چه عواملی باعث جریمه رانندگی میشود؟

چه عواملی باعث جریمه رانندگی میشود؟

باسلام خدمت کاربران گرامی تست درایو؛
امروز در این پست از وب سایت تست درایو، با شما عزیزان هستیم تا شما عزیزان را با عواملی که باعث می شود پلیس محترم راهور رانندگان متخلف را ✅جریمه کند معرفی کنیم.
✅این پست برای چه کسانی مفید است؟ و باید بخوانند؟😁
۱- افرادی که به تازگی گواهینامه رانندگی اخذ نموده اند.
۲- افرادی که به تازگی وسیله نقلیه خریداری نموده اند.
۳- افرادی خیلی تمایل به ویراژ دادن دارند (مثل خودم)😁
۴- افرادی که اصلا دوست ندارند با سرعت پایین رانندگی کنند.
و…

جریمه الصافی چیست
ابتدا تعریف جریمه رانندگی:
وقتی راننده ای از قوانین رانندگی سرپیچی کند و هر جوری که دلش می خواهد رانندگی کنند، پلیس محترم آن راننده متخلف را جریمه می کنند، این میشه جریمه رانندگی به همین آسونی و به همین سادگی.😁

حالا که تعریف جریمه رانندگی رو متوجه شدید، میریم سراغ انواع جریمه ها رانندگی:

✅۱- جریمه با دوربین
جریمه توسط دوربین به این گونه است که شما در یک بزرگ راه هستید که فرضا سرعت توصیه شده آن ۹۰ کیلومتر در ساعت است , شما اگر در این خیابان با سرعت ۱۰۵ به بالا حرکت کنید , پلاک خودروی شما به راحتی توسط دوربین جریمه خواهد شد، البته جدیدا یکسری از دوربین ها هم تخلفات رانندگی مثل نبستن کمربند و ثبت می کنند، نگی نگفتی😁، در کل این جور جریمه ها در جا براتون پیامک میاد که با خیال راحت به مسیر خودتون ادامه میدید.

✅۲- جریمه به وسیله دوربین فلاشر
جریمه به وسیله دوربین فلاشر مانند بند بالا میباشد , تنها فرق آن این است که فقط سرعت را ضبط میکند اما دوربین های ایستاده حرکت ها و رفتار رانندگان را ثبت میکنند .
دراین نوع , وقتی خودرو با سرعت بالاتر از سرعت توصیه شده حرکت میکند , دوربین ها به سرعت شروع به عکس گرفتن از پلاک کرده و به صورت اتوماتیک مبلغ اعمال میشود .

✅۳- جریمه به وسیله افسر راهنمایی و رانندگی
یکی از بهترین نوع جریمه، جریمه توسط افسر راهنمایی و رانندگی است.😁😁😁
وقتی افسر راهنمایی و رانندگی دستش را بالا میبرد نا خود آگاه دل آدم میریزد , یک حسی مثل گرفته شدن مچ دست به آدم دست میدهد , اگر این صحنه را دیدید سریعا باید کنار راه بایستید , پیاده شده و به سمت افسر راهنمایی و رانندگی بروید. من خودم وقتی افسر راهنمایی و رانندگی دستشو می بره بالا و ایست میده، حالی به حالی میشم. حالا دور از شوخی به این نوع جریمه میگویند، تسلیمی، و اگر در زمان تعیین شده جریمه را پرداخت نکنید حتما مبلغ جریمه دو برابر خواهد شد، شک نکنید.

در مورد موتور سیکلت ها وضعیت چگونه است ؟
در مورد موتور سیکلت ها وضعیت جریمه با این صورت است که اگر راننده موتور سیکلت کلاه کاسکت نگذارد و یا با سرعت حرکت کند جریمه خواهد شد زیرا به شدت باعث ایجاد خطر جانی و مالی برای خود و دیگران خواهد شد .
پس حالا فهمیده ایم که جریمه ها بسیار لازم بوده و باعث ایجاد فرهنگ رانندگی بین کسانی که هیچ احترامی به دیگران نمی گذارند میشود .

جریمه دوبرگی دوبرابرجرائم خودرو
۱_ به وسیله افسر : که باید به سرعت پرداخت شود وگرنه بعد از ۲ ماه جریمه ۲ برابر خواهد شد . به این نوع میگویند ” تسلیمی ” .

۲_ به وسیله دوربین ها : که به صورت اتوماتیک عکس برداری میکند که تعجیلی در پرداخت آن نیست .

انواع جریمه
۱_ سرعت بالا
۲_ نبستن کمربند
۳_ حرکات نمایشی
۴_ بار زدن های بیش از حد در وانت ها و یا در خودرو های سواری
۵ _ نقص فنی و دود کردن موتور و آلودگی هوا
۶_ نداشتن گواهینامه ( که باعث انتقال خودرو به پارکینگ ) خواهد شد .
۷ _ نداشتن بیمه شخص ثالث
۸ _ پارک دوبل
۹ _ پارک بر روی خط عابر پیاده
۱۰ _ پارک در مناطق پارک ممنوع
و … موارد دیگر که باعث جریمه خواهد شد .

۱_ سرعت بالا :
سرعت بالا تر از سرعت توصیه شده در راه ها , خیابان ها , آزادراه ها , …

۲_ نبستن کمربند :
در راه های شهری نبستن کمربند برای شاگرد مانعی ندارد اما مگر میشود کسی برای جان خود ارزشی قائل نباشد ؟ اما بستن کمربند برای راننده از وقتی که استارت میزند بایدیست تا وقتی که به مقصد خود میرسد .

