهای مرزی نیاز است و همچنین افرادی که در زمان جنگ به شهر های دیگر منتقل شده اند و دارای محل تولد مغایر با والدین خود میباشند.
• به تایید شورای محل یا روستا برای منازل اوقافی و روستایی نیاز است و همچنین نامه رسمی از ادارات عشایر و امور روستایی سازمان جهاد کشاورزی برای عشایر با نظر مدیر فنی.
• در ارتباط با کارخانه ها، شرکت ها، سازمان ها، اساسنامه ها و بریده روزنامه های رسمی که حداکثر دو سال از ثبت آن گذشته باشد نیاز میباشد و بر اساس شهرستان محل ثبت شرکت با ذکر آدرس دقیق محل فعالیت اقدام گردد.
به دو تذکر زیر توجه کنید
✅ تذکر اول: کارکنان مراکز تعویض پلاک باید مدارک احراز سکونت به شرح فوق را از مالکان دریافت نمایند و حق هیچ گونه دخالت در این خصوص را ندارند.
✅تذکر دوم: اگر پلاک آزاد و یا نصبی در سامانه شماره گذاری گزارش شود، دلیل بر احراز محل سکونت منزل مسکونی مالک نمیباشد.

تغییر محل آدرس سکونت مالک خودرو
اگر به مکانی جدید تغییر سکونت داده اید، برای پیگیری و اصلاح اطلاعات کارت و سند خودرو خود باید مدارک زیر را جمع آوری نمایید:
✅ مالک یا نماینده قانونی وی باید همراه خودرو باید طی مراحل قانونی حضور به عمل رسانند.
✅ اصل مدارک شناسایی معتبر مانند کارت ملی، شناسنامه و یا وکالت نامه برای نماینده قانونی وی به همراه مدارک شناسایی نماینده قانونی نیاز است.
✅ اصل کارت مشخصات خودرو
✅ اصل سند فروش کارخانه سازنده (تولید داخل).
✅ مدارک مبنی بر احراز سکونت مالک در آدرس اعلام شده
✅ بیمه نامه شخص ثالث
✅ اصل سند مالكيت خودرو صادر شده توسط پلیس راهور ناجا
✅ارائه برگ معاینه فنی که از مراکز مکانیزه مجاز برای خودروهای شخصی و دولتی صادر شده است و بیش از ۴ سال از زمان تولید این خودرو ها میگذرد و بیش از یک سال از تولید خودروهای عمومی میگذرد.
✅ ارائه گواهی مفاصا حساب از اجرائيات در صورت عدم پرداخت وجوه جرائم معوقه.
✅ بابت هزینه اصلاح مشخصات خودرو از طریق دستگاه های کارت خوان مستقر در مراکز تعویض پلاک نسبت به پرداخت آن اقدام نمایید. مبلغ واریزی ۵۵۰۰۰۰ ریال میباشد.
✅ بابت هزینه صدور و ارسال کارت مشخصات هوشمند خودرو برابر تعرفه مصوب شرکت پست ج.ا.ا. از طریق دستگاه های کارت خوان مستقر در مراکز تعویض پلاک نسبت به پرداخت آن اقدام نمایید.
✅ اگر ثبت اشتباهی از جانب کارکنان تعویض پلاک یا شماره گذاری مبنی بر مشخصات خودرو صورت بگیرد وجه ای از مراجعه کننده دریافت نمیکنند.

