آزمون های مقدماتی آیین نامه ۹۸

✅آزمون آیین نامه مقدماتی سال ۹۸

⭐️به وب سایت تست درایو خوش آمدید⭐️

هر کدام از قوانین و مقررات جاده ای از قاعده خاصی پیروی می کنند. نمونه سوالات آزمون  آیین نامه مقدماتی راهنمایی و رانندگی (تست آزمون آیین نامه رانندگی رایگان) می تواند به شما در جهت یادآوری بهتر و بیشتر این قوانین و علائم کمک کند. سوالات آیین نامه و برخورد با سوالات پرتکرار در آزمون، تصور بهتری از آزمون آیین نامه مقدماتی به شما خواهد داد.
تحلیل سوالات آیین نامه مقدماتی می تواند نقاط ضعف شما را به خوبی پوشش دهد تا در مراحل بعد و مهمتر از آن ( آزمون آیین نامه اصلی ) با مشکل کمتری مواجه شوید. آزمون های آزمایشی آیین نامه مقدماتی براساس کتاب جدید آیین نامه راهنمایی و رانندگی تهیه و تنظیم شده است. استفاده از آزمون های آیین نامه مقدماتی آنلاین قبولی شما را در آزمون آیین نامه مقدماتی ۱۰۰% تضمین می کند. توجه داشته باشید آزمون های آیین نامه اصلی شامل ۱۸ مرحله می باشد و پیشنهاد ما به شما برای قبولی در آزمون آیین نامه مقدماتی تست تمامی آزمون هاست.

هنرجویان گرامی در صورتی که آزمون آیین نامه مقدماتی را با موفقیت سپری نمودید، جهت آمادگی برای آزمون اصلی آیین نامه می توانید از بخش آزمون آیین نامه اصلی تست درایو که شامل ۴۱ مرحله می باشد، استفاده نمائید. تعداد ۷ آزمون از ۴۱ آزمون آیین نامه اصلی به صورت رایگان قرار داده شده است.

سوالات آیین نامه مقدماتی

⭐️فیلم آموزش تست زدن سوالات آیین نامه تست درایو

 

⭐️نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی با جواب pdf

✅سنجش اول، آزمون آیین نامه مقدماتی

تمام هنرجویانی که قصد اخذ گواهی‌نامه دارند در گام اول باید آزمون مقدماتی را پشت سر بگذارند. این آزمون پس از این کلاس‌های تئوری و در آموزشگاه توسط مربی گرفته می‌شود. مباحث آزمون آیین نامه مقدماتی شبیه آزمون اصلی است با این تفاوت که بخش فنی را شامل نمی‌شود. شما باید به ۳۰ سوال در مدت ۲۰ دقیقه پاسخ دهید. در صورتی‌ که بیش از ۴ خطا داشته باشید آزمون را مردود می‌شوید و می‌بایست مجدد در آزمون شرکت کنید. با وجود آنکه سوالات آیین نامه مقدماتی کمی‌ ساده‌تر از آزمون اصلی است اما این آزمون چالش‌های مختص خود را دارد. در ادامه چالش‌های آزمون آیین نامه مقدماتی را بررسی و راهکارهای لازم برای قبولی در این آزمون را در اختیار شما خواهیم گذاشت.

⭐️سوالات آیین نامه مقدماتی ایرانیان

✅آزمون آیین نامه مقدماتی به آزمون اصلی کمک می‌کند

زمانی که شما در حال مطالعه سوالات آیین نامه مقدماتی هستید باید توجه داشته باشید که این آزمون پس از پایان کلاس‌های تئوری با اضافه شدن بخش فنی و کمی پیچیده شدن سوالات مجدد تکرار می‌شود. در آزمون اصلی شما درگیر یادگیری عملی هستید و به شدت با کمبود وقت مواجه می‌شوید. امکان خطا در این آزمون بیش‌تر است زیرا فشار بر روی شما بیش‌تر حس می‌شود. بنابراین باید در آزمون آیین نامه مقدماتی تسلط خود را آنقدر بالا ببرید و خلاصه برداری لازم را انجام دهید تا برای آزمون اصلی مشکل نداشته باشید. نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی با جواب به شما کمک می‌کند که با سبک سوالات آشنا شوید. نکته برداری را فراموش نکنید که همین نکته برداری در آزمون اصلی به کمک شما خواهد آمد.