۳ _ حرکات نمایشی :
خب متاسفانه افراد بی فرهنگ زیادی را میبینیم که برای جلب توجه هم که شده حرکات نمایشی انجام میدهند که باعث به خطر افتادن جان خود و دیگران خواهند شد که ۱۰۰% جریمه شده و به پارکینگ منتقل خواهند شد .
و غیره …


نظرات کاربران تست درایو درباره چه عواملی باعث جریمه رانندگی میشود؟:

✅کاربری به نام احمد میگوید:

آقا سلام، یعنی جدی جدی ما این کارار و می کنیم که جریمه می شیم؟ خیلی جالبه، من دیگه از امروز این کارها رو نمی کنم ببینم چی میشه! البته بگما دروغ نگفته باشم من خیلی کم پیش میاد کمربند ببندم، حتی گاهی هم از موبایل استفاده میکنم، سرعتم میرم، پارک دوبلم که تا دلت بخواد انجام میدم و آره دیگه جونم برات بگه ، یه چند باری هم لای کشیدم و ویراژ که خوراکمه، از حق نگذریم اکثر مواردی که جریمه شدم تقصیر خودم بوده، سعی میکنم از این به بعد درست رانندگی کنم.


✅کاربری به نام آرش می گوید:

عرض ادب و احترام به تمامی کاربران، متاسفانه ما ایرانی ها همه رو هم نگیم ولی بیشترمون این جوری هستیم فقط دوست داریم به سرعت باد به مقصدمون برسیم و در رانندگی خیلی عجول هستیم و متاسفانه اکثر مواقع هم به خاطر همین عجله عجله کردن ها جریمه می شویم.

من یادمه چند سال پیش با دوستم با دو بامشین از تهران به رشت رفتیم با سرعت بالا رانندگی میکردم و سعی داشتم هر چه سریعتر به مقصد برسم دوستم با حوصله و وقتی باهاش تماس میگرفتم متوجه می شدم که خیلی از من عقب ترهست،در نهایت من به مقصد رسیدم و این همه عجله و خستگی راه دوستم نیم ساعت بعد از من به شهر رشت رسید، تازه من یکجا توسط دوربین جریمه شدم.


✅کاربری به نام لیلی می گوید:

والا این جوری ما ایرانی ها رانندگی می کنیم بایدم جریمه بشیم، اکثرمون به فکر این هستیم که هر چه سریعتر برسیم به مقصد، تو رو خدا یکم به همدیگه احترام  بذاریم، یکم این رانندگی خوب و با حوصله را جا بندازیم فرهنگ بشه، مگه ما چی از کشورهای اروپایی کمتر داریم، خیلی دیوانه وار رانندگی می کنیم، و متاسفانه پشت فرمان اون چهره واقعی خودمون رو نشون میدیم، چرا؟؟؟ این چرا پاسخ نداره؟ به عنوان یک انسان از همتون خواهش میکنم کمی رعایت کنیم، باتشکر


✅کاربری به نام شقایق می گوید:

درود به همه عزیزان بنده نمیخوام از پلیس راهنمایی طرفداری کنم ولی میخوام بهتون بگم من چند سالی هست رانندگی می کنم و تا به حال جریمه نشدم، دلیلش اینکه قانون و رعایت می کنم، مثلا اینکه بنده خیلی شده دیدم خیلی از راننده ها با تلفن همراه در حین رانندگی صحبت می کنند، حتی دوست من پشت فرمون با تلفنش پیام هاشو چک می کنه، پیام میده و… جوری شده که من از ترسم سوار ماشین دوستم نمیشم، واقعا این کار خطرناکه خدایی نکرده هم به خودت هم به دیگران آسیب میرسونه اگر یه قانون گذاشتن که مثلا در حین رانندگی از تلفن همراه استفاده نکنید حتما یک دلیلی داشته و واقعا هم خطرناکه و باید همه به قانون احترام بذاریم، به امید اون روزی که هیچ پلیسی هیچ راننده ای رو نتونه جریمه کنه. از بس که خوب رانندگی میکنیم😁


✅کاربری به نام رضایی می گوید:

چه عاملی باعث میشه که ما جریمه بشیم؟ اعصبانیت و عجله کردن، دوستان گرامی هیچ وقت در مواقعی که اعصبانی هستید رانندگی نکنید من بارها دیدم و یا برای خودم پیش اومده که وقتی اعصبانی بودم و رانندگی کردم یه اتفاقی ناجوری افتاده دست کم اینکه کاری کردم که جریمه بشم.


✅کاربری به نام مهسا می گوید:

سلام به همه سال نو ۱۴۰۰ رو به همتون تبریک می گم امیدوارم سال جدید سال خوبی باشه براتون، من خودم خیلی جریمه میشم و وقتی عجله می کنم یعنی همیشه عجله دارم فکر می کنم باید هر جا میرم زودتر برم که میدونم اشتباه است و بارها برای همین جریمه شدم البته مواردی بود که نباید جریمه می شدم که شدم و متاسفم و چیزی هم نمی تونم بگم ای کاش طوری رانندگی کنیم که این افسرای رانندگی نتونند هیچکی رو جریمه کنند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

0 نظرات