لیست مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک در تهران
برای شماره گذاری و همچنین تعویض پلاک در تهران مراکزی در نظر گرفته شده است:
• میثم: کیلومتر ۱۷ جاده مخصوص کرج-خیابان دارو پخش خیابان روز دارو (۱۱–۴۴۹۸۶۰۰۰)
• خاوران: کیلومتر ۱۰ جاده خاوران-بعد از سه راه خاور شهر (۳۳۸۵۱۳۳۲)
• الغدیر: یافت آباد-بلوار الغدیر-خیابان اکبر حسینی (۶۶۱۳۳۶۹۳)
• یادگار امام (ره): اتوبان یادگار امام-خیابان زنجان شمالی-جنب ستاد ترخیص خودرو (۶۶۲۵۶۷۲۹)
• اتحاد: تهرانپارس-حکیمیه-خیابان اتحاد-اتحاد ۵ غربی (۷۷۳۹۳۰۳۰)
• واحد شماره گذاری مستقر در شرکت ایران خودرو: کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص کرج-مرکز شماره گذاری مستقر در شرکت ایران خودرو (۴۴۹۳۴۴۴۵)
• واحد شماره گذاری مستقر در شرکت سایپا: کیلومتر ۱۱ جاده مخصوص کرج- مرکز شماره گذاری مستقر در شرکت سایپا (۴۴۹۰۶۶۱۰)
• واحد شماره گذاری مستقر در شرکت آسان موتور: کیلومتر ۸جاده مخصوص کرج-مرکز شماره گذاری شرکت آسان موتور (۴۸۶۴۵۷۴۷)
• خلیج: کیلومتر ۷ جاده قدیم کرج-بلوار خلیج فارس- خیابان رهنما- جنب ستاد ترخیص خودرو (۶۶۲۶۰۲۶۲)
• چیتگر: کیلومتر ۱۲ جاده مخصوص کرج (۴۴۹۰۱۹۲۹)
ساعات کاری مراکز تعویض پلاک
کلیه مراکز تعویض پلاک تهران و مراکز استانها از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷:۰۰ الی ۱۴:۰۰ و پنجشنبه ساعت ۷:۰۰الی ۱۲:۰۰ مشغول به فعالیت هستند.

 

⬅️بیشتر بخوانید:

 ساعت کاری مراکز تعویض پلاک تهران

لطفا رای دهید
به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 20 Average: 3.9]

68
یک پاسخ بنویسید

43 نظرات
25 پاسخ ها
4 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
63 نویسندگان دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین
اطلاع رسانی کن
R.k

سلام دوستان نگران نباشید من هم ۱۳ بهمن ۹۷ تعویض پلاک کردم ولی هنوز کارتی دریافت نکردم .اول فکر میکردم مشکل من تنها است الان میبینم که همه نگرفتن .حالا اون کسایی که دریافت کردند بگن چقدر طول کشیده تا ما هم بدونیم.

جواد

سلام من برج ۱۰ ۹۷ تعویض پلاک کردم کارت سوختش آمد ولی خبری از کارتش نیس الان دقیق نزدیک ۵ ماهه

محسن

۱۰بهمن ۹۷ ماشین خریدم الآن اول خرداد ۹۸ هنوز ازکارت ماشین خبری نیست. باید به این اوضاع بخندی یا گریه کنی…. پلیس راهور سرت سلامت….

کورش

چقدر جالبه!!
وزارت کشور تعویض پلاک می کنه — توی یه کاغذ الکی شماره شاسی رو به جای کد VIN زدن حتما چک کنید 🙁
وزارت نفت کارت سوخت تهیه می کنه — چون کد VIN نداری پس توی کامپیوترشون برات کارت سوخت صادر نمی شه 🙁
وزارت ارتباطات مدارک رو به آدرست می فرسته — چون کلا تحریم کارت سوخت و کارت ماشین هستیم بنابراین منتظر هیچکدوم نباید باشیم 🙁
ته مدیریته دیگه ! علی برکت اله!

وحید

سلام من در تاریخ ۱/۱۲/۹۷ موتورسیکلتم تعویض پلاک کردم وبه نام خودم زدم خریدارم ولی هنوز کارت موتورم نیومده امروز۳۱ اردیبهشت ۹۸ هست در تعویض پلاک خلیج ممنون میشم پاسخ بدین باید مرکز تعویض پلاک خلیج برم

حسین

سلام
الان ۳۰اردیبهشته و من از ۱۱بهمن کارت ماشین ندارم
کد ۸رقمی پشتش رو از کجا بیارم برای استعلام خلافی از سایت راهور؟؟؟؟

ارسام

سلام ۱۵اردیبهشت تعویض پلاک کردم امروز۲۸اردیبهشت کارت ماشین اومددرب منزل ،

امیر

خوشبخالت که همه را داری میزاری سرکار .

الیاس

سلام از برج ۱۰تعویض پلاک کردم کارت نیومده چیکارکنم کجا مراجع کنم ببینم بلاخر قصد امدن داره یان

حسن

سلام وقت بخیر بنده هم مثل بقیه دوستان ۱/۱۲/۹۷ تعویض پلاک کردم ولی هنوز از کارت ماشین خبری نیست لطفا راهنمایی کنید

حسين

اواخر ديماه۹۷ تعويض پلاك كردم الان ۱۸ارديبهشت ۹۸ هست اما هنوز كارت ماشين نيامده! چرا بايد اينقدر طولاني شود؟ مگر يك تكه پلاستيك چيست كه در كشور تكنولوژي آن وجود ندارد؟ و محتاج خارجي هستيم كه با تحريم وارداتش قطع شود؟!