⭐️سخت ترین سوالات آیین نامه مقدماتی

✅چالش‌های آزمون آیین نامه مقدماتی

در ادامه چند چالش را برای شما نام می‌بریم که ممکن است در آزمون آیین نامه مقدماتی با آن روبرو شوید:

✅چالش اول آزمون آیین نامه مقدماتی

این اولین آزمون شماست. ممکن است از آن دسته افراد باشید که سال‌هاست در هیچ آزمونی شرکت نکرده‌اند. حتی هنرجویان بسیاری اولین بار است که آزمون تستی شرکت می‌کنند. علاوه بر این برای افرادی که در سنین بالا به دنبال اخذ گواهی‌نامه هستید شاید نشستن پشت کامپیوتر هم استرس‌زا باشد. تمام این موارد شاید به نظر ساده بیاید اما در صورتی که پیش‌تر تمهیدات لازم اندیشیده نشود ممکن است شما را دچار مشکل کند. در صورتی که به سوالات آیین نامه مقدماتی دسترسی پیدا کنید می‌توانید پیش از آزمون در خانه خود همین شرایط را بارها و بارها تکرار کنید. تکرار و عادی سازی شرایط آزمون ترس شما را از بین می‌برد.

⭐️سوالات لو رفته آیین نامه مقدماتی

✅چالش دوم آزمون آیین نامه مقدماتی

شما هنوز پشت فرمان ماشین نشسته‌اید. هر آنچه که خواندید و هر نکته‌ای که یاد گرفته‌اید به صورت تئوری است. واقعیت این است که کسی که هنوز رانندگی نمی‌داند برای به خاطر سپردن نکات آزمون دچار مشکل می‌شود. دلیلش آن است که همه موارد را باید حفظ کند. اگر چند بار این موارد را خودش تجربه کند شاید پاسخ بخش بزرگی از سوالات آزمون آیین نامه مقدماتی به نظرش بدیهی باشد اما به دلیل آنکه هنوز تجربه نکرده همه چیز غریب به نظر می‌آید. سعی کنید در حین آموزش تئوری زمانی که سوار تاکسی یا ماشین دیگری هستید به خیابان و علائم آن دقت کنید. به واکنش راننده دقت کنید. سعی کنید نکات مربوط به آزمون آیین نامه مقدماتی را در ذهن خود مرور کنید. این کارها به شما کمک می‎کند تا از حجم حفظیات کم شود.

سوالات آیین نامه مقدماتی

⭐️سوالات آیین نامه مقدماتی مفهومی

✅چالش سوم آزمون آیین نامه مقدماتی

ذهن شما هنوز برای آزمون آماده نیست. حجم مطالب و حفظیات بالاست و ذهن شما مملو از مطالب متعدد است. مکانیزم مغز شما به این صورت است که در مواجه به حجم بالای حفظیات توانایی و راندمان کار کاهش می‌یابد. تنها راه استفاده از نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی با جواب است که در صورت استفاده مناسب از این نمونه سوالات تمام از تمامی این سه چالش به راحتی عبور خواهید کرد. اما راه درست استفاده از سوالات آیین نامه مقدماتی چیست؟

