آموزش پارک ماشین کنار جدول

آموزش پارک کنار جدول

آموزش پارک ماشین کنار جدول

در این پست از وب سایت آزمون آنلاین آیین نامه راهنمایی و رانندگی ایرانیان تصمیم داریم شما عزیزان را با پارک صحیح کنار جدول خیابان آشنا نمائیم،امیدواریم این آموزش مفید واقع گردد
یکی از مشکلات ترافیک کشور ما اینست که عده ای از رانندگان محترم هر جا که اراده کنند حتی وسط خیابان و در لاین حرکت توقف میکنند و به سوار و پیاده کردن مسافر اقدام میکنند بهتر است بدانید فقط در لاین توقف باید این کار انجام شود. و قانون،فاصله ی پارک با جدول را ۴۵ سانتیمتر مشخص کرده است که بین ۳۰ تا ۵۰ مشکلی ندارد.وقتی میخواهید اتومبیل را کنار جدول پارک کنید چرخ سمت راست را نمی بینید ولی به طرق مختلفی میتوانید اتومبیل پارک کنید.

الف– استفاده از برف پاک کن:
ب- استفاده از چشمه ی آب پاش روی کاپوت(اتومبیلهاییکه یک چشمه آب پاش دارند):
ج- استفاده از آینه ی سمت راست:
حال به شرح مختصر آنها می پردازیم.

الف- استفاده از برف پاک کن:
بدین طریق است که ابتدا با نگاه به آینه ی سمت راست و بالای سر و برگردادن سر به سمت راست تا نقطه ی کور آینه را پوشش دهید در صورتیکه خطری وجود نداشت راهنمای سمت راست را بزنید سپس سرعت اتومبیل را در سرعت بالا بوسیله ی ترمزکم کنید و کلاج را تا ته گرفته و دسته دنده را داخل دنده دو قرار دهید و به شکل اریب به اندازه ای جلو بروید تا نوک برف پاک کن سمت راننده کنار جدول یا روی لبه آسفالت جاییکه آبراه دارد قرار گرفت فرمان را کمی بسمت چپ گرفته تا موقعیکه اتومبیل شما کاملا راست شد فرمان را نیز سریع راست کرده و توقف کنید.

ب- استفاده از چشمه ی آب پاش در پارک کنار جدول:

ابتدا همان کارهای اولیه ی حالت قبل را انجام دهید فقط چشمه ی آب پاش را در فاصله ی ۱۵ سانتیمتری جدول قرار دهید تا اتومبیل راست شود بعد فرمان را راست نموده و توقف نمایید.

پارک کردن کنار جدولج-استفاده از آینه ی سمت راست:
ابتدا همان کارهای اولیه ی دو حالت قبل را انجام دهید بعد بصورت چشمی سر گلگیر جلو سمت راست را حدود ۵۰ سانتیمتری جدول نزدیک کرده و با نگاه به آینه ی سمت راست فاصله را تنظیم نموده و توقف نمایید که این حالت برای افرادیکه از تسلط خوبی برخوردارند مورد استفاده قرار میگیرد و بهترین آن استفاده از برف پاک کن میباشد در ضمن در جاهاییکه ارتفاع جدول بالاست باید فاصله را بیشتر کنید تا موقع باز کردن درب اتومبیل به جدول برخورد نکند و جاهاییکه عرض خیابان کم و شلوغ میباشد فاصله را کمتر کنید و حتما دقت کنید در مناطق ممنوعه(ص۷۶ کتاب آموزش جامع قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی)پارک نکنید.

در ادامه می توانید فیلم آموزش پارک دوبل را مشاهده کنید توجه داشته باشید جهت دانلود فیلم ابتدا باید وارد سایت آپارت شوید و سپس اقدام به دانلود فیلم نمایید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

3 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
تاج
آذر ۱۴, ۱۴۰۰ ۳:۳۳ ب.ظ

خودتون یه دور بخونید ببینید می فهمید چی نوشتید؟

هنرجو
شهریور ۳۰, ۱۴۰۰ ۴:۵۰ ق.ظ

سلام . اینجوری که شما توضیح دادین تا حالا کسی برام توضیح نداده و فردا انشالا امتحان میکنم و امیدوارم بتونم درست پارک کنم

الی
شهریور ۱۹, ۱۳۹۷ ۱۱:۵۷ ق.ظ

عااالی بودددد ممنونم