مهران ناصری

۱۰بهمن تعویض پلاک کردم امروز ۱۵/۲/۹۸خبری از کارت ماشین نیست

حامد

دوسه ماهه تعویض پلاک کردم هنوزم کارت شناسایی ماشین نیومده،بازه زمانی هم پلاک رو میزنم میگه همچین مرسوله ای نداشتیم کسی میدونه چرا

حمیدرضا

من امروز رفتم اداره پست منطقه و پیگیر کارت ماشینم شدم. گفتن ۴ ماه طول میکشه تا کارت ماشین ارسال بشه!!! براتون پیامک میاد!

محمد

من از۲۲/۱۲/۹۷ تعویض پلاک کردم سنددستمه اماهنوزکارت نیومده کسی خبرداره علتش چیه وکی قراره بیاد

امیر

برای من هم همینطور از ۰۷ اسفند ماه

مهدی

منم ۲۱بهمن تعویض پلاک کردم کارتم نیومده میگن هرکی پارتی داره بهش زود میدن کسی آشنا نداره

سعید

به علت تحریم ونبود این تراشه هایی که قرارمیدن توی کارتهای ماشین و همچنین گواهی نامه ها به این علته که کارت ها رو صادر نمیکنن و عزیزان بدونید اینم که فعلا کاغذ رو تحریم به اون صورت نکردن وگرنه این برگ سبز رو هم بعد از شیش ماه بهتون میدن

مرتضی

سلام من هم ۲۰اسفندخودروصفرتحویل گرفتم الان که ۱۱اردیبهشته هنوز نه کارت خودرودارم نه کارت سوخت نمیدانم چکارکنم

حسن

سلام من هم از ۱/۱۲/۹۷ ماشین عوض کردم هنوز کارت ماشین نیومده من هم میخوام ماشینو بفروشم چیکارکنم لطفا راهنمایی کنید

جواد

سلام
مالک به همراه خریدار جهت تعویض پلاک که مراجعه کنین کارت جدید به نام خریدارجدید صادر خواهد شد و اینکه هنوز کارت نیامده مشکلی نیست من هم همین شرایط را داشتم (من بعنوان خریدار بودم) البته که هنوز کارت من هم نیامده ولی سند به اسم من شد و گفتند که کارت هم می آید وبنده هم دقیقا ۱/۱۲/۹۷ سند بنامم شده است.

ابوالفضل

نیازی به کارت نیست .یه فرم نداشتن کارت رو پر میکنید وامضا همین

یه دوست

منم خودرو صفر گرفتم بهمن ماه الانم ۱۰ اردیبهشت هنوز کارت ماشین نیومده
از طرفی میگن کارت سوخت بعد از صادر شدن کارت خودرو اتوماتیک صادر میشه پس کارت سوخت رو هم نمیتونیم بگیریم
علی برکت الله!

فرهاد

به بحث بپیوندید…منم بهمن یه خودرو صفر گرفتم تا الان کارت ماشین نیومده ولی دیروز کارت سوخت برام اومد جالبه با پلاک مالک قبلی و اسم ایشون ولی روی پاکت پستی شماره پلاک خودم بود معلوم نیست چه خبره

رضا

سلام
من ۱۳ بهمن تعویض پلاک کردم ولی هنوز کارت خودرو نیومده الان ۹ اردیبهشت ۹۸ هست
چیکار باید کنیم ؟

سپهر

سلام منم ۸ بهمن برام پلاک اومد ولی از کارت خودرو و سوخت خبری نیست

سعید

سلام من اواخر بهمن ماشین رادتحویل گرفتم الان ۶ اردیبهشت هست هنوز نه کارت خودرو دارم نه کارت سوخت، چکار باید بکنم؟

آرش

من هم اواخر بهمن ماشین رو تعویض پلاک کردم الان ۶ اردیبهشت هست هنوز نه کارت خودرو دارم نه کارت سوخت 🙁

مسعود

من ۴ بهمن ماشین صفر گرفتم، الان دوم اردیبهشت هنوز نیومده. خسته شدم از بس سند ماشینو با خودم بردم اینور اون ور. اخرم می ترسم گم شه.