پیش از هر چیز به شما یادآوری می‌کنیم که در تهیه نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی دقت لازم را داشته باشید. شما نیاز به تعداد زیادی آزمون دارید که تسلط شما را هم برای آزمون آیین نامه مقدماتی و هم برای آزمون اصلی بالا ببرد. باید تاریخ سوالات و بروز بودن سوالات را بررسی کنید. هرچه سوالات جدیدتری را بررسی کنید امکان قبولی شما بالاتر است. باید اعتبار پاسخ نامه را نیز چک کنید. متاسفانه افرادی که غیرمسولانه نمونه سوالات نامعتبر را در فضای مجازی منتشر می‌کنند کم نیستند.  تشخیص غلط بودن پاسخ‌ها توسط هنرجو خیلی سخت است و در صورتی که مطلبی را به اشتباه یاد بگیرید درست کردن آن دشوار خواهد بود.

⭐️نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی انلاین

بنابراین تنها راهی که پیش پای شماست آن است که سوالات را از منابع معتبر تهیه کنید. پس از تهیه سوالات به شیوه زیر عمل کنید:

✅۱- مرور کلی بر آیین نامه داشته باشید و سعی کنید با خلاصه برداری کلیت مطالب آیین نامه را دسته بندی کنید تا در ذهنتان مرتب شود. در گام اول مطالعه لازم نیست به جزئیات دقت کنید تنها باید مطالب در ذهنتان سر جای خود قرار گیرد.

✅۲- نوبت به پاسخ‌گویی به نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی رسیده است. پاسخ‌نامه را نگاه نکنید. در آزمون‌های اول زمان را نیز در نظر نگیرید. با آرامش به هر سوال کاملا فکر کنید و با توجه به آنچه آموختید و آنچه از نظرتان منطقی به نظر می‌رسد به سوالات پاسخ دهید.

✅۳- پس از پایان هر آزمون پاسخ‌نامه را به دقت بررسی کنید و نکات هر سوال را یادداشت کنید. سوالاتی که پاسخ‌نداده‌اید یا اشتباه پاسخ‌داده‌اید را با دقت بیش‌تری بررسی کنید و دقیقا منطق سوال را دریابید و نکته برداری کنید.

✅۴- در آزمون‌های بعدی حتما یک بار نکته‌برداری‌های خود را مرور کنید. آزمون به آزمون شرایط شما بهتر می‌شود. زمانی که پاسخ‌های درست شما به ۲۵ عدد رسید زمان را نیز در نظر بگیرید.

✅۵- آزمون‌های زمان دار را تمرین کنید تا در آزمون آیین نامه مقدماتی دچار استرس نشوید. تکرار و تمرین شرایط تحت فشار به بالا بردن تسلط شما کمک می‌کند.

✅۶- پس از آنکه کاملا برای آزمون آیین نامه مقدماتی آماده شدید چند نمونه سوال از آزمون اصلی را نیز مرور کنید تا کارتان برای آزمون اصلی جلو بیفتد. بخش سوالات فنی را نادیده بگیرید.

لطفا رای دهید
به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 4603 Average: 2.8]
اشتراک گذاری کنید:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

657
یک پاسخ بنویسید

521 نظرات
136 پاسخ ها
10 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
528 نویسندگان دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین
اطلاع رسانی کن
Ali

درود بر شما. من این ۱۸ آزمون رو بررسی کردم. با بسته طلایی فرق داره؟ یه قسمتی از سوالات بسته طلایی رو که گذاشتید رو دیدم بنظر سخت تر میومد. برای قبولی آزمون فردا چه پیشنهاد میکنید؟

باسلام و احترام
سوالات بسته طلایی بروز تر از سوالات موجود در سایت است.

mojdeh

سلام من ۵ شنبه ازمون مقدماتی دارم, دارم تستای این سایت رو میزنم استادمون گفته سوالا شبیه سوالای سایت ها نیست میخوام بدونم استادمون به خاطر اینکه کتابو بخونیم این حرف رو زده یا واقعا باید فقط کتاب رو خوند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون میشم جواب بدین

امیر

سلام من فردا امتحان مقدماتی دارم چون کارم زیاده وقت خوندن کتاب رو ندارم با نمونه سوال ها میتونم قبول بشم؟

هلیا

با سلام
من در آزمون آیین نامه مقدماتی بار اول قبول نشدم و امتحان دومم ۲.۵ روز دیگه هست و الان با وبسایتتون آشنا شدم چه پیشنهادی برای من دارید؟
با تشکر

باسلام و احترام
هنرجوی گرامی می توانید از ۴۱ مرحله آزمون بخش آیین نامه اصلی استفاده نمایید.

