نحوه کار دوربینهای ثبت تخلف رانندگی و کنترل سرعت و انواع آن {برد دوربین کنترل سرعت}

نحوه کار دوربینهای ثبت تخلف رانندگی و کنترل سرعت و انواع آن {برد دوربین کنترل سرعت}

با سلام خدمت کاربران گرامی تست درایو در این پست قصد داریم شما عزیزان را با نحوه کارکرد دوربین های کنترل سرعت آشنا نماییم.

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد. که دوربین‌های کنترل سرعت که در سطح شهرها و جاده ها قرار دارند چگونه کار می‌کنند. برخی از این دوربین‌ها وظیفه پلیس راهنما و رانندگی و کنترل نامحسوس ثبت تخلف را به انجام می‌رسانند و برخی دیگر وضعیت ترافیکی خیابان‌ها و بزرگراه‌های شهر را به صورت زنده دریافت و با انتقال به مراکز کنترل ترافیک در دسترس کاربران می‌گذارند. به همین دلیل راننده‌ها می‌توانند بهترین و کم ترافیک ‌ترین مسیرها را برای تردد خود انتخاب کنند.

در تصویر شکل زیر دوربین ثبت تخلف سرعت را مشاهده می نمایید.

دوربینهای ثبت تخلف رانندگی و کنترل سرعت

تخلفات مختلفی نظیر تخلف سرعت لحظه ای خودرو ها، تخلف سرعت میانگین، تخلف عبور از چراغ قرمز، تخلف پارک در محل غیر مجاز، تخلف سبقت غیر مجاز و … وجود دارند، که به منظور ثبت هر تخلف سامانه استاندارد برای آن می بایست نصب گردد.دوربینهای ثبت تخلف به عنوان مثال سامانه ای که تنها سرعت لحظه ای را ثبت می نماید، می بایست بتواند با خطای حداکثر ۲% در تمامی شرایط جوی و تا سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت را ثبت، عکس برداری و یا فیلم برداری نماید. در حالی که به منظور ثبت سرعت میانگین این مسئله متفاوت می باشد.

رئیس اجرائیات پلیس راهور گفت:اگر سرعت غیرمجاز بین ۳۰ تا ۵۰ کیلومتر در ساعت باشد راننده متخلف علاوه بر جریمه ۲۰۰ هزار تومان پنج نمره منفی دریافت می کند. همچنین سرعت غیرمجاز تا بیش از ۳۰ کیلومتر در ساعت ۶۰ هزار تومان جریمه دارد.وجریمه های ثبت شده توسط دوربین های کنترل سرعت بە هیچ وجه قابل بخشش نیست.

همچنین جرایم ثبت شده توسط دوربین ها شامل قانون دو برابر شدن جریمه در صورت عدم پرداخت نیست و فقط جرایم تسلیمی و الصاقی هستند که دو برابر میشوند.

دوربینهای ثبت تخلفانواع دوربینهای ثبت تخلف رانندگی و کنترل سرعت

به طور کلی دوربینهای کنترل سرعت انواع مختلفی دارند که در اینجا به برسی یکی از جدیدترین و پر کاربرد ترین این سامانه ها که درکشور ما نیزبه زودی مورد استفاده قرار خواهد گرفت میپردازیم

مدل رهگیری لیزری:

از آنجایی که در کار سامانه رهگیری راداری به دلیل وجود انواع مختلف امواج رادیو یی در سطح زمین امکان اختلال وجود دارد، سامانه های رهگیری لیزیری جایگزینی مناسب برای آن به حساب میآید.اساس کار این سیستم بر انعکاس یا پژواک امواج استوار است اما در این سامانه به جای امواج رادیویی از امواج مادون قرمز استفاده میشود .این سامانه اطلاعات هر جسم متحرک حتی یک پرنده را که در مسیرش قرار گیرد ضبط

میکند و در صورت و در صورت غیر مجاز بودن سرعتش، دستور عکس گرفتن را به دوربین صادر میکند.

اکثر دوربینهای نصب شده در جاده ها ی کشورمان از این نوع وساخت کشور آلمان یا ساژم فرانسه است.