امید

سلام من تعویض پلاک کردم ۹۷،۹،۲۸
کارت خودرو نمیامده چکار کنم

حامد

من هم آخر بهمن۹۷ ماشین رو خریدم هنوز کارت ماشین برام نیومده توی سایت تحویل مرسولات هم که رفتم میگه خبری نیست حالا ما همون کارتهای قدیمی مقوایی خودرو رو بخواهیم مثل بیمه نامه باید چه کسی رو ببینیم … اگر ممکنه از طریق این سایت به مسئولین اطلاع رسانی کنید اگر تحریم شدید باید سریعا راهکارها رو تغییر بدهید.

مجید

من تعویض پلاک نرفت ۲۰۰هزارجریمه کردن باپلاک خودم نبودم حالا۴ماه تویض پلاک کردم کارتش نیومده ۶۰هزارجریمه شودم به علت همراه نداشتن مدارک ماشین الان چجوریاست فرداماشین بیرون نیاریم جریمه میشم برا دپو کردن ماشین لابود.پس این کارت کی میاد

امیرحسین خانی

سلام واقعا که …..
سوم بهمن تعویض پلاک کردم امروز ۹۸/۱/۲۰ هنوز از کارت خبری. نیست

مسعود

دقیقا منم مثل شما چهارم بهمن ماشین خریدم. الان دوم اردیبهشت نیومده هنوز.

مهدی امیری

با سلام. من الان نزدیک ٤ یا ٥ماهه ک تعویض پلاک کردم. ولی هنوز کارت ماشینم نیومده میخوام بدونم این چه قانونیه ک مردمو مسخره خودشون کردن. اگه کارتم نداشته باشی بدون کارت نمیتونی جایی بری. برگه سبزم ک داشته باشی اخرشم گیر الکی میدن و جریمه میکنن ?

Mahdi

ی برگ موقت ک بهت میدن

مرتضی

سلام،۲۷دی ۹۷ تعویض پلاک کردم ولی هنوز کارت ماشینم به دستم نرسیده،تو سایت اداره پست وقتی پیگیری میکنم پیامی که به من میده مبنی بر این است که چنین کارتی هنوز به اداره پست تحویل داده نشده است!!!!!!؟؟؟؟؟؟

Jamal

منم ۱۸دیماه تعویص پلاک کردم ولی هنوز نیومد. اخه ما خیلی پیشرفته ایم طبیعیه این موضوع.

محسن

سلام..من اسفندماه تعویض پلاک کردم..هنوز که پنجم فروردین هست از کارت ماشین خبری نیست..در ضمن هیچی هم از اونجا ندادن که به جای کارت ماشین داشته باشیم و مجبوریم برگ سبز ماشین رو همراه داشته باشیم..اخه چراااا؟

میثم

سلام یه برگه کوچیک که مشخصات کامل خودتون و ماشین داخلش هست رو بهتون میدن که بالاش نوشته کارت وسیله نقلیه از همون فعلن باید استفاده کرد دوست عزیز.
موفق باشید.

وحید

سلام برای من اون برگه کوچیک ندادن

نصیر

سلام برای یک کشور بزرگی مثل ایران ابروریزیه که نتونیم کارت ماشین یا گارت ملی خودمون بزنیم بعد می خواهید با امریکا ک اسراییل مقابله کنید؟

حامد

منم بهمن ماه تعویض پلاک بودم چرا کارت خودرو تا الآن که ۱۹ اسفند هست نیومده عید هر جا میخواهیم بریم باید سند ماشین ببریم این چه برنامه ای دیگه واقعا که ؟؟؟؟؟

مسعود

سلام به شما یک برگ پرینت مشخصات داده شده که بجای اصل کارت معتبر خواهد بود

امیر

متاسفانه من رو بدون برگه سبز جریمه کردن و اون برگه ای رو که شما میفرمایید رو قبول نداشتند

رسول نطاق

سلام من الان سه ماهه که تعویض پلاک کردم ولی هنوز کارت ماشینم نیومده آدرس هم درست دادم خواهشا مسولین پیگیری کنید ممنون.

محمد

سلام من ۲۰اذر تعویض پلاک کردم ولی هنو از کارت ماشینم خبری نی.
ایا تا قبل عید میاد؟؟

میثم

از طریق بارکدپستی پیگیری کنید.