هلیا

با تشکر از راهنمایی شما?
فقط ۴۱ مرحله آزمون آیین نامه اصلی رو بخونم کفایت میکنه؟
با توجه به اینکه من در مرحله آزمون آیین نامه مقدماتی هستم، لازم هست سوالات ۱۹ مرحله آزمون مقدماتی رو هم بخونم؟

باسلام و احترام
قبلا در آزمون مقدماتی از بخش فنی سوال داده نمی شد در آزمون های جدید مقدماتی از بخش فنی هم سوال میاد بهتر اینکه آزمون های بخش اصلی را هم تست بزنید.

no10

سلام واقعا خیلی ممنون از سایت خوبتون
من قبول شدممممممممم

مسعود

سلام من بعد از عید ازمون مقدماتی دارم منم فقط همین سوالات سایت رو خوندم بنظرتون همینارو بخونم کافیه خواهشا جوابمو بدین خیلی استرسشو دارم بخصوص این که سوالام تغییر کرده استرس دارم
ممنون میشم جوابمو بدین زود

آمنه

سلام برای سال ۹۸ چی بخونیم ؟ قرار اولین آزمون مقدماتی سال ۹۸ رو شرکت کنم .

فاطمه

ممنون از سایتتون من امروز امتحان ایین نامه داشتم اگر چه سخت بود وفنی هم داشت قبول شدم خداروشکر بازم ممنون از سایتتون

نرگس

سلام به همه هنرجویان من روز ۵ شنبه ۱۷ اسفند امتحان مقدماتی داشتم و قبول شدم بچه در امتحان جدید از بخش فنی هم سوال اومده بود پیشنهاد می کنم از ۴۱ مرحله ازمون تست درایو هم برای ازمون مقدماتی استفاده کنید چون اون ازمون ها سوالات فنیش خیلی زیاده موفق باشید

alita

من فقط سوالای شما رو خوندم مقدماتی۲۷ شدم خیلییی ممنون

مهسا

من امروز امتحان مقدماتی دادم. ۳۰ از ۳۰ شدم. این سایت خیلی کمک کرد.دیشب و امروز صبح تستاشو زدم. خیلی ممنون از نمونه سوالای خوبتون.

Mona

سلام . متاسفانه از هفته ی گذشته بخش نامه جدید صادر شده و کل سوالات امتحان تغییر کرده و سوالات فنی هم در ایین نامه مقدماتی میاد… اینم شانس ما 🙁 😐

علیرضا

سلام‌ انگار از این هفته مقدناتی تغییر‌کرده و فنی‌هم سوال میاد و سوالا عوض شده امکانش هست اونارو قرار بدید

Mirkamali

سلام من یک ساعت پیش امتحان آیین نامه مقدماتی دادم همه سوالات از همین ۱۸ آزمون بود .قبول شدم .ممنون

بهزاد

سلام خواستم بدونم اینا سوالات واقعی امسال هست؟ینی صد در صد سوالات از اینا میاد؟

مهسا

سلام من اصلا کتابو نخوندم فقط همین سوالارو خوندم و با یه غلط قبول شدم ممنون

احسان

خیلی هم عالی

محمد

من هم برای مقدماتی خوندم هم برای آ زمون اصلی قبول شدم در مقدماتی دو غلط و در اصلی یدونه غلط داشتم سایت فوق العادیه بدون شک ممنونم از شما

