فرهنگ رانندگی در تقاطع

فرهنگ رانندگی در تقاطع

فرهنگ رانندگی در تقاطع

در زمان رسیدن به تقاطع، مراقب وسایل نقلیه ای که از هر دو طرف خیابان ، به خصوص از سمت راست به تقاطع نزدیک می شوند، باشید.

فرهنگ رانندگی در جهان یکی از مهم ترین ابزارها برای کنترل ترافیک در کلانشهرها به حساب میاید.درصورتیکه که بدرفتاری و پرخاشگری یکی از عواملی است که موجب میشود یک تصادف ساده منجر به ایجاد ترافیک چند کیلومتری شود و حتی زمینه را برای درگیری فیزیکی مهیا می کند.

یکی از نکاتی که میتوان در مورد فرهنگ صحیح رانندگی گفت این است که آینه به آینه و سیر به سپر خودروهای دیگر حرکت نکنیم. به بیان دیگر باید رانندهای متین، محتاط و قانونمند باشیم و از ایجاد فضایی که ممکن است رانندگان دیگر را تحریک کند، بپرهیزیم.
یکی از مواردی که در رانندگی ایرانیان دیده نمی شود، فرهنگ عذرخواهی است. اگر در رانندگی مرتکب خلاف و اشتباهی می شوید، چه خوب است بلافاصله از دیگران بابت این رفتار خود عذرخواهی کنید، این مورد میتواند از بسیاری از درگیری ها جلوگیری کند و همچنین مانع ایجاد ترافیک خواهد شد. در این میان باید از تصمیم گیری شتاب زده در رانندگی نیز بپرهیزیم و به هر ترتیب آرامش خود را حفظ کنیم. ذکر این نکته ضروری است که راننده قانونمند در هر شرایطی قانون را رعایت و ضمن حفظ آرامش خود با احتیاط رانندگی می کند.
یکی از مواردی که در فرهنگ رانندگی این روزها در شهر مهم تلقی میشود این مورد است که بین خطوط برانیم و تلفن همراه را نیز هنگام رانندگی حذف کنیم. حتی فرهنگ رانندگی و رعایت آن برای عابران هم باید مهم باشد. شهروندان عزیز وقتی چراغ عابر پیاده قرمز است حقوق رانندگان را رعایت کنید و بایستید , رعایت فرهنگ برای همه واجب است حتی شما

 

فرهنگ رانندگی در تقاطع

شما بگید وقتی در حین رانندگی به تقاطی نزدیک می شوید و قصد عبور از تقاطع را دارید و با وجود اینکه موقعیت خودروی  شما نسبت به سایر خودرها حق تقدم دارد و ناگهان خودرویی حق تقدم را رعایت نمی کند و از تقاطع عبور می کند، عکس العمل شما چیست؟
Subscribe
Notify of

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
زهرا
شهریور ۱۶, ۱۴۰۲ ۳:۳۴ ق.ظ

سلام به همه
خانم ها و آقایون راننده تو رو خدا وقتی به تقاطع میرسید عجله نداشته باشید ازتون خواهش می کنم به همدیگه احترام بزاریم چند دقیقه دیر بشه هیچ اتفاقی نمی افته خدایی نکرده اگر اتفاقی بی افته ساعت ها گرفتار میشید واقعا نمی دونم چی بگم وقتی می بینم بعضی از این راننده ها رعایت نمی کنن و فکر می کنن زرنگ هستن