سامانه رهگیری ویدوئویی :

این سامانه که در نوع خود بسیار کار آمد و جالب میباشد از دو یا چند دوربین ویدوئویی متصل به هم تشکیل شده است که در فواصل معین نصب گردیده اند. سیستم مذکور به این صورت عمل میکند که دوربین اول با خواندن پلاک تمام خودروهای عبوری، زمان عبور آنها از جلوی دوربین را به صورت موقت در حافظه خود نگه میدارد پس از رسیدن خودرو به دوربین دوم با توجه به زمان رسیدن خودرو و فاصله بین دو دوربین که از قبل مشخص است سرعت خودرو محاسبه میگردد(سرعت=مسافت/زمان) ودر صورت غیر مجاز بودن سرعت دوربین دوم دستور گرفتن عکس را صادر میکند.

فاصله بین دو دوربین میتواند با توجه به شرایط از ۲۰۰ متر تا چند کیلومتر تغییر نماید.با استفاده از این سامانه ترفند کاستن سرعت قبل از رسیدن به دوربین وافزایش دوباره آن بعد از رد شدن بی اثر میماند چرا که این سامانه قادر به تائین سرعت متوسط خودرو در طول مسیر است. از کاربردهای دیگر این سیستم ذخیره تصاویر در محدوده دید دوربین را میتوان نام برد که با باز بینی دوباره آنها میتوان انواع تخلفاتی چون سبقت غیر مجاز،رعایت نکردن فاصله مجاز، انجام مانورهای خطرناک وحتی تغییر سرعت را تشخیص داد.در گام اول قرار است. در مسیر اتوبان تهران، کرج، قزوین از این سامانه استفاده گردد.

 

نظرات کابران تست درایو درباره دوربین های ثبت تخلف سرعت برد دوربین کنترل سرعت:

کاربری به نام احمد میلانی می گوید:

من خیلی درباره دوربین های کنترل سرعت تحقیق کردم، البته بیشتر تو برد دوربین کنترل سرعت پلیس تحقیق کردم، باید بگم که سایت های ایرانی زیاد به این موضوع نپرداختند، ولی سایت های خارجی مطالب جالبی درباره دوربین های کنترل سرعت بود.

برد دوربین کنترل سرعت پلیس: دوربین هایی که دست مامور پلیس است چند نوع هستند که اکثرا برد بالایی دارند معمولا سرعت ماشین تا مسافت ۳ کیلومتر را ثبت می کنند، دوربین هایی به تازگی وارد ناوگان پلیس شده که به دوربین لیزرگان معروف است و این دوربین ها هم مسافت تا ۳ کیلومتر را راحت ثبت میکنند.

برد دوربین هایی که در جاده نصب هستند، زیاد نیست و ضریب خطای زیادی هم دارند چراکه این دوربین ها زمان تاریکی تقریبا نمی توانند سرعت ماشینی را ثبت نماییند.

برد دوربین های کنترل سرعت که در سطح جاده های کشور نصب هستند معمولا تا ۱۰ متر است. البته این تحقیقاتی بود که من از سایتهای ایران و خارجی جمع آوری کردم. امیدوارم مفید واقع بشه.

کاربری به نام رضا می گوید:

دروبین های کنترل سرعت که در جاده ها و اتوبان ها نصب هستند برد کافیی ندارند و اکثرا هم خراب و یا فرسوده هستند، بیشترشونم که فیک است. و دوربین هایی که سالم هستند و کار میکنند به دلیل کثیف بودن لنز دوربین امکان ثبت سرعت ماشین و نداره، ولی دوربین های کنترل سرعتی که دست مامورین راهور است برد خیلی خوبی داره و تا اونجایی که من شنیدم و میدونم بردشون تا ۴ کیلومتر هم میرسه و سرعت ماشین و از ۴ کیلومتری میتونه ثبت کنه.

کاربری به نام فرهاد زمانی می گوید:

کلا دوربین های کنترل سرعت برد خوبی دارند البته منظورم اون دوربین هایی هستند که درست مامورین راهنمایی و رانندگی است. و اینکه فکر کنیم یه کاری کنیم این دوربین ها رو گول بزنید یا از دستشون فرار کنیم یه جورایی محاله ممکنه، من خودم اول تصورم این بود که ماموری که ماشین ها رصد میکنه فقط می تونه سرعت یکی از ماشین ها رو ثبت کنه و اگر همزمان چند ماشین با سرعت غیرمجاز حرکت میکردن و نمی تونه سرعت همه رو ثبت کنه. ولی متوجه شدم که این جوری نیست و همزمان می تونه با دوربین کنترل سرعت همزمان سرعت چندین ماشین و را ثبت کنه، در تصویری شکل زیر نمونه عکس دوربین کنترل سرعت و می تونید ببینید این جوری بهتر متوجه میشید.

