فیلم آموزش گام به گام پارک سنگچین و یا ال

آموزش پارک سنگ چین

فیلم آموزش گام به گام پارک سنگچین و یا ال

با سلام خدمت هنرجویان  گرامی تست درایو؛

امروز قصد داریم برای شما هنرجویان گرامی یکی از موارد مهم آزمون شهری که همیشه از سوی افسران آزمون گیرنده پر اهمیت بوده را آموزش دهیم، پارک سنگچین و یا ال، احتمالا عنوان پارک ال و یا سنگچین را در طول آموزش رانندگی شنیده اید پارک سنگ چین (پارک ال) به حرکت ماشین به صورت دنده عقب و رفتن به کوچه فرعی به شکل ال می گویند. سعی کنید پارک سنگ چین را هم مثل پارک دوبل تمرین کنید تا در روز آزمون شهری با آمادگی بیشتری حاضر شوید.

آموزش پارک سنگ چین

آموزش پارک سنگ چین

سنگ چین(پارک ال):

حرکت خودرو به صورت دنده عقب و رفتن به کوچه ی فرعی بصورت ال (هلال) در تقاطع ها را سنگ چین(پارک ال) گویند. به تصویر بالا نگاه کنید.
توجه داشته باشید سنگ چین از خیابان فرعی به اصلی ممنوع میباشد و در هر کجا بصورت دنده عقب تصادف کردید مقصر شما هستید مگر در مکانی که ممنوعه نباشد و شما بخواهید اتومبیل را بصورت دنده عقب پشت سر اتومبیل دیگری پارک کنید. نحوه ی انجام پارک ال(سنگ چین): روش پارک سنگ چین به این صورت است که ابتدا ماشین را با فاصله ی عرضی پنجاه سانتی از جدول (پارک ۳۰ سانت) و به طول حدود پانزده متر از ورودی تقاطع جلو برده و ماشین را متوقف نمایید و دنده را در وضعیت دنده عقب قرار داده و با زدن راهنمای سمت راست به صورت حرکت لاک پشتی حرکت کنید حدود ۵۰ یا ۶۰ سانتی که حرکت کردید توقف نموده (توقف خروج از پارک) مجددا حرکت کنید از پایین شیشه ی بزرگ عقب ماشین را نگاه کنید نزدیک ورودی تقاطع که شدید توقف کنید(توقف عابر پیاده) ( احتیاط) باز به سمت عقب به صورت لاک پشتی حرکت کنید از شیشه ی سه گوش درب عقب اول جدول و آسفالت کوچه را که دیدید توقف نمایید(توقف رعایت حق تقدم) مجددا حرکت کنید به صورت لاک پشتی باتوجه به قوس(هلال کوچه)اگر قوس سر کوچه کم بود فرمان را سریعتر بچرخانید (با احتیاط کامل) ولی اگر قوس کوچه بزرگ بود چرخش فرمان را با حرکت لاک پشتی برابر کرده و با توجه به قوس دور بزنید خودروی شما که در راستای جدول(بصورت موازی)قرار گرفت اتومبیل را متوقف نمایید و فرمان را به سمت چپ برگشت دهید تا فرمان و خودروی شما صاف شود مجددا با دنده ی عقب بصورت لاک پشتی حرکت کنید و به فاصله ی عرضی ۵۰ و بطول حدود ۱۵ متر از دهانه ی تقاطع عقب رفته و اتومبیل خود را متوقف کنید.

حال اگر وقتی وارد کوچه میشوید ته اتومبیل شما دور میشود(فاصله ی عرضی زیاد میشود)به دو روش میتوانید اتومبیل را نزدیک کنید:

یک- موقعیکه دنده عقب میروید انتهای خوروی را به جدول کوچه ای که میخواهید وارد شوید نزدیکتر کنید بعد فرمان را به سمت چپ صاف کنید و مقداری اضافه تر به سمت چپ بچرخانید تا اتومبیل شما با جدول صاف شود و بعد از صاف کردن اتومبیل سریع اون مقدار اضافی فرمان را به سمت راست صاف کنید و حدود ۱۵ متر بسمت عقب بروید و اتومبیل را متوقف کنید.
دوم- بعد از اینکه اتومبیل شما وارد کوچه شد فرمان را صاف کنید و بعد مقداری فرمان را به سمت راست گرفته ته اتومبیل را به جدول نزدیک کنید بعد باز فرمان را به سمت چپ اضافه بگیرید تا اتومبیل با جدول به فاصله ی ۵۰ سانت موازی که شد سریع فرمان را صاف نمایید و حدود ۱۵ متر عقب بروید و اتومبیل را متوقف کنید.
ولی اگر ته اتومبیل شما داره به جدول نزدیک میشود قبل از اینکه اتومبیل شما موازی با جدول شد فرمان را برگشت داده تا ته اتومبیل با جدول نزدیک نشود ولی موقع عقب رفتن مواظب باشید اتومبیل شما از جدول فاصله نگیرد یعنی فرمان را کمی به سمت راست بگیرید تا اتومبیل با جدول موازی شود بعد فرمان را سریع صاف کنید که باز اتومبیل شما دور نشود دقت کنید که اتومبیل فقط بوسیله ی فرمان دور و نزدیک میشود.

در ادامه فیلم آموزش کامل و گام به گام پارک سنگ چین را میتوانید مشاهده نمائید لطفا ما را در بهتر بودن با نظرات خوبتون راهنمایی کنید باتشکر

Subscribe
Notify of

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
مریم
دی ۲۵, ۱۳۹۷ ۱۰:۰۶ ب.ظ

خونه ما پار کینگش مثل ال است باید بیست مت ر عقب بری از همون بیست متر باید بچرخی رو به،جلو راهنماییکن