حامد

سلام دوستان منم ماشین تازه خریدم البته از کارخونه سند ماشین امد اما کارت ماشین نه الان میخوام ماشین بفروشم چطور باید تعویض پلاک کنم ؟ اگ کسی میدونه میشه راهنماییم کنید

محمد

سلام منم ماشین رو تازه خریدم .اما از اون شخصی که خریدم ماشینو تازه پلاک کرده بور کارت براش نیومده بود رفتیم تعویض پلاک مشکلی نبود .میشه بدون کارت هم بری …

حیدری

سلام
الآن نزدیک به ۲ ماه میشه که کارت نیومده
سوال من اینه
اگر عرضه ندارید کارت بسازید و چاپ کنید ، چرا مثل کارت های قبلی کارت صادر میکنید؟؟؟؟؟

همش به خاطر بی تدبیری دولت و مجلس ضعیف ماست…

Mohsen

سلام وخسته نباشید اقا الان کارت ماشین منم تحویل پست نشده چطور کارت سوخت روبگیرم چندوقته موندم ازاونور تودفترخدمات پلیس+۱۰ میگن چهارروزه باید توسامانه ثبت شده باشه هنوزاونم نشده چی کارکنم اولین باره خودرو میگیرم

خسرو

جالبه پوله کارت و پست رو توی اداره تعویض پلاک میگیرن بعد ارسال نمیکنن میگن
بعد پیگیری میکنی میگن تحریمه یه کپی از سند برگ سبز همراهتون باشه کافیه ?
اگه این دزدی نیست پس چیه؟

فرشاد

سلام
بعد از ۳ ماه از تعویض پلاک گذشته هنوز هسچ خبری از کارتش نیست با این همه پول گرفتن، سوء استفاده گرها.

نادر

منهم اوایل آذر تعویض پلاک کردم هنوز کارت ماشین را بهم تحویل ندادن. ظاهرا ۳ ماه طول می کشه تا صادر بشه

عظیمی

این چه وضعش چرا کارت ماشین اینقدر دیر میاد. هرروز هزینه تعویض پلاک بیشتر میشه و خدمات افتضاااااااااح تر….. خدا ازتون نگذره مسولین بی لیاقت

جمیله

گندش درآمده بگید کار تعطیله و کارتی هم صادر نمیشه خیال مردم راحت میشه

مصطفی

با سلام من اواخر آبان تعویض پلاک کردم. هنوز خبری از تحویل کارت به اداره پست نیست .چرا اینقدر طول کشیده فردا ۲۲ بهمن هست. اینجوری دیگه نداشتیم. میگن تحریم کارت خام هستیم. مگر ما فن آوری مثلا هسته ای نداریم اونوقت تو یک کارت الکترونیکی وابسته چین هستیم؟ یا اینکه اونجا ریخته اند روی هم و کسی پیگیر کار مردم نیست. لطفا نظارت کنید. این چه وضعی هست؟

یاشار

من برج ۸ تعویض پلاک کردم تا الان کارت ماشینم نیومده . اخه یعنی چی این. به سایت مرسولات هم میرم مینویسه چیزی با این مشخصات ب پست تحویل نگردیده یعنی تا الان که ۱۹ بهمنه هنوز بپست ندان. من کارت ماشینمو لازم دارم چون میخوام ماشنمو بفروشم ب پولش نیاز دارم الان ای خدااا

بابک طالقانی

شما برای فروش به کارت لازم ندارید و با مدارک دیگر اقدام به تعویض پلاک و محضر نمایید

مصطفی

سلام
شمازمانی که ماشین خریدکردین تعویض پلاک بهتون یک برگه داده باهمون میتونید ماشینتون رو بفروشید

پارسا

تو دیگه دروغ میگی

فرزانه

باسلام درتاریخ ۸ آذر تعویض پلاک انجام دا دم الان ۱۹ بهمن هستش.هیچ خبری ازکارت ماشینم نیست ب چه شماره ای زنگ بزنم ….ممنونم

شایانفر

منم ۱۱ابان تعویض پلاک کردم هنوز کارت خودرو نیومده … حالا ماهوشمند نخواهیم همون مقوایی قدیم رو بخایم چکار کنیم باید ؟؟؟

حمید

سرتا پات طلا. کلا تکنولوژی بناست کارها را ارزانتر و سریع تر کند؛ اونوقت تو مملکت ما برعکسه.

جعفر قلی

سلام من یک ساله تعویض پلاک کرد هنوز نیومده اونوقت شما برا دو سه ماه ناله میکنین حداقل دوسال طول میکشه

سما

١٩ ابان تعويض پلاك انجام شده اما تا الان كه چهار بهمنه كارت خودرو نيومده اخه چرا؟؟

حسین

سلام منم ۱۱آذرتعویض پلاک انجام دادم تا الان کارت ماشینم نیومده