نمونه عکس دوربین کنترل سرعت

کاربر گرامی در صورتی که سوال یا نظری در باره دوربین های کنترل سرعت دارید لطفا از بخش نظرات در انتهای همین صفحه بیان نمایید .

با تشکر

لطفا رای دهید
به سوالات آیین نامه تست درایو چند ستاره می دهید؟
[امتیاز از مجموع: 257 Average: 3]

80
یک پاسخ بنویسید

30 نظرات
50 پاسخ ها
5 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
65 نویسندگان دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین
اطلاع رسانی کن
مهدی

هر تکنولوژی بی شک راه چاره ای هم داره.
در ثانی، دوربین ثبت کنه، کدوم پلیس هست که با جمله «حالا ۲۰۰ جریمت هست، چیکار کنیم؟» شروع نکنه صحبتش رو!!!!! 😂

رضا دیوونه

دوستان سلام
یه چیزی که میخواسنم بگم درمورد این طرح ممنوعیت تردد زوج وفرد ه که حالا شده چه میدونم آلودگی هوا
به نظرمن همش نون دونیه وقتی یه ماشین معاینه فنی داره ودرحداستانداردآلایندگیه بیجامیکنین نمیذارین ترددکنه
باورکنین هیچ فایده ای جز پرکردن جیب شهرداری واینا نداره
اگه انقد هآلودگی هوامهمه پس چرا طرح میفروشین ؟ پس پول براتون مهم تر از آلودگیه ! اومدیم و همه خواستن طرح بخرن اونوقت چه توجیهی دارین! میگین گور پدر هوا پول و بده بیاد !!!

ابوالفضل

اگه دوربین چراغ قرمزرارد کنیم چند روز طول می کشه ثبت شه

سما

چرا هیچکس جواب این اقا رو نداده؟؟؟

حسن علی

اخاذی بیشرمانه
اگر اتومبیل سالمی دارید باید باج به ایادی کذا بدهید
ده ها نوع جرایم خطرناک از جمله دود گازوئیل از چشم نمک های گندیده پنهانند

مجید

سلام من امروز تو اتوبان تولاین سبقت ۱۲۲ رفتم سرباز اومد ایست تکان بده ولی چون تو لاین سبقت بودم و شلوغ بود تا نگه داشتم دو کیلومتر فاصله داشتم با پلیس برای همین دنده عقب هم خلاف بود منم ناچار رفتم دیگه حالا نمیدوم چی میشه

کمال

سلام دوستان وقت بخیر. میخواستم ببینم راه حلی دارید یا نه. خانم هایی ک تو خیابون هستن خیلی حواس و تمرکز من را ب هم می ریزن. و هر لحظه امکان تصادف هست

ساب زیرو

راه حلش اینکه فکر کنی اون خانوما آقا هستند و به مسیرت ادامه بدی. به مسیرت ادامه بدی و یه راست بری سر کارو زندگیت و گرنه …

نویدرضا

دوست عزیز بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که موقع خروج از خانه یک چشم بند از اون مدل هایی که شبها برای خواب استفاده میشه به چشمتان بزنید و راه بیفتید به مقصد که رسیدید( البته اگر رسیدید)چشم بند را بردارید تنها راه معقول و منطقی همین است و دیگر هیچ.
موفق باشید

حسین

فک کن خواهرته

فائزه تیموری

بیش ترین آمار تصادف مال آقایونه. برای کاهش احتمال تصادف رو رانندگی خودتون و ذهن متحجر و بیمارتون تمرکز داشته باشید.

سعید

دوربین اگه ثبت تخلف کنه چقد طول می‌کشه تا تو سیستم راهور ثبت بشه؟

داود

دوربین پلیس نهات تا ۲۰۰ متر میگیره. اون عکسی ام که بالاست مال پلیس نیست و فتوشاپه. افتاد.