مهسا

من امروز ازمون داشتم قبول شدم مرسي از سايت خوبتون ممنون واقعاً

جواد

علی بود خیلی خیلی از شما ممنونم شما ایید که کار فرهنگی میکنید

فاطمه

با سلام ایا همین ۱۸ مرحله برای ازمون ایین نامه کافیه

aaaa

خیر فقط برای ایین نامه مقدماتی هست برای ایین نامه اصلی قسمت فنی هم به سوالات اضافه میشه من خودم با این سایت هر دو ازمون رو بار اول قبول شدم اولی رو ۳۰ از ۳۰ دومی رو ۲۷ از ۳۰ که البته یکی رو چون برگه گرفته شد و جواب نداده بودم غلط حساب کردن اتفاقا جوابش هم بلد بودم در واقع ۲۸ از ۳۰ واقعا زمان امتحان خیلی کمه باید حداقل نیم ساعت باشه امروز افسر هم قبول شدم واقعا این سایت عالیه خدا خیرتون بده

محمد

واقعا عالیه همشون همینا بودن ممنون از ادمین

علی

سلام. ایا همین ۱۸ مرحله برای مقدماتی کافیه لطفا زود جواب بدین فردا امتحان دارم

باسلام و احترام
بله کافی است

معصومه

سلام من امتحان مقدماتی دارم ایا قسمت فنی ک فصل سه بعد هست تو ازمون میاد ؟ اگر نمیاد یا میاد قانونش در همه اموزشگاه ها یکیه؟

بهزاد

سلام به همه دوستان و ادمین عزیز.من از بسته طلایی استفاده کردم و دیروز امتحان تئوری داشتم که خداروشکر قبول شدم.تست ها و مطالب خیلی کمک کرد.تشکر ویژه میکنم و ممنون.

سارا

عالی بود واقعا پنج ستاره کمه فقط با خوندن ازمونا با دو غلط قبول شدم

افشار ایزد

عالیه سوالات ش

علیرضا ملکی

دوستان میشه یکی بگه که ازمون ایین نامه همین ۱۸تامرحله بخونم قبولم آیا و فرق ایین نامه مقدماتی با اصلی چیست همون اصلی سرهنگ محسوب میشه لطفاااااااااااااااا یکی راهنماییم کنه ممنون

ابوذر

احتمال اینکه از این آزمونهای که خوندی بیاد پنجاه درصده باید آزمونهای بیشتری بخونی

Kobi

سوالای ایین نامه مقدماتی و اصلی هر دوتاش از کتاب اموزش رارنندگی طراحی میشه شما اول ازمون مقدماتی میدبی بعد ۱۲ جلسه اموزش رارنندگی میرید بعد ازمون اصلی میدید بعد که قبول شدید میرید تو ازمون تو شهری به قول خودتون پیش سرهنگ میشیند

علیرضا ملکی

سلام.بنده تازه امروز ثبت نام کردم ببخشید آیا آیین نامه اصلی هم کتبی هستش یا خیر عملی ممنون میشم جواب بنده را بدید و آیا برای مقدماتی همین ۱۸تا مقدماتی کافی است آیا؟؟؟؟

ابوذر

بله تستی یا همون کتبی،

Zahra

کتبیه

علیرضا ملکی

سلام بنده یک ماه پیش سوالات را خریدم والان ایین نامه اصلی امتحان دارم پکیج حذف شده میشه خواهش کنم دوباره ارسال کنید

محمد جواد

ببخشید کدوم سایت تست بزنم سوالات پکیج طلایی همیناست برای ایین اصلی چی مطالعه کنم بعدش هزینه ثبت نام ایا۴۶۰هزار تومان هستش

محمد جواد

سلام.من تازه ثبت نام کردم ایا همه سوالات برای الان سال ۹۷همینا لازمه بعدش سوالات دانلود نمیشه یا چاپ کرد با تشکر

باسلام و احترام
هنرجوی گرامی (سوالات سال ۹۷ همیناست: بله) برای آزمون آیین نامه مقدماتی تمامی ۱۸ مرحله آزمون را تست بزنید برای تست زدن بایستی به صورت آنلاین در سایت تست بزنید، در صورتی که تمایل به چاپ سوالات آیین نامه دارید می توانید از بسته طلایی استفاده کنید.