زهره

نرم دنبال کاراش سرهمین قضیه بیمش هیچ بشه

زهره

چون یه بار بدون گواهینامه بودم چپ کردمشوهرم گردن گرف ک راننده بوده هنو دنبال کاراش نرفتم ازجلودوربین ردشدم میخوام بدونم مشخص میشه چهره من تو دوربین ‌ ‌توروخدا جواب بدین

زهره

سلام این دوربینای جاده میتونن چهره راننده روهم تشخیص بدن ک زن بوده یامرد توروز یافقط سرعت رو نشون میده

یاسین

سلام
ماشین مامانم دستم بود تو جاده بودم گواهینامه ندارم ۱۶ سالمه.
۲۳۰ تا میرفتم …….یکم جوگیرم ……..البته الان پشیمانم…..خداراشکر میکنم اتفاقی نیفتاد…..پلیس با دوربین سر راه بود بهم ایست داد ترسیدم زدم رو ترمز ماشین سرعتش اومد روی تقریبا ۱۶۰ یا۱۵۰….میخواستم وایسم ….تنها بودم …….چون گواهینامه نداشتم رد شدم و رفتم …..
پلاک ماشین خیلی رند…….فکر کنم پلیس جریمه نوشت برام
بنظرتون حداقل چقدره
کم کم
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یاسین

سلام
دوستان
خوشبختانه پلیس نتوانسته پلاکو بخوانه
برام جریمه ننوشته امروز خلافی ماشین را گرفتم
ایووووووووووووووووول
thanks my god

علیرضا

سلام، دوست عزیز حتما باید به روانپزشک مراجعه کنی، کسی که جان و سلامتی دیگران رو بخطر میندازه بدون شک مشکل روانی داره. درضمن پلیس باید مادر محترم شما رو جریمه کنه که شرایط استفاده از ماشین رو برای یه نوجوان کم سن مهیا کرده. افرادی مثل تو باعث تصادف و مصیبت برای دیگران میشن.

امیر

اخه عزیزم شما ۱۶ سالتون هست چرا اینقدر سرعت میرونی باید خیلی مهارت پیدا کنی تو رانندگی بعد با احتیاط برونی .فقط جون خودتون مهم نیست که جون بقیه هم مهمه

نیما

زیاد به خودت امید نده حداقل۶۰تا ۹۰ روز طول می‌کشه تا جریمه بیاد

پری سیما

سلام، دوربین ثبت راهور به جز خللفی سرعت چیزای دیگه هم ثبت میکنه، مثلا ی بار با شوهرم تو بزرگ راه تو ماه رمضان چیز خوردیم بالاتر به خاطر سرعت زباد گفتن بزنید کنار، بعد افسره با تیکه به من گفت ماه رمضون خانم روزخواری نکن، البته فک کنم چند بار بوسم کرده بود، دستمو گرفته بود (اوایل ازدواجمون بود?‍♀️?) خواست بگه دیدمتون، خاستم ببینم اینا حق دارن این چیزارو گزارش کنن ب ارگانای دیگه، ممنون میشم این سوتلمو جواب بدید?

رضا

نوش جون ،والا چیزی که ما دیدیم،خیلی از ارگانها حق ندارند خیلی از کار هارو کنن ولی میکنن…اینا هم میتونن گزارش کنن.ولی خب فکر نکنم مشکلی پیش بیاد ،شوهرتون بوده دیگه ،نامحرم نبوده که 🙂

کیوان

سلام، وقتی می گویند راهنمایی و رانندگی پس باید اول راهنمایی کنند و سریع متوسل به جریمه نشوند. پلیس انسان است ربات که نیست، پس با توجه به شرایط باید منعطف باشه. من یک پیشنهاد دارم و اونم اینه که برای هر تخلفی یک کارت زرد در سوابق نفر ثبت بشه و اگه ظرف مدتی مثلا یک ماه و … همون تخلف را تکرار کرد اونوقت جریمه بشه. در ضمن برای جاهای داخل شهر که سرعت مورچه ای است چه معنی داره برای نبستن کمربند جریمه بشی. من توی جاوه بین شهری از لحظه شروع حرکت تا مقصد کمربند بستم… ادامه مطلب »

علی

هدفشون فقط و فقط کاسبی هستش نامردا. من امروز توی جاده میرفتم محدودیت سرعت ۸۰ بود. ماشین بنز راهنمایی و رانندگی داشت میرفت. من خواستم از کنارش رد شم کیلومترمو نگاه کردم دیدم ۸۰ تا دارم میرم. با اطمینان رد شدم به محض رد شدنم برای پیامک جریمه اومد. سریع زدم کنار نگاه کردم دیدم جریمه شدم. فهمیدم کار بنزه بوده. راه افتادم بهش که رسیدم بعد از کلی بوق زدن و اشاره کردن ازش خواهش کردم نگه داره. خیلی مودبانه ازش پرسیدم که شما جریمه ام کردین؟ و اگه آره چرا؟ مرتیکه احمق پشت کوهی بی فرهنگ طوری برخورد… ادامه مطلب »

فرحناز زرکوب

تخلفات دوربین راهنمایی ‌رانندگی مربوط به کدام ارکان هست چون در سال ۹۷هم شهرداری جریمه نوشته هم راهنمایی رانندگی مگه یک دوربین چند جا جریمه مینوسند لطفا توضیح دهید باید کجا مراجعه کنم

حامد

ببخشید من یه سوال برام پیش اومده دوربین های آلودگی هوا و دوربین سرعت برا موتور سیکلت هم هست آیا یا نه

داود

اره هست اما موتورا مخدوش میکنن پلاکشونو یا ندارن پلاک خخخخخخخ

محمدی فرد

سلام
راستش من زنجان زندگی میکنم
اینجا یه چنتا جای خاص دوربین هست که خب محلیه که خیلیا بدون توجه و یا بدون اطلاع ازش با سرعت زیاد میگذرن
من سرعتم تا رسیدن به دوربین ۸۰ تا بود که با دیدن نورش سرعتمو به ۶۰ که مجاز بود رسوندم و ازش رد شدم. حالا نمیدونم منو جریمه کرده یا چی ؟

vahid

یک سوال ذاشتم کسی هست جواب بده، دوربین های دست افسر تو جاده، اگه ایست بده واینستی ایا میتونه پلاک برداره از روی دوربینی که از قبل سرعت و غیر مجاز بهش نشثن داذه یا فقط مال سرعته اون دوربین ها؟

میثم

آره
جریمه تخلف + جریمه عدم توجه به فرمان پلیس

هانی

سلام میخواستم بدونم دوربین سرعت غیرمجازو میگیره چند روز زمان میبره تا تو برگه ی خلافی بزنه؟ب من گفتن تا ۱۰ روز ایا واقعا ۱۰ روز زمان میبره یا زودتر زده میشه تو برگه خلافی؟

میثم

من شخصا جریمه شدم ولی حدودا یه ماه طول کشید

هادی

جون مادرتون ادم باشین با سرعت رانندگی نکنید، پلاکتون رو مخطوش نکنید، خیابون یکطرفه نرید، تو همین کامنتا خوندم طرف اومده پرسیده با چی پلاکو بپوشونم 😐 قوانین رانندگی واسه خود ما مردمه لطفا رعایتش کنید 😐 وگرنه هرچی سرمون بیاد حقمونه

سالار

درود بر شما؛
موافقم

Roya

شهرمون رو‌دارن بهمون میفروشن . چرا من که محل کارم تو طرح زوج و فرد که الان شده طرح الودگی یک هفته در ماه میتونم استفاده کنم؟ چرا شهرداری و پلیس از هر راهی برای مشکلاتش استفاده میکنه تا ارامش ما رو بگیره و خودش پول دربیاره؟ الان که الودگی نیست با این همه بارش پس جیب‌ خودشون خالیه . من معتقدم دور زدن پلیس حلاله بابت طرح

میثم

ماشالله به این سطح درک و فهم

امیر وحیدی

سلام.من سرعت غیر مجاز عکس گرفته اس ام اس هم شده میخاستم بدونم عکس هم برام ارسال میشه درب منزل؟

میثم

تو تلویزیون شنیدم
ولی شخصا جریمه شدم و دوستان هم جریمه شدن عکس نرفته
خیالت تخت

ندا

ماشاالله میثم چقدر نقطه نظر داره همه چیزم داشته انقدر بدم میاد از این آدمهای خالی بند

مهدی یقماعی

سلام میخواستم راجب دوربیت های اتوبان صیاد شیرازی بپرسم ۳ دوربین اول اتوبان صیاد شیرازی هست ک با سرعت ۵۰/۴۰ عکس میندازه میخواستم ببینم دوربینی ک در آن سمت اتوبان هست و مربوط به قسمتی ک من رانندگی میکنم نیست میتونه از من عکس بگیره؟

شهریار

مشگل منم همینه توی اتوبان صیاد سرعت مجاز به رو تابلو نوشته ۸۰ تا ام با سرعت۴۰تا ۵۰ تا هم که داری میری عکس میگیره داستان چیه
الکی عکس میگیره یا میره تو پاچمون