اعظم

سلام واقعا ممنون …..
خیلی تستهاتون کمکم کرد پنج شنبه امتحان مقدماتی رو نمره کامل گرفتم.
ان شاالله عاقبت به خیر بشین.

زهرا

سلام دوستان منم امروز آزمون آیین نامه مقدماتی داشتم و به کمک این سوالات با فقط یدونه غلط قبول شدم…بسیار عالی و کاربردی بودن ممنون
فقط تو سایت پارک در خیابان یکطرفه رو همه رو زده راست اما تو آزمون حتما بزنید چپ
موفق باشید

مژگان

سلام وقت بخیر
امروز امتحان ایین نامه مقدماتی داشتم فقط میتونم ازتون تشکر کنم بابت سوالات عالی تون اگر شما نبودید قبول نمی شدم مرسی مرسی بازم مرسی

Hli

من امروز امتحان مقدماتي داشتم.فقط يه سوال غلط داشتم از ٣٠ تا. همش تو سوالات بود. واقعا متشكرم ازتون : )

عرفان

احسنت از سایتتون

هانی

با سلام به مدیر سایت

سایت بسیار عالی دارین

امروز ۴ دی ماه ۹۷ آزمون مقدماتی داشتم و قبول شدم

این سایت ۱۰۰% و تست انلاین در قبولی من تاثیر داشت

تشکر از مدیر سایت
تکرار بودن سوال در تست های مخلتف خوب هست اما بهتر هست تنوع سوالات بیشتر شود جهت پیشنهاد گفتم

زیبا

سلام به همه دوستان متقاضی گواهینامه رانندگی درباره ازمون مقدماتی ایین نامه چند مورد و خواستم بهتون بگم اول از همه از سایت تست درایو تشکر میکنم که نمونه سوالات ایین نامه رایگان در اختیار همه قرار داده من این هفته ازمون مقدماتی داشتم حقیقتا خیلی استرس داشتم و دوست داشتم برای بار اول قبول بشم خیلی دنبال سوالات ازمون بودم به پیشنهاد مربی اموزشگاه که از اقوامون هست اومدم سایت تست درایو و تست زدم، ازمون از اونی که فکر میکردم خیلی راحتر بود البته شایدم من با سوالات اشنایی کامل داشتم برام راحت بوده از بخش فنی خودرو… ادامه مطلب »

زینب

سلام من امروز امتحان مقدماتی داشتم و قبول شدم ممنون

سحرناز

اگر به هنگام رانندگی متوجه بوی بنزین شدید شدیم چه اقدامی کنیم؟
۱- مهم نیست و به رانندگی ادامه می دهیم
۲- باید سرعت خود را زیاد کنیم که چی بشه؟ بوی بنزین از بین بره
۳- بوی ناشی از سوختن بنزین طبیعی است و اهمیتی ندارد به همین خیال باش
۴- توقف کرده و مسئله را بررسی می کنیم
جواب: شماره ۴

سحرناز

در هنگام شب رانندگی می کنیم و نور بالای چراغ اتومبیل های که از روبرو می آیند چشم های ما را خیره میکند چه کار باید انجام دهیم؟
۱- باید به طور مستقیم نور چراغ رو به رو نگاه کنیم
۲- از نگاه کردن به سمت راست خودداری کنیم
۳- نور بالای اتومبیل را روشن کنیم و به وسیله نقلیه مقابل توجه نکنیم
۴- به طور مستقیم نور چراغ رو به رو نگاه نکنیم و سمت راست راه را نگاه کنیم از گوشه چشم به اتومبیل روبرو توجه کنیم.
جواب کزینه ۴