حسام چوگی

سلام خدمت دوستان عزیز اینکه دوربینهای پلیس میتوانند در بهبود رانندگی رانندگان عزیز مفید واقع شوند هیچ شکی نیست اما متاسفانه در کشور ما فقط به وسیله ای برای کسب درآمد ادارهرپلیس تبدیل شده و نه ابزاری برای حفظ جان رانندگان عزیز وگرنه پیاده رفتن گاهی شرف دارد به رانندگی با سرعت چهل یا پنجاه کیلومتر در ساعت آخر مگر میشود همه مسیر را نهایتا با سرعت ۶۰کیلومتر رانندگی کرد ؟ در صورتی که بعضی جاها ممکنه سرعت بیست کیلومتر هم زیاد و خطر ساز باشه وهمانطوری که بعضی جاها نود کیلومتر هم به هیچ عنوان خطر ساز نیست اما… ادامه مطلب »

RO¥@

موافقم

میلاد

سلام ‌من‌به‌آزاد‌راه‌رفتم‌با‌موتور‌آیا‌دوربین‌پلاک‌مرا‌ثبت‌کرده

میثم

اگه دنده عقب رفتی یا پلاک جلو داری آره

علی اقا

?????????دهنت سرویس پاره شدم

امین

متاسفانه بااین حجم سرمایه گذاری در دوربین های ثبت جرائم رانندگی اما خطا واشتباه هنوز به صفرنرسیده.دیروز برای من ۸۰۰کیلومتر دورتر پیامک ثبت تخلف سرعت آمده است ونمیدانم چطور باید پیگیری کنم وثابت کنم پلاک من نبوده است

دارویوش

سلام به همه دوستان اولاً باید گفت وقتی قرار هست حداکثر سرعت از ۱۲۰ بالاتر نباشه غلط می کنند ماشین یا تولید میکنند یا وارد که سرعتش ۲۰۰ هست کلاً تولید جوری باشه که آخرین سرعت همین ۱۲۰ باشه نه اینکه طرف به خاطر سرعت و آبشن کلی قیمت بالا پول بده ولی استفاده از خودرو در حد پیکان باشه دوم اینکه همین تعیین سرعت کشکی پلیس که درست کرده در اکثر مواقع موجب ترافیکهای سنگین و حتی تصادفات زنجیره ای شده !!! زمانی که در یک بزرگراه زده سرعت مجاز ۹۰ از ماشین مدل بالا گرفته تا مدل پایین… ادامه مطلب »

احمد

دقیقا حق با ایشونه، چهار بار جریمه بیخودی شدم، و فقط زورشون به قشر ضعیف میرسه بی ناموسا

ایرانی

دوست عزیز کاملا با شما مخالف هستم. این دلیل نمشه که چون ماشینی که خریدی می تونه با سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت بر ه پس باید مجاز باشه. متاسفانه اکثر تصادفات به خاطر سرعت بالا و عدم کنترل راننده در اون سرعتهای بالا هستش. من الان کانادا زندگی می کنم و تو اتوبان های اینجا که اصلا با جاده ها و اتوبان های ایران قابل مقایسه نیستن هم حداثر سرعت ۱۱۰ هستش. البته پلیس تا ۱۲۰ رو هم در شرایط اب و هوای خوب چشم پوشی می کنه. در خصوص جریمه ها هم مثلا اگه راننده ای ۵۰ کیلومتر… ادامه مطلب »

احمد

با سلام- معضل اصلی رانندگی کشور ما عدم تمرکز بر رانندگیه-و هیچ اصول اخلاقی و انظباطی رعایت نمیشه و بخاطر عدم توجه به حقوق هم و تکنیکهای رانندگی تعدادی ادم سر به هوا رانندگان دیگر را دچار استرس و فرار از دست انها تشویق میکند-کسی که پشت فرمان با گوشی همراه کار میکنه یا غذا میخوره یا با بچش بازی میکنه یا داره با زیدش عشق بازی میکنه یا با ۵۰ کیلومتر تو بزرگراه حرکت میکنه و اشخاصی که حتی توان تغییر لاین هم نداره و افرادی که هر چی بوق و چراغ میدی تازه سرعتشونو کمتر میکنند اینها خطرناکن… ادامه مطلب »

حمید

دقیقا،موافقم

روح الله

اخه چرا جو میدی؟چرا چرت میگی؟تو اوتبان های کانادا ۱۲۰؟!!کاری ندارم درسته یا غلط؟ولی با این کارت میخوای بگی کار نیروی راهنمایی رانندگی درسته و ما اشتباه میکنیم؟من که میدونم تو از خودشونی و میخوای جو سازی کنی

مهران

جناب روح الله شما فکر میکنی چون کاناداست بقول خودت ” اوتبان “ها محدودیت سرعت ندارن و یا سرعت مجاز ۲۵۰ تاست ؟! نه جانم اتفاقا در تمام آمریکا سرعت مجاز بسته به فری وی یا اکسپرس وی یا های وی بین ۶۰ تا ۸۰ مایل معادل ۹۶ تا ۱۲۸ کیلومتر درساعت هست . جایی که محدودیت وجود نداره در چند کشور اروپایی مثل آلمان و غیر از اروپا مثل برزیل هست. ضمنا لطف کنید این اصطلاحات سخیف و سطح پائین مثل “جو دادی ” و “چرت نگو “را توی جمع های خودمانی تون استفاده کنید بد نیست این جور… ادامه مطلب »

امیر

خدایی دمتون گرم.من به شخصه حاضرم قسم بخورم که هیچ کدوم از افسرای راهنمایی دلشون واسه مردم نمیسوزه.فقط به فکر پر کردن قبض جریمه و گرفتن تشویقی و هزار تا مزایای دیگه هستن.یعنی خاک بر سرتون با این نونی که میبریت سر سفره زن و بچتون.یکی نیست بهشون بگه آخه مرتیکه سرعت ۱۱۰ با ۱۲۰ چه مشگلی بوجود میاره که واسه ۱۰ تا سرعت بالا رفتن خودت رو مثل حیوون پرت میکنی تو جاده با یه کفگیر مثل مرغ بال بال میزنی که بگی بزن کنار بزن کنار.لعنت بر خودتون و قانونتون که فقط واسه پول نه چیز دیگه

esi khatar

خخخخخ دهنت سرویس خوب توصیفشون کردی?????

میثم

عزیز رو ماشین حتی بزنه ۱۲۰ حداکثر سرعت
آیا میشه تو شهرم ۱۲۰ رفت
یا شب
کلا قانون همگانیه نمیشه واسه هر ماشینی یه تصمیمی گرفت
مثلا پیکان انصافا ۱۰۰ رو رد کنه تو جاده ۱۲۰تایی زیادشه و آزرا تو جاده ۱۲۰ تایی ۱۵۰ تا هم بره انصافا نباید گیر داد
#مجری_قانون
حالا کاری به دوربینا ندارم

esmael

رو ماشینت نوشته بپر بیرون نپری به ماشینت خیانت کردی خخ

حسن

سلام
واقعا برد دوربین های کنترل سرعت اینقدره که دوستان گفتن؟ من یک ماه پیش برام اس ام اس جریمه اومد چک کردم دیدم یکی از دوربین های کنترل سرعت ازم عکس گرفته البته فکر کنم نوع دوربینش جدید بود چون کلا من با سرعت بالا رانندگی میکنم

سعید

دوستان و عزیزان خلافکار آیا راهی هست از دست دوربین های کنترل سرعت فرار کنیم؟ یا دوربین های کنترل سرعت گولش بزنیم ازمون عکس نگیره

حسین

اسپری تافت بزنید روی پلا

مینا

میتونی فقط شب ها دوربینایی ک چراغ ندارن چراغاتو خاموش کنی تا پلاکتو بر نداره و میتونی دوربینایی ک نور میندازن و چراغ دارن سو بالا بندازی تا بازم پلاکتو ناخوانا کنه در روزم فقط میتونی سرعتتو کم کنی چون میگیره البته دو لاین فقط میتونی از لاین کنار راست بری ک با سرعت بالا خیلی خطر داره بهتره سرعتتو کم کنی

محمود

این راهنمایی ها جزء بد ترین نوع راهنمایی هاست که شما گفتید. دوربین ها در شب و روز کار می کنند و به چراغ خودرو شما ربطی نداره. دستکاری پلاک هم جرم محسوب میشه. بهترین کار آرامش و تمرکز در رانندگی و رعایت حال دیگران و اطمینان فنی به خودرو و لذت بردن از سفر.

رضا

دوستان راهی داره از دست این دوربین های کنترل سرعت فرار کنیم؟
من شنیدم که میشه خسته شدم از بس جریمه سرعت شدم

علی

سلام وقت بخیر
ببخشید این دورین های لیزرگان که توی بعضی از اتوبان ها نوشته شده چیه؟ آیا سرکاریه روش کار کردش چه جوری یه توضیحی بدید متوجه بشیم ممنون

فرهاد

سلام
من تا به حال کشور خارجی نرفتم ولی مطمئن هستم اینقدر دوربین کنترل سرعت هیچ کشوری جز ایران نیست هر جا نگاه میکنی دوربین کنترل سرعت بابا بسته دیگه کم مونده توی خونمونم دوربین کنترل سرعت کار بذارند واقعا متاسفم برای خودم که یه همچین جایی دارم زندگی میکنم.