سحرناز

چه زمانی می توانید از تلفن همراه در رانندگی استفاده نماییم؟
۱- نیاز به انجام این تلفن اضطراری داشته باشیم.
۲- اگر وسیله نقلیه ما دارای دنده اتوماتیک باشد.
۳- در یک محل و مکان امن توقف کرده باشیم.
۴- فرمان را با یک دست بگیریم و اتومبیل را هدایت کنیم.
جواب گزینه شماره ۳

سحرناز

حالت و وضعیت شما در رانندگی به چه عواملی بستگی دارد؟
۱- دانش رانندگی
۲- پایبندی به مقررات
۳- مهارت رانندگی
۴- تفکر و موقعیت دانش قبلی ادب نزاکت
جواب: شماره ۴

سحرناز

آمادگی در رانندگی شامل چه مواردی می باشد؟
۱- خطای دیگران را پیش بینی کنیم
۲- آگاهی داشتن از وضعیت رانندگی دیگران
۳- مهارت در رانندگی
۴- مشاهده پیش بینی تمرکز آگاهی عدم حواس پرتی
جواب: گزینه شماره ۴

سحرناز

شکل لوزی برای کدام یک از موارد زیر است؟
۱- برای علائم راهنما
۲- برای تابلوهای راهنما و هشدار برای خطرات ناشی از تعمیر و نگه داری
۳- شروع و پایان حق تقدم مسیر
۴- برای تابلوهای دستوری و خدمات
جواب: شماره ۳

سحرناز

شکل مستطیل پرچمی برای کدام یک از موارد زیر است؟
۱- برای علائم راهنما
۲- برای تابلوهای راهنما و هشدار برای خطرات ناشی از تعمیر و نگه داری
۳- شروع و پایان حق تقدم مسیر
۴- برای تابلوهای دستوری و خدمات
جواب شماره ۱

سحرناز

شکل مستطیل قائم برای کدام یک از موارد زیر است؟
۱- صرفا برای تابلوهای ایست
۲- برای تابلوهای راهنما و هشدار برای خطرات ناشی از تعمیر و نگه داری
۳- صرفا برای رعایت حق تقدم
۴- برای تابلوهای دستوری و خدمات
جواب: شماره ۴

سحرناز

شکل مثلث متساوی الضلاع نشسته روی یک راس برای کدام یک از موارد زیر است؟
۱- صرفا برای تابلوهای ایست
۲- برای تابلوهای راهنما و هشدار برای خطرات ناشی از تعمیر و نگه داری
۳- صرفا برای رعایت حق تقدم
۴- برای تابلوهای دستوری و خدمات
جواب: شماره سه

سحرناز

شکل مستطیل افقی برای کدام یک از موارد زیر است؟
۱- صرفا برای تابلوهای ایست
۲- برای تابلوهای راهنما و هشدار برای خطرات ناشی از تعمیر و نگه داری
۳- صرفا برای رعایت حق تقدم
۴- برای تابلوهای دستوری و خدمات
پاسخ: شماره دو

سحرناز

شکل هشت گوشه برای کدام یک از موارد زیر است؟
۱- صرفا برای تابلوهای ایست
۲- برای تابلوهای راهنما و هشدار برای خطرات ناشی از تعمیر و نگه داری
۳- صرفا برای رعایت حق تقدم
۴- برای تابلوهای دستوری و خدمات
جواب: شماره یک

سحرناز

رنگ سیاه و سفید تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی برای کدام یک از موارد زیر است؟
۱- علائم اخباری و راهنمای مسیر در آزاد راه ها
۲- راهنما برای مناطق اداری آموزشی و خدماتی
۳- راهنمای مسیر در بزرگراه ها و اماکن مذهبی
۴- علامت دستوری و راهنمای مسیر در راه ها
جواب: شماره ۴