ناصر

کاملا باهات موافقم داداش گند شو دیگه در آوردن همه جا دوربینه دستتم میکنی توی دماغت ازت عکس میگیره واسه تخلف خدا ازشون نگذره

احمد

موقعه ای که هر دو روز اندازه یه هواپیما کشته میدیم تو جاده ها که البته درصد بالایش هم تقصیر خود راننده هاست چیز خیلی لازمیه

anoushiravan

البته به نظر من بیشتر تصادفات رانندگی در ایران مربوط میشه به موارد زیر :
خرابی آسفالت جاده
نداشتن شانه در جاده
عدم خط کشی یا کمرنگ شدن خطوط جاده
موانع و دست انداز های پشت سر هم
نبود گاردریل و حفاظ جاده
نبود پل عابر پیاده یا نبود برقی آن یا خاموش بودن نوع برقیش
ماشین های فرسوده و همچنین بی کیفیت نو تولید داخل
آسفالت درجه دو یا پایین تر
و از همه مهم تر رانندگی بانوان فیمینیست ….

مینا

ببخشید جناب ولی رانندگی ک من دارم هیچ مردی نداره دل و جرات برای سبقت سرعت بالا و احتیاط همراهش تا حالا هیچ مشکلی خداروشکر پیش نیومده کمتر از ۱۴۰ شبا نمیام داخل شهرم همینطور رانندگی راننده میخاد باید ماشین بفهمی ک چی میخاد چه دنده ای و دنده کاری از ترمز و مدل ماشین مهمتره راستش من اصولشو خودم یاد گرفتم و الان یک ساله ک گواهینامه دارم ۲۰۶ از اول روندم و ب نظر ۲۰۶ واسه مبتدی خیلی تیز و پرشتابه و کنترلش سخته اما الان ی چیز پر شتاب تر میخام

روح الله

بعضی از تصادفات ها باعثش خانوم ها هستن افسری که مرد هست و داره ازش ازمون میگیره و میدونه داره خطا میکنه ولی بازم چون زنه چشم پوشی میکنه بهتر از این نمیشه.من خودم یا سرعت معمولی داشتم میرفتم یک زنه از تو کوچه بلانصبت مثل خر اومد تو خیابون که نزدیک ود سکته رو بزنم.از این موردها زیاد داشتم

سارا

چه جالب، این مورد برای برای من بیشتر از طرف مردها پیش اومده

ام ام

شاید شما خودتون اون طرفه هستید؟

فائزه تیموری

از امروز کامل دقت کنید ببینید چند مورد در روز همین تخلف رو از یک مرد میبینید. ولی به قول معروف هیچ گناه و تخلفی به چشم نمیاد تا زمانی که زن ها انجامش بدن،
شما بارها در روز همین تخلفات رو از مردها هم مبینید اما اونا نه تنها خاطرتون نمی مونه بلکه به چشمتون هم نمیاد!

Yas,gho

شما خیلی جو گیری ، الکی ام یه خودت حال نده که هیچی نیستی

سسس

همه مشکل دارن توخوبی

منتقد پلیس راه خورموج

اوه اوه نگو ککا دبی کوچه پس کوچه هاش هم دوربین بود سه تا بوشهری نشستیم تو ون هتل بریم فرودگاه نرسیده به چهار راه ثانیه شمار شد ۲ و رسیدیم سر تقاطع شد ۱ یارو راننده هندی بود ترمز کامل کرد درحالیکه هنوز زرد هم حتی نبود سه تایی با تعجب نگاش کردیم بدبخت متوجه نگاه های شاکی ما شد و قضیه رو گرفت که ما منظور مون این هست که چرا نرفتی قبل اینکه چیزی بگیم خودش گفت کمرا کمرا اوری ور (دوربین همه جا دوربینه) رفیقه دهن سرویس ما هم صندلی جلو کنارش لهجه غلیظ بوشهری میگفت… ادامه مطلب »

میثم

والا من مخالفم
چون خودمونیم که رعایت نمیکنیم
انصافا راهور هر جا که کشته بده سرعتگیر یا دوربین نصب میکنه
اخه اینا خودشونم حوصله ندارن
ولی وقتی تخلفات بالاس و تلفات هم بالا اونم با این ماشینای بی کیفیت حقمونه
چی بگم دگ